Skip to main content
Spotify for Podcasters
Nexteria Global Podcast

Nexteria Global Podcast

By Nexteria Global HUB

Tento podcast sa skladá z archívnych audio záznamov diskusií z Nexteria Global HUB programu. Našimi hosťami sú experti a expertky z businessových, social impactových a verejných oblastí na Slovensku.
Currently playing episode

#7 Róbert Furiel - Pride Košice "Čo je to LGBTI Aktivizmus?"

Nexteria Global PodcastOct 20, 2022

00:00
39:04
#7 Róbert Furiel - Pride Košice "Čo je to LGBTI Aktivizmus?"

#7 Róbert Furiel - Pride Košice "Čo je to LGBTI Aktivizmus?"

Róbert Furiel sa od konca strednej školy venuje rôznym formám  ľudskoprávneho aktivizmu so zameraním na práva LGBTQ+ ľudí. Je  zakladajúcim členom Dúhového PRIDE Bratislava, kde tiež tri roky pôsobil  a riaditeľom organizácie Saplinq, o.z., kde pracujú na zlepšení situácie LGBTQ+ ľudí na Slovensku.


Otázka pre Teba:

- Kde si sa prvýkrát stretol/-tla s pojmom "LGBTQ+ aktivizmus"?


Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a  Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher  Svitok a Paulína Samašová.


Oct 20, 202239:04
#6 Oto Kóňa ''Sila malých a stredných podnikateľov''

#6 Oto Kóňa ''Sila malých a stredných podnikateľov''

Zakladateľ Regal Burger či NYC Corner a dnes sa venuje consultingu pre malé a stredné podniky! Čo Ota naučilo gastro? Aké je podnikať na Slovensku? Ako si človek vytvára vlastnú konzultačnú rolu? Tieto a mnohé ďalšie otázky zodpovieme v našom dnešnom Nexteria Global Podcaste Oto Kóňa! Táto diskusia bola nahraná 13. mája 2021 v rámci Nexteria Global HUB Programu pre študentov a pracujúcich Slovákov a Slovenky v zahraničí.

Otázky pre Teba:

  1. V čom je podľa Teba sila malých a stredných podnikov na Slovensku?

   2.  Prečo je podľa Teba dôležité prepájať rôzne sektory v podnikaní?


Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher Svitok a Paulína Samašová.

Aug 01, 202201:04:51
#5 Štefan Hríb ''Nezávislé média''

#5 Štefan Hríb ''Nezávislé média''

Dnes máš možnosť zažiť známeho moderátora Štefana Hríba v pozícii hosťa nášho Nexteria Global Podcastu, ktorý bol nahraný 9. Novembra 2021. Štefan Hríb bol od roku 1991 korešpondentom českých Lidových novín a pokračoval ako moderátor a komentátor Rádia Slobodná Európa v Mníchove a v Prahe pôsobil ako šéfredaktor týždenníka Domino fórum. Od konca roku 2004 je šéfredaktorom a spoluzakladateľom časopisu .týždeň.

Otázky pre Teba:

  1. Aké média konzumuješ pravidelne?
  2. Majú podľa teba nezávislé média šancu prežiť v čase hoaxov a sociálnych médií?
  3. Ako si overuješ informácie ktoré konzumuješ (ak tak robíš)?


Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher Svitok a Paulína Samašová.

Jul 26, 202233:39
#4 Daniel Minárik - TatraBanka ''Tech inovácie budúcnosti''

#4 Daniel Minárik - TatraBanka ''Tech inovácie budúcnosti''

Vieš čo je blockchain, crypto alebo NFTs? Dnes sa to dozvieš v novej epizóde Nexteria Global Podcastu s Danielom Minárikom, ktorý zastáva v Tatra banke pozíciu Chief Data and Innovation Officer a je zodpovedný za inovačnú a dátovú stratégiu. V oblasti inovácií sa zameriava na stratégiu a proces doručovania transformatívnych inovácií a budovaniu inovačnej kultúry v rámci banky a v oblasti dát je to spôsob využitia metód pokročilej analytiky a umelej inteligencie. Táto epizóda bola nahraná 26. mája 2022.

Otázka pre Teba:

  1. Investueš alebo sa chystáš investovať? Ktorá z možných investícii je podľa teba najvýhodnejšia?Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher Svitok a Paulína Samašová. 

Jul 18, 202201:03:52
#3 Matej Ftáčnik “Entrepreneurship with meaning”

#3 Matej Ftáčnik “Entrepreneurship with meaning”

Dnes počúvaš diskusiu s Matejom Ftáčnikom, co-founderom CXO a CEO úspešnej softvérovej firmy Vacuumlabs. Matej má bohaté skúsenosti v podnikaní a  start-upoch, ktoré získal v aj Silicon Valley, kde pomáhal pri expandovaní Slovenských startupov do USA a je tiež zakladateľom The Spot, prvého slovenského tvorivého priestoru pre startupy. Matej navyše stál aj za vývojom prvej digitálnej LGBTQ+ - friendly banky v USA, Daylight. Práve také typy projektov vystihujú Matejove motivácie v podnikaní, ukazovať ako sa dá podnikať so spoločenským rozmerom.

Otázky pre Teba:

  1. Je pre Teba dôležité mať prácu, ktorá má social impact?
  2. Čo pre teba znamená “entrepreneurship with meaning”?Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher Svitok a Paulína Samašová.

Jul 12, 202235:13
#2 Lucia Pašková ''Kto pomôže Ukrajine?''

#2 Lucia Pašková ''Kto pomôže Ukrajine?''

Dnes počúvaš diskusiu s Luciou Paškovou na tému ¨Kto pomôže Ukrajine?¨. Táto diskusia bola nahraná 19. mája 2022, niekoľko mesiacov po začiatku vojny na Ukrajine. Lucia Pašková je podnikateľka a exCEO @curaproxslovensko. Je entuziastická aktivistka, mama a súmama štyroch detí, propagátorka open book manažmentu a permakultúry. Popri tom je členka správnej rady @nexteria.sk , @realsda, @bystriny a Nadácia mesta Bratislavy, ako aj spoluzakladateľka komunikačného štúdia Folk&Milk, @ktopomozeslovensku a Kto Pomôže Ukrajine. Vypočuj si, ako sa zmobilizovali sily dobrých ľudí na Slovensku aby spoločne pomohli Ukrajine.

Otázky pre Teba:

  1. Existuje podľa teba silné prepojenie biznisu a spoločenského sektora na Slovensku? Bolo alebo je toto prepojenie viditeľné počas vojny na Ukrajine?
  2. Akú pomoc prichádzajúcu zo Slovenska na Ukrajinu vnímaš momentálne ako najefektívnejšiu?
  3. Ako podľa teba reagovali verejný a neziskový sektor na vojnu na Ukrajine?Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher Svitok a Paulína Samašová.

Jul 04, 202259:57
#1 Matúš Vallo primátor Bratislavy

#1 Matúš Vallo primátor Bratislavy

Počúvaš diskusiu s primátorom Bratislavy, Matúšom Vallom. Táto diskusia bola nahraná 28. októbra 2020 a pochádza z Nexteria Global HUB archívu. Matúš Vallo je aktuálne primátorom mesta Bratislava, architekt, mestský aktivista a člen hudobnej skupiny Para. Vypočuj si jeho osobný príbeh príchodu do verejnej správy a magistrátu. V tejto epizóde si urobíš výlet do minulosti a vypočuješ si ako bojoval Bratislavský magistrát s prvou vlnou Covid-19, čo boli silné momenty jeho volebného obdobia a pripomeňme si prečo vôbec kandidoval prvý raz. 

1. S vedomosťami aké máš dnes, myslíš si, že sa magistrát Bratislava zachoval proaktívne počas Covid-19 pandémie? 

2. Premýšlal/a si niekedy nad pracou vo verejnej správe? prečo áno/nie?

3. Čo je podľa teba najdôležitejšie pri dosahovaní zmien, napríklad vo verejnom sektore? Moderátorkami Nexteria Global Podcastu sú Veronika Ciganeková a Paulína Samašová. O produkciu a post-produkciu sa postarali Christopher Svitok a Paulína Samašová.

Jun 26, 202230:24