Skip to main content
Spotify for Podcasters
Performance podcast

Performance podcast

By Adam Česlík

Performance Podcast nabitý informacemi nejen o novinkách v performance světě Adama Česlíka. V podcastech se budeme také bavit o tématech jako je zdraví, pracovní výkon, trénink a obecně wellbeing. Zazní hodně praktických rad, které můžete ihned aplikovat a tak tento podcast okamžitě zužitkovat.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#29: Jaká jsou skrytá rizika užívání rybího oleje a oxidovaných omega 3?

Performance podcastMay 04, 2023

00:00
15:57
#29: Jaká jsou skrytá rizika užívání rybího oleje a oxidovaných omega 3?

#29: Jaká jsou skrytá rizika užívání rybího oleje a oxidovaných omega 3?

Video-podcast!* Upgrade Spotify nám nyní umožňuje nahrávat video-podcasty rovnou i sem, takže zde najdete poslední video-článek o ryzicích užívání rybího oleje a purifikovaných forem omega 3, které snadno oxidují při procesu výroby, skladování, a dokonce i v našem těle. A byť tak mají omega 3 stále benefity pro zdraví, je potřeba celkově přehodnotit náš přístup k jejich doplňování, kdy se tady za poslední roky vytvořilo paradigma, kdy má skoro každý doma více či méně kvalitní rybí olej a ten dává každý den v roce.

Video vzbudilo různé ohlasy, a protože je pro různé názorové skupiny pobuřující, věnujeme se vědě za touto problematikou dále na našem Twitteru + stories. Na Patreonu už najdete druhou část o tom, jaká je naše holistická perspektiva k doplňování omega 3.

*Abyste viděli videa, nesmíte mít v nastavení Spotify puštěno šetření dat (zejména při auto. stahování podcastů).

Hlavní odkazy:

⁠Twitter @pl_lifestyle (Performance lifestyle)⁠: Oproti Instagramu se více zaměříme na představování vědy, praxe a myšlenek. Bez cenzury. ⁠Performance Patreon⁠ (420 Kč / měsíčně): Vytváříme obsah přímo pro Patreon: Video-články, praktické návody a informace, představující Integrální přístup (z oblasti holistického přístupu, Performance tréninku i práce ve Vědomí). Každý týden 1 - 2 nové příspěvky kvalitou a infem na úrovni dřívějších protokolů. Hlavní stránky www.plstyle.cz: Zde PL hlavní protokoly, přednášky, kurzy, Univerzitu a její studijní sekce + tréninkovou aplikaci Odboj PT. Aktuálně chystáme vydat knihu Holistická výživa I jako poslední velký protokol a završení jedné dlouhé cesty, která bude pokračovat v nové podobě na Patreonu. Blog Rise by Performance (www.risebyperformance.cz) - už přes 10 let hlavní centrum našich informací.
May 04, 202315:57
Vítejte do nové vývojové fáze PL: Integrálním přístupem, a současně do nové fáze našich podcastů (i s videem)

Vítejte do nové vývojové fáze PL: Integrálním přístupem, a současně do nové fáze našich podcastů (i s videem)

Po skoro roce tady máme ještě ne regulérní podcast, ale oznámení další vývojové fáze (a to rovnou i v testovací verzi s videem na Spotify)! Od teď se můžete těšit na pravidelnější video-podcasty (které zatím vycházely jen na Youtube, proto tady dlouho nic nebylo), kromě toho čas od času udělám také pouze audio podcast, který bude více o předávání myšlenek než jako přednáška. Welcome back!

Hlavní novinky:

Twitter @pl_lifestyle (Performance lifestyle): Nová platforma, kde budeme sdílet studie, vědu, ale také praktické info a věci k zamyšlení, a to bez cenzury (na rozdíl od Instagramu, kde spoustu věcí zmiňovat nemůžeme). Dejte proto odebírat, a pokud nemáte, doporučuji stáhnout, protože do měsíce do pro nás bude nejdůležitější platforma pro komunikaci a veřejnou komunitu. Performance Patreon (420 Kč / měsíčně): Jako byste každý měsíc dostali nový protokol (za velice přívětivou cenu), a to ve formátu 6 - 8 obsáhlých příspěvků s informacemi které jsme z 80% zatím nikdy nepředstavovali (a to ani v protokolech), doplněné infografikami pro shrnutí problematiky, a velice často také kvalitními video-články. Všechno od výživy, přes zdraví, neuro-optimalizaci, až po tréninkové rozpisy a práci ve Vědomí. Čím větší komunita bude, tím více benefitů tam najdete.

Zdravím po téměř roce! Toto ještě není regulérní podcast, ale oznámení nové vývojové fáze Performance lifestyle, která začala poeticky po završení 10ti let naší existence (celou naší historii a vývoj najdete zmapován v hlavním článku s tunou fotek a videí na blogu). Tato fáze je spojená s Integrálním přístupem, v rámci kterého přichází čas, začít představovat nová témata a jejich řešení nejen s ohledem na lineární vědu, ale propojení různých přístupů a hlavně naší praxe. Pro ty orientované pouze na lineární vývoj vědy, vědeckých poznatků a přijímání některého z etablovaných názorových škol (ať už k výživě, optimalizaci nebo práci na sobě), to možná bude na počátku trochu šok. Integrální přístup je totiž celý o tom, že se začínají objevovat nová témata a řešení, a z převládajících systémů emerguje něco nového. Kam až nás tato cesta zavede závisí pouze na Vás!

S novou fází vývoje totiž také pomalu přicházíme k novému systému vzájemného propojení mezi námi a Vámi: Nové možnost sdílení aktuálních poznatků s klienty, pro které dřívější protokoly nebyly dostatečně flexibilní, a současně podpora toho, abychom mohli věnovat čas, peníze a lidské prostředky do vytváření podkladů (zejména kvalitních videí s vloženými infografikami) pro osvětu společnosti (včetně investice do reklamy, aby se témata šířila dále).

Toto elegantní propojení představuje náš Performance Patreon, který nahrazuje dřívější prodej protokolů, a kdy specificky pro něj vytváříme články, povídací i praktická videa, praktické protokolky, a vzájemné diskuze. Patreon nám umožní na jedné straně předávat klientům více praktických informací, pro optimalizaci těla, mysli i Vědomí (kdy se tam objeví také tréninkové protokoly, společné meditace a další), a na druhé straně tato komunita finančně podpoří zmiňovanou osvětu veřejnosti skrze produkci videí, podcastů, a info příspěvků (kdy samozřejmě rozdělujeme mezi infem pro Patreon = pokročilé, a pro veřejnost = osvěta a základy).

Adam Česlík

May 04, 202311:30
#28: Čtyři mentoři, kteří mě nejvíce ovlivnili (Poliquin, Calábek, Chek, Hawkins)

#28: Čtyři mentoři, kteří mě nejvíce ovlivnili (Poliquin, Calábek, Chek, Hawkins)

00:02:57 - Mentor č.1 - Charles Poliquin - Svého času světově nejproslulejší silový trenér, který pomohl získat medaile z mistrovství světa a Olymijských her desítkám profi sportovců napříč všemi druhy sportů. V pozdní části svého života skoro dvě dekády cestoval po světě a pořádal workshopy, na kterých vyučoval vlastní systémy silového tréninku, hormonální optimalizace, v té době revoluční suplementace, a dalších metod, z nichž většinu nikdy nepředstavil široké veřejnosti. Měl jsem tu možnost se od něj po řadu let učit nepřímo a několik let v přímém kontaktu, nicméně náš příběh i jeho život skončily pro mnohé nečekaně (podcast, ve kterém vyprávím více o jeho metodách a osobní zkušenosti: Vznik a vývoj Performance training - podcast #11).

00:23:26 - Mentor č. 2 - Milan Calábek - Ve chvíli, kdy jsem si myslel, že už vím o výživě a zdraví vše, přišel nenápadný starý muž z Česka (kterému byste dle vitality a rychlosti myšlení rozhodně netipovali více než 80 let), u kterého stačilo slyšet 20 minut rozhovoru, aby mě naprosto ohromil svými znalostmi (které dalece překračovaly ty od Poliquina), a já si uvědomil, že se od něj musím začít učit. Celkem jsem u něj studoval 4 roky v jeho, po většinu času uzavřené, škole čar a kouzel, kam jsem sice nastoupil pro zájem o genetiku a epigenetiku, ale nakonec tím největším přínosem bylo nastartování mého zájmu o spiritualitu a Vědomí. V podcastu se dozvíte, jak dalece ovlivnil Performance lifestyle. 

00:49:28 - Mentor č. 3 - Paul Chek - Ve chvíle silné vnitřní krize a rozpolcení, kdy jsem se snažil jet současně na třech koních: Extrémním silovém tréninku, práci pro Performance lifestyle, a snahou o rozvíjení vlastního Vědomí a spirituality, kdy jsem se blížil k pomyslné propasti, a musel se rozhodnout, kterým směrem budu dále pokračovat, tak přišel tento světově proslulý silový trenér, holistický coach a spirituální guru, který mi jedním šmahem ukázal, jak se dá vše spojit do fungujícího a jednotného celku, nejen ve vlastním životě, ale i práci s lidmi a systému vzdělávání pro profesionály. V podcastu se dozvíte o jeho strastiplném přechodu z pozice egocentrického silového trenéra (jako byl Poliquin) do archetypu moudrého učitele (po vzoru Milana Calábka), a jak i Paul ovlivnil další vývoj můj i Performance lifestyle. 

01:15:23 - Mentor č . 4 - David R. Hawkins - Celá hodina podcastu je pak věnována poslednímu z velkých mentorů, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, i kdybyste první tři neposlouchali. A na druhé straně, pokud budete poslouchat podcast v celku, tak si ji dejte separé klidně jiný den, večer a ideálně v meditativní pozici. Segment odpálíme velice silnou osobní historkou, kterou jsem takhle ještě nikdy neříkal veřejně, přičemž se pak dostaneme k málo známému skutečnému životu, pádu a vzestupu Hawkinse, a dostaneme se samozřejmě i k velkým konceptům o našem Vědomí a okolní realitě, vyplývajícím z jeho celoživotního díla. Máte se na co těšit! Sám jsem při nahrávání cítil přítomnost jeho Vědomí a jakoby mi pomáhal s formulací a artikulací toho, co sám prožíval.

"Když je žák připraven, učitel se objeví."

A pokud mohu já byti tím Vaším učitelem či mentorem, a pokud by to mělo být v oblasti spirituality a Vědomí (a vnitřní práce na sobě), tak přijďte 17. září na přednášku Moderní cesty ke svému Vědomí v Praze: www.risebyperformance.cz/prednasky Není to jen další přednáška, je to TA přednáška, na které pokud máte být, tak tam BUDETE. V případě, že chcete jít cestou více Performance holistického poradenství, tak mohu být Vašim mentorem po dobu 10ti měsíců v rámci nového ročníku Performance univerzity 2.0 - všechny informace na www.plstyle.cz/univerzita

Aug 30, 202202:04:25
#27: Mých 14 měsíců bez masa / Rostlinné vs živočišné stravování

#27: Mých 14 měsíců bez masa / Rostlinné vs živočišné stravování

Video-verzi tohoto podcastu najdete na Youtube Performance lifestyle

V rámci tohoto podcastu Vám povykládám, jak jsem přecházel od kulturistického stravování postaveného na kuřeti a rýži, přes jedení tří hovězích steaků denně, až ke stravování podle svého genotypu, a jak mě následně spirituální praxe zavedla ke 14ti měsícům bez masa, co jsem se během toho naučil, co mi to dalo a vzalo, a jak se stravuji nyní (kdy opět jím maso). Během tohoto příběhu si dovolím řadu odboček k problematice vlákniny, rostlinných antinutrientů nebo celkově srovnání vyhraněně rostlinného a živočišného stravování. A věřím, že Vás tato problematika bude také zajímat. 

Zajímavé a zmiňované odkazy:

Přednáška Holistická výživa 18. června v Praze - informace a vstupenky. Na ní si řekneme více o tom, jaké nutrienty většinou lidem chybí ve stravování (ať již rostlinném nebo živočišném), a jak je pomocí potravin začít doplňovat.  Holistický protokol: Pokud hledáte odkud začít s kvalitou potravin a přechodem na lepší stravování (aka nejlepší :D), tak nehledejte dále nežli Holistický protokol, který Vás zasvětí také do dalších 11ti oblastí optimalizace životního stylu metodou, která je pro všechny udržitelná.  Na konci června plánujeme vydat po roce velký hlavní protokol, který se bude věnovat právě problematice potravin, výživy a nutrientů a poprvé propojí všechny zásady Performance stravování dohromady. Komplexní průvodce touto problematikou nám zatím chyběl, a to zejména s ohledem na nové poznatky, které se stále více hromadí v kontextu moderní vědy i zkušenosti s klienty.  Pokud potřebujete pomoci, napište na adam@risebyperformance.com - zázraky neumíme, ale nabídneme přátelskou náruč.
Jun 04, 202201:00:26
#25 Holistická perspektiva k trávení (a jaké nemoci jsou spojené s jeho narušením)

#25 Holistická perspektiva k trávení (a jaké nemoci jsou spojené s jeho narušením)

Video-verzi tohoto podcastu najdete na Youtube Performance lifestyle - obsahuje také vnořené přehledové tabulky a grafiky pro lepší pochopení informací. 

Chystaný praktický protokol PL: GUT najdete po vydání na www.plstyle.cz/gut (představí Základní holistický protokol pro obnovu GIT a trávení, v jehož rámci se na 8 - 12 týdnů zaměříte současně na optimalizaci všech 4 hlavních problematických oblastí trávení - žaludek, tenké střevo, mikrobiom, detoxikace a vylučování). Kniha Nemoc začíná ve střevech - www.plstyle.cz/leakygut (Střevní bariéra - potravinové intolerance - mikrobiom, Leaky gut protokoly, Eliminační diety (pro potravinové intolerance a další), Protokol pro obnovu Mikrobiomu) Základní PL: Holistický protokol - www.plstyle.cz/holistic (Pokrývá celkem 12 problémových oblastí moderního životního stylu, v rámci jejichž narušení se snižuje zdraví tělesných systémů - především trávení a GIT). KONZULTACE OHLEDNĚ GIT: Pro pokročilejší řešení GIT syndromů a symptomů (či problémů jinde v těle na to napojených) můžete napsat na  adam@risebyperformance.com a podle typu problémů Vám doporučím Performance poradce.
Mar 04, 202201:07:52
Jak zlepšit činnost mozku, paměť, myšlení a kognici? (Video-podcast)

Jak zlepšit činnost mozku, paměť, myšlení a kognici? (Video-podcast)

VERZE S VIDEEM ZDE. Video-podcasty jsou novou formou vzdělávacích videí, která najdete primárně na našem kanále Performance lifestyle na youtube (https://www.youtube.com/c/Performancelifestyle) a kde se v kratším časovém formátu (zpravidla 15 - 20 minut, vyjímečně déle) podíváme vždy na nějaké konkrétní téma z oblasti optimalizace zdraví těla, mozku (mysli) či Vědomí. 

Tento rok přitom vyšly už tři epizody, první dvě najdete pouze na Youtube, a v kontextu aktuálního období (kdy je vhodné na sobě pracovat) se věnují tomu, jak vznikají deprese a vyhoření v temné části roku a druhý díl se pak věnoval tématům Ega, Nevědomí a obecně, jak žijeme ve světě, který se snaží uzavírat naše Vědomí.

Důležité odkazy:⁠

🔶Zmiňovaný úvodní Holistický protokol najdete na: - www.plstyle.cz/holistic 🔶Video-kurz Performance neurotypy 3.0 najdete na: www.plviom.cz 🔶A náš hlavní blog na www.risebyperformance.cz


Feb 18, 202249:32
#23: Čím jsme prošli v roce 2021 a Performance jednohubky

#23: Čím jsme prošli v roce 2021 a Performance jednohubky

Dec 31, 202101:25:13
#22: Hedónismus dnešní doby vs Performance životní styl

#22: Hedónismus dnešní doby vs Performance životní styl

Jak by vypadalo, pokud bychom mohli jako Neo v Matrixu spatřit kód na pozadí fungování běžného člověka v moderním světě? A porozumět tomu, jak nás každý den ovlivňují drobná a zdánlivě nepatrná rozhodnutí, jako co přijmeme do svého těla, čemu se vystavujeme, jak myslíme a podobně? To zjistíte v nové epizode Performance podcastu #22 s názvem Hedónismus dnešní doby vs Performance životní styl. 

Po letní pauze věřím, že Vás tato epizoda mile překvapí, pro jistotu přidávám základní timeframe, abyste věděli, kde začíná hlavní téma:

1:00 - Kde se vzal původ hedónismu? 2:30 - Přednášky a vystoupení během září + chystané projekty. 12:28 - Proč žít každý den jako nový život - filosofie věčnosti. 15:20 - Hluboká myšlenka. 18:00 - Začátek hlavní části: Hedonistický den běžného člověka vs Performance životní styl Srovnání dvou paralelních časových linií, a jak drobná rozhodnutí během dne ovlivňují naší biochemii, energii, psychiku i zdraví. Postupně procházíme: Ráno, snídaně a optimalizace energie (krevní cukr, kortizol). Pracovní efektivita v práci (vnější motivace vs flow). Energie během dne. Pohyb a trénink. Socializace: Vnější stimuly vs vnitřní optimalizace. Večerní čas a partnerkou / partnerem - pasivní vs aktivní napojení Večerní rutina (zacyklující ve špatném zvyku vs pozitivní). Rozdíl ve kvalitě spánku a nastavení pro další den. Uzavřené vědomí vs rozšířené vědomí. Matrix vs svoboda.

Důležité odkazy:⁠

🔶Jak začít s Performance životním stylem? Ideálně skrze Holistický protokol, který je na 12 týdnů a postupně Vás naučí optimalizovat vše zmíněné v podcastu -
www.plstyle.cz/holistic 🔶Přihlašování na úvodní seminář (1. září) s tématem Struktura našeho Vědomí a reality okolo nás (17:00 / ZOOM) - úvodní seminář - https://tinyurl.com/vedomi 🔶Pro informace o dalších veřejných přednáškách a akcích sledujte Instagram (a stories) @risebyperformance, všechny naše protokoly, přednášky a video-kurzy naleznete na www.plstyle.cz
Aug 25, 202158:05
#21: Quintonova mořská plazma a Filip Ivanov
Jun 22, 202101:27:36
#20: Jan Allister a vědomý přístup k vodě

#20: Jan Allister a vědomý přístup k vodě

Jan Allister (@allistertime) je člověk, který si to dovolil. Přes léčení amazonskými medicínami a hledání sebe sama našel cestu, jak spiritualitu a svou denní realitu propojit v jedno.  Spojovatelkou se mu stala VODA. A on tak začal spolupracovat na projektu českého vynálezce Čermáka, který přišel s revolučním přístupem k úpravě vody, který se dá použít nejen na úrovni celé domácnosti, ale i celých bytových domů či dokonce zemědělských a hospodářských objektů. 

V tomto podcastu se přitom budeme věnovat nejen popisu této technologie (která ve skutečnosti není filtrací vody, jakože spíše zařízením pro návrat vody do jejího přirozeného stavu), ale zaměříme se také na spirituální aspekty Janova života, které ho k tomuto projektu přivědly. A dokonce dojde i na téma vztahu vody a vědomí. 

V rámci nové série podcastů s hosty Vám v každé epizodě představím zajímavého člověka (či pár), kteří našli své životní poslání v projektech, které pomáhají, nebo budou pomáhat, měnit zdraví naší společnosti k lepšímu

Pokud budete z podcastu nadšeni, šiřte jej dále! Jedině tak můžeme společně měnit naší společnost k lepšimu. 

Důležité odkazy:

Kontakt na Jana Allistera - jan@allister.cz (odkažte se, že jste z Performance). Více informací o jednotce STABFOR -
https://www.newhumansolution.com/cs/doma/stabfor Pokud sami chcete přičichnout k integraci negativních témat vlastní psyché, ke spirituální praxi a jejímu uchopení v kontextu výzkumu vědomí, tak nepřehlédněte náš intenzivní 3 měsíční kurz SUPERNATURAL - www.plviom.cz A pokud chcete pouze žít zdravější a pokojenější život, využijte náš hlavní protokol PL: Naturae Více o tématu vody, jejím léčivém potenciálu a nových technologiích na její úpravu najdete v našem novém video-kurzu Bioregenesis www.plviom.cz
Jun 08, 202101:31:51
#19: Psychedelická renesance a úsvit vědomí

#19: Psychedelická renesance a úsvit vědomí

Tak jsme zpět! Po kratší pauze přicházíme s novým podcastem, který na první pohled úplně nezapadá do Performance lifestyle, ale bodří vědí, že se tomuto tématu už několik let věnujeme.

Hovořím tady o problematice entheogenů, látek rozšiřujících vědomí, které mají podle četných vědeckých studií silný terapeutický potenciál a schyluje se tak díky nim na čtvrtou psychiatrickou revoluci, zatímco podle vášnivých psychonautů se jedná o perfektní prostředek k prozkoumávání skrytých aspektů reality.

V tomto podcastu, který jsme natočili během večerní besedy s našimi studenty se podíváme na tato témata:

Cesta znovuobjevení psychedelik v moderní společnosti od Hoffmana, přes Grofa, až po Timothy Learyho. Jak začala psychedelika v 60.tých letech probouzet kolektivní vědomí, přičemž byla následně posunuta mezi nejtvrdší drogy a jejich výzkum zabanován. DMT jako molekula duše, výpravy do nových světů a neuvěřitelný výzkum Ricka Strassmana. Psycholitická terapie, MDMA, potenciál psilocybinu pro léčbu depresí a LSD terapie. Psychedelika vs spiritualita a vnitřní cesty do vnějšího vesmíru. 2CB - a vstup do sféry budhistických archetypů (sebezkušenost). Psychedelická zkušenost z pohledu šamanské praxe, aneb vystřízlivění z psychonautické naivity. Negativní entity, černá magie a astrální sféry. 

Pokud Vás toto téma zajímalo, a hledáte cesty vnitřního seberozvoje, tak můžete využít náš kurz SUPERNATURAL, v rámci kterého během 12ti týdnů očistíte a ozdravíte svou mysl, integrujete nevědomí a začnete s pokročilou spirituální praxí, díky které budete moci dosahovat podobných vhledů, jako při terapii se substancí, ale bez rizik zmíněných v tomto podcastu. A když už se pro užití psychedelik rozhodnete, budete na ně daleko lépe připraveni. Kurz najdete na www.plviom.cz (první měsíc je pouze za 900 Kč). 

Důležité odkazy:

Video-kurz Supernatural www.plviom.cz Video-kurzy, přednášky, knihy a protokoly na www.plstyle.cz Veřejný blog se všemi články www.risebyperformance.cz Přihlášení k newsletteru: www.risebyperformance.cz/newsletter Performance univerzita #5 - Nábor začne začátkem srpna
Jun 01, 202101:56:26
#18 Modré světlo a blue light toxicity
May 07, 202102:03:30
#17: Holistický přístup ke zdraví a obnova naší společnosti
May 02, 202101:31:27
#16 Skutečný potenciál našeho vědomí, a jak jej naplnit

#16 Skutečný potenciál našeho vědomí, a jak jej naplnit

Feb 19, 202159:50
#15 Nevědomé komplexy a traumata + Adamova ranní rutina
Feb 06, 202101:17:01
#14 Stanislav Grof a cesta psychonauta
Jan 15, 202101:22:25
#13 Závislosti, podvědomé programy, a meditace na jejich odstranění
Jan 08, 202101:33:44
#12 NOVÁ NADĚJE (hledání ztracené spirituality)
Dec 26, 202001:04:32
#11: Adam Česlík o vzniku a vývoji systému Performance training

#11: Adam Česlík o vzniku a vývoji systému Performance training

Kompletní časovou osu s podrobnými informacemi, co se který rok stalo, a připojenými galeriemi a videi najdete na risebyperformance.cz/p011. V současné době je systém Performance training zachován v rámci naší tréninkové aplikace ODBOJ PT (www.odbojpt.cz/uvod), ve které najdete přes 48 tréninkových protokolů, 1000+ tréninků, 900+ cviků a 4 roky zábavy.

V tomto Performance podcastu #11 a připojeném článku (který vše dává do jednotné časové osy a přidává fotky, galerie i videa z jednotlivých fází historie Performance), se podíváme na to:

Jak jsem se stal trenérem, a co mě vedlo k vytvoření systému, který v sobě kombinoval desítku silových sportů v době, kdy u nás rašila v podstatě jen čistá kulturistika. A jak jsem se dostal k přerušovanému hladovění a paleo dietě v době, kdy mi autoimunitní problémy ničily tělo i psychiku. Zlomový rok 2013 a vznik systému Performance - od blogu a prvního tréninkového protokolu, přes stravovací systém, až po největší tréninkové centrum té doby v České republice. Léta 2014 a 2015, kdy jsem postupně prošel finanční, ale i osobní krizí a chtěl s celým Performance skončit, přestat cvičit a začít normálně pracovat. A jak jsem pak povstal nad své limity, začal se učit od Poliquina i dalších světově nejlepších trenérů, cestovat po světě za vzděláním a celý systém transformoval do něčeho daleko většího. Jak se připojily témata zdraví, hormonů, genetiky, a systém Lifestyle se začal postupně osamostatňovat. A také, jak jsme přes rok pracovali na největší tréninkové aplikaci ODBOJ PT, co to všechno obnášelo, a jaké oběti si to vyžádalo. A to vše nakonec vedlo k současné cestě a směřování, kdy jsme v roce 2019 vydali s Jančou nespočet nových knih a protokolů, vytváříme třetí ročník Univerzity Performance, a systém Performance lifestyle s těmito Performance podcasty se staly našim hlavním směřováním osudu.
Apr 05, 202001:47:29
#10: Tajuplný svět superlátek, Q&A, antivirální protokol

#10: Tajuplný svět superlátek, Q&A, antivirální protokol

Podrobné poznámky  s odkazy a studiemi najdete na www.risebyperformance.cz/p010. V tomto podcastu se vypravíme do tajuplného světa superlátek, kdy si představíme jejich sedm základních kategorií, se spoustu praktickýh tipů a příkladů využití: Od pravých rasayán, přes adaptogeny, medicinální houby, až po látky se specifickým antibakteriálním a antivirálním efektem. Zodpovíme si Vaše nejpalčivější otázky a závěrem se podívám na Performance antivirální protokol pro veřejnost (který spolkne polovinu podcastu, ale ve skutečnosti stojí jen na 4 základních látkách a postupech, dostupných pro každého).

Kniha PL: Superlátky - www.risebyperformance.cz/superlatky, slevový kód na stránce s podcastem. Kompletní info o COVID-19 + pdf ke stažení: www.risebyperformance.cz/koronavirus Podcast s melatoninem: www.risebyperformance.cz/melatonin
Mar 27, 202002:10:08
MELATONIN: Zázračná molekula a nejlepší nápad evoluce?

MELATONIN: Zázračná molekula a nejlepší nápad evoluce?

Tento Performance podcast je audio verzí článku, který najdete na: www.risebyperformance.cz/melatonin, a rozhodně si jej před nebo po podcastu doporučuji přečíst. Najdete v něm také schémata a obrázky + všechny citované studie.

Všechny naše informace o koronaviru najdete na www.risebyperformance.cz/koronavirus a konečně, všechny naše produkty na www.odbojpt.cz/protokoly/lifestyle

"Když se řekne melatonin, tak si asi většina Vás vybaví "hormon spánku", a asi tušíte, že je pro nás důležitý. A možná už dokonce víte, že je vázán na náš cirkadiánní rytmus. Tady ale informace o melatoninu většinou končí. Co kdybych Vám ale řekl, že melatonin není tím, čím se zdá, a že je nejsilnějším antioxidantem nejen u člověka, ale napříč veškerou živou přírodou? Že je tak efektivní na ničení virů a bakterií, že se testoval (úspěšně) proti Ebole? A nebo že dokonce existuje teorie vzniku rakoviny v důsledku nedostatku melatoninu?"

Mar 20, 202058:37
COVID-19: Naturální postupy pro podporu imunity a celkového zdraví

COVID-19: Naturální postupy pro podporu imunity a celkového zdraví

Tento Performance podcast doporučuji ideálně ve verzi s videem a přiloženými poznámkami, které najdete na http://www.risebyperformance.cz/virus

V této epizodě se podíváme na to, co můžeme udělat, abychom přirozeně zvyšovali imunitu a odolnost na virové infekce, a to hned z několika úhlů pohledu: Od posilování přirozené imunity, přes podporu mikrobiomu, využití superlátek, až po minimalizaci stresu a posilování pozitivních emocí.

Hlavním cílem podcastu je rozptýlit smutek, deprese a strach, který do srdcí řady z nás zasela včerejší celoplošná restrikce, zvyšující se počet nakažených, a hlavně obraz vytvářený massmédii, protože jsou to právě negativní emoce, které oslabují imunitu a činí nás náchylnější na nemoci.

Relevantní knihy a protokoly o zdraví najdete na www.odbojpt.cz/protokoly/lifestyle
Veřejný blog se všemi články - http://risebyperformance.cz/
Facebook Performance training - https://www.facebook.com/risebyperformance/
Instagram Performance lifestyle - https://www.instagram.com/risebyperformance/

Mar 11, 202041:05
#9: Kalifornie - Jak přežít cestování, biohacking v LA, Esalenský institut a další
Mar 08, 202002:05:45
#8: Q&A - Od výživy, přes zdraví, až po spiritualitu

#8: Q&A - Od výživy, přes zdraví, až po spiritualitu

Dnes se věnujeme vašim otázkám, na které odpovídá osobně Adam Česlík.

Kompletní poznámky k této epizodě najdete na adrese:
http://risebyperformance.cz/p008/

Přehled všech probíraných otázek a témat:
- Dlouhodobá adrenální únava, propustné střevo a jejich vliv srdce
- Astaxanthin nebo kaviár z lososa?
- Alternativy ranní kávy nebo yerby
- Lze na LEDce poznat modrou spektrální složku?
- Proč je lepší využívat různé formy hořčíku?
- Jak optimalizovat hormony po 40tce
- Stravování při celiakii
- Holotropní dýchaní
- Psychedelika ve spojení s meditací
- Rozdíl v tréninku pro ženy a může
- Časování suplementace
- Nejlepší nástroj pro rozvoj spirituality
- Jak se zbavit panických ataků
- Jak rozpoznat, kdo má užívat glutamin a kdo ne
- Je možné kombinovat Alphu GPC a Piracetamem?
- Nejvhodnější strava pro obézního muže na noční směnu
- Co dělat s nočním chrápáním
- Základy meditace
- Jak obecně bojovat se strachem
- Doporučená literatura pro každého

Děkujeme za poslech a budeme se na váš těšit u další epizody!

https://odbojpt.cz/uvod
http://risebyperformance.cz/
https://facebook.com/risebyperformance/
https://instagram.com/risebyperformance/

Mar 04, 202001:46:49
#7: Hynek Medřický - Temná stránka umělého osvětlení, cirkadiánní rytmus a ekologie svícení
Feb 06, 202002:31:53
#6: Game Changers, veganství, carnivore diet, kvalita potravin, Q&A

#6: Game Changers, veganství, carnivore diet, kvalita potravin, Q&A

Dnes se budeme zabývat dokumentem The Game Changers a naším pohledem na veganství. Dalším probíranými tématy budou Carnivore diet a také kvalita potravin. V neposlední řadě se můžete těšit na otázky a odpovědi.

Kompletní poznámky k této epizodě najdete na adrese:
http://risebyperformance.cz/p006/

Přehled všech probíraných témat s časováním:

0:00 – Představení tématu
1:18 – The Game Changers
11:19 – Veganství
13:28 – Proč často lidé ze začátku vidí pozitivní změny.
15:00 – Problém studií porovnávajících veganství a SAD (junk food americké diety)
15:51 – Veganská past
21:37 – Veganství a poměr omega 6 : omega 3
22:32 – Nutriční nedostatky veganské stravy
42:08 – Otázky a odpovědi z Instagramu
47:28 – Carnivore diet
57:50 – Moderní akolyté
1:02:57 – Co chybí v Carnivore diet
01:07:22 – Příklad z rostlinného světa superlátek
1:11:42 – Rozuzlení

Děkujeme za poslech a budeme se na váš těšit u další epizody!

https://odbojpt.cz/uvod
http://risebyperformance.cz/
https://facebook.com/risebyperformance/
https://instagram.com/risebyperformance/

Jan 21, 202001:20:19
#5: Vánoce, spiritualita a motivace do nového roku
Dec 23, 201901:15:55
#4: Otázky a odpovědi #1
Dec 23, 201930:26
#3: Performance dovolená v Marbelle

#3: Performance dovolená v Marbelle

Ve třetím Performance Podcastu se zabýváme tím, co obnáší pojem "Perfromance dovolená", co od ní očekávat a jak se na ní co nejlépe připravit. Abyste totiž z dané lokality vytěžili maximum a nezapomínali ani na sebe a své tréninkové a lifestyové cíle, na dovolené se budete zaměřova i na trénink, kvalitní stravu a optimalizaci zdraví. V podcastu se dozvíte, jak volit nejlepší lokalitu s ohledem na tréninkové možnosti a jak efektivně využít celý den. Dále jak se na dovolenou připravit, jaké suplementy budete nezbytně potřebovat, jaké vám pomohou předcházet nejčastějším problémům a hrozbám a v neposlední řadě také to, jak bezpečně pobývat na slunci a těžit z benefitů slunečních paprsků bez zbytečného zdravotního rizika. Pokud se Vám podcast líbil, dejte prosím like a odběr, video sdílejte. Podcast dále najdete na na těchto platformách: Spotify, Soundcloud, iTunes

Jul 05, 201959:59
#2: O čaji, spánku a vlivu slunce na naše zdraví + Q&A

#2: O čaji, spánku a vlivu slunce na naše zdraví + Q&A

Ve druhém Performance Podcastu se budeme zabývat spánkem, melatoninem a jeho vlivem na zdraví, obnovou cirkadiánního rytmu, nezdravostí večerního modrého světla a na druhé straně potom, proč je plnospektrální sluneční záření nezbytné nejen pro zdraví, ale i celkovou délku života (včetně studií). Součástí jsou také dva bloky otázek a odpovědí + úvodní informace o tom, proč je pro někoho vhodnější čaj než káva (vasokonstrikce x typ osobnosti).

Pokud se Vám podcast líbí, dejte prosím like a sdílejte. Poslouchat ho aktuálně můžete na těchto platformách:

Spotify, Soundcloud, iTunes a Youtube. Přehled probíraných témat s časováním:

00:00 Úvod
00:30 Čaj + kofein
02:52 Novinky v Performance
07:00 Záznamy z přednášky
08:55 Otázky a odpovědi - blok 1
20:25 Spánek + melatonin
28:35 Cirkadiánní rytmus
35:25 Modré světlo
42:45 Otázky a odpovědi - blok 2
57:30 Švédská studie o vyhýbání se slunci

ON-LINE PŘEDNÁŠKY
https://risebyperformance.cz/prednasky/
https://odbojpt.cz/
https://odboj.performancetraining.cz/
https://facebook.com/risebyperformance/
https://instagram.com/risebyperformance/

Apr 25, 201901:12:23
#1: O víně, lidské individualitě a překročení vlastního osudu

#1: O víně, lidské individualitě a překročení vlastního osudu

V prvním Podcastu najdete: 00:00 Úvod a víno 03:32 sacharidové snídaně 15:20 lidská individualita 16:25 vtipná historka o namakaném arabovi 22:40 krátká pauza po prvním bloku 23:30 jak vypadá Adamův den 34:30 o čem byla přednáška překročení vlastního stínu 37:20 o co jde v přednášce překročení vlastního osudu 55:00 krátká pauza po druhém bloku 55:33 neurotyping 1:08:20 shrnutí a rozloučení

Apr 04, 201901:11:51