Skip to main content
Spotify for Podcasters
Okiem Amatora

Okiem Amatora

By Andrzej Holub

Podcast o triathlonie i pokrewnych sportach okiem amatora. Rozmawiam z ambitnymi amatorami, pro'sami, trenerami i innymi ciekawymi gośćmi. Poruszamy tematy ciekawe dla triathlonistów, biegaczy a także tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali który sport ich bardziej interesuje.
Available on
Apple Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#54 - Łukasz Małek kardiolog sportowy - o sprawach sercowych w sporcie wytrzymałościowym

Okiem AmatoraFeb 03, 2023

00:00
01:02:11
#55 - Paweł Rurak - rozsądne podejście do pływania

#55 - Paweł Rurak - rozsądne podejście do pływania

Z moim kolejnym gościem Pawłem Rurakiem rozmawiamy na temat pływania, ze szczególnym naciskiem na pływanie dorosłych. Paweł tłumaczy nam dlaczego dorosłym trudniej przychodzi nauka pływania oraz co możemy podpatrzeć u trenujących dzieci. Paweł przedstawia 4 fundamentalne elementy treningu pływackiego czyli - czucie wody, pozycja na wodzie, oddychania i rytm. Niestety nie ma idealnych odpowiedzi i rozwiązań dla każdego, ale też unikamy odpowiedzi typu "to zależy". W tym odcinku dużo ciekawej i merytorycznej treści. 
Mar 03, 202301:15:22
#54 - Łukasz Małek kardiolog sportowy - o sprawach sercowych w sporcie wytrzymałościowym

#54 - Łukasz Małek kardiolog sportowy - o sprawach sercowych w sporcie wytrzymałościowym

Z moim kolejnym gościem profesorem Łukaszem Małkiem rozmawiamy o wpływie sportu wytrzymałościowego na serce. Profesor Małek wie o czym mówi bo jest nie tylko lekarzem ale także biegaczem ultra. Czy każdy rodzaj wysiłku jest zdrowy, kiedy warto a kiedy trzeba się przebadać, czy niskie tętno jest lepsze od wyższego, czy możemy ufać naszym zegarkom sportowym? Na te i wiele innych pytań odpowiada mój dzisiejszy gość. 
Feb 03, 202301:02:11
#53 - Roksana Słupek - zawodniczka PRO młodego pokolenia

#53 - Roksana Słupek - zawodniczka PRO młodego pokolenia

Moim kolejnym gościem jest Roksana Słupek czyli nasza zawodniczka Pro i nadzieja na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Z Roksaną wracamy do jej początków ze sportem i jak z pływaczki przeszła przez aquathlon na triathlon.  Roksana opowiada o tym jak trenuje, jak wygląda jej typowy dzień, jak się regeneruje a także o tym jak to jest mieszkać i trenować z międzynarodową grupą w Portugali. Roksana to bardzo zaangażowana zawodniczka, stawiająca wszystko na jedną kartę i zawsze dająca z siebie wszystko. Czy to wystarczy aby reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich to się okaże, ale na pewno wystarczy aby zmotywować nas zwykłych amatorów.
Jan 13, 202301:06:05
#52 - Kuba Bielecki - trener, zawodnik i komentator

#52 - Kuba Bielecki - trener, zawodnik i komentator

Kolejnym gościem jest Kuba Bielecki, czyli nie - dinozaur polskiego triathlonu. Kuba jest zawodnikiem wielu lat, ale przede wszystkim trenerem triathlonu, który wykazuje fajne zdrowo rozsądkowe podejście. Jako trener koncentruje się przede wszystkim na tym co działa i co przyniesie największą korzyść zawodnikowi a nie koniecznie na tzw. marginal gains, czy szlifowaniu techniki w pływaniu do perfekcji.  Kuba wspomina swój pełen przygód start na Mistrzostwach Świata WTS w Londynie w 2013 roku, a także opowiada nam jak zaczął komentować zawody triathlonowe w telewizji.  
Dec 16, 202201:07:06
#51 - Ola Krawczyk - Ultra Tri w kolorze blond

#51 - Ola Krawczyk - Ultra Tri w kolorze blond

Moim kolejnym gościem jest Ola Krawczyk czyli Tri w kolorze blond. Z Olą rozmawiam już po raz drugi, ale tym razem skupiamy się na jej starcie w Double Iron Man w Bad Radkersburg. Ola opowiada jak się przygotowywała do tego startu, jak wyglądała logistyka i treningi, a potem rozmawiamy o przebiegu samych zawodów. Ola pokazuje, że pracą i wytrwałością można bardzo wiele osiągnąć a najważniejsze to nie poddawać się w drodze do celu.
Oct 14, 202201:01:38
#50 - Ola Kieda - w pogoni za marzeniami

#50 - Ola Kieda - w pogoni za marzeniami

Moim gościem jest Ola Kieda, dziewczyna która podąża za swoją pasją nie zważając na niesprzyjające okoliczności. Z naszej rozmowy dowiecie się jak trenować samotnie wychowując małą córkę, przy okazji pracując na pełny etat. Ola nie szuka wymówek tylko rozwiązań. Dodatkowo w tym roku zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata IM na Hawajach, pokazując, że to jest możliwe nawet przy sporych ograniczeniach logistycznych.
Sep 18, 202201:02:19
#49 - Olga Kowalska - powrót do ścigania

#49 - Olga Kowalska - powrót do ścigania

Moim gościem jest Olga Kowalska, która po czterech latach przerwy wraca do ścigania. Do tego wraca w wielkim stylu zdobywając 6te miejsce na mistrzostwach świata IM w Utah. Olga opowiada o swoich odczuciach z tych bardzo trudnych zawodów, o planach na przyszłość oraz o tym jakim jest trenerem. Cofamy się też razem w czasie i Olga opowiada o swoich początkach w triathlonie oraz o tym co robiła podczas czteroletniej przerwy.
Jun 08, 202201:02:17
#48 - Marcin Fabiszewski - Pozytywny Tri Świr

#48 - Marcin Fabiszewski - Pozytywny Tri Świr

Moim gościem jest Marcin Fabiszewski "Fabisz". Pozytywnie zakręcony tri wariat. Fabisz opowiada o swoich początkach w triathlonie, wspominamy jego pierwszy start, a także poważny wypdek na rowerze, którego doświadczył kilka lat temu. Fabisz opowiada też o swoim zespole TriWawa, jak go założył i czy jest TriWawa obecnie po prawie 10ciu latach. Na koniec Fabisz dzieli się swoimi planami na ten sezon, które są bardzo ambitne :)
Jan 21, 202201:01:48
#47 - Ola Krawczyk - Tri w kolorze blond - dziewczyna która się nigdy nie poddaje

#47 - Ola Krawczyk - Tri w kolorze blond - dziewczyna która się nigdy nie poddaje

Moim gościem jest Ola Krawczyk znana jako Tri w kolorze blond. Ola swoją postawą i pozytywnym podejściem do życia pokazuje, że nie warto się poddawać choćby los rzucał Ci kłody pod nogi :). Kiedy w 2020 roku jej rodzinna restauracja została zamknięta z powodu Covid-19, Ola przebiegła 65km czyli tyle przez ile dni trwało zamknięcie. W 2021 na zawodach w Żyrardowie złamała obojczyk, ale zamiast się poddać, przeszła rehabilitacje i już 3 miesiące później stanęła na starcie dystansu pełnego IM w Gdyni, a miesiąc później powtórzyła to samo w Malborku zajmując 3cie miejsce Open wśród kobiet. W przyszłym roku planuje pokonać dystans podwójnego IM, oraz 500km na trenażerze :)
Dec 10, 202101:00:35
#46 - Piotr Hydzik - Relacje trener - zawodnik

#46 - Piotr Hydzik - Relacje trener - zawodnik

Moim gościem jest Piotr Hydzik, który razem z Jackiem Tyczyńskim założył grupę treningową Triwise. Z Piotrem rozmawiamy o skomplikowanej relacji trener - zawodnik, o tym na co zwracać uwagę przy wyborze trenera, oraz kiedy warto pomyśleć o tym aby trenera zmienić. Piotr porusza wiele ciekawych wątków związanych z psychologią sportu i stawia wiele kontrowersyjnych tez, możemy się z nimi zgadzać lub nie, ale na pewno warto je sobie przemyśleć.
Oct 22, 202101:18:05
#45 - Sergiusz Sobczyk - mistrz Europy Ironman 70.3

#45 - Sergiusz Sobczyk - mistrz Europy Ironman 70.3

Moim gościem jest Sergiusz Sobczyk - mistrz Europe amatorów na dystansie połówki Ironman. Sergiusz wywalczył tytuł w tym roku podczas zawodów w Dani, ale jak sam podkreśla nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jego celem jest zdobycie tytułu Mistrza Świata na "połówce". Sergiusz opowiada szczerze o swoim treningu, regeneracji, o tym jak dzieli czas między życiem rodzinnym, pracą a sportem. Mimo, że jest bardzo mocno nastawiony na konkretny cel, jakoś udaje mu się układać te puzzle i budować work/sport/life-balance.
Oct 08, 202101:11:13
#44 - Ania Lechowicz  - mistrzyni Europy Ironman

#44 - Ania Lechowicz - mistrzyni Europy Ironman

Moim kolejnym gościem jest Ania Lechowicz. W sezonie 2021 wywalczyła tytuł mistrzyni Europy na dystansie IM we Frankfurcie. W swoim debiucie na dystansie IM w Barcelonie Ania osiągnęła czas 9:21 i zakwalifikowała się na Hawaje. Ania opowiada o początkach swojej kariery w triathlonie, o swoich trenerach, o zarządzaniu czasem, oraz o planach na przyszłość.
Sep 12, 202101:02:33
#43 - Adrian Kostera - ultra triathlonista, ultra biegacz i normalny facet

#43 - Adrian Kostera - ultra triathlonista, ultra biegacz i normalny facet

Moim kolejnym gościem jest Adrian Kostera - chłopak, który ukończył 5cio krotnego Ironmana we Francji na drugim miejscu i jednocześnie był pierwszym Polakiem na mecie. Adrian opowiada skąd wzięła się u niego pasja do sportów wytrzymałościowych, jak trenuje, jak wygląda jego życie codzienne, a także o swoich planach ataku na rekord świata w 10cio krotnym Ironmanie.
Jul 16, 202101:20:20
#42 - Małgorzata Otworowska - mama, trener, manager i zawodnik

#42 - Małgorzata Otworowska - mama, trener, manager i zawodnik

Moim kolejnym gościem jest Małgosia Otworowska - mama, trener i zawodnik w jednym. Gosia opowiada o swojej karierze Pro, oraz o mocnym powrocie po kilkuletniej przerwie macierzyńskiej. Przy dobrym planowaniu i zarządzaniu czasem da się pogodzić wiele różnych ról i jednocześnie pozostać uśmiechniętą i optymistyczną osobą.
May 15, 202152:26
#41  - Tomasz Szala - skromny chłopak i mocny zawodnik

#41 - Tomasz Szala - skromny chłopak i mocny zawodnik

W kolejnym odcinku podcastu rozmawiam z Tomkiem Szalą, który okazał się najszybszy spośród polskich zawodników na zawodach IM 70.3 Dubai. Tomek opowiada o tych zawodach, o tym jak trenuje na codzień i skąd u niego pomysł na triathlon. O Tomku nie jest może tak głośno w social mediach, ale jego wyniki zdecydowanie się bronią. Skromny chłopak z dużym potencjałem, który może nas jeszcze nie raz zaskoczyć.
Mar 26, 202154:49
#40  - Mikołaj Luft - jak zainteresować dzieci zabawą w sport

#40 - Mikołaj Luft - jak zainteresować dzieci zabawą w sport

W tym odcinku rozmawiam z Mikołajem Luftem na dwa główne tematy - pierwszy to Mikołaj i co dalej z jego karierą sportową, a drugi to jego ciekawy projekt - Junior Luft Tri Team - w którym Mikołaj wraz ze swoją kadrą trenerską zachęca dzieciaki do bawienia się sportem. Jak się okazuje nie same zawody są najważniejsze, można się po prostu dobrze bawić sportem, wystarczy poobserwować dzieci.
Jan 16, 202151:55
#39  - Radek Pawłowski - American Dream, siła ambicji i ciężka praca

#39 - Radek Pawłowski - American Dream, siła ambicji i ciężka praca

W tym odcinku rozmawiam z Radkiem Pawłowskim nie tylko o sporcie ale także o życiu w Ameryce, treningach i ciężkiej pracy. Radek udowadnia, że dzięki połączeniu ambicji, pracy i siły charakteru można osiągnąć bardzo dużo nie tylko w sporcie, a jednocześnie pozostać normalnym sympatycznym facetem.
Oct 09, 202001:07:40
#38 Okiem Amatora - Marek Musiał - wiek nie ma znaczenia

#38 Okiem Amatora - Marek Musiał - wiek nie ma znaczenia

W tym odcinku rozmawiam z Markiem Musiałem, który karierę sportową zaczął po 50tym roku życia. Nie przeszkodziło mu to w kwalifikacji na Hawaje, a jego forma zawstydza nawet młodych zawodników. Marek udowadnia, że wiek nie ma żadnego znaczenia i liczy się tylko to jak się czujemy. Marek opowiada o tym jak znaleźć radość w treningach i aktywności fizycznej.
Sep 25, 202001:08:07
#37 Okiem Amatora -Darek Dąbrowski prawdziwy człowiek z żelaza

#37 Okiem Amatora -Darek Dąbrowski prawdziwy człowiek z żelaza

W kolejnym odcinku podcastu rozmawiam z Darkiem Dąbrowskim- człowiekiem, który znosi obciążenia treningowe przy których większość amatorów od razu nabawiłaby się kontuzji. Darek robi 3 x pełny dystans w roku, wplatając 1/2 Ironman po drodze. Opowiada o tym jak to robi, jak zaczęła się jego przygoda z triathlonem, co go motywuje i jakie ma plany na przyszłość
Jun 05, 202058:36
#36 Okiem Amatora -Sebastian Karaś pływak który został triathlonistą

#36 Okiem Amatora -Sebastian Karaś pływak który został triathlonistą

W tym odcinku podcastu moim gościem jest Sebastian Karaś. Rozmawiamy o początkach jego kariery pływackiej, o tym jak stopniowo wydłużał swoje dystanse pływackie, aż w końcu postanowił przepłynąć Bałtyk wpław. Sebastian opowiada także dlaczego i kiedy postanowił spróbować swoich sił w triathlonie oraz o swoich planach na kolejne lata.
May 22, 202001:02:20
#35 Okiem Amatora -Mateusz Kaźmierczak trener młodego pokolenia

#35 Okiem Amatora -Mateusz Kaźmierczak trener młodego pokolenia

W tym odcinku rozmawiam z Mateuszem Kaźmierczakiem trenerem triathlonu o jego nowej karierze trenerskiej. Mateusz z powodu kontuzji musiał zrezygnować ze sportu wyczynowego, ale dzięki temu mógł się w pełni oddać swojej kolejnej pasji - prowadzeniu zawodników. Rozmawiamy o treningach, o tym jak Mateusz prowadzi zawodników o tym skąd czerpie wiedzę trenerską oraz o jego planach na przyszłość.
Jan 24, 202044:16
#34 Okiem Amatora - Aplikacja Fit@Home

#34 Okiem Amatora - Aplikacja Fit@Home

W tym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z Hanią i Mateuszem Kaźmierczakami o naszym wspólnym projekcie aplikacji mobilnej Fit@Home. Jeżeli nie włączyliście jeszcze do swoich planów treningowych ćwiczeń uzupełniających i sprawności ogólnej ten odcinek bardzo Wam się przyda :)
Dec 08, 201948:31
#33 Okiem Amatora -Żelazne dziewczyny i ich trener - Ania Padlewska, Lucyna Śliż i Rafał Pierścieniak

#33 Okiem Amatora -Żelazne dziewczyny i ich trener - Ania Padlewska, Lucyna Śliż i Rafał Pierścieniak

Ania Padlewska i Lucyna Śliż wywalczyły kwalifikację na Mistrzostwa Świata na Hawajach. Razem z ich trenerem Rafałem Pierścieniakiem rozmawiamy o ich drodze na Hawaje, szukając punktów wspólnych dla innych amatorów, którzy chcieliby pójść w ich ślady.
Sep 27, 201957:58
#32 Okiem Amatora - (Nie)możliwe nie istnieje z Danielem Lewczukiem

#32 Okiem Amatora - (Nie)możliwe nie istnieje z Danielem Lewczukiem

Daniel Lewczuk udowadnia, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia są głównie w naszej głowie. Praktycznie prosto z kanapy porwał się na wyzwanie czterech pustyń 250 km każda plus pełny IronMan. Rozmawiamy o tym skąd wziął się u Daniela taki pomysł, jak przebiegało to wyzwania, jak trenował i właściwie po co mu to wszystko :)
Jun 26, 201901:08:21
#31 Okiem Amatora - O Swimrun'ie z Jędrzejem Maćkowskim i Rafałem Bebelskim

#31 Okiem Amatora - O Swimrun'ie z Jędrzejem Maćkowskim i Rafałem Bebelskim

Jędrzej Maćkowski i Rafał Bebelski opowiadają o Swimrunie. Trochę mniej popularnym sporcie niż triathlon, ale na pewno nie mniej atrakcyjnym. Rozmawiamy o ich początkach ze Swimrunem, o tym jak Swimrun wchodził do Polski, a także o tym na co początkujący amatorzy chcący w takich zawodach wystartować powinni zwrócić uwagę.
May 13, 201901:09:43
#30 Okiem Amatora - Janusz Szymczak (nie) typowy amator w triathlonie

#30 Okiem Amatora - Janusz Szymczak (nie) typowy amator w triathlonie

W kolejnym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z typowym amatorem takim jak większość z nas trenujących triathlon - Januszem Szymczakiem. Janusz opowiada jak godzi pracę na pełen etat, rodzinę oraz codzienne obowiązki z treningami. Rozmawiamy też o tym jak to jest trenować pod okiem zagranicznego trenera, robiąc wszystkie treningi zdalnie, oraz o tym jak się trenuje w Azji.
Apr 26, 201943:37
#29 Okiem Amatora - Jagoda Podkowska o diecie w sportach wytrzymałościowych

#29 Okiem Amatora - Jagoda Podkowska o diecie w sportach wytrzymałościowych

W kolejnym odcinku podcastu rozmawiam z Jagodą Podkowską, dietetykiem specjalizującym się w sportach wytrzymałościowych. W naszej rozmowie Jagoda przełamuje kilka popularnych stereotypów dotyczących diety i żywienia. Poruszamy temat jedzenia przed zawodami, w trakcie a także po starcie. Jest ciekawie i praktycznie :)
Mar 22, 201949:27
# 28 Okiem Amatora - Swim Fitting

# 28 Okiem Amatora - Swim Fitting

Z tego odcinka podcastu dowiecie się co to jest badanie Swim Fitting i jak można je zastosować do poprawienia swoich wyników w pływaniu.
Mar 01, 201945:40
Okiem Amatora - Odcinek specjalny - Quiz!

Okiem Amatora - Odcinek specjalny - Quiz!

W odcinku specjalnym Okiem Amatora, przepytaliśmy zawodników z ich wiedzy o triathlonie. Tym razem Okiem Amatora bawi i uczy :)
Feb 15, 201928:41
#27 Okiem Amatora -Rafał Pierścieniak o triathlonie

#27 Okiem Amatora -Rafał Pierścieniak o triathlonie

W kolejnym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z Rafałem Pierścieniakiem. Luźna rozmowa o tym jak to jest być szefem największego klubu triathlonowego w Polsce, o tym kiedy zobaczymy Rafała na zawodach, jak trenują początkujący i zaawansowani amatorzy i wiele więcej...
Jan 25, 201956:07
#26 Okiem Amatora - historia mistrza Świata IM Hawaii

#26 Okiem Amatora - historia mistrza Świata IM Hawaii

W kolejnym odcinku historia mistrza Świata IM Hawai z roku 1991. Mój gość nie jest tak znaną postacią jak wielu obecnych zawodników mimo, że jego osiągnięcia są imponujące. Celowo nie podaję kto to jest, tylko zapraszam do wysłuchania odcinka z niesamowitym zawodnikiem!
Jan 11, 201901:04:28
#25 Okiem Amatora - Cezary Figurski o triathlonie z trenerem młodzieży

#25 Okiem Amatora - Cezary Figurski o triathlonie z trenerem młodzieży

Cezary Figurski - trener takich zawodników jak - Łukasz Kalaszczyński, Mateusz Kaźmierczak czy Rafał Pierścieniak, opowiada o tym czym zajmuje się obecnie czyli o trenowaniu młodzieży, o kondycji triathlonu wyczynowego w Polsce a także o tym jak wspomina swoje starty w zawodach.
Dec 07, 201855:56
#24 Okiem Amatora - Maciej Dowbor profesjonalny amator

#24 Okiem Amatora - Maciej Dowbor profesjonalny amator

Maciek Dowbor opowiada o tym skąd wziął się u niego pomysł na triathlon, jak trenuje na codzień, jak łączy trening z obowiązkami rodzinno zawodowymi. Rozmawiamy także o jego starcie na dystansie Ironman na Majorce i o tym na co inni amatorzy chcący wystartować na dystansie długim powinni zwrócić uwagę.
Nov 15, 201801:22:02
#23 Okiem Amatora - Andrzej Skorykow jak nauczyć się pływać

#23 Okiem Amatora - Andrzej Skorykow jak nauczyć się pływać

Andrzej Skorykow opowiada o trudnościach stojących przed dorosłymi amatorami chcącymi nauczyć się pływać w triathlonie i nie tylko.
Nov 02, 201854:16
#22 Okiem Amatora - Beniamin Burda - SBR Team

#22 Okiem Amatora - Beniamin Burda - SBR Team

Beniamin Burda opowiada o drużynie SBR Team. Dowiemy się jak funkcjonuje zespół, jak pozyskuje zawodników, co im zapewnia a także w jakim celu funkcjonuje cały team.
Oct 26, 201849:09
#21 Okiem Amatora - Marta Otto - you are a Double Ironman

#21 Okiem Amatora - Marta Otto - you are a Double Ironman

Marta Otto opowiada jak to jest wystartować i zwycieżyć na dystansie podwójnego Ironman'a
Sep 07, 201843:44
#20 Okiem Amatora - Zbyszek Gucva o GVT BMC

#20 Okiem Amatora - Zbyszek Gucva o GVT BMC

W dwudziestym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam ze Zbyszkiem Gucwą z grupy GVT BMC. Zbyszek opowiada o tym skąd wziął się pomysł na stworzenie takiej grupy, jakie są jej cele, jak wyglądają treningi, skąd pozyskują zawodników i wiele wiele więcej.
Aug 17, 201801:01:27
#19 Okiem Amatora - Pasja do sportu jako biznes

#19 Okiem Amatora - Pasja do sportu jako biznes

W kolejnym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z Maćkiem Żywkiem i Andrzejem Skorykowem o połączeniu pasji do sportu z biznesem. W szczerej rozmowie opowiadają skąd wzięły się ich pomysły na taki biznes, jakie są wady a jakie zalety takiego połączenia a także o tym, jak to jest być w pracy 7 dni w tygodniu przez 24 godziny.Odcinek bardziej jak talk show niż podcast, ale wyszło bardzo ciekawie.
Aug 11, 201801:23:52
#18 Okiem Amatora - Agnieszka Jerzyk

#18 Okiem Amatora - Agnieszka Jerzyk

Mój gość raczej nie wymaga przedstawienia, a już na pewno nie w świecie triathlonu - najlepsza polska zawodniczka i dwukrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich - Agnieszka Jerzyk. Rozmawiamy o początkach kariery, treningu, codziennym życiu sportowca PRO i planach na przyszłość.
Jul 06, 201848:16
#17 Okiem Amatora - Z Gdyni na Hel wpław

#17 Okiem Amatora - Z Gdyni na Hel wpław

W 17tym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z grupą pozytywnie zakręconych świrów :) . Pięcioro to przedstawiciele grupy którzy w ubiegłym tygodniu podjęli się próby przepłynięcia wpław z Gdyni na Hel. Szósta osoba to sprawca całego zamieszania - Rafał Pierścieniak główny pomysłodawca wydarzenia i organizator przedsięwzięcia.Uczestnicy opowiadają, jak się czuli podczas tej próby, czego się obawiali, jak wyglądała kwestia odżywiania, temperatury i ogólnie o tym jak im się płynęło. Rafał opowiada, jak wyglądało to wyzwanie od strony organizatora. Osobiście byłem bardzo zaskoczony tym co usłyszałem od zawodników - nie tylko im się podobało, ale co niektórym było jeszcze za mało pływania.
Jun 22, 201841:16
#16 Okiem Amatora - O triathlonie z FIlipem Szołowskim

#16 Okiem Amatora - O triathlonie z FIlipem Szołowskim

Z Filipem rozmawiam o tym jak wygląda organizacja dużej imprezy sportowej od kuchni, jak z jego perspektywy zmienia się rynek Triathlonu w Polsce. Rozmawiamy też o jego karierze profesjonalnego zawodnika oraz o planach sportowych i biznesowych na przyszłość.
Jun 15, 201855:06
#15 Okiem Amatora - Bieganie długodystansowe/ultra

#15 Okiem Amatora - Bieganie długodystansowe/ultra

W kolejnym odcinku rozmawiam z Patrykiem Aidem o bieganiu długodystansowym. Patryk opowiada o swoich treningach i o tym dlaczego nawet przy biegach ultra trzeba pamiętać o rozwijaniu szybkości.
Mar 30, 201801:04:03
#14 Okiem Amatora - Rower do triathlonu

#14 Okiem Amatora - Rower do triathlonu

W kolejnym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z Krzysztofem Rurką - współwłaścicielem sklepu dla triathlonistów - Tri Rent w Warszawie. Krzysztof opowiada nam jak wybrać rower do triathlonu, na czym powinniśmy się skupić decydując się na markę, model i osprzęt. Rozmawiamy też trochę o aerodynamice, dodatkowym sprzęcie i treningu rowerowym.
Mar 17, 201844:46
#13 Okiem Amatora - Pływanie w Triathlonie

#13 Okiem Amatora - Pływanie w Triathlonie

W tym odcinku podcastu Okiem Amatora rozmawiam z Mariuszem Wędrychowiczem - byłym zawodnikiem i trenerem pływania. Mariusz opowiada dlaczego pływanie sprawia amatorom tyle kłopotów, oraz jak sobie z nimi poradzić.Z rozmowy dowiemy się także w jaki sposób najlepiej określić intensywność na treningu, dlaczego Mariusz uważa dokładankę za najbardziej szkodliwe ćwiczenie techniczne i jak najlepiej pracować nogami podczas pływania długodystansowego.
Mar 03, 201848:16
#12 Okiem Amatora - Poza Horyzont XBC

#12 Okiem Amatora - Poza Horyzont XBC

Feb 11, 201843:13
#11 Okiem Amatora - Trening Amatorów

#11 Okiem Amatora - Trening Amatorów

Rozmawiam z Jakubem Czają o podejściu do treningu amatorów. Kuba opowiada o swoich doświadczeniach związanych z treningiem amatorów i profesjonalistów. Rozmawiamy trochę o sprzęcie, o tym jak to jest trenować na odległość oraz o tym jak zabrać się za poszukiwanie swojej wagi startowej.
Dec 29, 201743:21
#10 Okiem Amatora - Świadome podejście do treningu

#10 Okiem Amatora - Świadome podejście do treningu

Rozmawiam z Kamilem Rajczakiem i Mateuszem Hemką z High Level Center o badaniach wydolnościowych i suplementacji. Ogólnie poruszamy tematy związane ze świadomym podejściem do treningu.
Dec 09, 201701:02:24
#9 Okiem Amatora - O treningu biegowym z Mariolą Ślusarczyk

#9 Okiem Amatora - O treningu biegowym z Mariolą Ślusarczyk

Rozmowa z Mariolą Ślusarczyk - wyczynową biegaczką i trenerką biegania. Dużo praktycznych wskazówek jak poprawić i urozmaicić swoje treningi biegowe - w sam raz na nowy sezon!
Nov 12, 201745:40
#8 Okiem Amatora - Kolejna rozmowa z Mariuszem Pirkiem

#8 Okiem Amatora - Kolejna rozmowa z Mariuszem Pirkiem

Rozmawiam po raz drugi z Mariuszem Pirkiem już po Hawajach. Mariusz opowiada ze szczegółami o swoich dwóch tygodniach przed startem, a potem wspólnie przechodzimy przez pływanie, rower i bieganie podczas Mistrzostw Świata na Hawajach.
Nov 03, 201701:01:08
#7 Okiem Amatora - Rozmowa z Krzysztofem Wieszczkiem

#7 Okiem Amatora - Rozmowa z Krzysztofem Wieszczkiem

Krzysztof Wieszczek - zawodowo aktor, prywatnie triathlonista amator, opowiada o swoich bardzo trudnych początkach w triathlonie, o tym jak łączyć treningi z pracą i na koniec o swoich planach na kolejny sezon.
Oct 28, 201742:10
#6 Okiem Amatora - Rozmowa z Mariuszem Pirkiem

#6 Okiem Amatora - Rozmowa z Mariuszem Pirkiem

Mariusz to mój kolejny gość amator, który zakwalifikował się na mistrzostwa świata na Hawajach. Rozmawiamy na chwilę przed jego wylotem, o tym jak zaczął trenować, o tym jak pogodzić pracę z treningiem oraz o jego kwalifikacji w Bracelonie.
Oct 09, 201739:40
#5 Okiem Amatora - Rozmowa z Mateuszem Wyszyńskim fizjoterapuetą

#5 Okiem Amatora - Rozmowa z Mateuszem Wyszyńskim fizjoterapuetą

Mateusz opowiada o roli fizjoteraputy w treningach, o typowych kontuzjach a także o tym co robić aby ich unikać.
Sep 24, 201734:07
#4 Okiem Amatora - Wywiad z Kacprem Adamem

#4 Okiem Amatora - Wywiad z Kacprem Adamem

Kacper Adam opowiada o swoim treningu, o planach na przyszłość a także standardowo daje kilka cennych wskazówek dla amatorów
Sep 08, 201744:36
#3 - Okiem Amatora - wywiad z Hanią i Mateuszem Kaźmierczak

#3 - Okiem Amatora - wywiad z Hanią i Mateuszem Kaźmierczak

Rozmawiam z małżeństwem Profesjonalnych zawodników - Hanią i Mateuszem Kaźmierczak. Opowiadają o tym jak to jest być Pro w Polsce o swoich treningach oraz trochę podpowiadają co my amatorzy możemy zmienić w swoich treningach.
Sep 01, 201749:53
#2 - Okiem Amatora - rozmowa z Rafałem Hermanem

#2 - Okiem Amatora - rozmowa z Rafałem Hermanem

Wywiad z Rafałem Hermanem - rozmawiamy o treningach, o tym jak je pogodzić z pracą i obowiązkami rodzinnymi i wreszcie o tym jak Rafał przygotowuje się na Hawaje :)
Aug 17, 201734:09
#1 - Okiem Amatora - wywiad z Rafałem Pierścieniakiem

#1 - Okiem Amatora - wywiad z Rafałem Pierścieniakiem

Okiem Amatora - Odcinek 1 - Wywiad z Rafałem Pierścieniakiem założycielem Kuźni Triathlonu
Jul 14, 201746:00