Skip to main content
Spotify for Podcasters
Podcast gospodarczy F-Trust

Podcast gospodarczy F-Trust

By F-Trust

W każdym miesiącu przedstawiamy aktualną sytuację makroekonomiczną i wynikającą z niej preferowaną klasę funduszy inwestycyjnych. Prostym językiem mówimy o gospodarce oraz inwestowaniu. Materiał przygotowany jest przez dział analityczny F-Trust S.A., a prowadzą go Jędrzej Janiak (makler i analityk funduszy w F-Trust) oraz Barbara Szczepaniak (redaktor radiowa i asystentka w dziale projektowym BDO Polska ).

Więcej na www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust
Available on
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Dolarowa korekta

Podcast gospodarczy F-TrustMar 09, 2023

00:00
14:33
Dolarowa korekta

Dolarowa korekta

Podcast Gospodarczy F-Trust to cykliczny, comiesięczny przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu koniunkturalnym, by wskazać odpowiednią klasę aktywów. Inflacja hamuje, niestety nieco wolniej niż się wszyscy spodziewali.  Pozwala to bankom centralnym w USA oraz Europie wyraźnie podkreślać swoją jastrzębią retorykę.  Stopy procentowe będą podnoszone ale tylko do czasu kiedy zobaczymy pogarszające się dane z rynku pracy lub jakaś istotna część systemu finansowego okaże się być pod zbyt dużą presją.  Obraz sytuacji doskonale przedstawia modelowy, cykliczny portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust Niniejszy materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Nie stanowi on oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej. F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów W każdym miesiącu przedstawiamy aktualną sytuację makroekonomiczną i wynikającą z niej preferowaną klasę funduszy inwestycyjnych. Prostym językiem mówimy o gospodarce oraz inwestowaniu. Materiał przygotowany jest przez dział analityczny F-Trust S.A., a prowadzą go Jędrzej Janiak (makler i analityk funduszy w F-Trust) oraz Barbara Szczepaniak (redaktor radiowa i asystentka w dziale projektowym BDO Polska ).
Mar 09, 202314:33
Kolejny krok w Barometrze F-Trust

Kolejny krok w Barometrze F-Trust

Podcast Gospodarczy F-Trust to cykliczny, comiesięczny przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu koniunkturalnym, by wskazać odpowiednią klasę aktywów. Wyraźne tendencje dezinflacyjne potwierdzają dobre nastawienie do funduszy dłużnych. Różne części świata zaczynają jednak znajdować się w różnych momentach cyklu gospodarczego. Wiele prognoz i przepływy kapitału wskazują, że rynki wschodzące mogą być tymi pierwszymi, które wyjdą na ścieżkę ponownego wzrostu. Obraz sytuacji doskonale przedstawia modelowy, cykliczny portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust Niniejszy materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Nie stanowi on oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej. F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów W każdym miesiącu przedstawiamy aktualną sytuację makroekonomiczną i wynikającą z niej preferowaną klasę funduszy inwestycyjnych. Prostym językiem mówimy o gospodarce oraz inwestowaniu. Materiał przygotowany jest przez dział analityczny F-Trust S.A., a prowadzą go Jędrzej Janiak (makler i analityk funduszy w F-Trust) oraz Barbara Szczepaniak (redaktor radiowa i asystentka w dziale projektowym BDO Polska ).
Feb 09, 202314:16
Mocny początek roku dla obligacji skarbowych

Mocny początek roku dla obligacji skarbowych

Podcast Gospodarczy F-Trust to cykliczny, comiesięczny przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu koniunkturalnym, by wskazać odpowiednią klasę aktywów. Aktualnie rynek potwierdza bycze nastawienie do funduszy dłużnych skarbowych. Co ciekawe rośnie też polska giełda i silna jest polska waluta. Czyżby dołek spowolnienia był już wyceniany na akcjach rynków wschodzących? Obraz sytuacji doskonale przedstawia modelowy, cykliczny portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust Niniejszy materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Nie stanowi on oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej. F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.
Jan 09, 202313:09
Obligacje potwierdzają scenariusz recesyjny + Gość Specjalny

Obligacje potwierdzają scenariusz recesyjny + Gość Specjalny

Podcast Gospodarczy F-Trust to cykliczny, comiesięczny przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu koniunkturalnym, aby wskazać odpowiednią klasę aktywów. Listopad okazał się być bardzo udanym miesiącem dla rynku obligacji. Więcej o tym, w kolejnej odsłonie Barometru Gospodarczego F-Trustu, tym razem z udziałem specjalnego gościa – Wojciecha Górnego z NN Investment Partners, który opowie o dalszych perspektywach dla funduszy dłużnych. Obraz sytuacji doskonale przedstawia modelowy, cykliczny portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/komentarze-specjalistow-f-trust/barometr-gospodarczy-f-trust-grudzien-2022 Niniejszy materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Nie stanowi on oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej. F-Trust S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko. Fundusze nie gwarantują realizacji założonego celu inwestycyjnego, ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego. Szczegółowy opis czynników ryzyka znajduje się w odpowiednim dla danego funduszu prospekcie informacyjnym oraz kluczowych informacjach dla inwestorów.
Dec 08, 202220:03
Wait and see | Barometr gospodarczy listopad 2022

Wait and see | Barometr gospodarczy listopad 2022

Podcast Gospodarczy F-Trust to cykliczny, comiesięczny przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu koniunkturalnym, by wskazać odpowiednią klasę aktywów. Aktualnie rynek boleśnie weryfikuje nasze cykliczne podejście do alokacji w portfelu, niemniej jednak uważamy, że to właśnie rynek obligacji skarbowych w pierwszej kolejności odzyskają swój blask.  Obraz sytuacji doskonale przedstawia modelowy, cykliczny portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust  Materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej.
Nov 07, 202216:60
Dolar prawdę Ci powie | Barometr gospodarczy październik 2022

Dolar prawdę Ci powie | Barometr gospodarczy październik 2022

Podcast Gospodarczy F-Trust to cykliczny, comiesięczny przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu gospodarczym, by wskazać odpowiednią klasę aktywów. Aktualnie wskazujemy na fundusze dłużne skarbowe i sprawdzamy jak ta decyzja sprawdziła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy i z jakimi ryzykami musimy się jeszcze mierzyć. Weryfikujemy nasze wskazania i prowadzimy modelowy portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust Materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej.
Oct 10, 202213:53
Jastrzębia polityka banków centralnych | Barometr gospodarczy wrzesień 2022

Jastrzębia polityka banków centralnych | Barometr gospodarczy wrzesień 2022

Drugi odcinek podcastu gospodarczego F-Trust, w którym robimy przegląd rynków akcji, surowców i obligacji. Analizujemy aktualne dane gospodarcze i miejsce w cyklu gospodarczym, by wskazać odpowiednią klasę aktywów. Aktualnie wskazujemy na fundusze dłużne skarbowe i sprawdzamy jak ta decyzja sprawdziła się w ciągu ostatnich trzech miesięcy i z jakimi ryzykami musimy się jeszcze mierzyć. Weryfikujemy nasze wskazania i prowadzimy modelowy portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust Materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej.
Sep 27, 202213:20
Czas na fundusze obligacji skarbowych | Barometr gospodarczy sierpień 2022

Czas na fundusze obligacji skarbowych | Barometr gospodarczy sierpień 2022

Pierwszy odcinek podcastu gospodarczego F-Trust, w którym przedstawiamy nasze podejście do inwestowania z wykorzystaniem cyklu gospodarczego. Opisujemy jak wygląda nasz Barometr Gospodarczy F-Trust i na koniec wskazujemy jakie ryzyko warto podjąć obecnie, bo jak wiemy, nie ma zysku bez ryzyka. Weryfikujemy nasze wskazania i prowadzimy modelowy portfel, do którego dorzucamy tylko jeden fundusz z klasy, którą wskazaliśmy. Sprawdź jak nam idzie tu: https://www.f-trust.pl/podcast-gospodarczy-f-trust Więcej o nas na stronach: https://www.f-trust.pl/cala-wiedza-funduszy-jednym-miejscu https://www.f-trust.pl/o-nas/spolka-f-trust Materiał ma charakter edukacyjny, informacyjny i reklamowy oraz nie może być podstawą samodzielnych decyzji inwestycyjnych. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji inwestycyjnej.
Aug 10, 202210:31