Skip to main content
Spotify for Podcasters
Ochotníci na vlnách

Ochotníci na vlnách

By Ochotnický spolek ŽUMPA

Podcast Ochotníci na vlnách Vám přináší sérii neformálních rozhovorů a diskusí o ochotnickém, chcete-li amatérském divadle. Hosty budou zajímavé osobnosti z ochotnických souborů po celé ČR.
Pořadem provází herec, režisér a dramaturg Ochotnického spolku ŽUMPA Jakub Pilař.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Redakce portálu divadelník.cz ep. 12

Ochotníci na vlnáchMay 25, 2021

00:00
01:12:10
Režijní škola ADA ep. 17

Režijní škola ADA ep. 17

Amatérská divadelní asociace otevírá další běh dvouleté Školy základů činoherní režie (2022 – 2024) a právě o tomto vzdělávacím programu je další epizoda našeho podcastu. K mikrofonu si Jakub Pilař pozval předsedu ADA Pavla Hurycha, hlavní lektorku Petru Richter Kohutovou, lektorku jevištní řeči a známou daberku a profesorku na DAMU Evu Spoustovou a na závěr studentku současného běhu školičky Aničku Kocábkovou.  

Každý z hostů vám po svém a ze svého úhlu pohledu představí režijní školu ADA a řekne důvody, proč je fajn se do dalšího běhu přihlásit!  

Časová osa 

0:01 Pavel Hurych 

16:20 Petra Richter Kohutová 

28:33 Eva Spoustová 

38:01 Anička Kocábková  

Více o režijní škole zde https://www.ada-divadlo.cz/rezijni-skolicka/ 

 

--- Ochotnický spolek ŽUMPA --- 

Slavíme 20 let na divadelních prknech 

2022 Rok divadla  

http://www.divadlozumpa.cz/

------- Podpořte prosím naší crowdfundingovou kampaň ----- 

https://www.donio.cz/publikace-k-20-letum-ochotnickeho-spolku-zumpa

Feb 09, 202245:32
Vojtěch Franců ep. 16

Vojtěch Franců ep. 16

Prvním hostem roku 2022 byl student katedry činoherního divadla Vojtěch Franců. Vojta působí jako herec v několika amatérských i profesionálních divadelních souborech. Naši diváci ho mohou znát z Nučického Kahanu, kde již dvakrát vystoupil se souborem Kámoš Drámoš (dnes již Notdis). Vidět ho můžete v pořadu Alenka v říši GIFů na dětské televizní stanici Déčko nebo v nově chystaném seriálu TBH, který byl při loňské předpremiéře velmi kladně hodnocen odbornou veřejností. Tenhle rozhovor je moc zajímavý a barvitě popisuje život mladého studenta herectví. Děkujeme za poslech!  

Časová osa 

0:01 Crowdfunding kampaň - divadelní publikace 

1:28 Vojtěch Franců, Nučický Kahan a Kámoš Drámoš 

9:10 Divadlení začátky aneb "Musel jsem být hrozně otravný dítě" 

12:30 Turnov - divadelní město 

15:27 Z Kámoše Drámoše je Notdis 

26:45 Geisslers Hofcomoedianten 

29:56 Vojta a studium na DAMU 

42:01 Televizní zkušenosti 

46:21 Nový progresivní seriál TBH  

------- Podpořte prosím naší crowdfundingovou kampaň ----- 

https://www.donio.cz/publikace-k-20-letum-ochotnickeho-spolku-zumpa

Jan 19, 202256:53
Tomáš Běhal ep. 15
Nov 23, 202101:06:41
Dvacátá divadelní sezóna ep. 14

Dvacátá divadelní sezóna ep. 14

Po pauze je tu opět podcast Ochotníci na vlnách a s ním dvacátá divadelní sezóna našeho souboru. S principálem Martinem Vám přiblížíme jaké akce nás letos na podzim čekají. Představíme Vám učinkující na 8. ročníku Nučického Kahanu, režijní školu Amatérské divadelní asociace, která se přesunula na naší domácí scénu v Lidovém domě a také povyprávíme o našich zážitcích z posledních dnů a odehraných štací - to je obzlášť zajímavé - slibujeme! :) A na závěr se dozvíte termín hlavních oslav našeho důležitého jubilea a také jaký titul budeme nově zkoušet.

Časová osa a témata:

0:01 Úvod

2:25 Režijní škola Amatérské divadelní asociace

9:20 8. ročník Nučického Kahanu

28:35 Co jsme zažili v září? (zajímavé divadelní štace a zážitky)

41:42 Co nás na podzim čeká? (pozvánka na akce)

50:35 Oznámení termínu oslav dvacátého výročí souboru

56:40 Jakou novou hru budeme zkoušet?

a pak už jen rozloučení.....děkujeme za poslech

www.divadlozumpa.cz

wwww.facebook.com/divadlozumpa

Sep 29, 202101:00:53
Robert Kunesch ep. 13
Jun 08, 202101:13:53
Redakce portálu divadelník.cz ep. 12

Redakce portálu divadelník.cz ep. 12

Redaktoři Vendula Melíšková, Tomáš Čivrný a Jakub Pilař v diskusi o krásách amatérského divadla. Ve dvanácté epizodě podcastu vám představíme portál o amatérském divadle Divadelník.cz. Během diskuse jsme se nevyhnuli srovnání s tradičním zdrojem informací pro amatérské tvůrce portálem Amatérská scéna a posluchačům představili, co by měl Divadelník čtenářům přinášet, a proč doporučujeme nevynechat právě naše články, rozhovory a další zajímavé rubriky. Závěrem se posluchačům Vendula a Tomáš krátce představí a nalákají vás na nové divadelní projekty, kterých jsou součástí.

www.divadlozumpa.cz

www.divadelnik.cz

www.divadlomaj.cz

www.civrny.cz


May 25, 202101:12:10
Theresia Anna Hakenová ep. 11
May 11, 202158:22
Vlasta Pilařová ep. 10

Vlasta Pilařová ep. 10

Jubilejní desátá epizoda Vám představí herečku, režisérku, kostýmní výtvarnici a vedoucí divadelního spolku Gaudium. Povídali jsme si o loutkových začátcích jejího souboru, lásce k pohádkám, herecké a režijní práci, přístupu k vytváření kostýmů nebo spolupráci s Divadlem Máj. Vlasta posluchačům představí novou plánovanou inscenaci v režii Libora Ulovce, která by měla mít premiéru v nejbližších měsících. Rozpovídala se také o zkušenostech z režijní školičkou, kterou pořádá Amatérská divadelní asociace. Děkujeme vám za poslech a Vlastě za milou hodinku povídání o divadle.

Apr 20, 202101:00:02
Jiří Janovský ep. 9

Jiří Janovský ep. 9

V další epizodě jsem si povídal s dlouholetým učitelem a ředitelem ZŠ Nučice a hlavně hercem a jedním ze zakladatelů našeho souboru Jirkou Janovským. Povídali jsme si o Jirkově vztahu k divadlu, historkách z jeho mnohých cest po světě, o zaměstnání učitele a přístupu k této práci. Dále také o začátcích v Ochotnickém spolku ŽUMPA, odehraných rolích a lásce k divadlu obecně. Jirka je zkrátka zajímavý host a určitě doporučujeme si devátý díl podcastu Ochotníci na vlnách poslechnout.

Mar 30, 202101:01:36
Martin Kozák ep. 8

Martin Kozák ep. 8

Osmá epizoda podcastu Ochotníci na vlnách byla velká výzva. Martin s Kubou si během svého dlouholetého přátelství stačili říci snad úplně všechno. Rozhovor s Martinem přináší zajímavé informace o zákulisí přehlídky Nučický Kahan a dalších produkčních plánech Ochotnického spolku ŽUMPA. Nabídne vám také návod na úspěšné žádání o granty a dotace, Martin se s námi také podělil o názor na crowdfundingové kampaně a udělil užitečné rady, které se týkají světelné a zvukové techniky potřebné k přípravě představení. Moc zajímavé povídání! Poslouchejte!

Mar 20, 202158:00
Alena Magulová ep. 7

Alena Magulová ep. 7

Natáčení sedmé epizody podcastu bylo obzvlášť příjemné. Hostem byla Alena Magulová. Jedna z kmenových hereček Ochotnického spolku ŽUMPA. Povídali jsme si o jejím manželovi a zakladetelovi našeho divadla Pepovi. O jejích divadelních začátcích, pravděpodobně spojených s poruchou ADHD :-) O jejich oblíbených rolích. O tom, proč musí být každý učitel trochu hercem a proč je tolik učitelů v našem ansámblu. O postupné změně názoru na odborné poroty a pohledu na divadlo obecně. A také o Radnické divadelní přehlídce. Poslouchejte!

Mar 10, 202142:21
Jan Duchek ep. 6

Jan Duchek ep. 6

Ukázka z úspěšné komediální opery Il Congelatore – Zmrazovač zahájila šestý díl podcastu a hostem byl principál Kočovného divadla Ad Hoc Jan Duchek. S Honzou jsme se bavili o jeho divadelních začátcích. O tom jak vznikli Ad Hoci, o faktu, že jsou označováni za pokračovatele tradice divadel malých forem, o kočovném životě, cestě do Belgie a otázce možné profesionalizace Kočovného divadla Ad Hoc.   

Dalším hostem podcastu Ochotníci na vlnách bude Alena Magulová, kmenová herečka Ochotnického spolku ŽUMPA. Sedmá epizoda bude dostupná od 10. března 2021

Feb 28, 202101:00:44
Tereza Nováková ep. 5

Tereza Nováková ep. 5

Pátá epizoda Vám představí vystudovanou filmovou scénáristku Terezu Novákovou. Povídali jsme si o jejím profesním životě za „psacím stolem“. O cestě k divadelní režii v Divadle Terno. Improvizační skupině Improti a jejich projektu Rádio Terno. Lásce k podcastovým platformám a práci na úspěšném a vůbec prvním podcastovém seriálu v produkci Českého rozhlasu Zkouškový. Tereza je zkrátka všestranná a talentovaná umělkyně. Tento rozhovor určitě nevynechejte.  

Dalším hostem našeho podcastu bude Jan Duchek, scénárista, herec, režisér a principál Kočovného divadla Ad Hoc. Epizoda bude dostupná od 28. února 2021.

Feb 18, 202101:00:15
Jakub Třešňák ep. 4

Jakub Třešňák ep. 4

Ve čtvrté epizodě se na ochotnických vlnách dostaneme opět do našeho souboru. Hostem u mikrofonu byl mladý herec Jakub Třešňák. S Kubou jsme si povídali o jeho lásce k literatuře, studiu Albánštiny a jeho využití na jevišti, albánské literatuře, autorských plánech a hlavně velmi zajímavému oboru - genealogii, které se začíná věnovat také profesně.  

V příští epizodě přivítáme režisérku a profesionální scénáristku Terezu Novákovou z pražského Divadla Terno. 5. epizoda Ochotníků na vlnách bude dostupná 18. února 2021.

Feb 08, 202154:24
Luděk Fuxa ep. 3

Luděk Fuxa ep. 3

Ve třetí epizodě jsme přivítali našeho herce Luďka Fuxu. Luděk začínal v 90. letech jako šermíř, poté začal hrát divadlo nejen v Ochotnickém spolku ŽUMPA ale také pražském Divadle TERNO. Luďkova vytrvalost a láska pro divadlo se vyplácí a momentálně si užívá účinkování v drobných rolích na Nové scéně Národního divadla, kde současně pracuje jako rekvizitář a kulisák. O tom všem jsme si společně povídali. Dalším hostem našeho podcastu bude Jakub Třešňák, herec, dramatik, genealog a student Albánštiny. Epizoda bude dostupná od 8. února 2021.
Jan 30, 202153:22
Jiří Jahoda ep. 2

Jiří Jahoda ep. 2

Druhým hostem podcastu Ochotníci na vlnách je herec a režisér Divadla Máj Jiří Jahoda. S Jirkou jsme si povídali o tom, jak divadlu zasvětil celý svůj život. O začátcích v Divadle Máj. O úspěchu s představením Její pastrokyňa v režii profesionála Jaroslava Kodeše. O divadelní teorii, fungování ansámblů nebo svých divadelních vzorech. Rozhodně doporučujeme tento díl nevynechat. 

Dalším hostem našeho podcastu bude Luděk Fuxa, herec, šermíř a improvizátor. Epizoda bude dostupná od 30. ledna 2021.

Jan 20, 202158:08
Jan Čížek ep. 1

Jan Čížek ep. 1

Prvním hostem podcastu Ochotníci na vlnách je Jan Čížek. Vystudovaný herec, bývalý člen ansámblu Klicperova divadla Hradec Králové a současný člen našeho ansámblu. Honza se rozpovídal o životě profi herce, který před téměř deseti lety opustil. O tom jaký názor má na odborné poroty a také například o jeho režijních plánech pod hlavičkou Ochotnického spolku ŽUMPA.

Dalším hostem našeho podcastu bude Jiří Jahoda, herec a režisér Divadla Máj, a epizoda bude dostupná od 20. ledna 2021.

Jan 10, 202152:41
Představení ep. 0

Představení ep. 0

Trailer k sérii neformálních rozhovorů o ochotnickém divadle "Ochotníci na vlnách"


Dec 23, 202001:27