Skip to main content
Spotify for Podcasters
Musicalowe Info Podcast

Musicalowe Info Podcast

By Maciej Gogołkiewicz

Podcast by Maciek Gogołkiewicz. Mówię o polskich musicalach. Rozmawiam z aktorami, reżyserami i realizatorami polskich produkcji musicalowych. Z mikrofonem odwiedzam próby spektakli oraz premierowe pokazy.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#41 „Grease”. Cudownie niegrzeczny musical

Musicalowe Info PodcastApr 18, 2023

00:00
12:56
#50 Kamera! Akcja! "Deszczowa piosenka" w poznańskim Teatrze Muzycznym

#50 Kamera! Akcja! "Deszczowa piosenka" w poznańskim Teatrze Muzycznym

Dzielę się wrażeniami z "Deszczowej piosenki" w reżyserii Tomasza Kabicza w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Gośćmi odcinka obok reżysera są: Przemysław Kieliszewski, Krzysztof Herdzin, Michał Cyran, Maciej Glaza, Oksana Hamerska, Barbara Melzer, Tomasz Więcek.

WERSJA DO CZYTANIA

„Deszczowa piosenka” w reżyserii Tadeusza Kabicza to wykonana na najwyższym poziomie muzyka, ponadprzeciętny taniec, wyraziste, aktorsko wykreowane postaci, scenografia, kostiumy i wizualizacje, od których nie można oderwać oczu! „Deszczowa...” to absolutna rozkosz, która sprawia, że wychodzisz z teatru z uśmiechem na twarzy, nucąc szlagiery z musicalu. To kolejna produkcja Teatru Muzycznego w Poznaniu, która jest niczym następny element końcowego odliczania przed otwarciem nowej siedziby, tej wyjątkowej w skali kraju sceny musicalowej. Ale to nie deszcz (na scenie) przyciąga do Teatru Muzycznego w Poznaniu. W „Deszczowej piosence” magnesem są prawdziwe emocje, świetna muzyka i doskonały humor. Idealny, musicalowy suplement na deszczową jesień, którego stosowania nie musisz konsultować z lekarzem, ani farmaceutą!

Sep 18, 202333:03
#49 Co gryzie Stefana Karwowskiego czyli w Maliniakowym chruśniaku

#49 Co gryzie Stefana Karwowskiego czyli w Maliniakowym chruśniaku

"40-latek. Warszawski musical" w reżyserii Joanny Drozdy to nie tylko sentymentalna podróż w czasie i spotkanie z kultowym serialem telewizyjnym. To również ważne pytania o rolę kobiet oraz próba zmierzenia się z patriarchatem, menopauzą i andropauzą. Premiera Teatru Rampa to nie "stadne konsumowanie sztuki". To ponad 2 godziny doskonałej zabawy, świetnego dowcipu, wspaniałych kreacji aktorskich i dopracowanych musicalowych songów. Murowany (sic!) hit prawobrzeżnej Warszawy!
GOŚĆMI ODCINKA SĄ:
Joanna Drozda, Michał Łaszewicz, Marcin Januszkiewicz, Anna Mierzwa, Tymon Kasa i Mikołaj Wachowski, Dominika Łakomska, Krzysztof Godlewski
W odcinku dzielę się wrażeniami z musicalu "40-latek". Wersja tekstowa TUTAJ

GOŚĆMI ODCINKA SĄ:

01:22 - Joanna Drozda

05:55 - Michał Łaszewicz

08:30 - Marcin Januszkiewicz

09:58 - Anna Mierzwa

12:00 - Tymon Kasa i Mikołaj Wachowski

14:05 - Dominika Łakomska

16:46 - Krzysztof Godlewski

0d 19:25 - dzielę się wrażeniami z musicalu "40-latek".

Sep 15, 202329:43
#48 Plebiscyt Musicalowy i Festwial "Czas na teatr"
Sep 14, 202317:31
#47 "Six" Bomb! Najlepsza historyczna impreza w Polsce

#47 "Six" Bomb! Najlepsza historyczna impreza w Polsce

Zabieram Was na premierę musicalu "Six" w Teatrze Syrena w Warszawie. W tym odcinku dzielę się wrażeniami ze spektaklu, ale również zapraszam do wysłuchania opinii innych gości premiery oraz samych artystek i realizatorów.

Nie mam wątpliwości - dla "Six" w Teatrze Syrena i artystek grających postaci musicalu stracicie głowę (może nie tak dosłownie jak Anna Boleyn), bo to najlepsza, historyczna impreza w Polsce! Słowa impreza używam tu z pełną odpowiedzialnością, bo widząc - nieznane mi dotąd w teatrze muzycznym reakcje publiczności - sam dałem się ponieść wyjątkowej i niepowtarzalnej imprezowej atmosferze. "Six" w Teatrze Syrena rozpoczyna nową erę dla polskiego widza musicalowego. To doświadczenie tego, co jest "the best of" teatru muzycznego: najwspanialszych głosów, najlepszej choreografii, genialnie zagranej muzyki, doskonałych dekoracji, świateł, kostiumów. To nie jest petarda, to prawdziwa bomba. "Six" Bomb. Musical o zdradzonych, straconych żonach króla Henryka VIII.Sep 11, 202317:14
#46 Warsztaty musicalowe Proscenium

#46 Warsztaty musicalowe Proscenium

Zapraszam na podcastową relację z Warsztatów Musicalowych Fundacji Artystycznej Proscenium.

46 odcinek podcastu! Tym razem wakacyjnie. Lipiec i sierpień to w Teatrach muzycznych czas albo wypoczynku dla artystów, albo intensywnych prób przed wrześniowymi premierami. Wakacyjne miesiące to również czas dzielenia się z młodymi pasjonatami musicalu wiedzą i doświadczeniem. W całej Polsce organizowane są kursy, warsztaty, obozy, a nawet musicalowe kolonie. Jedno z takich miejsc postanowiłem osobiście odwiedzić. W Scenie Relax w Warszawie Fundacja Artystyczna Proscenium zorganizowała dwa turnusy warsztatów musicalowych. Jeden zwieńczono pokazem fragmentu musicalu Mamma Mia, a drugi musicalu Notre Dame de Paris.

W ciągu dwóch tygodni mentorami - mam nadzieję przyszłych musicalowych artystów - byli: Antoniusz Dietzius, Kaja Mianowana, Agnieszka Brańska, Anna Sroka-Hryń. Anna Mrozowska, Janusz Kruciński, Marcin Wortman, Santiago Bello, Maciej Dybowski i Tomasz Skwirowski.

Jul 20, 202318:27
#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Teatrze Muzycznym w Toruniu

#45 „Cium, cium. Mniam, mniam”. „Piękna Lucynda” w Teatrze Muzycznym w Toruniu

„Piękna Lucynda” Mariana Hemara w reżyserii Tomasza Czarneckiego to najgorętsza premiera sezonu. Blisko dwie godziny bawiącego do łez humoru, wciągających, rytmicznych dialogów, cudownej, archaicznej polszczyzny oraz oryginalnej, doskonałej muzyki. Całość uwodzi widza wyrafinowaną, zmysłową formą i pierwszorzędnym warsztatem aktorskim wszystkich artystów! No cóż... „Cium, cium. Mniam, mniam” - jest pysznie i smakowicie w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Posłuchaj moich wrażeń po obejrzeniu spektaklu.

Gośćmi odcinka są: Anna Wołek, dyrektor Teatru Muzycznego w Toruniu, Tomasz Czarnecki reżyser spektaklu, Michał Cyran choreograf oraz Paulina Grochowska - Stekla, który przygotowała wokalnie artystów. Udało mi się także porozmawiać z częścią obsady: Małgorzatą Regent, Agatą Ewą Mociak, Kamilem Dominiakiem i Michałem „Felkiem” Felczakiem.

Wersja do czytania na musicalowe.info


Jul 10, 202330:57
#44 "Boska doskonałość". "Piękna i bestia" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
Jun 30, 202340:21
#43 Kilkaset kroków w szpilkach. „Tootsie” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie
Jun 01, 202330:39
#42 Złapali mnie, bo potrafią (robić musicale)

#42 Złapali mnie, bo potrafią (robić musicale)

W tym odcinku dzielę się moimi wrażeniami z premiery Teatru Muzycznego w Łodzi "Złap mnie, jeśli potrafisz" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego. Rozmawiam także z odtwórcami głównych ról - Karolem Drozdem, Joanną Gorzałą i Jarkiem Oberbkiem.
May 02, 202328:33
#41 „Grease”. Cudownie niegrzeczny musical
Apr 18, 202312:56
#40 Musical "Once". Premiera w Toruniu

#40 Musical "Once". Premiera w Toruniu

Zapraszam na spotkanie z realizatorami oraz artystami najnowszej premiery Kujawsko - Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu. W musicalu w reżyserii Tomasza Dutkiewicza wystąpią w głównych rolach - Dziewczyny i Chłopaka: Kaja Mianowana, Paulina Grochowska, Michał Grobelny oraz Marek Puchowski. W odcinku rozmawiam również Anna Wołek, dyrektorem Teatru, reżyserem Tomaszem Dutkiewiczem oraz Mikołajem Basiukiewiczem, kierownikiem muzycznym spektaklu.Oct 06, 202117:36
#39 "Pretty Woman" w Łodzi. Recenzja

#39 "Pretty Woman" w Łodzi. Recenzja

Kolorowa "Pretty Woman". Satysfakcja gwarantowana. Posłuchaj recenzji premiery Teatru Muzycznego w Łodzi. Wersja do czytania na www.musicalowe.info

Oct 06, 202111:57
#38 "Pinokio" i "Pretty Women". Musicalowe premiery tygodnia

#38 "Pinokio" i "Pretty Women". Musicalowe premiery tygodnia

38 odcinek podcastu Musicalowe Info, w którym opowiadam Wam o dwóch musicalowych premierach tego tygodnia. To "Pinokio. Il Grande Musical" w reżyserii Magdaleny Piekorz w Teatrze Rozrywki w Chorzowie oraz "Pretty Women" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego w Teatrze Muzycznym w Łodzi. O tej premierze sporo mówiłem w 15 odcinku Podcastu Musicalowe Info. Zachęcam także do posłuchania 36 odcinka, którego gościem jest Jakub Szydłowski. 

"Pinokio. Il Grande Musical". To włoska produkcja, którą swoją prapremierę miała w roku 2003. To pierwszy oryginalny musical włoski, który zobaczyło pół miliona widzów! Wyprodukowany przez Compagnia Della Rancia gościł  w Korei (2009) i Nowym Jorku (2010). Dodajmy Compagnia della Rancia to pierwsza firma teatralna specjalizująca się w produkcji musicali we Włoszech. Teatr założony w 1983 r. w Tolentino początkowo miał w repertuarze wyłącznie dramaty. Od lat jednak, kierowany przez dyrektora artystycznego Saverio Marconiego, zajmuje się produkcją najbardziej znanych międzynarodowych musicali przetłumaczonych w całości na język włoski.

Na ten dzień wielbiciele łódzkiego Teatru Muzycznego czekała długo. Już 25 września publiczność będzie mogła zobaczyć porywającą historię o miłości, czyli „Pretty Woman”. Będzie to realizacja przygotowana z wielkim rozmachem w iście hollywoodzkim stylu, z przepiękną scenografią i gwiazdorską obsadą. „Pretty Woman” to nowa repertuarowa propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi, który w ostatnich latach przyzwyczaił publiczność do mocnych tytułów, realizowanych z rozmachem. Propozycja zarówno dla miłośników musicalu, jak i fanów znanego filmu z Julią Roberts i Richardem Gerem.

Sep 22, 202118:32
#37 Sunset Boulevard. Gdy opera spotyka musical

#37 Sunset Boulevard. Gdy opera spotyka musical

Ten odcinek w całości poświęcony jest najnowszej premierze Opery Nova w Bydgoszczy, musicalowi "Bulwar Zachodzącego Słońca" Andrew Lloyd Webber. Poznacie twórców, realizatorów oraz aktorów występujących w tej wyczekiwanej i spektakularnej premierze tego roku. Zapowiada się spektakl wypełniony niesamowitą muzyką, wyrafinowanym strojami, oszałamiającą scenografią i przede wszystkim doskonałymi kreacjami aktorskimi.

Gośćmi odcinka są: reżyser Jacek Mikołajczyk, kierownik muzyczny Krzysztof Herdzin, scenograf Mariusza Napierała, choreograf Jarosław Staniek, autorka kostiumów Ilona Binarsch oraz Anna Domżalska odpowiedzialna za przygotowanie wokalne. O spektaklu mówią też aktorzy: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Anita Steciuk, Karol Drozd, Tomasz Bacajewski oraz Tomasz Steciuk (II reżyser). 

Premiera w Operze Nova w Bydgoszczy 18 września 2021. 

Sep 14, 202128:00
#36 Jakub Szydłowski. Reżyserski sezon

#36 Jakub Szydłowski. Reżyserski sezon

Gościem tego odcinka jest Jakub Szydłowski reżyser, aktor musicalowy i dubbingowy. Kilka tygodni temu zbierałem do podcastu zaplanowane na ten rok premiery musicalowe. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że między wrześniem a styczniem przyszłego roku zobaczymy aż 4 spektakle stworzone przez Szydłowskiego. Dziś już wiemy, że na pewno będą to 3 musicale. Co z czwartym? Tego dowiecie się z naszej rozmowy, podczas której opowiemy jak czasie pandemii wyglądały próby do musicalu "Pretty Women". Zdradzimy także jak autorzy musicali reagują na wyreżyserowany przez Szydłowskiego spektakl. W tym odcinku cofniemy się w czasie by dowiedzieć co o pierwszych reżyserskich próbach mówili koledzy mojego gościa. Będzie także o przemianie Jakuba Szydłowskiego w... portorykańczyka. 

Na spotkanie z Jakubem Szydłowskim pojechałem do Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie trwają próby do musicalu "Pretty Women". Do obsady dołączyła  Marta Wiejak, która obok Malwiny Kusior wcielać się będzie w postać Vivian. Przypomnę, że w roli Edwarda zobaczymy Tomasza Bacajewskiego, Marcina Jajkiewicza i Rafała Szatana. Więcej o produkcji tego musicalu opowiadałem w 15 odcinku podcastu Musicalowe Info. Zapraszam do posłuchania. Moje spotkanie z Jakubem Szydłowskim zaczęliśmy jednak od innego spektaklu.

Aug 25, 202126:34
#35 Musical "Bonnie&Clyde" w Koszalinie

#35 Musical "Bonnie&Clyde" w Koszalinie

Tym razem zabieram Was do Teatru Muzycznego Adria w Koszalinie, gdzie rozpoczęły się próby do musicalu "Bonnie & Clyde". Z tego odcinka dowiecie się jak przebiega praca na spektaklem. Sprawdzimy czy w "Bonnie & Clyde" będą się tylko całować i strzelać - jak przeczytałem w jednej z zagranicznych recenzji. Poznacie wyłonionych w castingu aktorki i aktorów. Opowiedzą o swoich postaciach. I co najważniejsze w tym odcinku podcastu krótkie fragmenty muzyczne z próby, które niewątpliwie dadzą przedsmak czekającej nas musicalowej uczty. Premiera "Bonnie & Clyde" w Teatrze Muzycznym Adria w Koszalinie 25 września. Bilety są już w sprzedaży.  TM Adria istnieje zaledwie od roku, ale już dał się poznać od najlepsze strony. To tu również można oglądać musical "The Bodyguard", którego recenzję znajdziecie na www.musicalowe.info Goście odcinka:  Magdalena Łoś Wojcieszek, Kacper Wojcieszek, Diana Gliniecka, Aleksandra Daukszewicz, Łukasz Walczak, Ringo Todorovic, Filip Łach. Oprawa muzyczna podcastu na licencji Epidemic Sound.  W odcinku wykorzystano fragmenty musicalu (nagrania z próby) - "Zatańczyć chcę" - Diana Gliniecka - "Świat na zawsze zapamięta mnie" - Ringo Todorovic - "To co zawsze Ci starczało" - Aleksandra Daukszewicz, Łukasz Walczak REALIZATORZY MUSICALU "BONNIE&CLYDE" Reżyseria i choreografia - Kacper Wojcieszek  Tłumaczenie scenariusza - Maciej Karwowski, Marcin Karwowski Tłumaczenie piosenek - Diana Gliniecka, Dorota Kozielska, Magdalena Łoś-Wojcieszek  Kierownictwo muzyczne - Jakub Gradomski, Jakub Szynal Scenografia - Maciej Rutkowski  Kostiumy - Magdalena Łoś-Wojcieszek, Renata Mordzanowska Realizator dźwięku - Paweł Skoczyk  Realizator światła - Alicja Brożyna  Przygotowanie wokalne - Dorota Helbik-Słobodzian  OBSADA: BONNIE PARKER - Aleksandra Daukszewicz / Diana Gliniecka CLYDE BARROW - Łukasz Walczak / Ringo Todorovič  BLANCHE BARROW - Magdalena Łoś-Wojcieszek BUCK BARROW - Filip Łach  TED HINTON - Paweł Nowicki  PASTOR - Piotr Kowacz  SZERYF SCHMID - Andrzej Krysiak  MŁODA BONNIE PARKER - Patrycja Nykiel MŁODY CLYDE BARROW - Tadeusz Lesiński  ZESPÓŁ WOKALNO/AKTORSKI - Magdalena Kacperek, Monika Reiske, Klaudia Juszczak, Diana Gliniecka, Kacper Wojcieszek, Hubert Zmuda-Trzebiatowski, Dawid Tokarczyk
Aug 11, 202124:56
#34 Edyta Krzemień - nie tylko musicale
Aug 03, 202115:50
#33 Musicale Marty Burdynowicz

#33 Musicale Marty Burdynowicz

Gościem wakacyjnego odcinka jest Marta Burdynowicz. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu zagrała siostrę Patryk w "Zakonnicy w przebraniu", Saraginę w "Nine" oraz Sannę w "Kombinacie".  W warszawskim Teatrze Syrena wcieliła się w postać Justice w musicalu "Rock of Ages". Siostrę Mary zagrała w "Pilotach" Teatru Roma, a w łódzkim Teatrze Muzycznym była Glorią w "Madagaskar". Musicalowa Przygoda". Już wkrótce Martę Burdynowicz zobaczymy na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. To wszystko w ciągu 6 lat od zakończenia studiów na AM w Gdańsku. Posłuchaj o tym jak Marta realizuje swoje marzenia!

Posłuchaj również poprzedniego wywiadu z Martą na Spotify, Apple Podcast.

W odcinku wykorzystałem: 

Fragment utworu "Azaliż" - Marta Burdynowicz, Marcin Franc (muz. Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz, słowa Michał Wojnarowski) Teatr Muzyczny ROMA "Piloci" dyst. Universal Music Polska.   Cała płyta "Piloci" na SPOTIFY

Fragment utworu "Na fali" - Marta Burdynowicz, Paweł Skiba (org. "Follow me home", Alex Geringas, Ryan Scott Crego) "Arlo - Chłopiec Aligator" Netflix, dyst. UMG (w imieniu wytwórni Capitol/ Netflix - Arlo the Alligator)  Cały film na NETFLIX

Oprawa muzyczna podcastu na licencji EpidemicSound


Jul 19, 202114:27
#32 „Kombinat” - odważny, zaskakujący, potrzebny

#32 „Kombinat” - odważny, zaskakujący, potrzebny

UWAGA! SPOILERY!!! Treść tego odcinka zdradza przebieg spektaklu!!!  Teatr Muzyczny w Poznaniu wychodzi ze strefy komfortu. Realizacja „Kombinatu” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka to odważna decyzja i na dodatek bardzo potrzebna współczesnemu widzowi. „Kombinat” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka to rzecz o tym co się wydarzyło, wydarza lub wydarzyć może w dowolnym miejscu na świecie. Piosenki Grzegorza Ciechowskiego – mimo upływu czasu - zaskakują i... nieco przerażają swoją aktualnością. Posłuchaj recenzji spektaklu.

Wersja do czytania na www.musicalowe.info 


00:00 - Wstęp

00:35 - Recenzja "Kombinatu"

03:45 - O aktorkach i aktorach w spektaklu

04:29 - Jakub Brucheiser

05:25 - Joanna Rybka

05:59 - Anna Lasota

06:54 - Marta Burdynowicz

07:31 - Mateusz Feliński, Maciej Zaruski

07:59 - Anna Federowicz

09:14 - Choreografie Ewelina Adamskiej-Porczyk

11:17 - "Nieustanne tango" Bartosz Sołtysiak i Aleksandra Piwowarek

14:08 - Ku finałowi recenzji :-)


Kombinat  Spektakl muzyczny

Scenariusz – Wojciech Kościelniak

Słowa i muzyka – Grzegorz Ciechowski

Współautorstwo wybranych utworów – Paweł Kuczyński, Zbigniew Krzywański

Premiera:  19 czerwca 2021

Reżyser - Wojciech Kościelniak

Choreografia - Ewelina Adamska-Porczyk

Kierownictwo muzyczne - Bartłomiej Gasiul

Kierownictwo wokalne - Katarzyna Rościńska

Scenografia - Damian Styrna

Kostiumy - Anna Chadaj

Reżyser światła - Tadeusz Trylski

Projekcje - Eliasz Styrna


OBSADA 

Jan - Jakub Brucheiser, Marcin Januszkiewicz

Suku - Joanna Rybka, Dagmara Rybak

Agrawa - Anna Lasota, Barbara Melzer

Psy -  Mateusz Feliński, Maciej Zaruski

Stalówa - Lucyna Winkel-Sobczak

Staruszek - Wiesław Paprzycki, Włodzimierz Kalemba

Staruszka - Jolanta Wyrzykowska

Adelka - Sandra Brucheiser

Lala - Anna Federowicz, Katarzyna Tapek

Ekspedientka - Denisa Jarczak-Kaczmarska

Metr – Patryk Kośnicki

Sanna  – Marta Burdynowicz, Magdalena Szcześniewska

Sonic -  Radosław Elis 

Ja - Jarosław Patycki

Peter - Łukasz Brzeziński 

Mrówa - Bartosz Dopytalski

Dżenis - Zofia Grażyńska

Zbieg - Mirosław Kin

Martwa Fordanserka - Aleksandra Piwowarek, Paula Goerlich

Obywatele - Weronika Sieczkarek, Marianna Tanaś, Mateusz Adamczyk, Jakub Grzelak, Kacper CzyżJul 01, 202115:53
#31 AZYL - nasz prywatny Broadway (w Polsce)

#31 AZYL - nasz prywatny Broadway (w Polsce)

W tym odcinku zabieram Was do wyjątkowego miejsca. Do musicalowego Azylu stworzonego przez Kubę Wociala, artystę polskich i zagranicznych scen muzycznych. Kuba zbudował miejsce, w którym nie ma granicy między artystą a widzem. Miejsce, w którym można poczuć się jak na prywatnym, bardzo intymnym koncercie.

Na  profilu FB "Broadway w Polsce" 13 czerwca ubiegłego roku, na kilka dni przed pierwszym spotkaniem - tak zachęcano do odwiedzenia Azylu: "to przede wszystkim pragnienie spotkań Artystów z żywą publicznością. To nie tylko koncert, ale przede wszystkim spotkanie człowieka z człowiekiem, które może trwać również po części artystycznej. To jak zawsze chęć dzielenia się muzyką, tą znaną i tą znaną nieco mniej. Światową i autorską. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, w bardzo intymnym spotkaniu, gdzie każdy jest dla każdego. Gdzie wymienić się będzie można spojrzeniem, zdaniem, a na każdego będzie czekała lampka wina. Azyl to miejsce dla każdego, kto chce poczuć się wyjątkowo. Bo dwa takie same wieczory nie zdarzą się nigdy" Jakub Wocial słowa dotrzymał. 

Po roku tych wyjątkowych wieczorów jest już za nami ponad 100 i żaden z nich nie był taki sam. Azyl był świadkiem niepowtarzalnych, w których obok Kuby Wociala występowali artyści znani z wielu scen musicalowych w Polsce. Również oni będą gośćmi tego odcinka. Do dzielenia się wrażeniami o Azylu zaprosiłem Edytę Krzemień, Martę Burdynowicz, Dorotę Osińską, Paulinę Janczak, Natalię Piotrowską - Paciorek, Macieja Nerkowskiego i Arka Borzdyńskiego. Ten odcinek podcastu powstał przy okazji jednego z koncertów, podsumowujących rok musicalowej działalności. Dlatego mimo, zasady, że to co wydarza się Azylu, zostaje w Azylu, spodziewajcie się odrobiny dźwięków i atmosfery z tego spotkania.

PODCASTU MUSICALOWE INFO słuchaj na YouTube, Spotify, Apple Podcast, TuneIn, Podcasty.Info

W odcinku wykorzystano fragmenty koncertu z 21 czerwca 2021. Oprawa dźwiękowa podcastu na licencji Epidemic Sound.


Jun 26, 202121:24
#30 „Waitress”. Nowy rozdział w historii Teatru ROMA

#30 „Waitress”. Nowy rozdział w historii Teatru ROMA

Życie pisze najlepsze scenariusze. Teatr ROMA ma odwagę pokazać je na scenie. "Waitress" to niezwykłe doświadczenie musicalowe.  W tym odcinku recenzja musicalu "Waitress" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. 

Wersja do czytania na http://musicalowe.info

Oprawa muzyczna podcastu na licencji Epidemic Sound.

W odcinku wykorzystano

-fragmenty pokazu prasowego "Waitress": "Przepis zdradź / Otwórz te drzwi" (wyk. Z. Nowakowska, E. Kłosowicz, S. Różycka)

-fragmenty utworów: "Dziki blask" i "Modlitwa" (wyk. A. Borzdyński)

Jun 22, 202115:30
#29 Toruń. Tu "Przyjaciół" masz!

#29 Toruń. Tu "Przyjaciół" masz!

"Friends! The Musical Parody" w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej. W tym odcinku popremierowo o najnowszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu.

Przeczytaj na stronie
https://musicalowe.info

Z tego odcinka dowiecie się jak chodzi się w czarnych, obcisłych spodniach, opowiemy także, kto w musicalu wystąpił w roli... drobiu. W tym odcinku będą prawdziwe wzruszenia, a obok artystów i realizatorów spektaklu rozmawiać będziemy z... Rachel (tak, tą Rachel). Zdradzi nam przepis na ciasto. Sporo ostatnio wypieków w musicalach. W "Kelnerce" są tarty, w "Błękitnym Zamku" apetyczny tort. A w musicalu "Friends"...

"Friends! The Musical Parody" to zaskakująca kompilacja. Musical jest inteligentny, wzruszający, a przede wszystkim "prze-śmiesz-ny" (jak mawiał Chandler). Mimo wielu perypetii bohaterów, "Friends! The Musical Parody" to zestaw uczuciowych happy endów i przyjacielskiego przytulania.

Gośćmi odcinka są: Iga Rudnicka, Jeremiasz Gzyl, Natan Nogaj, Oksana Terefenko, Marcin Sosiński, Dominik Bobryk, Małgorzata Regent, Izabela Pawletko, Maciej Podgórzak, Michał Zacharek, Agnieszka Płoszajska, Anna Wołek, Michał Cyran.

Oprawa muzyczna Epidemic Sound.
Jun 14, 202125:11
#28 Historia opowiedziana śpiewająco! "Bitwa o tron" w Teatrze Syrena
Jun 11, 202112:06
#27 „Błękitny zamek” - zbudowany z emocji
Jun 05, 202111:51
#26 "Fauna. Musical Nieludzki"

#26 "Fauna. Musical Nieludzki"

To odcinek o premierze Teatru Komedii Valldal. Ponad 50 młodych, zdolnych artystów na scenie, mnogość kostiumów, przepiękna muzyka i ważne przesłanie. To musical o tym jak istotną rolę w naszym życiu pełnią zwierzęta, a może raczej jakie my gramy role w życiu zwierząt. Posłuchajcie jak powstawał musical "Fauna" w reżyserii Tomka Valldala Czarneckiego według scenariusza Szymona Jachimka z poruszającą muzyką Igacego Jan Wiśniewskiego.<br /><br />Oprawa dźwiękowa podcastu na licencji Epidemic Sound. W odcinku wykorzystano fragmenty piosenek z musicalu "Fauna".
Jun 02, 202119:09
#25 "Waitress" - premiera w Teatrze Roma
May 26, 202123:32
#24 Lubicie musicale? Spróbujcie farsy!

#24 Lubicie musicale? Spróbujcie farsy!

"Legalna blondynka", "Chicago" czy "Pretty Women" to znane tytułu Krakowskiego Teatru Variete. Tym razem dyrektor teatru Janusz Szydłowski stawia na farsę. 5 czerwca premiera farsy muzycznej "Bez seksu proszę" Alistaira Foot'a i Anthony’ego Marriott’a w przekładzie Anny Wołek i Krystyny Podleskiej. W tym odcinku fragmenty spektaklu oraz goście opowiadający o procesie powstawania farsy na krakowskiej scenie. Czy fani musicalu polubią farsę?<br /><br />Gośćmi odcinka są: Janusz Szydłowski, Jarosława Staniek, Katarzyna Zielonka, Katarzyna Galica, Barbara Garstka, Aleksandra Konior-Gapys, Kamil Krupicz, Anita Szydłowska , Marek Nędza. Odcinek powstał podczas konferencji prasowej Krakowskiego Teatru Muzycznego. <br /><br />Oprawa muzyczna podcastu na licencji Epidemic Sound. Utwór na miłe zakończenie "The Story" Nickolas Jones (licencja Epidemic Sound).
May 22, 202118:07
#23 Musicale wracają na scenę! Przegląd repertuaru

#23 Musicale wracają na scenę! Przegląd repertuaru

Na to czekali fani musicalu! Znikają pandemiczne ograniczenia, a do teatrów muzycznych wracają widzowie. Artyści są już gotowi. Na fanów musicalu czekają zarówno premierowe spektakle, jak i te z wcześniejszych sezonów. W tym ekspresowym odcinku sprawdzam repertuar musicalowych scen w Polsce. Posłuchajcie co czeka na Was w Teatrze Syrena, Teatrze Roma, Studio Buffo, Mazowieckim Teatrze Muzycznym, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Capitol we Wrocławiu, Teatrze Muzycznym Adria w Koszalinie, Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu, Krakowskim Teatrze Variete, Operze Podlaskiej w Białymstoku oraz Teatrze Muzycznym w Łodzi. <br /><br />Oprawa muzyczna podcastu na podstawie licencji Epidemic Sound. <br /><br />W odcinku wykorzystano fragmenty dżwiękowe z musicali:<br />- "Virtuso" Teatr Muzyczny Poznań (wyk. J. Kruciński)<br />- "The Bodyguard" Teatr Muzyczny Adria ("I have nothing" D. Foster, wyk. M. Łoś-Wojcieszek)<br />- "Bitwa o tron" Teatr Syrena ("Jak wampir" słowa J. Mikołajczyk, muzyka T. Filipczak, wyk. A. Terpiłowska)
May 18, 202110:51
#22 "Błękitny zamek". Polski musical wraca na scenę

#22 "Błękitny zamek". Polski musical wraca na scenę

Zabieram Was w musicalową podróż do Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie, gdzie trwają próby do "Błękitnego Zamku" - na motywach powieści Lucy Maud Montgomery, z librettem Krystyny Ślaskiej i Barbary Wachowicz, z przepiękną muzyką skomponowaną przez Romana Czubatego, w reżyserii Beaty Redo - Dobber. Miałem ogromną przyjemność wziąć udział w pierwszej próbie artystów z zespołem muzycznym, dlatego wy słuchacze tego podcastu jako pierwsi usłyszycie dźwięki z tego musicalu.<br /><br />Polska prapremiera musicalu "Błękitnego zamku" miała miejsce w 1978 roku w Teatrze Ziemi Łódzkiej. Gdy rok później wystawiono go na scenie Teatru Muzycznego we Wrocławiu, krytyk Jerzy Waldorff napisał w recenzji: "Miłe melodie skomponowane przez Romana Czubatego publiczność nuci wychodząc ze spektaklu. Błękitny zamek ma szansę stać się dużym szlagierem scen nie tylko polskich". Musical w kolejnych latach pokazywano na muzycznych scenach Krakowa, Szczecina, Poznania, Lublina. W 1995 pokazano go na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Teraz tytuł powraca do stolicy. Premiera 4 czerwca.<br /><br />W 1984 roku 6 po prapremierze musicalu na pokazy w Krakowskim Teatrze Muzycznym przyleciała z Kanady Ruth Macdonald, synowa Lucy Maud Montgomery. Po obejrzeniu spektaklu napisała do jednej z autorek libretta Barbary Wachowicz takie oto słowa "Jakże niezwykłe są losy książek wędrujących przez kontynenty. Niektóre wędrują za górami, lasami, oceanami. Znajdują swą «wodę żywą» i kwitną ku radości wielu pokoleń". Czy również i najnowsza premiera Mazowieckiego Teatru Muzycznego da widzom wiele radości? <br /><br />Gośćmi odcinka są reżyser Beaty Redo - Dobber, dyrektor MTM Iwona Wujastyk, kierownik artystyczny Jakub Milewski oraz odtwórcy głównych ról Anna Lasota, Sylwia Gorajek, Marcin Jajkiewicz i Tomasz Rak. <br /><br />W odcinku wykorzystano fragmenty muzyczne z próby musicalu "Błękitny Zamek". Oprawa muzyczna podcastu na podstawie udzielonej licencji Epidemic Sound.<br /><br />Na zdjęciu: okładka programu musicalu z 1978 roku w Państwowym Teatrze Ziemi Łódzkiej, okładka programu musicalu z Teatru Roma w Warszawie z 1995 roku oraz plakat autorstwa Andrzeja Pągowskiego z najnowszej produkcji w Mazowieckim Teatrze Muzycznym.
May 06, 202125:59
#21 "Little Shop of Horrors" w Teatrze Proscenium
Apr 29, 202121:53
#20 "Falling Slowly" w Toruniu. "Once" musical!

#20 "Falling Slowly" w Toruniu. "Once" musical!

Ruszyły przygotowania do premiery musicalu "Once" w Teatrze Muzycznym w Toruniu. Z podcastowym mikrofonem zajrzałem na casting. Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka, którego gośćmi są reżyser Tomasz Dutkiewicz, kierownik muzyczny Michał Rybka oraz Anna Wołek, dyrektor muzycznej sceny w Toruniu. Rozmawiam również z uczestnikami castingu. <br /><br />Podcast odsłuchasz na TuneIn, Apple Podcasts, YouTube, Spotify, Google Podcast, Deezer, Spreaker oraz w wielu aplikacjach podcastowych. <br /><br />Kolejny raz odwiedzam Kujawsko Pomorski Teatr Muzycznych w Toruniu. Nie ukrywajmy, sporo się tu dzieje w ostatnich miesiącach. Przypomnę, trwają próby do musicalu nawiązującego do kultowego serialu Przyjaciele. Warto dodać, że sam casting do "Friends The Musical Parody cieszył się ogromnym zainteresowaniem". Po odsłuchaniu tego odcinka koniecznie posłuchajcie tego z numerem 17-tym, który w całości poświęcony temu spektaklowi.<br /><br />Musical "Once" stworzyli w 2011 roku Enda Walsh, Glen Hansard i Marketa Irglova, nawiązując do filmu z 2007 pod tym samym tytułem w reżyserii Johna Carneya. Przypomnę, że Marketa i Glen zagrali główne role w filmie. Once zostało obsypane nagrodami m.in. prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka „Falling Slowly” otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna. Swoją polską prapremierę "Once" miało w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie w maju 2018 roku. Musical reżyserował Wojciech Kępczyński.<br /><br />Oprawa muzyczna podcastu na podstawie licencji Epidemic Sound.
Apr 21, 202116:30
#19 Koszaliński "The Bodyguard. Musical"

#19 Koszaliński "The Bodyguard. Musical"

W Europie musical z piosenkami Whitney Houston pokazywano w Londynie, Wiedniu, Kolonii, Utrechcie i Madrycie. Od września 2020 grany jest w... Koszalinie. W tym odcinku poznasz twórców Teatru Muzycznego ADRIA. Usłyszysz o pracy nad musicalem "The Bodyguard". Gośćmi odcinka są: Magdalena Łoś-Wojcieszek, Kacper Wojcieszek, Diana Gliniecka, Paweł Nowicki, Leszek Andrzej Czerwiński.<br /><br />Oprawa muzyczna podcastu na podstawie licencji Epidemic Sound.<br />W podcaście wykorzystano fragmenty utworów z musicalu "The Bodyguard" - za zgodą i dzięki uprzejmości Teatru Muzycznego ADRIA w Koszalinie<br /><br />Dodaj ten podcast do ulubionych. O musicalach mówię na Spotify, Apple Podcast, Deezer, YouTube, Google Podcast, Spreaker, Castbox.<br />_____________________________________________________<br /><br />The Bodyguard Musical<br /><br />Scenariusz: Aleksander Dinelaris<br />Reżyseria: Kacper Wojcieszek<br />Choreografia: Kamila Chojnowska, Kacper Wojcieszek, Jacek Stróż<br />Tłumaczenie scenariusza: Maciej Karwowski, Marcin Karwowski, Agata Głośna-Niedbała<br />Scenografia: Maciej Rutkowski<br />Reżyseria Dźwięku: Paweł Skoczyk<br />Reżyseria Świateł: Alicja Brożyna<br />Przygotowanie wokalne: Dorota Helbik-Słobodzian<br />Kierownictwo muzyczne: Maciej Osada-Sobczyński
Apr 07, 202121:35
#18 W Krakowie "Bez seksu proszę"

#18 W Krakowie "Bez seksu proszę"

W tym odcinku Musicalowe Info opowiadam o obejrzanym online musicalu "Pan Kleks. Powrót" oraz zapraszam na muzyczną farsę "Bez seksu proszę" w Krakowskim Teatrze Variete. Gośćmi podcastu są: dyrektor Teatru Variete Janusz Szydłowski oraz Antoniusz Dietzius z Fundacji Artystycznej Proscenium. Podpowiadam co musicalowego oglądać w internecie w czasie zamkniętych teatrów.<br /><br />Oprawa muzyczna podcastu na podstawie licencji Epidemic Sound. <br /><br />W odcinku wykorzystałem:<br />- fragment utworu "Pożegnanie z bajką" - muzyka A. Korzyński, tekst K.Gradowski, aranżacja Michał Rybka<br />- fragmenty spektaklu "Pan Kleks. Powrót". Teatr Muzyczny w Toruniu, reż. A. Płoszajska, wersja online Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie<br />- na miły koniec podcastu Francis Wells feat. Rafael "New York City" na podstawie licencji Epidemic Sound.
Mar 31, 202118:10
#17 Musicalowi "Przyjaciele". "Friends! The Musical Parody”
Mar 22, 202122:47
#16 "Wyspa" - musicalowe odkrycie w Bydgoszczy

#16 "Wyspa" - musicalowe odkrycie w Bydgoszczy

Prapremiera "Wyspy" ("Islander") w reżyserii Agnieszki Płoszajskiej w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Musical dźwiękami rozpala wyobraźnię, wzrusza do łez i uczy jak odnaleźć swoją własną wyspę... Musical o przyjaźni, odpowiedzialności, podejmowaniu decyzji i... przytulaniu. Na scenie niesamowite aktorki Katarzyna Domalewska i Julia Witulska oraz... looper. W tym odcinku podcastu dzielę się z Wami moimi wrażeniami oraz wywiadami z twórcami spektaklu, zarejestrowanymi tuż po premierowym pokazie. <br /><br />W podcaście wykorzystano - za zgodą autora muzyki Finna Andersona - fragmenty oryginalnej wersji musicalu "Islander". Oprawa muzyczna podcastu na podstawie licencji Epidemic Sound.<br /><br />"Wyspa" ("Islander"). Libretto Stewart Melton, Muzyka i piosenki Finn Anderson, Reżyseria Agnieszka Płoszajska, Przekład Pola Sobaś-Mikołajczyk, Scenografia, kostiumy:Mariusz Napierała, Projekcje multimedialna: ESY FLORESY – Urszula Morga i Bartosz Mikołajczyk, Kierownictwo muzyczne i przygotowanie wokalne: Hanna Woźniak, Asystent reżysera: Julia Rzepecka. Autorka przepięknego plakatu: Joanna Rusinek. 6.3.2021 Teatr Kameralny w Bydgoszczy.
Mar 08, 202121:05
#15 Holly-Łódzka "Pretty Women"

#15 Holly-Łódzka "Pretty Women"

Kolejny odcinek podcastu w całości poświęcony "Pretty Women" w reżyserii Jakuba Szydłowskiego, najnowszej premierze Teatru Muzycznego w Łodzi. Posłuchajcie czego możecie spodziewać się po tym musicalu! Poznajcie Vivian (Malwina Kusior) i jej Edwardów (Marcin Jajkiewicz, Tomasz Bacajewski, Rafał Szatan); dowiedzcie się jak powstawała choreografia, którą stworzył Jarosław Staniek i jakie muzyczne hity przygotował kierownik muzyczny Jakub Lubowicz. Tomasz Steciuk zdradzi, czy lubi komedie romantyczne, Karol Drozd ujawni... adresy (musicalowych) gwiazd, a Marcin Sosiński wyliczy ile dokładnie w musicalu wyśpiewa taktów...

Za pomoc w realizacji podcastu podziękowania dla Hetman PR&Media Relations. Oprawa muzyczna EpidemicSound na podstawie udzielonej licencji.
Mar 03, 202122:57
#14  "Posyłka" w sieci. Witajcie w Hollywood - krakowska "Pretty Women"

#14 "Posyłka" w sieci. Witajcie w Hollywood - krakowska "Pretty Women"

Feb 17, 202119:35
#13 Musicale wracają na sceny. Wraca nasz podcast
Feb 10, 202113:55
#12 Daniel Wyszogrodzki - jak Wam przetłumaczyć ten musical?

#12 Daniel Wyszogrodzki - jak Wam przetłumaczyć ten musical?

Daniel Wyszogrodzki gościem podcastu "MusicaloveInfo Mówi". W latach 2007–2015 kierownik literacki Teatru Muzycznego ROMA. Autor popularnej książki biograficznej Satysfakcja – The Rolling Stones. Tłumacz utworów Boba Dylana i Leonarda Cohena. Teatr ROMA wystawił w jego przekładzie m.in. "Koty", "Upiora w operze" i "Mamma Mia!" Dla Teatru Rozrywki w Chorzowie przygotował przekłady musicali "Oliver!", "Producenci" czy "Niedziela w parku z Georgem". Dla Opery Podlaskiej przełożył musical "Doktor Żywago", dla Teatru Muzycznego w Gdyni "Gorączkę sobotniej nocy". Od roku 2015 wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. <br /><br />Daniel Wyszogrodzki jest autorem książki "ALE MUSICALE", o której sporo opowiemy w tym odcinku podcastu. Dowiecie się, że początkowo książka Daniela Wyszogrodzkiego o musicalach miała nosić tytuł "Koty, Wampiry i Producenci". Z naszej rozmowy dowiecie się także o tym jak mój gość wchodził na broadwayowskie musicale bez biletu, o przygodzie z tłumaczeniem musicalu "Mamma Mia" i niedocenianym przekładzie "Les Miserables" oraz o pracy nad "Something Rotten".
Nov 23, 201915:41
#11 "Mock" i "Aida" wyczekiwane premiery sezonu

#11 "Mock" i "Aida" wyczekiwane premiery sezonu

"AIDA" (przedpremierowo) i "Mock. Czarna Burleska" (popremierowo) w 11-tym odcinku podcastu Musicalowe Info. <br /><br />W miniony piątek w Teatrze Capitol we Wrocławiu obejrzałem premierowy pokaz spektaklu "Mock. Czarna burleska". Spektakl w reżyserii Konrada Imieli, powstał na motywach powieści Marka Krajewskiego o komisarzu Eberhardzie Mocku. Wrocławska scena muzyczna kolejny raz zaskakuje widzów. Wiele można sobie odmówić, ale nie może być to wyjazd na wrocławskiego Capitolu. Gorące, popremierowe wrażenia twórców spektaklu zebrałem w krótkim materiale. <br /><br />Nieco więcej miejsca poświęcam premierze Teatru ROMA w Warszawie. Musical "Aida" już 26 października. "To spełnienie marzeń" - przyznaje dyrektor Wojciech Kępczyński. O spektaklu opowiadają jego twórcy oraz występujący w nim aktorzy. Mówimy o muzyce, choreografii, scenografii, kostiumach i nie tylko. <br /><br />W tym odcinku wykorzystano fragmenty utworów:<br /><br />"Siedzimy w kinie Capitol" - Michał J. Bajor i Grzegorz Rdzak<br />Muzyka: Grzegorz Rdzak, Słowa: Konrad Imiela<br />mix i mastering Krzysztof Borowicz<br /><br />"Taniec sukni" - Anastazja Simińska, Katarzyna Kanabus<br />Muzyka Elton John, Słowa: Tim Rice, Przekład: Michał Wojnarowski<br /><br /><br /><br />Gośćmi tego odcinka są Konrad Imiela, Marek Krajewski, Grzegorz Rdzak, Jacek Gębura, Mariusz Napierała, Agnieszka Brańska, Sebastian Gonciarz, Wojciech Kępczyński, Michał Wojnarowicz, Dorota Kołodyńska, Jakub Lubowicz, Anastazja Simińska, Basia Gąsienica Giewont, Marcin Franc, Jan Bzdawka, Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień, Anna Maria Wicka.
Oct 15, 201924:25
#10 Anastazja Simińska "Aida" w "Rodzinie Adamsów"

#10 Anastazja Simińska "Aida" w "Rodzinie Adamsów"

Anastazja Simińska gościem 10-tego odcinka podcastu. Antastazja Simińska to aktorka musicalowa występująca m.in na scenie Teatru Muzycznego Roma, Teatru Syrena, szczecińskiej Opery na Zamku. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, oczywiście specjalność musical. Laureatka wielu festwiali piosenki aktorskiej. <br /><br /> Jacek Mikołajczyk, dyrektor warszawskiego Teatru Syrena, reżyser musicalu, w którym wystąpiła Anastazja Simińska powiedział: "Nie znam nikogo, kto po pracy z nią - nie byłby absolutnie zachwycony. Ze sceny emanuje zmysłowością, ma niesamowity błysk w oku, świetną intuicję aktorską, no i po prostu zachwycający głos". <br /><br /><br />W tym odcinku także muzyczne fragmenty spektaklu "MOCK. Czarna burleska" Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu<br /><br /><br />"Każdego znajdę prócz siebie" Artur Caturian i zespół Capitolu<br /><br />Muzyka: Grzegorz Rdzak<br />Słowa: Konrad Imiela<br /><br />"Był jeden w Breslau" Justyna Woźniak i Alicja Kalinowska<br /><br />Muzyka: Grzegorz Rdzak<br />Słowa: Konrad Imiela<br /><br />Gra zespół muzyczny pod kierunkiem Grzegorza Rdzaka<br />mix i mastering Krzysztof Borowicz
Oct 09, 201919:29
#9 "My Fair Lady" w Teatrze Wielkim w Łodzi

#9 "My Fair Lady" w Teatrze Wielkim w Łodzi

"My Fair Lady". Zaglądamy za kulisy produkcji musicalu wystawianego od 10 lat na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Premiera spektaklu w reżyserii (nieżyjącego już) Macieja Korwina odbyła się 2 października 2009 roku. Od tamtego czasu musical zagrano 65 razy.<br /><br />To jedyny musical w repertuarze sceny, na której możecie zobaczyć dzieła opery jak choćby CARMEN, Halkę, AIDĘ (na marginesie to świetna okazja do porównania dzieła Giuseppe Verdiego z wersja musicalową, który wkrótce zabłyśnie w Teatrze ROMA). Scena Teatru Wielkiego to także niesamowite wydarzenia baletowe. Wróćmy jednak do My Fair Lady, którego trzy pokazy odbywają się w tym tygodniu )2 , 3, 4 października). Dla całej ekipy to nie lada wydarzenie - bo musical to inne zupełnie wyzwania, ale i radości. O czym opowiedzą Wam m.in. odtwórczynie roli Elizy Aleksandra Borkiewicz i debiutująca w tej roli Hanna Okońska. Musicalowe Info mówi zagląda za kulisy "My Fair Lady" w Teatrze Wielkim w Łodzi.
Oct 02, 201918:11
#8 Marta Burdynowicz - spełnione musicalowe marzenia

#8 Marta Burdynowicz - spełnione musicalowe marzenia

Marta Burdynowicz, aktorka musicalowa gościem ósmego odcinka. Justice w Rock of Ages, Saragina w Nine, Siostra Maria Patryk w Zakonnicy w przebraniu, Siostra Mary w Pilotach i Gloria w Madagaskarze. Na spotkanie umówiliśmy się w Teatrze Syrena.<br /> <br />Z Martą rozmawiałem poprzednio dwa lata, wtedy na musicaloveinfo.pl znalazł się wywiad do poczytania. Już wtedy Marta zachwyciła mnie swoim entuzjazmem. Po wysłuchaniu tego odcinka, wiem, że zrozumiecie, czemu tak ochoczo wróciłem do Marty i poprosiłem ponownie o rozmowę... To niesamowita historia o tym jak marzenia, najbardziej nierealne mogą się spełniać!!!<br /><br />Ten podcast możecie znaleźć na Spotify, You Tube, Apple Podcast, iTunes, Stitcher, Castbox i w wielu serwisach z podcastami. Zachęcam do subskrybowania, dzięki temu nie przegapicie nowego odcinka
Sep 25, 201922:58
#7 Janek Traczyk - Wyszedł z "Metra". Odleciał z "Pilotami"

#7 Janek Traczyk - Wyszedł z "Metra". Odleciał z "Pilotami"

Janek Traczyk, aktor musicalowy jest gościem 7 odcinka podcastu Musicalowe Info. Jan w "Metrze", Jan w "Pilotach", Gringoire w "Notre Dame de Paris", Chris w "Miss Saigon", a już wkrótce Radames w "Aidzie". Rozmawiamy w garderobie Teatru Roma o pierwszych stresach, o musicalu "Metro" oraz opowiadamy o planach na debiutancką płytę. <br /><br />W tym odcinku także o planach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz pożegnaniu z Quasimodo. <br /><br />W audycji wykorzystano fragmenty utworu Janka Traczyka "When we talk" (muz./sł. Jan Traczyk).<br /><br />Jeśli chcecie posłuchać Janka na żywo zapraszam na jego koncerty. 4 października Nowy Świat Muzyki w Warszawie, 6 października Galeria Sowa w Olsztynie, 11 października wspólnie z zespołem Janek zaśpiewa w Lublinie, a 16 listopada w Łodzi. Po więcej szczegółów klikanie na profilu Janka Traczyka na Facebooku.
Sep 17, 201923:20
#6 Poznański "Pippin". "Rock of Ages" w Syrenie

#6 Poznański "Pippin". "Rock of Ages" w Syrenie

"Rock of Ages". "Pippin". W 6 odcinku podcastu "MusicaloveInfo Mówi" zaglądamy za kulisy tegorocznych premier: musicalu "Rock of Ages" w reżyserii Jacka Mikołajczyka w Teatrze Syrena w Warszawie oraz musicalu "Pippin" (reż. Jerzy Jan Połoński), który obejrzeć można w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.<br /><br />W skrócie:<br /><br />"Rock of Ages": Karol Drozd mówi o roli i... tatuażu, Damian Aleksander zdradza jak prowadzić się rockowy klub i czego słuchał z kaset magnetofonowych, Marcin Wortmann o swoich... rockowych "genach", Barbara Garstka opisuje nam swój styl, Tomasz Jacyków opowiada o tworzeniu kostiumów, a Tomasz Filipczak o przyjemności grania muzyki na scenie. <br /><br />"Pippin": Maciek Pawlak o swojej postaci, Kasia Tapek o symbolice kreowanej przez nią...Katarzyny. Ewa Kłosowicz zachwyca się musicalem, a Jerzy Jan Połoński zachęca do obejrzenia "Pippina".<br /><br />W materiale o musicalu "Pippin" wykorzystano fragmenty muzyki z "Pippin (New Broadway Cast Recording) / muz. Stephen Schwartz<br /><br />W materiale o musicalu "Rock of Ages" znajdują się fragmenty utworu "I Wanna Rock" (wyk. K.Drozd/D.Guzek)
Sep 10, 201922:13
#5 Lakier do włosów i Nędznicy - musicalowe emocje

#5 Lakier do włosów i Nędznicy - musicalowe emocje

"Les Miserables SE" oraz "Hairspray" w piątym odcinku podcastu MusicaloveInfo Mówi. <br /><br />Zabieram Was na jedną z prób musicalu "Les Miserables SE" w Śródmiejskim Teatrze Muzycznym, która odbyła się przed ostatnimi pokazami spektaklu (przełom sierpień-wrzesień). O swoich bohaterach na scenie opowiadają bohaterowie tego spektaklu, niesamowici artyści, którzy widzom zafundowali ogromne emocje i wzruszenia. Przypomnę - spektakl głosami internautów w ankiecie MusicaloveInfo.pl otrzymał tytuł premiery sezonu 2018/2019.<br /><br /><br />Z Warszawy - w tym odcinku podcastu - przenosimy się do Teatru Muzycznego w Gdyni. Poznajcie twórców i aktorów kolejnej premiery tej sceny musicalu "Hairspray" w reżyserii Bernarda Szyca. O czym jest "Hairspray"? Puszysta nastolatka Tracy Turnblad wierzy, że jej przeznaczeniem jest taniec. Dziewczyna marzy o występie w znanym telewizyjnym widowisku. Autor show zachwyca się popisami Tracy i zaprasza ją do występu w programie. Nastolatka szybko zdobywa sympatię widzów, pozostawiając w cieniu dotychczasową gwiazdę widowiska. Radosny, żywiołowy i pełen entuzjazmu musical, którego akcja dzieje się w szalonych latach 60. miał swoją premierę na Broadwayu w 2002 roku i zdobył wiele nagród Tony.
Sep 04, 201925:39
#4 Jacek Mikołajczyk - Kapitan Żbik i Teatr Syrena

#4 Jacek Mikołajczyk - Kapitan Żbik i Teatr Syrena

Jacek Mikołajczyk, dyrektor Teatru Syrena w Warszawie, reżyser, teatrolog, autor musicalowych przekładów jest gościem czwartego odcinka podcastu "MusicaloveInfo Mówi". <br /><br />W rozmowie usłyszycie o planach musicalowych na nowy sezon: "Rock of Ages", "Kapitan Żbik" oraz... "Kajko i Kokosz". Podsumowujemy bardzo owocne dwa sezony Teatru Syrena i sprawdzamy sposób na niesamowitą atmosferę w teatrze. Usłyszycie o obawach jakie towarzyszyły premierze musicalu "Next to normal" oraz wspólnej pracy nad "Rodziną Addamsów" z Teatrem Muzycznym w Poznaniu.<br /><br />Jacek Mikołajczyk debiutował na profesjonalnej scenie w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym musicalem "Rodzina Addamsów" Andrew Lippy we własnym tłumaczeniu, za który otrzymał prestiżową nagrodę teatralną Złota Maska w kategorii najlepszy reżyser. Przedstawienie to zostało też uznane za najlepszy spektakl muzyczny roku przez kapitułę Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Przełożył m.in. musicale: "Zakonnica w przebraniu", "Kobiety na skraju załamania nerwowego", "Hair", "Tarzan", "Ragtime", "Przebudzenie wiosny", "42 ulica" i "High School Musical". <br /><br />W latach 2002-2014 był kierownikiem literackim Gliwickiego Teatru Muzycznego. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz reżyserii teatru muzycznego na krakowskiej PWST i Akademii Muzycznej. Jego przedstawieniem dyplomowym był musical "Przebudzenie wiosny" Duncana Sheika, który wyreżyserował w krakowskiej PWST. Jest doktorem nauk humanistycznych i aktywnie działa również na niwie naukowej. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego, wykładał na University of Washington w Seattle (2012-2013) oraz na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego (2014-2015). Stypendysta Fulbrighta. W 2010 roku opublikował książkę "Musical nad Wisłą”, pierwszą i dotąd jedyną monografię musicalu w Polsce. Jako ekspert i publicysta współpracuje z licznymi teatrami muzycznymi w Polsce. W Programie Drugim Polskiego Radia prowadzi z Marcinem Zawadą autorską audycję "Ten cały musical”. W Teatrze Muzycznym w Poznaniu wyreżyserował musicale "Zakonnica w przebraniu", "Nine" we własnym tłumaczeniu, a w Teatrze Syrena - "Czarownice z Eastwick" i "next to normal", również we własnym przekładzie.<br /><br />Przypomnę. że podcast ten można znaleźć na Spotify, iTunes, Apple Podcast, YouTube, Castbox, SoundCloud, Sticher. Podcast Musicaloveinfo Mówi... o polskich produkcjach musicalowych, tutaj usłyszycie wywiady z twórcami, artystami i realizatorami spektakl.
Aug 27, 201921:23
#3 Jakub Wocial - Od wampira do Jezusa

#3 Jakub Wocial - Od wampira do Jezusa

Jakub Wocial, wokalista, aktor musicalowy jest gościem podcastu "MusicaloveInfo Mówi". Jakub wystąpił w takich produkcjach jak "Taniec Wampirów", "Jesus Christ Superstar", "Upiór w operze", "Twist and Shout". Zawodowo związany jest z Teatrem Rampa w Warszawie. W ramach m.in. cyklu BROADWAY EXCLUSIVE koncertowo propaguje musical. W Teatrze Muzyczny w Łodzi Jakub Wocial w musicalu "Les Miserables" gra Jean VALJEANA Między innymi ta rola zaważyła o uhonorowaniu Jakuba nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018 roku. <br /><br />W tym odcinku podcastu o tym czy Jakub Wocial chodzi na castingi, czy chciał zagrać w musicalu "Metro" i czy jest misjonarzem musicalu. Usłyszycie jak Jakub śpiewa po niemiecku oraz poznacie jego plany na najnowszy sezon. <br /><br />W podcaście wykorzystano fragmenty utworów z płyty "Dream of Broadway" Jakuba Wociala.<br /><br /><br />Podcast "MusicaloveInfo Mówi" znajdziesz na Spotify, Apple Podcast, SoundCloud, Stitcher, Castbox, YouTube.
Aug 20, 201925:34
#2 Antoniusz Dietzius i jego "Les Miserables"

#2 Antoniusz Dietzius i jego "Les Miserables"

Antoniusz Dietzius, aktor, wokalista i reżyser jest gościem drugiego odcinka podcastu. To ten człowiek stoi na czele Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie, który w tym roku świętuje jubileusz dziesięciu lat istnienia. Antek - Mimo, że marzył w dzieciństwie o byciu księdzem, a może stomatologiem, to dziś realizuje - wspólnie z niezwykłymi ludźmi - produkcje musicalowe, których nie powstydziłyby się zawodowe sceny muzyczne.<br /><br /><br /><br />W tym odcinku podcastu wykorzystano fragmenty utworów:<br /><br />"Jak mam go pokochać" - K.Stopka, M.Kisiel (Rice/Webber/Młynarski)<br />"Bui Doi" - M. Otłowski (Boubill/Maltby/Schonberg/Wozniak/Ozga)<br />"Gdybym był bogaty" - A. Zwierzchowski (Harnick/Stein/Bock/Marianowicz)<br />"Życie lepszy ma smak" - A. Dietzius (Idle/Prez/Wierzbięta)<br />"Prawie raj" - K. Golecka, M.Dybowski (Pitchford/Bobbie/Snow/Ryś)<br />"Uczę się myślenia" K. Stopka, M. Kosiorek (Pitchford/Bobbie/Snow/Ryś)
Aug 13, 201929:28
#1 Anna Wołek Teatr Muzyczny w Toruniu
Aug 07, 201918:32