Skip to main content
Spotify for Podcasters
Generation.CX podcast (CZSK)

Generation.CX podcast (CZSK)

By Peter Kmoško

Generation.CX je prvý Customer Experience (CX) podcast v regióne Česko-Slovenska. Je o generácii CX firiem, ktoré svoju dlhodobú odlišnosť a rast zakladajú na orientácii na zákazníka. Vyhýbame sa CX teóriám a všeobecným radám, sme výsostne praktickí. Rozprávame sa s inšpiratívnymi zástupcami Generation.CX firiem, ktorým je spokojnosť zákazníka dôležitá a robia všetko pre to, aby u nich zostal spokojný čo najdlhšie. Podcast je edukatívneho charakteru so 6 kľúčovými CX témami, ako ich charakterizovala CXPA, a ktorú týmto obsahom reprezentujeme.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Generation.CX S02E03 Hyundai & Marek Kopča

Generation.CX podcast (CZSK)May 05, 2021

00:00
01:18:19
Generation.CX S02E05: Rolls-Royce a Eva Kadlec Dědochová

Generation.CX S02E05: Rolls-Royce a Eva Kadlec Dědochová

KTORÁ FIRMA BY MALA MAŤ SKVELÚ ZÁKAZNÍCKU SKÚSENOSŤ, AK NIE PRÁVE ROLLS-ROYCE?

Eva Kadlec Dědochová je úspešná manažérka, ktorá prepája svet emócií s businessom. Ako vyštudovaná právnička so skúsenosťami v marketingu a predaji realizuje sny českých a slovenských milionárov o najdokonalejšom luxusnom aute na zemi. Rolls-Royce. A - ako reprezentantka Generation.CX - nám o tom v poslednej epizóde druhej série nášho podcastu prišla porozprávať. 

Čo sa v tejto epizóde dozviete?

Ako sa Eva dostala od práva k predaju exkluzívnych áut. Ako sa Cartec dostal k možnosti predávať najexkluzívnejšie autá na svete. Ako vznikol ich brand promise "Rozdiel je v prístupe" a ako ním žijú.  Nakoľko im procesy v oblasti customer-experience diktuje BWM a prečo vníma vzťah s Rolls-Royce ako knižnicu.  Aké lokálne služby vymysleli a čo zaujímavé chystajú. Koľko odtieňov farieb si môžete objednať na Rolls-Royce a ako sa volá limitovaná edícia, ktorú ocenila aj materská továreň. Akú business knihu odporúča. 

....a mnoho iného zaujímavého v tradične šiestich prehľadných oblastiach.

Jul 28, 202101:03:59
Generation.CX S02E04 Slovnaft & Anton Molnár

Generation.CX S02E04 Slovnaft & Anton Molnár

PREROD SLOVNAFT Z VÝROBNEJ NA CUSTOMER CENTRIC FIRMU.

Pred zhruba mesiacom som pri návšteve čerpačky Slovnaft všimol treskaburger v ponuke.

Prekvapilo ma to a tak som si začal sumarizovať inovácie, ktoré v prospech zákazníka Slovnaft ostatné roky priniesol. A keďže ich bolo mnoho, poprosil som Antona Molnára - head of Corporate and Marketing - aby mi o týchto, aj chystaných zmenách porozprával. A tak je ďalším hosťom druhej série podcastov Generation.CX.

Čo sa v tejto epizóde dozviete?

Odkiaľ vietor začal fúkať pri zmene z product-centric na customer centric firmu; Ako sa dostali k tomu, že boli medzi prvými masovými používateľmi @Staffino; Prečo ešte stále vydávajú tlačený firemný zákaznícky magazín a ako zmenili jeho pozicioning obsahom; Koľko káv a hotdogov predávajú ročne, že sú najväčšími predajcami týchto produktov na Slovensku; Ako uvažovali pri vernostnom klube Bonus a pozicioningu; Prečo zmenili ašpiráciu z predaných litrov na prejdené km a ako do toho zapadá Slovnaft bajk; Veľmi komplexný prehľad o tom, ako riešia zákaznícku spätnú väzbu; Čo pre nich znamená prechod na digitálnu komunikáciu so zákazníkmi a ako do toho zapadajú ich nové mobilné aplikácie...

....a mnoho iného zaujímavého v tradične šiestich prehľadných oblastiach.

Jun 21, 202101:18:39
Generation.CX S02E03 Hyundai & Marek Kopča

Generation.CX S02E03 Hyundai & Marek Kopča

Hyundai má z pohľadu trhového podielu práve na Slovensku najlepšiu pozíciu z okolitých krajín. Do akej miery za tým stojí dobrá zákaznícka skúsenosť, sme sa porozprávali s marketingovým a PR manažérom importéra značky Hyundai na Slovensku - Marekom Kopčom.

Čo sa dozviete?

Aká je Marekova zásada pri voľbe práce. Ako sa CEO importéra značky Robert Baumgartner stavia k téme CX. Prečo predaj nevníma ako transakciu, ale vzťah (dlhodobý). Ako si v Hyundai auto si nachádza vlastníka a nie naopak. Ako lokalizujú paneurópsku stratégiu a výbavy na preferencie a potreby Slovákov. A v čom sa v tomto odlišujeme od Čechov. Ako sa časom mení záujemca o autá Hyundai, resp. ich vnimanie, ktory značka podporuje špeciálnou produktovou líniou. Kde sa im personalizácia komunikácia nevyplatila a zmenili prístup na anonymizovaný... Aké je ich číslo NPS...

....a mnoho iného zaujímavého.

Ak sa vám páčilo, nezabudnite dat "subscribe", aby ste počuli nové časti medzi prvými. 

May 05, 202101:18:19
Generation.CX S02E02: Footshop & Radovan Oprendek

Generation.CX S02E02: Footshop & Radovan Oprendek

Do druhej časti druhej sezóny som si pozval reprezentanta jedného z najúspešnejších CZSK e-commerce firiem - Footshop. A to Radovana Oprendeka, skúseného profesionála z oblasti zákazníckej retencie.

V tejto časti sa dozviete - okrem iného - aj:

1/ Ako vo Footshop spoluvytvárajú produkt alebo story so zákazníkom

2/ Či nezvažovali rebranding z Footshop, keďže už predávajú už aj oblečenie.

3/ Aké majú NPS.

4/ Footshop lojalitný klub - čo urobili inak, ako je bežné

5/ Prečo Radovan odporúča používať metriku Customer Lifetime Value ale príliš ju nekomplikovať

...a ďalšie zaujímavosti. Oplatí sa vypočuť. 


Ak sa páčilo, dajte follow a share. Vďaka za priazeň & zostaňte na príjme!

Apr 28, 202101:05:16
Generation.CX S02E01 Special s/with Arcet Global (Mark Hamill)

Generation.CX S02E01 Special s/with Arcet Global (Mark Hamill)

/English follows/

SK: V tomto špeciáli som privítal Marka Hamilla, CEO Arcet Global. Spolupracuje s najlepšími CX odborníkmi na svete a organizuje tri prestížne CX súťaže na rozličných kontinentoch.

V tejto epizóde sa dozviete:

Aké CX tréningy a vzdelávania sú dnes v kurze a kto sú CX lídri. Kedy je pre firmu vhodný čas sa prihlásiť do súťaže CX. Či majú české a slovenské firmy šancu v takomto medzinárodnom porovnaní. Prečo je užitočné a obohacujúce sa aj "len" zúčastniť. Ale aj to, čo odlišuje víťazov od ostatných.

Verím, že tento špeciál bude znova pre vás inšpiratívny a viacerí z vás sa do takejto súťaže (je to zadarmo) prihlásite. 

Rozhovor je vedený v anglickom jazyku.

---------------------------------

EN: In this special, I had the privilege to host Mark Hamill, the CEO Arcet Global. He cooperates with the best CX around the globe and runs three CX awards on three continents. 

In this episode you will learn:

What CX trainings Arcet Global are popular. When is the time to participate in a CX awards. If Czech and Slovak companies have a solid position in these comparisons  Why it is vital "just" to participate. But also, what makes the difference between a participant and a winner. 

Enjoy!

Apr 20, 202157:05
Generation.CX S01E05 Špeciál o CLV s Exponea (Peter Jakuš)

Generation.CX S01E05 Špeciál o CLV s Exponea (Peter Jakuš)

V tejto špeciálnej epizóde podcastu rozoberáme pre CX kľúčovú metriku - celoživotnú hodnotu zákazníka.  Prečo je taká dôležitá? Prečo je retencia zákazníkov jej kritickou súčasťou? Čoho sa vyvarovať pri nasadzovaní a používaní? Existuje jednoduchý návod? V čom môže pomôcť automatizácia? Toto a ešte oveľa viac v epizóde pokryje Peter Jakuš, VP Exponea pre oblasť Customer & Market Insight. 

Jan 20, 202101:00:08
Generation.CX S01E04 Regiojet & Aleš Ondrůj

Generation.CX S01E04 Regiojet & Aleš Ondrůj

Regiojet je v doprave moj lovebrand. A nielen môj, ale aj Čechov a Slovákov, pretože je lídrom v zákazníckej spokojnosti v oblasti dopravy v CZ/SK. Ako zákaznícku skúsenosť riadia? Prečo je CEO Radim Jančura v celej oblasti kľúčový? Aké zákazníckej novinky priniesli a naopak, čo zrušili, pretože sa to u zákazníkov neujalo? Na toto a ešte oveľa viac dostanete odpovede od Aleša Ondrůja, manažéra komunikácie a tiskového mluvčí. 

Jan 20, 202101:18:52
Generation.CX S01E03 Česká spořitelna & Monika Hrubá

Generation.CX S01E03 Česká spořitelna & Monika Hrubá

Prečo patrí Česká spořitela medzi top zákazníkmi obľúbené značky (nielen vo finančnom sektore) v Českej republike? Ako urobili CX jeden z troch pilierov stratgickej zmeny pred niekoľkými rokmi a čo to prinieslo? Ako je možné, že v boarde za CX nezodpovedá pozícia za obchod alebo marketing, a napriek tomu to funguje? Aký nevídaný skok v NPS dosiahli? Ako u nich funguje agilný prístup, a ako do toho zapadá CX? To všetko a oveľa viac sa dozviete v tejto epizóde s Monikou Hrubou, CX leaderkou Českej sporiteľne.  

Jan 20, 202101:03:09
Generation.CX S01E02 Martinus & Eva Kianičková

Generation.CX S01E02 Martinus & Eva Kianičková

Prečo je Martinus dlhodobo zákazníkmi najobľúbenejšia značka na Slovensku? Čo je secret-sauce ich fungovania a orientácie na zákazníka? Akú - rekordne vysokú - hodnotu má ich NPS a čo sú ich ďalšie ašpirácie? Aké knihy v súvislosti s CX nam odporúčajú? To všetko a oveľa viac sa dozviete v tejto epizóde podcastu, tentokrát s Evou Kianičkovou, CX leadkou Martinus. 

Jan 14, 202149:21
Generation.CX S01E01 Pilot alebo o čom to bude

Generation.CX S01E01 Pilot alebo o čom to bude

V pilotnej epizóde sa dozviete, prečo:

- prichádza doba zákazníka

- a akú urgenciu v tejto oblasti priniesla pandémia

- sa tento podcast volá Generation.CX

- a o čom tento podcast bude

- bude neštandardný

- a koho budem pozývať

Jan 06, 202105:03