Skip to main content
Spotify for Podcasters
O-News.cz Podcast

O-News.cz Podcast

By O-News

Český orienťácký podcast. Od orienťáků nejen pro orienťáky. Ohlédnutí za uplynulými závody. Rozhovory se zajímavými hosty. Nadčasová témata nejen o českém orienťáku. Pojďte s námi tvořit O-News.cz podcast! Moderují Dan Wolf, Jan Schulhof a David Procházka.
Available on
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

EP 07 Finále Světového poháru v Davosu je tady!

O-News.cz PodcastSep 28, 2022

00:00
50:24
Ohlasy HLESu a novinky z mezinárodního orienťáku

Ohlasy HLESu a novinky z mezinárodního orienťáku

V polovině února se v italském Miláně uskutečnil další ročník semináře zvaného High Level Event Seminar, zkráceně HLES. Jedná se o setkání organizátorů vrcholných orienťáckých akcí (budoucích i čerstvě minulých), Event Adviserů, zástupců členských federací a IOF. A protože hned dva z účastníků české výpravy jsou redaktory našeho O-News.cz Podcastu - Dan Wolf a David Procházka, tak vám přinášíme díl podcastu o HLESu jako takovém, ale hlavně o tématech rezonujících v mezinárodním orienťáku: Jaké jsou aktuální cíle nového vedení IOF? Kolik pořadatelů realizovalo první sprintové MS v Dánsku? Farstovat či nefarstovat knock-out sprint a má už IOF nějaké stanovisko k formátu KO sprintu na MS? Jaký na to mají pohled světové hvězdy Simona Aebersold a Kasper Fosser? Podle čeho Kasper vybírá variantu v self-choice farstě? Jaká by podle nich měla být skladba kalendáře vrcholných závodů roku? A jaký je vlastně přínos takového semináře?
Mar 02, 202334:15
Světový pohár v Česku a druhý ročník Czech O-Tour

Světový pohár v Česku a druhý ročník Czech O-Tour

V letošní sezóně se na českém území odehraje hned několik velkých světových eventů. Vedle MS MTBO a MS Trail-O to bude také druhé kolo Světového poháru v orientačním běhu, na které nás organizátoři pozvou do České Lípy a kokořínských skal. Světový pohár budou doprovázet také velmi atraktivně koncipované doprovodné závody, které budou součástí stále ještě nového seriálu Czech O Tour. Proč se těšit na Světový pohár v Česku a co nám nabídne novinka v českém orienťáku nesoucí název Czech Orienteering Tour? O tom si povídá David Procházka s ředitelem resp. předsedou organizačního výboru těchto akcí Janem Pickem. Příjemný poslech!
Feb 24, 202338:05
EP 16 Krátký den 2023

EP 16 Krátký den 2023

Krátký den 2023 měl letos druhé narozeniny a odehrál se stejně jako vloni v Dubňanech poblíž Hodonína. Jaký byl jeho koncept a kdo dokázal zvítězit? To nám popíše Jan Schulhof. Naopak z pořadatelských Honzů jsme vyzpovídali Honzu Fialu a Honzu Zháňala. Poslechněte si tedy jaká bude budoucnost tohoto závodu.
Jan 29, 202320:47
EP 15 KO sprint se řítí do Česka!

EP 15 KO sprint se řítí do Česka!

Knock-out sprint, "KáÓčko", "(K)Nokáč", "Vyřazovák"… Spoustu přezdívek si již za poměrně krátkou dobu své existence získala nejmladší oficiální disciplína IOF zařazená do programu Mistrovství světa. Tam si KO sprint premiéru odbyl v Dánsku na konci června 2022. Příští rok pak KO sprint naplno vtrhne i na domácí scénu, historicky první MČR v KO sprintu bude hostit 28. září 2023 Písek. Asi je vám všem již jasné, že dnes si budeme právě o Knock-out sprintu povídat. Hosty Dana Wolfa jsou “KnockoutKing” a historicky první vítěz závodu SP v Knock-out sprintu Vojta Král a také hlavní rozhodčí a pořadatel chystaného MČR v KO sprintu Radim Hošek, který se zároveň podílí na přípravě pravidel a koncepce nového formátu. Příjemný poslech!
Jan 10, 202340:30
EP 14 Hustník: Silvestrovský podcast 2022

EP 14 Hustník: Silvestrovský podcast 2022

Ve spolupráci s magazínem Hustník přinášíme speciální silvestrovskou epizodu. Dan, Dejv a Honza se ohlédnou za rokem 2022, vypíchnou v čem se musíme do příštího roku zlepšit a hlavně se podíváme, co nás čeká v roce příštím. Hned zkraje roku nás totiž čekají prezidentské volby, a tak není od věci pustit se do malé předvolební debaty. Spoiler alert: Odhalíme, jak to celé v lednu dopadne!
Dec 31, 202220:31
EP 13 O-anketa a velké reprezentační loučení opor Adélky a Jandi

EP 13 O-anketa a velké reprezentační loučení opor Adélky a Jandi

Už několik týdnů uplynulo od slavnostního vyhlášení nejlepších orientačních sportovců sezóny 2022 v rámci O-víkendu v Chotěboři. Ostatně O-víkend jsme probrali v minulém díle našeho podcastu. Tento díl se do Chotěboře ještě jednou - naposledy - vrací. A připomene dozvuky ankety. Povíme si, kdo vůbec v takové anketě hlasuje a jak je stanoveno její pořadí. Zajímat nás ale budou hlavně “vedlejší” linky tohoto slavnostního večera. Síň slávy, cena Fair-play a především loučení stálic ženské části české reprezentace posledních deseti let Adélky Finstrlové, která většinu kariéry závodila pod dívčím jménem Indráková a Jany Stehlíkové, do nedávna závodící pod dívčím příjmením Knapová. Obě budou hosty dnešního vydání podcastu. Jak vzpomínají na svou kariéru? Jaká byla cesta na vrchol? Zůstanou u orienťáku nebo jaké mají další plány? Příjemný poslech.
Dec 21, 202239:20
EP 12 O víkendu jsem byl na O-víkendu

EP 12 O víkendu jsem byl na O-víkendu

Touto větou jsem se mohl doma pochlubit po příjezdu z Chotěboře, kde proběhla tato suprová orienťácká akce poprvé v takovém rozsahu. Co všechno O-víkend nabídl? Jaké jsou první reakce účastníků? Jak náročné je takovou akci uspořádat? Je to udržitelný koncept do budoucna? A jak se tak stane, že na vyhlášení nejlepších orienťáků dorazí předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil? Odpovědi na tyto otázky budou tématem dnešního O-News.cz Podcastu a bude je hledat moderátor Dan Wolf se svými hosty, organizátory O-víkendu Josefem Sabolem a Janem Pickem.
Nov 29, 202222:29
EP 11 JMS: jak čeští junioři klepali na medailovou bránu

EP 11 JMS: jak čeští junioři klepali na medailovou bránu

Od pátku do neděle jsme sledovali napínavé souboje na odložené lesní části Mistrovství světa juniorů v krásných terénech Pyrenejského poloostrova. V dalším díle O-news podcastu si probereme třeba i to, jakou neuvěřitelnou náhodou lze přijít o zlatou medaili. Podíváme se na výkony favoritek a favoritů, přičemž naše pozornost bude samozřejmě zaměřena také na české výkony. Moderuje David Procházka, expertem ve studiu je Honza Schulhof a hosty na slovíčko jsou úspěšní reprezentanti z JMS: Jakub Chaloupský, Jan Strýček a Jana Pekařová.
Nov 11, 202201:01:53
EP 10 Mimořádný juniorský vrchol sezóny je tu!

EP 10 Mimořádný juniorský vrchol sezóny je tu!

Jsme za půlkou podzimu, na chvostu sezóny a přesto nás čeká vrcholná světová orienťácká akce, Mistrovství světa juniorů. Pandemický odsun z roku 2021 a rozsáhlé lesní požáry horkého léta 2022 způsobili, že se juniorské MS v Portugalsku neplánovaně rozdělilo, v létě se odběhly pouze městské závody a nyní nás čekají lesní disciplíny. Povídáním o JMS 2022 provází Dan Wolf, roli “experta” zastává dvojnásobný účastník JMS David Procházka a hosty na slovíčko jsou medailisté z letní sprintové části a želízka české reprezentace Anička Karlová a Jakub Chaloupský.
Nov 01, 202240:38
EP 09 MČR štafet a klubů: Atmosféra, která Tě sežere!

EP 09 MČR štafet a klubů: Atmosféra, která Tě sežere!

O víkendu vyvrcholila domácí o-sezóna týmovými šampionáty. Parádní tečka na závěr sezóny. Jaká byla atmosféra závodů? Vyhráli favorité nebo někdo překvapil? Jak se nám jevil terén a mapa? A co tratě, byla to "houbařina"? Bylo farstování vyrovnané? A byly zase dlouhé fronty na záchod? Povídáním o víkendových MČR provází Honza Schulhof, roli "experta" ve studiu zastává Dan Wolf a hostem na slovíčko je finišmen zlatých hradeckých štafet Jakub Chaloupský. Feat Béďa, Míša a někteří medailisté. Pojďte si s námi připomenout skvělou víkendovou atmosféru a předvedené výkony a některé souboje.
Oct 11, 202242:39
EP 08 Ohlédnutí za finálovým kolem Světového poháru v Davosu

EP 08 Ohlédnutí za finálovým kolem Světového poháru v Davosu

Máme za sebou finále letošního světového poháru, které nám nabídlo velmi pěknou podívanou a špičkový orientační běh v alpských terénech. Jaké byly výsledky našeho týmu? Jak dopadlo celkové pořadí světového poháru? Překvapil někdo svými výkony, ať už pozitivně nebo negativně? Co můžeme vyvozovat z těchto tří závodů směrem k MS příští rok? Jaké bylo nakonec počasí? A kdo vyhraje blížící se MČR štafet a klubů? Dnešním dílem provází David Procházka a Honza Schulhof.
Oct 05, 202201:09:14
EP 07 Finále Světového poháru v Davosu je tady!

EP 07 Finále Světového poháru v Davosu je tady!

Předstartovní horečka. Předzávodní studio. V prvním díle druhé řady znovuobnoveného O-News.cz Podcast zaostříme na závěr mezinárodní o-sezóny, na finálové kolo SP, které se běží o nadcházejícím víkendu ve Švýcarsku. V dnešním podcastu se podíváme na jednotlivé závody, na terény ve kterých se poběží, ale také na rozložení sil a bodů ve světovém poháru. No a v neposlední řadě se podíváme na českou sestavu, její složení a ambice a prozradíme, kdo jednotlivé závody vyhraje. Nová moderátorská posila David Procházka přivítá původní moderátory Dana Wolfa a Honzu Schulhofa a také několik českých reprezentantů.
Sep 28, 202250:24
EP 06 Reprezentační družstvo v Keni

EP 06 Reprezentační družstvo v Keni

Šesté vydání celkem a první v roce 2021 podcastu je tu. Hosty Jendy Schulhofa jsou reprezentanti Terka Janošíková a Tomáš Křivda, připravující se na sezónu 2021 na vysokohorském kempu v Keni. V současné době je jejich působení jedním z mála příjemných pozdvižení na celém kulturně-sportovním spektru zájmů. Jak celý nápad vznikl, jaká byla aklimatizace, jaký je tréninkový plán nebo běhání ve skupině, podmínky pro běhání či například jaké jsou plány na následující dny a týdny, to a mnohé další si můžete poslechnout v tomto velmi zajímavém díle.
Mar 07, 202157:36
EP 05 Zrušení Euromeetingu 2020

EP 05 Zrušení Euromeetingu 2020

V pátém díle O-News.cz podcastu se Honza Schulhof a Dan Wolf spolu s jejich hosty Jančou Kubátovou a Honzou Pickem rozpovídají o zrušeném Euromeetingu, který mělo hostit Česko příští týden. Jak moc bylo zrušení Euromeetingu složité rozhodnutí? Jak probíhala spolupráce s krajskou hygienou? Proč je třeba povolena Evropská liga a Euromeeting ne? Proč nebyl Euromeeting zrušen daleko dřív? Co znamená zrušení Euromeetingu z finančního, sportovního a organizačního hlediska? Bude Euromeeting v nějakém náhradním termínu? A jak jdou další přípravy MS2021? To vše a mnohem víc v našem podcastu.
Oct 23, 202044:44
EP 04 Ohlédnutí za MČR na krátké trati 2020

EP 04 Ohlédnutí za MČR na krátké trati 2020

Ve čtvrtém online díle O-News.cz podcastu se Honza Schulhof a Dan Wolf spolu s jejich hosty Vendou Horčičkovou a Danem Vandasem ohlíží za MČR na krátké trati 2020, které pořádala bašta orientačního běhu OK Jiskra Nový Bor. Jak viděli technickou a fyzickou náročnost trati oba reprezentanti? Jak dopadlo porovnání se světovými superstar Tove Alexandersson a Danielem Hubmannem? Podařilo se někomu vyběhnout kopec ke sběrce? Jak oba vidí situaci v českém týmu a svou šanci dostat se na MS 2021? Jak probíhal přípravný kemp RD, který navázal na MČR? Jakou roli hraje psychika v této zvláštní sezoně?  A mnoho dalšího ve čtvrtém díle O-News.cz podcastu.
Oct 08, 202042:03
EP 03 Ohlédnutí za MČR štafet 2020

EP 03 Ohlédnutí za MČR štafet 2020

Ve třetím díle O-News.cz podcastu se Honza Schulhof a Dan Wolf spolu s jejich hostem Pavlem Kubátem ohlíží za MČR ve štafetách 2020, které pořádala Opava. Měl závod potřebné parametry štafetového závodu - terén, tratě, farsty? Má být pytlík na třetím úseku farstovaný nebo nefarstovaný? Vadily trochu delší vítězné časy a čím mohly být způsobeny? Jaký je vlastně ideální štafetový terén? A jaké jsou vyhlídky české štafety na MS2021?
Oct 01, 202051:49
EP 02 Ohlédnutí za MČR na klasické trati 2020

EP 02 Ohlédnutí za MČR na klasické trati 2020

Ve druhém díle O-News.cz podcastu se Honza Schulhof a Dan Wolf spolu s jejich hosty Denisou Kosovou a Milošem Nykodýmem ohlíží za královskou disciplínou orientačního běhu, za MČR na klasické trati 2020. Jaký je rozdíl mezi klasickým formátem s kvalifikací a bez ní?  Odpovídaly tratě parametrům MČR? Byla kvalita zmapování na dostatečné úrovni? Je Tomáš Křivda hvězdou budoucnosti a vrátí se Jan Petržela do reprezentačního družstva? A jak Miloš hodnotí vítěznou Trailtour?
Sep 24, 202001:09:43
EP 01 Ohlédnutí za MČR ve sprintu a sprintových štafet 2020

EP 01 Ohlédnutí za MČR ve sprintu a sprintových štafet 2020

V prvním díle O-News.cz podcastu se Honza Schulhof a Dan Wolf spolu s jejich hostem Vojtou Králem ohlíží za prvními MČR v orientačním běhu v letošní sezóně. Roste nám nová generace sprinterů? Jakou roli hraje znalost prostředí? Rozdílná technická náročnost obou závodů. Farstování tratí sprintových štafet. Disk Kamenice 3x v řadě. A mnoho dalších témat, které přinesl první víkend zkrácené sezóny.
Sep 09, 202001:13:41