Skip to main content
Spotify for Podcasters
Porozmawiajmy

Porozmawiajmy

By Irmina & Szymon Wolniak

On i ona, mąż i żona, pastor i pastorowa. 'POROZMAWIAJMY' to podcast z pogranicza wsparcia duchowego i luźnej, lifestyle'owej narracji pomiędzy dwójką przyjaciół, bez zbędnej napinki za to z nutą głębszej rozkminy. Oprócz dwójki prowadzących spotkacie też różnych gości. Ale to nie wszystko - bardzo chcemy usłyszeć co gra w sercach naszych słuchaczy - usiądźcie więc z nami przy kawie i...porozmawiajmy.
Currently playing episode

Porozmawiajmy | e01 // s01

PorozmawiajmyMay 15, 2023

00:00
52:47
O wypieraniu złości, smutku i strachu + Jak zadbać o swoją duchowość, gdy aura nie sprzyja | e06//s01

O wypieraniu złości, smutku i strachu + Jak zadbać o swoją duchowość, gdy aura nie sprzyja | e06//s01

Ale nam się trafił odcinek! U nas za oknem zawitała jesienna aura i pisząc to nie mamy na myśli złotych liści, koszyczka pełnego kasztanów i słonka na twarzy. W związku z tym w dzisiejszym odcinku poruszyliśmy temat przeduchawiania jesiennej aury, a zaczynamy jak zwykle od kolejnej cechy duchowości niezdrowej emocjonalnie, czyli wypierania emocji takich jak złość, smutek, czy strach. Dajcie znać, czy to co robimy Wam się podoba!

Oct 06, 202341:04
Sacrum & Profanum + Q&A | e05//s01

Sacrum & Profanum + Q&A | e05//s01

Kontynuujemy objaśnianie kolejnej cechy Duchowości Niezdrowej Emocjonalnie oraz odpowiadamy na trzy pytania, które Irmina otrzymała na swoim Tellonym:

1. Jak introwertyk może głosić Ewangelię?

2. Lęk przed piekłem - jak sobie z nim radzić?

3. Jak radzić sobie z samotnością w nowym kościele?

Enjoy! Czekamy na Twój feedback w naszych social mediach :)

Sep 29, 202339:55
 Nasza przeszłość a życie w wierze | e04//s01

Nasza przeszłość a życie w wierze | e04//s01

Ten odcinek miał poruszać temat dbania o swoje zdrowie emocjonalne w kontekście wspólnoty jaką jest Kościół. Okazało się jednak, że to temat tak obszerny, że zdążyliśmy omówić zaledwie jedną cechę duchowości NIEzdrowej emocjonalnie! (A i tak nie wyczerpaliśmy tematu ;)) Zatem życzymy Wam drodzy słuchacze fantastycznych wrażeń z rozmowy, która będzie jedną z wielu części rozmów na temat zdrowia emocjonalnego i wiary. Porozmawiajmy!

Aug 25, 202336:03
Trudne emocje i wiara w związku | e03 // s01

Trudne emocje i wiara w związku | e03 // s01

Związek osoby wierzącej i niewierzącej - tak czy nie? Jak rozmawiać o trudnych emocjach w związku i jak (nie) unikać konfliktów. W tym odcinku zabieramy Was w podróż na temat trudnych (i nie tylko) emocji. Odpowiadamy na pytanie o to jak możemy wspierać się nawzajem w tym szczególnym procesie. Na koniec wyjaśniamy jaką rolę pełni duchowość w budowaniu trwałej i głębokiej relacji. To bardzo szczególny odcinek ze względu na męską perspektywę i ogromną otwartość mojego męża, który szczerze mówi o swoich zmaganiach oraz o procesie uczenia się zarządzania swoimi emocjami.

Jul 08, 202301:04:37
Wiara & Popkultura | e02 // s01

Wiara & Popkultura | e02 // s01

Drugi odcinek rozpoczynamy od dokończenia historii, którą zakończyliśmy nasze premierowe nagranie, szykujcie się na mały skok adrenaliny! Na prośbę słuchaczy dzielimy się kilkoma przemyśleniami na temat tego, skąd brać dobry vibe w relacji, a jako danie główne na stół wjeżdża temat "Wiara & Popkultura". Dzięki, że z nami jesteś! Masz pomysł na kolejne odcinki? Napisz!

Jun 02, 202349:17
Porozmawiajmy | e01 // s01

Porozmawiajmy | e01 // s01

On i ona, mąż i żona, pastor i pastorowa. POROZMAWIAJMY to podcast z pogranicza wsparcia duchowego i luźnej, lifestyle'owej narracji pomiędzy dwójką przyjaciół, bez zbędnej napinki z nutą głębokiej rozkminy. Odcinek pierwszy testuje, czy małżeństwo może w ogóle razem nagrywać podcast, bo wbrew pozorom, to nie lada wyzwanie.

Usiądź więc z nami przy kawie i porozmawiajmy...

May 15, 202352:47