Skip to main content
Spotify for Podcasters
אימפריית אמהות בצמיחה

אימפריית אמהות בצמיחה

By Noa Zagoury

אימפריית אימהות הוא פודקאסט שמדבר את האמת על העולם החדש של הורות בפעם הראשונה. תיסכולים,כאבים,עצבים ובכי אל תוך הלילה שמהולים באושר מטורף, באהבה משוגעת ובריגושים אינסופיים.

קוראים לי נועה זגורי ו7.12.2021 הפכתי להיות אמא של אדם. מאותו רגע התהפכו לי החיים ובפודקאסט הזה תוכלו להכנס יחד איתי לעולם החדש הזה של אמהות בשנה הראשונה.


Currently playing episode

פרק 223 - משווה את עצמך לאחרות? מעולה.

אימפריית אמהות בצמיחהFeb 24, 2023

00:00
34:03
פרק 247 - חיה את היום, בשביל המחר. עם גל בן נון

פרק 247 - חיה את היום, בשביל המחר. עם גל בן נון

איך נראים חיים של אמא ל4 שהתחילה את המסע שלה בגיל 19? עם איזה קשיים היא מתמודדת, על מה הייתה צריכה לוותר והאם מגיע שלב כלשהו שאפשר לשנות את העסקה ולהתחיל לחיות למען השליחות האישית שלנו? שיחה גלויה מלב אל לב, של חברות, של אמהות, של נשים בצמיחה. תהנו.

Nov 27, 202301:12:22
  (פרק 246 - דיכאון זאת לא טעות (עם ליאת קדם

(פרק 246 - דיכאון זאת לא טעות (עם ליאת קדם

איך הנושא הכי כבד בעולם יכול להישמע כל כך קליל ומצחיק? דיכאון אחרי לידה זאת תופעה קשה שהרבה נשים מתמודדות איתה, בין אם הן מדברות על זה או לא - במידה מסוימת זה נמצא שם. בפרק הזה נשמע על התופעה הזאת מזוית קצת אחרת ממה שהורגלנו לשמוע, נחבר את זה להורות שלנו היוםם ולדרך שבה אנחנו בוחרות לחנך ולגדל את הילדים שלנו. ליאת קדם היא מעצבת פנים שנורא מהר תרגישו שהייעוד שלה הוא אחר לגמרי, ואולי הפרק הזה הוא תחילתו של שינוי במסע שלה שעוד נשמע בהמשך. תהיו מוכנות להנות, כי זה פרק יוצא דופן.

Nov 20, 202301:10:19
פרק 245 - ילדים בזמן מלחמה. עם ד"ר דליה אלוני

פרק 245 - ילדים בזמן מלחמה. עם ד"ר דליה אלוני

ימי מלחמה עוברים עלינו. אבל בשעה שאנחנו המבוגרים מבינים את המצב בצורה מסויימת, הילדים מצפים שהחיים ימישכו כהרגלם. איך מתמודדים עם המציאות הזאת? מה עושים כדי להמשיך לתפקד ואיך דואגים שהילדים לא יפגעו מהלחצים והפחדים שמציפים את חיינו? שיחה עם ד"ר לפסיכולוגיה חינוכית, דליה אלוני - שעונה על שאלות קשות ומביאה עצות פשוטות ומשובחות להתמודדות נכונה.

Oct 24, 202301:08:57
פרק 244 - סיפורה של שליחה. עם רויטל כהן

פרק 244 - סיפורה של שליחה. עם רויטל כהן

באמצע מלחמה, כשהכאוס משתלט על כולנו והפחד סוגר אותנו בבתים, ראיון מופלא נוצר. שיח על נמרולוגיה, מספרים, תקשורים, רוחות וגלגולים שמתנקז לשאלה אחת חשובה. האם אתם בורחים מהשליחות שלכם? ואם כן, איך זה מתקשר לשיגעון שהעולם חווה עכשיו?
ראיון מרתק עם רויטל כהן, מורה למדעי הרוח לפי הגדרתי. ונמרולוגית על לפי הגדרתם של הרבה מאוד אנשים.
תהנו!
Oct 19, 202301:08:14
פרק 243 - את לא חולה - את מדחיקה! (פטריסיה יהב)

פרק 243 - את לא חולה - את מדחיקה! (פטריסיה יהב)

אנחנו חולות הרבה יותר ממה שאנחנו מצהירות. כאבים בלתי נראים כאלה כמו כאבי גב או ראש או עייפות כרונית שאנחנו לא נותנות לה חשיבות גבוהה מידי אבל האמת שזה לא צריך להיות ככה. שמענו כבר שאומרים הכל בראש ובנינו המשפט הזה הפך לקלישאה אבל עד שלא ישבתי לדבר עם פטריסיה לא הבנתי מה זה בכלל אומר. מאיפה מגיעים הכאבים שלנו? מאיפה מגיעות המחלות?

והאם זה אמיתי, שכל אדם יכול לרפא את עצמו?

Sep 13, 202355:45
פרק 242 - מי מתעורר קודם, הגוף או התודעה?

פרק 242 - מי מתעורר קודם, הגוף או התודעה?

חיזוק הגוף ושמירה על אורח חיים בריא זאת משימה בלתי אפשרית בשלבים מסויימים בחיים שלנו. אין זמן, אין כוח, אין מוטיבציה. מיליון תירוצים שמעידים על כך שאנחנו נמצאין בתרדמת עמוקה שמונעת מהשליחות שלנו להתקיים בעולם. אז איך מתעוררים מהתרדמת? ומה באמת מתעורר קודם?

Sep 07, 202301:09:20
פרק 241 - ה-1 בספטמבר הראשון בחיי

פרק 241 - ה-1 בספטמבר הראשון בחיי

עד היום חייתי את החופש הגדול מזווית ראייה של ילדה שמחפשת לברוח מכל מה שהיא שונאת. פתאום גדלתי, נהייתה אמא והזווית השתנתה. פתאום אני רוצה שהחופש יסתיים, שהשיגרה תגיע ושהסדר ישוב על כנו. מה השוני בזוית מביא לחיים שלנו? איך הקושי והחום הבלתי נסבל של אגוסט השפיע על הדרך שבה אני רוצה לגדל את אדם? ומה הקשר בין שותפות לגידול ילדים?

פרק שמחזיר אותנו לילדות, מחבר אותנו לאמהות ושולח אותנו למסע של יצירת אחדות עם התינוקות שלנו והבית שאנחנו בוחרות לבנות.

Aug 31, 202343:38
פרק 240 - איך להתמודד עם משבר באמצע הפיק של חיי?

פרק 240 - איך להתמודד עם משבר באמצע הפיק של חיי?

זה לא מסתדר לנו בראש שאפשר מצד אחד להיות בשיא של ההתפתחות ומצד שני להישבר לרמה של לבכות בשירותים. לא נראה לנו הגיוני שאפשר להיות גם למעלה וגם למטה במקביל. אבל האמת היא שזה אפשרי ושמה שיקבע אם נשאר שם אם לא זאת רמת האמונה והקרבה שלנו לבריאה. איך משתחררים מהלחץ הכלכלי? איך מתגברים על הקושי ומה הייתרון שיש לנו בלהישבר כשאנחנו נמצאים בשיא?

Aug 18, 202340:17
פרק 239 - השוואת הכובעים

פרק 239 - השוואת הכובעים

מי זאת אני העתידית? מי זאת הגרסה הכי טובה של עצמי שמוכרים לי כל המנטורים וספרי ההתפתחות האישית? איך מגיעים אליה? איך הופכים להיות היא?

הגרסה הכי טובה שלך היא את, אחרי שהבנת והכרת את עצמך. זה שלב שאי אפשר לפסוח מעליו. אז מה המדד ? איך יודעים איפה אני נמצאת בסקאלה? ואיך כל זה קשור בהיותי דמות אותנטית שמתנהגת כמו עצמה - בכל הכובעים?

Aug 15, 202342:32
פרק 238 - העולם לא יכול להתקיים בלעדייך (מ.א משה שרון)
Aug 10, 202301:12:08
פרק 237: תזונה נכונה מרפאת את הנשמה (מ.א את תמר זרף)
Jul 30, 202349:16
פרק 236 - אתיטיוד של בלוגרית אמינה (מ.א שני מזרחי כהן)

פרק 236 - אתיטיוד של בלוגרית אמינה (מ.א שני מזרחי כהן)

כמה אתן מכירות את הבולגריות שאתן עוקבות אחריהן ברשת? כמה הן משפיעות על ההחלטות שלכן, על הדעות שלכן ועל התוכניות שלכן קדימה? מה הופך בלוגרית למשפיענית ואיך מזהים אותנטיות ואמת בין כל הקודי קופון והפרסומות השוטפות? שיחה עם שני מזרחי כהן, פאשניסטה אמיתית בועטת ולא מתנצלת על החיים של בלוגרית בישראל.
Jul 23, 202301:03:02
פרק 235 - משבר גיל 30

פרק 235 - משבר גיל 30

עושה לנו טוב לחשוב שכולנו עוברות את המשבר הזה. אבל האמת היא שזה לא נכון. יש כאלה שזה מדלג מעליהן. איך זה קורה? מה הן עושות נכון שאנחנו לא ואיך זה קשור למחשבות בטורדניות שלי על שינוי קריירה?
Jul 11, 202358:38
פרק 234 - תשליכי עליו את כל הדאגות

פרק 234 - תשליכי עליו את כל הדאגות

אני דואגת מהרבה דברים. לא משנה איפה נהיה בחיים, כמה עשירים או מוצלחים או כשלונות גמורים - דאגות זה לא משהו שנגמר. פחדים וחששות ותהיות זה משהו שאין לו סוף ולמרבה הצער זה מאוד טבעי. זה ממש בטבע שלנו. אבל יש סוד ליקום הזה, יש סוד לבריאה הזאת, וכמה שנהיה פתוחים לקבל אותו, ככה נוכל להשתחרר מכל דאגה שתתיישב על נשמתנו.
Jul 10, 202328:37
פרק 233 - אני טכנולוגית (מ.א. מייקל קריכלי)

פרק 233 - אני טכנולוגית (מ.א. מייקל קריכלי)

יש דברים שלא חושבים עליהם כשמקימים עסק חדש. כמה למשל מה עושים עם כל מה שאנחנו לא אוהבות/מבינות או רוצות לעשות בעצמנו? איך מתמודדים עם העובדה שאף אחד לא לימד אותנו ללמוד ואיך זה משפיע על היזמיות שאנחנו שואפות להיות? פרק עם האורח המיוחד שלי, מייקל קריכלי. יועץ עיסקי ומנטור לבעלי עסקים, שנותן טיפים מדהימים ורעיונות שיפתחו לכן את המוח לכיוונים שעוד לא הגעתן.
Jul 07, 202338:41
פרק 232 - הכל קורה

פרק 232 - הכל קורה

מתישהו בחיים אנחנו נכנסות למירוץ. כל אחת מתחייסת אליו קצת שונה אבל כולנו רצות לאיזה יעד נכסף. מנסות להחזיק את האושר ביד בזמן שאנחנו מתלוננות על חוסר שעות שינה, על תקלות שלא מסתדרות, על לקוחות קשים, על אנשים מאתגרים. אבל בלי לשים לב, בין התסכול הזה לעצבים האלה, יוצא שאנחנו מגיעות ליעדים חשובים ומגשימות חלומות. מה זה אומר בעצם? שכל מה שאנחנו צריכות שיקרה בחיים שלנו, יקרה בסוף. השאלה מתי ואיך? ואם זה כבר הגיע, אז איך מצליחים לחיות את זה לאורך טווח ולא לשחרר את זה שניה אחרי שהגענו לפיסגה?

Jul 06, 202346:34
פרק 231: ״שומעות?? אני חזרתי! ״

פרק 231: ״שומעות?? אני חזרתי! ״

מה קורה כשעוצרים משהו טוב באמצע? איך מתעלים מעל התירוצים וחוזרים לעשייה? יצאתי לפגרה ארוכה מהפודקאסט וחזרתי עם תובנות, כלים ושירותים חדשים. פרק השלמת פערים, חידוד חושים והשחזת המיומנות לפתוח אליכן את הנשמה.
Jul 03, 202334:36
פרק 230 - כמה מקום את תופסת בעולם שלך? (מ.א מעין לוי)

פרק 230 - כמה מקום את תופסת בעולם שלך? (מ.א מעין לוי)

דימוי גוף חיובי. מה זה אומר בכלל? איך זה מרגיש? מי אותן נשים שמסתובבות בעולם עם כוח העל הזה לעוף על עצמן מול המראה באופן קבוע? ומה צריך לעשות כדי לחיות את זה גם? מעיין מביאה לפרק הזה חיבור מאוד מיוחד בין היכולת שלנו לאהוב את הגוף שלנו ללא תנאי לבין היכולת לתפוס מקום בכל שאר תחומי החיים. יש כאן טיפים גאוניים בפשטותם שיפתחו לכן צ׳אקרה אחת לפחות במהלך ההאזנה אז תתרווחו בכסא ותהנו🧚‍♀️ לעמוד האינסטגרם של מעיין >>>>https://instagram.com/thisismaayan?igshid=YmMyMTA2M2Y=
May 04, 202359:44
 פרק 229 - הבחירה בך* היא בידיים שלך (מ.א אורין דפני גל)

פרק 229 - הבחירה בך* היא בידיים שלך (מ.א אורין דפני גל)

לבחור בעצמנו זאת התשובה הנכונה ביותר ויחד עם זאת הקשה ביותר ליישום. כמה קשה? עד כדי כך שאנחנו יכולות לשרוף שנים שלמות מהחיים שלנו על מציאות שלא טובה, מקדמת או נעימה לנו. בשיחה מאוד חשופה ומאוד אמיצה אורין דפני גל מאסטרית של נמרולוגיה שעושה חיל בתחום שלה ומכווינה אלפי אנשים מידי יום מספרת את הסיפור האישי שלה בדרך למציאת הכוח והכלים לבחור בעצמה. נישואין, גירושין, הפלות, הריונות, השתלבות של גורלות וכמה בחירות מאוד אמיצות שהביאו אותה לאן שהיא נמצאת היום. אז איך עושים את זה? מאיפה מגייסים את הכוחות לשנות את כל המציאות מקצה לקצה כששום דבר לא בטוח מסביבך? לעמוד האינסטגרם של אורין >>> https://instagram.com/orin_daphny_gal?igshid=YmMyMTA2M2Y=
Apr 19, 202301:07:52
פרק 228 - קחי שליטה על הגוף שלך (עם נוי נפוסי)

פרק 228 - קחי שליטה על הגוף שלך (עם נוי נפוסי)

כולנו מבינות את ההיגיון בלדאוג לבריאות שלנו אבל בפועל אנחנו לא תמיד מבינות מה זה אומר. איך החודש שלך נראה? אותו דבר כל יום? או משתנה לפי מצבי רוח ותחושות פיזיות? הגוף הנשי ששונה מאוד מהגוף הגברי פועל בצורה מחזורית ונכנס למצב מנוחה אחת לחודש במס׳ ימי וסת. איך אנחנו מתייחסות לזה? למה אנחנו נבוכות מזה? מה הייתרונות של זה? ואיך אנחנו מתעלות את הימים האלה להטענה וצמיחה מחודשת? פרק מעורר מחשבה על הגוף שלנו, על פוריות וכמה חשוב להבין אותה לעומק. מארחת את נוי נפוסי, חברה שלי שהיא גם יזמית בתחום הפמ-טק וחוקרת פוריות.

איך למצוא את נוי?
אינסטגרם:
instagram.com/noy_nefusi?
igshid=YmMyMTA2M2Y=

מייל:
noyneffusy777@gmail.com

10 שאלות למחברת החודשית מאת מיה פלד ונוי נפוסי:
1.מה היא רמת האנרגיה שלך (1-5) ?
2.כמה את רגישה היום? (1-5)?
3.האם את חווה סימפטומים פיזיים כלשהם? (כאבים, עייפות, מצב הפרשות)
4. מה מצב הרוח שלך היום?
5. האם יש שינויים בעור הפנים שלך, השיער או הציפורניים?
6. איך ישנת הלילה?
7. מה הקול הפנימי אומר לך?
8.מה מצב ההתלהבות והמוטיבציה שלך היום?
9. מה מצב החשק המיני שלך היום?
10. מה מצב התאבון שלך היום? האם יש לך חשקים מסויימים?
Mar 30, 202355:09
פרק 227 - איך אני מוצאת את האיזון בין מאמץ בריא לשחרור מה שלא שייך לי?

פרק 227 - איך אני מוצאת את האיזון בין מאמץ בריא לשחרור מה שלא שייך לי?

מאמץ בריא משאיר את החבל מתוח כל הזמן. קצת לא נוח לי אבל אני לא אפרוש בגלל זה, אני לא ארים ידיים.

לשחרר את מה שלא שלי זה להבין שכל מי שאמר לנו שאנחנו יכולות להשיג כל מה שאנחנו רוצות, שיקר. אז איך מוצאים את האיזון ונשארים בחיים? איך גם לא מוותרים לעצמנו וגם משיגים את המטרות והיעדים?

Mar 24, 202331:45
פרק 226 - 8 המתנות ששינו את חיי

פרק 226 - 8 המתנות ששינו את חיי

מטורף כמה אפשר לקבל בשנה אחת. מדהים להסתכל לאחור על מה שעברנו ולקבץ מזה שיעורים משני חיים. פרק מיוחד לסיכום שנה לאימפריית אמהות בצמיחה.מה עברנו? איך נהפוך את השנה הבאה לטובה פי כמה?
Mar 15, 202340:22
פרק 225 - אני רמאית עלובה

פרק 225 - אני רמאית עלובה

כשאת הופכת למומחית בתחום שלך ולא עומדת במה שאת מלמדת את הופכת לרמאית. כי אם את לא עושה את זה אז למה שאחרים יעשו? אז איך מתמודדים עם הציפייה שלנו מעצמנו?ומה המשמעות של המילה הנוראית הזאת שנקראת רמאית?

Mar 06, 202328:45
פרק 224 - אני (לא) אמא מלידה- חזרה גנרלית

פרק 224 - אני (לא) אמא מלידה- חזרה גנרלית

כל מה שעשינו בחיים שלנו, כל החלטה, כל צעד כל סיטואציה מאתגרת שעומדת בפנינו אמורה לקדם אותנו עוד צעד בדרך אל האושר הזה שאנחנו מנסות להשיג בכל מחיר. אבל אושר הוא לא איזה מדליה שמקבלים בסוף המירוץ. אושר אמיתי הוא תוצאה של הצמיחה שאנחנו חוות בדרך.  ההרצאה אני  (לא) אמא מלידה שעולה ב28.2.2023 בביר גרדן בראשון לציון עולה כאן וזמינה לכן לפני כולם. מה עוד מחכה שם? שיטה בת 5 שלבים להפוך כל קושי בחיים שלנו - לצמיחה. 

Feb 28, 202301:02:29
פרק 223 - משווה את עצמך לאחרות? מעולה.

פרק 223 - משווה את עצמך לאחרות? מעולה.

כולנו עושות את זה. כולנו שונאות את עצמנו על זה. אבל אולי יש בהתנהגות הזה הרבה יותר טוב ממה שנדמה לנו? השוואתיות וקנאה הן תחושות שמתעוררות בנו על בסיס יומי והורגלנו להאמין שהן מקטינות אותנו ומשאירות מאחור. אז איך הופכים אותן לצמיחה ולמתנות שלא נרצה לפספס?
Feb 24, 202334:03
פרק 222 - זאת הדרך להשתחרר מהאגו.

פרק 222 - זאת הדרך להשתחרר מהאגו.

אגו לא משרת אותנו אנחנו יודעות את זה. אבל מה עשינו עד היום כדי לשחרר אותו? אולי לא יותר מידי כמראש זאת מרגישה כמו משימה בלתי אפשרית. היום אנחנו הולכות לגלות שזה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לנו והרבה יותר חשוב ממה שאי פעם יכולנו לדמיין.

Feb 22, 202335:25
פרק 221 - מותר לך להגשים את עצמך, במיוחד כשאת אמא

פרק 221 - מותר לך להגשים את עצמך, במיוחד כשאת אמא

אנחנו לא ערות לזה יותר מידי אבל יש הרבה דברים ש״מותר״ לנו לעשות אבל לא מקובל שנעשה. איך זה בא לידי ביטוי בבחירות שלנו כאמהות?  למה אנחנו צריכות לשים לב ומה הדבר הנכון לספר לעצמנו בבוקר כשאנחנו מחליטות אם לבחור בעצמנו או במטלות של אמהות?

Feb 19, 202324:25
פרק 220 - רוצה להיות מאושרת? תפסיקי להתווכח

פרק 220 - רוצה להיות מאושרת? תפסיקי להתווכח

?מה הסיפור הזה שאת מספרת לעצמך היום? למה את לא בזוגיות? למה לא עברת את הראיון

למה היום שלך לא היה מוצלח כמו שרצית או למה לא התקדמת בפרויקט שאת מתה להוציא כבר שנה? יש משקל למה שאנחנו מרגישות בנוגע להתרחשויות חיצוניות בלתי רצויות. מה אנשים אמרו או עשו או מנעו מאיתנו להשיג ואיך אנחנו הופכות את זה לחלק מהנרטיב של החיים שלנו. 

את הפרק הזה קלטתי בהשראת הספר ״שובה של במלכה״ של הסופר האדיר גבי ניצן. יש כאן תובנות שוות זהב, עם ניחוח של חופש תודעתי אמיתי. תהנו!

Feb 12, 202334:19
פרק 219 - turn the pain into power

פרק 219 - turn the pain into power

איך הופכים יום נוראי ליום נהדר? מה בנקודת מבט שלנו צריך להשתנות כדי שנהפוך להיות הנשים שאנחנו באמת רוצות להיות? יש לנו איזה נטיה להימנע מכאב. לברוח מקושי. לצפות שנגיע ליעד מבלי לעבור את כל הדרך, אבל זה לא יקרה וכמה שנדחוק את זה יותר לפינה ככה החלום ילך ויתרחק. 

Feb 09, 202334:09
פרק 218 - אותנטיות מביאה תוצאות

פרק 218 - אותנטיות מביאה תוצאות

מה זה אומר להיות אותנטי? מה קורה כשאנחנו לא? ואיך זה בא לידי ביטוי בכל היבט בחיים שלנו? נתקעתי באמצע כתיבה של ראיון חשוב אבל יצא מזה שיעור מדהים לדרך.

Feb 07, 202323:54
פרק 217 - מה את צריכה לשחרר מעלייך כדי להפוך למי שאת רוצה להיות?

פרק 217 - מה את צריכה לשחרר מעלייך כדי להפוך למי שאת רוצה להיות?

יש אנשים סביבנו שמסוגלים לעמוד על שלהם ולא לשים על אף אחד מסביב. לא מעניין אותם אם יאהבו אותם, אם יכעסו עליהם, אם הם יבואו רע למישהו. מה יש בהם שאין בנו? ואיך הופכים להיות קצת יותר כאלה ופחות מפוחדים שלא אומרים מה הם חושבים עד שהם מתים.

Feb 04, 202334:31
פרק 216 - 8 מסקנות מריב של לילה

פרק 216 - 8 מסקנות מריב של לילה

איך רבים נכון מישהו יודע? והאם הנוסחה שלו עובדת לאורך שנים? כי מאז שנהיינו הורים איבדנו את הקסם וכל ריב מתחיל מפיצוץ אטומי. ברור לכולנו שתקשורת היא המפתח לחיים בריאים, אבל אנחנו לא מרבין ללמוד את הריבים שלנו, להבין מה באמת קרה שם ולהימנע מחיפוש אחרי אשמים. בפרק הזה נחקור את העניין. נבין מה באמת יצא מהריב ב2 בלילה ואיך הוא ישפר את החיים שלנו מעכשיו והלאה.
Jan 31, 202336:12
פרק 215 - מי אחראי לרגשות שלי?

פרק 215 - מי אחראי לרגשות שלי?

כשאת בוכה וכועסת על התנהגות של אנשים אאחרים - את מאשימה אותם בהרגשה הנוראית שאת חווה? 

ואם כן אז האם חשבת על למה בעצם? איך אנחנו אמורים לדעת שמה שאמרנו או עשינו כזה נורא? ולמה מה שנורא בעיני אנשים מסויימים לגיטימי לגמרי בעיני אחרים? 

כי לכולנו יש טריגרים שמפעילים אותנו. אז מה הדרך הנכונה להתמודד עם הכאב?

Jan 29, 202336:10
פרק 214 - יש מגפה וקוראים לה פומו

פרק 214 - יש מגפה וקוראים לה פומו

כולנו מתמודדות עם זה. עם הפחד מלפספס. לפספס את הזוגיות המדוייקת, לפספס את החויה המדהימה, את הבית המושלם או את העבודה הנכונה. אבל פומו זאת תופעה שמגיעה ממקום מאוד עמוק ואולי בעיקר מאוד ישן. מאז שהיינו תינוקות קטנים. אז אם זה כל כך פרה היסטורי, מה זה בעצם משרת? ומה זה מונע מאיתנו להשיג? 

Jan 24, 202334:48
פרק 213 - זה הזמן שלך לרביצה יצירתית

פרק 213 - זה הזמן שלך לרביצה יצירתית

בזמן שכולם כל הזמן עסוקים בלדחוף אותנו לקצה, שנמצה את הפוטנציאל, שנהיה יותר, שנרוויח יותר, שנרוץ יותר ושנתקדם יותר, בעולם האמיתי החיים נראים אחרת. לא תמיד יש לנו את הדרייב הזה ומה שיוצר הלחץ התמידי לעשייה זה את התסכול מאי - העשייה. אבל אולי יש בבטלה הרבה יותר מסתם עצלנות וחולשה כמו שהורגלנו לחשוב? אולי רביצה על הספה וצפייה בנטפליקס היא השער ליצירתיות שאנחנו מחפשות ולא מוצאות?

Jan 20, 202329:37
פרק 212 - התחרות הדימיונית שלי

פרק 212 - התחרות הדימיונית שלי

הורגלנו לחשוב שאנחנו בתחרות. הורגלנו לחשוב שאם אני מנצחת מישהו אחר מפסיד ולהפך. שאם לקולגות שלנו הולך במה שהם עושים זה אך ורק כי הם טובים יותר, חזקים יותר ואהובים יותר על ידי הגורל וה׳. אבל מתי עצרנו לחשוב במה אנחנו שונות מהקולגות האלה? מתי עצרנו לחשוב מה ההבדל בין המסע שלי למסע שלהם? ומה הדבר האחד שמבדל אותי באמת משאר האנשים שמנסים ״לעקוף״ אותי בכל תחום בחיים?

Jan 17, 202333:54
(פרק 211 - 10 טיפים ליום הולדת חלומי! (גם אם יש לך תקציב נמוך

(פרק 211 - 10 טיפים ליום הולדת חלומי! (גם אם יש לך תקציב נמוך

יום הולדת יכול להיות אירוע מלחיץ. לחשוב על מתנות ומה ישמח את הבן אדם שלי ואיך אני עושה שיהיה לו כיף ושהוא יתרגש ושהחויה שלו תהיה טובה ומתוקה. אבל כל השאאלות האלה פשוטות יותר ממה שנדמה לנו והן גם לא צריכות לעלות הרבה מידי. בפרק הזה קיבצתי 10 טיפים שהופכים את החגיגות שלנו למגניבות ומיוחדות לא משנה מה התקציב ששמנו על זה.

Jan 15, 202344:16
פרק 210 - נו, אז איך היו לכם שלושה ימים לבד בחופשה?

פרק 210 - נו, אז איך היו לכם שלושה ימים לבד בחופשה?

חופשה של שלושה ימים זה משהו שרק יכולתי לחלום עליו בשנה האחרונה. גם זאת לא ממש האמנתי שתצא לפועל עד הרגע האחרון. אבל זה קרה, והמון ציפיות נבנו סביב הדבר הזה. אז איך מתמודדים אאיתן? מה קורה כשפתאום את נמצאת עם אהוב ליבך בשקט של המדבר ואת מגלה דברים שלא רצית לגלות שאת מרגישה? מתעלמים? או מתמודדים?

Jan 13, 202347:45
פרק 209 - יש לך כל מה שצריך כדי לצאת מהבית של ההורים

פרק 209 - יש לך כל מה שצריך כדי לצאת מהבית של ההורים

לגור אצל ההורים זה נוח. זה לא תמיד כיף, זה לא מאוד מגניב, אבל זה נוח. דואגים לך, משלמים לך, מאפשרים לך להתקיים. אבל איך אומרים? זה שאתה נושם לא אומר שאתה חי.אז איך יוצאים מהבית? מה באמת צריך כדי לעשות את הצעד הזה? ואיך החיים שלך ישתנו מהרגע שתצאי לדרך? פרק שבסופו את חורשת את יד 2 ומוצאת דירה. בהבטחה.

Jan 08, 202333:18
פרק 208 - 10 רעיונות פשוטים ששיפרו לי את החיים

פרק 208 - 10 רעיונות פשוטים ששיפרו לי את החיים

גם ככה הכל מסובך כל הזמן. גם ככה אנחנו מנסות להיות בכל מקום בכל רגע נתון ולהשתלט על כל המשימות ביקום. אז אם אפשר לשפר את החיים שלנו בעזרת רשימה קטנה וכמעט חינמית של רעיונות, מה רע? גיבשתי עשרה טיפים מכל מיני תחומים שהפכו אותי בצורה כזו או אחרת לבן אדם קצת יותר שמח והרבה יותר נעים. 

Jan 04, 202328:08
פרק 207 - איך הופכים החלטה לא הגיונית להחלטה נכונה?

פרק 207 - איך הופכים החלטה לא הגיונית להחלטה נכונה?

לא כל החלטה חייבת להיות הגיונית ומושכלת על פי נתונים טכנים. יש לא מעט החלטות מדהימות שנלקחו מתוך מקום ריגשי ונפשי שזועק לשינוי. אז איך בכל זאת מצליחים לשכנע את הצד השני שזה יהיה הצעד הכי מדוייק בעולם? ולמה בכלל תפקידי לשכנע מישהו אחר על משהו שלא עושה לי טוב?
Jan 02, 202332:28
פרק 206 - איך תהפכי את 2023 לשנת ההזדמנויות שלך?

פרק 206 - איך תהפכי את 2023 לשנת ההזדמנויות שלך?

שנת 2022 הסתיימה, ויחד איתה כל ההזדמנויות והאפשרויות שניצלנו או לא ניצלנו לטובה או לרעה. אבל מה באמת היה שם? האם ידענו לזהות את ההזדמנויות שצצו בדרך? או שאולי בכלל לא חשבנו שקיבלנו כאלה? והאם הזדמנות זה משהו שפשוט מגיע או שאפשר לייצר? עונה חדשה שפותחת שנה חדשה עם נושא מעניין וחשוב, איך מזהים הזדמנויות רלוונטיות, איך מסרבים להצעות שנראות מדהימות אבל בפועל הן רק הסחות דעת ומה הן השאלות הנכונות לשאול ברגע שהזדמנות עולה בפנינו?? 

פרק מיוחד לשנה החדשה עם האורח מספר 1 שלי, מיכו. תהנו!

Jan 01, 202356:02
פרק 205 - Are you CRAZY enough ?

פרק 205 - Are you CRAZY enough ?

למה הגענו לעולם הזה אם לא בשביל להתפוצץ עליו? אם לא בשביל להשאיר חותם אאו ליצור השפעה אדירה ולחיות את החיים בעוצמה ובתשוקה אדירה? איך יכול להיות שרק 1 אחוז מהאוכלוסיה מטורף מספיק כדי להגיע להישגים אדירים כמו שאחנו רואות בטלוזיה? ומה יש להם שעדיין אין לנו? תהיו מוכנות לשאלה אחת שתשנה לכן את התפיסה. 

Dec 29, 202235:14
פרק 204 - איך מפיקים את המקסימום מתקופות לחוצות?

פרק 204 - איך מפיקים את המקסימום מתקופות לחוצות?

עברנו דירה. וזה היה המעבר הכי מטורף שהיה לי מעולם לא ציפיתי ולא תיכננתי את השיגעון הזה אבל הוא הוליד לא מעט לקחים טובים. הוא הזכיר לי שלא משנה איזה סוג של תקופה לחוצה אני עוברת, יש דרכים פרקטיות וייעילות להפוך אותה לטובה יותר, אפקטיבית יותר ונעימה יותר לכל מי שלוקח בה חלק. 

Dec 28, 202235:53
פרק 203 - כשהתמונה מתבהרת המוח מסתדר

פרק 203 - כשהתמונה מתבהרת המוח מסתדר

מעבר דירה זה בלאגן שאין לתאר. זה אומנם מרגש וכיפי אבל בתאכלס, בפועל מדובר בכאוס שלם של ציוד ותיכנונים. אבל איך משפיע הבלאגן הזה על המוח שלנו? איך הוא משפיע על המצוורוח ועל התוכניות קדימה? מה עושים כדי לחזור לשיגרה וכמה שיותר מהר?
Dec 25, 202228:31
פרק 202 - איך עוברים דירה ונשארים בחיים?

פרק 202 - איך עוברים דירה ונשארים בחיים?

מעבר דירה יכול לעורר לא מעט מחלוקות, כעסים ומתחים מיותרים. אולי בעיקר בגלל שמדובר בשינוי רציני בחיים שמצריך הרבה עבודה ואירגון והכנה מוקדמת. אבל אם רק נדע איך לעשות את זה נכון נגלה שזאת ההזדמנות הכי טובה שלנו לשפר את החיים, לא משנה מה התנאים החדשים שאנחנו נכנסים אליהם. לא משנה אם הבית החדש גדול יותר או מכוער יותר, לנו יש את היכולת להפוך אותו לארמון. אז איך עושים את זה? ואיך נהנים מהדרך?

Dec 21, 202236:43
פרק 201 - אם יש לך בית ריק - תנצלי אותו!

פרק 201 - אם יש לך בית ריק - תנצלי אותו!

כמה יוצא לך להיות לבד? את עם עצמך בבית שלך, עושה מה שבא לך, לא דופקת חשבון לאף אחד? אם את בזוגיות כנראה שאין לך מספיק מזה ובפרק הזה שבו התארחה אחותי הלא ביולוגית נוי נפוסי אנחנו הולכות לדבר על כמה זה חשוב, איך לייצר את זה ואיך לנצל את זה כמו שצריך באמת.
Dec 20, 202254:54
פרק 200 - מה למדת מהשנה הראשונה באמהות?

פרק 200 - מה למדת מהשנה הראשונה באמהות?

השנה הראשונה בתור אמא הפכה לי את החיים. היאא שינתה את כל מה שחשבתי על עצמי וחשבתי על הדבר הזה שנקרא ילדים והורים וחיי משפחה. היא דחקקה אותי להרבה מאוד פינות והיא בעיקר לימדה אותי לא מעט על העולם ועל מי אני יכולה להיות. את הפרק הזה אאני חולקת עם מיכו שהציף שאלות קשות ששאלתן וכאלה שבתור הבן זוג שלי הוא התעניין לשאול בעצמו. תהיו מכונות להרבה פתיחות, הרבה כאב והרבה מסרים חשובים. 

Dec 19, 202249:45
פרק 199 - מה זה אומר התפתחות אישית בעצם?

פרק 199 - מה זה אומר התפתחות אישית בעצם?

איך שומרים על ראיית עולם חיובית? איך מוצאים את הטוב בכל דבר ובכל סיטואציה? מה תגידו לאנשים שפגעו בכן ודפקו לכן את החיים כשתפגשו אותם? 

Dec 16, 202242:21
פרק 198 - רק את יכולה להציל את היום שלך
Dec 14, 202226:55