Skip to main content
Spotify for Podcasters
Piotr Mencina

Piotr Mencina

By Piotr Mencina

To jest podcast o ludziach i metodach rozwoju osobistego. Tworzę go z pasji oraz szacunku do wiedzy i doświadczenia. Jest wiele metod rozwoju człowieka. Staram się je poznawać oraz doświadczać ich działania. Niektóre są przekazywane " na wiarę" z pokolenia na pokolenie. Inne znajdują głębokie uzasadnienie w badaniach naukowych. Unikam ocen i potępiania. Przekazuję subiektywne odczucia oraz praktyczną wiedzę. Jeśli lubisz poznawać ludzi, rozwijać się a Twój umysł podąża za sercem, to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Nazywam się Piotr Mencina. Dziękuję, że tutaj jesteś.
Available on
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
PodBean Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

OR 19. BRANŻA EVENTOWA. Blaski i cienie "imprezowania". Gościem podcastu Piotra Menciny jest Kinga Walczyk - dziennikarka, redaktor prowadząca magazyn branży eventowej "Event Management Polska".

Piotr MencinaMay 30, 2019

00:00
01:04:42
OR 24. UZIEMIENIE. Jak odzyskać kontakt z naturą? Gościem podcastu Piotra Menciny jest Wiesia Kutera-Nowak - propagatorka zdrowego stylu życia i uziemienia.

OR 24. UZIEMIENIE. Jak odzyskać kontakt z naturą? Gościem podcastu Piotra Menciny jest Wiesia Kutera-Nowak - propagatorka zdrowego stylu życia i uziemienia.

Zamknięci w domach, w bezustannej bliskości z elektroniką i technologią, jesteśmy atakowani ładunkami elektrycznymi, które stale na nas oddziałują. Nadmiar dodatnich ładunków elektrycznych, a zwłaszcza ich akumulacja na powierzchni ciała, wpływa na nasze samopoczucie oraz stan zdrowia. Człowiek jest bardzo subtelnym „urządzeniem elektrycznym”, w którym nieustannie zachodzą procesy życiowe oparte na prawach fizyki. Każde zaburzenie tych procesów prowadzi do zmian, które mogą doprowadzić do wystąpienia bardzo poważnych chorób cywilizacyjnych. Jednak rozwiązanie tego problemu leży na wyciągnięcie ręki, nogi lub całego ciała – to bliski kontakt z naturą i prawdziwe, fizyczne UZIEMIENIE.

Słuchając rozmowy z Wiesią Kuterą-Nowak poznasz odpowiedzi na następujące pytania.: Czym jest uziemienie i jak wpływa na organizm człowieka? Jakie są główne korzyści z codziennej praktyki uziemienia? Jakie są podstawy naukowe, wyniki badań i opinie ludzi na temat uziemienia? Poznasz także wspaniałą kobietę - pełną blasku i niesamowitej energii. 

Wiesia Kutera-Nowak jest wielbicielką ciągłego rozwoju, terapii naturalnych, zdrowego życia, eko jedzenia i oczywiście uziemienia. Od wielu lat jest zdrową i zadowoloną z życia kobietą. Wyznaje zasadę "od producenta na talerz" i z miłością uprawia w swoim ogrodzie liczne warzywa. Jest autorką bloga o zdrowym żywieniu salatowo.blogspot.com i pasjonuje się naturalną metodą wypieku chleba. Dzieli się nim ze wszystkimi - rodziną, sąsiadami i znajomymi. Odkrycie uziemienia jako sposobu na zdrowe życie, uważa za punkt zwrotny swojego dobrostanu i życia. Każdego dnia praktykuje jakąś formę uziemiania siebie i swoich najbliższych. Najchętniej spaceruje boso lub pływa w naturalnych akwenach. Gdy ziemia jest pokryta lodem lub inne warunki utrudniają chodzenie boso, korzysta z nowinek technicznych - mat i tkanin uziemiających np: prześcieradeł. 

Jun 02, 202020:35
OR 23. COLDMAN. Gościem podcastu Piotra Menciny jest Valerjan Romanovski - podróżnik, kolarz ekstremalny, wielbiciel zimna, uczestnik projektu Oswajamy Żywioły.

OR 23. COLDMAN. Gościem podcastu Piotra Menciny jest Valerjan Romanovski - podróżnik, kolarz ekstremalny, wielbiciel zimna, uczestnik projektu Oswajamy Żywioły.

Jakucja to najzimniejszy region świata zamieszkały przez ludzi. Temperatury panujące tam zimą, dochodzą nawet do -70 stopni Celsjusza. W tych warunkach, nasz gość podjął pasjonujące wyzwanie. Wspólnie z przyjacielem - Piotrem Marczewskim wziął udział w ekstremalnej wyprawie, której celem było Oswojenie Żywiołu Mrozu i wytyczenie nowej granicy ludzkich możliwości. Bez podgrzewaczy, ognia, ciepłych posiłków i namiotów przetrwali w Tajdze wśród wszechobecnego zimna, dzikich zwierząt i własnych słabości. Niby razem, ale jednak przez większą część trasy samotnie - Piotr wędrował pieszo. Valerjan jechał na rowerze.

Słuchając rozmowy z Valerjanem Romanovskim poznasz odpowiedzi na następujące pytania (i wiele innych:).: Jak należy przygotować się do takiej wyprawy? Jak reaguje organizm człowieka walcząc z mrozem o temperaturze - 60 stopni? Jakie motywacje oraz wartości są realizowane w trakcie samotnej wędrówki do granic ludzkich możliwości? Ile kilometrów dziennie można przejechać na rowerze w temperaturze -60 stopni? Jakie są sposoby rdzennych mieszkańców Jakucji na radzenie sobie z ekstremalnym zimnem w ekstremalnych sytuacjach? Czy można morsować w temperaturze -50 stopni Celsjusza? Jakie są zagrożenia dla życia i zdrowia wynikające z obcowania z zimnem? Jak rozpocząć przygodę z morsowaniem i jakie korzyści uzyskuje organizm morsującego człowieka? 

Feb 23, 202037:12
OR 22. ICE WOLF. Wyprawa do granic ludzkich możliwości. Gościem podcastu Piotra Menciny jest Piotr Marczewski - Instruktor Survivalu, uczestnik projektu Oswajamy Żywioły.

OR 22. ICE WOLF. Wyprawa do granic ludzkich możliwości. Gościem podcastu Piotra Menciny jest Piotr Marczewski - Instruktor Survivalu, uczestnik projektu Oswajamy Żywioły.

Jakucja to najzimniejszy region świata zamieszkały przez ludzi. Temperatury panujące tam zimą, dochodzą nawet do -70 stopni Celsjusza. W tych warunkach, nasz gość podjął pasjonujące wyzwanie. Wspólnie z przyjacielem - Valerjanem Romanovskim wziął udział w ekstremalnej wyprawie, której celem było Oswojenie Żywiołu Mrozu i wytyczenie nowej granicy ludzkich możliwości. Bez podgrzewaczy, ognia, ciepłych posiłków i namiotów przetrwali w Tajdze wśród wszechobecnego zimna, dzikich zwierząt i własnych słabości. Niby razem, ale jednak przez większą część trasy samotnie - Piotr wędrował pieszo. Valerjan jechał na rowerze.

Słuchając rozmowy z Piotrem Marczewskim poznasz odpowiedzi na następujące pytania.: Jak reaguje organizm człowieka walcząc z mrozem o temperaturze - 60 stopni? Jakie elementy wyposażenia są niezbędne i mogą uratować Ci życie? Jakie procedury survivalowe wspierają Twoją walkę o przetrwanie? Ile kalorii potrzebuje organizm by przetrwać w tak ekstremalnych warunkach? Czy w miejscu pokrytym grubą warstwą lodu i śniegu można umrzeć z pragnienia? Czego się możesz spodziewać gdy spotkasz na swojej drodze zwierzęta? Czy woda wylana na mrozie z naczynia zamarza w locie? 

Feb 23, 202043:23
OR 21. ASTROLOGIA. Jak gwiazdy i inne ciała niebieskie wpływają na nasze życie i osobisty rozwój? Gościem podcastu Piotra Menciny jest Katarzyna Synal - astrolog.

OR 21. ASTROLOGIA. Jak gwiazdy i inne ciała niebieskie wpływają na nasze życie i osobisty rozwój? Gościem podcastu Piotra Menciny jest Katarzyna Synal - astrolog.

Astrologia od tysięcy lat intryguje, inspiruje i wspiera ludzi w ich dążeniach. Do dzisiaj zachowały się liczne przekazy, które potwierdzają, że wielkie cywilizacje starożytne korzystały z wiedzy o wzajemnym oddziaływaniu ciał niebieskich na siebie oraz wpływie tego oddziaływania na przyrodę, ludzi i ich postępowanie. Znane są spektakularne przypadki przepowiadania zdarzeń, które mają nastąpić w przyszłości. Jednak niezwykle intrygujący jest wpływ astrologii na życie zwykłych ludzi - ich drogę życiową, emocje, punkty zwrotne kariery, preferencje czy podejmowane decyzje.

Słuchając rozmowy z Katarzyną Synal poznasz odpowiedzi między innymi na następujące pytania.:

 • Czym zajmuje się współczesny astrolog i w jaki sposób może Ci pomóc?
 • Jakie są rodzaje, zasady tworzenia oraz główne składniki horoskopu?
 • Co to są osie horoskopowe - linie ascendentu i descendentu?
 • Które ciała niebieskie mają na siebie największy wpływ?
 • Co to jest i jak się wykreśla horoskop urodzeniowy?
 • Jak korzystać z astrokalendarza - narzędzia, które porządkuje wiedzę i ułatwia zrozumienie podstaw astrologii?
 • Jak wygląda idealna sesja, w trakcie której możesz skorzystać z pomocy astrologa? 
Jan 22, 202041:43
OR 20. BEMER. Czym jest oraz jak wpływa na mikrokrążenie i zdrowie. Gościem podcastu Piotra Menciny jest Piotr Sierpowski - promotor wiedzy o mikrokrażeniu i technologii Bemer w Polsce.

OR 20. BEMER. Czym jest oraz jak wpływa na mikrokrążenie i zdrowie. Gościem podcastu Piotra Menciny jest Piotr Sierpowski - promotor wiedzy o mikrokrażeniu i technologii Bemer w Polsce.

W codziennym życiu zwracamy szczególną uwagę na makrokrążenie oraz sprawność serca i dużych naczyń krwionośnych – tętnic i żył. Jednak to mikrokrążenie jest czynnościowo najważniejszym aspektem ludzkiego krążenia, jako miejsce wymiany substancji z komórkami tkanek oraz pierwsze miejsce reakcji systemu obronnego organizmu. Krew w mikrokrążeniu jest mieszaniną osocza i komórek różnych rozmiarów, która zachowuje się jak płyn w rozumieniu fizycznym, ale raczej przypomina sypki materiał na taśmociągu. Dysfunkcja lub zaburzenia mikrokrążenia przyczyniają się do dużej liczby chorób. Nieprawidłowości mikrokrążenia są albo czynnikami przyczynowymi albo wpływającymi na przebieg choroby. Choć zaburzenia mikrokrążenia są często wyzwalane przez zakłócenia w makrokrążeniu, to wykazują powtarzalną tendencję do uzyskiwania własnej dynamiki, często opornej na leczenie, ze znaczną niezależnością od zdarzeń w zakresie makrokrążenia. Przykładem mogą być zaburzenia krążenia i zmiany martwicze związane z cukrzycą typu II oraz różne przewlekłe zaburzenia gojenia się ran. Dostosowywanie się układu krążenia do aktualnego zapotrzebowania organizmu wynikającego z procesów wymiany komórkowej jest najważniejszym warunkiem prawidłowej sprawności fizycznej i umysłowej. Utrzymanie lub przywrócenie skutecznej regulacji układu krążenia krwi w zależności od zapotrzebowania ze strony narządów jest zatem kluczowe zarówno w profilaktyce jak i w terapii. Optymalna regeneracja, przywrócenie stanu normalnego lub wspomożenia procesu gojenia, nie są możliwe bez odpowiedniego udziału mikrokrążenia.

Aby zrozumieć fizjologiczne prawa mikrokrążenia wpływające na miejscową regulację przepływu krwi w narządach, ich dysfunkcje oraz możliwe opcje terapeutyczne, należy wziąć pod uwagę parametry fizykochemiczne, fizjologiczne, związane z mechaniką przepływu płynów oraz sprężysto-mechaniczne.

Jeżeli organy i tkanki nie są prawidłowo ukrwione, nie mogą być w wystarczającym stopniu zaopatrywane w tlen i najważniejsze składniki odżywcze. Funkcjonowanie narządów może być coraz bardziej upośledzone. Naczynia o dużej średnicy gwarantują nam stały przepływ krwi. Mikronaczynia (tętniczki, naczynia włosowate i żyłki) zaopatrują komórki ciała w tlen i substancje odżywcze oraz – usuwają produkty przemiany materii.

 • Około 74% krwiobiegu zachodzi w sieci najmniejszych naczyń krwionośnych.
 • 14% krwiobiegu w żyłach.
 • 11% krwiobiegu zachodzi w tętnicach.

Korzyści ze stosowania technologii Bemer:

 • do 27% lepsza przepustowość w naczyniach (krążenie krwi).
 • do 29% lepsze mikrokrążenie (odżywianie i natlenianie).
 • do 29% większe wykorzystanie tlenu (wydolność i odporność).
 • do 31% silniejszy powrót żylny (detoksykacja).
 • Regulacja przepływu płynów ustrojowych w tkankach i narządach.
 • Lepsza wymiana substancji między krwią doprowadzającą tlen a tkankami.
 • Przyspieszone procesy regeneracji mięśni oraz gojenia się ran.
 • Sprawność mechaniczna i wydzielnicza śródbłonka naczyń krwionośnych – głównego regulatora sprężystości ich ścian oraz wydzielania substancji odpowiedzialnych za ich sprawne funkcjonowanie np.: tlenku azotu
Jan 01, 202025:60
OR 19. BRANŻA EVENTOWA. Blaski i cienie "imprezowania". Gościem podcastu Piotra Menciny jest Kinga Walczyk - dziennikarka, redaktor prowadząca magazyn branży eventowej "Event Management Polska".

OR 19. BRANŻA EVENTOWA. Blaski i cienie "imprezowania". Gościem podcastu Piotra Menciny jest Kinga Walczyk - dziennikarka, redaktor prowadząca magazyn branży eventowej "Event Management Polska".

Kinga jest ambitną młodą kobietą, która od zawsze wiedziała, że dziennikarstwo będzie jej życiową pasją. Ukończyła studia z filologii języka polskiego a następnie politologię i dziennikarstwo. Branżę eventową poznała w sposób bardzo praktyczny. Przez kilka lat prowadziła jako event manager projekty dla znanych marek. Konferencje, integracje i pokazy mody nie mają przed Kingą żadnych tajemnic.

Słuchając rozmowy dowiesz się:

Czy każdy może rozpocząć swoją karierę w branży eventowej? Jakie wykształcenie, cechy i umiejętności są niezbędne żeby odnieść sukces w branży eventowej? Czy branża eventowa jest otwarta dla wszystkich? Jakie są ścieżki rozwoju wewnątrz branży? Czy branża eventowa to tylko wyjazdy, imprezy i ciągła zabawa? Jacy ludzie tworzą branżę eventową w Polsce? Co jest wskaźnikiem sukcesu odniesionego w branży? Gdzie poza agencją można szukać pracy i działać w branży eventowej?

May 30, 201901:04:42
OR 18. JAK ZOSTAĆ MAMĄ W SAM RAZ? Rozmowa dla Mam. Gościem Piotra Menciny jest Joanna Kokoszkiewicz - trener i coach umiejętności wychowawczych.

OR 18. JAK ZOSTAĆ MAMĄ W SAM RAZ? Rozmowa dla Mam. Gościem Piotra Menciny jest Joanna Kokoszkiewicz - trener i coach umiejętności wychowawczych.

W rozmowie skupiamy się na istocie kobiecości, macierzyństwa, samoświadomości, praktyce uważności i innych wartościach, dzięki którym kobiety stają się jeszcze bardziej szczęśliwe, wrażliwe i spełnione. 

Słuchając rozmowy dowiesz się:

 • Jak wygląda prawdziwe życie mamy nastolatków?
 • Co ma wspólnego BMW z wychowywaniem dzieci?
 • Dlaczego wychowywanie dzieci warto zacząć od siebie?
 • Jak zmienia się dziecko wchodząc w okres życia nastolatka?
 • Jak zostać Mamą w sam raz?
 • Co to jest relacja "zlana"?
 • Jak "wrzucić na luz" i odzyskać kontrolę nad własnym życiem?
 • Co może się stać, gdy z miłości do dziecka zapomnisz o sobie?
 • Jak uzyskać odpowiedź na pytanie o cel wychowawczy?
 • Jakiego dorosłego chcesz wychować?
Apr 10, 201901:06:03
OR 17. MORSOWANIE. Przyjemność i zdrowie.

OR 17. MORSOWANIE. Przyjemność i zdrowie.

Gościem Piotra Menciny jest Pan Krzysztof Gruchała, Prezes Stowarzyszenia "Nordowe Morsy" - promotor i wielbiciel morsowania. Morsowanie to nowa pasja wielu Polaków. Porozmawiamy o licznych korzyściach z uprawiania tej formy rekreacji.  

Słuchając rozmowy dowiesz się: Czym jest morsowanie? Jakie korzyści zdrowotne i społeczne możesz uzyskać uprawiając morsowanie? Czy są specjalne przeciwwskazania do uprawiania morsowania? Jak reaguje ciało człowieka na kąpiel w wodzie o temperaturze ok. 2-3 stopni Celsjusza?Jak przygotować się do prawidłowego morsowania? Czy morsowanie wpływa na urodę? Jakie są różnice pomiędzy morsowaniem w morzu oraz w innych akwenach?

Mar 13, 201924:44
OR 16. CHWILA ODPRĘŻENIA. Twój prezent z okazji Święta Kobiet.

OR 16. CHWILA ODPRĘŻENIA. Twój prezent z okazji Święta Kobiet.

Wszystkiego najlepszego z okazji Święta Kobiet!

Tutaj możesz wysłuchać swój prezent.

Zadbaj o swoją ekologię. Znajdź wygodne miejsce. Ciche, spokojne i bezpieczne – takie, w którym czujesz się dobrze. Możesz usiąść w fotelu lub położyć na łóżku i przykryć ciepłym kocem. Przygotuj sobie dobre słuchawki. Kiedy będziesz gotowa na relaks i odprężenie, po prostu wciśnij PLAY.

UWAGA: Mam do Ciebie prośbę – nie słuchaj tego nagrania w wannie lub w trakcie prowadzenia pojazdu.

Mar 08, 201922:47
OR 15. WYSTĄPIENIA PUBLICZNE. Gościem Piotra Menciny jest Juliusz Dzienkiewicz - aktor i reżyser.

OR 15. WYSTĄPIENIA PUBLICZNE. Gościem Piotra Menciny jest Juliusz Dzienkiewicz - aktor i reżyser.

Wysłuchaj rozmowy na temat wystąpień publicznych. Nasze ciało, głos, mimika i gesty są jak zwierciadło – ukazują aktualną prawdę. Warunkiem dobrych wystąpień jest spójność. Jeśli w treści, którą przedstawiasz są wartości, które wyznajesz, będzie Ci łatwiej. Jeśli treść jest niespójna z Tobą, fałsz zawsze znajdzie jakąś drogę by się ujawnić a Twoje ciało to wszystkim objawi. Żeby tego uniknąć możesz zostać aktorem.

Słuchając rozmowy dowiesz się:
Czym są porywające wystąpienia publiczne?
Co o wystąpieniach i grze aktorskiej mówił Mistrz Stanisławski?
Poznasz takie pojęcia jak impostacja, pauza, przerzutnia, dykcja, emisja głosu? “Storytelling”, “Historia Osobista”, “Podróż Bohatera” – modne słowa czy rzeczywiste narzędzia? Co sądzili o pracy z ciałem Jerzy Grotowski, Jan Machulski, Stefan Niedziałkowski? O “użyczaniu osobowości”, “szlachetnym oszustwie wielkiej literatury” i roli aktora.
Dec 20, 201801:17:38
OR 14. GRAFOLOGIA. Gościem Piotra Menciny jest dr Zuzanna Górska-Kanabus, psycholożka, grafolog.

OR 14. GRAFOLOGIA. Gościem Piotra Menciny jest dr Zuzanna Górska-Kanabus, psycholożka, grafolog.

Wysłuchaj rozmowy o grafologii. Dowiesz się jakie są związki odręcznego stylu pisania z psychiką człowieka oraz na co zwraca uwagę grafolog, dr Zuzanna Górska-Kanabus, badając próbkę pisma? Jakie są korzyści z badania grafologicznego - dla osoby, zespołu, grupy, rodziny czy firmy?

Słuchając rozmowy dowiesz się także:

Czym jest "GCP Method"? Jakie są korzyści z udziału w badaniach grafologicznych? Gdzie i jak można rozpocząć swoją przygodę z grafologią? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania grafologii"? Poznasz Zuzannę, wspaniałą kobietę, inspirującą innych w ich drodze do równowagi w związkach?
Nov 14, 201842:56
OR 13. "MOVEMENT MEDICINE". Gościem Piotra Menciny jest Anna Sierpowska - Nauczycielka "MM"

OR 13. "MOVEMENT MEDICINE". Gościem Piotra Menciny jest Anna Sierpowska - Nauczycielka "MM"

Wysłuchaj rozmowy o przebudzeniu tancerza, powrocie do własnego ciała i praktyce ruchu spontanicznego. Poznaj różne korzyści - zdrowotne, społeczne i emocjonalne.

Słuchając rozmowy dowiesz się:
Czym jest projekt "movement medicine"?
Jakie są korzyści z udziału w koncertach, na których taniec i zdrowie to jedność? Gdzie i jak można rozpocząć swoją przygodę z ruchem spontanicznym? Jakie wartości zdrowotne, psychiczne i społeczne możemy uzyskać praktykując "movement medicine"? Jakiej muzyki możesz słuchać w trakcie praktyki ruchu spontanicznego? Poznasz Anię, wspaniałą kobietę, inspirującą innych w ich drodze do zdrowia i równowagi?
Oct 25, 201851:10
OR 12. "WIBRACJE MIŁOŚCI". Gośćmi Piotra Menciny są Asia Orłowska i Alek Sabuda.

OR 12. "WIBRACJE MIŁOŚCI". Gośćmi Piotra Menciny są Asia Orłowska i Alek Sabuda.

Co to jest Wibracja Miłości? Gdzie i jak można rozpocząć swoją przygodę z wibracjami? Jakie wartości możemy spełniać korzystając z dobroczynnego wpływu muzyki wibracyjnej? Jakie instrumenty są wykorzystywane do emisji dźwięków wibracyjnych?

Wibracja miłości to unikatowy sposób na rozwój duchowy i relaksację. Dźwięki wibracyjne przenikają ciało i docierają do zakamarków duszy. Wspierają zdrowie. Gośćmi dzisiejszej audycji są Asia Orłowska oraz Alek Sabuda - artyści, którzy wykorzystują instrumenty etniczne pochodzące z różnych zakątków naszego globu, do kreowania atmosfery pełnej spokoju, harmonii oraz intymnej medytacji. Asia i Alek opowiedzą o tym, jak to się stało, że porzucili nowoczesny i wielkomiejski styl korporacyjnego życia, na korzyść ścieżki rozwoju duchowego. Przekażą swoje doświadczenia i inspiracje dotyczące łączenia obszaru serca, ciała i duszy.
Oct 12, 201801:17:36
OR 11. MEDYTACJE AKTYWNE OSHO. Gościem Piotra Menciny jest Marta Obrycka - Certyfikowany Facylitator Medytacji Aktywnych OSHO.

OR 11. MEDYTACJE AKTYWNE OSHO. Gościem Piotra Menciny jest Marta Obrycka - Certyfikowany Facylitator Medytacji Aktywnych OSHO.

Słuchając rozmowy dowiesz się:

Czym są medytacje? Co to jest za proces?
Co wyróżnia medytacje aktywne według OSHO?
Poznasz rolę intencji w rozwoju osobistym i pracy nad sobą?
Jaką ścieżkę możesz przebyć wspólnie z filozofią OSHO?
Poznasz Martę - wspaniałą kobietę żyjącą w prawdzie i w zgodzie z własną pasją?
Opowiem Ci jakie korzyści odniosłem uczestnicząc w medytacjach aktywnych OSHO prowadzonych przez Martę.
Sep 15, 201801:03:50
OR 10. CO TO JEST SZCZĘŚCIE? Gościem Piotra Menciny jest Bogusław Szedny - Architekt Szczęśliwego Życia. Wysłuchaj rozmowy o istocie szczęścia.

OR 10. CO TO JEST SZCZĘŚCIE? Gościem Piotra Menciny jest Bogusław Szedny - Architekt Szczęśliwego Życia. Wysłuchaj rozmowy o istocie szczęścia.

Słuchając rozmowy dowiesz się:

Co to jest szczęście? Jakie wartości są niezbędne, żeby odczuwać prawdziwe szczęście? W jaki sposób samoświadomość ułatwia drogę do szczęścia? Czy warto kochać siebie - z wzajemnością? Jakie są sposoby dochodzenie do szczęścia? Gdzie na świecie żyją ludzie szczęśliwi? Czy alkohol jest niezbędny do szczęścia? Gdzie szukać inspiracji, wiedzy, alternatywy? Czy intuicja jest dobra na wszystko?
Aug 24, 201801:04:11
OR 9. HIPNOZA. Gościem Piotra Menciny jest Dariusz Wresiło. Nauka, terapia czy sztuka tajemna? Wysłuchaj rozmowy na temat korzyści z zastosowania hipnozy.

OR 9. HIPNOZA. Gościem Piotra Menciny jest Dariusz Wresiło. Nauka, terapia czy sztuka tajemna? Wysłuchaj rozmowy na temat korzyści z zastosowania hipnozy.

Słuchając rozmowy dowiesz się:
Czym jest hipnoza?
Jakie są fakty i mity na temat hipnozy?
Hipnoza w filmach, na scenie, w TV.
Jak można zdobywać wiedzę i praktykę na temat hipnozy?
Jakie są terapeutyczne korzyści zastosowania hipnozy ?
W jakich sytuacjach można stosować hipnozę – wskazania i przeciwwskazania?
Czy można się zorientować, że ktoś stosuje przeciwko nam jakąś formę wywierania wpływu?
Jaki jest związek naszych emocji z podatnością na sugestię?
Gdzie w naszym życiu społecznym jesteśmy poddawani technikom wywierania wpływu?
Jun 16, 201833:19
OR 8. NATUROTERAPIA. Gościem Piotra Menciny jest Łukasz Lubicki. Jak żyć długo i zdrowo - rozmowa o naturalnych metodach leczenia i fitoterapii.

OR 8. NATUROTERAPIA. Gościem Piotra Menciny jest Łukasz Lubicki. Jak żyć długo i zdrowo - rozmowa o naturalnych metodach leczenia i fitoterapii.

Słuchając rozmowy dowiesz się:
Co to jest zdrowie, co to jest choroba?
Jakie są zalecenia naturoterapeutyczne dla współczesnego człowieka?
Czy diety cud są dobre dla wszystkich?
O czym powinni pamiętać wegetarianie?
Jakie korzyści można uzyskać stosując fitoterapię?
Jak możemy oczyszczać organizm?
Ile czasu potrzebuje dorosły człowiek żeby jego organizm powrócił do homeostazy?
Co powinna wprowadzić do pożywienia każda kobieta po 40 roku życia?
Jun 16, 201836:14
OR 7. SONORA - Gośćmi Piotra Menciny są Katarzyna Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak. Opowiedzą o pasji tworzenia instrumentu SONORA.

OR 7. SONORA - Gośćmi Piotra Menciny są Katarzyna Paluszkiewicz i Łukasz Andrzejczak. Opowiedzą o pasji tworzenia instrumentu SONORA.

Słuchając rozmowy dowiesz się: Czym jest i do czego służy instrument SONORA. Jak brzmi ten niezwykły instrument? Jakie korzyści można uzyskać stosując muzykoterapię? Jak trudnym wyzwaniem było zbudowanie takiego instrumentu? Jakie mogą być wskazania i przeciwwskazania do stosowania terapii dźwiękiem?
Jun 16, 201821:18
OR 6: OPOWIADANIE ROZWOJOWE "COŚ".

OR 6: OPOWIADANIE ROZWOJOWE "COŚ".

Akcja opowiadania to fragment życia Maxa – pracownika globalnej korporacji. Po wielu latach pełnej sukcesów służby, Max zostaje zwolniony.

Autor: Piotr Mencina
Lektor: Piotr Antczak
Produkcja: Michał Roszyk, Krzysztof Kuźmiński
Max był odnoszącym sukcesy człowiekiem biznesu. Wszystko robił „asap” – tak szybko jak to możliwe. Niestety jego kariera została nagle przerwana. Max traci poczucie pewności siebie oraz zaczyna poszukiwania odpowiedzi na najważniejsze pytania: o własną tożsamość, system wartości, cele na przyszłość.

W powrocie do optymalnego stanu, towarzyszy mu coach. Tytułowe „Coś” to tajemnicza siła, która w nieuświadomiony sposób wpływa na nasze życie. Każdy ma swoje własne „Coś”. Wysłuchaj opowiadanie. Może odkryjesz „Coś” we własnym życiu. Może otworzysz właściwsze drzwi.
May 25, 201829:07
OR 2: OPOWIADANIE ROZWOJOWE "ZNAKI".

OR 2: OPOWIADANIE ROZWOJOWE "ZNAKI".

Akcja opowiadania rozgrywa się w trakcie charytatywnej gali w luksusowym hotelu Boston Harbor. Inspirujące postaci, szczegółowe opisy, intrygujące zwroty akcji.

Autor: Piotr Mencina
Lektor: Piotr Antczak
Produkcja: Michał Roszyk, Krzysztof Kuźmiński
Tytułowe „ZNAKI” to niewerbalne aspekty naszej komunikacji. To uniwersalny język ciała, ukazujący rzeczywiste intencje, poziom zaangażowania, emocje. Przewodnikiem po świecie znaków jest Jack Hogan – wnikliwy obserwator, dyrektor hotelu. Wysłuchaj opowiadanie. Może zwrócisz uwagę na więcej szczegółów oraz spojrzysz świadomie na „ZNAKI” we własnym życiu.

Czytając opowiadanie dowiesz się:
Jakie gesty i zachowania są pomocne w życiu każdej kobiety?
Jak piękna i subtelna może być prawdziwa kobiecość?
Dlaczego warto być dobrym słuchaczem?
Czym jest spójność w wystąpieniach publicznych?
Jakie błędy można popełnić próbując zrobić wrażenie?
Jak obserwować innych ludzi i na co kierować swoją uwagę?
May 25, 201833:38
OR 5: ZEN-COACHING. Gościem Piotra Menciny jest Marta Obrycka.

OR 5: ZEN-COACHING. Gościem Piotra Menciny jest Marta Obrycka.

Słuchając rozmowy dowiesz się:

Jak można rozwijać swój potencjał dzięki Zen Coachingowi?
Czy warto jest żyć w zgodzie z zasadą “TU i Teraz”?
Za czym może tęsknić Twoje serce?
Jakie są i jakiej sfery człowieka dotyczą główne pytania w Zen Coachingu?
Jakie korzyści dla siebie i swoich bliskich można uzyskać podążając ścieżką Zen Coachingu?
Czy są przeciwwskazania do wykorzystania metody?
May 25, 201846:28
OR 4: NEURO-PLASTYCZNOŚĆ. Gościem Piotra Menciny jest Benedykt Krzysztof Peczko.

OR 4: NEURO-PLASTYCZNOŚĆ. Gościem Piotra Menciny jest Benedykt Krzysztof Peczko.

Słuchając rozmowy dowiesz się:

Po co nam jest potrzebny rozwój osobisty?
Czym jest neuro-plastyczność?
Dlaczego warto jest dbać o rozwój neuro-plastyczności?
Jakie są metody rozwoju neuro-plastyczności?
Jakie korzyści można uzyskać dbając o rozwój neuro-plastyczności?
Jak tryb życia może wpłynąć na poziom naszej aktywności w wieku dojrzałym?
Czy ludzie po 50 roku życia mogą wciąż rozwijać swoje talenty i pasje?
May 25, 201848:16
OR 3: USTAWIENIA BERTA HELLINGERA. Gościem Piotra Menciny jest Małgorzata Rajchert-Lewandowska.

OR 3: USTAWIENIA BERTA HELLINGERA. Gościem Piotra Menciny jest Małgorzata Rajchert-Lewandowska.

Słuchając rozmowy dowiesz się:

Kim jest twórca metody ustawień systemowch – Bert Hellinger?
Dlaczego metoda ustawień systemowych jest uważana za kontrowersyjną?
Jakie są główne korzyści i efekty z wykorzystywania metody ustawień?
Z jakimi problemami można zgłaszać się na ustawienia systemowe?
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykorzystania metody?
Jak przebiega sesja ustawień w praktyce?
Jakie są kierunki rozwoju metody w Polsce i na świecie?
May 25, 201845:11
OR 1: ARCHETYPOWA MOC KOBIECOŚCI. Gościem Piotra Menciny jest Renata Arendt-Dziurdzikowska.

OR 1: ARCHETYPOWA MOC KOBIECOŚCI. Gościem Piotra Menciny jest Renata Arendt-Dziurdzikowska.

Słuchając rozmowy “Archetypowa moc kobiecości” dowiesz się:

Czym są archetypy kobiecej osobowości?
Jaka jest moc sprawcza archetypów?
W jakim celu możesz odkrywać swój archetyp?
Dlaczego życie w zgodzie z archetypem jest ważne?
Jak współczesna kobieta może korzystać z mocy archetypowej Bogini?
Po czym można poznać wśród nas, kobiety żyjące w zgodzie ze swoim archetypem?
Jaka jest rola mężczyzny w życiu kobiety archetypowej?
Za jaką kobietą tęsknią mężczyźni wrażliwi?
Gdzie znajdziesz inspirację oraz gdzie możesz zdobyć więcej informacji o archetypach kobiecej osobowości?
May 25, 201833:54