Skip to main content
Spotify for Podcasters
Na vlně / Monika Schagererová

Na vlně / Monika Schagererová

By Monika Schagererová

Na vlně dechu, vodních terapií, rytmu srdce a na vlně života.

Najdete mě na www.monikaschagererova.cz
Available on
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Příběhy vody, o Watsu před porodem s Anet Kostrabovou

Na vlně / Monika SchagererováFeb 20, 2022

00:00
23:26
Příběhy vody, o Watsu před porodem s Anet Kostrabovou

Příběhy vody, o Watsu před porodem s Anet Kostrabovou

První rozhovor Na vlně.. Cítila jsem, že nejvíc vám vodní prostředí přiblíží osobní zkušenosti lidí, se kterými se při Watsu setkávám. 


Tady je první rozhovor. S Anet Kostrabovou se známe asi tři roky, svedla nás k sobě ledová voda. Je jasné, že na tu teplou vodní náruč jsme nečekaly dlouho. V současnosti se potkáváme ve velice vzácném období, kdy jsme obě těhotné a pro Anet jsou Watsu ošetření zaměřená na přípravu k porodu. Jak vnímá vliv vodní náruče na svoje tělo? V čem je pro ní vodní péče rozdílná v požehnaném stavu a jak ji vnímala před tím?

Povídaly jsme si volně. Pro mě je z hovoru příjemně znát to jiné naladění, které se v ženě rozvine právě v těhotenství. Přejeme vám příjemný poslech a vjem ze spojení dvou těl, čtyř srdcí a jedné vody.

Feb 20, 202223:26
Vodní deník

Vodní deník

Po delší době dozrál čas sdílet s vámi další střípky z mého vodního světa. Tvořit Vodní deník, epizody, které přichází spontánně, nahrávám a sdílím je bez větších úprav. Cítím, že je pro mě důležité otevřít pro vás víc dveře do prostředí, ve kterém trávím tolik času. Protože nejvíce se mě ptáte jak je možné, že vydržím ve vodě tak dlouho.. Jestli mě vodní terapie nevyčerpávají.. S tím vším se pojí i to, proč vlastně přijet od bazénu v Teplicích.
Pojďte si poslechnout, jak vodu vnímám já. Proč právě Teplice a jak se proměnilo vnímání těla při intenzivní péči ve vodě.
Jan 31, 202219:22
 Příliš moc, příliš brzy, příliš rychle.. Jak voda pomáhá uvolňovat psychické trauma

Příliš moc, příliš brzy, příliš rychle.. Jak voda pomáhá uvolňovat psychické trauma

Každý si neseme svá traumata, psychická zranění a nevyslovenou bolest. 

Jak trauma vzniká? Jak se ukládá v našem těle a jak se projevuje v životě?

Proč je Watsu a vodní ošetření účinnou cestou, jak nechat trauma odplout z naší mysli i těla?


Tento díl podcastu věnuji hlubšímu a zároveň pochopitelnému pohledu na psychické trauma. Na to, jak se stres zapisuje do našeho těla a proč uvolňování traumatu přes tělo má smysl. Pokud by vás přesněji zajímalo, jak vzniká trauma z pohledu fungování mozku, doporučuji podcast Brain we are - 39. díl zde v odkazu.


Budu vám vyprávět o tom, co si nesu sama, s čím pracuji a otevřu vám pohled na léčení traumatu. Vycházím ze zkušeností a studia západní, klasické medicíny, psychologie a zároveň vše propojuji s dlouholetým osobním rozvojem v energetickém léčení, s vlastní hypersenzitivitou a rozšířeným vnímáním, které už ke mě patří. Spojovat fungování těla a jeho jemnější úrovně je úžasné dobrodružství a objevná cesta. Pojďmě spolu hupsnout do vody, naladit se na plynutí Na vlně.

Mar 29, 202134:02
Na lince 155
Dec 24, 202024:40
Watsu a vodní terapie

Watsu a vodní terapie

Watsu je pro mnoho lidí neznámý pojem. Vlastně i vodní terapie jsou takovým otazníkem. Co si pod tím představit? K čemu je takové ošetření dobré?

Watsu mi otevřelo vnímání světa, těla a života v plynutí a otevřelo mi prostředí, kde můžu naplno sdílet svůj dar láskyplného doteku. Mnoho lidí, kteří se přišli odevzdat do náruče vody mluví o laskavé, nežné a mateřské náruči, ztracení se v čase a nalezení svého domova ve svém těle. 

Watsu uvolňuje tělo  i mysl. Podporuje vnímání osobního individuálního rytmu, vln nádechu a výdechu, pohybu a spočinutí. 

Přeji příjemný poslech.

Kde najdete kolegy, kteří se Watsu věnují?

http://www.aquahealing.cz/

https://www.watsu-czech.cz/

https://watsu4health.cz/

http://www.watsu-brno.cz/

https://janamasaze.cz/

Oct 18, 202032:23
První setkání na vlně

První setkání na vlně

Vítejte na vlně. Podcastu o lásce k vodě, o těle, které může být velkou zátěží i obrovskou inspirací a o tom, jak mi osm let práce ve zdravotnictví, u záchranné služby změnilo pohled na svět. Představím vám sebe, optiku, přes kterou vnímám svět. 

Sep 30, 202025:05