Skip to main content
Spotify for Podcasters
STUDIO SEBEVYJÁDŘENÍ Terezy Ghose

STUDIO SEBEVYJÁDŘENÍ Terezy Ghose

By Meltingpot

Vítejte v prostoru sebevyjádření, který slouží ke sdílení jedinečných osobních příběhů lidí, kteří dokázali transformovat svou každodenní realitu a naplňovat své sny a vize. Jmenuji se Tereza Ghose, jsem průvodkyní hlubinnou imaginací, autorkou knihy Jako pták ses narodila a audioknihy Příběh o Taité a těším se na spojení s vámi v poslechu niterných zpovědí mých hostů. Prostor Studia Sebevyjádření je tady pro to, aby vám pomohl připomenout vaše vlastní sny a byl vám inspirací. Více o mně se můžete dozvědět na www.taite.cz.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

O podzimní cestě do vnitřního podsvětí s Helenou Máslovou #33

STUDIO SEBEVYJÁDŘENÍ Terezy GhoseOct 17, 2022

00:00
52:14
O podzimní cestě do vnitřního podsvětí s Helenou Máslovou #33

O podzimní cestě do vnitřního podsvětí s Helenou Máslovou #33

Vstupte s námi do vyprávění o podzimní cestě do vnitřního podsvětí, cykličnosti, ženských rituálech nebo instinktivní síle a tichu, které rodí vše nové. Tereza Ghose si dnes ve Studiu Sebevyjádření povídá s renesanční ženou, lékařkou, která se zabývá psychosomatikou a psychogynekologií a ženským světem – Helenou Máslovou.

Oct 17, 202252:14
O vášni k životu a příběhům se Zuzanou Švédovou #32

O vášni k životu a příběhům se Zuzanou Švédovou #32

Tereza Ghose vás zve k dalšímu dílu Studia Sebevyjádření. Dnes vám své hlubiny rozkryje nutriční terapeutka, autorka, historička a bylinkářka - Zuzana Švédové. Budeme si povídat, jaké zkušenosti, dary i výzvy přináší život s cukrovkou. Nebo o tom, jak se Zuzka dostala k bylinám a čím to, že jim dokáže intuitivně naslouchat? Rozkryjeme vám něžný i vášnivý svět jedné úžasné vypravěčky příběhů. Každý poutavý příběh začíná zvratem. Jak tomu bylo v tomto případě?

Sep 10, 202201:11:48
O přirozeném učení a o hudbě ze srdce s Tomem Nováčkem #31

O přirozeném učení a o hudbě ze srdce s Tomem Nováčkem #31

V další díle Studia Sebevyjádření si Tereza Ghose povídá s muzikantem, písničkářem a průvodcem ve svobodné škole Tomem Nováčkem. Můžete se těšit na povídání nejen o návratu k přirozeném způsobu učení a motivování dětí, ale taky o hudbě a rezonanci, která vychází ze srdce. Na konci nahrávání se Tereza s Tomem pustili do hraní a zpívání a určitě si nenechejte ujít, co z této spontánní improvizace vzniklo. Pojďme si hrát jako děti!

Aug 20, 202254:08
O čestnosti, přírodě a vroucnosti s Michaelou Švejdovou #30

O čestnosti, přírodě a vroucnosti s Michaelou Švejdovou #30

Zveme vás k poslechu Studia Sebevyjádření, ve kterém Tereza Ghose tentokrát zpovídá Michaelu Švejdovou. Jaký záměr formoval vznik festivalu Allfestu a jakou proměnou prošel? Jak se orientovat na poli současné esoterické scény? Míša vám otevře také své další profesní téma – šikany na pracovišti nebo téma své životní lásky – malování a přírody. Dotkneme se i niterných témat o intuici a tvorby vlastní reality. Nechejte se vtáhnout do rozhovoru plného barev života, prožitků a zkušeností nejedné deziluze.

Jul 29, 202201:00:07
O těle, regeneraci a hlubinné imaginaci s Markétou Reou Krausovou #29

O těle, regeneraci a hlubinné imaginaci s Markétou Reou Krausovou #29

Jakým způsobem si dávkovat bolestné prožitky a vzpomínky? Co je podstatou laskavého přístupu k vlastnímu vnitřnímu světu? Jak vlastně být plně i komfortně ve vlastním těle? Tereza Ghose vás opět provází rozhovorem s lektorkou a průvodkyní Somatic Experiencing a sebeobjevnou technikou Deep Imagery (hlubinnou imaginací), u které je zároveň pořadatelkou unikátních výcviků v ČR. Markéta Rea Krausová vám umožní nahlédnout do své pestrobarevné hloubky a nabídne vám několik užitečných nástrojů, jak se znovu napojit na své vnitřní cítění.

Jun 26, 202201:11:34
O vodě, pulzaci a proměnách v těle i duši s Terezou Winklerovou #28

O vodě, pulzaci a proměnách v těle i duši s Terezou Winklerovou #28

Jak se vyrovnat s traumatem v těle a nakládat s náročnými emocemi? Co pro nás může udělat kontakt se zemí? Jak k nám hovoří voda v nás? Rozhovor o vnitřních pulzacích, síle fluidity, spirálovitých pohybech, embryologii a somatickém přístupu k tělu i duši vám přináší Tereza Ghose v rozhovoru s průvodkyní inteligentním pohybem a zakladatelkou rožnovského kongresu inteligentního pohybu Terezou Winklerovou.

Jun 12, 202201:01:20
O pralese, indiánské duši a ztracené svobodě s Patrikem Štajerem #27

O pralese, indiánské duši a ztracené svobodě s Patrikem Štajerem #27

Dokážete si představit, že byste se probudili v hloubi pralesa pod stromem velkým jako skála a vše kolem vás vibrovalo? Také o tomto zážitku bude v dnešním podcastu Studia sebevyjádření vyprávět Patrik Štajer, který se vrátil z delších cest Ekvádorem a zasvětí vás do některých příběhů z pobývání v indiánské komunitě Ruku Samay. Co dělá indiána indiánem a co mu naopak bere svobodu? Ponořte se do mužského niterného povídání o hledání i nalézání vlastní hrdinské cesty aneb pohádkový most mezi Ostravou a pralesem.

May 22, 202201:04:53
O provázanosti života a smrti s Markétou Kukuczkovou #26

O provázanosti života a smrti s Markétou Kukuczkovou #26

„Nepotřebujeme zachránit, ale narodit se“, říká Markéta Kukuczková, která je hostem dalšího dílu Studia Sebevyjádření. Tereza Ghose si povídá s tělovou terapeutkou, dulou a průvodkyní novodobými ženskými rituály. Vstupte s námi společně do niterné krajiny plné tajemných míst, kde se v hlubokém pokoji a úctě setkává narození a odcházení. Tento rozhovor vás zavede do ženského magického prostoru a skončí když zapadne slunce.

May 08, 202251:44
O životě, vnímavosti a hloubce s Vladimírou Cigánkovou #25

O životě, vnímavosti a hloubce s Vladimírou Cigánkovou #25

Přinášíme vám další díl Studia sebevyjádření, ve kterém Tereza Ghose prozkoumává vnitřní svět Vladimíry Cigánkové - spisovatelky, mámy dvou dětí a spoluzakladatelky spolku rodičů Světlo autismu. Otevřeme vám téma osobní a niterné zkušenosti života a jedinečných forem komunikace s dítětem, které je obdařeno poruchou autistického spektra. Jak zvládat náročné i bolestivé životní situace s nadějí i radostí v srdci? Proč je naše intuice tak důležitá? Budeme se zabývat také tématy vnímavosti a hypersenzitivity nebo hodnotami a péčí o milující partnerský vztah. Zaposlouchejte se do hlubokého, náročného i krásného životního příběhu Vladimíry Cigánkové.

Apr 24, 202201:00:21
O dechu, duchu a těle s Rostislavem Václavkem #24

O dechu, duchu a těle s Rostislavem Václavkem #24

Dnes vás pro změnu zveme k povídání o mužské cestě za uzdravením. Tereza Ghose si ve Studiu Sebevyjádření povídá s Rostislavem Václavkem, který je certifikovaný instruktor dechových technik Buteyko a Oxygen Advantage. Rosťa je instruktorem dechových fúzí, otužování a zakladatel projektu Pět pilířů zdraví. Tématem dnešního rozhovoru je dech, duch, tělo, emoce a souvislosti mezi nimi. Těšit se můžete na tsunami zajímavých informací.

Apr 06, 202201:04:49
O lásce k životu a cestě za osobní mocí s Kateřinou Zem #23

O lásce k životu a cestě za osobní mocí s Kateřinou Zem #23

Dnešní Studio sebevyjádření vám přináší zasněný a také hudební rozhovor plný písní a témat, která oživují duši i mysl. Tereza Ghose si povídá s hudebnicí, spoluzakladatelkou hudebního tria Živa, autorkou příběhů a průvodkyní tanečními rituály – Kateřinou Zem. Dovolte si okouzlení, uvolnění i zastavení v jejím tvůrčím a přitom lidsky přirozeném světě.

Mar 24, 202251:53
O snění, kráse a lásce s Marthou Gadula Papafoti #22

O snění, kráse a lásce s Marthou Gadula Papafoti #22

Tereza Ghose dnes ve Studiu sebevyjádření zpovídá tanečnici, hudebnici a tvůrkyni vlastní značky šatů Marthu Gadulu Papafoti. Přijměte pozvání do dalšího zajímavého ženského světa, ve kterém se můžete dozvědět odpovědi například na to, co Marthě v jejím životě přineslo denní snění, nebo jak vnímá mužské a ženské role, vztahy a vzájemné propojování těchto polarit. Dotkneme se i otázek projevů zralé intimity a způsobů, jak vědomě pečovat o partnerství. Vítejte ve světě ženské krásy s řeckými kořeny!

Feb 24, 202241:18
Niterné zpovědi srdce, těla i mysli Vladimíry Rychlik II #21

Niterné zpovědi srdce, těla i mysli Vladimíry Rychlik II #21

Vítejte u pokračování minulého povídání Studia sebevyjádření, ve kterém si Tereza Ghose povídá s tajemnou a inspirující koučkou, terapeutkou, masérkou, bio hackerkou, ženou mystickou i filosofickou, majitelkou firmy Konopea – Vladimírou Rychlik. Ta nás pozve ještě hlouběji do svého vnitřního světa a prožívání. Pokud máte rádi skutečně intimní a niterné zpovědi, pak vás čeká krásné putování po nevšedně vzácné krajině jejího srdce, těla i mysli.

Feb 10, 202237:20
O těle, duši, vášni a citlivosti s Vladimírou Rychlik #20

O těle, duši, vášni a citlivosti s Vladimírou Rychlik #20

Pokračujeme v ženské krasojízdě a proto je dnešním hostem Studia Sebevyjádření lektorka, koučka, masérka, biohackerka, tvůrce a majitelka komunitní firmy Konopea Vladimíra Rychlik. Tereza Ghose si s ní povídá o partnerské lásce a způsobu, jak ji rozvíjet. Dozvíte se také velmi užitečné tipy o udržování zdravého těla a o tom, jakými dalšími nástroji si vylaďovat vlastní nervový systém. Otevřeme téma hypersensitivity a autismu a zasadíme ho do nových kontextů. Tento rozhovor je o těle, duši, vášni, lehkosti a důležitosti dotyku a mazlení se se životem. 

Jan 27, 202201:12:48
O kvalitní hudbě, cestách, štěstí a pokoře s Filipem Košťálkem #19

O kvalitní hudbě, cestách, štěstí a pokoře s Filipem Košťálkem #19

Co je klíčem k rozpoznání kvalitní hudby? Může nás cestování naučit nadhledu a pokoře? Kde člověk hledá štěstí a naplnění? Poslechněte si další díl Studia sebevyjádření, ve kterém Tereza Ghose zpovídá svého kolegu, autora podcastu Kick-Off, nadšeného produkčního a dramaturga mezinárodního festivalu Colours of Ostrava, Festivalu v ulicích, showcase festivalu Czech Music Crossroads nebo mezinárodního fóra Meltingpot. Jak se žije Filipovi Košťálkovi?

Jan 11, 202240:27
O magii hudby a smrti jako nejbližší učitelky s Petrem Zajacem #18

O magii hudby a smrti jako nejbližší učitelky s Petrem Zajacem #18

V dnešním díle Studia Sebevyjádření Tereza Ghose zpovídá autora filmové hudby, filmaře a dobrodruha Petra Zajace. Dozvíte se, jak Petr hudebně tvoří, poslechnete si ukázku z jeho tvorby a ve svých příbězích vás vezme na cestu až do daleké Kolumbie a Ekvádoru. Co může přinést kontakt s pralesem a jeho magickými zvuky? Čemu nás učí smrt a jak s tím souvisí Don Juan? Poslechněte si toto nevšední povídání a ponořte se společně s námi do snění.

Dec 21, 202135:10
O dětství, zázracích a proměnách s Barborou Urbánkovou #17

O dětství, zázracích a proměnách s Barborou Urbánkovou #17

Přinášíme vám další díl Studia sebevyjádření. Tentokrát Tereza Ghose zpovídá osobní průvodkyni, lektorku zážitkových programu a stmelovacích kurzů pro děti a dospívající, kreativní ženu a milovnici přírody. Máte chuť se aspoň na chvíli vrátit zpět do dětského světa? O alternativním vzdělávání, lesních školkách, zázracích a proměnách s bezprostřední Barborou Urbánkovou. 

Nov 30, 202124:19
O kreativitě a síle doteku s Lenkou Lorien Kolárovou #16

O kreativitě a síle doteku s Lenkou Lorien Kolárovou #16

Další díl Studia Sebevyjádření vám přináší povídání s terapeutkou, masérkou, umělkyní a ženou mnoha tváří Lenkou Lorien Kolárovou. S Terezou Ghose si povídá o kreativní cestě životem, lásce k cestování a umění. Jak se dá skloubit studium kundalini jógy, kraniosakrální terapie s léčbou dětského traumatu metodou somatického prožívání? Poslechněte si příběh multipotenciální ženy, která miluje léčbu dotekem.

Nov 09, 202136:05
O splněných přáních a cestách se Stáňou Stiborovou #15

O splněných přáních a cestách se Stáňou Stiborovou #15

Dnešní díl Studia sebevyjádření vám přináší rozhovor s inspirativní a dobrodružnou ženou, vášnivou cestovatelkou a úspěšnou online podnikatelkou Stáňou Stiborovou. Dozvíte se, jak pracovat se strachem, nepohodlím i vlastními limity, a jak si naplňovat své životní sny.

Oct 14, 202148:49
O přírodní moudrosti s Michaelou Grefa #14

O přírodní moudrosti s Michaelou Grefa #14

Nový díl podcastu Studia Sebevyjádření s Michaelou Grefa navazuje na minulé povídání o ekvádorské přírodní moudrosti. Jak se dá propojit život v amazonské džungli s životem ve středu Evropy? Ponořte se do hlubokého příběhu plného výzev a lásky jedné moudré české ženy, která založila rodinu s indiánem.

#příběh #spiritualita

Oct 01, 202101:02:54
Pralesní moudra s Agustinem Grefou #13

Pralesní moudra s Agustinem Grefou #13

Proč je tak důležité vrátit se ke způsobu života postaru? Ekvádorský léčitel a vypravěč kmene Kičua, Agustin Grefa a jeho žena Míša vysvětlují, jak zachránit pralesní přírodu, moudrost i tradiční způsob kmenového života a vzdělávání. Víte, co je wayusa a jak působí na lidské tělo i emoce? Poslechněte si povídání o rituálech, pralesních pohádkách a cestě, jak naleznout své vlastní světlo. Agustin často říkává: “Bojíte se života nebo se bojíte strachu samotného?”

#příběh #spiritualita

Sep 16, 202101:02:02
Život v rezonanci s Václavem Kořínkem #12

Život v rezonanci s Václavem Kořínkem #12

Poslechněte si vyprávění o životě v rezonanci. Tereza Ghose a její host Václav Kořínek se vydávají na cestu poznání sebe sama skrze zvuk, ať už vydávaný hudebním nástrojem nebo vlastním hlasem. Kudy taková cesta vede a kdo všechno dnešnímu hostu zkřížil cestu? Jak Václav Kořínek přišel na to, že v sobě každý člověk nese ukrytého vlastního Junga?

#příběh #spiritualita

Sep 02, 202101:08:23
O tom, co minulý rok přinesl Báře Zmekové #11

O tom, co minulý rok přinesl Báře Zmekové #11

Dalším hostem podcastu Terezy Ghose je hudebnice, skladatelka a písničkářka Bára Zmeková. Jak prožila Bára covidový rok? A jaké to je vrátit se zpět do koloběhu hraní a vystoupení? Užít si můžete i hudební překvapení.

#příběh #hudba

Aug 06, 202141:01
O ženské síle s Natálií Bernard #10

O ženské síle s Natálií Bernard #10

V tomto díle Studia Sebevyjádření vás Tereza Ghose seznámí s módní stylistkou a zakladatelkou projektu bylinných směsí pro cyklickou ženu Natálií Bernard. Co chybí dnešnímu ženskému světu? V čem spočívá ženská síla a jakým způsobem může žena využít přirozenou cykličnost ve svůj prospěch? Zaposlouchejte se do důležitých ženských témat, která budou užitečná i pro muže, kteří chtějí lépe porozumět magickému ženskému světu.

#spiritualita #příběh

Jul 22, 202137:56
O bláznivé lásce k životu s Divanou Kall #9

O bláznivé lásce k životu s Divanou Kall #9

O osmi letech prožitých na Srí Lance, ženské divokosti, překonávání životních překážek, vášnivém cestování, kreativním podnikání a podpoře lokálních umělců, nové lásce k Mexiku, naturopatii a o tom, jak podpořit zdraví a imunitu si Tereza Ghose povídala v dalším díle Studia Sebevyjádření s multipotenciální vizionářkou, umělkyní a dobrodružnou cestovatelkou Divanou Kall.

#příběh #spiritualita

Jul 09, 202159:59
O balancování mezi životem a smrtí s Martinem Jungem #8

O balancování mezi životem a smrtí s Martinem Jungem #8

Dalším hostem Terezy Ghose je Martin Jung, který se v novém díle Studia sebevyjádření podělil o svůj nedávný prožitek měsíčního kómatu, během kterého prošel velkou duševní cestou a odžil, jak sám říká, několik životů. Po probuzení si vše vybavil s velkými detaily a přináší tak zajímavé svědectví ze světa mezi životem a smrtí. Jak mu tato mezní zkušenost změnila život? Zaposlouchejte se do jeho příběhu.

#příběh #spiritualita

Jun 24, 202101:04:45
O ženských rituálech a vnitřní svobodě s Vendulou Mátlovou #7

O ženských rituálech a vnitřní svobodě s Vendulou Mátlovou #7

V dalším díle si Tereza Ghose povídala s Vendulou Mátlovou, inspirativní ženou, tak trochu indiánkou, tvůrčí podnikavou cestovatelkou a mimo jiné i tvůrkyní zemitě ženského obchůdku Pachamama. Nechte se ukolébat rozhovorem o vnitřním světě, ženských rituálech, látkách, sukních, Indonésii a hlavně pocitem, že si všichni tvoříme svou vlastní realitu, ve které může být vše v pořádku.

#příběh #spiritualita

Jun 10, 202129:23
O lásce k vínu a hudbě s Jiřím Ludvíkem #6

O lásce k vínu a hudbě s Jiřím Ludvíkem #6

O lásce k vínu, snech nebo o propojování klasické a folklorní hudby si Tereza Ghose povídala v novém díle podcastu s hudebníkem, spolumajitelem vinařství Lambeck a ředitelem znojemského hudebního festivalu s provokativně lákavým názvem Pocta živlům a katastrofám v hudbě Jiřím Ludvíkem.

#příběh #hudba

May 28, 202159:07
S Barborou Hu nejen o Polibku Kobry #5

S Barborou Hu nejen o Polibku Kobry #5

Dalším hostem Terezy Ghose je lektorka jógy, spisovatelka, filozofka, hledačka posvátna a cestovatelka hlubinnými prostory duše i těla Barbora Hu. S Barborou si Tereza povídala nejenom o ženské spiritualitě, což je téma její nové knihy Polibek Kobry, ale také o osobním vhledu do práce se strachem a jeho mnoha podobách a lidské rovině hledání posvátna. Zajímá vás, jak se dají propojit oblasti jógy, hlubinné psychologie C.G. Junga nebo filozofického přístupu transpersonálního směru Stanislava Grofa? Zaposlouchejte se do její inspirativní cesty za celistvostí.

#příběh #osobní rozvoj #spiritualita

May 14, 202150:04
O laskavém a smířeném životě i smrti s Viliamem Poltikovičem #4

O laskavém a smířeném životě i smrti s Viliamem Poltikovičem #4

Režisér, filozof a svobodná duše, Viliam Poltikovič vám bude v novém dílu Studia Sebevyjádření poutavě vyprávět nejenom o pokračování jeho projektu Brána Smrti, ale také o jeho osobním přístupu k životu, smrti a nekonečnu. Dozvíte se o kvalitách, které lidského ducha osvobozují od strachu a pomáhají mu žít život v radosti i vnitřním klidu a umožňují mu smířené i laskavé odcházení.

#příběh #spiritualita

Apr 30, 202150:42
O dechu, emocích a životě s Michalem Sarbu #3

O dechu, emocích a životě s Michalem Sarbu #3

Co je pro propojovatele a komunikátora Michala Sarbu v životě důležité? V čem nachází naplnění? Zveme vás k rozjímání o vztazích, emocích, hledání radosti a podporování života.

Udělejte si pohodlí, pomalý nádech, výdech, nádech, výdech... téma dechu nás totiž provází i v tomto díle.

#příběh #spiritualita #osobní rozvoj

Apr 15, 202130:04
Lidé v proměně s Magdalenou Šimečkovou #2

Lidé v proměně s Magdalenou Šimečkovou #2

Tématem nového dílu Studia Sebevyjádření je Člověk v tranzitu. Inspirativním hostem je zakladatelka psí školy Koira, facilitátorka holotropního dýchání a průvodkyně hlubinnými procesy Magdalena Šimečková. Dozvíte se, co je princip trojského psa a čemu říká Magdalena pes covidový. Co je jejím zdrojem blaženosti a jak jej nachází? Co jí zachránilo život a co je podle ní ultimátní životní hack?

K povídání o laskavosti, traumatech, závislostech, vztazích, meditaci, práci s dechem a léčení sebe sama vás zve Tereza Ghose.

#osobní rozvoj #příběh #spiritualita 

Apr 01, 202158:14
Cesta za osobní svobodou s Mirith #1

Cesta za osobní svobodou s Mirith #1

Jak se projevuje vnitřní nomádství a proč je tak těžké žít svůj vlastní osobní příběh světu navzdory? Jaké aktivity a myšlenky nás vedou k vnitřní svobodě a jak je to s naším stínem?

#spiritualita #osobní rozvoj #příběh

Jan 05, 202135:12