Skip to main content
Spotify for Podcasters
Mówię Wprost

Mówię Wprost

By Interactifs Polska

Podcast o tym, jak wywierać wpływ bez manipulacji. Jak oszczędzić czas, zyskać skuteczność i poprawić relacje dzięki komunikacji.
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

O podziałach, czyli jak rozmawiać o polityce...

Mówię WprostOct 11, 2021

00:00
15:12
Odwaga, to klucz do równowagi

Odwaga, to klucz do równowagi

Od odwagi wszystko się zaczyna. To ona pozwala na robienie tego, co powinno zostać powiedziane wtedy, gdy musimy o siebie zawalczyć. Gdy już się na nią zdobędziemy, a przestaniemy słuchać swoich obaw przed czyjąś reakcją, potrafi nas ona wyzwolić i uskrzydlić. Dużo łatwiej się na nią zdobyć, gdy jesteśmy przygotowani i to właśnie w tym pomagają szkolenia Interactifs. 

O odwadze z Emilią Gietka-Wachowską rozmawia Magdalena Chojnacka- Greslé. 


Jan 21, 202311:05
Jak wyjść z impasu podczas ważnej rozmowy?

Jak wyjść z impasu podczas ważnej rozmowy?

Są takie typy osobowości, które powodują w nas lęk przed konfrontacją. Blokujemy się albo z obawy przed czyjąś agresywną reakcją, bądź, że sami będziemy mieli trudność z utrzymaniem gniewu - i języka- na wodzy. A przecież w sytuacjach zawodowych może to bezpośrednio wpłynąć na pogorszenie naszej życiowej sytuacji. 

Dlatego dobrze jest takie trudne sytuacje móc przećwiczyć z kimś doświadczonym i dobrze nastawionym - jak przed życzliwym lustrem, z kimś, kto mimo emocji, które mogą się pojawić, pokaże nam ścieżkę wyjścia z impasu. Taką szansę daje praktyczne szkolenie Interactifs Polska. 

O tym, jak to działa, w rozmowie z Magdaleną Chojnacką - Greslé, opowiada Anna Romaniecka - Mankiewicz, prezeska i trenerka Interactifs Polska. 

Jan 11, 202310:42
Czy słuchając tracisz czas?

Czy słuchając tracisz czas?

Rozmowa to podstawowe narzędzie, które służy budowaniu relacji. Warto więc umieć rozmawiać, bo od jakości komunikacji zależy często nasz sukces w życiu zawodowym. Jak więc sprawić, by inni chcieli wchodzić z nami w interakcję? 

Kluczem jest równowaga, bo ta równowaga jest znakiem szacunku dla rozmówcy, ale też szacunku dla nas samych. Brak równowagi sprawia, że jedna strona czuje się zdominowana i umniejszona. Jakie są więc właściwe proporcje i jak je osiągnąć? 

O tym w rozmowie z Magdaleną Chojnacką - Greslé opowiada Anna Romaniecka - Mankiewicz - Prezeska Interactifs Polska oraz Trenerka.


Dec 19, 202210:57
Czy prostota może oczarować?

Czy prostota może oczarować?

Niejeden z nas, zwłaszcza, gdy mamy już na koncie jakieś znaczne życiowe osiągnięcia, uważa, że bardzo dobrze się komunikuje. Skoro osiągamy cele, to pewnie tak jest, ale... czy zawsze zwracamy uwagę na to, jaki jest koszt osobisty? Metoda Interactifs, polegająca na przerobieniu naszych case'ów podczas warsztatów, często weryfikuje nasze postawy i zmienia nasz sposób bycia i życia - nie tylko na gruncie zawodowym. Szkolenie oferuje nową jakość życia, bo kluczem do tego, by przyciągać odpowiednich ludzi i osiągać cele jest to, by być sobą, a bycie sobą to spójność i prostota. O tym, z prezeską Interactifs Polska Anną Romaniecką - Mankiewicz rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Dec 10, 202211:16
Jak przetrwać przy wigilijnym stole, gdy polaryzują się poglądy

Jak przetrwać przy wigilijnym stole, gdy polaryzują się poglądy

Wigilia to czas, który chcielibyśmy spędzić miło i na pewno nie marzymy by spędzić Święta na kłótniach. Pułapek, punktów zapalnych czyha sporo: polityka, uchodźcy, afery, Covid.... Zależy nam na miłej atmosferze, ale czasami ciężko zaakceptować nam poglądy innych, zwłaszcza, gdy nasi bliscy stają na drugim biegunie. 

O tym jak przetrwać przy stole wigilijnym z Anną Romaniecką- Mankiewicz, prezeską Interactifs Polska, trenerką  komunikacji i autorką artykułów, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.

Dec 10, 202214:25
Jak słuchać, by chcieli mówić

Jak słuchać, by chcieli mówić

Pytania otwarte i rozmowa o przyszłości - to klucz do konstruktywnej i efektywnej komunikacji. Rozmowa o przeszłości właściwie nic nie wnosi, bo często jest odbierana jak rozliczanie lub reprymenda, ponadto przeszłości nie można już zmienić. Kluczem jest słuchanie - jak zadawać pytania, jak słuchać - o tym w najnowszym odcinku w rozmowie z Magdaleną Chojnacka - Gresle opowiada Tomasz Latała-Golisz - trener dyscypliny Interactifs. 

Dec 03, 202210:15
Po co wchodzić do labiryntu?

Po co wchodzić do labiryntu?

Mówienie wprost jest najzdrowsze dla każdej relacji - niezależnie kto jest naszym rozmówcą. To, czego chcemy od drugiej osoby w rozmowie, powinno zostać zakomunikowane na samym jej początku - ważne, by ten cel samemu sobie określić. Wbrew pozorom, nie ucierpi na tym zaufanie, a z kolei jego brak powoduje powstawanie blokad, przez które ciężko przejść. Kluczenie po labiryncie nie służy ani nam w osiąganiu celu, ani relacji...

Z Anną Krysiak, Partnerem Interactifs Polska oraz Trenerką dyscypliny Interactifs rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Nov 28, 202214:26
Jakie narzędzia pomogą Ci rozwijać pracowników?

Jakie narzędzia pomogą Ci rozwijać pracowników?

Dyscyplina Interactifs okiem inżyniera, to komplet narzędzi, który odpowiednio użyty zmienia jakość życia pracowników, menedżerów, a w konsekwencji całych firm. 

W tym odcinku podcastu Mówię Wprost Tomasz Latała- Golisz opowiada o swojej karierze menedżerskiej, kulturze komunikacji i zależności, pomiędzy poczuciem sprawczości i decyzyjności a satysfakcją wszystkich zaangażowanych w życie firmy. 

Wieloletni staż na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich w firmach w Polsce i na arenie międzynarodowej, głównie związanych z branżą motoryzacyjną, wygląda jak pasmo sukcesów. Tymczasem w rozmowie Tomasza Latały - Golisza, trenera Interactifs Polska z Magdaleną Chojnacką- Greslé dowiadujemy się, że najwięcej satysfakcji można czerpać z obserwacji tego, jak rozwijają się inni. Jak tego dokonać?


Oct 29, 202211:41
Czy bierzesz odpowiedzialność za to, co dajesz innym?

Czy bierzesz odpowiedzialność za to, co dajesz innym?

Wieloletnie doświadczenie korporacyjne w zakresie wewnętrznych programów mentoringowych i coachingowych dla menedżerów, mediacje biznesowe, które polegają na udrażnianiu komunikacji wokół wspólnych celów - to solidna baza dla trenera komunikacji. 

W rozmowie z Magdaleną Chojnacką - Greslé, Grażyna Jaworska - Piotrowska opowiada o tym, co sprawiło, że zajęła się szkoleniami Interactifs, co może zmienić konfrontacja z pytaniami, na które unikamy odpowiedzi, dlaczego tak ważne jest nazywanie emocji i wyznaczanie celów rozmowy i co to właściwie jest autentyczność. 

Posłuchaj kolejnego odcinka Mówię Wprost, w którym Grażyna Jaworska - Piotrowska, Mentorka i Coach Biznesowy, Mediatorka Biznesowa, Prezes Fundacji BMCF oraz Trenerka Interactifs opowiada o tym, jak odnalazła w sobie odwagę do działania, siłę i poczucie misji do dawania ludziom szansy do odnalezienia nowej jakości życia. Oct 20, 202217:31
Dlaczego ludzie odchodzą z pracy?

Dlaczego ludzie odchodzą z pracy?

Czy w Twojej firmie jest przestrzeń dla otwartej komunikacji? Czy umiesz słuchać? Czy umiesz mówić o swoich błędach i przyjąć informacje o czyichś? Czy umiesz komunikować wprost tak, by nie zepsuć relacji? 

W tym odcinku mówimy o tym jak ważna w realizacji zadań menedżera jest komunikacja wprost i czego naprawdę uczy szkolenie Interactifs. Czy da się tego szybko nauczyć i jaki to ma wpływ na poczucie satysfakcji i spełnienia w pracy. Co może zmienić w funkcjonowaniu firmy otwarta komunikacja i co znaczy ufać sobie? 

Z Partnerem i Trenerką Interactifs Polska - Anną Krysiak, od wielu lat na stanowiskach menedżerskich i zarządczych - również na arenie międzynarodowej - rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé. 

Oct 08, 202219:19
Każdy z nas jest Ameryką!

Każdy z nas jest Ameryką!

Tłumacz przysięgły pracujący m.in. w sądach i innych instytucjach rozstrzygających spory, jak nikt inny ma styczność ze sprawami, u podstaw których leży nieumiejętna komunikacja stron. Ma on na co dzień okazję doświadczać mocy słów - które mogą budować i leczyć, ale też psuć i szkodzić relacjom.

Czy praca nad komunikacją może być przygodą? Jakie cechy wykształca dyscyplina Interactifs?

W kolejnym odcinku podcastu, mówimy o szkoleniu, jego efektach i przedstawiamy trenerkę dyscypliny Interactifs Emilię Gietka-Wachowską. Co ją napędza w pracy?

Posłuchaj kolejnego odcinka podcastu, w którym z Emilią Gietka- Wachowską, trenerką Interactifs Polska, tłumaczem przysięgłym języka- francuskiego rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.

Oct 01, 202221:26
4 kroki, by przygotować ważną rozmowę!

4 kroki, by przygotować ważną rozmowę!

Gdy czeka nas rozmowa, której stawka jest wysoka - warto się do niej przygotować. 

Okazuje się, że wystarczy kilka minut, by z łatwością przełamać lody, by uczynić rozmowę komfortową dla naszego rozmówcy i dla nas, by nawiązać dialog, który doprowadzić nas może do osiągnięcia upragnionego celu. 

Posłuchaj kolejnego odcinka podcastu, w którym z Anną Romaniecką- Mankiewicz, prezeską Interactifs Polska, trenerką komunikacji i autorką artykułów, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.

Feb 09, 202222:37
Czy wiesz co myśli Twój klient?

Czy wiesz co myśli Twój klient?

Już Freud mawiał, że słowa zachowały swoją magiczną moc - mogą zmieniać nastroje - wprowadzać w dobry humor lub wpędzać w rozpacz. Pomagają nawiązywać sojusze, jedno słowo może też zniszczyć relacje - dlatego operować nimi należy z rozwagą. 

Są też takie słowa, które wywarzyć mogą zamknięte - jakby się wydawało - drzwi, są bezpieczne, pomagają w podejmowaniu decyzji, w nawiązywaniu relacji - To pytania! Dzięki nim nie musisz domyślać się tego, czego tak naprawdę potrzebuje Twój klient i co myśli o Twojej ofercie, a ich moc na tym się nie kończy. 

By ją poznać, posłuchaj kolejnego odcinka podcastu, w którym o zadawaniu pytań z Anną Romaniecką- Mankiewicz, prezeską Interactifs Polska, trenerką  komunikacji i autorką artykułów, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.

Jan 31, 202214:46
O pewności siebie

O pewności siebie

Brak pewności siebie dotyka bardzo wielu osób i wynika z zahamowań, które często nie są rezultatem obiektywnych przesłanek. Mamy poczucie, że nasza praca i wysiłek mają wartość, ale nie umiemy o siebie zawalczyć. Nie dzielimy się opiniami, chociaż mogłyby one wnieść coś ważnego do dyskusji. Rezygnujemy z dbania o siebie - ze szkodą nie tylko dla nas samych, ale również dla naszego otoczenia. Czy można temu zaradzić?

O tym jak mówienie wprost pomaga przezwyciężyć brak pewności siebie z Anną Romaniecką- Mankiewicz, prezeską Interactifs Polska, trenerką  komunikacji i autorką artykułów, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.


Jan 24, 202215:47
Jak składać życzenia, by miały znaczenie?

Jak składać życzenia, by miały znaczenie?

W kolejnym odcinku mówimy nie o tematach trudnych, a tych z pozoru łatwych i przyjemnych, a jednak... tylko z pozoru. Nadchodzące Święta to czas życzeń, podziękowań i pojednania. Życzenia, które nie mają głębi, nie mają znaczenia, a tymczasem jest to okazja, by nadać zwykłym słowom głębię, która może stać się zarzewiem relacji, okazją do ich pogłębienia, wyrażenia wdzięczności, czy... uczynienia zwykłej chwili niezwykłą. Z Anną Romaniecką- Mankiewicz, prezeską Interactifs Polska, trenerką komunikacji i autorką artykułów, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.

Dec 17, 202114:45
Jest pani kretynką! - czy autentyczność tłumaczy arogancję?

Jest pani kretynką! - czy autentyczność tłumaczy arogancję?

Agresja, to brak kontroli, oznaka słabości - zawsze źle wpływa na postrzeganie danej osoby, co jest szczególnie ważne dla osób działających w sferze publicznej. Aroganckie słowa i zachowania niszczą nie tylko reputację, relacje i wizerunek osoby, która sobie na takie zachowania pozwala, ale może negatywnie wpłynąć również na funkcjonowanie firmy, gdyż oddziałuje na poczucie lojalności pracowników wobec niej. W konsekwencji może to doprowadzić nawet do ich działania na szkodę organizacji. 

O tym i innych różnicach, między autentycznością a arogancją, z Anną Romaniecką - Mankiewicz, prezeską Interactifs i trenerką komunikacji rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Nov 16, 202114:59
Marka osobista a autentyczność

Marka osobista a autentyczność

Dostępnych jest wiele kursów i materiałów na temat kreowania marki osobistej. Podkreśla się w nich wagę autentyczności i tego, co czyni nas unikalnymi. Każdy z nas jest inny, barwny i oryginalny, ma szansę właśnie tym ująć odbiorców, jeśli tylko nie będzie chował się za ugrzecznieniami i wyuczonymi reakcjami, które wpasowują nas w szablony. To, co szablonowe, jest nudne. Jak w tym pomaga komunikacja bez manipulacji? - z Anną Romaniecką - Mankiewicz, prezeską Interactifs i trenerką komunikacji rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé.

Nov 15, 202121:38
Jak uniknąć wypalenia zawodowego

Jak uniknąć wypalenia zawodowego

 W kolejnym odcinku rozmawiamy o jednej z ważnych przyczyn wypalenia zawodowego, co, nota bene, aplikuje się też w związkach. By tego uniknąć, potrzebna jest czujność, uważność w rozmowie - z Anną Romaniecką - Mankiewicz, prezeską Interactifs Polska i trenerką komunikacji rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Nov 02, 202119:39
Czy kobieta manager musi być zołzą i co do tego ma dyscyplina?

Czy kobieta manager musi być zołzą i co do tego ma dyscyplina?

Często zdarza się, że mylimy mówienie wprost, z mówieniem bez ogródek tego, co nam leży na wątrobie. Bywa, że jest to postrzegane przez otoczenie jako agresywne, a osoba która się tak zachowuje, nie jest lubiana. 

No a przecież nie chodzi o to, by nie mówić tego, co myślimy - zwłaszcza w reakcji na czyjś komunikat, który budzi w nas żywą reakcję. cała tajemnica leży w dyscyplinie, gdy już zdecydujemy, że nie pozostawimy tego bez naszej reakcji. O tym w kolejnym odcinku z Anna Romaniecką - Mankiewicz, trenerką komunikacji i prezeską Interactifs Polska rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Oct 27, 202117:33
Być lubianym, czy skutecznym - co mówi 130 000 osób na całym świecie?

Być lubianym, czy skutecznym - co mówi 130 000 osób na całym świecie?

Wielu menedżerów staje czasem przed wyborem - być lubianym, czy skutecznym. Jak się okazuje, zupełnie nie trzeba wybierać między tymi dwiema opcjami. Wybierać trzeba tylko sposób komunikacji. Jeśli jesteście ciekawi, co na temat tego, jak chce by się do nich zwracać, mówi ponad 130 000 osób na całym świecie, zapraszam do wysłuchania podcastu. Jak zwykle w Mówiąc Wprost, z Anną Romaniecką- Mankiewicz, trenerką komunikacji oraz prezeską Interactifs Polska, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Oct 18, 202117:10
O podziałach, czyli jak rozmawiać o polityce...

O podziałach, czyli jak rozmawiać o polityce...

Dziś tematy polityczne zaliczamy do ryzykownych i niebezpiecznych dla relacji. Tak często, jak temat polityki pojawia się podczas spotkań rodzinnych, ryzykujemy, że silne emocje spowodują całkowity rozpad relacji, a na pewno ich pogorszenie.

W dobie silnych podziałów, szczególnie ważne jest to, by wiedzieć jak rozmawiać o takich sprawach i czy argumenty mają szanse być wysłuchane przy stole, który ma nas łączyć, a nie dzielić.  O tym w najnowszym podkaście z Anną Romaniecką- Mankiewicz, trenerką komunikacji oraz prezeską Interactifs Polska, rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Oct 11, 202115:12
Czego nie wypowiesz, zostanie z Tobą na zawsze

Czego nie wypowiesz, zostanie z Tobą na zawsze

Jest takie powiedzenie, że to, czego nie wypowiesz, zostanie z Tobą na zawsze. Wiele razy zdarzyło Ci się pewnie, że czyjaś wypowiedź sprawiła, że poczułaś/łeś się bezbronna/y. Nie chcąc zareagować zbyt agresywnie - pod wpływem emocji - nie mówisz nic. Jak mówić w takich sytuacjach, gdy reakcja, emocje są zbyt silne i odbierają nam mowę - z Anną Romaniecką - Mankiewicz, trenerką komunikacji i prezeską Interactifs Polska rozmawia Magdalena Chojnacka - Gresle

Sep 28, 202125:29
Feedback czy feedforward - czyli jaki efekt daje reprymenda

Feedback czy feedforward - czyli jaki efekt daje reprymenda

Dla zarządzających zespołem lub projektami, egzekwowanie zadań może być dużym wyzwaniem. Czy, gdy coś nie działa, jest czas na reprymendę? Co to jest wywieranie wpływu i jaki efekt daje feedback - z Anną Romaniecką - Mankiewicz, Trenerką Komunikacji i Prezeską Interactifs Polska rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Sep 20, 202118:44
Cena chleba a charyzma

Cena chleba a charyzma

W najnowszym podcaście o różnicy między tym, jak komunikują się dzieci i dorośli, odwadze, by przyznać się do błędu, czy chociażby wyrazić jednoznacznie swoje stanowisko, o cenie chleba -  i jak to wszystko się ma do charyzmy - z Anną Romaniecką - Mankiewicz rozmawia Magdalena Chojnacka - Greslé

Sep 13, 202123:35
"Dlaczego nie"?

"Dlaczego nie"?

Pytania otwarte to silnik rozmowy, jednak niektóre pytania nie służą temu, by podążać do celu najkrótszą drogą. 

W najnowszym podcaście, o tym dlaczego nie zawsze mądrze jest pytać "dlaczego", a szczególnie lepiej unikać pytania "dlaczego nie", co to jest rozmowa progresywna i jak zaangażować rozmówcę - z Anną Romaniecką - Mankiewicz  - trenerką komunikacji i Prezes Interactifs Polska rozmawia Magdalena Chojnacka - Gresle

Sep 06, 202112:59
Oddaj pingwinie jajo - czyli pokaż swoją siłę w rozmowie

Oddaj pingwinie jajo - czyli pokaż swoją siłę w rozmowie

W 6. odcinku mówimy o sytuacjach, w których ktoś, przez swój komentarz lub minę powoduje Twój silny stres. Boisz się zapytać o to, co to oznacza i jak masz to interpretować, a tym samym pogrążasz się, gubisz wątek... 

Co ta sytuacja ma wspólnego z pingwinim jajem i dlaczego warto jak najszybciej przekazać je temu, kto nas nim obarczył mówi Anna Romaniecka - Mankiewicz - trenerka komunikacji i prezeska Interactifs Polska. 

Aug 30, 202112:49
Lean Communication - czyli Lean Management w relacjach

Lean Communication - czyli Lean Management w relacjach

W tym odcinku dowiesz się na czym polega Lean Communication, jak używać argumentów, by były wysłuchane, a nawet jak nie używać ich wcale, by osiągnąć zamierzony efekt. Rozmowa z Panią Anną Romaniecką - Mankiewicz, jak zawsze, przynosi sporą dawkę wiedzy o tym, jak się komunikować efektywnie, równocześnie budując relacje.  

Aug 23, 202118:14
100% Anki w Ance

100% Anki w Ance

Czy chciałabyś/ chciałbyś móc powiedzieć o sobie: jestem autentyczna/y, jestem mocna/y? 

Co się zmienia, gdy zaczniesz mówić wprost, co znaczy być 100% sobą i od  czego się to wszystko zaczęło - opowiada Anna Romaniecka - Mankiewicz, zawodowo związana z branżą handlową od ponad 20 lat (m.in. IKEA, Leroy Merlin) a połowę tego czasu pracowała na stanowiskach zarządczych.  Suma doświadczeń zawodowych jest solidną podstawą, z  której korzysta od 8 lat jako pierwszy w Polsce certyfikowany trener Interactifs.

Jednocześnie, jako Dyrektor  Zarządzający, założyła i prowadzi od 2015 r. polski oddział firmy.  Propaguje świadome zachowania werbalne, których uczy Interactifs - ich  olbrzymi wpływ na skuteczność biznesową i jakość relacji zawodowych.


Aug 16, 202117:26
Rozmowa wprost - bez domysłów i spekulacji.

Rozmowa wprost - bez domysłów i spekulacji.

Czasem zdarza się, że zastanawiasz się co oznaczają zachowania lub słowa Twojego rozmówcy. Tymczasem próby szybkiej interpretacji mogą w rezultacie utrudnić rozmowę, bo budujemy bariery. Twój rozmówca wie, co naprawdę ma na myśli - o tym jak zadawać pytania, by uniknąć błędnej interpretacji w 3. odcinku podcastu Mówię Wprost opowiada Trener Komunikacji Anna Romaniecka - Mankiewicz.

Jul 26, 202111:35
Czerwony czy zielony? - jak zjednać sobie rozmówcę niezależnie od tego, czy umiemy określić jego kolor w Insights

Czerwony czy zielony? - jak zjednać sobie rozmówcę niezależnie od tego, czy umiemy określić jego kolor w Insights

Szkolenia Insights opracowane przez amerykańską firmę TTI wspomagają menedżerów na całym świecie w ich pracy. Uczą jak określać osobowości rozmówców i dzięki skategoryzowaniu ich wg. kolorów, pozwalają szybciej osiągać zamierzony efekt. Sprawy komplikują się, gdy nie jesteśmy pewni naszej diagnozy. Jak osiągnąć zamierzony cel rozmowy mimo tego?  

Jul 19, 202116:28
Dlaczego warto mówić od ''ja"?

Dlaczego warto mówić od ''ja"?

Dlaczego warto mówić od "ja"? Co się zmieni, gdy nie będziemy mówić "bo ty..." lub "dlaczego ty...". 

Dobra komunikacja to podstawa udanych relacji, a dobre relacje to podstawa w biznesie. Posłuchaj rozmowy z ekspertem z dziedziny komunikacji, Trenerem i Prezes firmy Interactifs Polska, Anną Romaniecką Mankiewicz.

Jul 12, 202115:17