
Klasszis Podcast
By Klasszis Podcast

Klasszis PodcastSep 16, 2023

Von der Leyen nagyot ígér Ukrajnának, lesz-e orosz összeomlás? – Klasszis Podcast
Miért lángol a Krím félsziget? Miért durvulnak az Oroszország elleni dróntámadások? Mit keresett Kim Dzsong Un a Vosztocsnij űrrepülőtéren? Miért nyerhet sokat Ukrajna a Gripenekkel? Mit üzent von der Leyen Strasbourgból Ukrajnának? És mi köze mindehhez Rudi Völlernek, a német fociválogatott szövetségi kapitányának? Ezt is kivesézték az e heti Klasszis Podcastban munkatársaink, Litván Dániel és Wéber Balázs.

Megbirkóznak-e az európai topligák a szaúdi milliárdokkal? Klasszis podcast
2022. december 30-án a rijádi al-Nasszr szerződtette a portugál Cristiano Ronaldót és azóta sorra igazolnak klasszis játékosok és edzők az kőolajban fürdő diktatúrába. Szaúd-Arábia képes szétverni a nyugati futballvilágot? Erről beszélgetett Csabai Károly főszerkesztőnk Litván Dániel és Vég Márton újságírókkal.

Az MNB irányváltása után végre végleg búcsút inthetünk a 400-as eurónak?
Ez a kérdés is elhangzott azon a beszélgetésen, amelyet főszerkesztőnk, Csabai Károly az ING Bank makrogazdasági elemzőjével, Virovácz Péterrel annak apropóján folytatott, hogy a Magyar Nemzeti Bank éles irányváltást jelentette be. Eszerint a magyar gazdaság versenyképességének javítását, illetve a termelékenység növelését már nem a forintárfolyam alakításával kell elérni, ehelyett stabil fizetőeszközre van szükség.

Tényleg elveszik a magyarok munkáját a filippínók?
Ez is szóba került azon a beszélgetésen, amelyen főszerkesztőnk, Csabai Károly az ING Bank makrogazdasági elemzőjével, Virovácz Péterrel a hazai munkaerőpiac aktuális helyzetét járta körül. Például azt is, mekkora tartalék van, azaz hány olyan fő van, aki jelenleg nem dolgozik, valamint azt is, vajon mennyire elégíthetik ki az itt megtelepedő külföldi cégek, jelesül a Debrecenbe tervezett kínai akkumulátorgyár munkaerő-keresletét.

A magyar politikai kockázat ára
Az Év Feltörekvő Alapkezelője defenzív részvényeket vásárol, olcsó részvényeket keres, tavaly ősszel sok ilyen akadt, ma kevésbé. Ide tartoznak a magyar papírok is, de a kiszámíthatatlan gazdasági helyzet és adóztatás miatt a magyar részvények nagy diszkontot érdemelnek, kérdés, mekkorát. Interjú és videopodcast Szabó Balázzsal, a HOLD Alapkezelő vezérigazgató-helyettesével, az Expedíció Alap portfóliókezelőjével.

Mit tehetünk a szochós szabály hatályba lépése előtt?
A 2023. június 30-ig szerzett befektetési jegyek hozamát nem terheli szociális hozzájárulási adó (szocho), de 2023. július 1. után is lesz lehetőség az új, 13 százalékos adó megfizetése nélkül értékpapíralapokba fektetni. Mit jelent a 2023. június 30-i határidő a már befektetett pénzek esetében, és mire kell figyelni azoknak, akik még most, a határidő előtt szeretnének befektetni? Milyen lehetőségeik lesznek 2023. július 1. után? Lapcsoportunk Klasszis podcastjában Turner Tibor, az OTP Alapkezelő Zrt. általános vezérigazgató-helyettese segít eligazodni az új kormányrendelet szabályai között.

A háború egyszer véget fog érni, az infláció pedig már csökkenő pályára állt
A Legjobb Feltörekvő Piaci Részvény Alap lett a Generali IC Ázsiai Részvény Alap, illetve a Generali Mustang alap is második helyezést ért el a Privátbankár.hu Klasszis 2023-as szavazásán. Ennek apropóján beszélgetett Móra Mátével, a Generali Alapkezelő Zrt. portfóliómenedzserével Vég Márton újságírónk.

Sokkal jobb évek jöhetnek a tavalyinál a befektetési piacon
Ha magas az infláció, akkor reáleszközökbe érdemes fektetni a nagykönyvek szerint, mint a részvények vagy az ingatlanok. De ez többnyire csak hosszabb távon működik, rövid távon gyakran nem. A rövid távú ingadozást, veszteséget láttuk tavaly, de a következő években jó hozamok jöhetnek - mondja Pekár Dávid, a Raiffeisen Alapkezelő befektetési igazgatója, akit videópodcastunkban Eidenpenz József főmunkatárs kérdezett.

Több millió magyarnak még évekig csak álom az új lakás
Mekkora esélye van ma Magyarországon egy fiatal családnak új lakást venni? Mekkora önerő kell és hogyan lehet ezt előteremteni? A beruházók tényleg ingyen adják a gépesített konyhát és a parkolóhelyet? És mi van, ha nem venni, hanem építeni szeretnénk? S ha mind erre nincs pénzünk, mennyiért bérelhetünk és meddig? Ezekre válaszol a Klasszis podcast új adásában Mester Nándor, lapunk ingatlanpiaci szakértője és Csabai Károly főszerkesztő.

Túlzottdeficit-eljárás indulhat Magyarország ellen?
Mi a különbség a technikai és a "sima" recesszió között? Sorrendben a negyedik negyedévben is mínuszos lehet a GDP? Elérhető-e a 1,5 százalékos gazdasági növekedés? Ezekről, valamint az idei és a jövő évi költségvetésről beszélgetett főszerkesztőnk, Csabai Károly az ING Bank vezető makrogazdasági elemzőjével, Virovácz Péterrel.

A háború közelsége miatt kezdünk egy picit mi is elfeledett régióvá válni
Két díjat is nyert az Accorde Alapkezelő a befektetési alapkezelők Privátbankár.hu Klasszis 2023-as szavazásán: az általa menedzselt Accorde Első Román Részvényalap A sorozat bizonyult a Legjobb Közép-Kelet-Európai Részvény Alapnak, az Accorde Abacus Alap pedig a Legjobb Abszolút Hozamú Nem Származtatott Alap lett. Ennek apropóján beszélgettünk Gyurcsik Attilával, az Accorde Alapkezelő vezérigazgatójával.

Nagy fejtörések lesznek idén a Karmelitában
A várakozásoknak megfelelő adat érkezett a magyar GDP első negyedéves alakulásáról. No, de ennek fényében lehet-e idén a kormányzati célnak megfelelő szintű, 1,5 százalékos a gazdasági növekedés mértéke? Miért csak minket sújt az egyik legnagyobb mértékben a gazdasági visszaesés az Unióban? És miért lóg ki egyre jobban a magyar inflációs adat a sorból? Lehet-e így egyszámjegyű infláció az év végére? És hogy lehet így a jövő évi költségvetést tervezni? Ezekről beszélget főszerkesztőnk, Csabai Károly és felelős szerkesztőnk, Székely Sarolta a Klasszis podcast megújult adásában! Ezentúl ugyanis nemcsak hangban, de videón is követhető a beszélgetés!

Mi köze volt a Matolcsy-Varga csúcstalálkozónak a forint e heti zuhanásához?
Erre is választ kaphat, ha meghallgatja azt a beszélgetést, amelyet főszerkesztőnk, Csabai Károly folytatott az ING Bank vezető elemzőjével, Virovácz Péterrel.

Tényleg nyakunkon a harmadik világháború vagy nincs ok pánikra?
Többek között erről, a háborús kilátásokról és a magyar érintettségről beszéltek az e heti Klasszis Podcastban munkatársaink, Litván Dániel és Wéber Balázs.

Lehet egyszámjegyű az infláció az év végére?
Legfrissebb adásunkban főszerkesztőnk, Csabai Károly kollégánkkal, Vég Márton újságíróval beszélgetett.

Mi lesz az inflációval, ha a kormány végre kivezeti az élelmiszerárstopot?
Legfrissebb adásunkban főszerkesztőnk, Csabai Károly az ING Bank vezető elemzőjével, Virovácz Péterrel beszélgetett.

Mi az a Web3, és miért akkora durranás?
A kriptovaluták talán szenvednek ugyan, de a blokklánc él, óriási fejlesztések vannak és divatos maradt a Web3-narratíva. Mi is az, és hova vezethet? Milyen gyarló emberi tulajdonságokra épül?

Mitől ilyen erős a forint? Tényleg lehet egyszámjegyű az infláció?
Ezeket a kérdéseket is körbejárta főszerkesztőnk, Csabai Károly a Klasszis Podcastban az ING Bank vezető elemzőjével, Virovácz Péterrel.

Mindig van egy téma, amiért megőrülnek a befektetők
Januárban szépen emelkedtek a kriptodevizák, és ismét vannak narratívák, felkapott témák, amelyekért megőrülnek a befektetők. Ilyen most a mesterséges intelligencia, amely száguld, de a metaverzum terén is van élénkülés, ami a 2021-es sláger volt. Az e heti Klasszis Podcastban munkatársaink, Eidenpenz József és Király Béla járták körbe ezt a folyton változó, csúcsok és mélységek között ingadozó, izgalmas piacot.

Ukrajna vagy Oroszország bírja tovább a vérontást?
Az orosz-ukrán háború óriási emberi és anyagi veszteségeket követel mindkét oldalon. Míg azonban Oroszország tartalékai óriásiak, Ukrajna könnyebben kimerülhet, a hatalmas nemzetközi támogatás ellenére is. Az e heti Klasszis Podcastben munkatársaink, Litván Dániel, Mester Nándor és Wéber Balázs járták körbe az orosz-ukrán háború aktuális gazdasági, katonai és politikai kérdéseit, érintve a média felelősségét is.

Merre tovább, kriptodeviza-piac?
A kriptodevizák a 2020 végi-2021-es bikapiac után nagyot zuhantak, a szektort botrányok sorozata rázta meg, és sokan hátat fordítottak neki. De már látszik némi konszolidáció, és a vállalkozók tovább fejlesztenek, maradtak rajongók is és az ágazat távolról sem tűnt el. Mi várható az idén, merre tart ez az iparág? Ezt a kérdést járták körül főszerkesztőnk, Csabai Károly és Eidenpenz József szakíró a legújabb podcastunkban.

Meddig maradhat 400 forint alatt az euró?
Ezt a kérdést is feltette főszerkesztőnk, Csabai Károly a hazai makrogazdasági elemzőkkel folytatott sorozatunkban Jobbágy Sándornak, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzőjének. A beszélgetés során természetesen szóba kerültek az árfolyam befolyásolására képes tényezők, úgymint az orosz-ukrán háború, a GDP alakulása, az EU-s források, a devizakötvény-kibocsátás, a kamatok. S végül, de nem utolsósorban az infláció, annak kapcsán, vajon a vélhetően 26-27 százalékos decemberi pénzromlás hogyan válik, válhat-e egyáltalán egyszámjegyűvé az év végére?

Készülhetünk a Fidesz-uralomra következő évtizedben?
Évértékelő, évzáró, jövőbe tekintő podcastadással zárjuk a 2022-es évet. Az Klasszis podcast-csatornán futó Közbeszéd című műsorban kollégáink, Csabai Károly, főszerkesztő, Gáspár András lapigazgató, Király Béla, újságíró és Székely Sarolta felelős szerkesztő próbálja meg a lehetetlent, kiértékelni és összefoglalni egy rendkívül összetett és eseménydús évet.

Az irodára szükség lesz, de nem úgy, mint eddig
A bérlők diktálnak, a fejlesztők, a bérbeadók és az ügynökségek szolgáltatnak, de a szereplőknek kötelező együttműködni.

Jól járhat, aki most vesz 11,75 százalékos kamattal állampapírt
Ez is elhangzott azon a beszélgetésen, amelyet a hazai makrogazdasági elemzőket megszólaltató sorozatunk legújabb adásában lapunk főszerkesztője, Csabai Károly folytatott Suppan Gergellyel, a Magyar Bankholding vezető elemzőjével. A szakember ugyanis úgy vélte, a most még 20 százalék feletti infláció 2023 végére egyszámjegyűvé csökkenhet, ami egyúttal azzal is járna, hogy végre ismét reménykedhetnek pozitív

A Fradi 4-5 évre egyeduralkodó lesz a bajnokságban
E heti podcast műsorunkban kicsit eltávolodunk a tematikát illetően a gazdaságtól, hiszen az NBI őszi szezonja és a katari vb kezdete között a hazai labdarúgás helyzetéről beszélgettek kollégáink. A magyar bajnokság helyzete, a Fradi jövője mellett természetesen Dzsudzsák Balázs válogatottságára, valamint a vasárnap kezdődő katari világbajnokságra is kitért az Mfor.hu Közélet című műsorában Csabai Károly, lapunk főszerkesztője, Gáspár András, lapigazgató, valamint Székely Sarolta felelős szerkesztőnk.

Hogyan lehet egyszerre két lovon ülni az ingatlanpiacon?
Nem túl egyszerű, de megoldható a tulajdonos és a bérlő egyidejű kiszolgálása.

Hiába a tojás és a krumpli ársapkája, aligha teljesül Orbán Viktor ukáza
A kormányfő jó egy hónapja kérte Matolcsy György jegybankelnököt és utasította Varga Mihály pénzügyminisztert, hogy vigyék le az inflációt 2023 végére 10 százalék alá. Kérdés, mi lehet ennek a záloga? Hogy az ársapkák nem, azt most már nemcsak a független közgazdászok vallják – maga Gulyás Gergely miniszter ismerte el a Kormányinfón, hogy a tojás és a krumpli árának hatósági korlátozása alig mérsékli a pénzromlást. De akkor mi értelme volt ezeknek? Különösen, ha a már érvényben lévő ársapkák ismeretében félő, az újabbak is kontraproduktívak lehetnek, azaz termékhiányokhoz vezethetnek. Legfrissebb Klasszis podcastunkban ezt a témát is boncolgatta Tardos Gergellyel, az OTP Bank Elemzési Központjának vezetőjével főszerkesztőnk, Csabai Károly.

Tényleg magát lőtte lábon az EU a szankciókkal?
Az Európai Unió eddig nyolc gazdasági szankciós csomagot fogadott el Oroszországgal szemben a Kreml Ukrajna ellen indított agressziója miatt. De mennyire váltották be ezek a csomagok a hozzájuk fűzött reményeket? Kinek és miért fájnak jobban: Oroszországnak vagy az EU-nak? Többek között erre keresték a választ kollégáink, Király Béla, Litván Dániel és Wéber Balázs a Klasszis podcast e heti epizódjában.

Tényleg kidurrant az NFT-lufi?
Az elmúlt két hónapban a részvénypiachoz vagy az árutőzsdékhez képest viszonylagos nyugalmat tapasztalhattunk a kriptoeszközök piacán, a két legnagyobb forgalmú eszköz, a Bitcoin és az Ethereum volatilitása esetenként kisebb volt, mint más, klasszikus befektetési eszközöké. Mi állhat ennek háttérben, milyen piaci modellek bontakoznak ki, mely eszközök lehetnek fókuszban? Klasszis podcast műsorunkban kollégáink, Eidenpenz József és Király Béla ismét a kriptoeszközökről beszélgettek.

Lesz még 380 forint is az euró!
Miért értékelődött le a forint ekkora mértékben az utóbbi hónapokban, s döntögette szinte már naponta a vezető devizákkal szemben a negatív árfolyamrekordokat? Hogyan lehet az, hogy miközben a gázárak már csökkentek, a hazai fizetőeszköz mélyrepülése folytatódott, pedig még kaptunk is halasztást a gázárak kifizetésére? S most már van esély arra, hogy megkapja Magyarország az EU-s forrásokat? Legfrissebb Klasszis podcastunkban főszerkesztőnk, Csabai Károly Nyeste Orsolyával, az Erste Bank makrogazdasági elemzőjével beszélgetett.

Most akkor tényleg jönnek a csomagszállító drónok? - Klasszis podcast
Amerikában már ott is vannak, de itt még késnek. Viszont fontos, hogy milyen hatékonyan dolgoznak az e-kereskedelem régi és új vezető szereplői. Rajtuk áll, hogy mennyire tudjuk megközelíteni a világelitet.

Kétszámjegyű nyugdíjemelés, szigorú költségvetés, uniós pénzek - ez kell nekünk Dávid Ferenc szerint
A jelenlegi 15 százaléknál is magasabb inflációt már Forma-1-es tempónak nevezte vendégünk, Dávid Ferenc közgazdász, az árnyékkormány gazdasági minisztere a lapcsoportunk által rendezett Klasszis Klubban. A kicsivel több mint egyórás beszélgetés során kitértünk a forint árfolyamára, a monetáris politika hibáira, valamint a minimálbér-tárgyalások nehézségeire is.
A Klasszis Klubot online videós formában rendeztük - szöveges összefoglaló itt: https://klasszis.hu/rendezveny/klasszis-klub--david-ferenc

Gyávaság, hogy senki nem áll ki megindokolni az abortusz szigorítását
Vajon miért most volt itt az ideje annak, hogy Pintér Sándor belügyminiszter hozzányúljon az abortusz szigorításához? El lehet ezzel egyáltalán bármit is érni? És miért nem állt ki senki a kormányból, hogy szóljon a nagy felháborodást kiváltó témában? Ezekről a kérdésekről beszélget az Mfor.hu podcast műsorában, a Közbeszédben Litván Dániel, újságíró és Székely Sarolta, az Mfor.hu és a Privátbankár.hu felelős szerkesztője.

Mikor épül be a téliszalámi árába az ötszáz éve nem látott aszály hatása?
Ez is felmerült Klasszis podcastunk hazai makrogazdasági elemzőket megszólaltató sorozatában. Amelyben ezúttal is a vélhetően mindenkit leginkább foglalkoztató témákat boncolgattuk: megállhat-e az infláció 20 százaléknál, amely elérését már szinte kész tényként kezeli mindenki? Tényleg biztosra vehető, hogy október 1-jétől már a hazai magánszemélyek is elbúcsúzhatnak a 480 forintos ártól? S lesz-e megállapodás az Európai Unióval a magyar gazdaság számára életmentőnek tekinthető forrásokról? Végül: mindezek hogyan hatnak a forintra, láthatunk-e még akár 370-es eurót? Főszerkesztőnk, Csabai Károly a Raiffeisen Bank vezető makrogazdasági elemzőjével, Török Zoltán beszélgetett.

370 forint lehet az euró, ha megkaphatjuk az EU-pénzeket?
Mekkora lehet az infláció? És mennyi, ha október 1-jével eltörlik a 480 forintos üzemanyagár-stopot? Elegendők voltak-e az eddigi jegybanki kamatemelések a fogyasztóiár-index fékezéséhez? Mikor lehet pozitív a reálkamat, vagyis kaphatunk a pénzünknél többet, mint amennyivel rontja annak értékét az infláció? Vajon visszaerősödhet-e még tartósan valaha a forint? Elegendő-e ehhez pusztán az, ha Magyarország megkapja az uniós pénzeket? Ezekre, a vélhetően most sokakat érdeklő kérdésekre kereste a választ Klasszis podcastunkban főszerkesztőnk, Csabai Károly a CIB Bank vezető makrogazdasági elemzőjével, Trippon Mariannal.

Eljött az igazság pillanata a kriptopiacon?
Nagyot estek idén a kriptoeszközök, bár az idei mélyponthoz képest elkezdődött a visszakapaszkodás, továbbra is erős volatilitásra számít szakértő kollégánk. Tényleg elkezdődött a tisztulás a piacon, és a csupán spekulatív céllal életre hívott eszközök hamarosan eltűnnek? Belátható időn belül kiderül, hogy mely kriptodevizák lesznek azok, amelyek hosszútávon is talpon tudnak maradni? Értékteremtő vagy értékmegőrző funkciója lesz ezeknek az eszközöknek? Ezekre és még sok más kérdésre keresték a választ legújabb Klasszis podcast műsorunkban kollégáink, Eidenpentz József és Király Béla.

Lehet rendkívüli nyugdíjemelés, ha tényleg 20 százalék lesz az infláció?
Brutális inflációs adattal rukkolt elő a KSH kedden. Ráadásul a júliusi 13,7 százalék még nem a csúcs, azt nem más, mint az MNB alelnöke 20 százalék környékére várja. Árstoppal együtt. Ráadásul a nyugdíjasok számára még árnyalatnyival magasabb is az infláció az általánosnál, miután ők az elmúlt egy évben legnagyobb mértékben megdrágult élelmiszerekből az átlagembereknél többet fogyasztanak. De vajon tényleg megáll az infláció 20 százaléknál? Megakaszthatja-e egyáltalán valami az áremelkedést? S a nyugdíjasok kaphatnak előbb emelést novembernél?

Januárban jön az újabb rezsi-feketeleves?
Németh Dáviddal a K&H Bank vezető elemzőjével beszélgettünk.

Már a családokat is ostorozza az Orbán-kormány
A kata-módosításról és a rezsicsökkentés-csökkentés okairól, hatásairól beszélgettünk a Klasszis podcastban, Székely Saroltával és Király Bélával.

Spekulatív támadás vihette mélypontra a forintot
Fundamentális okokkal nem lehet ilyen rövid idő alatt 10-15 forintos árfolyamváltozást megmagyarázni - a szakember szerint spekulatív támadásnak köszönhetően került legutóbb rövid idő alatt történelmi csúcsra az euróárfolyam. Bár a nemzetközi folyamatokra nincs ráhatása a kormánynak és a jegybanknak, azon lehet és kell is változtatni, hogy mindig mindennel szemben a leggyengébb legyen a forint. Itt a Klasszis Podcast legfrissebb adása Barlai Róbert tőkepiaci szakértővel.

Mi lesz a forinttal? Meddig mehet fel az infláció?
Hogyan lehetséges az, hogy az MNB egyre feljebb viszi az irányadó kamatát, mégis azt látjuk, a forint csak egyre gyengül? S meddig mehet fel az infláció? Ezekről is beszélgettünk a Klasszis podcastban Virovácz Péterrel, az ING makrogazdasági elemzőjével.

Még sok évig lesznek az egekben a nyersanyagárak?
A nyersanyagpiaci áremelkedést nem az orosz-ukrán háború okozta, de még csak nem is a Covid, ezért nagyon valószínű, hogy ezek elmúlása sem fogja megszüntetni. A múltban sok éves, évtizedes ciklusokat figyelhetünk meg az árupiacon, könnyen lehetséges, hogy most egy hosszú emelkedő szakasz kezdetén járunk. A következő évek befektetési sztorija az árupiac és a bányarészvény lehet. Itt a Pénz podcast legújabb adása. Eidenpenz József elemez. Aki kérdez, Csabai Károly.

Tényleg rámegy a gatyánk a nyaralásra? Az idei év a last minute-ről fog szólni
Hol fogunk nyaralni idén, külföldön vagy belföldön? Mennyire lesz drága a nyári pihenés? Egyáltalán lesz, aki kihozza a kávénkat, megsüsse a lángosunkat? Melyek most a legvonzóbb külföldi nyaralási célpontok? Autóval vagy repülővel éri meg vajon jobban utazni? Utazási irodával vagy inkább magunknak szervezzük pihenésünket? Mi köze az orosz-ukrán háborúnak a magyar turizmushoz? Teljes képtelenség meghosszabbítani a szezont a Balatonon? Hol tölti a nyarat az, aki egész évben a turizmussal foglalkozik? A Klasszis Podcast vendége: Vágó Ágnes, a Turizmus Online főszerkesztője. Aki kérdez: Gáspár András.

A kormány elkezdte megoldani a házifeladatot – mi lesz a forinttal?
A forint történelmi mélypont közelébe süllyedt, ennek okai kerültek szóba aktuális podcastünkben. Barlai Róbert, a Diófa Alapkezelő elnöke, a Gránit Bank vezérigazgató-helyettese szerint a közgazdaságtanban „tökéletes viharként” emlegetett jelenség alakult ki, így a hazai makrogazdasági nehézségek mellett a külső tényezők is a gyengülés irányába mutattak. A kormány az új adók és a beruházások visszafogásának bejelentésével az általa megoldandó feladatot megkezdte - ez szükséges, de nem elégséges feltétele annak, hogy stabilizálódjon a forint helyzete. Merre mozdulhat a magyar fizetőeszköz? Barlai Róberttel Király Béla beszélgetett.

Tényleg lehetetlen leválni az orosz gázról és olajról, vagy ez mellébeszélés?
Fenntartható a 480 forintos üzemanyagár Magyarországon? Kibírja a Mol a legújabb különadót? Tényleg képtelenség Magyarországnak leválnia az orosz gázról és olajról? Mi lenne, ha a háborúban megsérülne a Barátság kőolaj-vezeték? Mi van a makói gázmezővel? Mit kezdhet Magyarország a termálvíz-kincsével? Holoda Attila energetikai szakértő volt a Klasszis Klub vendége.
A 2022. május 26-i Klasszis Klub podcast-változata - az eredeti beszélgetés a Youtube-on: https://youtu.be/kzvXyryevDU

Online marketing KKV-knek és mikrovállalkozásoknak: mennyi pénzzel érdemes belevágni?
Hol hirdessünk? Mi a SEO, az organikus elérés a social médiában, a fizetett hirdetés (Google Ads, Facebook hirdetés), hogyan használjuk ezeket az eszközöket? A podcastban erre keressük a válaszokat.

Bitcoint vennék, de hogyan?
A bizonytalan geopolitikai és inflációs környezetben sokan keresnek olyan befektetést, amely véd a pénz értékvesztése ellen, miközben a pénzügyi rendszertől is független. Sokan gondolják azt, hogy a kriptodevizák ilyenek lehetnek. De hogyan vehetünk Bitcoint vagy más kriptoeszközt, mire kell figyelni a befektetőknek? #mfor #bitcoin #kripto

Tényleg kinyírják az Indexet? Nyert vagy bukott Orbán Brüsszelben? Mi lesz, ha ideér a második hullám?
Az Mfor.hu és a Privátbankár.hu podcast-sorozatának harmadik részében:
Áll a bál az Index körül - Mi történik valójában a lapnál? Veszélybe került a magyar sajtószabadság utolsó bástyája? Egy belső szerkesztőségi ügy került a nagyközönség elé vagy a nagypolitika akarja elnémítani a legolvasottabb hírportált? Van-e reális esélye ma egy "új Index" elindításának? (Friss fejlemény: a podcast felvételével egyidőben tartott szerkesztőségi ülés után az Index stábjának több tagja beadta felmondását.)
Uniós költségvetés: mindenki azt mondja, legyőzte a többieket - Tényleg győztesen tért haza Brüsszelből Orbán Viktor? Megalkotta a jogállamisági szuperfegyvert a renitensek ellen az EU? Több vagy kevesebb pénzt kap Magyarország, mint korábban?
Határainkat nyaldossa a második hullám - Hogyan birkózna meg a magyar gazdaság a koronavírus-járvány újabb hullámával? Bemennek végre az iskolába a tanulók szeptemberben, vagy készüljünk a távoktatásra? Biztos, hogy le kell állítani az egész országot, miközben nincs 500 aktív fertőzött sem?
Akik beszélgetnek - Baka Zoltán, Gáspár András, Székely Sarolta, Wéber Balázs

Hogyan fertőzi meg a koronavírus a pénztárcánkat?
Évtizedes emelkedő trendnek vethet véget a koronavírus a tőzsdéken - mit jelent ez majd az átlagemberek életében? Miért pont most robbant szét a buborék? Miért hat máshogy Kínára a járvány, mint a nyugati világra? Mit lépnek a jegybankok, ha már rég ellőtték az összes puskaporukat? Eljött a költségvetési lazítás ideje? Hogyan kavar bele a képbe a dollár újkeletű gyengülő trendje? Hogy lehet, hogy a forint pont válsághelyzetben nem gyengül? Lehet, hogy a magyar gazdaság olcsóbban megússza a válságot, mint a többiek?
Van, aki a gyermekvállalást halasztja el, más csak az autóvásárlást teszi parkolópályára - hogyan hat az életünkre, a pénzügyeinkre a koronavírus?
Akik beszélgetnek: Barlai Róbert tőkepiaci szakértő és Gáspár András főszerkesztő