Skip to main content
Spotify for Podcasters
עתיד הבניה

עתיד הבניה

By Nissan Shtrauchler

ברוכים הבאים לפודקאסט החדש "עתיד הבניה"! המקום להתעדכן בכל מה שיקרה, קורה וקרה בעולם הנדל"ן מנקודת המבט של הקבלן היזם והמהנדס, ניר נווה בגדדי, מנכ"ל ובעלים של נווה-בגדדי חברה לבנייה, אשר מתמחה בביצוע פרויקטים בתחום הבנייה, ובעלת רישיון קבלן ג-5 - הגבוה ביותר המסמיך את החברה לעסוק בפרויקטים בכל היקף וגודל.
ניר, דור שני למשפחת יזמים, אשר בונה מדי שנה מאות יחידות דיור, מאמין בחדשנות בבנייה, שירות לקוחות מתקדם, הקפדה נחושה על בטיחות, והבנת צרכי הדיירים בהווה ובעתיד. מתוך ניסיון של עשרות שנים בעולם הבניה, הוא מדבר על הטרנדים החמים, על הכיוונים העתידיים, ועל מה שקורה עכשיו בענף הנדל"ן. האזנה נעימה
Currently playing episode

כיצד תשפיע רפורמת היטלי ההשבחה על פרויקטים של פינוי בינוי?

עתיד הבניהMay 16, 2022

00:00
33:18
ירידה לצורך עליה? למה הירידה המזערית במחירי הבינוי עשויה להתברר כבשורה רעה לרוכשי הדיור של השנים הבאות

ירידה לצורך עליה? למה הירידה המזערית במחירי הבינוי עשויה להתברר כבשורה רעה לרוכשי הדיור של השנים הבאות

האינפלציה הגבוהה מביאה למדיניות כלכלית עולמית הכוללת העלאת ריבית וזאת בכדי שצרכנים ירסנו את הצריכה שלהם. כתוצאה מכך, בין היתר, אנשים קונים פחות דירות בגלל שהחזרי המשכנתא עלו באופן ניכר. היזמים מצידם, מעדיפים שלא להוריד מחירים ולמכור במחירי הפסד, ולחכות עד שהרוכשים יחזרו לשוק, מאחר וגם הם יודעים שאין ירידה אמיתית בביקוש לדירות מגורים בישראל.

לצד התופעה הנמצאת בשלב זה בשוליים שבה יזמים 'לחוצים' מורידים את מחירי הדירות, יזמים אחרים מחכים למכירת הדירות שיש להם במלאי ומפסיקים לבנות דירות נוספות בגלל חוסר הרצון לצאת לפרויקטים חדשים בעידן הנוכחי שבו יש ריבית גבוהה ומשך זמן מכירת הדירה גדל.

המעגל המרושע הזה יוצר מחסור בדירות לעומת ביקוש גבוה, ועלול לייצר העלאת מחירים נוספת כאשר הריבית תרד והרוכשים יחזרו לשוק, מאחר וההיצע יהיה קטן והביקוש יהיה גדול.

בפודקאסט הנוכחי ניר נווה בגדדי מסביר מדוע הסיטואציה הנוכחית שבה ישנה ירידה מזערית במחירי הדיור, אם בכלל, עשויה להתברר כירידה לצורך עליה, ולהרחיק עוד יותר את חלום הדירה מרוכשים שירצו לקנות דירת מגורים בשנים הקרובות.

Apr 28, 202341:46
ההשפעות האפשריות של הרפורמה המשפטית על ענף הבניה

ההשפעות האפשריות של הרפורמה המשפטית על ענף הבניה

בפודקאסט הנוכחי ניר מסביר על ההשפעות האפשריות של הרפורמה המשפטית המתוכננת על ענף הנדל"ן במידה וההצעה הנוכחית לרפורמה המשפטית תעבור כפי שהיא. ניר מסביר מה יקרה למחירי הדיור אם למשל טורקיה, המספקת בטון לישראל, תחליט להפסיק לייצא לישראל חומרי גלם לבניה בעקבות חוקים שהממשלה בישראל תחוקק. ניר מתאר כיצד השוק עשוי להיות מושפע ולהגיב לביטול פסקת ההתגברות, וכיצד התנודות שנגזרו מאי הוודאות במשק משפיעות כבר עכשיו על שוק הדיור, ועוד ישפיעו ביתר שאת בהמשך. והפעם, דיברנו גם על האופן שבו מסוקרת הרפורמה והמחאה באמצעי התקשורת בגרמניה בפרט ובחו"ל בכלל.

Apr 03, 202353:56
הדרך הנכונה לבצע עסקאות קומבינציה

הדרך הנכונה לבצע עסקאות קומבינציה

התייקרות הקרקעות והאשראי הפכו את עסקאות הקומבינציה בנדל"ן ליותר אטרקטיביות. בפרק הנוכחי מסביר ניר את היתרונות והחסרונות של עסקאות קומבינציה, את הדרכים האפשריות והמתווים השונים להוצאת עסקאות שכאלה לפועל, וגם את השלכות המיסוי של עסקת הקומבינציה. בנוסף, ענינו על השאלה הנוגעת למה שעשוי לקרות אם תתרחש בישראל רעידת אדמה בסדר גודל הדומה לזה שהתרחש בטורקיה ובסוריה

Feb 22, 202301:03:54
כיצד מפחיתים את ליקויי הבניה בדירה חדשה

כיצד מפחיתים את ליקויי הבניה בדירה חדשה

כמות ואופי ליקויי הבניה בדירה שקניתם יכולים להיות אלה שעושים את ההבדל בין התחלה מרגשת בדירת המגורים החדשה שלכם, לבין סיוט שיעיב על הכניסה לדירה ולמגורים בה. בפודקאסט של היום מסביר ניר מה הם ליקויי בניה, תוך שהוא מפרט מה הם ליקויי הבניה הנפוצים. ניר מסביר אלו ליקויי בניה נחשבים כסבירים, ואילו לא, וכיצד ניתן למזער ואפילו למנוע את ליקויי הבניה – עד להגעה למצב של בין אפס למספר חד ספרתי של ליקויי בניה בעת מסירת הדירה לדייר.

Jul 28, 202256:21
למה לוקח כל כך הרבה זמן לבנות בניין ודירת מגורים?

למה לוקח כל כך הרבה זמן לבנות בניין ודירת מגורים?

גם כשסוף סוף אנחנו מדווחים על מספרי שיא בהתחלות בניה, מגיעים נתונים חדשים שמראים שמספר הדירות שבנייתן הסתיימה היא נמוכה, רבות בגלל התארכות משך בניית הדירות בישראל. אם בעבר ההיתרים והליכי התכנון היו אלה שמעקבים את קידום בניית הדירות ומסירתן, נראה שמשך הבניה הפך לארוך יותר ומשמש גם הוא כפקטור משמעותי בדחיית סיום פרויקטים, היעדר היצע, ועליית מחירי הדיור. אז מדוע ה'פקק' הגיע גם לבניה עצמה? איך זה משפיע על הדיירים, היזמים והקבלנים? כיצד ניתן לקצר את משך תהליכי הבניה? וגם -מה ניר נווה עושה ובאילו צעדים הוא נוקט כדי שמשך הבניה בחברה שלו לא יתארך יתר על המידה.

Jul 12, 202201:13:36
עתיד הבניה הירוקה

עתיד הבניה הירוקה

מדינת ישראל מאמצת בהדרגה קריטריונים שיאלצו את היזמים והקבלנים לעבור לשימוש בחומרים פחות מזהמים ויותר ידידותיים לסביבה, כחלק מהגברת המודעות לחשיבות המעבר לבניה ירוקה.

ניר נווה מסביר באילו קריטריונים יזמים וקבלנים צריכים לעמוד ולאילו סטנדרטים הם מחויבים במסגרת בניה ירוקה, ממתי יחויבו קבלנים ויזמים בבנייה המוגדרת ככזו, והאם בניה ירוקה מייקרת את מחיר הדירה. ניר גם מסביר כיצד המעבר העתידי לבניה השומרת על הסביבה ישפיע על הענף, כמו גם מה תכלול הבניה הירוקה בעתיד.

Jun 26, 202245:47
האם תיקון חוק המכר והפרדת מרכיב הקרקע ממדד תשומות הבניה יורידו את מחירי הדיור?

האם תיקון חוק המכר והפרדת מרכיב הקרקע ממדד תשומות הבניה יורידו את מחירי הדיור?

הצעתו של שר הבינוי והשיכון זאב אלקין מכוונת להורדת מחירי הדיור על ידי הפרדת מרכיב הקרקע ממדד תשומות הבניה. האם הפרדה זאת אכן תוריד את מחירי הדיור? ניר נווה מפרט באם מדובר בצעד משמעותי או זניח, מה צפויה להיות תגובת היזמים, מדוע ההצעה תוביל בסופו של דבר לעליית מחירים, וגם מסביר את הבעייתיות באישור הצעה שפוגעת רק בשחקנים מהשוק הפרטי ללא השתתפות של המדינה והבנקים

Jun 08, 202229:10
עתיד היזמות – לאן מועדות פני היזמות בענף הנדל"ן ואיך זה ישפיע על רוכשי הדירות?

עתיד היזמות – לאן מועדות פני היזמות בענף הנדל"ן ואיך זה ישפיע על רוכשי הדירות?


עולם הנדל"ן נכנס לתקופה מורכבת למדי שמקשה לא רק על רוכשי הדירות, אלא גם על היזמים השונים שפועלים בענף. הקבלן והיזם ניר נווה מסביר אילו סוגי יזמים פועלים בענף וכיצד מחליט יזם באם לקחת על עצמו פרויקט, או שלא. ניר מספר כיצד משפיעה הבירוקרטיה על היזמים ורוכשי הדירות, וגם כיצד העלייה באינפלציה והעלאת הריבית משפיעים על היזמים, וכנגזרת, על רוכשי הדירות.

May 29, 202250:45
כיצד תשפיע רפורמת היטלי ההשבחה על פרויקטים של פינוי בינוי?

כיצד תשפיע רפורמת היטלי ההשבחה על פרויקטים של פינוי בינוי?

בתחילת מאי 2022 קבעו העיריות את שיעור אחוזי היטלי ההשבחה שהם גובים בפרויקטים של פינוי בינוי. ניר נווה מסביר מה קובעת הרפורמה ומה הן השפעות המהלך, שלצד הוודאות, מייצר באזורים מסוימים חוסר כדאיות כלכלית עבור יזמים. ניר מסביר גם כיצד החלטת הערים לאמץ אחוז היטל השבחה מסוים ישפיע באופן כללי על מחירי הדירות.

May 16, 202233:18
מחפשים לקנות ולקבל דירה איכותית? כדאי שתכירו את המושג 'איכות הביצוע'

מחפשים לקנות ולקבל דירה איכותית? כדאי שתכירו את המושג 'איכות הביצוע'

אילו ליקויים נחשבים מהותיים במסירת דירה, ואילו לא? אילו אלמנטים צריכים להיבחן במסירת הדירה, ומה המשמעות של החלפת קבלנים האחראים על בניית הדירה או חלקים ממנה? 

ניר נווה מסביר כיצד בונים דירה איכותית, החל משלב התכנון העבודה וניהול לוח הזמנים, דרך שלב הביצוע וכלה במסירת הדירה ושלב שירות הלקוחות.

Apr 27, 202230:13
עתידות: חומרי הגלם מהם יבנו בתים יכללו פטריות, קליפות תפוחי אדמה וקנאביס.

עתידות: חומרי הגלם מהם יבנו בתים יכללו פטריות, קליפות תפוחי אדמה וקנאביס.

החל בתפוחי אדמה ממוחזרים לבניית קירות ותקרות, דרך פטריות לסתימת חורים בקירות, וכלה במוטות פיגומים עשויים קנאביס, עתיד חומרי הגלם צופן לנו הפתעות רבות עם יתרונות סביבתיים ואף כלכליים רבים. אולם, עד שהשטח יטמיע בתוכו את החומרים שיתאימו לו, ועד שתהיה כדאיות כלכלית ובטיחותית שיסייעו במימוש הפוטנציאל של החומרים הממוחזרים והידידותיים לסביבה, יש לא מעט שאלות ואתגרים שצצים. ניר נווה בפודקאסט שמסביר מה הם חומרי הגלם הנפוצים בבניית בתים, האם קיים חשש למחסור בחומרי גלם בעקבות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה, כיצד עליית מחירי מוצרי הגלם משפיעה על מחירי הדירות בישראל, וכיצד יראה עתיד מוצרי הגלם בישראל ובעולם.

Apr 10, 202244:11
כיצד תשפיע העלייה מאוקראינה על מחירי הדיור?

כיצד תשפיע העלייה מאוקראינה על מחירי הדיור?

המלחמה בין רוסיה לאוקראינה גורמת לגל עלייה מאוקראינה, אך גם ממדינות נוספות. הצפי הוא לעשרות אלפי עולים, אולי אף יותר, ועל רקע המחסור של כ – 200.000 דירות ו 32.000 דירות של דיור ציבורי, עולה הסברה שגל העלייה הנוכחי ישפיע על מחירי הדיור בישראל, גם מבחינת מחירי הדירות למכירה, וגם מבחינת מחירי המגורים בדירות שכורות. ניר נווה מפרט בפודקאסט את ההשפעות הצפויות של גל העלייה ומסביר באילו כלים ניתן להשתמש ואילו ופתרונות ניתן ליישם בכדי להתמודד עם גל העלייה - תוך שמירה על יציבות מחירי הדיור.

Mar 28, 202236:17
איזו צורת בניה תגן עלינו טוב יותר במלחמות העתיד?

איזו צורת בניה תגן עלינו טוב יותר במלחמות העתיד?

מה חשוב לבדוק בממ"ד כדי שנדע באם הוא מגן עלינו בצורה מיטבית? ממה מורכב הממ"ד ובאיזו יעילות הוא יכול להגן עלינו? אילו אפשרויות מיגון קיימות בבניינים אזרחיים, שבשעת תקיפת טילים הופכים לחזית הלחימה. בפודקאסט של היום מסביר ניר נווה את עקרונות וסוגי המיגון בבניין, מה אפקטיביות הממ"ד וכמה הוא יכול להגן עלינו? ואילו פיתוחים חדשים קיימים בתחום המיגון.

Mar 13, 202230:31
עתיד החניה

עתיד החניה

האם מתקרב היום בו תושבי מרכז הארץ ואזורי ביקוש לא יוכלו להחנות את הרכב בחניון הבניין שלהם?

הפקקים, המגמות הסביבתיות, היעדר קרקעות, והתייקרות הנדל"ן, גורמים לכך שראשי רשויות מסוימות מתחילים לצמצם בהדרגה את כמות החניות אליו זכאים דיירי העיר. לא מן הנמנע, שחלק מהיזמים יתחילו למכור בתים ללא חניות, דבר שיוריד את מחיר הדירה, בעוד החניות ימכרו בנפרד, מה שיעלה את מחיר הדירה עבור אלו שמעוניינים בחניה, ועשוי להפוך חניה בבניין למוצר מותרות. ניר נווה, מנכ"ל קבוצת 'נווה בגדדי' בפודקאסט שמסביר את עתיד החניות בישראל

Mar 07, 202236:56
השפעת מדד תשומות הבניה ויוקר המחיה על מחירי הדירות

השפעת מדד תשומות הבניה ויוקר המחיה על מחירי הדירות

מה יהיה עם מחירי הדיור?

האם מחירי הדירות מייקרים את המחיה בישראל, או שמא יוקר המחיה משפיע על מחירי הדירות? מה מידת ההשפעה של מדד תשומת הבניה על המחיר הסופי של הדירה והאם החלטת שר האוצר להפחית את המכסים על חומרי גלם לדירות יפחיתו את מחירי הדירות, או לסירוגין, יבלמו את העלייה הצפויה השנה? ניר נווה, ובעלים ומנכ"ל של חברת 'נווה בגדדי' בפודקאסט שמפרט כיצד מחירי הנדל"ן משפיעים על יוקר המחיה, כיצד מורכב מדד תשומות הבניה המשפיע על רבים מרוכשי הדירות בישראל - גם אחרי שהם רכשו את הדירה - ולאילו סעיפים כדאי לשים לב בחוזה מכירת הדירה, בהקשר של מדד תשומות הבניה, כאשר אתם קונים דירה מיזם.

Feb 27, 202234:19
המהפכה הבאה: יותר גני ילדים ובתי כנסת בתוך בניין המגורים!

המהפכה הבאה: יותר גני ילדים ובתי כנסת בתוך בניין המגורים!

מדיניות התכנון החדשה מכריחה יזמים להקצות שטחים ציבוריים בתוך הפרויקטים. כלומר, בעתיד הקרוב נראה יותר ויותר בנייני מגורים שבתוכם או בצמוד אליהם ישנם שטחי מסחר, משרדים, פנאי, מוסדות חינוך ותרבות. המציאות הזאת מייצרת מטרדים אך גם יכולה להעניק מענה יותר מקיף לדייר. במקביל, מדיניות התכנון החדשה מביאה עמה כדאיות כלכלית לרשות אשר גובה ארנונה גבוהה יותר עבור שטחי מסחר. ניר נווה, בעלים ומנכ"ל של חברת 'נווה בגדדי' מפרט בפודקאסט מה הן הדרישות הנוכחיות של הרשויות המקומיות וכיצד הן משפיעות על היזם והדיירים. ניר גם מסביר כיצד יכולים הדיירים לדעת אילו עסקים יהיו בקרבת הבניין בו הם מתגוררים – או אפילו בתוך הבניין בו הם מתגוררים, מה הדיירים יכולים לעשות אם הם לא מעוניינים בבתי המסחר שנמצאים בבניין שלהם, מתי שטחי המסחר והציבור מעלים את ערך הדירה, ומתי לא.

Feb 14, 202231:16
רעידת אדמה: באילו תנאים היא תפגע גם בבית שלך?

רעידת אדמה: באילו תנאים היא תפגע גם בבית שלך?

רעידת אדמה משמעותית בישראל היא עניין של זמן. השאלה היא לא האם תקרה בישראל רעידת אדמה בישראל, אלא מתי היא תקרה וכמה נזק היא תגרום. ניר נווה, מנכ"ל 'נווה בגדדי חברה לבניה', מדבר על התרחישים האפשריים והנזקים שיגרמו בעקבות רעידות אדמה, מסביר מתי בניין עומד בתקנים ומתי לא, אילו בניינים בעלי סיכוי גבוה יותר להחזיק מעמד ואילו בעלי סיכויים נמוכים, ועל רקע חוסר הוודאות לגבי תכנית התמ"א וחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה, ניר מסביר לדיירים מה הם התנאים שבהם הם יוכלו לנסות לקדם פרויקטים שיגנו על הגוף והרכוש שלהם.

Feb 03, 202236:54
מצוקת כוח האדם בענף הנדל"ן

מצוקת כוח האדם בענף הנדל"ן

המלחמה על תפקידי המפתח בעולם הנדל"ן מזכירה את המרדף אחר הטאלנטים של עולם ההייטק וגם המשכורות בענף עולות בהדרגה. כמה חמורה מצוקת עובדי הבניין האיכותיים וכיצד היא משפיעה על עולם הנדל"ן ובניית הדירות? אילו צעדים נוקטים היזמים כדי למשוך עובדים טובים? והאם יש תפקידים שעתידים להיעלם מעולם ואתרי הבניה? כל התשובות ועוד בפרק הנוכחי של 'עתיד הבניה'. 

Jan 23, 202249:34
כך תמנעו את התאונה הבאה באתר הבניה

כך תמנעו את התאונה הבאה באתר הבניה

אתר בניה הוא מתחם עם סכנות מרובות, אם כי יש דרך לצמצם אותן ואת הנזק שיכול להיגרם לעובדי ומבקרי אתר הבניה. בפרק הנוכחי מדבר ניר נווה על בטיחות בעבודה בעולם הבניה. הוא משתף את תפיסת העולם שלו ומסביר באילו אמצעי בטיחות הוא נוקט כדי למנוע את תאונת העבודה הבאה. ניר נווה גם מסביר מה הן הבעיות הרגולטוריות ברפורמת הבטיחות שיצאה לדרך בשנת 2019, ומתאר כיצד יופעל אתר הבניה העתידי, כולל אילו אמצעים טכנולוגיים יעזרו במניעת תאונות טרגיות

Jan 16, 202239:23
העתיד הטכנולוגי של ענף הבניה

העתיד הטכנולוגי של ענף הבניה

האם בעתיד אתר הבניה ינוהל באמצעות רובוטים ובינה מלאכותית? ניר נווה מסביר כיצד יראה אתר הבניה העתידי, אילו שינויים מורגשים כבר כיום, וכיצד תשפיע הטכנולוגיה על בנייני המגורים ועל מחירי הדירות בעתיד

Jan 09, 202251:58
עתיד אבזור הדירה

עתיד אבזור הדירה

כשאתם קונים דירה תקבלו מפרט סטנדרטי מסוים שאותו תוכלו לשדרג. מה הוא המפרט שמקובל לתת לדייר בתור סטנדרט? מה כדאי לדיירים לשדרג בדירה? ולאן צועד תחום אבזור הדירה בעתיד הנראה לעין? בפודקאסט של היום ניר מסביר מה כדאי להחליף בדירה החדשה ואילו אלמנטים צפויים להיכנס בעתיד לדירה הסטנדרטית

Dec 27, 202135:11
האם יחסי הכוחות בענף הנדל"ן הולכים להשתנות?

האם יחסי הכוחות בענף הנדל"ן הולכים להשתנות?

הבקשה של יזמים מקבלני ביצוע להפקיד ערבויות מכבידה עליהם ומגדילה את הלחץ והסיכון הכלכלי בהם הם נמצאים. בפודקאסט הנוכחי ניר משתף בתפיסת העולם שבה הוא אוחז לגבי המשא ומתן עם יזמים המביאים לשולחן חוזים דרקוניים, וקורא לקבלני ביצוע בתחום הבניה לסרב לתת ערבות ליזמים, "לא רק שהרווח של קבלני הביצוע קטן משל היזמים, גם הסיכון שהם לוקחים הוא גדול יותר. עד שהרגולטור יתערב באופן משמעותי, קבלני הביצוע יכולים וצריכים לשנות את חוקי המשחק".

Dec 12, 202141:17
מחירי הדיור, לאן?

מחירי הדיור, לאן?

"אם יש לכם אפשרות ריאלית לרכוש דירה, תעשו את זה עכשיו. המחירים עוד יעלו, אבל אתם חייבים לשאול את עצמכם באופן כנה: האם אתם יכולים לעמוד בהחזרי משכנתא אם הריבית תעלה".

והפעם אנחנו מדברים על מרכיבי מחירי הדיור, האם נכון לקנות דירה בכל מחיר, כיצד משפיעה האינפלציה על היכולת שלנו לקנות דירה, על בירוקרטיה ועל עוד הרבה היבטים המרכיבים את מחירי הדירה היום. וגם, על ההזדמנות שעדיין קיימת להתחיל פרויקטים של התחדשות עירונית.

Nov 16, 202139:24
עתיד התכנון והקצאת קרקעות לבניה עתידית

עתיד התכנון והקצאת קרקעות לבניה עתידית

האם אלמנטים נכונים של תכנון, רישוי והפשרת קרקעות מתבצעים בקצב ראוי? האם אנחנו הולכים לעתיד שיאפשר ליותר אנשים דירה בבעלותם – או אולי, בדיוק להפך? הבעיות התכנוניות שנבעו מהיעדר תקציב ומגפת הקורונה הולכות להרחיב את מצוקת הנדל"ן בישראל. היעדר התחלות הבניה יעלו את מחירי הדיור מה שיגרום לכך שאנשים יתרחקו מחלום קניית הדירה, ויגרום גם נזק לחברות הנדל"ן שעלולות לפטר עובדים. רגע לפני מעבר התקציב וחוק ההסדרים, ניר נווה מסביר אילו מהלכים יכולים לשמש כ'גלגל ההצלה' לעולם הנדל"ן בפרט ולחברה הישראלית בכלל, ומה צפוי בשנים הקרובות בעולם הנדל"ן אם לא יבוצעו מהלכים הכרחיים מידיים

Nov 02, 202155:04
עתיד הבניה בישראל - יוצאים לדרך

עתיד הבניה בישראל - יוצאים לדרך

"אחת המטרות המרכזיות שלנו היא שמאזיני הפודקאסט יקבלו מושג על מה שיקרה בעתיד וגם על מה שקורה היום בעולם הבניה. זה מה שאנחנו הולכים לעשות היום ובפרקים הבאים".

רגע לפני שמהדקים חגורות וממריאים אל עתיד עולם הבניה, ניר נווה, מנכ"ל חברת הבנייה המובילה נווה בגדדי, מספק תחזיות הנוגעות לסוגיות המרכזיות שיעסיקו את עולם הנדל"ן בשנים הקרובות. עם מעל לעשרים שנות עבודה בשטח ועם הרבה אהבה למקצוע, מפרט ניר מדוע חברות הבניה יצטרכו לעבור לתפיסת ניהול הדומה לזו של חברות הייטק, תוך שהוא מסביר למה לא כל אדם צריך להחזיק דירה, מה היא תפיסת העולם שלו לגבי המושג 'בועת הנדל"ן', על שירות לקוחות בעולם הבניה, בטיחות, רגולציה, מחירי הדיור, ונושאים רבים נוספים. אז לאיזה כיוון צועד עולם הבניה ומה יהיו העקרונות המנחים העתידיים בבנייה? כיצד יראו הבניינים והדירות? תצטרפו אלינו כדי להכיר מקרוב את עתיד עולם הבניה.

Nov 01, 202123:10