Skip to main content
Spotify for Podcasters
NEJSEM TABU, A TY?

NEJSEM TABU, A TY?

By Tereza Nagyová | PODstudio.cz

Jsem Tereza Nagyová a NEJSEM TABU!
Poslechněte si skutečné příběhy jedinečných lidí otevřeně a bez předsudků. Věnujeme se především tématům, o kterých se ve společnosti nemluví, za co by se lidi snad měli stydět nebo se bát je nahlas probírat a otevřeně o nich diskutovat.
Currently playing episode

#04 NEJEN O PÁNEVNÍM DNU s Lenkou Zarah Chuchutovou

NEJSEM TABU, A TY?Dec 16, 2021

00:00
50:33
#07 O PCOS, ne/plodnosti a nezisku s indiánkou Karolínou

#07 O PCOS, ne/plodnosti a nezisku s indiánkou Karolínou

S hostkou Karolínou Krejčovou, spoluzakladatelkou neziskovky Indiánky (indianky.cz), otevíráme další ženské tabu téma. Tentokrát jde o syndrom PCOS a ostatní onemocnění spojených s (ne)plodností, kterým se neziskovka Indiánky věnuje. Karolína ji založila společně s Ann a věnují se osvětě, budování komunity, prostoru pro sdílení a tvorbě vlastních produktů na hormonální nerovnováhu, prostě všemu, co jim samotných při jejich cestě s životním překvápkem (pcos) chybělo. Zároveň zabrousíme do vnímání a působení v neziskovém sektoru, které Indiánky už druhým rokem obývají.

Feb 14, 202243:13
#06 GOODBYE aneb moderní pohřební byznys s Jiřím Štěpánkem

#06 GOODBYE aneb moderní pohřební byznys s Jiřím Štěpánkem

Proč se velmi mladý podnikatel pustil zrovna do tak "mrtvého" byznysu? Co ho vedlo k tomu pokusit se o změnu v pohřebnictví a jak přemýšlí o všem, co s sebou úmrtí a následných nejen 96 hodin přináší? Velmi empatický rozhovor s CEO Jiřím Štěpánkem, který nedávno získal investici několik milionů korun pro svůj startup Goodbye.cz a rozšiřuje rychle své služby po celé ČR.

Jan 30, 202239:27
#05 ZÁZRAKY MEZI ŽIVOTEM A SMRTÍ - příběh Olgy Gredecké

#05 ZÁZRAKY MEZI ŽIVOTEM A SMRTÍ - příběh Olgy Gredecké

Čtyři dny po porodu první klinická smrt, nespočet operací břicha, několik měsíců života na JIPce. Nevzdala to!

Olga GREDECKÁ. Žena, která za sebou má dvě klinické smrti, řadu závažných operací a mnoho bolesti, kterou prožívala v nemocnici i mimo ni. Přesto chce žít, líbit se a pomáhat dalším ženám stomičkám se zvyšováním vlastního sebevědomí.

Jan 18, 202243:28
#04 NEJEN O PÁNEVNÍM DNU s Lenkou Zarah Chuchutovou

#04 NEJEN O PÁNEVNÍM DNU s Lenkou Zarah Chuchutovou

Velmi příjemný rozhovor s Lenkou Chuchutovou o spoustě témat z fyzioterapie, celostní medicíny, psychologie s praktickými vhledy do její práce se ženami, problémů a starostí jejich klientek s osobními postřehy a dotazy moderátorky Terky Nagyové. 

Mgr. Lenka Chuchutová je holistická fyzioterapeutka v gynekologii, majitelka a ředitelka MAAT centra zajišťující celostní péči pro ženy. 

Dec 16, 202150:33
#03 ENDOMETRIÓZA s hostkou Mishou Lebedou

#03 ENDOMETRIÓZA s hostkou Mishou Lebedou

V tomto díle si povídáme o "tabu onemocnění" jménem ENDOMETRIÓZA. Hostkou je Misha Lebeda, která založila ENDOTalks doslova na nemocničním lůžku. V roce 2020 jí byla diagnostikována endometrióza s endo cystou o velikosti tenisového míčku. Když se v nemocnici probudila z narkózy v lednu 2021, rozhodla se po zapojení do osvětové kampaně propojit české pacientky s odborníky, kteří se problematikou zabývají a dělat všechno pro to, aby se i systémově, podařilo snížit dobu diagnostiky u žen. 

--

ENDOTalks.cz, z.s. je první českou pacientskou organizací zaměřenou na endometriózu založena v roce 2021.

Dec 06, 202146:41
#02 SEBEPŘIJETÍ ...pokračování se Zuzanou Nemčíkovou

#02 SEBEPŘIJETÍ ...pokračování se Zuzanou Nemčíkovou

Pokračujeme druhým dílem, který navazuje tématem "Sebepřijetí" v krásném laskavém podání Zuzky a Terky.

Hostem je opět kamarádka s úžasnou duší, psycholožka, podplukovnice ve výslužbě, spisovatelka, lektorka, bojovnice s rakovinou, máma a krásná žena. Povídáme si s doktorkou Zuzanou Nemčíkovou, neobyčejně silnou ženou mnoha tváří, která dodává odvahu všem, které se stejně jako ona ocitly v těžké životní situaci.

Jak jste na tom se sebepřijetím vy?

Nov 29, 202152:35
#01 ZVESELA O SMRTI s hostkou Zuzanou Nemčíkovou

#01 ZVESELA O SMRTI s hostkou Zuzanou Nemčíkovou

Začneme "zvostra", prvním tabu tématem je SMRT, a nejde o zkratku metra v Singapuru!

Hostem je má kamarádka s úžasnou duší, psycholožka, podplukovnice ve výslužbě, spisovatelka, lektorka, bojovnice s rakovinou, máma a krásná žena. Povídáme si s doktorkou Zuzanou Nemčíkovou, neobyčejně silnou ženou mnoha tváří, která dodává odvahu všem, které se stejně jako ona ocitly v těžké životní situaci.

Je pro vás téma smrti tabu?

Nov 18, 202148:49
O čem to je a bude?

O čem to je a bude?

Intro k našemu podcastu, které vzniká s Terezou Nagyovou v PODstudio.cz

Nov 18, 202100:57