Skip to main content
Spotify for Podcasters
Audience z vany

Audience z vany

By Myslíš?

Přemýšleli jsme, jak dostat myšlenky, které stojí za Myslíš? mezi Vás, protože co si budeme, dnešní doba gastropodnikům ani kulturním centrům moc nepřeje a rozhodli jsme pro tento podcast. S našimi hosty si budeme povídat o craftovém pivě, udržitelnosti, jídle, cestování či třeba filozofii. Zkrátka o všem okolo Myslíš? a to občas i doslova. A proč vlastně z vany? Na to musíte zavítat k nám do prostoru, nebo zatím aspoň na Instagram.
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#2 Tereza Pěnková: značka Wild Walk, udržitelnost a IPA

Audience z vanyApr 20, 2021

00:00
48:12
#6 Adam Huml (Medojed Kapský): plechovky, pivo a chmel

#6 Adam Huml (Medojed Kapský): plechovky, pivo a chmel

Adam Huml alias Medojed Kapský je pivní nadšenec, hodnotitel, propagátor: Prostě pivem žije a pivo ho živí.

S Adamem si u lahví (ano, lahve a ne plechovek, což je vtípek, který pochopíte až po poslechu ) Tyjátr od pivovaru Falkon, Sour Raspberry od Zichovce a panáčku Circular Maliny od Landcraftu povídáme o vznikající pivní kultuře u nás, pěstování chmele a udržitelnosti piva. 

Zároveň i o trendech v pivním světě a dalších tématech, které daly za vznik této nové epizody, příjemný poslech!

May 19, 202159:38
#5 Dušan Makovský: hospoda Dno Pytle, tramvaje a politika

#5 Dušan Makovský: hospoda Dno Pytle, tramvaje a politika

Dušan Makovský je majitel hospody Dno pytle na pražských Vinohradech.

U lahvinky piva od pivovaru Pioneer jsme si s Dušanem povídali o tom, co ho vedlo k založení si vlastní pivní hospody a o jeho speciálních rumových blendech (ty stojí za ochutnání a jinde je neseženete). K té cestě patří i jeho minulost jako řidiče tramvaje a nespočet historek, nebo práce ajťáka, aby si vydělal na jeho vysněnou hospodu. 

Samozřejmě padla otázka i na udržitelnost a politiku, ale více se dozvíte v podcastu. 

May 11, 202151:28
#4 Vlasta Urbanová: chráněná dílna Lemniskáta, domácí kombucha a udržitelný život

#4 Vlasta Urbanová: chráněná dílna Lemniskáta, domácí kombucha a udržitelný život

Vlasta Urbanová je ředitelkou chráněné dílny Lemniskáta, která sídlí na pražských Vinohradech, a se kterou u nějakou tu dobu spolupracujeme.

Dnešní epizodu nedoprovází žádné pivo, ale lahvička domácí kombuchy od naší Ivky, kterou přímo v podcastu hodnotíme. S Vlastou jsme si povídali o chráněné dílně a jejich úskalí, ale i těch radostných momentech, protože těch je většina. Tento díl provází pozitivní nálada, i když se často bavíme o relativně těžkých a nekonvenčních tématech.

Přejeme příjemný poslech tohoto magického dílu.

May 04, 202101:05:26
#3 Pavel Jiroušek: bar Champagneria, změny a korovavirus

#3 Pavel Jiroušek: bar Champagneria, změny a korovavirus

Pavel Jiroušek je majitel baru Champagneria, který se zaměřuje na šumivá vína a je jen pár kroků od našeho Myslíš?.


U lahvinek 5$ Milkshake IPA od Chrousta a Amor Acidus od Dark Times Brewery (tou dobou ještě pivovar Caligula) jsme si s Pavlem popovídali o fungování baru, pod taktovkou někoho, kdo v gastronomii nikdy nepracovat a s barmany, kteří se stali barmany až v Champagnerii. Zároveň se nám řeč dostala k nelibosti ke změnám, kde si mohou s naším Vojtou notovat, ale došlo samozřejmě i na klasickou otázku o udržitelnosti a jejím významu pro Pavla, ale i podnik. 


V dnešním díle byl náš pes Eda a jeho mručení slyšet více než normálně, tak z toho nebuďte rozhozeni, chyba není na vašem přijímači. 

Apr 27, 202101:10:17
#2 Tereza Pěnková: značka Wild Walk, udržitelnost a IPA

#2 Tereza Pěnková: značka Wild Walk, udržitelnost a IPA

Tereza Pěnková je zakladatelka módní značky Wild Walk, která se zaměřuje na udržitelnost, recyklované materiály a divoká srdce. 


U lahvinky BLACK CURRANT SOUR ALE od pivovaru CLOCK jsme s Terkou probrali to, jak se v dnešní době nadužívá a zneužívá slovíčko udržitelnost, co znamená pro ni a pro Wild Walk. Nakousli jsme odkud pochází materiály, ze kterých jsou výrobky Wild Walk a kolika rukama každý kousek oblečení projde. Ale nakousli jsme i surfování, lásku k pivu a doufáme, že došlo k navázání i nového přátelství. 


Přejeme příjemný poslech!

Apr 20, 202148:12
#1 Karolína Chroustovská: pivovar Chroust, nealko a ležáky

#1 Karolína Chroustovská: pivovar Chroust, nealko a ležáky

Karolína Chroustovská je spolumajitelka a sládková, už nelétajícího, řemeslného pivovaru Chroust.

U lahvinky Saisonu od Zichovce jsme s Kájou nakousli, jak vidí nového hráče na hřišti craftových piv, pivovar Proud, jaké je nejlepší nealko v supermarketu nebo co je vedlo ke změně vizuální identity. Dotkli jsme se ale i ošemetného tématu ležáku jako europiva a ležáku od malých pivovarů.

Nicméně padly i otázky na Myslíš? a udržitelnost, ale proč si o tom nadále jen číst, když si to můžete poslechnout v této epizodě.

Apr 13, 202101:01:35