
Bez balastu
By Pábení
Powered by Pábení.cz - tvůrci a tahouni funkčních změn.

Bez balastuMar 30, 2023

Transition Design - Jak přistoupit k řešení komplexních problémů
Epizoda vznikla jako záznam diskuze Hovory o designu.
Jak změnit designovou praxi k řešení komplexních výzev jako jsou klimatická změna nebo sociální nerovnosti? Stávající designová praxe postavená na principech Human Centered Design pro řešení výzev 21.stolení nestačí. Řešení má tendenci uzavírat do vakua umělých potřeb úzké skupiny lidí, podporovat cíle jednotlivců a soustředit se na tvorbu nového
Jak takovou praxi změnit, abychom jako designéři získali nástroje a přístupy, které budou schopné pracovat s komplexními systémy a klást důraz na zajištění důstojného života všech lidí na obyvatelné planetě?
K diskuznímu stolu jsme proto pozvali designérku a výzkumnici Kláru Pelouškovou a designéra služeb Matěje Malechu.
Společně jsme otevřeli témata: – Proč stávající designová praxe na výzvy 21. stolení nestačí? – Co je to Transition Design? – Jak principy Transition Designu uplatnit v praxi?
___
Co jsou Hovory o designu? Prostor pro sdílení zkušeností a odborných pohledů na udržitelný a zodpovědný rozvoj organizací, design služeb a produktů. Cílem je objevovat možná využití konkrétních designových nástrojů a metod pro proměnu chování organizací.

Jak ověřit, že má CSR projekt životaschopný byznys model?
Jak rychle a spolehlivě ověřit, jestli koncept CSR projektu bude životaschopný? Případové studie o úspěšných CSR projektech s byznys modelem.
Své zkušenosti budou sdílet:
– Klára Hálová - manažerka kategorie vody, Mattoni 1873. Zálohování PETek a plechovek - co nás ujistilo, že jdeme správnou cestou?
– Lenka Rysová, produktová manažerka, Komerční banka. Role banky při přechodu na environmentálně udržitelnou ekonomiku
– Zuzana Holá Head of Communication & Sustainability, Vodafone. Cesta od CSR projektů k odpovědnému podnikání. Udržitelný byznys jako úkol pro obchodní oddělení i všechny zaměstnance
Záznam online události z 26. 5. 2021.

CSR jako byznys model
Může CSR firem obsahovat funkční byznys model? Co by se stalo, kdyby firmy své rozpočty na CSR využily na tvorbu služeb či produktů, které jsou regenerativní pro společnost, životní prostředí i ekonomiku?
Uslyšíte příběhy z praxe, jak byznys model do CSR funkčně dostat, a v ideačním workshopu si budete moci kreativně zapřemýšlet nad výzvami pro vaši organizaci.
Záznam online události z 13. 4. 2021.

Co bude znamenat COVID-19 pro služby?
Záznam webináře o změnách lidského chování způsobených COVID-19. Budeme mluvit o tom, co znamená pro služby a byznysplány. Budeme mluvit o změnách v organizacích a o nových příležitostech.
Budeme kombinovat prognózy a data z relevantních zdrojů, reálné postřehy z českého prostředí napříč soukromým i veřejným sektorem, praktické tipy pro návrh nových služeb a úpravy stávajících.
K podcastu se vám bude hodit board v Miro, se všemi materiály a zajímavými odkazy: https://miro.com/app/board/o9J_kuWV5mM=/

Komunikace krize a komunikace změny do týmu - i leader má právo na emoce
Za poslední týdny:
Jsme dovnitř vlastních týmů komunikovali bezpočet změn. Vytvářeli jsme adaptivní scénáře. Pracovali s emocemi, čísly, fakty. Někdy to šlo dobře. Někdy hůř. Taky jsme pomáhali řadě malých a středně velkých organizací a firem posunout své podnikání a dělat těžká rozhodnutí. Podporovali jsme je v tom, jak je komunikovat zaměstnancům a partnerům.A víme, že to nebylo zdaleka naposledy. Protože se situace kolem lokálního i globálního trhu mění. Burzy padají. Proměňuje se role nevládních organizací, role veřejného i soukromého sektoru.
Témata, kterých se dotkneme Jak strukturovat a nastavit adaptivní scénáře. Proč do týmu komunikovat jasná call to action. Jak pracovat se zpětnou vazbou směrem k lidem, kteří jsou nastavení růstově a fixně. Jak pracovat s radikální otevřeností. Jak pracovat s tím, že z hlediska tribal leadershipu dnes lidi směřují do stavu "můj život stojí za prd". A jak to celé dělat v online době bez osobního kontaktu.
Spokojenost lidí v práci a její měření (nástroj Pindex)
„Vyšší mzda vám automaticky nezaručí, že se lidi v týmu budou mít hezky.“ Povídání o spokojenosti lidí v práci, významu důvěry a otevřenosti v organizacích i o přínosu měření spokojenosti pomocí interního nástroje – Pindexu. Z pohledu team leadera a designéra. S Markem Menclem a Josefem Kocurkem z Pábení.

Využití Design Sprintu při propojení ČMSS s ČSOB (omlouváme se za zhoršenou kvalitu zvuku)
S Michalem Sedmerou, byznys stratégem z ČSOB jsme rozebrali, jakým způsobem jim Design Sprint a designové přemýšlení pomáhí při propojenování procesů ČMSS a ČSOB
Jak probíhá Change Management v tak výrazné a komplexní akvizici? Jak k řešení pomáhá Desing Sprint? A jaké zkušenosti si z něho Michal a jeho tým odnáší? A jak se ČSOB jako největší poskytovatel hypotečních úvěrů v ČR dívá na bytovou krizi v Praze?
Change management v praxi – záznam přednášky Romana Hřebeckého z Pábení
Přednáška o tom,
jak dostat silnou vizi do reálné práce lidí napříč vaší organizací, jak rychle poznáte, že lidi rozumějí tomu, kam je vedete, jak změnu řídít jako manažer a vést jako leadr, jak k zásadní změně organizace pomůže rebranding a jiné nástroje.Přednáška plná příkladů, tipů a případových studií z IT, výrobních firem i organizací veřejného sektoru.
Přednáška o tom, proč je vhodné zbavovat svět balastu
Přednáška vhodná pro šéfy, manažery, kteří mají na bedrech změnu a taky trocu pro HR.
Když mi napíšete, jak se vám líbila, na roman@pabeni.cz, budu je a jen rád.
Roman Hřebecký
www.pabeni.cz