Skip to main content
Spotify for Podcasters
Między Parami - Żywiołowe Związki

Między Parami - Żywiołowe Związki

By Marita Woźny

Podcast dla par, które chcą budować i przywracać lepsze relacje między sobą
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Dlaczego związki się nie udają?

Między Parami - Żywiołowe ZwiązkiJul 02, 2020

00:00
30:26
Kiedyś byłeś inny/ byłaś inna

Kiedyś byłeś inny/ byłaś inna

Lęk przed odrzuceniem potrafi zniszczyć najtrwalsze relacje. Czasami czując się odrzuconymi, mamy tendencję do odrzucenia. Także osób, które są nam najbliższe i na których zależy nam najbardziej. Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca Cię do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci o tym, w jaki sposób reagujemy, kiedy nie potrafimy postawić granicy partnerowi/partnerce oraz o tym, co dzieje się z nami, kiedy lęk przed odrzuceniem uniemożliwia nam konstruktywną rozmowę. Jak sobie z tym radzić? Zapraszam do słuchania. — WEBINAR „LĘK PRZED ODRZUCENIEM”: 👉 https://miedzyparami.pl/webinar-lek-przed-odrzuceniem-v4/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Sep 15, 202308:08
Bombardowanie miłością

Bombardowanie miłością

Rzadko kiedy postawę „bombardowanie miłością” kojarzymy z lękiem przed odrzuceniem. W dzisiejszym odcinku podcastu „Żywiołowe związku” psychoterapeutka Marita Woźny opowie o głębszej psychologicznej dynamice międzyludzkich relacji, aby zgłębić temat bombardowania miłości, i lęku przed odrzuceniem. Jakie są konsekwencje takiego podejścia dla obu stron zaangażowanych w tę relację? W tym odcinku Marita Woźny mówi o tym:

 • jak wyznaczać granice, kiedy mamy niespełnione potrzeby, zamiast zalewać, bombardować miłością,
 • jak się komunikować, aby nie wzbudzać poczucia winy, nie manipulować,
 • jak rozmawiać, aby uniknąć lęku przed odrzuceniem, co zamiast bombardowania miłością,
 • dlaczego niektóre osoby wybierają strategię dawania miłości tylko po to, by być w zamian kochanym?
 • jakie mogą być konsekwencje takiego zachowania dla relacji partnerskich
 • jakie kroki można podjąć, aby zrozumieć i przepracować takie wzorce zachowań i poradzić sobie z lękiem przed odrzuceniem i przestać bombardować miłością.

— 👉 WEBINAR „LĘK PRZED ODRZUCENIEM” https://miedzyparami.pl/webinar-lek-przed-odrzuceniem-v4/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Sep 14, 202337:21
Kto inwestuje w Twój związek bardziej?

Kto inwestuje w Twój związek bardziej?

Istnieją związki, w których jedna osoba odczuwa lęk przed odrzuceniem. Czasem w tych związkach jeden z partnerów inwestuje w związek więcej, niż drugi. Bardziej się stara, bierze na swoje barki więcej, podejmuje działania, by budować dobre, wspólne życie. I ponosi w związku z tym ogromne koszty, zarówno psychiczne, jak i emocjonalne. Jednak wciąż w tym związku trwa. Czy wpływ na to może mieć lęk przed odrzuceniem? Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca Cię do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci o tym problemie. Często dotyczy on par w kryzysie. Kryzysie spowodowanym nierównym udziałem obojga partnerów we wspólnym życiu. Z tego odcinka dowiesz się: - dlaczego mimo starań, coś idzie w związku nie tak, - dlaczego jeden z partnerów godzi się na ponoszenie większych kosztów związanych rozwojem relacji, - w jaki sposób lęk przed odrzuceniem może wpływać na tkwienie w tym schemacie. — WEBINAR „LĘK PRZED ODRZUCENIEM” 👉 https://miedzyparami.pl/webinar-lek-przed-odrzuceniem-v4/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Sep 13, 202308:20
Dlaczego osoby najbliższe ranią najbardziej?

Dlaczego osoby najbliższe ranią najbardziej?

Zastanawiasz się czasem, dlaczego najbliższe osoby ranią nas najbardziej? Czy wynika to z ich lub Twojego lęku przed odrzuceniem? Czujesz się bezradny/a wobec raniących słów drugiej osoby? Zastanawiasz się, jakie są powody, dla których osoba, na której najbardziej Ci zależy, zadaje Ci największy ból? Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca Cię do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci o tym, dlaczego czasami kosztem siebie zabiegamy o uczucie i akceptację drugiej osoby, jakie są dwa powody, dla których tej akceptacji nie dostajemy oraz o tym, jak w niekonstruktywny sposób próbujemy sobie radzić z poczuciem lęku przed odrzuceniem. — WEBINAR „LĘK PRZED ODRZUCENIEM”: 👉 https://miedzyparami.pl/webinar-lek-przed-odrzuceniem-v4/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Sep 12, 202309:10
Nie ma dla mnie miejsca w tym związku
Aug 13, 202307:38
W naszym związku nie jest tak źle...

W naszym związku nie jest tak źle...

Zdarza się, że z lęku przed odrzuceniem reagujemy złością na zachowania drugiej osoby. Robimy wtedy rzeczy, które odkrywają nasze najciemniejsze strony. Nie radząc sobie z własnym odrzuceniem, możemy dodatkowo wzmacniać poczucie odrzucenia w innych. Czy może to świadczyć o kryzysie w związku?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca Cię do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci o tym, w jaki sposób reagujemy na bycie odrzuconym, niesłyszanym, niezauważonym. Dam Ci też wskazówki, jak radzić sobie z lękiem przed odrzuceniem.

—  

WEBINAR „LĘK PRZED ODRZUCENIEM” 

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-lek-przed-odrzuceniem-v4/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Aug 06, 202309:38
Jak przestać się kłócić o obowiązki domowe - czy kompromis działa?

Jak przestać się kłócić o obowiązki domowe - czy kompromis działa?

Czy często znajdujesz się w sytuacji, gdy rozmowy na temat obowiązków domowych w Twoim związku kończą się ignorowaniem lub kłótnią? Zastanawiasz się, jak przestać kłócić się o obowiązki domowe? I czy kompromis właściwie działa? Czy czujesz, że wszystko spoczywa na Twoich barkach i zaczynasz być tym znużony/a?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci o praktycznych strategiach i narzędziach, które pomogą skutecznie i konstruktywnie rozmawiać o podziale obowiązków z Twoim partnerem/Twoją partnerką. Jeżeli więc zastanawiasz się, jak przestać się kłócić o obowiązki domowe koniecznie posłuchaj.

— E-BOOK „JAK ROZMAWIAĆ O OBOWIĄZKACH DOMOWYCH: 👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-rozmawiac-o-obowiazkach-domowych/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 30, 202305:40
Jak przestać kłócić się o wszystko, a zacząć oddawać się przyjemnościom życia z ukochaną osobą?

Jak przestać kłócić się o wszystko, a zacząć oddawać się przyjemnościom życia z ukochaną osobą?

Czy zauważasz, że w Twoim związku często kłócicie się o wszystko, także o obowiązki domowe? Często zadajesz sobie pytanie „jak przestać się kłócić”? Czy czujesz, że początkowa miłość i zauroczenie, które kiedyś odczuwaliście, zostały zepchnięte na drugi plan przez codzienne sprawy? Zmagasz się z problemem rutyny i napięć?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci, jak radzić sobie z trudnościami życia codziennego w związku oraz jak rozmawiać o obowiązkach domowych z partnerem/partnerką. Jeżeli zastanawiasz się, jak przestać kłócić się o wszystko, koniecznie posłuchaj. — E-BOOK „JAK ROZMAWIAĆ O OBOWIĄZKACH DOMOWYCH: 👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-rozmawiac-o-obowiazkach-domowych/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 23, 202314:11
Jak pogodzić się po kłótni w związku? Praktyczne porady dla par

Jak pogodzić się po kłótni w związku? Praktyczne porady dla par

Wiele par nie wie, jak się pogodzić po kłótni. Borykają się z problemem częstych, powracających jak bumerang konfliktów i nieporozumień. Nie wiedzą też, jak wracać do siebie po kłótni i co robić, aby jej uniknąć.

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, dzięki któremu poznasz subtelne zmiany w działaniu, które mogą przyczynić się do złagodzenia napięć, rozwiązania nieporozumień, a w efekcie zbudowania zdrowej, szczęśliwej relacji. Dowiesz się także, jakie się pogodzić po kłótni skutecznie, poznasz strategie powrotu do siebie po kłótni i zbudowania dobrej relacji.

WEBINAR „JAK POGODZIĆ SIĘ PO KŁÓTNI – PRAKTYCZNE PORADY DLA PAR”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/webinar-jak-pogodzic-sie-po-klotni/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 20, 202315:14
Jak przestać kłócić się o obowiązki domowe

Jak przestać kłócić się o obowiązki domowe

Męczą Cię częste kłótnie o obowiązki domowe? Nie potrafisz dojść do porozumienia z partnerem/partnerką o codzienne czynności? Drobiazgi, takie jak brudna szklanka, prowadzą do awantur? Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci, jak przejść od kłótni do harmonijnego związku. I nie chodzi tylko o listę obowiązków, ale także umiejętność budowania więzi i uwzględniania potrzeb drugiej osoby. Podział obowiązków domowych to częsty powód kłótni wśród par. Ale obowiązki domowe to tylko jedna strona medalu. Ten podcast skupia się na odkrywaniu głębszych przyczyn problemów obowiązków domowych i proponuje alternatywne podejście do rozwiązania konfliktów.

— E-BOOK „JAK ROZMAWIAĆ O OBOWIĄZKACH DOMOWYCH: 👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-rozmawiac-o-obowiazkach-domowych/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 15, 202319:18
Jak rozmawiać, aby się rozumieć

Jak rozmawiać, aby się rozumieć

Czy zdarza się, że nieporozumienia i frustracje w Twoim związku są tak namacalne, że można ich prawie dotknąć? Zastanawiasz się, jak ze sobą rozmawiać, aby  się rozumieć? A może to właśnie częste kłótnie wyznaczają kierunek Waszej relacji?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, dzięki któremu odkryjesz drogę do lepszej komunikacji i harmonii w relacji. Poznasz narzędzia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie i partnera/partnerkę, odkryjesz, jak przestać się kłócić o codzienne obowiązki domowe, a przede wszystkim dowiesz się, jak ze sobą rozmawiać, aby się rozumieć. 

E-BOOK „JAK ROZMAWIAĆ O OBOWIĄZKACH DOMOWYCH”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-rozmawiac-o-obowiazkach-domowych/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 13, 202306:59
Coś dla Panów! Jak jedna czynność może doprowadzić do gorącego wieczoru?

Coś dla Panów! Jak jedna czynność może doprowadzić do gorącego wieczoru?

Gorące wieczory w Twojej relacji odeszły w niepamięć? Zostały zepchnięte na drugi plan przez obowiązki domowe? Czy zastanawiałeś się, dlaczego tak wielu mężczyzn z długim stażem w związku odpowiada na pytanie o swoje życie intymne z obojętnością? Czy nie marzysz o tym, żeby między Tobą a partnerką znów było tak dobrze, jak na początku? Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym podpowie Ci, jak przywrócić dawną pasję i fascynację w Twoim związku. Odkryjesz, jak niewielkie zmiany w codziennym życiu mogą prowadzić do większej bliskości, otwartości na potrzeby drugiej osoby i powrotu bliskości i intymności. Jeśli uważasz, że obowiązki domowe mogą poczekać, pragniesz uniknąć kolejnych wieczorów pełnych frustracji i odrzucenia, a w zamian cieszyć się gorącymi wieczorami, które obydwoje zapamiętacie na długo, koniecznie posłuchaj podcastu - Marita Woźny. — E-BOOK „JAK ROZMAWIAĆ O OBOWIĄZKACH DOMOWYCH”: 👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-rozmawiac-o-obowiazkach-domowych/ DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA: 👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ — O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 09, 202310:02
Kiedy złość bierze górę – poznaj lepsze sposoby wyrażania trudnych emocji

Kiedy złość bierze górę – poznaj lepsze sposoby wyrażania trudnych emocji

Czy kiedykolwiek Twoja złość wzięła górę i przerodziła rozmowę w kłótnię? Frustracja lub gniew opanowały Cię i nie wiedziałeś/aś, jak sobie z nimi sobie poradzić? 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, dzięki któremu zrozumiesz, dlaczego odczuwamy tak silne emocje jak złość i jak możemy je efektywnie wyrazić, nie szkodząc sobie ani innym. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z wewnętrznym gniewem, czy konfliktami w relacji, ten podcast dostarczy Ci cennych wskazówek dotyczących wyrażania trudnych emocji w sposób konstruktywny tak, by druga je zrozumiała i przyjęła. Jeżeli sytuacja, kiedy złość bierze górę nie jest Ci obca - zapraszam do wysłuchania odcinka.

PORADNIK „PUNKTY ZAPALNE W ZWIĄZKU”:

👉 https://miedzyparami.pl/poradnik-punkty-zapalne-w-zwiazku-v2/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 06, 202308:31
Lojalność rodzinna

Lojalność rodzinna

Czym jest lojalność rodzinna? Jakie mechanizmy w relacjach z rodziną nie pozwalają nam wybierać samych siebie, lecz być lojalnym wobec rodziny? Jak poradzić sobie z ciągłą oceną najbliższych? I wreszcie - dlaczego odczuwamy ciężar lojalności i jak możemy sobie z nim radzić?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przygląda się lojalności względem rodziny. Dowiesz się, jak zachowywać się w stosunku do rodziny, która nie akceptuje Twoich zasad i wyborów oraz związku, który dla Ciebie jest kompletny, co możesz robić, aby unikać rozczarowania związanego z zachowaniem rodziny oraz jak radzić sobie z ciągłą oceną najbliższych. Jeżeli czujesz, że poczucie lojalności wobec rodziny wciąż nie pozwala Ci wybierać siebie - koniecznie wysłuchaj odcinka „Lojalność rodzinna”.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jul 01, 202331:15
Jedynak vs rodzeństwo

Jedynak vs rodzeństwo

Czy kolejność urodzin ma znaczenie? Jak to jest być jedynakiem, a jak to kształtują nas relacje między rodzeństwem, w zależności od kolejności urodzin? 

Jak jako rodzic wspomagać budowanie właściwych relacji między rodzeństwem? Co robić, aby wspierać swoje dzieci w tworzeniu więzi i jakich komunikatów używać, by ją wzmacniać? Czy kolejność urodzenia ma wpływ na wymagania i oczekiwania ze strony rodziców względem dzieci? I wreszcie - czym wychowanie rodzeństwa różni się od wychowania jedynaka?

Jak to wszystko wpływa na postawy względem związków.

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przyjrzymy się sile więzi rodzeństwa oraz rywalizacji między nim. 

Dowiesz się, dlaczego dzieci konkurują między sobą (także o względy rodziców), co jako rodzic możesz zrobić, aby je wspierać, a także z czym borykają się dzieci najstarsze, środkowe i najmłodsze z rodzeństwa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakich komunikatów powinien używać rodzic, a jakich unikać, aby wzmacniać więź pomiędzy rodzeństwem, koniecznie wysłuchaj odcinka „Relacje z rodzeństwem i bycie jedynakiem”.

PAKIET WEBINARÓW „JAK WYZNACZAĆ GRANICE W BLISKICH RELACJACH”:

👉 https://miedzyparami.pl/granice/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Dec 29, 202143:16
Syndrom opuszczonego gniazda

Syndrom opuszczonego gniazda

Opuszczone gniazdo to faza rozwoju życia, w której dorosłe dzieci wychodzą z domu rodzinnego. Jest początkiem nowego etapu w życiu dziecka i końcem ważnego etapu w życiu rodziców. Z jednej strony może być trudnym doświadczeniem emocjonalnym, a z drugiej szansą na nowy etap - drugą młodość. Jak poradzić sobie z syndromem opuszczonego gniazda?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przyjrzymy się separacji z dzieckiem od strony rodzica. Dowiesz się, co robić, a czego nie robić, aby pomóc swojemu dorosłemu dziecku w zdrowej separacji, gdzie kończy się kontrola rodzica, jak wyznaczać granice dorosłym dzieciom oraz jak radzić sobie, gdy dzieci wychodzą z domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, kiedy i ile wolności dać dziecku - zapraszam do wysłuchania podcastu „Syndrom opuszczonego gniazda”.

PAKIET WEBINARÓW „JAK WYZNACZAĆ GRANICE W BLISKICH RELACJACH”:

👉 https://miedzyparami.pl/granice/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Dec 21, 202139:57
Separacja vs (nie)zależność emocjonalna od rodziców

Separacja vs (nie)zależność emocjonalna od rodziców

Jak być emocjonalnie niezależnym od rodziny pochodzenia? Jak odseparować się od rodziców? I co jeżeli jest to bardzo trudne? Czy bunt dziecka to sukces, czy porażka rodzica? Jak uwolnić się od poczucia powinności i obowiązku względem rodziców? 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci o tym, kiedy i jak dochodzi do separacji z rodziną pochodzenia. Dowiesz się, dlaczego „bunt nastolatka” jest ważnym etapem w jego życiu, czym jest lojalność wobec rodzica i emocjonalne odcięcie się od niego. Z podcastu „Separacja vs (nie)zależność emocjonalna od rodziców” dowiesz się także, kiedy dochodzi do konfliktu lojalności i dlaczego jest on tak dotkliwy dla dorosłych już dzieci.

PAKIET WEBINARÓW „JAK WYZNACZAĆ GRANICE W BLISKICH RELACJACH”:

👉 https://miedzyparami.pl/granice/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Dec 08, 202125:59
Lęk przed bliskością

Lęk przed bliskością

Czym jest i jak objawia się lęk przed bliskością? Kiedy odczuwamy go najsilniej? Jakie zachowania i sytuacje można rozumieć jako te wynikające z lęku przed bliskością? Jak go rozpoznać, jak go zrozumieć i jak sobie z nim radzić? I wreszcie - czy czując lęk przed bliskością, można zbudować szczęśliwy, stabilny i zdrowy związek?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, z którego dowiesz się, jak rozpoznać schematy związane z lękiem przed bliskością, pod jakimi zdaniami i zachowaniami ten lęk się ukrywa oraz jak go zrozumieć. Poznasz także narzędzia, które pomogą Ci zacząć lęk przed bliskością oswajać. Jeżeli z jakiegoś boisz się być blisko z drugą osobą - zapraszam do wysłuchania podcastu.

WEBINAR „LĘK PRZED BLISKOŚCIĄ”:

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-lek-przed-bliskoscia/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Dec 07, 202125:02
Relacja z rodzicami, część 10 - Uzdrawianie siebie

Relacja z rodzicami, część 10 - Uzdrawianie siebie

Relacja z rodzicami - „Uzdrawianie siebie” to ostatni z dziesięciu (10/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Czym jest uzdrawianie siebie, jak wygląda ten proces, czy i jakie trudności czekają po drodze? Czy po terapii da się zapomnieć o przeszłości i nie wracać do tego, co przykre? Jak nauczyć się rozumieć siebie i swoje potrzeby? W końcu – jak można wyrażać siebie po trudnych doświadczeniach z dzieciństwa?

O uczuciach i uzdrawianiu siebie opowie Ci psychoterapeutka Marita Woźny, w kolejnym odcinku jej podcastu „Żywiołowe związki”. Dotkniesz przeszłości i dowiesz się więcej o wyzwaniach, jakie jeszcze na Ciebie czekają. Posłuchasz o tym, jak złożone i głębokie mogą być odpowiedzi na to, co nas boli. Na zakończenie cyklu spróbuję pokazać Ci, co jest ważne w integrowaniu trudnych doświadczeń, z czego można czerpać zasoby, jak opiekować się swoim wewnętrznym dzieckiem i doświadczać swojej pełni. Coś się kończy, a coś zaczyna – posłuchaj więcej o uzdrawianiu siebie.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. —

BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Nov 23, 202131:06
Relacja z rodzicami, część 9 - Gdzie ukrywa się złość

Relacja z rodzicami, część 9 - Gdzie ukrywa się złość

Relacja z rodzicami - „Gdzie ukrywa się złość” to dziewiąty z dziesięciu (9/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Złość – gdzie się ukrywa, skąd się bierze, jak ją wyrazić, a jak akceptować? Gdzie mieszka i w jaki sposób się w nas ukrywa? Jaki związek ma złość z doświadczeniami z dzieciństwa? Czy złość matki i ojca oraz styl jej wyrażania może wpływać na umiejętność poznawania emocji i ich wyrażania przez dzieci?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym opowie Ci więcej o złości kobiet i mężczyzn. 

Gdzie leży przyczyna i jak powstaje problem ze zintegrowaniem gniewu. Ponadto posłuchasz o „grzecznych dziewczynkach” i kobietach stawiających jasne granice w relacjach z innymi; o zachowaniach bierno-agresywnych w związku; o sposobach maskowania swojej złości i strachu przed niezadowoleniem innych. Dowiesz się także, jak bierna postawa wobec gniewu w dzieciństwie wpływa na umiejętność poznawania swoich emocji w dorosłym życiu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, gdzie ukrywa się złość - zapraszam do odcinka.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. —

BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022 

Nov 18, 202128:31
Relacja z rodzicami, część 8 - Postawy kobiet względem związków

Relacja z rodzicami, część 8 - Postawy kobiet względem związków

Relacja z rodzicami - „Postawy kobiet względem związków” to ósmy z dziesięciu (8/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Dzieciństwo i wydarzenia z przeszłości kształtują postawy kobiet względem związków. Odciskają piętno i kształtują schematy, które córka, jako dorosła już kobieta, przenosi do dorosłego życia i związków. Czy trudne relacje z ojcem mogą być przyczyną niepowodzeń w tworzeniu przyszłych relacji? Jaką rolę gra matka w układzie ojciec-córka? Co kształtuje tożsamość kobiety?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przybliży problem relacji nieobecnych ojców z córkami. 

Posłuchasz, czy relacja z ojcem może mieć wpływ na przyszłe życiowe decyzje i wybór partnera. Kiedy i dlaczego córki odrzucają ojca i czy podporządkowana lub niezależna tożsamość kobiety to cecha wrodzona, czy nabyta. Dowiesz się także, jak kobiety budują relacje z innymi mężczyznami, a także kobietami. Jeśli więc interesuje Cię ten temat, posłuchaj odcinka o postawach kobiet względem związków.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. — BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Nov 15, 202136:43
Relacja z rodzicami, część 7 - Nieobecny ojciec w relacji z córką

Relacja z rodzicami, część 7 - Nieobecny ojciec w relacji z córką

Relacja z rodzicami - „Nieobecny ojciec w relacji z córką” to siódmy z dziesięciu (7/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Ojciec jest pierwszą osobą kształtującą wyobrażenie córki na tworzenie przyszłych relacji i związków. W jaki więc sposób postawy ojców oraz układy między ojcem a matką wpływają na rozwój córek? Jaką rolę pełni ojciec dla córki w dzieciństwie, a następnie w dorosłości? Kim jest nieobecny ojciec i jak jego podejście ukształtuje dziewczynkę i przyszłą kobietę? I jaką rolę w tym kształtowaniu ma ojciec nieobecny”?

O roli ojca we wkraczaniu córki w kobiecy świat opowie Ci psychoterapeutka Marita Woźny, w kolejnym odcinku jej podcastu „Żywiołowe związki”. 

Posłuchaj, a dowiesz się o wpływie układu ojca autorytarnego z kobietą podporządkowaną i ojca podporządkowanego z kobietą dominującą na córkę. Dlaczego córkom czasami trudno jest pokochać innego mężczyznę i czy relacja z ojcem może wpłynąć na ukształtowanie się jej dominującej lub podporządkowanej tożsamości. 

W końcu zgłębisz temat rodzajów trudnych relacji z ojcem oraz tego, na jakich fundamentach i w jaki sposób dorosła kobieta będzie tworzyła związki i relacje z mężczyznami. Koniecznie posłuchaj odcinka o nieobecnym ojcu w relacji z córką.

E-BOOK „NIEOBECNY OJCIEC”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/1-webinar-nieobecny-ojciec/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. — BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Nov 11, 202127:48
Relacja z rodzicami, część 6 - Postawy mężczyzn względem związków

Relacja z rodzicami, część 6 - Postawy mężczyzn względem związków

Relacja z rodzicami - „Postawy mężczyzn względem związków” to szósty z dziesięciu (6/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany “Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Na skutek doświadczeń przeżytych w dzieciństwie, kształtują się w nas pewne strategie radzenia sobie w różnych sytuacjach. W jaki sposób kształtują się postawy mężczyzn względem związków? I o jakich strategiach można mówić właśnie w kontekście mężczyzn? Jaką rolę dla tworzenia późniejszych związków mają ojcowie i matki? Jakie schematy wykształcają się w pierwszych latach życia i jak to rozumieć?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przybliży różne postawy mężczyzn względem związków. 

Opowie także więcej o mężczyznach w typie „macho”, „narcyza”, „pod pantoflem”, czy deklarujących niechęć do tworzenia trwałych związków. Dlaczego niektórzy boją się miłości, pozostają przy matce, a niektórzy o wszystko obwiniają kobiety? 

Posłuchaj, jeśli chcesz dowiedzieć się o różnych postawach mężczyzn względem związków.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. — BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Nov 08, 202149:02
Relacja z rodzicami, część 5 - Mężczyzna w relacji z ojcem — inne oblicza nieobecnego ojca

Relacja z rodzicami, część 5 - Mężczyzna w relacji z ojcem — inne oblicza nieobecnego ojca

Relacja z rodzicami - „Mężczyzna w relacji z ojcem - inne oblicza nieobecnego ojca” to piąty z dziesięciu (5/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Ojciec może być nieobecny w życiu syna fizycznie i emocjonalnie. Dlaczego niektórzy mężczyźni nie potrafią stworzyć więzi ze swoim dzieckiem? Dlaczego nie dali rady być? Skąd wynika ich nieobecność i kiedy można mówić o ojcu porzucającym? Gdzie leży problem?

O różnych typach ojców opowie Ci psychoterapeutka Marita Woźny, w kolejnym odcinku jej podcastu „Żywiołowe związki”. Posłuchaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ojcu porzucającym i przyczynach oraz skutkach takiej postawy. Zgłębisz temat inicjacji ojca, zdrowej separacji i tego, jak mężczyzna może pomóc swojemu synowi. Odkryjesz, czego potrzebuje chłopiec od ojca, by stać się niezależnym mężczyzną i posłuchasz o trudnych emocjach związanych z myślą o ojcu nieobecnym. Jakie jest miejsce matki w tych układach? Koniecznie posłuchaj odcinka o innych obliczach nieobecnego ojca.

E-BOOK „NIEOBECNY OJCIEC”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/1-webinar-nieobecny-ojciec/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. —

BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Nov 04, 202129:13
Relacja z rodzicami, część 4 - Mężczyzna w relacji z ojcem – nieobecny ojciec

Relacja z rodzicami, część 4 - Mężczyzna w relacji z ojcem – nieobecny ojciec

Relacja z rodzicami - „Mężczyzna w relacji z ojcem - nieobecny ojciec” to czwarty z dziesięciu (4/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. 

Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Jak fizyczna bądź emocjonalna nieobecność ojca wpływa na syna oraz o kim właściwie jest mężczyzna „niewystarczający”? W jaki sposób poczucie opuszczenia lub straty wpływa na mężczyzn i ich dorosłe życie? Na jakich fundamentach mężczyźni budują relacje i tworzą późniejsze związki? W końcu – jak ważna w życiu syna jest relacja ojciec-syn?

W najnowszym odcinku podcastu psychoterapeutki Marity Woźny „Żywiołowe związki” posłuchasz o relacji mężczyzny z ojcem. Dowiesz się, jak różni mogą być ojcowie i jaki mają wpływ na małego chłopca oraz poznasz różne konfiguracje ich relacji. 

Posłuchasz, co to znaczy być zdradzonym przez ojca i czy matka pełni w tym wszystkim jakąś rolę. Dowiesz się także, skąd dzieci czerpią wiedzę o sobie i jaki jest wpływ dzieciństwa i doświadczeń z najbliższymi dorosłymi na późniejsze wybory życiowe i tworzenie związków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, kim jest nieobecny ojciec i jak ta rola wpływa na jego późniejsze relacje z synem - zapraszam do słuchania.

E-BOOK „NIEOBECNY OJCIEC”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/1-webinar-nieobecny-ojciec/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. —

BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Nov 02, 202129:01
Relacja z rodzicami, część 3 - Problemy mężczyzny wynikające z relacji z matką

Relacja z rodzicami, część 3 - Problemy mężczyzny wynikające z relacji z matką

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Relacja z rodzicami - „Problemy mężczyzn wynikające z relacji z matką” to trzeci z dziesięciu (3/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Matka może być dobra, ale także nieobecna lub wywołująca poczucie winy i wstydu. Jakie problemy mogą wynikać z relacji z matką? Jakie trudności czekają na drodze wychowania i jakie są ich konsekwencje w dorosłym życiu? Z czego biorą się problemy mężczyzny i najważniejsze – jak kształtuje go relacja z matką? Czy da się zmienić zakodowane wzorce i jakie kroki ku temu podjąć?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym na tapet wzięła typowe problemy mężczyzn, wynikające z relacji z matką. To kontynuacja rozważań na temat szeroko pojętego rodzicielstwa, konsekwencji zachowań i utrwalonych mechanizmów. Posłuchasz o relacjach syn-matka, matka-ojciec, o przykładowych sytuacjach i najczęstszych problemach, wielokrotnie niewidocznych gołym okiem. 

Przyjrzymy się szczegółowo każdemu z nich oraz konsekwencjom, jakie niesie ze sobą trudna relacja z matką:

 • nieobecną,
 • ambiwalentną,
 • niewłaściwie odzwierciedlającą,
 • wywołującą poczucie winy i wstydu,
 • idealną,
 • wystarczająco dobrą.

Dowiesz się, jak zacząć poszukiwania w głąb siebie, by wziąć odpowiedzialność za swoje dorosłe życie i mieć odwagę na wprowadzenie zmian. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie problemy mężczyzn wynikają z relacji z matką - wysłuchaj odcinka.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Oct 28, 202139:07
Relacja z rodzicami, część 2 - Córeczka tatusia i synek mamusi – kompleks Edypa i Electry

Relacja z rodzicami, część 2 - Córeczka tatusia i synek mamusi – kompleks Edypa i Electry

Relacja z rodzicami, część 2 - „Rozwój psychiczny dziecka – etap ojca i matki” to drugi z dziesięciu (2/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki. Opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

Całość materiału jest świetnym uzupełnieniem bezpłatnego cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie i zbudować szczęśliwą relację”, który również znajdziesz na moim kanale. 

Drugi z serii podcastów o relacji z rodzicami „Jak poskładać obraz rodziców”, w którym poruszamy temat kompleksu Edypa i kompleksu Elektry jako naturalnego etapu rozwoju psychicznego dziecka. Będziemy odkrywać mechanizmy, które zachodzą w rozwoju człowieka i przyglądać się rozwijającej się u dziecka seksualności.

Czym jest kompleks Edypa i kompleks Elektry? W jaki sposób rozwija się u dziecka wspomniana seksualność i co jest jej naturalnym etapem? Jak pomóc dziecku przejść ten okres? Gdzie jest granica pomiędzy tym, co dorosłe a tym, co dziecięce i jak ją rozpoznać?

W najnowszym odcinku podcastu psychoterapeutki Marity Woźny „Żywiołowe związki” posłuchasz o relacji z rodzicami i tym, jak kształtuje się relacja synek mamusi i córeczka tatusia. 

Z tego podcastu dowiesz się m.in.:

 • w jaki sposób rozwija się kompleks Edypa i Elektry;
 • jakie aspekty wpływają na rozwój późniejszych związków;
 • jak bycie „córeczką tatusia” i „synkiem mamusi” wpływa na dorosłość i przyszłe związki.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. —

BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Oct 25, 202134:10
Relacja z rodzicami, część 1 - Rozwój psychiczny dziecka – etap ojca i matki

Relacja z rodzicami, część 1 - Rozwój psychiczny dziecka – etap ojca i matki

Relacja z rodzicami, część 1 - „Rozwój psychiczny dziecka – etap ojca i matki” to pierwszy z dziesięciu (1/10) odcinków podcastów, który początkowo został nazwany „Jak poskładać obraz rodziców”. Ta seria podcastów traktuje zarówno o rozwoju dziecka, relacji z matką, ojcem i wpływie na późniejsze relacje i związki, ale także opowiada o tym, jak relacja pomiędzy rodzicami wpływa na dzieci i ich późniejsze relacje. 

„Rozwój psychiczny – etap ojca i matki” to pierwszy odcinek z cyklu podcastów „Jak poskładać obraz rodziców”. Rozpoczyna on rozważania na temat ojców i synów, na temat męskości i rodzicielstwa. Jednak poznając obraz ojca, nie sposób robić to, w oderwaniu od rodziny, dlatego nasze rozważania dotykają także matek i pozostałych członków rodziny.

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym przyjrzy się etapom rozwoju psychicznego mężczyzny oraz roli matki i ojca w poszczególnych etapach rozwoju dziecka. 

Dowiesz się, jaką rolę gra matka w budowaniu pozytywnej relacji syna z ojcem i czy da się zbudować tę relację z pominięciem innych członków rodziny. Posłuchasz o energii kobiecej i męskiej oraz o tym, czy możliwe jest zbudowanie pomiędzy dwojgiem ludzi mostu, który połączy i da warunki do stworzenia zdrowego związku. Jeśli interesuje Cię temat rozwoju psychicznego dziecka i jaka jest w rym rola matki i ojca - koniecznie wysłuchaj odcinka.

Podczas tego odcinka opowiadam o:

 • etapach rozwoju psychicznego mężczyzny;
 • roli matki i ojca w poszczególnych fazach rozwoju chłopca;
 • identyfikacji syna z ojcem;
 • roli matki w budowaniu pozytywnej relacji syna z ojcem.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji. — BIBLIOGRAFIA:

Biddulph Steve, Męskość. Nowe spojrzenie, Dom Wydawniczy Rebis, 2012

Cori Jasmin Lee, Matka niedostępna emocjonalnie. Jak rozpoznać i wyleczyć niewidzialne skutki zaniedbania w dzieciństwie, Wydawnictwo Zwierciadło, 2020

Drosio-Czaplińska Joanna, Masłowski Jacek, Czasem święta, czasem ladacznica, Wydawnictwo Agora, 2019

Eichelberger Wojciech, Zdradzony przez ojca, Wydawnictwo Drzewo Babel, 2015

Filliozat Isabelle, Jestem na Ciebie zły, ale Cię kocham, Wydawnictwo Esprit, 2017

Kwaśniewski Tomasz, Masłowski Jacek, Czasem czuły, czasem barbarzyńca, Wydawnictwo Agora, 2019

McBride Karyl, Wsparcie dla dorosłych córek narcystycznych matek, Wydawnictwo Feeria, 2022

Reichert Michael C., Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi, Mamania, 2020

Schierse Leonard Linda, Córki i ojcowie w analizie jungowskiej, Wydawnictwo Jungpress, 2019

Stein Murray, Mężczyzna w budowie, Wydawnictwo Therapeutes, 2021

Trowell Judith, Etchegoyen Alicia (red.), Po co są ojcowie? Rozważania psychoanalityczne, Wydawnictwo Ingenium, 2015

Wolynn Mark, Nie zaczęło się od ciebie, Wydawnictwo Czarna Owca, 2022

Oct 22, 202139:46
Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 4: związek (koluzje)

Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 4: związek (koluzje)

W jaki sposób tworzymy relacje i związki, jak je budujemy i jak trudne dzieciństwo wpływa na budowanie relacji? Jak doświadczenia z dzieciństwa wpływają na wybór partnera i związek? Czym są i z czego wynikają koluzje? Czy nasze reakcje, decyzje i zachowania w związku mogą wynikać z trudnych doświadczeń z dzieciństwa?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania jej cyklu nagrań „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie”, w którym opowie Ci, jak wyjść ze schematów, które wykształcamy w sobie już w dzieciństwie, w jaki sposób determinują one naszą relację z partnerem oraz jak z tych schematów zacząć wychodzić. 

Dowiesz się, jak funkcjonują pary o różnych stylach przywiązania oraz jak się komunikować między tymi stylami. Zastanawiasz się, jak postawić pierwszy krok na drodze do uzdrowienia związku po trudnym dzieciństwie? Wysłuchaj odcinka „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - związek (koluzje)”.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Oct 14, 202101:53:09
Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 3: własna tożsamość

Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 3: własna tożsamość

Jak zbudować własną tożsamość po trudnym dzieciństwie? Jak to zrobić zgodnie z tym, co jest w naszym wnętrzu, a nie według tego, co pasuje na zewnątrz? Jak dbać o własne potrzeby, jeśli nie nauczono nas tego w dzieciństwie? Jak budować własną świadomość, z dala od przekonań utrwalonych w dzieciństwie na podstawie relacji z rodzicami i innymi bliskimi osobami?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania jej cyklu nagrań „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie”, w którym opowie Ci, jak zadbać o siebie po trudnych doświadczeniach z dzieciństwa i jak pracować z przekonaniami, które z tych doświadczeń wynosimy. 

Przyjrzy się potrzebom, które nie zostały zaspokojone w dzieciństwie lub były zaspokajane w niewłaściwy sposób. Opowie dbaniu o własne potrzeby i o strategiach komunikacji, które pomogą te potrzeby zaopiekować i zaspokajać. Jak zacząć składać własną tożsamość po trudnym dzieciństwie? Zapraszam do odsłuchania odcinka.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Oct 07, 202102:14:06
Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 2: relacja z rodzicami

Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 2: relacja z rodzicami

Czy i jak wracać do naszych przeżyć i doświadczeń z trudnego dzieciństwa? Co jeśli nie pamiętamy zbyt wiele z tych pierwszych lat życia, które są tak znaczące? Jak więź z rodzicami, opiekunami wpływa na nas i budowanie późniejszych relacji? 

Jak poskładać relację z rodzicami, zwłaszcza jeśli była dla nas trudna, bolesna, lub mamy wrażenie, że nie było jej wcale? Czy warto? Czy jest sens? W jaki sposób mechanizmy, które wykształciły się w nas w dzieciństwie, determinują nasze aktualne przeżycia i doświadczenia?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania jej cyklu nagrań „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie”, w którym opowie Ci, w jaki sposób zacząć przyglądać się relacji z rodzicami i dlaczego warto to robić. 

Dowiesz się między innymi, czym są style przywiązania i idealizacja rodziców. Wysłuchasz o wewnętrznym dziecku, które bywa skrzywdzone i którym trzeba się zaopiekować, a także o tym, z jakimi emocjami jest nam najtrudniej względem rodziców. 

Zastanawiasz się, czy przebaczenie jest możliwe? Wysłuchaj odcinka z cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie” o relacji z rodzicami.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Sep 30, 202101:40:55
Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 1

Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - część 1

Pierwsze z czterech spotkań z cyklu „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie”. Ten materiał ukazuje pierwszy krok, jaki warto wykonać, aby poskładać się po trudnym dzieciństwie.  Dowiesz się, jak zacząć rozpoznawać schematy, jakie rządzą nami po różnych trudnych wydarzeniach z dzieciństwa, a następnie zacząć składać się po trudnych przeżyciach. 

Dowiesz się: 

 • czym właściwie jest trudne dzieciństwo; 
 • czy idealne dzieciństwo istnieje; 
 • jakie są konsekwencje trudnego dzieciństwa; 
 • co dziedziczymy w swojej rodzinie. 

Sięgamy w głąb siebie, bo dzieciństwo to nie tylko rodzice. To cały kontekst, w którym jesteśmy, w którym żyjemy. To nasze dziecięce doświadczenia, ale także doświadczenia naszych rodziców, dziadków i innych członków rodziny. 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania jej cyklu nagrań „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie”, w którym opowie Ci, jakie są konsekwencje trudnego dzieciństwa i jaki jest pierwszy krok, który warto wykonać, aby do niego wrócić i poskładać to, co w nim bolesne. 

Dowiesz się między innymi, czy idealne dzieciństwo istnieje i co z dzieciństwa niesiemy ze sobą w dorosłość. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co dziedziczymy w swojej rodzinie i jakie to dziedzictwo tworzy w nas mechanizmy i schematy - zapraszam do wysłuchania odcinka „Jak się poskładać po trudnym dzieciństwie - dzieciństwo”.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-i-zbudowac-szczesliwa-relacje/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Sep 27, 202101:58:03
DDA/DDD w związku: Uzdrawianie wewnętrznego dziecka - część 5

DDA/DDD w związku: Uzdrawianie wewnętrznego dziecka - część 5

Piąte spotkanie (5/5) z cyklu o DDA/DDD w związku. Kim jest wewnętrzne dziecko i jakie ono jest u osób z syndromem DDA i DDD? Co dzieje się kiedy zostaje ono uciszone? Jak dać mu dojść do głosu w dorosłym życiu? Co wspólnego ma z nim poczucie winy i zranienia doznane w dzieciństwie? Jak zaopiekować się swoim wewnętrznym dzieckiem?

Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoją gościnią - Julią Kawalec, zapraszają do bezpłatnego cyklu o DDA i DDD w związku. Opowiedzą o tym, kim jest wewnętrzne dziecko i co dzieje się, kiedy nie dajemy mu dojść do głosu oraz o tym, jak to wewnętrzne dziecko ujawnia się w związkach osób z rodzin alkoholowych i dysfunkcyjnych. Z tego odcinka dowiesz się, jak budować mosty pomiędzy przeszłością a dorosłym życiem, jak uzdrowić relację partnerską, kiedy sami jesteśmy skrzywdzeni. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zaopiekować się wewnętrznym dzieckiem i sprawić, by syndrom DDA i DDD przestał determinować dorosłe życie - zachęcam do słuchania.

Podczas piątego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach Marita Woźny będzie rozmawiała na temat:

 • Kim jest wewnętrzne dziecko; 
 • Co dzieje się, kiedy wewnętrzne dziecko zostaje uciszone; 
 • Jak wewnętrzne dziecko ujawnia się w związku; 
 • Ćwiczenia uzdrawiające wewnętrzne dziecko. 

Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoją gościnią zapraszają do bezpłatnego cyklu o DDA i DDD w związku.

—  

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Gościni Julia Kawalec: psycholożka i terapeutka uzależnień, która w swoim gabinecie skupia się głównie na pracy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików. Julię możesz znaleźć na https://gabinet-terapii.pl/ 

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Aug 26, 202101:36:18
DDA/DDD w związku: Toksyczne związki i współuzależnienie - cz. 4

DDA/DDD w związku: Toksyczne związki i współuzależnienie - cz. 4

Czwarte spotkanie (4/5) z cyklu o DDA/DDD w związku. Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoją gościnią - Julią Kawalec, zapraszają do bezpłatnego cyklu o DDA i DDD w związku. 

Podczas czwartego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach Marita Woźny będzie rozmawiać ze swoim gościem na takie tematy, jak:

 • Czym jest toksyczny związek i współuzależnienie; 
 • Kto jest narażony na takie związki; 
 • Dlaczego osoby z syndromem DDA i DDD angażują się w takie relacje?
 • Co wspólnego z tym wszystkim mają schematy wyuczone w dzieciństwie i wzorce wyniesione z domu rodzinnego?
 • Toksyczne mechanizmy w związkach; 
 • Jak wyjść z tych mechanizmów i jak się komunikować.

Opowiedzą o tym, czym jest toksyczny związek i współuzależnienie, kto i dlaczego jest szczególnie narażony na wejście w toksyczną relację oraz co z przeszłości sprawia, że postanawia w niej pozostać. Dowiesz się także, jakie toksyczne mechanizmy z dzieciństwa utrwalają się w związkach osób DDA i DDD, a przede wszystkim - jak z tych mechanizmów wyjść.

—  

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Gościni Julia Kawalec: psycholożka i terapeutka uzależnień, która w swoim gabinecie skupia się głównie na pracy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików. Julię możesz znaleźć na https://gabinet-terapii.pl/ 

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Aug 19, 202101:33:10
DDA/DDD a maski, role i ich wpływ na związek - część 3

DDA/DDD a maski, role i ich wpływ na związek - część 3

Trzecie spotkanie (3/5) z cyklu o DDA/DDD w związku. Maski i role wyniesione z domu rodzinnego oraz ich wpływ na związek.

Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoją gościnią - Julią Kawalec, zapraszają do bezpłatnego cyklu o DDA i DDD w związku. Opowiedzą o tym, jakie mechanizmy obronne wykształcają w sobie osoby wychowujące się w rodzinie dysfunkcyjnej oraz jakie maski na siebie wkładają, by w tej rodzinie przetrwać. 

Podczas trzeciego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach Marita Woźny będzie rozmawiać ze swoim gościem na takie tematy, jak:

 • jak to, co wynieśliśmy z domu rodzinnego, wpływa na relację partnerską,
 • dlaczego tak trudno pozbyć się dziecięcej roli w dorosłym życiu
 • jakie są doświadczenia osób wychowujących się w rodzinach alkoholowych (DDA) i dysfunkcyjnych (DDD)? 
 • czego nauczył je dom rodzinny i w jakiej roli obsadził?
 • czym są maski, które zakładają osoby DDA i DDD, jak maski wyniesione osób DDA/DDD wyniesione z domu wpływają na ich związki i do czego 

Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoją gościnią zapraszają do bezpłatnego cyklu o DDA i DDD w związku.

—  

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Gościni Julia Kawalec: psycholożka i terapeutka uzależnień, która w swoim gabinecie skupia się głównie na pracy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików. Julię możesz znaleźć na https://gabinet-terapii.pl/ 

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Aug 12, 202101:43:10
DDA i DDD a Rodzina Pochodzenia - część 2

DDA i DDD a Rodzina Pochodzenia - część 2

Drugie spotkanie (2/5) z cyklu o DDA/DDD w związku. Będziemy więc poszerzać temat tego, co na pierwszym spotkaniu, kierunkując się w obszar masek i ról, które przyjmujemy, wychowując się w domu, gdzie pojawiał się alkohol lub inne trudności. Role i maski i ich wpływ na związek omówimy dodatkowo osobno i będą też dobrym wstępem do rozmowy o toksycznym związku i o związkach. 

Tematem odcinka jest dom rodzinny i Rodzina Pochodzenia osób z syndromem DDA i DDD. 

Podczas drugiego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach Marita Woźny będzie rozmawiać ze swoim gościem na takie tematy, jak:

 • jakie zasady (lub ich brak) panowały w tym domu?
 • co wspólnego ma z nim hipopotam, którego później, w dorosłości, możemy przenosić do związku? 
 • niepisane zasady panujące w domach dysfunkcyjnych, 
 • czy odkrywanie i uzdrawianie siebie jest możliwe
 • w jaki sposób poszukiwać odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”
 •  czym jest odzwierciedlanie uczuć i emocji przez osoby DDA i DDD oraz podziale tych na aprobowane i zakazane.

Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoją gościnią zapraszają do bezpłatnego cyklu o DDA i DDD w związku.

—  

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Gościni Julia Kawalec: psycholożka i terapeutka uzależnień, która w swoim gabinecie skupia się głównie na pracy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików. Julię możesz znaleźć na https://gabinet-terapii.pl/ 

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Aug 06, 202101:27:03
Co robić, gdy druga osoba wycofuje się i milczy?

Co robić, gdy druga osoba wycofuje się i milczy?

Z wielu względów łączymy się w pary. Często też robimy to na zasadzie przeciwieństw, bo przecież “przeciwieństwa przyciągają się”.   

Nic więc dziwnego, że jedna osoba w związku może być bardziej aktywna, a druga mniej. Jedna w sytuacjach konfliktowych wybucha, a druga wycofuje się i nie chce rozmawiać.  Co robić, gdy jedno z partnerów wycofuje się i milczy? 

Opowiadam w tym podcaście. 

 • Jak rozmawiać i jak być z drugą osobą, która milczy? 
 • Co w takich sytuacjach można robić? - Z czego wynika milczenie partnera/ki? 
 • Jak zacząć patrzeć na to z innej strony? 
 • Po czym poznać, że ktoś Cię nie słucha?  


Jeśli temat milczenia, cichych dni, dotyczy Twojego związku, zachęcam Cię serdecznie do oglądania materiałów z cyklu „Milczenie w związku”.

Wideo „Jak przerwać milczenie w związku i zacząć rozmawiać?” jest zapowiedzią tego właśnie cyklu. Oprócz filmu czeka na Ciebie również jego transkrypcja z ćwiczeniami, do których wykonania serdecznie zachęcam.  

Kolejnym materiałem z tej serii, jest wideo „Jak zaprosić partnera/kę do rozmowy?”. Do niego również przygotowałam plik PDF z ćwiczeniami.  

Niebawem pojawią się jeszcze dwa filmy z cyklu Milczenie w związku.   

Dodatkowo serdecznie zapraszam Cię na webinar „Jak przerwać milczenie w związku” 06.06 o godzinie 20.00. Zapisz się już dziś i do zobaczenia! 


Zapisz się na newsletter Między Parami: https://miedzyparami.pl/newsletter-miedzy-parami

Jun 03, 202119:24
Relacja z matką - trudna, czy wystarczająca

Relacja z matką - trudna, czy wystarczająca

Relacje z mamą nie zawsze są łatwe, często są skomplikowane i jest w nich dużo uwikłania. Potrafisz określić, czy Twoja relacja z matką jest trudna, czy wystarczająca? Jaka jest różnica między realnością a tym, co się w nas zapisało w relacji z mamą? I czy zawsze potrafimy odróżnić prawdę od naszego wyobrażenia od tej relacji?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym posłuchasz o micie matki polki i co złego robi on mamom, o wewnętrznej matce, którą każdy ma w sobie i o trudnych relacjach z matką oraz pomiędzy mamami i pokoleniami. Będzie o tęsknotach, które nie zostały zaopiekowane i czy jest szansa na ich realizację w życiu dorosłym, o naprawianiu rodziców, odpuszczaniu i byciu wystarczającym dla siebie.

Jest to podcast nagrany z okazji Dnia Matki. Dotyka najgłębszych strun duszy… a czasem może być i wzruszający. Wysłuchaj odcinka „Relacja z matką – trudna, czy wystarczająca?”.

E-BOOK „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

May 26, 202131:58
Jak dogadać się w związku, będąc na home office?

Jak dogadać się w związku, będąc na home office?

Pandemia zmieniła nie tylko sytuacje osobiste, ale i zawodowe wielu osób. Niektóre pary musiały zmierzyć się z przejściem na pracę w domu, z partnerem i stanęło przed nimi pytanie - jak dogadać się w związku, będąc na home office? 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym posłuchasz o tym, jak organizować życie zawodowe i rodzinne pracując w trybie home office oraz jak dzielić obowiązki, by wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Dowiesz się także, jakie są zalety i zagrożenia wiążące się z pracą zdalną i o co należy zadbać, by praca nie wpływała na dom, a dom nie wpływał na pracę.

Przejście na tryb pracy home office często wymaga przeorganizowania całego dotychczasowego systemu, w jakim funkcjonuje para. I nie chodzi tu tylko o osoby, które nagle musiały zacząć pracować zdalnie. Mowa też o parach, które prowadzą razem firmę czy po prostu w tej samej firmie pracują, ale np. na innych stanowiskach.

Jak dogadać się w związku, będąc na home office? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym odcinku. —

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

May 21, 202119:01
Rozmowy tabu: Dziecko ze specjalnymi potrzebami a związek - rozmowa Marity Woźny z Anitą Szlęzak

Rozmowy tabu: Dziecko ze specjalnymi potrzebami a związek - rozmowa Marity Woźny z Anitą Szlęzak

Zapraszam Was do odcinka naszego podcastu, który porusza temat niezwykle ważny i często trudny do rozmów - „Dziecko ze Specjalnymi Potrzebami a Związek". Naszą wyjątkową gościnią jest Anita Szlęzak, doświadczony psycholog i psychoterapeuta, która wspiera rodziny, które stają przed wyzwaniem rodzicielstwa wobec niepełnosprawnego dziecka.

W tej szczególnie poruszającej rozmowie Marita Woźny i Anita Szlęzak podnoszą kluczowe kwestie:

 • Jakie emocje towarzyszą parze, kiedy dowiadują się, że ich dziecko będzie miało szczególne potrzeby?
 • Jakie etapy muszą przejść rodzice, aby pogodzić się z nową sytuacją?
 • Czym jest kryzys emocjonalny w związku i jakie mogą być jego przejawy?
 • Omawiamy myśli i emocje, które często są uważane za tabu i rzadko są otwarcie wyrażane.
 • Jak kobiety i mężczyźni radzą sobie z doświadczeniem rodzicielstwa obciążonym niepełnosprawnością dziecka?
 • Co para zwykle pomija w rozmowach, a warto zwrócić na to uwagę?
 • Czy istnieje możliwość wsparcia się nawzajem w tym trudnym doświadczeniu, i kiedy wsparcie to staje się jedynie pozorne?

Dowiedzcie się, jak pielęgnować i umacniać relację w obliczu tego wyjątkowego wyzwania, jakim jest opieka nad dzieckiem ze specjalnymi potrzebami. To podcast, który może dostarczyć cennych wskazówek i inspiracji dla wszystkich rodziców, którzy stają przed podobnymi wyzwaniami, a także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć i wsłuchać się w potrzeby swojego partnera. Odsłuchajcie ten odcinek i dowiedzcie się, jak można budować silny i wspierający związek w obliczu trudności.

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym wraz ze swoim gościem, Anitą Szlęzak, rozmawia o relacji między rodzicami, kiedy w związku pojawia się dziecko ze specjalnymi potrzebami. 

Posłuchaj odcinka „Dziecko ze specjalnymi potrzebami a związek”.

A jeśli chcesz więcej wskazówek i narzędzi, zapraszam Cię do mojego mailowego grona odbiorców. Tam regularnie dziele się wieloma wskazówkami i narzędziami do budowania lepszych relacji. 

Zapisując się, otrzymujesz bezpłatnie  60 stronicowego e-booka „Sztuka rozmowy z partnerem - mini przewodnik lepszej komunikacji w Twoim związku”. To e-book, dzięki któremu ograniczysz kłótnie i zaczniesz się lepiej dogadywać w Twoim związku! A dodatkowo odkryjesz tajemnice par, dzięki którym skutecznie budują one trwałe relacje, które są odporne na chwilowe kryzysy i zawirowania życiowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Moim gościem jest ANITA SZLĘZAK – psycholożka i psychoterapeutka, która pracuje indywidualnie, ale też wspiera rodziny, które doświadczają rodzicielstwa wobec niepełnosprawnego dziecka.

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Apr 22, 202101:12:03
DDA i DDD w związku, część 1

DDA i DDD w związku, część 1

Pierwsze spotkanie (1/5)  z cyklu „DDA/DDD w związku”. Czym jest syndrom DDA i DDD i w jaki sposób możemy go definiować? Syndrom DDA/DDD w związku, jak to się objawia?   W jaki sposób alkoholizm obojga lub jednego z rodziców potrafi wpływać na rozwój dzieci? I co z tego niesiemy ze sobą w dorosłość?

Psychoterapeutka Marita Woźny wraz ze swoim gościem - Julią Kawalec, zapraszają do odsłuchania pierwszego odcinka z bezpłatnego cykl o DDA/DDD w związkach. Opowiedzą w nim, jak wychowanie w rodzinie alkoholowej/dysfunkcyjnej wpływa nie tylko na dzieciństwo, ale i dorosłość człowieka i jakie schematy w związku z tym się w nas utrwalają. Dowiesz się także, jak wpływa to życie związkowe i jakimi partnerami są osoby z syndromem DDA i DDD.  Zachęcam do obejrzenia wszystkich pięciu odcinków z bezpłatnego cyklu o DDA/DDD w związkach.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu o DDA/DDD w związkach Marita Woźny będzie rozmawiać ze swoim gościem na takie tematy, jak:

👉 Co to jest DDA i DDD? 

👉 Kim są Dorosłe Dzieci? 

👉 Czy istnieje syndrom DDA? Czy inne osoby, które nie wychowują się w rodzinie dysfunkcyjnej, alkoholowej, mogą przejawiać takie cechy? Od czego to zależy? 

👉 Z czym wiąże się wychowanie w rodzinie alkoholowej? Jakie tam panowały zasady, które niejawnie wpływają na dorosłe emocjonalne życie? 

👉 Czy osoby DDA/DDD częściej wchodzą w związek z osobami, które piją, czy same są podatne na picie? 

👉 Co to jest współuzależnienie i od czego zależy? Jak z niego wyjść? 

—  

E-BOOK Marity Woźny „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO TRUDNYM DZIECIŃSTWIE I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWĄ RELACJĘ”:

👉 https://miedzyparami.pl/ebook-jak-sie-poskladac-po-trudnym-dziecinstwie-v2/  

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/ 

Gościni Julia Kawalec: psycholożka i terapeutka uzależnień, która w swoim gabinecie skupia się głównie na pracy z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików. Julię możesz znaleźć na https://gabinet-terapii.pl/ 

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Mar 12, 202101:56:31
Rozmowy tabu: Koniec związku i co dalej, czyli jak otworzyć się na nową relację – rozmowa Marity Woźny z Magdaleną Tułecką

Rozmowy tabu: Koniec związku i co dalej, czyli jak otworzyć się na nową relację – rozmowa Marity Woźny z Magdaleną Tułecką

Nowy związek po rozstaniu - koniec związku i co dalej, czyli jak otworzyć się na nową relację. Jak stworzyć nowy związek po rozstaniu, kiedy te dotychczasowe związki nas zawiodły lub skończyły tragicznie, nagle, zostawiając po sobie pustkę? Czy koniec związku musi zamykać nas na nowe relacje? 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym rozmawia z Magdaleną Tułecką o tym, jak otworzyć się na nową relację po zakończeniu związku, czyli jak stworzyć nowy związek po rozstaniu. Rozmowa odbyła się w ramach cyklu „Rozmowy tabu” i wysłuchasz w niej historii związku ludzi, których życie dotknęło stratami.

On – wdowiec z trójką małych dzieci. Ona – rozwódka po przejściach. Oboje z wielkim pragnieniem miłości, ale też z bagażem doświadczeń i przekonaniem, że ich czas na miłość już dawno minął. A jednak udało im się spotkać. Rozmowa zaczyna się od łagodnej historii o tym, czy w na pozór idealnym związku warto być, jeśli nie czujemy się szczęśliwi. Czy to moment na szukanie tego, co z nami jest nie tak, kiedy inni mówią „czego babo się czepiasz”, czy to moment na pójście za własnymi potrzebami. 

To także historia o tym, jak w jednym dniu podjąć taką rolę w rodzinie, którą naturalnie uczymy się podejmować latami. Historia o niezwykłej determinacji, walce, pokorze, szacunku i akceptacji…dla tego, co trudno akceptować. To także o tym, jak będąc silną kobietą i pragnąc być numerem jeden odsunąć siebie na dalszy plan w imię wyższych wartości. I jak z tym wszystkim musi poradzić sobie mężczyzna. 

O tym wszystkim posłuchasz w odcinku „Koniec związku i co dalej, czyli jak otworzyć się na nową relację?”, czyli o tworzeniu nowego związku po rozstaniu.

A jeśli chcesz więcej wskazówek i narzędzi, zapraszam Cię do mojego mailowego grona odbiorców. Tam regularnie dziele się wieloma wskazówkami i narzędziami do budowania lepszych relacji. 

Zapisując się, otrzymujesz bezpłatnie  60 stronicowego e-booka „Sztuka rozmowy z partnerem - mini przewodnik lepszej komunikacji w Twoim związku”. To e-book, dzięki któremu ograniczysz kłótnie i zaczniesz się lepiej dogadywać w Twoim związku! A dodatkowo odkryjesz tajemnice par, dzięki którym skutecznie budują one trwałe relacje, które są odporne na chwilowe kryzysy i zawirowania życiowe.

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Moim gościem jest MAGDALENA TUŁECKA – od 2009 roku pomaga dzieciom i młodzieży w pogłębianiu ich wiedzy z zakresu języka angielskiego. Najważniejsze dla niej jest dotarcie do ucznia, pokazanie, że może, złamanie negatywnych przekonań o samym sobie, oraz przekonanie, że niezależnie od tego, z jakiej rodziny pochodzi i gdzie się urodził, ma swoją ogromną wartość i możliwości. Edukator, tutor, szkoleniowiec, autor językowych kursów online, twórca gramatycznych e-booków, właściciel firmy EduFarma-edukacja w innym wymiarze. Prywatnie, żona i mama trójki wspaniałych chłopaków, zakochana w spacerach, morzu, górach i książkach.

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Mar 04, 202101:17:57
Schematy uruchamiane w związku

Schematy uruchamiane w związku

Zastanawiałeś/aś się kiedyś, jaki jest wpływ dzieciństwa na dorosłe życie? Jakie schematy z dzieciństwa uruchamiamy w związku? W jaki sposób nasze przeszłe doświadczenia wpływają na sposób, w jaki kształtujemy naszą relację? Co sprawiło, że spośród wszystkich ludzi, wybraliśmy akurat tę jedną i to z nią chcemy tworzyć związek, nawet jeżeli ta relacja nam szkodzi? 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym posłuchasz, jakie schematy powodują, że decydujemy się na związek z tą konkretną osobą, że czasami trwamy w toksycznych relacjach lub często zmieniamy partnerów, z żadnym nie zaznając szczęścia. Dowiesz się, dlaczego trudno znaleźć szczęście w relacji i co powoduje, że czujemy się niezadowoleni z życia. 

To wszystko ma podłoże w naszym dzieciństwie i relacji z najbliższymi opiekunami. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak przeszłość wpływa na schematy uruchamiane w związku - zapraszam do odcinka.

WEBINAR „JAK TWOJE DZIECIŃSTWO WPŁYWA NA TWÓJ ZWIĄZEK":

👉 https://sklep.miedzyparami.pl/produkt/jak-twoje-dziecinstwo-wplywa-na-twoj-zwiazek/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Feb 12, 202137:35
Style przywiązania

Style przywiązania

Odkrywając Style Przywiązania: Klucz do Zdrowych Relacji.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego zachowujemy się w związkach tak, jak to robimy? Dlaczego niektórzy ludzie wydają się być zawsze gotowi do bliskości, podczas gdy inni unikają zaangażowania? Odpowiedź może kryć się w naszych stylach przywiązania.

W najnowszym odcinku podcastu "Żywiołowe Związki", Marita Woźny, doświadczony psychoterapeuta, odkrywa świat stylów przywiązania. Dowiesz się, czym są style przywiązania, jakie są ich główne cechy i jak wpływają na nasze relacje z partnerami. Niezależnie od tego, czy jesteś zainteresowany/a poprawą swojego związku, czy po prostu chcesz lepiej zrozumieć siebie i innych, ten odcinek o stylach przywiązania  jest dla ciebie.

KURS „WEWNĘTRZNE DZIECKO W DOROSŁYM ZWIĄZKU”:

👉 TUTAJ

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jan 22, 202132:38
9 kroków, aby wygasić kłótnię

9 kroków, aby wygasić kłótnię

Czy zastanawiasz się czasem, jak radzić sobie z kłótniami w związku, jak sobie poradzić? Wychodzenie z konfliktu to proces, w którym istotne jest przyglądanie się własnym emocjom i odkrywanie prawdziwych znaczeń bez domyślania się, co druga strona chciała powiedzieć, mówiąc to czy tamto. Dziś zapraszam Was do odcinka, w którym przyglądam się krokom prowadzącym do wygaszenia kłótni. Jak w dziewięciu krokach wygasić kłótnię w związku? Jak zacząć przyglądanie się własnym emocjom i ich znaczeniu? Jak je komunikować tak, by druga osoba nie musiała domyślać się, o co właściwie chodzi?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, z którego dowiesz się, jak wyciszyć emocje, by rozmawiać o trudnych sprawach ze spokojem i co zrobić, gdy zauważysz u siebie silne emocje, które zamiast pomagać – zaogniają konflikt. Posłuchasz także o tym, jak przekształcić niszczącą kłótnię w konstruktywną rozmowę. 

Jeżeli więc chcesz dowiedzieć się, o kłótniach w związku i o tym, jak sobie z nimi radzić, jak uniknąć kłótni lub wracać do zgody, kiedy już do niej dojdzie - wysłuchaj odcinka „9 kroków, aby wygasić kłótnię”.

WEBINAR „JAK SIĘ POGODZIĆ PO KŁÓTNI - PRAKTYCZNE PORADY DLA PAR”:

👉https://miedzyparami.pl/webinar-jak-pogodzic-sie-po-klotni/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Jan 14, 202128:38
Rozwód i co dalej? Część 15 - Poczucie krzywdy i przebaczenie – Marita Woźny

Rozwód i co dalej? Część 15 - Poczucie krzywdy i przebaczenie – Marita Woźny

„Poczucie krzywdy i przebaczenie” ostatnia z piętnastu (15/15) rozmów bezpłatnej konferencji „Rozwód i co dalej” organizowanej przez Maritę Woźny z Między Parami. 

W swoim życiu mamy tendencję do powielania różnego rodzaju schematów. Jeśli je rozpoznamy i zrozumiemy, co powinniśmy w sobie przepracować – otwierają się przed nami nowe możliwości. Inaczej jest, jeśli w nie nie wnikamy i przyjmujemy, że za wszystkie niepowodzenia odpowiadają inni. Dziś zapraszam do rozmowy o przełamywaniu schematów sprawiających, że każdy kolejny związek ma te same problemy. Razem z Sylwią Kocoń i Marcinem Figurą przyglądamy się tematowi świadomej, szczęśliwej relacji. 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”.

Z tego odcinka dowiesz się:

 • Do czego może prowadzić powtarzanie tych samych schematów z różnymi ludźmi
 • Jak poradzić sobie z rozstaniem
 • Jak zbudować świadomość siebie
 • Jak stworzyć nową relację

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej poczuciu krzywdy i przebaczeniu - koniecznie wysłuchaj odcinka.

WEBINAR „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO ROZSTANIU“:

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-jak-poskladac-sie-po-rozstaniu/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Nov 28, 202001:02:32
Rozwód i co dalej? Część 14 - Jak świadomie budować związek po rozstaniu – Marita Woźny w rozmowie z Sylwią Kocoń i Marcinem Figurą

Rozwód i co dalej? Część 14 - Jak świadomie budować związek po rozstaniu – Marita Woźny w rozmowie z Sylwią Kocoń i Marcinem Figurą

„Jak świadomie budować związek po rozstaniu” czternasta z piętnastu (14/15) rozmów bezpłatnej konferencji „Rozwód i co dalej” organizowanej przez Maritę Woźny z Między Parami. 

W swoim życiu mamy tendencję do powielania różnego rodzaju schematów. Jeśli je rozpoznamy i zrozumiemy, co powinniśmy w sobie przepracować – otwierają się przed nami nowe możliwości. Inaczej jest, jeśli w nie nie wnikamy i przyjmujemy, że za wszystkie niepowodzenia odpowiadają inni. Dziś zapraszam do rozmowy o przełamywaniu schematów sprawiających, że każdy kolejny związek ma te same problemy. Razem z Sylwią Kocoń i Marcinem Figurą przyglądamy się tematowi świadomej, szczęśliwej relacji. 

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym rozmawia z Sylwią Kocoń i Marcinem Figurą na temat budowania związku po rozwodzie.

Z tego odcinka dowiesz się:

 • Do czego może prowadzić powtarzanie tych samych schematów z różnymi ludźmi
 • Jak poradzić sobie z rozstaniem
 • Jak zbudować świadomość siebie
 • Jak stworzyć nową relację

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak budować szczęśliwy związek po rozwodzie - koniecznie wysłuchaj odcinka.

WEBINAR „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO ROZSTANIU“:

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-jak-poskladac-sie-po-rozstaniu/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Kim jest Sylwia Kocoń i Marcin Figura?

Sylwia Kocoń jest pisarką, metafizykiem i eks-ekonomistką. Napisała książkę o obfitości pt. Bogaty Budda. Na co dzień jest autorką różnych programów online oraz licznych inicjatyw, w ramach których pokazuje jak połączyć się ze swoją kompletnością i obfitością życia. Prywatnie kobieta po 2 rozwodach i 2 dekadach niespełnionych, bolesnych związków.

Marcin Figura to wesoły, pogodny mężczyzna po 40. Jest umysłem ścisłym o szerokich zainteresowaniach: od mechaniki kwantowej, numerologiI, astrologii, aż po metafizykę. Prywatnie mężczyzna po 1 rozwodzie, ojciec 10-cio letniej córki oraz szczęśliwy partner cudownej, świadomej kobiety.

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Nov 28, 202001:17:53
Rozwód i co dalej? Część 13 - Rola ojca i wyzwania mężczyzny po rozwodzie – Marita Woźny w rozmowie z Pawłem Romaszko

Rozwód i co dalej? Część 13 - Rola ojca i wyzwania mężczyzny po rozwodzie – Marita Woźny w rozmowie z Pawłem Romaszko

„Rola ojca i wyzwania mężczyzny po rozwodzie” trzynasta z piętnastu (13/15) rozmów bezpłatnej konferencji „Rozwód i co dalej” organizowanej przez Maritę Woźny z Między Parami. 

Rozwód jest szczególnie trudnym wydarzeniem, zwłaszcza wtedy, gdy rozwodzą się rodzice. W społeczeństwie wciąż głęboko zakorzeniony jest schemat, kiedy to matka przejmuje opiekę nad dziećmi, a ojciec zostaje odsunięty na bok, pełni opiekę weekendową.

A przecież dla każdego dziecka oboje rodzice są ważni i ich rozstanie tego nie zmienia. Przed mężczyną - ojcem, stają trudne wyzwania. Jaka jest rola ojca i wyzwania mężczyzny po rozwodzie?

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, w którym rozmawia z Pawłem Romaszko na temat wyzwań, jakie stają przed mężczyzną w trakcie i po rozwodzie. 

Z tego odcinka dowiesz się:

 • Jaka jest rola mężczyzny po rozstaniu w życiu dziecka
 • Czym jest rozwód w oczach mężczyzny
 • Czy i jakiego wsparcia potrzebuje mężczyzna podczas i po rozwodzie
 • Jakie są wyzwania dla mężczyzny w trakcie i po rozwodzie

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czym jest rozwód w oczach mężczyzny, na jakie trudności w związku z nim napotyka i jaka jest jego jako ojca w życiu dziecka - koniecznie wysłuchaj odcinka.

WEBINAR „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO ROZSTANIU“:

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-jak-poskladac-sie-po-rozstaniu/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Kim jest Paweł Romaszko?

Paweł Romaszko jest psychologiem, psychoterapeutą i socjoterapeutą. W ramach swojej pracy zawodowej prowadzi terapię indywidualną, grupową, par i warsztaty dla rodziców oraz  pomaga rodzicom doświadczającym problemów wychowawczych u swoich dzieci, a także młodzieży w przezwyciężaniu trudności związanych z wiekiem dojrzewania i relacjami z innymi.

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Nov 28, 202001:06:23
Rozwód i co dalej? Część 12 - Samotne rodzicielstwo – Marita Woźny w rozmowie z Agnieszką Maruszczak

Rozwód i co dalej? Część 12 - Samotne rodzicielstwo – Marita Woźny w rozmowie z Agnieszką Maruszczak

„Samotne rodzicielstwo” to dwunasta z piętnastu (12/15) rozmów bezpłatnej konferencji „Rozwód i co dalej” organizowanej przez Maritę Woźny z Między Parami.

Zagłębiamy się w temat samotnego rodzicielstwa. Rozmawiamy o tym, jak radzić sobie z codziennymi wyzwaniami samotnego rodzicielstwa i jakie strategie stosować, aby zachować równowagę między życiem rodzinnym a zawodowym.

 • Dlaczego ważne jest budowanie wsparcia społecznego jako samotny rodzic i jakie korzyści płyną z dzielenia się doświadczeniami z innymi.
 • O praktycznych krokach, które warto podjąć, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, oraz jakie znaczenie ma to dla j relacji z dziećmi.
 • Jakie rady i wskazówki Agnieszka ma dla innych samotnych rodziców, którzy mogą się zmagać z poczuciem izolacji i zmęczenia.

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, który jest nagraniem z konferencji „Rozwód… i co dalej?”.

W jego trakcie rozmawia z Agnieszką Maruszczak, która jest psychologiem, psychoterapeutą i samodzielnym rodzicem. Z rozmowy dowiesz się o:

 • Co się z nami dzieje podczas rozwodu?
 • Wyzwania i zmagania samotnego rodzicielstwa.
 • Poczucie winy, odpowiedzialność a odpuszczanie i łagodność w samotnym rodzicielstwie.
 • Jak znaleźć wsparcie dla siebie w samotnym rodzicielstwie.

Jeżeli chcesz zgłębić temat samotnego rodzicielstwa - zapraszam do nagrania z konferencji „Rozwód… i co dalej?”.

WEBINAR „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO ROZSTANIU“:

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-jak-poskladac-sie-po-rozstaniu/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Kim jest Agnieszka Maruszczak?

Agnieszka Maruszczak to psycholog, psychoterapeuta. W swoim gabinecie pracuje w nurcie systemowym indywidualnie i z parami. Skupia się głównie wokół zagadnień związanych z kryzysem. Prywatnie jest rozwiedzioną matką trójki chłopców.

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Nov 20, 202001:02:25
Rozwód i co dalej? Część 11 - Czy w rodzinie patchworkowej można przetrwać – Marita Woźny w rozmowie z Kasią i Piotrem Skrzypczak

Rozwód i co dalej? Część 11 - Czy w rodzinie patchworkowej można przetrwać – Marita Woźny w rozmowie z Kasią i Piotrem Skrzypczak

„Czy w rodzinie patchworkowej można przetrwać” to jedenasta z piętnastu (11/15) rozmów bezpłatnej konferencji „Rozwód i co dalej” organizowanej przez Maritę Woźny z Między Parami.

Rodzina patchworkowa jest w swej naturze skomplikowana. Zawsze znajdują się w niej dzieci, które na co dzień nie mają kontaktu z którymś z rodziców. Zawsze są też w niej wyzwania dla par, bo od czasu do czasu pojawia się konieczność kontaktu z partnerami z poprzednich związków w kontekście dzieci. Dziś zapraszam Was na rozmowę z Kasią i Piotrem Skrzypczak, którzy tworzą właśnie taką rodzinę i zgodzili się opowiedzieć o swoich doświadczeniach.

Psychoterapeutka Marita Woźny zachęca do odsłuchania kolejnego odcinka jej podcastu „Żywiołowe związki”, który jest nagraniem z konferencji „Rozwód… i co dalej?”.

W jego trakcie rozmawia z Kasią i Piotrem:

 • Jak zbudować nowy związek po rozwodzie
 • Jakie wyzwania towarzyszą rodzinie patchworkowej
 • Jak poprzednie związki wpływają na budowanie nowej rodziny
 • Jak wychowywać dzieci w rodzinie patchworkowej

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak przetrwać w rodzinie patchworkowej- zapraszam do nagrania z konferencji „Rozwód… i co dalej?”.

WEBINAR „JAK SIĘ POSKŁADAĆ PO ROZSTANIU“:

👉 https://miedzyparami.pl/webinar-jak-poskladac-sie-po-rozstaniu/ 

DOŁĄCZ DO NEWSLETTERA:

👉 https://miedzyparami.pl/newsletter/

Kim jest Kasia i Piotr?

Kasia i Piotr są parą z czwórką dzieci, mają też dwa i pół psa. Tworzą rodzinę patchworkową po 23 latach znajomości (z 17 letnią przerwą), małżeństwach bez sukcesów zakończonych bardziej lub mniej burzliwymi rozstaniami, od 5 lat są razem, w tym od roku małżeństwem. Od trzech lat prowadzą bloga Patchworkowo, o tym jak wygląda codzienność oraz z czym się mierzyć musi taka rodzina jak ich.

O MNIE: Nazywam się Marita Woźny. Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończyłam czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, czteroletnie szkolenie w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego we Wrocławiu. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach. Specjalizuję się w terapii indywidualnej, par i rodzin. W swojej pracy wykorzystuję podejście systemowe i psychodynamiczne. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Poddaję się regularnej superwizji.

Nov 20, 202001:15:07