
MiaFemme Podcast
By MiaFemme

MiaFemme PodcastApr 23, 2021

Like a Virgin (madonnák, kurvák és lúzerek)
Találós kérdés. Ha túl korán “veszíted el” ribanc vagy, ha túl későn akkor frigid/lúzer, mi az? Úgy van kedves hallgatónk, a mai epizódban a szüzesség körüli tabukat járjuk körül, egy olvasói levél, illetve saját élmények, tapasztalatok segítségével.

HÁRMAN PÁRBAN: szerelmi háromszög, hármasozás, triád
A mai adásban mindenféle hármas szituációról fogunk beszélni, legyen az hármasozás, szerelmi háromszög, vagy hárman járás, azaz triád vagy throuple. Saját életesemények mellett, a Trigonometria (HBO) című sorozatból inspirálódunk, ahol egy pár beenged egy harmadik felet az otthonába/életébe. Annyiszor hallottuk a régi jó mondást, miszerint “a kettő társaság, a három már tömeg.” Tényleg így van? Csak a negatív, rosszul működő, és fájdalmas hármas dinamika létezhet, sok-sok elhallgatással, és traumával “fűszerezve?” Eljátszunk a gondolattal, hogy nem csupán a kettő lehet páros, és mi van akkor ha három ember konszenzuális módon kapcsolódik egymáshoz? Explicit, és személyes, szexuális kontent, rokonok, barátok, vigyázat!

„Hihetetlen, hogy meg tudsz házasodni egy csettintésre, de elválni két év." feat. Varga Dóri
A mai epizódban Varga Dórit láttuk vendégül, hogy életének egy nagyon személyes szeletéről meséljen: a válásáról, elmúlt kapcsolatokról, azok feldolgozásáról, illetve tanulságairól. A mi generációnk már egy olyan társadalomban szocializálódott, ahol a válások száma a szüleink körében rohamosan megnőtt, az előző generációkhoz képest, így nem volt furcsaság elvált szülők gyermekeként felnőni. Azonban a társadalmi stigma a mai napig él: mi lesz egy nővel a válása után, ha a házasság maga a beteljesülés, biztonság, és siker? Boldogan éltek míg meg nem haltak: ez a Disney filmek tanulsága, és a legtöbb romantikus film lezárása is. De mi van ha itt nem ér véget a történet? Mi van akkor ha fel kell állni egy házasság felbomlása után, megérteni, feldolgozni, továbblépni, közben nevelni a közös gyerek(ek)et? Dóri mesél mindezekről a következő egy órában, őszintén, tabuk nélkül.

Pussy & Feet, az OnlyFans jelenség! Feat. Párnacsata
Végre eljött az alkalom, hogy a Párnacsata Podcast szuperhőseivel/hostjaival, Julcsival és Vikivel beszélgessünk! A csajok nem most kezdték a digitális tartalomkészítést, azonban még ők is kapkodják a fejüket az újabbnál újabb social media felületek láttán. Szóval úgy döntöttünk beszélünk arról amiről mindenki beszél mostanság: az OnlyFans-ről! Az említett oldal egy olyan social media platform ahová bárki feltölthet bármilyen képet vagy videót magáról, akár pornográf tartalmat is, cserébe pedig pénzt kér az előfizetőtől, és tádá dől a lé. Tényleg ilyen egyszerű volna? És vajon mi mit gondolunk a jelenségről? Ez lenne a szexpozitiv feminizmus egyik ékköve, vagy csupán a női test áruba bocsátásának egy újabb, szebben becsomagolt formája? Na és nálunk hol húzódik az a bizonyos határ? Ki mennyit vállalna be? Explicit nyelvezet, és semmi tabu!

ENGLISH BONUS: Navigating polyamory and queerness feat. Lucy Cadena
Get ready for Miafemme's first English episode! In this bonus epi we talk with artist, climate change activist and dear friend Lucy Cadena, who moved to Budapest from London three years ago. We asked her about ethical non-monogamy. What are the rules of polyamory and how can we build more caring relationships? And what's her personal journey and experience as a queer woman in Hungary?
The book recommended by Lucy is 'The Ethical Slut - A Practical Guide to Polyamory, Open Relationships and Other Adventures' by Dossie Easton and Janet W. Hardy.

Felfedezni a világot a saját szabályaink szerint
Na és nem félsz, nem veszélyes? Nem leszel túl magányos így pár nélkül? És mi értelme van egyáltalán, mi elől menekülsz? Sokszor kaptunk hasonló kérdéseket mint a világot egyedül (is) járó nők, biztosan nem vagyunk ebben egyedül. A mai adásban képzeletbeli utazásra indulunk, elkalandozva emlékeinkben. Felelevenítjük a legkedvesebb utazós történeteket, amiken keresztül gondolkodunk biztonságról, szabadságról, és szerelemről.

Amit a védőnőtől nem mertél megkérdezni: Fogamzásgátlás Q&A feat. Gina
Ti kérdeztetek, mi pedig egy szakértő segítségével válaszoltunk. Lazaridisz “Gina” Georgina, termékenységtudat oktató előtt szerencsére nem létezett semmilyen tabu. Ha egy ilyen védőnőnk lett volna! Sokan emlékszünk: fiúk külön, lányok külön. Izgatott várakozás, sustorgás a folyosón: elérkezett a szexuális felvilágosítás ideje. Kérdezni lehetőleg nem túl kínosakat, fókuszáljunk gyerekek a nem kívánt terhességre, és a nemi betegségekre. A szexpozitív felvilágosítás sokak számára ijesztő kombináció, feminista szempontok beemelése a fogamzásgátlásba pedig még inkább. Mert mi újság a férfi fogamzásgátló tabikkal, és mi az a termékenység tudatosság, hogyan tudnunk közelebbi kapcsolatba kerülni ciklusunkkal? És mik a legújabb technológiák, alternatív módszerek?

“A roma lányok tényleg...?” Randizás, ismerkedés, párkapcsolat X Ame Panzh
Végre újra köztetek! 2021 első Mifemme epizódja, amelyben rendhagyó módon négyen leszünk a stúdióban, az Ame Panzhból ismert Bogival, és Judittal kiegészülve. Mióta felfedeztük az Ame Panzh munkásságát, azóta vágyunk rá, hogy közösen döntsünk le pár tabut. Ezúttal a sokakat érintő randizás témájára esett a választásunk, méghozzá Antonia svédországi sztorijából kiindulva; a közös barátnős beszélgetések alkalmával rájöttek, hogy noha egy városban élnek, különböző etnikai hátterük mégis eltérő valóságokat, tapasztalásokat szül az ismerkedés terén. Működik ez a tézis magyarországi vonatkozásban is? Mennyire tud másként kinézni az a bizonyos Tinder dzsungel annak függvényében kik vagyunk, hogyan nézünk ki, és milyen privilégiumokkal rendelkezünk? Tényleg a magyar valóság különböző szeleteit kapjuk fehér, színes bőrű, vagy roma magyar nőként? És mi a helyzet azokkal a 21.századi jelenségekkel az ismerkedésben mint a sokak által már átélt köddé válás (ghosting), vagy a kéretlen intim fotók? Az egészséges, és etikus randi kultúra az vajon mi?

✨ ÖNKIELÉGÍTÉS EXTRAVAGANZA ✨
Az idő elérkezett kedves hallgató, hogy egyik legintimebb adásunkat megosszuk veled. A happybanana.hu mint jótevő angyalka teljesítette évadnyitó epizódunk kérését; szerettük volna lecsekkolni az újhullámos szexjátékszerek kedvencét: a forradalmi Satisfyer pro2-öt. A kipróbálás után összeültünk egy értékelésre! És még ezernyi kérdés cikázott bennünk: A maszturbáció az egyik legtermészetesebb dolog, és egyszerre a legnagyobb tabu is? Valami ami az életünk része, de mégsem beszélünk róla evör? Pedig nem ártana, főleg ha sokkal kevesebb nő csinálja mint férfi. Ha a körúti elfüggönyözött szexboltok ideje lejárt, mi lép a helyébe? Hogyan lehet inklúzívabbá tenni a szexet? Lehet-e az önkielégítés kevésbé férfiközpontú, heteronormatív, és egyáltalán intim? A mai epizódban megosztjuk saját “maszturbációs utazásunkat” és legjobb tippjeinket az önszeretgetésre. Explicit nyelvezet, és semmi tabu!

Az én testem, az én döntésem? A nagy abortusz talk feat. Ciklusmesék (Szőllősi Nóri)
Október hónapja az abortusz ellenes törvényektől, illetve koalíciótól volt hangos, ha nem lett volna elegendő stressz a pandémia második felvonása. Világszerte tüntettek a lengyel nők jogai mellett, és a nagy abortuszvita újra lángra gyúlt. Kié a méhünk? És mit keres egyáltalán a kormány benne, no és az egyház? Milyen szerepe van/ legyen egy férfinak az abortusz diskurzusban? És hogy jön ide az örökbefogadás? Minden ami “teleszülés“, abortusz pro és kontra, na meg azok a fránya női jogok. Ciklusmesék Szőllősi Nórija missziójának tekinti, hogy a nők megismerjék saját testüket, a női ciklus működését, és ezáltal visszanyerjék a testük feletti irányítást, ezért nála keresve sem találhattunk volna jobb beszélgetőpartnert.

A család az család (bónusz epizód)
Extra bónusz epizód! Az “új nemzeti családkép” értelmében az anya nő, az apa férfi, és az örökbefogadás pedig csak a házaspárokat illeti meg- állítja az új törvényjavaslat, illetve Alaptörvény módosítási javaslat. Az új módosítások nem csupán a szivárvány családokat zárják ki, de a bármilyen szexuális orientációjú egyedülállókat is, pont azt a két csoportot akik szívesen fogadnak idősebb, vagy roma kisgyerekeket örökbe. A kormány valóban a család szentségét védi ilyenkor, illetve a gyerekek érdekeit, akik közül sokan a rendszerben ragadhatnak? Nem, most sem bírtunk csendben maradni.

A férfi helye: Mérgező macsóság és szolidaritás ft. iamyank
Yank lelkes támogatónk volt a kezdetektől, és most elérkezett az idő, hogy megvitassuk vele az előző epizódok néhány kulcskérdését, és felvessünk újakat. Például, hogy egy súlyosan polarizált, identitás politikától hemzsegő világban hogyan őrizhetjük meg a józan eszünket, és társas kapcsolatainkat? Mik azok a káros társadalmi folyamatok amik oda vezetnek, hogy kényelmetlen ruhákat viselünk, és nem merjük kimutatni érzelmeinket, vagy épp nem ismerjük fel, hogy a feminizmus mindenkié és a férfi szolidaritás igenis kell?

Bloody Halloween Special
Véres Halloween-i special! Kultúránkban a menstruációs tabu teljesen megszokott, megtanultuk elrejteni, nem beszélni róla, akár szégyenkezni miatta. A szabadon vérzés mozgalma viszont erősebb mint valaha, és nem kevésbé botrányos, számos kérdést hagyva maga után. Néhány éve egy női sportoló úgy döntött szabadon vérezve futja le a maratont, meghökkentve, és sokkolva nézők ezreit. De kinek való a szabadon vérzés és mi vajon ki mernénk-e próbálni? A mai epizódban véresen komolyan vesszük magunkat és belecsapunk a menstruációs tabuk végtelen tengerébe.

A bolond macskás nő mítosza
Egyszer volt hol nem volt, élt egy szépreményű fiatal hölgy, aki a szülési szabadságát eltékozolta, helyette sorozatokat nézett reggeltől estig, bort szürcsölt a kanapén, és befogadta a szegény cirmit, aki eddig kukákból élte túl a napokat… Mind hallottunk ilyen vagy olyan” bolond macskás nők” történeteiről, de mi van ha a mese vége az, hogy boldogan élnek míg meg nem halnak? Mi van ha ezek a macskás csajok szuper badass független hősei a saját történetüknek? Vajon átírhatjuk-e a generációk óta kísértő egyedülálló nő stigmáját, és lehetünk-e szinglik és boldogak anélkül, hogy a társadalom bolondnak ítélne?

WAP - A Ne-Dve$s P*ncik Himnusza
Van ami még az amerikai elnökválasztással járó hercehurcánál is nagyobb port tud kavarni? De még mennyire! A mai epizód rendhagyó "irodalomóra" lesz: Cardi B & Megan Thee Stallion WAP című számát elemezzük, ami már hetek óta nem tud leszállni a Billboard első helyéről, na de miért? WAP - a Wet Ass Pussy-k dala. Nevezték női forradalomnak, szexualis liberalizációnak, meg feminista himnusznak is, erre muszáj volt ránéznünk közelebbről. Vajon az összes emancipált nő hangosan énekli a nótát? És mi ráznánk rá egy buliban? Hiperszexualizált női testek, twerkelés, fekete nők a hip hopban, male gaze, nemi erőszak kultúra, jövünk!

Újév(ad)i (szex)fogadalmak - Kick off epi!
tovább evezünk pikánsabb vizekre. Az újévi fogadalmakhoz hasonlóan értékeljük múltbeli szexuális szokásainkat,
amiket megfogadunk, tovább már nem viszünk. Mi az amit abszolút nem tolerálnánk egy sráctól sem, és arra az ajtó? Ki miben felelős?
És mik azok az eszközök, amik a jövőben forradalmasíthatják a női szexualitást, és természetesen mi sem maradhatunk ki belőle?
Vigyázat explicit nyelvezet!

Bícsbádi - súlyos nyári agyalások.
A nagy nyári szünet előtti évadzaró special. Luca elment kicsit megmártani habtestét a Balatonban, és nem tudtunk elmenni amellett, hogy itt a strandszezon. A mai adásban azon agyalunk mi ez a megszallottság az "ideális" testtel kapcsolatban, miért minden a külső, a kilók, na és a mit viselünk téma, különösen most nyáron, hogy illene villantani azt a "bícsbádit."

Beszéljünk a catcallingról.
Budapest utcáit járva télen, nyáron, kapucniban, nagy kabátban, kis miniben, mindegy miben, évről évre egyre kellemetlenebbül érezzük magunkat nőként. Dudálások, ciccegések, obszcén beszólások mutogatás, egyszóval utcai zaklatás mindenütt, mindenkor. Összegyűjtöttünk egy csokornyi “cicahívást”, hogy megfejtsük a miértéket, na meg a lehetséges megoldásokat. Mai adásunkban a catcallingról beszélünk.

Minél világosabb annál jobb? - Kolorizmus 1.0
A fehérek napoznak/szoliznak, a színes bőrűek meg fehérítik a bőrűket mindenféle kencékkel? “A szomszéd kertje mindig zöldebb” esete? Tényleg ennyire egyszerű lenne a helyzet? A mai adásban a Miafemme történetében először közös filmnézésre invitáltunk benneteket. A SKIN című film Nigériában játszódik, és bemutatja a bőrfehérítő krémek legsötétebb bugyrait. Beszélünk a bőr, és a haj “ politikájáról”, és megtudjuk végre mi is az a kolorizmus.

“Hátrányból indulva “ - Beszélgetés Jánosi Péterrel
Jánosi Péter, szociális munkás, kulturális antropológus, és nem utolsó sorban egy kedves barát, akinek segítségével megkezdjük a Miafemme antirasszista sorozatot. A Családok Átmeneti Otthonában dolgozva rengeteg tapasztalata van arról mit jelent hátrányos helyzetből indulni egy család számára. A folytonos etnikai megkülönböztetés helyett, véleménye szerint a mélyszegénységről kéne beszélni inkább, és az ahhoz kötődő sztereotípiákról, ami a rasszizmus táptalaja. Hát beszéltünk!

Elnézést, maga Szexpozitív?
Hogy lehet, hogy mindenhonnan dől ránk a szex/szexualizált tartalom, de mégsem beszélünk eleget róla? A szex, ami a csapból is folyik, mégis annyi tabu övezi a mai napig, hogy szorongunk, félünk és elnyomjuk magunkban szexuális vágyainkat, érzéseinket, nem ismerjük határainkat. A mai adásban a szexpozitív mozgalomról beszélünk és arról a szabadságról, amivel Antonia először berlini klubokban találkozott, Luca pedig az internet világában elmerülve…

Black Lives Matter, Roma Lives Matter - rasszizmus + szolidaritás.
A beszédért az elején köszönet Tamika D. Mallorynak.

Elnyom, mert szeret, bánt, mert törődik velem
Talán nem vagyunk egyedül, ha azt mondjuk voltunk már mindketten mérgező kapcsolatban. Miért olyan gyakori ez? És miért beszélünk róla olyan ritkán? Akkor le a tabukkal: a mai adásunkban arra keressük a választ, mi számít mérgező kapcsolatnak, honnan ismerjük fel egyáltalán, és mit tegyünk ha ezek jeleit látjuk környezetünkben? A kérdések megválaszolására pedig nem másokat hívtunk segítségül mint saját párkapcsolatainkat a múltból. Mi miért maradtunk, és hogyan hagytuk magunk mögött később? Na és még egy kis aktuálpolitikát is sikerült belecsempészni a beszélgetésbe, hogy hogyan, azt mutatjuk!

Egyenlőség + párkapcsolatom = igaz?

A magányosság járványa? Randizás, szex, párkapcsolatok a korona idején.
A mai epizódban Skyperól jelentkezik be Stockholm és Budapest, hogy a Miafemme pöröghessen tovább, ezúttal a karanténból keresünk nemzetközi és hazai válaszokat izgi, olykor elszomorító statisztikák segítségével arra, hogy vajon hogyan változnak szexuális szokásaink a karantén hatására, mik a virtuális randizás lehetőségei, és hogyan alakulnak a már meglévő párkacsolataink, mit tegyünk ha éppen a rossz irányba, és mi adhat reményt az elkövetkezendőkre.

6 mítosz a biszexualitásról
Mai adásunban, végigvesszük a biszexualitást övező 6 leggyakoribb mítoszt. Miközben egyenként leszámolunk velük, személyes élményeinken, történeteinken keresztül reflektálunk rájuk. Warning, explicit nyelvezet. 👅

Országot váltani, nemet váltani - Vay Blankával beszélgettünk
Kiruccantunk Berlinbe meginni egy jó kávét Vay Blankával, egykori LMP képviselővel, Greenpeace szóvivővel, aki egyik első közszereplőként nyíltan vállalta transzneműségét Magyarországon. Beszélgettünk vele a múltról, a Berlinbe költözéséhez vezető útjáról, zöld politikáról, előítéletekről, felismerésekről, és a legszebb emlékeiről amik férfiból nővé válását kísérték.

Leszedni vagy nem leszedni? A szőr(nyen tabu) kérdés.
Vajon tényleg olyan tragikus lenne nem borotválkozni nőként? Na és ha önként és dalolva vállaljuk a gyantázás viszontagságait? Ma leszámolunk a szőr(nyű) tabukkal.

Kié a Valentin-nap: avagy a heteronormativitástól a punci parfümig
A Valentin-nap természetesen mindenkié (kéne hogy legyen) de akkor miért érezzük magunkat olyan gyakran kirekesztve azon a bizonyos február 14-én? A miafemme harmadik epizódjában beszélünk társadalmi nyomásról, egyedüllétről, önszeretetről, na meg arról a bizonyos punci parfümről ami szupererővel bír...

"Oopsz, monogám lettem!" Nyitott kapcsolatok vs. monogámia
A mai epizódban a monogámia, nyitott kapcsolatok, illetve poliamoria témáját vitatjuk meg személyes történeteinken keresztül. Választ kapunk rá Luca miért van egy monogám kapcsolatban, míg Antonia épp az ellenkezőjében.

Miért színleljük az orgazmust?
A MiaFemme mai és egyben első adásában arra keressük a választ mi nők miért is színleljük az orgazmust.