Skip to main content
Spotify for Podcasters
Pełna Kulturka

Pełna Kulturka

By Pełna Kulturka

Filmy. Gry. Nowoczesna kultura. Blog na pełnej kulturce.
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Pełna Kulturka Podcast: Mortal Kombat [#6]

Pełna KulturkaFeb 26, 2021

00:00
13:32
Pełna Kulturka Podcast: Mortal Kombat [#6]

Pełna Kulturka Podcast: Mortal Kombat [#6]

Get over here! I posłuchaj kolejnego odcinka Pełna Kulturka Podcastu, który tym razem zabiera Was, drodzy słuchacze, do świata pełnego przemocy, krwi i urwanych głów. Tam gdzie królują Scorpion, Sub-Zero, Liu Kang i Shang Tsung. No... Po prawdzie to nie jest aż tak ostro, ale Castel, jako wieloletni fan serii Mortal Kombat nie mógł sobie odpuścić nawiązań do słynnych gier o - jak to się drzewiej określało - "mordobiciu". Wszystko za sprawą niedawno opublikowanego zwiastuna filmowego rebootu, który trafi do widzów w połowie kwietnia. Oczywiście, jak każdy odcinek PKP, ten też oferuje znacznie więcej niż tylko Fatality. Najpierw wejście smoka, a potem zaglądamy na inne planety!

Feb 26, 202113:32
Pełna Kulturka Podcast: "Na rauszu", trauma bohaterki "Lśnienia" i oscarowa ruletka [#5]

Pełna Kulturka Podcast: "Na rauszu", trauma bohaterki "Lśnienia" i oscarowa ruletka [#5]

Pierwszy weekend z otwartymi kinami był magiczny. Gdy zasiadłem na widowni krakowskiego kina Mikro przypomniałem sobie, jak bardzo brakowało mi tej bladoniebieskiej poświaty, którą ekran oświetla ludzi siedzących w rzędach przede mną. Jak brakowało mi śmiechu, który dzieli ze mną cała sala. Jak brakowało mi tego uczucia oburzenia na tę parę, która tuż za mną zbyt namiętnie i głośno komentuje wydarzenia w filmie. W tej atmosferze obejrzałem przedpremierowo "Na rauszu" z Madsem Mikkelsenem w roli głównej - i między innymi o tej duńskiej produkcji usłyszycie w najnowszym Pełna Kulturka Podcaście. Posłuchacie też o trawiącej Shelley Duvall - bohaterkę "Lśnienia" Stanleya Kubricka - chorobie psychicznej i urazie, który pozostawiła współpraca z genialnym reżyserem. Nie zabraknie także shortlisty oscarowych nominacji. Jak zawsze, Pełna Kulturka poleca się do słuchania. Bartłomiej Plewnia, zapraszam!

Feb 15, 202120:15
Pełna Kulturka Podcast: Ruszamy w kosmos [#4]

Pełna Kulturka Podcast: Ruszamy w kosmos [#4]

Z Pełną Kulturką można się wybrać wszędzie, nawet w przestworza! W tym tygodniu kolejny odcinek P.K.P. przybliża więcej gier niż "ruchomych obrazków", ale tych też nie brakuje (i do tego odnosi się kosmiczne nawiązanie). Poza tym mam dla was pierwsze wrażenia z produkcji elektronicznej, o której obecnie mówi cała Polska i spora część świata. Kilka razy już na łamach PK o niej było i jeszcze kilka razy na pewno będzie. Castel znowu siada za stery tej międzyplanetarnej lokomotywy. Kto gotów, niech zapnie pasy. Lecimy!

Feb 06, 202111:42
Pełna Kulturka Podcast: Solidarność naszą bronią [#3]

Pełna Kulturka Podcast: Solidarność naszą bronią [#3]

PKP nie zwalnia (wbrew powszechnej opinii) i uderzamy z trzecim odcinkiem na Pełnej Kulturce. Ciężkie czasy nastały dla Polski, a konkretnie Polek. Czas miecza i topora, czas pogardy i żółtego zimna. Walczymy razem z Wami, drogie Panie, póki co propozycjami na spędzanie przerw pomiędzy kolejnymi protestami. The fight goes on!

Jan 30, 202113:35
Pełna Kulturka Podcast: Pieski na Alasce, film z recyklingu i Brooklyn 9-9 [#2]

Pełna Kulturka Podcast: Pieski na Alasce, film z recyklingu i Brooklyn 9-9 [#2]

Jedna z ciekawszych i niedocenionych zarazem premier w świecie niezależnych gier wideo w 2020 roku to "The Red Lantern". Mimo niespecjalnie rozbudowanej mechaniki i faktu, że tytuł można ograć w ciągu zaledwie 2-3 godzin, jest to czas bardzo dobrze spędzony dzięki trzem elementom: pięknej Alasce, psiakom i aktorce, która podkłada głos pod główną bohaterkę. W tym podcaście Pełnej Kulturki między innymi o tym, co urzeka w grze o podróży do tytułowego "czerwonego lampionu". Posłuchacie też o nowym krótkometrażowym filmie nt. zmian klimatycznych, który został "zmontowany w całości z materiałów z recyklingu". Wspomnę też o "Brooklyn 9-9" - 6. sezon tego serialu pojawił się w tym miesiącu na Netfliksie. Bartłomiej Plewnia, zapraszam!

Jan 23, 202111:31
Pełna Kulturka Podcast: Strike first, strike hard, no mercy [#1]

Pełna Kulturka Podcast: Strike first, strike hard, no mercy [#1]

Idzie nowe na Pełnej Kulturce. Ruszamy z nowym cyklem podcastów. W każdy weekend Castel i Bartuś na zmianę będą się z Wami dzielić swoimi propozycjami na weekendowe granie, oglądanie filmów, czytanie książek, komiksów czy binge-watching seriali. Każda propozycja oczywiście okraszona komentarzem i spostrzeżeniami na temat danej produkcji, sezonowo bądź ogółem. Spokojnie! Tym razem obiecujemy nie nagrywać audiobooków o długości 45 minut. Jak to ktoś z naszych bliskich powiedział: "będzie w sam raz do posłuchania na czas relaksującej kąpieli". Albo podczas przejażdżki tramwajem czy autobusem.   Premierę naszych PKP [Pełna Kulturka Podcastów] wziął na siebie Castel. Serdecznie zapraszamy do słuchania!

Jan 16, 202108:47
Cyberpunk 2077. Czy gra jest warta świeczki? [Pełna Kulturka]
Jan 10, 202144:54