Skip to main content
Spotify for Podcasters
Поттеролови

Поттеролови

By Vertigo

Подкаст, присвячений поттеріані, її впливу на світ та культурній спадщині Джоан Ролінґ.
Available on
Amazon Music Logo
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

«Таємниці Дамблдора»: як перетворити успішну франшизу в проблемну франшизу

ПоттероловиMay 29, 2022

00:00
29:43
«Таємниці Дамблдора»: як перетворити успішну франшизу в проблемну франшизу

«Таємниці Дамблдора»: як перетворити успішну франшизу в проблемну франшизу

У третьому, фінальному, епізоді, Юра і Саша обговорюють ймовірний фінал трилогії «Фантастичних звірів» — «Таємниці Дамблдора». Під час розмови неочікувано обговорювали: те, як новий сценарист змінив враження від фільму, чому не можна порівнювати нового і старого Ґріндельвальда, що лежить за успіхом Якоба Ковальского і чи схожий Ньют Скамандер на героя Бреда Пітта з «11 друзів Оушена». Другорядною темою став безславний шлях «Фантастичних звірів» від потенційно найуспішнішої франшизи в Голлівуді до гучного провалу та можливого забуття. Підтримати ЗСУ: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces Підтримати Vertigo: https://vertigo.com.ua/donation/ Наш telegram-канал: https://t.me/vertigoUA Підписуйтеся на Vertigo у твіттері: https://twitter.com/Vertigo_com_ua У подкасті використана музика виконавця myuu.
May 29, 202229:43
«Злочини Ґріндельвальда»: вторинність та проблеми надлишкового фансервісу

«Злочини Ґріндельвальда»: вторинність та проблеми надлишкового фансервісу

У другому епізоді другого сезону Юра і Саша обговорюють (чи скоріше горять) другу частину трилогії/пенталогії «Фантастичних звірів» — «Злочини Гріндельвальда». Під час розмови неочікувано виринули: Ґріндельвальд на шесті, чаклуни-реднеки з Алабами та добровільний аскетизм Візлів. Також вчергове прозвучала думка, що сценаристка у фільму не надто вправна. Другорядною темою подкасту стали проблеми з фансервісом стрічки та загальні проблеми франшизи через небажання Ролінґ її розвивати за стандартами індустрії. Підтримати ЗСУ: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces Підтримати Vertigo: https://vertigo.com.ua/donation/ Наш telegram-канал: https://t.me/vertigoUA Підписуйтеся на Vertigo у твіттері: https://twitter.com/Vertigo_com_ua У подкасті використана музика виконавця myuu.
May 22, 202240:32
«Фантастичні звірі»: де їх шукати та як жити без першоджерела

«Фантастичні звірі»: де їх шукати та як жити без першоджерела

Юра і Саша обговорюються першу частину трилогії/пенталогії «Фантастичні звірі». В результаті обговорення з'ясовується, що Ньют Скамандер схожий на Олександра Авраменка, Юра не вміє говорити ім'я Гріндельвальд, а продюсери серії можуть бути задоволені як мінімум одним аспектом серії. Другорядною темою подкасту стала проблема відсутності першоджерела, з якою франшиза зіткнулася вперше. Підтримати ЗСУ: https://bank.gov.ua/ua/about/support-the-armed-forces Підтримати Vertigo: https://vertigo.com.ua/donation/ Наш telegram-канал: https://t.me/vertigoUA Підписуйтеся на Vertigo у твіттері: https://twitter.com/Vertigo_com_ua У подкасті використана музика виконавця myuu.
May 15, 202230:03
«Прокляте дитя»: Гаррі Поттер і дорослі проблеми

«Прокляте дитя»: Гаррі Поттер і дорослі проблеми

Юра і Саша обговорюють фінальну, поки що, історію про пригоди «Гаррі Поттера» — п’єсу «Гаррі Поттер і прокляте дитя». Розповідаємо сюжет усім, хто його не знав, вражаємося сюжетним перипетіям і критикуємо спробу додатково нажитися на творі, яка зашкодила історії. Також у подкасті обговорюємо подальше майбутнє крізь призму «Проклятого дитя» — чи розуміє Ролінґ фанатів та чи може запропонувати їм розвиток франшизи, який не викличе бурі гніву? Це фінальний випуск «Поттероловів», але ми ще обов’язково повернемося! Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Jan 08, 202245:27
«Смертельні реліквії»: Гаррі Поттер і літературна та соціальна критика

«Смертельні реліквії»: Гаррі Поттер і літературна та соціальна критика

Обережно! У цьому випуску присутня лайка! Саша і Юра обговорюють (не)фінальну частину «Гаррі Поттера» — «Гаррі Поттера і смертельні реліквії». План Дамблдора — геніальність чи випадковість? Рон взагалі ок? Чому сюжетна лінія Снейпа переоцінена? Чому варто передивлятися першу частину «Смертельних реліквій»? Усі відповіді шукайте в подкасті! Центральною темою випуску стала літературна та соціальна критика «Гаррі Поттера»: погляд на цикл від літературних оглядачів, «кенселінг» Джоан Ролінґ та реакції за межами фанатської спільноти. Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Jan 02, 202201:13:07
«Напівкровний принц»: Гаррі Поттер і дорослішання франшизи

«Напівкровний принц»: Гаррі Поттер і дорослішання франшизи

Шостий випуск присвячений «Напівкровному принцу» та унікальній особливості поттеріани — дорослішанню героїв поруч з власними читачами. Юра і Саша обговорюють події шостої книги, неочікувано хвалять екранізацію та з жахом усвідомлюють, що підлітки, які бунтували, читаючи «Гаррі Поттера» тепер самі є батьками. А ще намагаються вгадати цільову авдиторію потенційних серіалів за мотивами поттеріани і рахують потенційні статки професорки Спраут.  Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Dec 27, 202143:37
«Орден фенікса»: Гаррі Поттер і його численні відеоігри

«Орден фенікса»: Гаррі Поттер і його численні відеоігри

П'ятий епізод присвячений п'ятій книзі циклу — «Гаррі Поттеру і ордену фенікса». Юра і Саша говорять про поглиблення франшизи, хвалять Ролінґ, обговорюють долю Сіріуса, а також розповідають про відеоігри у поттеріані: згадують власний геймерський досвід та не забувають про Поттермор. Гостем випуску став редактор розділу відеоігор Vertigo Рома Бугайчук. Ініціатива «Олені святого Миколая»: https://www.facebook.com/OlenySviatogoMikolaya/ Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Dec 19, 202159:03
«Келих вогню»: Гаррі Поттер, фанфіки та розширений всесвіт

«Келих вогню»: Гаррі Поттер, фанфіки та розширений всесвіт

В четвертому епізоді Юра і Саша віддають належне четвертій частині поттеріани — «Гаррі Поттеру та келих вогню». Темою випуску став розширений всесвіт поттеріани та його автори: Джоан Ролінґ і фанати. Чому варто слідувати прикладу Джорджа Лукаса? Чи згоден Юра з фанатським кастингом Ендрю Ґарфілда на роль Люпина? Які фанфіки претендують на звання «обов'язковий до прочитання»? Гостею випуску стала журналістка і наша патронка Катя Ятель, яка детально розповіла про фандом-спільноту та важливість фанфікншну. Ініціатива «Олені святого Миколая»: https://www.facebook.com/OlenySviatogoMikolaya/ Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu. 
Dec 12, 202153:44
«В'язень Азкабану»: Гаррі Поттер і таємниці його кіноекранізацій

«В'язень Азкабану»: Гаррі Поттер і таємниці його кіноекранізацій

У третьому епізоді Юра і Саша обговорюють третю частину поттеріани, «Гаррі Поттер і в'язень Азкабану», а також занурюються у деталі кіноекранізацій франшизи. Чому Ролінґ вирішила співпрацювати з «ворнерами»? Хто міг стати режисером «Філософського каменю»? Ким хотіли замінити Девіда Єтса? Про це та не лише це слухайте у нашому подкасті.  Ініціатива «Олені святого Миколая»: https://www.facebook.com/OlenySviatogoMikolaya/ Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Dec 05, 202143:36
«Таємна кімната»: що та хто надихали Джоан Ролінґ і кого надихала вона

«Таємна кімната»: що та хто надихали Джоан Ролінґ і кого надихала вона

Редактори Vertigo Юра та Саша обговорюють «Гаррі Поттера і таємну кімнату», а також розбираються, чим надихалась Джоан Ролінґ при створенні поттеріани та хто надихався письменницею при створенні плагіату. Ініціатива «Олені святого Миколая»: https://www.facebook.com/OlenySviatogoMikolaya/ Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Nov 28, 202139:29
«Філософський камінь»: Гаррі Поттер і вплив на книговидавництво

«Філософський камінь»: Гаррі Поттер і вплив на книговидавництво

Редактори Vertigo Юра та Саша обговорюють «Гаррі Поттера і Філософський камінь», а також розбираються у тому, як сильно франшиза про чарівника змінила книговидавництво. Приємний бонус — гостьове включення видавця, перекладача і ведучого «Твоєї підпільної гуманітарки» Остапа Українця, який детально розповідає про особливості українського перекладу та його вплив.  Підписуйтеся на Vertigo: https://twitter.com/Vertigo_com_ua Підтримати Vertigo: http://vertigo.com.ua/donation/ У подкасті використана музика виконавця myuu.
Nov 21, 202144:07