Skip to main content
Spotify for Podcasters
Poza Prawem

Poza Prawem

By Rajkow-Krzywicki + Kwiatkowski

To jest podcast, w którym rozmawiamy o marketingu, zarządzaniu i komunikacji w kancelariach prawnych.

Autorami podcastu są Jerzy Rajkow-Krzywicki, ewangelista podcastingu i vlogowania, pasjonat dobrej komunikacji i miłośnik mądrej produktywności oraz Szymon Kwiatkowski, który prowadzi agencję marketingową Marketing Prawa i od wielu lat wspiera kancelarie prawne w budowie i rozwoju marketingu.
Available on
Apple Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

PP#063 - SEO w kancelarii prawnej (Piotr Szpakiewicz)

Poza PrawemMay 04, 2020

00:00
01:19:33
Co to znaczy nie być nudnym prawnikiem? Tomasz Palak

Co to znaczy nie być nudnym prawnikiem? Tomasz Palak

Tomasz Palak jest radcą prawnym, który uważa, że o prawie można mówić jasno, a mecenas nie musi być nudny. Pomaga oszczędzać czas i tłumaczy paragrafy na praktyczne działania - rozwiązuje problemy, łącząc podejście prawne i biznesową sprawność. Tematy z odcinka PP#077 Jak wygląda społeczne postrzeganie zawodu prawnika - czy prawnicy są nudni? Czym jest narzędzie inteliLex i w czym może pomóc prawnikom? Jakie ryzyko niosą za sobą rozliczenia godzinowe w kancelariach prawnych? - Z jakiego powodu prawnicy często używają stwierdzenia „to zależy”? O marketingu marki osobistej - jak Tomasz wypracował swoją rozpoznawalność? Dlaczego umiejętność efektywnej komunikacji w zawodzie prawnika jest kluczowa? Jakie są dalsze plany Tomasza jako członka rady nadzorczej? Jakich umiejętności obecnie najbardziej brakuje prawnikom? Zgodnie z badaniami Wolters Kluwer „Future Ready Lawyer”, do 2022 r. 81% działów prawnych będzie wymagało od kancelarii, z którymi zamierza współpracować, opisania, w jaki sposób wykorzystują technologie w celu zwiększenia swojej produktywności i wydajności.
Nov 09, 202001:07:13
Jaki jest stan polskiego sądownictwa? Fundacja Court Watch

Jaki jest stan polskiego sądownictwa? Fundacja Court Watch

O stanie polskiego sądownictwa rozmawiamy z Darią Hofman - Dyrektor Zarządzającą Fundacji Court Watch oraz Bartoszem Pilitowskim – Prezesem Zarządu Fundacji Court Watch.

Misją Fundacji Court Watch Polska jest zmienianie polskiego sądownictwa na lepsze. Fundacja powstała z myślą o tym, aby każdy człowiek, przekraczając próg sądu, był spokojny, że zostanie potraktowany sprawiedliwie.

Tematy z odcinka PP#076 W jaki sposób głód wpływa na wyroki sędziów? Jakie idee przyświecały powstaniu Fundacji Court Watch? Czym się zajmuje i jaką rolę pełni Fundacja Court Watch? Co mówią badania dotyczące świadomości prawnej Polaków? O przestrzeganiu prawa i funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Kim są wolontariusze w Fundacji Court Watch i jaką rolę pełnią podczas rozpraw? Czy to możliwe, aby sędziowie mimo tak dużej ilości prowadzonych spraw udzielali sprawiedliwych wyroków? Od czego należałoby zacząć reformę polskiego systemu sądownictwa? W jaki sposób powołuje się sędziów w Polsce i jak są postrzegani społecznie? Jakie są obecnie perspektywy na pozytywne zmiany w systemie sądownictwa? Skąd Daria i Bartek stale czerpią energię do wymagającej pracy dotyczącej zmian systemowych? Jak często Fundacja Court Watch jest proszona o wkład w prace nad system sądownictwa? Ostatnie zmiany w polskim systemie sądownictwa – czy sądy po ostatnich reformach lepiej funkcjonują? Na czym polega gra planszowa „Prawopolis” i dlaczego jest to idealny prezent na Święta? Gdzie kupimy najlepsze pierniki w Toruniu?
Nov 02, 202001:49:42
Jak prawnicy mogliby się lepiej komunikować? Miłosz Brzeziński

Jak prawnicy mogliby się lepiej komunikować? Miłosz Brzeziński

Miłosz Brzeziński jest doradcą w zakresie efektywności osobistej i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych. Autor książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in: "Pracować i nie zwariować", "Biznes czyli sztuka budowania relacji", "Życiologia", "Jak pies z Kotem”, "Głaskologia" oraz "Wy Wszyscy Moi Ja". Tematy z odcinka PP#075 Czy warto posyłać dzieci do najlepszych szkół? O micie merytokracji. System oświaty w Polsce – błędy polskiego modelu edukacji. Dlaczego warto znaleźć w życiu pasję? Gra na pianinie vs. gra na komputerze. W jakich warunkach człowiek czuje się zmotywowany do pracy? Jak wygląda społeczna percepcja zawodu prawnika? Jak tworzyć zgrane zespoły w miejscu, które jest pełne prawników indywidualistów? Jak efektywnie komunikować się wewnątrz organizacji? W jaki sposób prawnicy powinni się komunikować z klientami? Czy ludzie którzy chodzą do kościoła są bardziej moralni?
Oct 26, 202001:04:58
Minimalizm i turkusowa organizacja w kancelarii prawnej - Katarzyna Kędzierska z simplicite.pl

Minimalizm i turkusowa organizacja w kancelarii prawnej - Katarzyna Kędzierska z simplicite.pl

Katarzyna Kędzierska jest blogerką, prawnikiem, rzecznikiem patentowym oraz minimalistką. Od 6 lat prowadzi stronę simplicite.pl, która obecnie jest największym polskim blogiem o minimalizmie. Tematy z odcinka PP#074 Czym jest minimalizm – jakie są nasze skojarzenia z tą koncepcją? Jak rozpoczęła się przygoda Kasi z minimalizmem? Jakich sfer życia może dotyczyć minimalizm? Czym jest filozofia „mindfulness” i jaką rolę odgrywa w życiu Kasi? Jak możemy wykorzystać idee minimalizmu w kancelariach prawnych? Z jakich powodów Kasia zdecydowała się, aby prowadzić swoją kancelarię w pojedynkę? Jakie wskazówki Kasia przekazałaby młodym prawnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodową? W jaki sposób blog SIMPLICITE przekłada się na działalność kancelarii Kasi? Holokracja czyli zarządzanie firmą wg turkusowej organizacji– na czym polega ta koncepcja zarządzania? Jak zastosować minimalizm w pracy prawnika – czy klienci są na niego gotowi? Od czego warto zacząć przygodę z minimalizmem? Książka autorstwa Kasi: „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” Wpis na blogu Kasi „Minimalizm. Od czego zacząć?” Film dostępny na netflixie: „Minimalizm: Dokument o rzeczach ważnych” - Matt D'Avella
Oct 12, 202001:09:38
Jak ułatwić ludziom dostęp do usług prawnych? Prawodoprawa.pl

Jak ułatwić ludziom dostęp do usług prawnych? Prawodoprawa.pl

Naszymi gośćmi są Beata Siemieniako – prawniczka i działaczka społeczna oraz Kamila Ferenc – prawniczka, ekspertka ds. praw kobiet i prawa antydyskryminacyjnego. Założycielki konceptu prawodoprawa.pl, którego zadaniem jest ułatwienie ludziom dostępu do usług prawnych. Tematy z odcinka PP#073 Czym jest prawodoprawa.pl –co kryje się pod tą nazwą? Z jakich powodów powstał ten koncept i jakie wartości mu przyświecają? Według jakich kryteriów Beata i Kamila rozpatrują sprawy – w jakich sytuacjach decydują się na udzielenie pomocy pro bono, a kiedy współpracują na zasadach komercyjnych? Działania społeczne Beaty i Kamili - czym zajmuje się Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Komitet Obrony Praw Lokatorów? Opiniowanie ustaw w Polsce, które są uchwalane – jak trudno jest doprowadzić do zmiany prawa na lepsze? Połączenie ścieżek aktywistyczno-prawniczych - jakie oczekiwania miała Beata i Karolina zakładając prawodoprawa.pl – które z nich udało się zrealizować? Konkurencja wśród młodych prawników – z czego wynika niechęć wśród adwokatów do prowadzanie spraw pro bono? Dlaczego rozwój wrażliwości społecznej na każdym etapie edukacji odgrywa tak ważną rolę - jak obecnie wygląda społeczny aspekt zawodu prawnika? Z czego wynikają problemy w polskim sądownictwie? Sposoby na reformę sądownictwa. Jak wygląda sieć punktów bezpłatnej pomocy prawnej w Polsce – dla kogo są przeznaczone i na jakich zasadach udzielają wsparcia? Jakie pozytywne zmiany w systemie sądownictwa przyniósł wybuch pandemii? W jaki sposób zachęcić inne kancelarie, aby zaangażowały się w sprawy pro bono – czy działalność społeczna się opłaca?
Oct 05, 202001:12:39
Jak prawnicy mogliby lepiej prezentować i lepiej opowiadać? Kamil Kozieł

Jak prawnicy mogliby lepiej prezentować i lepiej opowiadać? Kamil Kozieł

Kamil Kozieł jak sam o sobie mówi – skromnie sypia, bo robi dużo prezentacji. Wspiera ekspertów przed branżowymi konferencjami, menedżerów przed firmowymi spotkaniami i sprzedawców przed wizytą u klienta. Kamil szkoli według autorskiej metodyki 4 warstw prezentacji. Tematy z odcinka PP#072: Nieprzystępny język prawników - z jakich powodów warto wyjaśniać skomplikowane terminy, którymi się posługujemy? Na co prawnicy powinni zwracać uwagę prezentując - w jaki sposób należy przekazywać swoją ekspercką wiedzę podczas spotkania z klientem? Jak skutecznie wzbudzać ciekawość - dlaczego to właśnie prawo jest tą dziedziną życia, w której wybitnie łatwo zwrócić uwagę odbiorcy? Czym powinna charakteryzować się narracja prawnika – jaką rolę odgrywa w niej komponent humorystyczny? Na czym polega zabieg „odwrócenia” i jak możemy go wykorzystać w świecie prawa? Jaka jest definicja heurystyki afektu i pytania heurystycznego -  jak możemy je zastosować w komunikacji z klientem? Jak zrobić uniwersalną prezentację – na co zwrócić uwagę projektując slajdy? Który program do przygotowywania prezentacji sprawdza się najlepiej?
Sep 28, 202001:20:51
Jak się włamać do kancelarii prawnej? Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl

Jak się włamać do kancelarii prawnej? Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl

Naszym dzisiejszym gościem jest Piotr Konieczny, który zdradza nam w jaki sposób włamać się do kancelarii prawnej. Dowiedz się, jak wygląda przebieg cyber przestępstwa i jak się przed nim zabezpieczyć? Czym zajmuje się Piotr?

Piotr jest założycielem serwisu Niebezpiecznik.pl, hakerem oraz ekspertem do spraw bezpieczeństwa komputerowego. Wielokrotnie nagradzany prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym.

Tematy z odcinka PP#071: Jak wygląda ekosystem włamań do kancelarii prawnych – czy obecnie jest wiele przestępstw, których nie jesteśmy świadomi? Kim jest cybernetyczny przestępca oraz jakie może mieć intencje planując atak cybernetyczny? Czym jest przestępstwo cybernetyczne - jak najczęściej wygląda jego przebieg? Jaką rolę podczas ataku odgrywa negocjator? Na czym polega strategia bezpieczeństwa zabezpieczeń – jak przeprowadzić analizę ryzyka? W jaki sposób możemy się skutecznie zabezpieczyć przed atakiem cybernetycznym? Jakie są najczęściej popełniane błędy w kontekście ochrony danych osobowych - na co warto zwrócić uwagę dobierając zabezpieczenia do kancelarii? Jak wyglądały najpopularniejsze cybernetyczne włamania?  Czy trzymanie danych w chmurze sprawia, że bardziej narażamy się na cybernetyczny atak? Jak ważną rolę odgrywa edukacja pracowników w kontekście bezpieczeństwa komputerowego? Jakie są najpopularniejsze przestępstwa cybernetyczne - z jakich powodów manipulacja jest ich nieodłącznym elementem? Kto jest najatrakcyjniejszą ofiarą dla przestępcy cybernetycznego – czy na celowniku znajdują się tylko wpływowe osoby? Czym jest fałszywe poczucie bezpieczeństwa i w jaki sposób może zostać przeciwko nam wykorzystane?
Sep 14, 202001:43:04
Czym jest marka kancelarii i jak ją budować? Paweł Tkaczyk

Czym jest marka kancelarii i jak ją budować? Paweł Tkaczyk

Gościem dzisiejszego odcinka jest Paweł Tkaczyk, z którym mamy przyjemność rozmawiać o tym, czym jest marka kancelarii i w jaki sposób ją budować? Czym zajmuje się Paweł?

Paweł zarabia na życie opowiadając historie. Jest strategiem marki, mówcą publicznym i autorem trzech bestsellerowych książek. Prowadzi bloga na którym dzieli się wiedzą z zakresu budowania marki, komunikacji i storytellingu.

Tematy z odcinka PP#070: Jakie marki prawnicze są powszechnie znane – co sprawia, że dana marka zostanie przez nas zapamiętana? Czym jest użyteczność marki – jak ją identyfikujemy i jaką rolę odgrywa w budowaniu marki? Jak wybrać nazwę marki – na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, aby skutecznie dotrzeć do klientów? Różnica pomiędzy marką osobistą prawnika, a marką kancelarii. Czym charakteryzuje się struktura procesu decyzyjnego - jakie czynniki należy spełnić by klient był gotów dokonać zakupu? Dlaczego to właśnie strach najbardziej motywuje nas do działania? Od czego rozpocząć budowanie marki – media społecznościowe vs. strona internetowa, które rozwiązanie pomoże skuteczniej budować markę? - zym jest konwersja, jak ją mierzyć i dlaczego jest taka ważna? Ile czasu potrzeba, aby wypromować markę – od jakich czynników jest to zależne? Co zrobić, aby promocja kancelarii nie była nudna i zainteresowała potencjalnych klientów?
Aug 31, 202001:01:16
Kobiety są jak torebki herbaty, czyli Elżbieta Niezgódka i Woman Labour Matters

Kobiety są jak torebki herbaty, czyli Elżbieta Niezgódka i Woman Labour Matters

Gościem dzisiejszego podcastu jest Elżbieta Niezgódka - adwokatka dla kobiet, inicjatorka projektu „Women Labour Matters”. Czym zajmuje się Ela?

Ela chroni kobiety nie tylko przed niesprawiedliwym zwolnieniem, ale również pomaga w trudnych rozmowach z pracodawcą oraz doradza kobietom oskarżonym o nieuczciwe praktyki w firmie. Zajmuje się edukacją społeczeństwa z zakresu prawa pracy, dzięki czemu poszerza świadomość zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Tematy z odcinka PP#069: Z jakich powodów Ela zdecydowała się wspierać kobiety w zakresie prawa pracy? - Jaką drogę warto wybrać by skonfrontować się z pracodawcą – czy sąd jest koniecznym rozwiązaniem? Dlaczego poszerzanie świadomości zarówno pracowników, jak i pracodawców w zakresie prawa pracy jest tak istotne? Z jakich powodów i w jaki sposób powstał projekt „Woman Labour Matters”? W jaki sposób schematy kulturowe zakorzenione w naszym społeczeństwie wpływają na postrzeganie kobiet? Które sytuacje dotyczące prawa pracy wymagają największej edukacji społeczeństwa? W jaki sposób charakteryzujemy mobbing i jak możemy mu przeciwdziałać? Jakie problemy najczęściej napotykamy w kwestii urlopów macierzyńskich? Pracująca mama vs. pracujący tata – w jaki sposób pracodawcy postrzegają pracujących rodziców? W jaki sposób pandemia COVID-19 wpłynęła na elastyczność pracodawców do wykonywania pracy zdalnej? Jakie zachowania pracodawców wskazują na to, że możemy zostać zwolnieni? Jakie są  dalsze plany zawodowe Eli - jakich projektów możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości? W jaki sposób możemy pomóc Eli w działaniach, które poszerzają świadomość społeczeństwa? Zapraszamy na najbliższe webinarium Eli dedykowane przyszłym mamom - „Poznam moje prawa w ciąży”, które odbędzie się już 19 sierpnia!
Aug 17, 202001:10:29
Jak się rozwijać w swoim miejscu pracy?
Jul 27, 202055:40
3 kluczowe wskazówki dla prawników, którzy chcą awansować

3 kluczowe wskazówki dla prawników, którzy chcą awansować

Jak podnieść swoją osobistą produktywność będąc prawnikiem i rozwinąć swoją karierę zawodową? To odcinek dla prawników, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje.

Co oznacza produktywność osobista w życiu prawnika?
Dlaczego dobry prawnik w dzisiejszej rzeczywistości powinien być dobrze zorganizowaną osobą?
Z jakiego powodu temat produktywności osobistej w świecie prawnika jest na dalszym planie?
Jakie są 3 największe wyzwania, z jakimi prawnicy obecnie się zmagają?
Jaką rolę odgrywa odpoczynek od pracy w kontekście bycia produktywnym?
Dlaczego skuteczna komunikacja powinna odgrywać kluczową rolę w pracy prawnika?
Jakie narzędzia i aplikacje sprzyjają efektywnej komunikacji?
Jak walczyć z rozpraszaczami w pracy, które obniżają naszą produktywność?
Jak możemy stworzyć ekosystem w pracy, dzięki któremu będziemy mogli się skupić?
Motywacja pozytywna vs. motywacja negatywna – która jest skuteczniejsza?
Jul 20, 202001:02:46
PP#066 - #Powściągliwie - czyli jak negocjować? (Maciej Jóźwiak)

PP#066 - #Powściągliwie - czyli jak negocjować? (Maciej Jóźwiak)

Dzisiejszym gościem naszego podcastu jest Maciej Jóźwiak – szef zespołu rozwiązywania sporów Eversheds Sutherland, autor ponad 17 tysięcy tweetów i propagator hasła #powściągliwie. Będziemy mieli okazję porozmawiać o tym, jak skutecznie negocjować? Czy zamiłowanie do rozwiązywania sporów poprzez negocjacje wynika z nieudolnego systemu sądownictwa? W jaki sposób można porównać różne metody rozwiązywania sporów? Jaka jest różnica między rozwiązaniem sporu w sądzie, a poprzez alternatywne negocjacje? Jak możemy wypracować porozumienie w relacji między pracodawcą, a pracownikami? Dlaczego negocjacje „face to face” są najskuteczniejszą formą komunikacji? Jaką rolę podczas negocjacji odgrywa umiejętność słuchania? Jak należy przygotować się do skutecznych negocjacji? Jakie są najważniejsze czynniki w procesie negocjacyjnym? Dlaczego zadawanie pytań odgrywa ważną rolę w negocjacjach? Jakie strategie negocjacyjne przynoszą najlepsze efekty? Czy negocjacje biznesowo są podobne do negocjacji małżeńskich? Jaką rolę podczas negocjacji odgrywa nastawienie obu stron? Dlaczego w czasie negocjacji należy szukać kreatywnych rozwiązań? Na czym polega metoda win-win w negocjacjach i rozwiązywaniu konfliktów? Czym charakteryzuje się scenariusz lose-lose w negocjacjach? Co jest najważniejszym elementem negocjacji? Jakie są cechy dobrego negocjatora? Jak powinniśmy przygotować się do negocjacji? Jakie są zasady planowania i prowadzenia negocjacji? W jaki sposób ustalać cele negocjacyjne? Czym charakteryzuje się scenariusz bottom-line w negocjacjach? Co zrobić, aby zakończyć negocjacje sukcesem? Dlaczego ważnym czynnikiem negocjacji jest research? Jaką rolę w negocjacjach odgrywa czas? Jakie strategie negocjacyjne są najskuteczniejsze? Na czym polegają negocjacje w codziennym życiu? Czy empatia jest cechą, która pomaga w negocjacjach? Czy negocjacje warto prowadzić tylko z osobami decyzyjnymi? Jaka jest rola pośrednika w negocjacjach? W jaki sposób odmawiać podczas procesu negocjacyjnego? Jakie są najbardziej popularne techniki negocjacji? Jak zawrzeć ugodę podczas rozwiązywania sporów alternatywnie? Dlaczego fiksacja na wygranej w negocjacjach jest błędem? Jaką rolę odgrywa zrobienie kroku do tyłu podczas rozwiązywania sporów? Jak detektyw może być pomocny dla radców i adwokatów w przypadku negocjacji? Czy w praktyce negocjacji spotykamy się z „brudnymi” zagrywkami? Jakich trików możemy się spodziewać w trakcie negocjacji? Jak sądy podchodzą do roszczeń ustalonych  wcześniej podczas procesu negocjacyjnego? Jak negocjować z żoną?

Pozycja, którą polecamy, aby rozwinąć swoje umiejętności negocjacyjne (i nie tylko): „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi?” - Carnegie Dale

May 25, 202001:39:32
PP#065 - Jak stworzyć od zera specjalizację kancelarii? (PragmatIQ)

PP#065 - Jak stworzyć od zera specjalizację kancelarii? (PragmatIQ)

Naszymi dzisiejszymi gośćmi są - Wojciech Kaptur oraz Tomasz Rutkowski, wspólnicy w kancelarii prawnej PragmatIQ. Będziemy mieli okazję porozmawiać o tym, jak stworzyć od zera specjalizację kancelarii prawnej.

- Jak kancelarie prawne radzą sobie w obecnie trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19?

- Dlaczego kancelarie prawne mają więcej pracy podczas pandemii ?

- Jaka jest historia kancelarii PragmatIQ i jakie usługi oferuje?

- Czy zakładając kancelarię prawną konieczna jest początkowa baza klientów?

- Dlaczego element relacyjny odgrywa istotną rolę w rozwoju kancelarii?

- Czy kancelarie oparte na konkretnej specjalizacji muszą być nastawione na ciągłe pozyskiwanie nowych klientów?

- Jaką rolę odgrywał marketing w rozwoju kancelarii PragmatIQ?

- W jaki sposób kancelaria prawna może dotrzeć do określonej grupy docelowej?

- Dlaczego warto pisać ściśle ukierunkowane treści, które realnie zainteresują odbiorców?

- Czy kancelarie prawne pisząc artykuły powinny czekać na wenę?

- Jakie błędy w fazie rozwoju może popełnić kancelaria prawna?

- Jak zadbać o UX (user experience) strony internetowej kancelarii?

- W jaki sposób możemy zbadać potrzeby przyszłych klientów kancelarii?

- Dlaczego specjalizacja kancelarii prawnej powinna iść w parze z zainteresowaniami?

- Jaką rolę odgrywa prowadzenie bloga i dzielenie się wiedzą prowadząc kancelarię?

- Z jakich powodów kancelaria PragmatIQ prowadzi kanał na YouTube?

- Jakie media społecznościowe warto wybrać prowadząc kancelarię prawną?

- Jakie narzędzia sprawdzają się najlepiej do promocji marki kancelarii?

- Dlaczego szybka reakcja kancelarii na otaczającą rzeczywistość jest tak ważna?

- Czy duży ruch na stronie internetowej kancelarii zawsze oznacza pozyskanie nowych klientów?

- Z jakich narzędzi do komunikacji i zarządzania projektami korzysta kancelaria PragmatIQ?

- W jaki sposób kancelaria może zmobilizować zespół do korzystania z narzędzi online?

- O czym powinna pamiętać kancelaria prawna wdrażając nową specjalizację?

- Co zrobić, aby uruchomić komunikację i lejek sprzedażowy kancelarii prawnej?

- Dlaczego kancelaria prawna powinna dzielić się wartościowymi treściami ze swoimi odbiorcami?

- Czy każdą specjalizację kancelarii prawnej da się zbudować i rozwinąć?

- Jak zrodził się pomysł na komunikację w formie wideo kancelarii prawnej PragmatIQ?

- Co skłoniło kancelarię PragmatIQ do nagrania rapowego kawałka podsumowującego rok pracy?

- Jak powstała nazwa kancelarii prawnej PragmatIQ?

- Jakimi zasadami kieruje się kancelaria prawna PragmatIQ?

- Czym kieruje się kancelaria PragmatIQ podczas rekrutacji pracowników?

- Jakie są dalsze plany rozwoju kancelarii prawnej PragmatIQ?

- W którym momencie założyciele kancelarii PragmatIQ poczuli się specjalistami w swojej dziedzinie?

May 18, 202001:22:30
PP#064 - Jak zrobić dobry webinar?

PP#064 - Jak zrobić dobry webinar?

Dzisiaj porozmawiamy o tym - jak dobrze zrobić webinar w kancelarii prawnej? Szymon rozpoczął swoją przygodę z webinarami wiele lat temu i ma duże doświadczenie w tym zakresie. W dzisiejszym odcinku podzielimy się wiedzą dotyczącą organizacji webinariów. Jeśli chcesz poznać narzędzia, dzięki którym komunikacja wideo stanie się łatwiejsza zapraszamy do posłuchania odcinka poświęconego tej tematyce.

Jak zaczęła się przygoda Szymona z webinarami? Jakie wyzwania spotkały Szymona na samym początku szkoleń online? Kiedy zaczęły się pierwsze webinaria i w jaki sposób wyglądała ich organizacja? Z jakich powodów webinary cieszą się aktualnie tak dużym zainteresowaniem? Jakie są zalety i wady prowadzenia webinarów? Na jakieś platformie warto postawić webinarium? Jakie są aktualnie różnice w postrzeganiu webinarów w branży kancelarii prawnych? Na jakie koszty musimy się przygotować chcąc prowadzić webinary? Czy webinaria są dobrym narzędziem do strategii marketingowej? Czy postawienie webinarium jest trudne i wymaga dużej wiedzy? Jakie jest obecnie zapotrzebowanie na organizację webinariów? Dlaczego aktualnie wszyscy chcą robić szkolenia online? Czy klienci obecnie zauważają, że nastąpił przesyt webinariów? Jaka jest różnica pomiędzy zrobieniem podcastu, a webinarium? Dlaczego webinarium jest doskonałym narzędziem sprzedażowym? Czy lejek sprzedażowy jest jednym z najlepszych pomysłów, aby rozwijać biznes online?Z jakich powodów warto prowadzić webinary? Na co należy zwrócić uwagę, aby zrobić dobrej jakości webinarium? Jakie narzędzia są potrzebne, aby zrobić dobry webinar? Czym jest język korzyści i jak go skutecznie stosować? Kiedy należy zacząć promować webinar, aby pozyskać jak najwięcej chętnych? W jaki sposób zorganizować efektywną promocję webinarium? Czym charakteryzuje się dobry webinar i w jaki sposób warto go podzielić? Dlaczego ważnym elementem webinarium jest pozostawienie czasu na odpowiedź na pytania uczestników? Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przygotowując prezentację na webinarium? Jak przygotować skuteczną kampanię follow-up po webinarze? Co należy zrobić, aby uczestnicy webinaru byli zaangażowani w spotkanie online? Czy zrobienie live-stream’u jest trudne i wymaga dużego wysiłku? Czy live-stream może być narzędziem sprzedażowym w kancelariach prawnych?
May 11, 202048:14
PP#063 - SEO w kancelarii prawnej (Piotr Szpakiewicz)

PP#063 - SEO w kancelarii prawnej (Piotr Szpakiewicz)

W dzisiejszym odcinku naszym gościem jest Piotr Szpakiewicz –  Head od SEO w Ringier Axel Springer. Będziemy mieli możliwość porozmawiania o SEO (Search Engine Optimization) – pozycjonowaniu, w kontekście kancelarii prawnych. Jak rozgryźć mistycznego Google i co warto zrobić, aby znaleźć się w wyszukiwarce Google nad swoją konkurencją?

- Co jest największym wyzwaniem w pozycjonowaniu kancelarii prawnej? - Jakie są założenia SEO i jak walczyć z konkurencją Google? - Na czym polega sekret Google w kontekście wyszukiwania informacji? - Czym jest „CTR” i w jaki sposób należy analizować ten współczynnik? - Jak działają algorytmy Google i jaki jest ich wpływ na pozycjonowanie? - Na czym polega optymalizacja SEO on-site i off-site? - Czy Google aktualnie bierze pod uwagę tylko treści tekstowe, a pomija wideo i podcasty?  - Czym są dane strukturalne i w jaki sposób możemy optymalizować podcasty pod SEO? - Jakie działania powinna podjąć kancelaria prawna, aby wzmocnić pozycjonowanie swojej strony? - Jaką rolę odgrywają słowa kluczowe w kontekście pozycjonowania i jak je odpowiednio dobierać? - Czym jest element „Title” i dlaczego jest najistotniejszy w rozumieniu SEO? - Dlaczego nie warto realizować techniki „Keyword stuffing’u”? - Jakie są czynniki rankingowe Google i jak wpływają na pozycjonowanie stron?  - Na czym polega „User Experience” i dlaczego warto zachować naturalność w pozycjonowaniu? - Co to analiza sentymentu oraz jak możemy ją wykorzystać w SEO? - Jak przetwarzanie języka naturalnego wpływa na SEO?  - Jak skutecznie stosować nagłówki H1-H6 – jaka jest poprawna hierarchia nagłówków? - W jaki sposób należy zaplanować budżet na pozycjonowanie? - Co to jest „E-A-T” i dlaczego jest tak ważne w kontekście pozycjonowania?  - W jaki sposób należy optymalizować witryny pod kątem wyszukiwarek? - Czym są kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) i dlaczego są tak ważne? - Jak istotna pod kątem SEO jest sekcja contentowa? - Czy tworząc bloga należy postawić go na własnej domenie, a może lepiej użyć domeny zewnętrznej? - W jaki sposób efektywnie wypromować swój brand korzystając z SEO? - Jak często zmieniają się algorytmy Google i czym jest to spowodowane? - Jakich strategii  i technik nie należy stosować korzystając z SEO? - Jaki rolę w pozycjonowaniu odgrywają media społecznościowe? - Czy posiadanie zoptymalizowanej strony mobilnej jest koniecznością w kontekście SEO? - Jakie są prognozy trendów rozwoju Google w kontekście pozycjonowania podcastów? - Jak wyszukiwarka Google będzie się rozwijała w najbliższym czasie? - Dlaczego warto mieć wizytówkę w „Google Moja Firma”?

Narzędzia wspierające analizy SEO (widoczność i słowa kluczowe): http://senuto.com/pl https://ahrefs.com/ https://neilpatel.com/ubersuggest/ https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/tools/keyword-planner/  Analiza linków przychodzących (Backlinki): https://pl.majestic.com/ https://ahrefs.com/  Analiza ruchu, analityka, komunikaty techniczne, etc. https://search.google.com/search-console/about  Crawlery: https://www.screamingfrog.co.uk/ https://www.oncrawl.com/ https://www.deepcrawl.com/  Dane strukturalne (Guide, Podcasty, Artykuł): https://developers.google.com/search/docs/guides/intro-structured-data?hl=pl https://developers.google.com/search/docs/guides/podcast-overview https://developers.google.com/search/docs/data-types/article  Próbka możliwości (komercyjnego) rozwiązania Google Cloud w zakresie NLP (Natural Language Processing): https://cloud.google.com/natural-language#natural-language-api-demo  Google Moja Firma + blog z poradami: https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ https://www.pierwszynamapie.pl/

May 04, 202001:19:33
PP#062 - Zoom, ClickMeeting czy WebinarJam - czego używać do komunikacji wideo? Co jest bezpieczne?

PP#062 - Zoom, ClickMeeting czy WebinarJam - czego używać do komunikacji wideo? Co jest bezpieczne?

Dzisiaj będziemy rozmawiali o różnych narzędziach do prowadzenia komunikacji wideo na odległość. Jakie narzędzia i aplikacje naszym zdaniem sprawdzą się najlepiej do prowadzenia spotkań online? - Jakie są najpopularniejsze narzędzia, których używamy do konferencji online? - Czym jest Zoom i czy korzystanie z niego jest bezpieczne? - Na czym polegała afera dotycząca aplikacji Zoom? - Czym różni się aplikacja Zoom od Signal? - Jakie środki ostrożności warto zachować korzystając z systemów konferencyjnych? - Jakie mamy doświadczenia z aplikacją Zoom? - Jak oceniamy pakiet webinarowy, który oferuje nam aplikacja Zoom? - Dlaczego zawiodła nas aplikacja ClickMeeting? - Na co warto zwrócić uwagę wybierając platformę do webinarów? - Na jaką platformę do webinarów zdecydował się finalnie Szymon?   - Jakie jest najbardziej stabilne narzędzie do tworzenia webinarów? - Jakie problemy możemy napotkać podczas hostowania webinaru? - Jakie zalety ma WebinarJam i dlaczego warto go wybrać? - Ile kosztuje korzystanie z poszczególnych platform przeznaczonych do webinarów? - Jakie są plusy i minusy WebinarJam’u? - Czy to, aby platforma była „user-friendly” jest najważniejszą cechą dla użytkowników?  Aplikacje i komunikatory, o których dzisiaj rozmawialiśmy: - WebinarJam (https://home.webinarjam.com/) - Zoom (https://zoom.us/) - Signal (https://signal.org/) - Demio (https://demio.com/) - MS Teams (https://www.microsoft.com/) - Slack (https://slack.com/) - WhatsApp (https://www.whatsapp.com/) - Wire (https://wire.com/)

Apr 20, 202046:59
PP#061 - Co dobrego przynosi do biznesu koronawirus?

PP#061 - Co dobrego przynosi do biznesu koronawirus?

Dzisiaj będziemy rozmawiali o tym, co dobrego do biznesu przynosi nam pandemia COVID-19. Czy istnieją jakieś plusy tej kryzysowej sytuacji?

Jakie zmiany wprowadził w nasze życie COVID-19 i jak możemy się do nich przystosować?
Jak interpretować wybuch pandemii koronawirusa?
Co możemy zrobić, aby dostrzec szanse - a nie tylko zagrożenia wynikające z obecnego kryzysu?
Jakie są przyczyny wybuchu COVID-19?
Jakie jest nasze zdanie na temat teorii spiskowych dotyczących wybuchu wirusa?
Czy dzięki pandemii nasza planeta będzie miała okazję się zregenerować?
Dlaczego COVID-19 sprzyja powrotowi do własnych korzeni?
Z jakiego powodu koronawirus rozwinął się najszybciej akurat w najbogatszych krajach?
Jak wyglądały pandemie w historii naszej planety?
Czy dzięki aktualnemu kryzysowi w końcu otworzymy się i zaakceptujemy możliwość pracy zdalnej?
Czy ludzie są skłonni do zmian dopiero w sytuacji silnego bodźca?
Jakie branże będą się teraz najprężniej rozwijały i najlepiej sobie radziły?
Dlaczego niektóre firmy aktualnie upadają i do jakich refleksji powinno to skłonić osoby, które nimi zarządzają?
Czy dzięki wirusowi spojrzymy mądrzej i rozważniej na nasze finanse i wydatki?
Jakie biznesy znikną z powodu kryzysu i jakie przedsiębiorstwa zajmą ich miejsca?
Czy dzięki pandemii w końcu zwolnimy i staniemy się bardziej uważni?
Jak koronawirus wpłynie na nasze życie rodzinne?
Jak wygląda aktualnie rozwój rynku edukacji online?
Czy pandemia COVID-19 skłoni do refleksji służbę zdrowia?
Apr 06, 202056:29
PP#060 - Jak sprzedawać usługi prawne w kryzysie?

PP#060 - Jak sprzedawać usługi prawne w kryzysie?

Dzisiaj opowiemy o sprzedaży usług w kontekście panującej pandemii. Czy rzeczywiście doświadczamy aktualnie kryzysu i ile może on potrwać?
Czy wirus jest pretekstem, dzięki któremu udało nam się finalnie wywołać kryzys?
Jak wyglądają prognozy przyszłości gospodarczej?
Czy kancelarie zarabiają na kryzysie i może być to szansa na ich rozwój?
Czy COVID-19 jest tylko wydmuszką medialną, a może realnym zagrożeniem?
Czego obawiają się przedsiębiorcy i które gałęzie biznesu są najbardziej zagrożone?
Jakie wyzwanie stawia przed nami korona wirus?
Czy kancelarie prawne są zabezpieczone, mimo panującego kryzysu?
Jak poradzą sobie sądy i prawo cywilne w obecnej sytuacji?
Czy dzięki COVID-19 rozkwitną usługi prawne i doradztwo online?
Jakie informacje warto przekazać klientom w obliczu pracy zdalnej?
Czy przydałaby nam się standaryzacja kanałów zdalnych?
Co jest największym problemem, który przekłada się na biznes w kontekście korona wirusa?
Jaki jest wpływ korona wirusa na prawo pracy?
Czy pandemia sprzyja edukacji i rozwojowi osobistemu?
Czy doradztwo biznesowe może się przenieść do świata online?
Na czym polega pakiet „anty-kryzysowy”, który proponuje nam państwo?
Jak rozmawiać z klientami i nie zaburzać komunikacji w kontekście COVID-19?
W jaki sposób możemy się wzajemnie wspierać w tym wymagającym okresie?
Jakimi specjalizacjami w zakresie prawa warto się teraz zainteresować?
Jakie narzędzia pomogą nam rozwinąć nasz biznes online?
Co możemy zacząć robić, żeby obecny kryzys przekuć w wyzwanie i szansę na rozwój?
Mar 30, 202057:26
PP#059 - Kancelaria to nie organizacja charytatywna

PP#059 - Kancelaria to nie organizacja charytatywna

Czy kancelaria powinna być organizacją charytatywną? A może kancelaria, jak każdy inny biznes rządzi się swoimi prawami i profity są dla niej ważnym czynnikiem?

- Czy warto wystawiać faktury przed rozpoczęciem zlecenia i rozpoczynać pracę dopiero po ich opłaceniu?

- Dlaczego obawiamy się wystawiania faktur z płatnością w terminie „zero”?

- Czy klient zrezygnuje z naszych usług tylko z powodu terminu płatności?

- Jakie korzyści przynosi naszym klientom gwarancja zwrotu pieniędzy w razie niewykonania usługi?

- Czy przyjęcie pieniędzy przed realizacją zlecenie sprawia, że nasza płynność finansowa wzrasta?

- Czy zawód prawnika to praca wykonywana z powodu powołania i chęci pomocy?

- Na czym polega strategia „Value-Best Pricing”?

- Czym są „szybkie płatności” i dlaczego warto je wdrożyć?

- Czy budżetowanie w kancelarii prawnej ma sens?

- Jak sposób pobierania płatności wpływa na naszą relację z klientem?

- Czy warto rozliczać się w barterze?

- Dlaczego dobrze jest mieć fajne relacje w pracy i lubić osoby z którymi współpracujemy?

Mar 23, 202036:59
PP#058 - Jak zorganizować zdalną kancelarię w czasach koronawirusa Covid-19?

PP#058 - Jak zorganizować zdalną kancelarię w czasach koronawirusa Covid-19?

Dzisiaj nie będziemy oryginalni i porozmawiamy o koronawirusie. W jaki sposób możemy zorganizować zdalną kancelarię prawną biorąc pod uwagę aktualną epidemię? Jakie narzędzia ułatwią nam pracę zdalną?

- Czy panika w kontekście koronawirusa jest uzasadniona?

- Czy opieka zdrowotna jest przygotowana na dużą liczbę zachorowań i udzielenie potrzebnej pomocy pacjentom?

- Czy warto ograniczyć interakcje społeczne i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa?

- Jaki wpływ ma rozwój koronawirusa w kontekście wykonywania pracy zdalnej?

- Czego możemy się nauczyć w obecnej sytuacji i jakie wnioski należy wyciągnąć z tej lekcji?

-  Jakich narzędzi potrzebujemy, aby zorganizować zdalną kancelarię prawną?

- Czy warto zakomunikować klientom, że sposób naszej pracy się zmienił i czas naszej reakcji może być dłuższy?

- Jakie aplikacje i programy wspomogą nas w pracy zdalnej?

- W jaki sposób zsynchronizować pracę zdalną, aby wzrosła nasza produktywność?

- Mamy wiele dostępnych narzędzi do zarządzania zadaniami zdalnie: ClickUp, Notion, Asana, Teams, Twist, Trello - które z tych narzędzi wybrać?

- Którą chmurę warto wybrać: Google Drive vs One Drive?

-  Jakie zalety i wady mają poszczególne aplikacje służące do zarządzania zadaniami w pracy zdalnej?

- Czym jest Zoomi dlaczego może nam ułatwić komunikację?

- Który komunikator warto wybrać: Slack vs WhatsApp?

- W jaki sposób skoordynować pracę zdalną, aby wzrosła nasza efektywność?

- Co jest najszybszym i najprostszym, lecz mało innowacyjnym narzędziem, które sprawi, że informacja szybko dojdzie do odbiorcy?

Mar 16, 202051:59
PP#057 - Jaka będzie przyszłość innowacji technologicznych w świecie prawniczym?

PP#057 - Jaka będzie przyszłość innowacji technologicznych w świecie prawniczym?

Dzisiaj podzielimy się z wami przemyśleniami na temat ciekawego artykułu i porozmawiamy o najnowszych technologiach w kontekście kancelarii prawniczych. Zastanowimy się nad tym, co by się wydarzyło gdyby wszystkie kancelarie, które aktualnie dużo inwestują w innowacje technologiczne jednomyślnie zrezygnowały z tego pomysłu? Dlaczego warto inwestować w Legal-Tech i jakie niesie to za sobą skutki? Jakie są powody i plusy adaptacji do Legal-Tech? Czy wycofanie się z inwestowania w innowacje technologiczne sprawiłoby, że wrócilibyśmy do korzeni i skupili się na potrzebach klientów z większym zaangażowaniem? Czy technologia rzeczywiście rozprasza prawników, a może po prostu kieruje nami strach i nie potrafimy korzystać z nowych narzędzi? Co jest źródłem rozwoju Legal-Tech? Czy są to klienci, którzy mają określone potrzeby i wymagania, a może to kandydaci do pracy, którzy właśnie aplikują? Co by się stało gdyby duże firmy ograniczyły budżet Legal-Tech, a ich miejsce zajęłyby małe firmy? Dowiedz się dlaczego wprowadzenie nowych rozwiązań w dużych kancelariach spotyka się z oporem ludzi i jak rozwiązać ten problem. Co jest ważne podczas stosowania najnowszych narzędzi oraz które z nich mają szansę przetrwać? Dlaczego greenwashing ma wiele wspólnego z CSR – czy firmy rzeczywiście stosują tę koncepcję i w nią wierzą? Co jest ważniejsze – wartość czy zasięgi? Jak nawiązać dobre relacje z klientami i rozwiązywać ich problemy?
Mar 09, 202039:07
PP#056 - Jak wypuścić dobry podcast?

PP#056 - Jak wypuścić dobry podcast?

Chcesz dowiedzieć się co należy zrobić, aby nagrać fajny podcast i czy to się w ogóle opłaca? Czy warto włożyć swój czas, pieniądze i zaangażowanie w działanie, które nie przynosi natychmiastowych efektów? Dzisiaj porozmawiamy o naszych doświadczeniach, a ten odcinek jest odpowiedzią na liczne pytania, które od was dostajemy.

1. Tworzenie ciekawych treści. Czy podcast powinien być wynikiem twojej wewnętrznej pasji i zainteresowań? Jaki może mieć to wpływ na twoje długofalowe zaangażowanie? Mówienie o rzeczach, które nas interesują sprawi, że będziemy chcieli się stale rozwijać w tym kierunku.

2. Dobry naming podcastu. Czy odpowiednia nazwa ma znaczenie i może przyciągać słuchaczy? Czy warto tracić energię na zastanawianie się nad nazwą, a może lepiej od razu zacząć działać? Dobry naming to taki, który jest związany z treściami, o których mówimy i w pewien sposób się wyróżnia.

3. Narzędzia - nagrywarka i mikrofon. Czy rzeczywiście potrzebujemy zainwestowania w narzędzia już w początkowej fazie, a może wystarczy nam tylko telefon? Ile kosztuje sprzęt, dzięki któremu uzyskamy świetną jakość? Dowiedz się, jakie korzyści możesz uzyskać inwestując w sprzęt oraz jaki może to mieć wpływ na twoje zaangażowanie i systematyczność.

4.  Regularność tworzenia contentu. Dlaczego systematyczność jest ważna? Jak często należy tworzyć treści i kiedy warto je publikować? W zależności od ilości danych, które posiadamy możemy wyciągać wnioski z naszych działań.

5. Zadbaj o to by podcast pojawił się we wszystkich dostępnych aplikacjach. Polecamy skorzystanie z hostingu podcastowego – Anchor.fm , Spreaker.com , SimpleCast.com , Podbean.com  oraz użycie aplikacji - Itunes, Spotify i Google Podcasts.

6. Zadbaj o tematy i gości. Czy zapraszanie gości to dobry sposób na ożywienie podcastu? Jakie korzyści odnoszą goście, którzy się u nas pojawiają? Aby zaproszenie zostało zaakceptowane warto je spersonalizować i zaproponować temat, na który chcemy porozmawiać.

7. Nie przejmuj się długością podcastów. Czy długość podcastu ma znaczenie, a może to pomysł jest ważniejszy? Długość odcinka powinna być dopasowana do treści, które tworzysz oraz stylu wypowiedzi. Dobrym przykładem jest Seth Godin, który mimo tworzenia krótkich podcastów sprawia, że dają nam do myślenia i zostają w naszej głowie na dłużej.

8. Przyjdź do nas - Produkcje.fm W jaki sposób możemy wam pomóc? Oferujemy nie tylko pomoc techniczną, ale również kompleksową analizę i konsultację waszych pomysłów. Wesprzemy was i doradzimy bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu. Czekamy na wasze wiadomości: kontakt@produkcje.fm

Feb 17, 202058:33
PP#055 - Najbardziej zwariowane pomysły marketingowe na rok 2020

PP#055 - Najbardziej zwariowane pomysły marketingowe na rok 2020

Dzisiaj opowiemy wam o najbardziej zwariowanych pomysłach marketingowych na rok 2020. Przedstawimy 10 kreatywnych konceptów, które was zainspirują - niezależnie od waszego budżetu.

- Kurs online dla klientów. Rynek kursów online szybko się rozwija i zapewnia nam wiele możliwości. Szkolenia na odległość mogą być realizowane w formie video lub e-mail. Tworząc ciekawe kursy możemy odnieść sukces niczym Mirek Burnejko (podlinkuję jego akademię) lub Maciej Aniserowicz (link).

- Daily vlog/podcast na YouTube. Decydując się na tworzenie vloga lub podcastu ważna jest nasza systematyczność nagrywania i publikowania. W początkowej fazie możemy odpuścić lub zminimalizować mozolną obróbkę naszych treści – skupmy się na regularności. Potrzebujesz pomocy w nagrywaniu podcastów? Udzielimy Ci naszego wsparcia, zapraszamy do kontaktu - Produkcje.fm.

- Współpraca z Influencerem/vlogerem. Nawiązując współpracę z osobami posiadającymi wysokie zasięgi mamy możliwość reklamy naszych usług i produktów, które dotrą do szerokiego grona odbiorców.

- Webinar/regularne live’y. To działanie, które wymaga z naszej strony dużej regularności. Największą korzyścią jest to, że webinary/live'y są łatwo skalowalne (nawet do kilku tysięcy użytkowników) i tańsze niż organizacja spotkania czy szkolenia.

- Organizacja/sponsoring pikniku rodzinnego np. śniadaniowego. To doskonały patent dla kancelarii, które obsługują osoby fizyczne – dzięki takiemu wydarzeniu możemy odczarować nie do końca efektywne strategie marketingowe. Możemy budować pozytywny, ciepły wizerunek marki - w sposób kreatywny.

- Wspólny event charytatywny dla lokalnej społeczności. Rozejrzyjmy się dookoła – wspólnie pomagajmy i rozwiązujmy problemy. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w naszym podcaście - Nie wysyłaj z okazji Świąt kartek do klientów. (link)

- Flash Mob.  To spontaniczne, niebanalne wydarzenie polegające na umówieniu się grupy ludzi w miejscu publicznym i wykonaniu pewnego zaplanowanego zadania. Takie działanie przerywa zastany porządek rzeczy – przełamuje schematy. Dobrym pomysłem jest nagranie takiego zjawiska i opublikowanie go na YouTube w ramach promocji.

-  Guerilla gardening (partyzanckie ogrodnictwo).  Inicjatywa polegająca na własnoręcznym zagospodarowaniu terenów zielonych w okolicach waszego biura.  Jest to kreatywne i przyjemne zadanie, które warto sfilmować aby podzielić się swoją aktywnością z szerszym gronem odbiorców.

- Quiz.  Konstruujemy ciekawy quiz, który jest źródłem informacji o potrzebach naszych klientów. Jest to doskonała alternatywa dla nudnych ankiet.

- Dowcip uliczny. Zawód prawnika kojarzony jest z dużą dozą powagi. Możemy złamać ten stereotyp robiąc coś zabawnego i lekkiego, będzie to miła odskocznia od naszej codziennej pracy.

Feb 03, 202055:05
PP#054 - O planowaniu, vlogowaniu i nawykach

PP#054 - O planowaniu, vlogowaniu i nawykach


Dlaczego Jerzy nie ma żadnych noworocznych rezolucji?
W jaki sposób Szymon i Jerzy angażują rodzinę do planowania nowego roku?
Kiedy Szymon zacznie wreszcie publikować swoje vlogi?
Dlaczego Jerzy zaczął vlogować po angielsku? I jakie widzi efekty?
Dlaczego lepiej planować w krótkim terminie, a nie długim?
Jak skoki narciarskie i Adam Małysz mogą mobilizować do codziennej pracy?
Jan 20, 202046:11
PP#053 - Inaczej o celach na rok 2020

PP#053 - Inaczej o celach na rok 2020

Dziś odcinek solowy. Szymon opowiada o tym jak ustalać cele i zdradza swoje sprawdzone sposoby.

Jan 13, 202033:08
Jak mądrze wyznaczać cele? Zapowiedź odcinka #053/2

Jak mądrze wyznaczać cele? Zapowiedź odcinka #053/2


Dlaczego zazwyczaj nie realizujemy swoich celów?
Jaki jest sprawdzony sposób, aby temu zaradzić?
Jan 11, 202000:51
Wyznaczanie celów - inaczej. Zapowiedź odcinka #053/1

Wyznaczanie celów - inaczej. Zapowiedź odcinka #053/1


Wszyscy wyznaczamy sobie cele na kolejny rok, czy jednak je realizujemy?
O metodach wyznaczania celów inaczej.
Jan 10, 202000:49
PP#052 - Rola kobiet w branży prawniczej. Kamila Kurkowska, Agnieszka Krysik

PP#052 - Rola kobiet w branży prawniczej. Kamila Kurkowska, Agnieszka Krysik

Dziś mówimy o roli kobiet w branży prawniczej. Naszymi gośćmi są: Kamila Kurkowska - Prezes Fundacji Women in Law http://www.womeninlaw.pl/ oraz Agnieszka Krysik - Przewodnicząca Rady Fundacji Women in Law.


Dlaczego kobiet powinno być więcej w biznesie? Fundacja szuka narządzi i rozwiązań, aby korzystać w pełni z potencjału kobiet. Ilu jest partnerów największych kancelarii w Polsce kobiet a ilu mężczyzn? Badania przeprowadzane przez Komisję Europejską odnośnie proporcji między kobietami a mężczyznami w sektorze prawniczym pokazują, że im większa kancelaria, tym mniejsza liczba kobiet wśród partnerów. Dlaczego w kadrze zarządzającej każdej branży przeważają mężczyźni? Czy mężczyźni mają gen przedsiębiorczości, a kobiety nie? Jeśli biznes ma iść do przodu, musi być innowacyjny, a nie ma innowacyjności bez różnorodności. Konserwatyzm w branży prawniczej nie jest dobry pod żadnym względem. Kancelaria jest firmą jak każda inna i powinna iść z duchem czasu. Rady dla kancelarii, które chciałyby wprowadzić różnorodność w swojej organizacji. Czy macierzyństwo jest przeszkodą w karierze w branży prawniczej? Fundacja „Women in Law” wprowadza program mentoringu dla młodych prawniczek. Nowe technologie przewagą konkurencyjną dla kobiet w branży prawniczej. Konkurs „Prawo z technologią w tle” dla studentek prawa organizowany przez fundację. Co można zrobić wewnętrznie w kancelarii, aby pomóc kobietom po powrocie z urlopu macierzyńskiego? Czym różnią się firmy zarządzane przez kobiety od tych zarządzanych przez mężczyzn? Empatia w biznesie jest domeną kobiet? Kobiety wolą współpracować niż walczyć.
Jan 06, 202001:02:52
Różnica między kobiecymi a męskimi firmami. Zapowiedź odcinka #052/3

Różnica między kobiecymi a męskimi firmami. Zapowiedź odcinka #052/3

Różnica między kobiecymi a męskimi firmami.

Najistotniejszą różnicą między męskimi a kobiecymi firmami jest ego.  Organizacje, którymi zarządzają kobiety, są bardziej nastawione na współpracę.
Jan 04, 202001:38
Nowe technologie - przewagą konkurencyjną dla prawniczek. Zapowiedź odcinka #052/2

Nowe technologie - przewagą konkurencyjną dla prawniczek. Zapowiedź odcinka #052/2

Nowe technologie - przewagą konkurencyjną dla prawniczek.

Na rynku będą bardziej atrakcyjne osoby mające umiejętności technologiczne. Konkurs „Prawo z technologią w tle” dla studentek prawa.
Jan 03, 202001:24
Czy kobiety lepiej niż mężczyźni wiedzą, co jest w życiu ważne? Zapowiedź odcinka #052/1

Czy kobiety lepiej niż mężczyźni wiedzą, co jest w życiu ważne? Zapowiedź odcinka #052/1

Czy kobiety lepiej niż mężczyźni wiedzą, co jest w życiu ważne?

Badania Jordana Petersona pokazują, że kobiety szybciej niż mężczyźni orientują się, co jest w życiu ważne.
Jan 02, 202001:31
PP#051 - Nie wysyłaj z okazji Świąt kartek do klientów.

PP#051 - Nie wysyłaj z okazji Świąt kartek do klientów.

Przekonujemy dzisiaj z Szymonem, aby nie wysyłać kartek świątecznych do klientów. Czym zastąpić takie prezenty?

Wysyłając kartki i prezenty świąteczne liczymy na to, że klient przypomni sobie o naszym istnieniu i zacznie nam zlecać więcej zleceń. Zastanów się, czy nie wysyłasz kartek tylko po to, by naprawić swoje błędy z tego roku. Pomysł na pro ekologiczną kartkę świąteczną Maciej Gramza
https://gjw.pl/zespol/maciej-gramza/ ułożoną z torebek świątecznych Co zamiast kartek? Wybierz organizację lub projekt, w który możesz zaangażować zespół, a który przyda się np. dzieciom z domu dziecka czy osobom z domu seniora. Uprzątnięcie ogródka, pomoc przy przeprowadzce czy inna praca fizyczna to dla pracowników umysłowych okazja do odstresowania. Zrób coś wspólnie z klientem, zaangażujcie się  w szlachetną paczkę czy jakakolwiek inną akcję. To samo można zastosować do przyszłych klientów, wtedy współpraca to tylko kwestii czasu. Jak z tym tematem radzi sobie duża międzynarodową firmą „Grant Thornton” https://grantthornton.pl/ Skąd jeszcze czerpać pomysły na oryginalne przedświąteczne działania marketingowe? Odjechane pomysły zamiast kartek świątecznych.
Dec 23, 201948:23
Odjechane pomysły zamiast kartek świątecznych. Zapowiedź odcinka #051/3

Odjechane pomysły zamiast kartek świątecznych. Zapowiedź odcinka #051/3


Wybierz bardzo ambitny problem tego świata i dotrzyj ze swoim przekazem do noblisty, czy prezydenta.
Zaangażuj w ten projekt potencjalnego lub obecnego klienta.
Dec 22, 201902:02
Jak sensownie wydać budżet na świąteczne prezenty firmowe? Zapowiedź odcinka #051/2

Jak sensownie wydać budżet na świąteczne prezenty firmowe? Zapowiedź odcinka #051/2


Zrób coś wspólnie z klientem, zaangażujcie się np. w szlachetną paczkę czy jakakolwiek inną akcję
To samo można zastosować do przyszłych klientów, wtedy współpraca to tylko kwestii czasu.
Dec 21, 201902:40
Co zamiast kartek świątecznych? Zapowiedź odcinka #51/1

Co zamiast kartek świątecznych? Zapowiedź odcinka #51/1


Wybierz organizację lub projekt, w który możesz zaangażować zespół, a który przyda się np. dzieciom z domu dziecka czy seniorom.
Uprzątnięcie ogródka, pomoc przy przeprowadzce czy inna praca fizyczna to dla pracowników umysłowych świetna okazja do odstresowania.
Dec 20, 201901:56
PP#050 - Jak przyciągnąć kandydatów do pracy w kancelarii prawnej?
Nov 25, 201942:24
Specjalizacja i downsizing - drogą do rozwoju kancelarii. Zapowiedź odcinka #050

Specjalizacja i downsizing - drogą do rozwoju kancelarii. Zapowiedź odcinka #050

Specjalizacja i downsizing - drogą do rozwoju kancelarii

Historia ewolucji kancelarii od korporacji po kancelarię zdalną na przykładzie historii Kancelarii "APŁ Kancelarii Prawa Środowiskowego". Downsizing ogólnoświatowym trendem w rozwoju rynku prawniczego.
Nov 23, 201903:24
Co przyciąga kandydatów do pracy w kancelarii? Zapowiedź odcinka #050

Co przyciąga kandydatów do pracy w kancelarii? Zapowiedź odcinka #050

Co przyciąga kandydatów do pracy w kancelarii? 

Co sprawia, że ludzie chcą pracować w tej, a nie innej kancelarii? Misja wizja i wartości to coś, co przyciąga kandydatów.
Nov 22, 201903:23
 Zespół zdalny - rozwiązanie na brak pracowników. Zapowiedź odcinka #050.

Zespół zdalny - rozwiązanie na brak pracowników. Zapowiedź odcinka #050.


W Twoim mieście brakuje kandydatów do pracy w kancelarii? Poszukaj ich w całej Polsce.
Programy, które ułatwiają pracę zdalnym zespołom.
Nov 21, 201902:49
PP#049 - Jak pogodzić skrajnie różne zawody? Joanna Jabłczyńska

PP#049 - Jak pogodzić skrajnie różne zawody? Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska - radca prawny, aktorka, autorka książek, sportsmenka, właścicielka kancelarii prawnej. Od lat angażuje się w liczne akcje charytatywne. Bierze udział w maratonach, triathlonach i czynnie uprawia kolarstwo górskie. W dzisiejszym odcinku opowiada o swoich pasjach, zawodzie i pracy na planie serialu.

Kobieta orkiestra - łączy pracę w kancelarii, sport i aktorstwo. O pracy na planie „Na wspólnej”. Skąd pomysł na połączenie dwóch tak skrajnie różnych dziedzin, jak  aktorstwo i prawo? Pułapki w zawodzie aktora. Czy aktorce jest łatwiej na studiach prawniczych? Dlaczego Joanna nie imprezowała na studiach? Sport jako odskocznia od pracy prawniczej. Czym jest „Diablak" i dlaczego Joanna już więcej nie weźmie w nim udziału? Metody na organizowanie sobie czasu - robić wszystko od razu. „Good is good enough" - o perfekcjoniźmie w pracy. Prawo dla ludzi showbiznesu - wyjątkowa specjalizacja. Kim są klienci Joanny i jak wygląda jej praca w kancelarii? Odpowiedzialność w pracy prawnika.
Oct 21, 201901:11:46
Joanna Jabłczyńska - bez sportu nie dałabym rady. Zapowiedź odcinka #049

Joanna Jabłczyńska - bez sportu nie dałabym rady. Zapowiedź odcinka #049

Joanna Jabłczyńska - bez sportu nie dałabym rady. 

Jakie sporty uprawia Joanna? Sport - sposób na rozładowanie stresu.
Oct 19, 201902:59
Czy aktorce jest łatwiej na studiach prawniczych? Zapowiedź odcinka #049

Czy aktorce jest łatwiej na studiach prawniczych? Zapowiedź odcinka #049

Czy aktorce jest łatwiej na studiach prawniczych? 

W czym pomogło Joannie aktorstwo na studiach prawniczych? Najtrudniejszy pierwszy rok, później już jest tylko lepiej. Czy logika na prawie jest logiczna?
Oct 18, 201903:19
Joanna Jabłczyńska - kobieta orkiestra. Zapowiedź odcinka #049

Joanna Jabłczyńska - kobieta orkiestra. Zapowiedź odcinka #049

Joanna Jabłczyńska - kobieta orkiestra. 

Aktorstwo, sport i praca w kancelarii - jak znaleźć na to wszystko czas? Joanna zdradza nam w czym tkwi sekret.
Oct 17, 201902:55
PP#048 - Mindfulness w firmie prawniczej. Karina Furga-Dąbrowska i Patrycjusz Zamorski z Dentons

PP#048 - Mindfulness w firmie prawniczej. Karina Furga-Dąbrowska i Patrycjusz Zamorski z Dentons

Dziś naszymi gośćmi są Karina Furga-Dąbrowska i Patrycjusz Zamorski z kancelarii Dentons. Rozmawiamy o bardzo popularnym w ostatnich czasach temacie uważności. Na przykładzie kancelarii Dentons zastanawiamy się, jak i po co wprowadzać mindfulness w firmie prawniczej?

Czym jest trening uważności? Jak umiejętność uważności wpływa na relacje z klientem? Dbanie o ciało jest już normą, czas zadbać o zdrowie mentalne. Praktyczne zastosowanie mindfulness - sposób na radzenie sobie z emocjami. Jak wygląda trening uważności? Ile czasu należy na niego poświęcić? Czym różni się mindfulness od medytacji? W jaki sposób wprowadzić ten trening w firmie? Jak wyglądają „uważne poniedziałki" w firmie Dentons? Czy pół godziny dla umysłu wystarczy, aby efektywniej pracować? Początki mindfulness w firmie Dentons. Czy trening uważności można prowadzić w ramach wideokonferencji? Program NextMind - nagrodzony przez „Rzeczpospolitą” jako najbardziej innowacyjne rozwiązanie w kancelarii i umieszczony na liście do prestiżowej nagrody „Financial Times Europe Innovative Lawyers 2019”. Aplikacje pomocne w treningu uważności. Proste praktyki uważności na co dzień. Czym jest body scan i co nam daje? Doświadczenia Szymona z medytacją. Skąd się biorą negatywne opinie o mindfulness? Plany rozwoju programu - trenerzy Mindfulness Champions.

Aplikacje
https://www.headspace.com/
https://www.calm.com
https://insighttimer.com

Polecane książki i autorzy
Mindfulness. Trening uważności https://www.ceneo.pl/32168330
Jon Kabat-Zinn http://lubimyczytac.pl/autor/35121/jon-kabat-zinn

Oct 07, 201901:14:01
Innowacyjny program mindfulness dla kancelarii prawniczych. Zapowiedź odcinka #048.

Innowacyjny program mindfulness dla kancelarii prawniczych. Zapowiedź odcinka #048.

Innowacyjny program mindfulness dla kancelarii prawniczych. Zapowiedź odcinka #048.
Oct 05, 201901:43
Co daje grupowy trening mindfullnes w pracy? Zapowiedź odcinka #048.

Co daje grupowy trening mindfullnes w pracy? Zapowiedź odcinka #048.

Co daje grupowy trening mindfullnes w pracy? Zapowiedź odcinka #048.
Oct 04, 201902:29
Jak wprowadzić mindfulness w firmie? Zapowiedź odcinka #048.

Jak wprowadzić mindfulness w firmie? Zapowiedź odcinka #048.

Jak wprowadzić mindfulness w firmie? Zapowiedź odcinka #048.
Oct 03, 201901:34
PP#047 - 4 kroki opracowania strategii marketingowej kancelarii.

PP#047 - 4 kroki opracowania strategii marketingowej kancelarii.

Dziś odcinek solowy, z którego dowiesz się, jakie są 4 najważniejsze kroki przy budowie strategii marketingowej kancelarii.

Podcast "Poza Prawem" jest patronem medialnym konferencji inaugurującej działalność fundacji "Women in Law". Konferencja odbędzie się 15 października 2019 roku w Warszawie. Zapraszamy. Jak pracować nad marketingiem kancelarii w 4 krokach? Krok pierwszy - klienci. Odpowiedz sobie na pytanie, jakim klientom pomagasz. Dostosuj marketing tylko do tej grupy klientów. W czym się specjalizujesz? Jakiego rodzaju jest to specjalizacja; merytoryczna czy geograficzna? Pytaj Twoich obecnych klientów, kto w ich firmach ma wpływ na zakup usług kancelarii. Poznaj klienta tak głęboko, jak to tylko możliwe. Krok drugi - czego dokładnie potrzebują Twoi klienci? Jakie są osobiste oczekiwania klienta, który zwraca się do Twojej kancelarii. Pomyśl o korzyściach dla klienta na trzech etapach współpracy: przed zakupem, w trakcie wykonywania usługi oraz po jej zakończeniu. Krok trzeci - narzędzia Jakimi kanałami dotrzesz do swojego klienta? Blog, media społecznościowe, a może podcast? Gdzie jeszcze możesz spotkać swoich klientów? Myśl dwuetapowo - które narzędzia są dla Ciebie odpowiednie, a które są odpowiednie dla Twojego klienta. E-mail marketing jako jedno z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych. Krok czwarty - partnerzy. Zastanów się, kto może pomóc Ci w dotarciu do klientów. Rozpocznij współpracę z różnego rodzaju  organizacjami i stowarzyszeniami, korzystaj z ich zasięgów marketingowych.Strona fundacji
http://www.womeninlaw.pl

Chcesz trafić na antenę Poza Prawem? Nic prostszego: https://podcastpozaprawem.pl/antena- nagraj pytanie, komentarz, punkt widzenia.

Nie wiesz jak nagrać podcast? Sprawdź naszą nową ofertę produkcje.fm. Ty mówisz, my zajmujemy się resztą!

Sep 30, 201925:36
Najlepsze narzędzia marketingowe dla kancelarii. Zapowiedź odcinka #047

Najlepsze narzędzia marketingowe dla kancelarii. Zapowiedź odcinka #047

Najlepsze narzędzia marketingowe dla kancelarii. Zapowiedź odcinka #047
Sep 28, 201903:05
Jakie potrzeby ma Twój klient? Zapowiedź odcinka #047

Jakie potrzeby ma Twój klient? Zapowiedź odcinka #047

Jakie potrzeby ma Twój klient? Zapowiedź odcinka #047
Sep 27, 201903:13
Pierwszy krok w budowaniu strategii marketingowej kancelarii. Zapowiedź odcinka #047

Pierwszy krok w budowaniu strategii marketingowej kancelarii. Zapowiedź odcinka #047

Pierwszy krok w budowaniu strategii marketingowej kancelarii. Zapowiedź odcinka #047
Sep 26, 201902:29
PP#046 - Jak podcast pomoże w rozwoju Twojej firmy?
Sep 23, 201957:27
Podcast vs YouTube. Zapowiedź odcinka 046.

Podcast vs YouTube. Zapowiedź odcinka 046.

Podcast vs YouTube. Zapowiedź odcinka 046.
Sep 21, 201901:43
Podcast - prosty sposób na budowanie relacji. Zapowiedź odcinka 046.

Podcast - prosty sposób na budowanie relacji. Zapowiedź odcinka 046.

Podcast - prosty sposób na budowanie relacji. Zapowiedź odcinka 046.
Sep 20, 201901:37
Podcast na Ciebie czeka. Zapowiedź odcinka 046

Podcast na Ciebie czeka. Zapowiedź odcinka 046

Podcast na Ciebie czeka. Zapowiedź odcinka 046
Sep 19, 201902:32
PP#045 - Większy nie znaczy lepszy
Sep 16, 201934:22
Jak usprawnić sprzedaż? Zapowiedź odcinka 045

Jak usprawnić sprzedaż? Zapowiedź odcinka 045

Jak usprawnić sprzedaż? Zapowiedź odcinka 045
Sep 14, 201902:07
Mistrzowskie procedury obsługi klientów. Zapowiedź odcinka 045

Mistrzowskie procedury obsługi klientów. Zapowiedź odcinka 045

Mistrzowskie procedury obsługi klientów.
Sep 13, 201903:16
Dlaczego większy nie znaczy lepszy? Zapowiedź odcinka 045

Dlaczego większy nie znaczy lepszy? Zapowiedź odcinka 045

Dlaczego większy nie znaczy lepszy? Zapowiedź odcinka 045
Sep 12, 201901:59
PP#044 - Zwinna kancelaria? Agile i zarządzanie projektami w kancelariach prawnych. Łukasz Węgrzyn z SSW Pragmatic Solutions

PP#044 - Zwinna kancelaria? Agile i zarządzanie projektami w kancelariach prawnych. Łukasz Węgrzyn z SSW Pragmatic Solutions

Łukasz Węgrzyn, partner w kancelarii SSW, jest liderem praktyki Technologicznej, która koncentruje się na doradztwie prawnym oraz biznesowym skoncentrowanym w szczególności na wdrożeniach systemów informatycznych, migracjach chmurowych oraz transformacjach organizacji zgodnie z modelem Agile.

O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Zmieniają się technologie, potrzeby klienta i temu firmy muszą sprostać. Agile czy Waterfall? Która metodyka, w jakiej sytuacji będzie najlepsza? Transformacja cyfrowa - jak przebiega w firmie naszego gościa i co daje? Czy biznes doradczy we wszystkich aspektach ma być "zwinny"? Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Wartości stojące za Agile - szybka komunikacja, zaufanie, komplementarne zespoły, efektywność. Czy branża technologiczna bardziej nadaje się do pracy w tym systemie niż inne branże? Jak zaangażować klienta w projekt? Waga budowania komplementarnych zespołów. Czego prawnicy mogą nauczyć się od informatyków? Czego informatycy mogą nauczyć się od prawników? W jaki sposób pogodzić rozbieżności językowe między językiem prawniczym a językiem klienta? W jaki sposób komunikować się w sposób prosty w branży doradczej? Nie zawsze prosta i szybka komunikacja jest możliwa. Poznanie specyfiki biznesu klienta ma kluczowe znaczenie również ze względu na "zwinną" komunikację. Kilka rad dla początkujących prawników.

Chcesz trafić na antenę Poza Prawem? Nic prostszego: https://podcastpozaprawem.pl/antena- nagraj pytanie, komentarz, punkt widzenia.

Aug 12, 201901:15:00
Jaki komunikować się prosto w branży doradczej? Zapowiedź odcinka #044/3

Jaki komunikować się prosto w branży doradczej? Zapowiedź odcinka #044/3

Jaki komunikować się prosto w branży doradczej? Zapowiedź odcinka #044/3
Aug 10, 201901:22
Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Zapowiedź odcinka #044/2

Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Zapowiedź odcinka #044/2

Od czego zacząć proces przejścia na metodykę Agile? Zapowiedź odcinka #044/2
Aug 09, 201903:13
O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Zapowiedź odcinka #044/1

O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Zapowiedź odcinka #044/1

O co chodzi w zwinnym zarządzaniu? Zapowiedź odcinka #044/1
Aug 08, 201902:18
PP#043 - Nie stawiaj strony, nie pisz bloga - czyli jak robić marketing na miarę XXI wieku?

PP#043 - Nie stawiaj strony, nie pisz bloga - czyli jak robić marketing na miarę XXI wieku?

Aug 05, 201958:54
Co wybrać Podcast czy Youtube? Zapowiedź odcinka #043/3

Co wybrać Podcast czy Youtube? Zapowiedź odcinka #043/3

Co wybrać Podcast czy Youtube? Zapowiedź odcinka #043/3
Aug 03, 201903:26
Jeśli nie blog to co? Zapowiedź odcinka #043/2

Jeśli nie blog to co? Zapowiedź odcinka #043/2

Jeśli nie blog to co? Zapowiedź odcinka #043/2
Aug 02, 201902:21
Jak robić marketing bez strony i bloga? Zapowiedź odcinka #043/1

Jak robić marketing bez strony i bloga? Zapowiedź odcinka #043/1

Jak robić marketing bez strony i bloga? Zapowiedź odcinka #043/1
Aug 01, 201902:56
PP#042 - Jak komunikować fakapy i błędy klientom? Łukasz Kuciński

PP#042 - Jak komunikować fakapy i błędy klientom? Łukasz Kuciński

Łukasz Kuciński - trener, coach. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu zarządzania, sprzedaży i marketingu. Naszym słuchaczom znany jest z odcinka nr 13 o sprzedawaniu usług prawnych. Łukasz jest też autorem książki "Firma jako CAŁOŚĆ. Porządkowanie chaosu korporacyjnego".

W dzisiejszym odcinku konkurs, w którym można wygrać książkę Łukasza "Firma jako całość". Książka porusza temat jak za pomocą design thinking zidentyfikować i wyeliminować błędy w firmie. Czy prawnicy są nieomylni? Jak najlepiej komunikować błędy? Czy są osoby skazane na popełnianie błędów? Mózg gadzi - czyli strategia działania, kiedy w grę wchodzą emocje. Trzy etapy radzenia sobie z problemem. Warto powiedzieć przepraszam, nawet gdy wina nie jest po naszej stronie. Czy przyznanie się do winy nie osłabia wizerunku naszej marki? Jak w prosty sposób zapanować nad emocjami klienta? Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. A może lepiej ukryć błąd niż przyznać się do niego? Czasem ryzyko takiego działania może być zbyt duże. Czym jest fakap? Jak radzić sobie z błędami we własnej firmie? Pracownik musi wiedzieć, jakie konsekwencje niesie za sobą jego błąd. A co jeśli błąd popełni partner lub przełożony? Trzy rady Łukasza dla młodego prawnika.

Chcesz trafić na antenę Poza Prawem? Nic prostszego: https://podcastpozaprawem.pl/antena- nagraj pytanie, komentarz, punkt widzenia.

Jul 29, 201901:09:10
Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. Zapowiedź odcinka 42/3

Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. Zapowiedź odcinka 42/3

Niezawodny trik, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemności podczas komunikowania błędu. Zapowiedź odcinka 42/3
Jul 27, 201901:37
Jak w prosty sposób  zapanować nad emocjami  klienta? Zapowiedź odcinka 042/2

Jak w prosty sposób zapanować nad emocjami klienta? Zapowiedź odcinka 042/2

Jak w prosty sposób zapanować nad emocjami klienta? Zapowiedź odcinka 042/2
Jul 26, 201901:38
Jak komunikować błędy? Zapowiedź odcinka #042/1

Jak komunikować błędy? Zapowiedź odcinka #042/1

Jak komunikować błędy? Zapowiedź odcinka #042/1
Jul 25, 201902:53
PP#041 - Jak kreować i wykorzystywać markę kancelarii w sprzedaży usług? Lidia Adamczyk i Joanna Gierak-Onoszko z Dentons

PP#041 - Jak kreować i wykorzystywać markę kancelarii w sprzedaży usług? Lidia Adamczyk i Joanna Gierak-Onoszko z Dentons

Lidia Adamczyk, menedżerka ds. marketingu i rozwoju biznesu w warszawskim biurze kancelarii Dentons. Zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem strategii marketingowych oraz pozyskiwania klientów, a także komunikacją marki w segmencie B2B. Joanna Gierak-Onoszko, Public Relations & Communications Manager w warszawskim biurze kancelarii Dentons. Odpowiada za wsparcie kancelarii w zakresie strategii komunikacyjnej, relacji z mediami oraz komunikacji wewnętrznej, specjalizuje się w zagadnieniach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Jaki jest najbardziej pozytywny codzienny nawyk naszych gości? Mindfullness w międzynarodowej kancelarii prawnej. Marki prawnicze są słabe. Jak je wzmocnić? Czy projekty mogą być nośnikiem marki kancelarii? Wokół jakich elementów można stworzyć markę kancelarii prawnej? Jak w dużej organizacji zadbać o to, żeby wszyscy znali opowieść marki kancelarii? Co to znaczy rozmawiać z klientami "w kontekście"? Czy prawnicy aktywnie uczą się biznesu klienta? Czy dział marketingu w dużej kancelarii jest wydawcą treści? Dlaczego lepiej nie zlecać prowadzenia profili Linkedin innym osobom? Jak zareagować na popełniony przez kancelarię błąd w obsłudze klienta? Jakimi narzędziami można budować siłę marki kancelarii? Jakie są najważniejsze? Jak Dentons identyfikuje idealnego klienta? Jak wygląda dobry proces sprzedaży usług prawnych? Z jakich elementów się składa? Jedna rada dla młodego, świeżo upieczonego prawnika.

Chcesz trafić na antenę Poza Prawem? Nic prostszego: https://podcastpozaprawem.pl/antena- nagraj pytanie, komentarz, punkt widzenia.

Jul 22, 201901:13:25
Co powinna zawierać strategia budowy marki kancelarii? Zapowiedź odcinka 41

Co powinna zawierać strategia budowy marki kancelarii? Zapowiedź odcinka 41

Co powinna zawierać strategia budowy marki kancelarii? Zapowiedź odcinka 41
Jul 20, 201901:52
Wokół jakich elementów budować markę kancelarii? Zapowiedź odcinka 41

Wokół jakich elementów budować markę kancelarii? Zapowiedź odcinka 41

Wokół jakich elementów budować markę kancelarii? Zapowiedź odcinka 41
Jul 19, 201901:51
Marki prawnicze są słabe? Zapowiedź odcinka 41

Marki prawnicze są słabe? Zapowiedź odcinka 41

Marki prawnicze są słabe? Zapowiedź odcinka 41
Jul 18, 201902:23
PP#040 - Zacznijmy od ludzi, czyli dlaczego nie zarządzać strachem? Michał Kibil z Kibil Wieczorek i Wspólnicy

PP#040 - Zacznijmy od ludzi, czyli dlaczego nie zarządzać strachem? Michał Kibil z Kibil Wieczorek i Wspólnicy

Jul 15, 201901:20:53
Jak efektywnie zarządzać zespołem? Zapowiedź odcinka 40.

Jak efektywnie zarządzać zespołem? Zapowiedź odcinka 40.

Jak efektywnie zarządzać zespołem? Zapowiedź odcinka 40.
Jul 13, 201902:53
Pozytywny model zarządzania. Zapowiedź odcinka 40

Pozytywny model zarządzania. Zapowiedź odcinka 40

Pozytywny model zarządzania. Zapowiedź odcinka 40
Jul 12, 201902:09
O co chodzi w tym zarządzaniu przez strach? Zapowiedź odcinka 40

O co chodzi w tym zarządzaniu przez strach? Zapowiedź odcinka 40

O co chodzi w tym zarządzaniu przez strach? Zapowiedź odcinka 40
Jul 11, 201902:03
PP#039 - Jak promować kancelarię na eventach i konferencjach?
Jul 08, 201954:41
Jak dobrze networkingować na LinkedIn? Zapowiedź odcinka 39

Jak dobrze networkingować na LinkedIn? Zapowiedź odcinka 39

Jak dobrze networkingować na LinkedIn?
Jul 07, 201902:11
O czym rozmawiać z uczestnikami eventu? Zapowiedź odcinka 39

O czym rozmawiać z uczestnikami eventu? Zapowiedź odcinka 39

O czym rozmawiać z uczestnikami eventu?
Jul 06, 201902:34
Dlaczego boimy się networkingu? Zapowiedź odcinka 39

Dlaczego boimy się networkingu? Zapowiedź odcinka 39

Dlaczego boimy się networkingu?
Jul 05, 201901:35
PP#038 - Sposoby, które zwiększą Twoją produktywność na co dzień

PP#038 - Sposoby, które zwiększą Twoją produktywność na co dzień

Zastanówmy się czy w ogóle jest sens pracować nad poprawianiem produktywności i po co w ogóle zwiekszać produktywność na co dzień? Jaki jest w tym cel?

Czy produktywność ma granice i limity? Komentarz Wojtka Wawrzaka z
Prakreacja.pl do naszego poprzedniego odcinka odnośnie mitu ceny i prób negocjowania ceny usługi przez klientów. Jakie czynności najbardziej większają produktywność u Szymona? Czy naprawdę poranek jest najważniejszy? Dlaczego czytanie książki rano ma sens? Czy sekretem do realizacji zadań danego dnia jest planowanie dzień wcześniej? Dlaczego Jerzy zawsze zakłada dwa razy więcej czasu i dwa razy większy budżet? Dlaczego systemy sa lepsze niż siła woli i twardy charakter? Czy opisywanie się jakimiś pojęciami ułatwia produktywność? Czy dyscyplina daje wolność? Czy istnieje "mięsień silnej woli"? Naprawdę nie masz czasu? Serio? Przestań się oszukiwać. Skup się na podstawach, najbardziej kluczowych i bazowych sprawach.

Nie zapomnij zadać nam pytania lub skomentować odcinka Poza Prawem => https://podcastpozaprawem.pl/pytanie

Jun 24, 201957:22
Dyscyplina - kluczem do realizacji celu. Zapowiedź odcinka 38

Dyscyplina - kluczem do realizacji celu. Zapowiedź odcinka 38

Dyscyplina - kluczem do realizacji celu.
Jun 23, 201902:09
Dwie ważne zasady przy realizowaniu projektów. Zapowiedź odcinka 38

Dwie ważne zasady przy realizowaniu projektów. Zapowiedź odcinka 38

Dwie ważne zasady przy realizowaniu projektów.
Jun 22, 201901:34
Po co nam poranna rutyna? Zapowiedź odcinka 38

Po co nam poranna rutyna? Zapowiedź odcinka 38

Po co nam poranna rutyna?
Jun 21, 201901:28
PP#037 - Jakich błędów unikać w komunikacji z klientem?
Jun 17, 201953:42
Jedna prosta zasada, aby uzyskać przewagę nad konkurencją. Zapowiedź odc. 37

Jedna prosta zasada, aby uzyskać przewagę nad konkurencją. Zapowiedź odc. 37

Jedna prosta zasada, aby uzyskać przewagę nad konkurencją.
Jun 15, 201902:23
Narzędzie w komunikacji - jaką odgrywa rolę? Zapowiedź odc 37.

Narzędzie w komunikacji - jaką odgrywa rolę? Zapowiedź odc 37.

Narzędzie w komunikacji - jaką odgrywa rolę?
Jun 14, 201901:47
Nie obiecuj rzeczy, których nie dowieziesz. Zapowiedź odcinka 37

Nie obiecuj rzeczy, których nie dowieziesz. Zapowiedź odcinka 37

Nie obiecuj rzeczy, których nie dowieziesz.
Jun 13, 201902:37
PP#036 - Jak walczyć z mitem ceny?

PP#036 - Jak walczyć z mitem ceny?

To jest odcinek, który jest komentarzem do b. popularnego u nas odcinka #13 z Łukaszem Kucińskim o tym jak sprzedawać usługi prawne. Jako uzupełnienie odcinka polecamy książkę "Handlowanie to gra: od namawiania i żebrania do zaspokojenia potrzeb klienta" Jerzy Gut, Wojciech Haman.

Trzy ogłoszenia od nas dla Was. Jak odejść w rozmowie sprzedażowej od rozmowy o cenie i skupić się na ważniejszych elementach relacji biznesowej? Na co szczególnie powinniście zwrócić uwagę przygotowując ofertę? Słuchajmy klienta. Bardziej niż opowiadajmy o sobie. Zasada "Tak i Dlatego". Kliencie, jaki masz budżet? Zmniejszenie zakresu zlecenia przy pozostawieniu niezmiennej ceny. Dlaczego warto bronić swoich stawek?
Jun 10, 201950:05
Emocje podczas negocjowania ceny - jak sobie z nimi radzić? Zapowiedź odc. 36

Emocje podczas negocjowania ceny - jak sobie z nimi radzić? Zapowiedź odc. 36

Emocje podczas negocjowania ceny - jak sobie z nimi radzić?
Jun 08, 201902:24
Jedno magiczne pytanie. Zapowiedź odc. 36

Jedno magiczne pytanie. Zapowiedź odc. 36

Jedno magiczne pytanie
Jun 07, 201901:21
Dlaczego ta oferta jest taka droga? Zapowiedź odc. 36

Dlaczego ta oferta jest taka droga? Zapowiedź odc. 36

Dlaczego ta oferta jest taka droga?
Jun 06, 201901:28
Strzał 35/3 - Niezależność i wolność w pracy prawnika

Strzał 35/3 - Niezależność i wolność w pracy prawnika

Niezależność i wolność w pracy prawnika
May 30, 201905:51
Strzał 35/2 - Technologia a praca prawnika

Strzał 35/2 - Technologia a praca prawnika

Technologia a praca prawnika
May 29, 201905:58
Strzał 35/1 - Stawiamy wszystko na głowie

Strzał 35/1 - Stawiamy wszystko na głowie

Stawiamy wszystko na głowie
May 28, 201907:27
PP#035 - Jak zbudować kancelarię butikową wywracając wszystko do góry nogami?

PP#035 - Jak zbudować kancelarię butikową wywracając wszystko do góry nogami?

Tym razem rozmawiamy z prawniczkami, które wszystko stawiają na głowie. Aneta Pacek-Łopalewska - radca prawny z kilkunastoletnim doświadczeniem, specjalizująca się w prawie ochrony środowiska, poprzednio związana z kancelarią White&Case. Joanna Daniłowicz - wykonująca zawód radcy prawnego od kilkunastu lat, specjalizująca się w transakcjach M&A, poprzednio związana z Allen&Overy i White&Case. Obie Panie, poza prowadzeniem butikowej kancelarii prawnej, są współzałożycielkami legaltechowego startupu Treesk, który ma za zadanie przedstawiać w sposób łatwiejszy do przyswojenia informacje prawne i opinie prawne.

Fundacja Biznes i Bioróżnorodność - to tam Aneta i Joanna zaczęływspółpracować. Dlaczego technologia wreszcie daje szansę prawnikom naodzyskanie roli doradcy? Jak krok po kroku, od momentu otrzymaniazlecenia do wysłania opinii, wygląda praca prawnika? Dlaczego warto wpuścić klienta w cały proces doradczy? Dlaczego dialog z klientem powinien być dynamiczny? Dlaczego Treesk to "niezależność i wolność"? Od czego zacząć tworzenie swojej kancelarii? Jakie pytania należałobysobie zadać? Jak ewoluowało narzędzie Treesk? W jaki sposób Aneta użyła Treesk do powtórek do testu ósmoklasisty? I dlaczego to jestdowód na uniwersalność tego narzędzia? Dlaczego czasami lepszym pomysłem na biznes jest ograniczanie zakresu jego działania itrzymanie bliskiego kontaktu z klientem niż skalowanie rozmiarubiznesu? Co trzeba zrobić, żeby zbudować butikową kancelrię prawną? Dlaczgo odpowiedź na to pytanie przebiega przez szereg okrutnych i trudnych pytań? Dlaczego Treesk jest "testowany na klientach" i dlaczego to jest dobre hasło reklamowe dla tego startupu?
May 27, 201901:28:19
Strzał 21/5 Legaltech to nieuchronna przyszłość

Strzał 21/5 Legaltech to nieuchronna przyszłość

Legaltech to nieuchronna przyszłość
May 25, 201908:35
Strzał 21/4 Kto zabiera klientów prawnikom?

Strzał 21/4 Kto zabiera klientów prawnikom?

Kto zabiera klientów prawnikom?
May 24, 201905:27
Strzał 21/3 Problemy startupów legaltechowych

Strzał 21/3 Problemy startupów legaltechowych

Problemy startupów legaltechowych
May 23, 201907:45
Strzał 21/2 Czy prawnicy potrzebują legaltechu?

Strzał 21/2 Czy prawnicy potrzebują legaltechu?

Czy prawnicy potrzebują legaltechu?
May 22, 201906:11
Strzał 21/1 Legaltech - z czym mamy do czynienia?

Strzał 21/1 Legaltech - z czym mamy do czynienia?

Legaltech - z czym mamy do czynienia?
May 21, 201907:42
Strzał 34/6 Co napisać na pożegnanie?

Strzał 34/6 Co napisać na pożegnanie?

Strzał 34/6 Co napisać na pożegnanie?
May 19, 201907:02
Strzał 34/5 Jak tytułować załączniki?

Strzał 34/5 Jak tytułować załączniki?

Strzał 34/5 Jak tytułować załączniki?
May 18, 201905:27
Strzał 34/4 Jak napisać dobrego e-maila?

Strzał 34/4 Jak napisać dobrego e-maila?

Strzał 34/4 Jak napisać dobrego e-maila?
May 17, 201907:24
Strzał 34/3 Przepis na idealnego e-maila

Strzał 34/3 Przepis na idealnego e-maila

Strzał 34/3 Przepis na idealnego e-maila
May 16, 201906:26
Strzał: 34/2 Co jest najbardziej denerwujące w e-mailach?

Strzał: 34/2 Co jest najbardziej denerwujące w e-mailach?

Strzał: 34/2 Co jest najbardziej denerwujące w e-mailach?
May 15, 201906:37
Strzał 34/1 Dlaczego nie lubimy otrzymywać e-maili?

Strzał 34/1 Dlaczego nie lubimy otrzymywać e-maili?

Dlaczego nie lubimy otrzymywać e-maili?
May 14, 201907:14
PP#034 - Jak pisać dobre e-maile?

PP#034 - Jak pisać dobre e-maile?

Wszyscy używamy e-maili, zarówno w komunikacji wewnętrznej jak i zewnętrznej. Tym bardziej warto się zastanowić jak napisać dobrego e-maila, żeby wyróżnić się na tle tych osób, które tego nie potrafią oraz osiągnąć szybciej to, o co nam chodzi.

Ludzie produktywni nie lubią emaili. Marketingowcy uwielbiają emaile. Co jest najbardziej denerwujące w emailach? Emaile nie mogą być pilne. Dlaczego lepiej nie zaczynać emaila od "Witam"? Jak tytułować załączniki? Z jakich obowiązkowych części powinien się składać każdy email?
May 13, 201901:06:12
Strzał: 33/5 Jak się promować? - Współpracuj

Strzał: 33/5 Jak się promować? - Współpracuj

Jak się promować? - Współpracuj
May 12, 201904:59
Strzał: 33/4 Jak się promować? - Lokalne SEO

Strzał: 33/4 Jak się promować? - Lokalne SEO

Jak się promować? - Lokalne SEO
May 11, 201905:25
Strzał: 33/3 Jak się promować? - Twórz webinary

Strzał: 33/3 Jak się promować? - Twórz webinary

Jak się promować? - Twórz webinary
May 10, 201906:51
Strzał: 33/2 Jak się promować? - Działaj offline

Strzał: 33/2 Jak się promować? - Działaj offline

Jak się promować? - Działaj offline
May 09, 201903:47
Strzał 33/1 Jak się promować? - Zacznij od najprostszych rzeczy

Strzał 33/1 Jak się promować? - Zacznij od najprostszych rzeczy

Jak się promować? - Zacznij od najprostszych rzeczy
May 08, 201906:03
PP#033 - Jak młodzi prawnicy mogą promować swoją kancelarię?

PP#033 - Jak młodzi prawnicy mogą promować swoją kancelarię?

To jest odcinek, o który prosiła społeczność. Na FB i TT pojawiła się ankieta o tematy najbliższych podcastów. Wygrały 2: o strategii marketingowej i o tym jak młodzi prawnicy mogą promować swoją kancelarię. Oto 5 nieszablonowych pomysłów na promocję młodej kancelarii.

Jeden: zaproś swoich sąsiadów na lemoniadę. Dwa: pomagaj ludziom, niekoniecznie w zakresie swojego biznesu. Ile Szymon zarobił na pomaganiu ludziom? Jak firma Drift udowodniła, że nie ma sensu promować się tzw. "gated contentem"? Trzy: rób webinary. Cztery: lokalne SEO. Lepiej być notowanych w Google jako "prawnik od rozwodów Warszawa" niż "prawnik Warszawa". Pięć: publikujcie i współpracujcie - np. poprzez wspólne publikowanie raportów, whitepaperów, analiz.
May 06, 201945:58
Strzał 32/5 - Jak dotrzeć do młodych przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze prawnika?

Strzał 32/5 - Jak dotrzeć do młodych przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze prawnika?

Jak dotrzeć do młodych przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze prawnika?
May 04, 201907:00
Strzał: 32/4 - Cechy idealnego prawnika.

Strzał: 32/4 - Cechy idealnego prawnika.

Cechy idealnego prawnika.
May 03, 201907:17
Strzał: 32/3 - Dlaczego często nie warto dochodzić swoich praw z umowy?

Strzał: 32/3 - Dlaczego często nie warto dochodzić swoich praw z umowy?

Dlaczego często nie warto dochodzić swoich praw z umowy?
May 02, 201906:21
Strzał: 32/2 - Umowa pod Urząd Skarbowy?

Strzał: 32/2 - Umowa pod Urząd Skarbowy?

Umowa pod Urząd Skarbowy?
May 01, 201905:51
Strzał: 32/1 - Jakich umów oczekują przedsiębiorcy?

Strzał: 32/1 - Jakich umów oczekują przedsiębiorcy?

Strzał: 32/1 - Jakich umów oczekują przedsiębiorcy?
Apr 30, 201907:00
PP#032 - Jak przedsiębiorcy postrzegają współpracę z prawnikami? Lech Kaniuk i Zbigniew Nowicki

PP#032 - Jak przedsiębiorcy postrzegają współpracę z prawnikami? Lech Kaniuk i Zbigniew Nowicki

Lech Kaniuk: przedsiębiorca, współwłaściciel kilkunastu spółek, ekspert od innowacji i skalowania biznesu, współautor sukcesów takich marek jak PizzaPortal, iTaxi, Bean&Buddies czy SunRoof. Dzieli się lekcjami ze swojej pracy, życia i biznesu. Pokazuje, jak dzięki sile pędu idzie przez życie biznesowe skutecznie i mocno do przodu. Autor książki „Siła Pędu”. Zbigniew Nowicki: od kilkunastu lat działa w branży internetowej, doradzając najważniejszym graczom rynku finansowego, telekomunikacyjnego, e-commerce oraz sektora FMCG. Jako Co-Managing Ditector w Bluerank odpowiedzialny jest za ekspansję zagraniczną i nowe obszary działalności w firmie. Maratończyk i ultramaratończyk.

Podobno w każdej rodzinie musi być przynajmniej jeden lekarz i jeden prawnik. Dlaczego przedsiębiorcy nie oczekują umów zabezpieczających we wszelkich sytuacjach tylko umów, które rozwiązują biznesowe problemy? Dlaczego czasami pisze się umowy pod Urząd Skarbowy? Dlaczego perspektywa długofalowa zawsze wygrywa z krótkoterminową chęcią zachachmęcenia czegoś dla zysku? W jaki sposób zaufanie sprawia, że przedsiębiorcy koncentrują się na tworzeniu a nie na weryfikacji? Dlaczego często nie warto dochodzić swoich praw z umowy tylko zamiast tego pchnąć swój biznes do przodu? Czy prawnicy w ogóle są potrzebni przedsiębiorcom? Jaki powinien być idealny prawnik? Jedna reguła, która powinna towarzyszyć współpracy prawników z przedsiębiorstwami. Dlaczego przedsiębiorcy potrzebują prawników wyspecjalizowanych? Jakie sposoby są najlepsze, żeby dostać się do młodych przedsiębiorców, którzy nie mają jeszcze prawnika? Jakie są różnice między prawnikami w Szwecji a w Polsce?
Apr 29, 201901:20:05
Strzał: 31/5 - Dlaczego wcale nie musisz być na wszystkich platformach social-media?

Strzał: 31/5 - Dlaczego wcale nie musisz być na wszystkich platformach social-media?

Dlaczego wcale nie musisz być na wszystkich platformach social-media?
Apr 13, 201906:16
Strzał 31/4 - Kilka dobrych praktyk na zwiększenie efektywności

Strzał 31/4 - Kilka dobrych praktyk na zwiększenie efektywności

Kilka dobrych praktyk na zwiększenie efektywności
Apr 12, 201904:53
Strzał: 31/3 - Genialny sposób na zwiększenie możliwości naszego mózgu.

Strzał: 31/3 - Genialny sposób na zwiększenie możliwości naszego mózgu.

Genialny sposób na zwiększenie możliwości naszego mózgu.
Apr 11, 201905:45
Strzał 31/2 - Co nas rozprasza i jak sobie z tym radzić?

Strzał 31/2 - Co nas rozprasza i jak sobie z tym radzić?

Co nas rozprasza i jak sobie z tym radzić?
Apr 10, 201905:36
Strzał 31/1 - Zabójca efektywności - bieżączka.

Strzał 31/1 - Zabójca efektywności - bieżączka.

Zabójca efektywności - bieżączka.
Apr 09, 201905:18
PP#031 - Jak być efektywnym kiedy wszystko nas rozprasza?

PP#031 - Jak być efektywnym kiedy wszystko nas rozprasza?

Podobno ludzie zaczynają dzień pracy ok 12-13 jak tylko obrobią się z bieżączką - ten system jest złamany :)

Coming out Szymona. Dlaczego Jerzy kwestionuje sens bycia efektywnym? Podobno ludzie zaczynają dzień pracy ok 12-13 jak tylko obrobią się z bieżączką - ten system jest złamany :) One thing at a time. Multitasking to bzdura. Priorytet - to słowo istniało kiedyś tylko w liczbie pojedynczej. Szymon czasem zaznacza na kartce każdy moment, w którym chce sięgnąć po FB, TT, Insta - to przywołuje go do chwili obecnej. I przeraża. Dlaczego warto ustawić smartfona w tryb odcieni szarości? Dlaczego lepiej działać niż ciągle zdobywać wiedzę? Żeby czegoś się nauczyć potrzebujemy czasu "zwolnienia", czasu koniecznego dla przeprocesowania informacji. Notuj dzień i planuj zadania Blokuj czas na konkretne czynności - np 20 min dziennie czytania itp. Wstawaj wcześnie, idź spać wcześnie. Jak przebudowywać nawyki - zastępować złe dobrymi? Dlaczego wcale nie musisz być na wszystkich platformach social-media?
Apr 08, 201953:07
Strzał 30/6 - Jak wygląda sytuacja z benefitami pracowniczymi na rynku polskich kancelarii prawnych?

Strzał 30/6 - Jak wygląda sytuacja z benefitami pracowniczymi na rynku polskich kancelarii prawnych?


Czy na rynku prawniczym jest walka o pracownika za pomocą benefitów?
Ubezpieczenie, karty sportowe, miejsce parkingowe, a może masaż? Jakich benefitów mogą oczekiwać kandydaci?
Na co zwrócić uwagę negocjując umowę z kancelarią?
Apr 07, 201903:25
Strzał 30/5 - Jak dobrze dawać feedback?

Strzał 30/5 - Jak dobrze dawać feedback?

Jak dobrze dawać feedback, żeby został zrozumiany i dobrze odebrany?
Apr 06, 201905:51
Strzał 30/4 - Co motywuje prawników?

Strzał 30/4 - Co motywuje prawników?


Kij i marchewka czy sprawdza się w branży prawniczej?
Wynagrodzenie, możliwość rozwoju a może jasno wyznaczona ścieżka kariery?
Czy i jakie znaczenie ma dla kandydata to, z kim będzie współpracował?
Apr 05, 201905:49
Strzał 30/3 - Jak kancelarie radzą sobie z wyzwaniem przy zatrudnianiu Millenialsów?

Strzał 30/3 - Jak kancelarie radzą sobie z wyzwaniem przy zatrudnianiu Millenialsów?


Podstawowe różnice między Millenialsami a resztą kandydatów
Oczekiwania pracodawców vs oczekiwania pracowników
O której kończy pracę pracownik kancelarii?
Apr 04, 201905:44
Strzał 30/2 - Gdzie firmy prawnicze poszukują pracowników?

Strzał 30/2 - Gdzie firmy prawnicze poszukują pracowników?

Gdzie firmy prawnicze poszukują pracowników?
Apr 03, 201905:37
Strzał 30/1 - Jak wygląda  "rynek pracownika"  w środowisku prawniczym i czy dotknęła nas "klęska urodzaju" kandydatów?

Strzał 30/1 - Jak wygląda "rynek pracownika" w środowisku prawniczym i czy dotknęła nas "klęska urodzaju" kandydatów?

Jak wygląda "rynek pracownika" w środowisku prawniczym i czy dotknęła nas "klęska urodzaju" kandydatów?
Apr 02, 201906:27
PP#030 - Najlepsze praktyki w zatrudnianiu i zatrzymywaniu pracowników. Joanna Pawlik z Hays

PP#030 - Najlepsze praktyki w zatrudnianiu i zatrzymywaniu pracowników. Joanna Pawlik z Hays

Gościem jest Joanna Pawlik, Senior Consultant HR & Legal w Hays. Z Joanną rozmawiamy o najlepszych praktykach w zatrudnianiu i zatrzymywaniu prawników.

Ostatnio w Polsce jest tzw. "rynek pracownika" - jak to wygląda w środowisku prawniczym? Jakie dwie kategorie kandydatów na rynku widać od razu? Dlaczego kancelarie wciąż nie chcą nawiązywać współpracy zdalnej z wybitnymi prawnikami spoza ich lokalizacji geograficznej? Po ilu latach na rynku pracy można zauważyć krystalizowanie się specjalizacji u prawników? Czy prawnicy specjalizujący się w konkretnej dziedzinie prawa mają łatwiej na rynku pracy? Jakie są największe "wtopy" rekrutacyjne prawników? Jak to się stało, że Szymon na jednej ze swoich rozmów o pracę posolił swoją herbatę? Dlaczego w branży prawniczej pracodawcy nie pytają o to jakim jesteś naczyniem albo jakim zwierzęciem jesteś? Czy liczba chybionych kandydatur w odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne to wina łatwości, z jaką dziś można wysłać CV? Jak kancelarie radzą sobie z wyzwaniem przy zatrudnianiu Millenialsów i pokolenia Z? Czy trzeba faktycznie mniej zarabiać, żeby mieć "work-life balance"? Co motywuje prawników? Czy "kij i marchewka" jeszcze działa? Czy kancelarie przejdą na pracę projektową? Feedback - jak dobrze dawać feedback, żeby został zrozumiany i dobrze odebrany? Dlaczego warto chwalić pracowników? Jak przekazywać krytykę? Jak wygląda sytuacja z benefitami pracowniczymi na rynku polskich kancelarii prawnych?
Apr 01, 201952:27
Strzał: 24/6 - Książka warta polecenia - Greg McKeown "Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less"

Strzał: 24/6 - Książka warta polecenia - Greg McKeown "Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less"

Greg McKeown "Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less"
Mar 31, 201905:36
Strzał: 24/5 - Książka warta polecenia - Jordan B. Peterson "12 Rules For Life: An Antidote to Chaos"

Strzał: 24/5 - Książka warta polecenia - Jordan B. Peterson "12 Rules For Life: An Antidote to Chaos"

Jordan B. Peterson "12 Rules For Life: An Antidote to Chaos"
Mar 30, 201906:23
Strzał: 24/4 - Książka warta polecenia - Cal Newport "Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World"

Strzał: 24/4 - Książka warta polecenia - Cal Newport "Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World"

Cal Newport "Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World"
Mar 29, 201906:43
Strzał: 24/3 - Książka warta polecenia - Steven Pressfield "The War of Art: Break Through the Blocks & Win Your Inner Creative Battles"

Strzał: 24/3 - Książka warta polecenia - Steven Pressfield "The War of Art: Break Through the Blocks & Win Your Inner Creative Battles"

Steven Pressfield "The War of Art: Break Through the Blocks & Win Your Inner Creative Battles"
Mar 28, 201906:40
Strzał: 24/2 - Książka warta polecenia - Jocko Willink, Leif Babin "Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win"

Strzał: 24/2 - Książka warta polecenia - Jocko Willink, Leif Babin "Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win"

Jocko Willink, Leif Babin "Extreme Ownership: How U.S. Navy SEALs Lead and Win"
Mar 27, 201906:20
Strzał: 24/1 - Książka warta polecenia - Yuval Noah Harari "Homo Deus: A Brief History of Tomorrow"

Strzał: 24/1 - Książka warta polecenia - Yuval Noah Harari "Homo Deus: A Brief History of Tomorrow"

Yuval Noah Harari "Homo Deus: A Brief History of Tomorrow"
Mar 26, 201906:37
Strzał: 29/5 - Jak rozwijać swoją markę osobistą?

Strzał: 29/5 - Jak rozwijać swoją markę osobistą?

Fragment odcinka 29
Mar 23, 201907:18
Strzał: 29/4 - Jak przebić się w nadmiarze treści dostępnej w internecie

Strzał: 29/4 - Jak przebić się w nadmiarze treści dostępnej w internecie

Fragment odcinka 29
Mar 22, 201907:24
Strzał: 29/3 - 3 najważniejsze elementy decydujące o sukcesie.

Strzał: 29/3 - 3 najważniejsze elementy decydujące o sukcesie.

Fragment odcinka 29
Mar 21, 201907:13
Strzał: 29/2 - Które narzędzia marketingowe wybrać?

Strzał: 29/2 - Które narzędzia marketingowe wybrać?

Fragment odcinka 29
Mar 20, 201905:21
Strzał 29/1 - Kancelaria prawnicza w social-media. Od czego zacząć?

Strzał 29/1 - Kancelaria prawnicza w social-media. Od czego zacząć?

Fragment odcinka 29
Mar 19, 201904:50
PP#029 - Mróz, Wawrzak, Lech. Historia kancelarii, które nie istniałyby bez social-media

PP#029 - Mróz, Wawrzak, Lech. Historia kancelarii, które nie istniałyby bez social-media

Pierwszy raz w historii Poza Prawem rozmawiamy z aż trzema gośćmi - blogerami i vlogerami prawniczymi, jednymi z pierwszych w Polsce i obecnie chyba najbardziej znanymi. Aktywność w internecie była dla nich zalążkiem poważnej działalności zawodowej i początkiem budowy biznesów. Wojciech Wawrzak - radca prawny, prawnik kreatywnych, laureat nagrody blog roku za blog https://prakreacja.pl; Łukasz Mróz - radca prawny, social-media ninja, obecny chyba we wszystkich serwisach społecznościowych, znany jako "Prawnik na Budowie" https://kancelariamroz.pl/; Mikołaj Lech - prawnik, rzecznik patentowy, autor nagrodzonego przez Urząd Patentowy RP bloga https://znakitowarowe-blog.pl.

Czy bez internetu nie byłoby firm Łukasza, Mikołaja i Wojtka? Od jakich social medów zaczynał Lukasz? Dlaczego wybór specjalizacji lub niszy to dobry pomysł na początek działalności? Które narzędzia marketingowe mają największe przełożenie na rozwój biznesu? Jedna rada dla początkującego prawnika na początku jego drogi zawodowej. Po jakim czasie przyszły pierwsze zapytania ofertowe "wygenerowane" przez działalność internetową? Jakie 3 elementy zdecydowały o sukcesie naszych gości? Kiedy pojawiły się chwile zwątpienia i chęć rezygnacji? Czym to było spowodowane? Jakie powinny być fundamenty nowoczesnej kancelarii prawnej? Co zrobić, żeby przebić się w ogromnej ilości treści, która jest dostępna dziś w internecie? Jak rozwijać swoje marki osobiste w przyszłości?
Mar 18, 201901:43:18
Strzał 27/5 - Najczęstsze błędy sprzedażowe

Strzał 27/5 - Najczęstsze błędy sprzedażowe

Fragment odcinka 27
Mar 16, 201905:18
Strzał 27/4 - Błędy marketingowe

Strzał 27/4 - Błędy marketingowe

Fragment odcinka 27
Mar 15, 201905:27
Strzał 27/3 - Jak zakomunikować błąd klientowi?

Strzał 27/3 - Jak zakomunikować błąd klientowi?

Fragment odcinka 27
Mar 14, 201903:58
Strzał 27/2 - Jaka ilość błędów kwalifikuje pracownika do zwolnienia?

Strzał 27/2 - Jaka ilość błędów kwalifikuje pracownika do zwolnienia?

Fragment odcinka 27
Mar 13, 201904:22
Strzał 27/1 - O porażkach i błędach w prowadzeniu biznesu

Strzał 27/1 - O porażkach i błędach w prowadzeniu biznesu

Fragment odcinka 27
Mar 12, 201904:37
PP#028 - Początki podcastu Poza Prawem wg Jerzego Rajkow-Krzywickiego

PP#028 - Początki podcastu Poza Prawem wg Jerzego Rajkow-Krzywickiego

Na początku był wybuch.
Mar 11, 201918:35
Strzał 26/5 - Jakie narzędzia marketingowe wykorzystać budując specjalizację?

Strzał 26/5 - Jakie narzędzia marketingowe wykorzystać budując specjalizację?

Fragment odcinka 26.
Mar 09, 201905:21
Strzał 26/4 - Jakie korzyści oferujesz klientom?

Strzał 26/4 - Jakie korzyści oferujesz klientom?

Fragment odcinka 26
Mar 08, 201905:18
Strzał 26/3 - Jak zbadać potencjał specjalizacji?

Strzał 26/3 - Jak zbadać potencjał specjalizacji?

Fragment odcinka 26.
Mar 07, 201906:33
Strzał 26/2 - Dlaczego trzeba zacząć od "dlaczego?

Strzał 26/2 - Dlaczego trzeba zacząć od "dlaczego?

Fragment odcinka 26.
Mar 06, 201904:53
Strzał: 26/1 - Specjalizacja branżowa versus specjalizacja geograficzna.

Strzał: 26/1 - Specjalizacja branżowa versus specjalizacja geograficzna.

Fragment odcinka nr 26
Mar 05, 201904:04
PP#027 - Porażki, błędy, fakapy w biznesie prawniczym. Michał Babicz i Mateusz Brodnicki

PP#027 - Porażki, błędy, fakapy w biznesie prawniczym. Michał Babicz i Mateusz Brodnicki

Michał Babicz: adwokat, Partner Zarządzający. Prawnik procesualista z ponad 10-letnim doświadczeniem. Założyciel FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna, szef praktyki postępowań spornych. Mateusz Brodnicki: radca prawny. Partner, specjalizuje się w prawie spółek, kontraktowym oraz prawie handlowym. Kancelaria FILIPIAKBABICZ istnieje od 2010 roku - przez te 9 lat przeszła długą drogę. Od 1 biura w Poznaniu do biur zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Londynie. Obecnie zatrudnia ponad 50 osób. O sukcesach kancelarii i drodze do miejsca w którym jest dziś rozmawialiśmy w #005 odcinku podcastu. Dziś rozmawiamy o porażkach, błędach i fakapach.

Dla szerszego obrazu - porażki są wpisane w życie przedsiębiorcy. Mówi się, że ekspertem jest ten kto w danej specjalizacji popełnił wszystkie możliwe błędy i wyciągnął z nich wnioski. Michael Jordan w swojej karierze nie trafił do kosza 9000 razy co nie przeszkodziło mu zostać jednym z najlepszych koszykarzy na świecie. Jak wygląda kultura reagowania na fakapy w zespole? Porażki w organizacji kancelarii - kancelaria urosła szybko od kilku do ponad 50 osób - przez jakie dołki musiała przejść aby "dorosnąć"? Błędy marketingowe - podobno 50% budżetu na marketing idzie w błoto - nie wiadomo tylko które 50%. Jakich działań Michał i Mateusz żałują, że nie podjęli? Które według nich były całkowitym nieporozumieniem? Błędy w sprzedaży? Odpowiedzi na pytania od Piotra Kantorowskiego i Łukasza Mroza.

Pobierz listę 10 narzędzi, które usprawnią pracę Twojej kancelarii: https://podcastpozaprawem.pl/10narzedzi

Feb 18, 201901:19:36
PP#026 - Jak zbudować specjalizację w kancelarii?

PP#026 - Jak zbudować specjalizację w kancelarii?

Ten odcinek to kontynuacja tematu "Czy specjalizacja kancelarii to droga do sukcesu?" (Poza Prawem #008), który od lipca 2018 do lutego 2019 został odsłuchany ponad 400 razy. Rozszerzamy refleksję o praktyczne strategie budowania specjalizacji.

Jak zbudować specjalizację opartą na branży klienta? Czy specjalizacja lokalna w sensie geograficznym ma dziś jeszcze sens? Czy warto się specjalizować w obsłudze firm budujących metro? Czym jest specjalizacja w konkretnym wycinku prawa? Dlaczego trzeba zacząć od "dlaczego"? Jaka jest różnica między Dellem a Apple? Czy chęć do zarabiania pieniędzy może być "dlaczego" firmy? Dlaczego warto zbadać potencjał planowanej specjalizacji firmy? Dlaczego nie warto się zrażać, jeśli w jakiejś specjalizacji istnieją już inne firmy? Kto decyduje o zakupie Waszej usługi? Ile osób i kto to jest? Jakie korzyści chcesz dostarczyć swoim klientom? Kto nam pomoże sprzedać nasze usługi? Dlaczego warto udzielać się w branżowych stowarzyszeniach? Jakie narzędzia marketingowe można wykorzystać aby zbudować specjalizację?
Feb 11, 201952:27
PP#025 - Początki podcastu Poza Prawem okiem Szymona Kwiatkowskiego

PP#025 - Początki podcastu Poza Prawem okiem Szymona Kwiatkowskiego

Jerzy jest na feriach w Jastarni, więc Szymon nagrywa pierwszy w historii naszego podcastu odcinek solo. Opowiada, jak  z jego perspektywy, wyglądały początki podcastu Poza Prawem.

Dlaczego na początku była pizza? Ile czasu myśleliśmy nad nazwą podcastu? Ile razy zaczynaliśmy, zanim na serio opublikowaliśmy odcinek? Na jakim sprzęcie nagrywamy i czego musieliśmy się nauczyć jako początkujący podcasterzy? Czy byliśmy przesadnymi perfekcjonistami? Dlaczego dziękujemy dziś Tomaszowi Zalewskiemu i Marcinowi Zrędzie za wiarę w nasz podcast? Dlaczego mamy zasadę, że nagrywamy odcinki z gośćmi zawsze podczas spotkania na żywo, a nie poprzez komunikator internetowy? Dlaczego spotykamy się z gośćmi zawsze w południe, a na nasze solowe odcinki - o 5:00 rano? Jaki mamy podział pracy w podcaście Poza Prawem?
Feb 04, 201922:12
PP#024 - 6 książek, które przydadzą się prawnikom w 2019 roku
Jan 28, 201949:30
PP#023 - Jak rozwinąć legaltechowy startup w Polsce? Bartłomiej Majchrzak z Umownik.pl
Jan 21, 201901:02:10
PP#022 - 10 narzędzi, które usprawnią pracę kancelarii

PP#022 - 10 narzędzi, które usprawnią pracę kancelarii

Sporządziliśmy listę 10 narzędzi, które według nas pomogą Ci usprawnić pracę kancelarii. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz tu narzędzia, które możesz wdrożyć u siebie w firmie od razu. LINK: https://podcastpozaprawem.pl/10narzedzi

Aplikacja do nawyków za pieniądze: https://stickk.com Zarządzanie projektami: Trello (https://trello.com) i Notion (https://notion.so) Zadania: Todoist (https://todoist.com) Notatki i gromadzenie wiedzy: Evernote (https://evernote.com) Zliczanie czasu: Toggl (https://toggl.com) i Timely (https://timelyapp.com) Współdzielenie korespondencji i komunikacja w zespole: Missive (https://missiveapp.com) Komunikacja w zespole i z klientami, zamiast maila: Slack (https://slack.com), Discord (https://discordapp) i nasz ulubiony Twist (https://twist.com) Wygodna praca z tekstem: Text Expander (https://textexpander.com) Zarządzanie hasłami i dostępami: LastPass (https://lastpass.com) Lejki sprzedażowe i procesy w firmie: Pipefy (https://pipefy.com) i Pipedrive (https://pipedrive.com)
Jan 14, 201958:56
PP#021 - Jak legaltech i blockchain zabierają biznes kancelariom prawnym? Jakub Barwaniec z Pergam.in i Michał Kibil

PP#021 - Jak legaltech i blockchain zabierają biznes kancelariom prawnym? Jakub Barwaniec z Pergam.in i Michał Kibil

Jakub Barwaniec: CEO & Founder startupu Pergamin, który chce - dzięki wykorzystaniu podpisu elektronicznego -
zachęcić firmy do tworzenia, zawierania oraz zarządzania umowami online. Michał Kibil: Partner Zarządzający w kancelarii Kibil i Wspólnicy, entuzjasta blockchain, laureat Global Legal Hachathon 2018 r.

Na czym polegał pomysł zespołu Michała Kibila na Global Legal Hackathonie 2018? Jakie są trzy firmy z amerykańskiego legaltechu, które wyprzedzają Europę o całe lata? Dlaczego legaltech wcale niekoniecznie startupami stoi? Kiedy sędziowie zostaną zastąpieni sztuczną inteligencją? Dlaczego legaltech wyprze z rynku prawników, którzy nie będą z niego korzystali? Jak blockchain zmieni profesję prawnika nie do poznania? Jak blockchain wyeliminuje notariuszy i profesje będące pośrednikami? Czy będzie można na blockchainie oprzeć konstytucję państwa? Jakie problemy napotykają na początku startupy legaltechowe? Jakie zmiany w prawie powinny się wydarzyć, żeby prawo zaczęło nadążać za rozwojem technologii? Dlaczego legaltech nie jest demonem wyskakującym z pudełka i zabierającym klientów? Jak smart kontrakty mogłyby wyeliminować spory biznesowe?

Linki:

Agiloft:
https://www.agiloft.com/ DocuSign: https://www.docusign.com/ Luminance: https://www.luminance.com/ RocketLawyer: https://www.rocketlawyer.com/ LegalZoom: https://www.legalzoom.com/ Ross: https://rossintelligence.com/ oraz https://www.ibm.com/blogs/watson/2016/01/ross-and-watson-tackle-the-law/ Licentive: https://www.licentive.io/ Pergamin: https://pergam.in Kibil i Wspólnicy: http://www.kibil.pl/

Pobierz listę 10 narzędzi, które usprawnią pracę Twojej kancelarii: https://podcastpozaprawem.pl/10narzedzi

Jan 07, 201901:22:03
PP#020 - Jak wycisnąć maksimum korzyści z Linkedin?
Dec 17, 201852:49
PP#019 - Home office i praca zdalna w kancelarii prawnej - część 2
Dec 11, 201801:03:04
PP#018 - Blog w kancelarii prawnej. Rozmowa z Rafałem Chmielewskim
Dec 02, 201801:14:05
Zajawka odcinka #018

Zajawka odcinka #018

To jest zajawka odcinka #018 - pytanie brzmi: kto będzie naszym gościem? Nagroda czeka!
Nov 29, 201800:40
PP#017 - Home office i praca zdalna w kancelarii prawnej - część 1
Nov 26, 201857:20
PP#016 - Facebook, Twitter, Linkedin? Które media społecznościowe wybrać?
Nov 12, 201801:10:30
PP#015 - Budowa kancelarii butikowej krok po kroku - Magdalena Miernik z Lookreatywni.pl

PP#015 - Budowa kancelarii butikowej krok po kroku - Magdalena Miernik z Lookreatywni.pl

Magdalena Miernik: prawnik specjalizujący się w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej. Trener i szkoleniowiec. W pracy zawodowej zajmuje się przede wszystkim prawem autorskim, prawem własności przemysłowej oraz prawem nowych technologii. Doradza na co dzień wielu firmom z branży kreatywnej. Jej klientami są agencje kreatywne, studia graficzne, serwisy internetowe oraz firmy z branży technologicznej chcące chronić i komercjalizować swoją własność intelektualną. Założycielka serwisu i firmy prawniczej Lookreatywni.pl Law for Creatives świadczącej wsparcie prawno-biznesowe dla branży kreatywnej od 2013 r.

Jakie były początki Lookreatywni.pl? Dlaczego Magda chce "odczarować" prawników? Dlaczego prawnik powinien być raczej doradcą biznesowym niż specjalistą od problemów prawnych? Jaki odsetek czasu Lookreatywni poświęcają na publikacje blogowe, a jaki na pracę projektową dla klientów? Czy skład osób współtworzących firmę Lookreatywni jest stały czy zmienny? Jak przebiega współpraca? Jak komunikuje się zespół butikowej kancelarii? Dlaczego warto prosić o pomoc ludzi spoza branży? Ilu klientów Lookreatywni przychodzi z social media a ilu z innych kanałów sprzedaży? Co Magda zrobiłaby dziś inaczej gdyby dziś otwierała markę Lookreatywni? Jak nie zagubić siebie budując firmę? Jak działać w zgodzie ze swoimi predyspozycjami? Jakich cech szuka u swoich współpracowników Magda? Czy pomyłki i błędy są częścią niezbędnej drogi przy budowie butikowej kancelarii?

Pobierz listę 10 narzędzi, które usprawnią pracę Twojej kancelarii: https://podcastpozaprawem.pl/10narzedzi

Nov 05, 201841:47
PP#014 - Jak znaleźć pierwszych klientów?
Oct 29, 201853:41
PP#013 - Jak sprzedawać usługi prawne? Rozmowa z Łukaszem Kucińskim

PP#013 - Jak sprzedawać usługi prawne? Rozmowa z Łukaszem Kucińskim

Doświadczony trener i konsultant, od 15 lat na stanowiskach kierowniczych w firmach o zróżnicowanym profilu działania. Do 2011 roku dyrektor działu nauczania języków obcych w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych - największym wydawnictwie edukacyjnym w Polsce. Od kilkunastu lat lat zajmuje się szkoleniami z zakresu: sprzedaży, komunikacji, motywacji, zarządzania i przywództwa.

Jak bardzo ostatnimi laty rynek się zmienił i dlaczego każdy dziś musi umieć sprzedawać? Czy sprzedaży można się nauczyć? Co to w ogóle jest sprzedaż? Dlaczego Łukasz uważa, że to przede wszystkim zmiana nastawienia klienta? Czy nie lepiej byłoby zostawić prawnikom, co prawnicze i zatrudniać w kancelariach specjalistów od sprzedaży zamiast rozszerzać rolę prawników o sprzedaż? Dlaczego zaufanie i spójność są bardzo ważne przy sprzedaży? Gdzie przebiega granica między marketingiem a sprzedażą? Czym jest 9 kroków sprzedaży usług prawnych - tzw. 9Z? Jakie mogą być motywy zakupowe klienta? Pomysły na zaangażowanie potencjalnego klienta w trakcie procesu sprzedażowego. Jak poszerzać zakres współpracy z klientem? Jak zostać zapamiętanym? Co zrobić, żeby nie spalić dobrze rozpoczynającej się relacji z klientem? Jaką jedną rzecz mogą zrobić prawnicy, wg Łukasza, aby zwiększyć sprzedaż swoich usług?
Oct 22, 201801:42:05
PP#012 - Jak robić marketing gdy dopiero startujesz lub masz ograniczony budżet?

PP#012 - Jak robić marketing gdy dopiero startujesz lub masz ograniczony budżet?

Co robić, gdy nie mamy budżetu, ale trzeba robić marketing? Albo mamy budżet, ale jest za mały?

Czy ograniczenia ograniczają czy uskrzydlają? Dlaczego “The Obstacle is the Way” Ryana Holidaya to dobra książka na początek planowania marketingu? Czy lepiej szukać nowych klientów czy rozszerzać współpracę z obecnymi klientami? Dlaczego warto słuchać klientów? Co to są grupy networkingowe? Jak “networkować" w prawdziwym życiu, a jak w internecie? Czy warto robić szkolenia? Dlaczego warto być podwykonawcą? W jaki sposób tworzenie treści pozwala więcej sprzedawać? Dlaczego treści powinny być kilkukrotnie przerabiane? Czy powinno się być na wszystkich portalach social media? Jak pomaga sprzedawać newsletter?
Oct 16, 201838:58
PP#011 - Sztuka efektywnej komunikacji w zespole. Sebastian Fagasiński, Premium Trainings

PP#011 - Sztuka efektywnej komunikacji w zespole. Sebastian Fagasiński, Premium Trainings

Co robić, żeby świetnie komunikować w zespole i nie popełniać błędów? Rozmawiamy z Sebastianem Fagasińskim z firmy szkoleniowej Premium Trainings.

Jakie są największe wyzwania w zespole kancelarii prawnej jeśli chodzi o komunikację? Kto ma największy wpływ na standardy komunikacji w zespole? Dlaczego szkolenia z komunikacji mają sens? Jak ad hoc można poprawić komunikację w zespole nie angażując czasu na szkolenia i zdobywanie wiedzy? Dlaczego zawsze warto komunikować się osobiście, twarzą w twarz? Jak zbudować zaufanie i zaangażowanie w zespole? Czy kancelaria prawna może mieć otwarte biuro? Jak bardzo powinniśmy brać pod uwagę styl komunikacji osoby, z którą rozmawiamy? Na jakie trzy rzeczy warto zwrócić uwagę podczas rozmowy? Jak sobie radzić z kryzysami w zespole? Na co uważać, żeby nie zepsuć komunikacji w zespole? Dlaczego warto unikać bardzo hermetycznego języka prawniczego w komunikacji i raczej wczuć się w oczekiwania osoby, z którą rozmawiamy? Dlaczego wspólnicy kancelarii powinni zwracać uwagę na kompetencje interpersonalne? Jakie książki warto przeczytać jeśli interesuje nas tematyka skutecznej komunikacji? Jakie nazwiska śledzić w internecie?
Oct 08, 201801:04:05
PP#010 - Jak małe i średnie kancelarie mogą konkurować z największymi graczami? Tomasz Lachor z LegalCluster.com

PP#010 - Jak małe i średnie kancelarie mogą konkurować z największymi graczami? Tomasz Lachor z LegalCluster.com

Tomasz Lachor jest dyrektorem zarządzającym polskiej siedziby LegalCluster.com. Posiada 15 lat doświadczenia w kierowaniu przedsięwzięciami o charakterze e-commerce oraz przy realizacji globalnych programów IT w takich firmach jak Total, International Paper czy HSBC

Czym jest klaster prawniczy? W jaki sposób spójnie zintegrowanych kilka aplikacji pozwala średniej kancelarii na pozyskiwanie bardzo dużych klientów? Jak technologia pozwala zbliżyć doradcę prawnego do biznesu klienta? Jak nasze życie zmieni się do 2025 roku pod wpływem technologii i dlaczego tak szybko? Co wynika z rozwoju wykładniczego technologii? Dlaczego branża prawnicza jest w punkcie przełomowym? Co można zrobić, żeby prawnicy nie byli "w ogonie" zmian technologicznych, które w najbliższym czasie się wydarzą? Jak można wykorzystać blockchain do pisania i stosowania prawa? Czy algorytm będzie w stanie rozpoznać intencję? Co ogranicza legal tech w Polsce? Dlaczego wsparcie programów legal tech przez rząd byłoby dobrym pomysłem? W jaki sposób można wyposażyć branżę prawniczą w elementy "economy of trust"? Czy technologia ułatwiająca współpracę pomaga konkurować o największe zlecenia na rynku? Kto jest największym konkurentem LegalCluster.com?
Sep 24, 201801:07:37
PP#009 - Jak podcast pomaga rozwinąć kancelarię? Rozmowa z Piotrem Kantorowskim

PP#009 - Jak podcast pomaga rozwinąć kancelarię? Rozmowa z Piotrem Kantorowskim

Piotr Kantorowski jest radcą prawnym, który od 2013 r prowadzi własną Kancelarię Prawną Kantorowski i Wspólnicy z siedzibą w Rzeszowie. Nagrywa również podcast „Prawo dla Biznesu” i ma na koncie już 20 odcinków. Kiedyś słuchał ciężkiej muzyki, a dziś namiętnie słucha podcastów.

Metallica czy Slayer? W jaki sposób podcast pomaga rozwinąć kancelarię? Jaka jest różnica między podcastem eksperckim a takim rozwiązującym konkretne problemy potencjalnego klienta? Jak wygląda od kuchni nagrywanie podcastu w kancelarii? Skąd można czerpać pomysły na odcinki? Jakiego sprzętu używa Piotr do podcastingu? Ile trzeba zainwestować żeby zacząć nagrywać podcast? Jakie Piotr miał plany przed uruchomieniem podcastu? Czy cele zostały osiągnięte? Jakie korzyści płyną z podcastingu dla kancelarii prawnej? Jak patrzą na podcasting istniejący klienci kancelarii? Czy podcasting narusza tajemnicę zawodową prawników? Jaka jest różnica między widzami na Youtube a słuchaczami podcastów? W jaki sposób podcast może się przyczynić do oszczędzenia wydatków na reklamę kancelarii? Ile czasu należy czekać cierpliwie, zanim prowadzenie podcastu zacznie przynosić wymierne korzyści? Co jest najtrudniejsze w prowadzeniu podcastu? Jak prawnik może outsource’ować prowadzenie podcastu? Czy podcaster powinien szukać niszy tematycznej?
Sep 10, 201801:14:17
PP#008 - Czy specjalizacja kancelarii to droga do sukcesu?
Jul 16, 201801:02:04
PP#007 - Komunikacja prawników w social media. Jarosław Gwizdak
Jul 02, 201844:00
PP#006 - Budowanie marki osobistej, czyli jak efektywnie promować swój wizerunek wśród innych?
Jun 18, 201850:14
PP#005 - Nowoczesna komunikacja w kilkudziesięcioosobowej kancelarii. Michał Babicz, Mateusz Brodnicki

PP#005 - Nowoczesna komunikacja w kilkudziesięcioosobowej kancelarii. Michał Babicz, Mateusz Brodnicki

Z Michałem Babiczem i Mateuszem Brodnickim rozmawiamy o nauce, pokorze i wyzwaniach komunikacyjnych, na jakie natrafiła kancelaria, która z kilkuosobowej działalności prowadzonej po kafejkach przerodziła się w kilkudziesięcioosobową firmę prawniczą.

Rozmawiamy między innymi o tym:

Jak to się stało, że Michał Babicz zdobył wygasły wulkan Pico de Orizaba, 5636 m n.p.m.? Autorem jakiego popularnego serwisu internetowego był Mateusz Brodnicki zanim zajął się prawem? Jaki był początek FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna? Dlaczego firma na początku pracowała bez biura? Dlaczego FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna wzoruje się na sądach? Dlaczego to nie jest kancelaria tylko Kalifornia? Skąd wziął się Slack w kancelarii? Jaka jest różnica w używaniu Slacka przez dział prawa korporacyjnego a dział procesowy w kancelarii? Dlaczego dziś w biznesie komunikacja nie może być problemem? Dlaczego Michał, Mateusz i Jerzy tęsknią za Blackberry? Jak zespół kancelarii akceptuje nowe pomysły takie, jak np. wdrożenie Slacka? Czy używanie Slacka może być problemem w postaci kolejnego rozpraszacza, który nas kusi? Jakie dodatkowe zabezpieczenia są wymagane przy instalacji Slacka na telefonach pracowników kancelarii? Jakie korzyści FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna zaobserwowała po wdrożeniu nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych? Dlaczego brzeg papieru firmowego kancelarii jest pomarańczowy, a pełnomocnictwa są drukowane na zielonym papierze? Jakie informacje z programu do zarządzania kancelarią są udostępniane klientom? Jakie rady dla mniejszych kancelarii mają Michał i Mateusz - na co warto zwrócić uwagę w małej, rozwijającej się kancelarii jeśli chodzi o komunikację wewnętrzną? Dlaczego warto się wsłuchać w to, co mówią pracownicy w kancelarii? Dlaczego młodzi prawnicy powinni nauczyć się przede wszystkim przedsiębiorczości, słuchania i pokory?

FILIPIAKBABICZ Kancelaria Prawna: https://www.filipiakbabicz.plMusic: https://www.epidemicsound.com

Jun 03, 201801:01:54
PP#004 - Jak określać i realizować cele?
May 21, 201853:28
PP#003 - Startupy, innowacje, hackathon, legaltech. Tomasz Zalewski, Marcin Zręda

PP#003 - Startupy, innowacje, hackathon, legaltech. Tomasz Zalewski, Marcin Zręda

Z Tomaszem Zalewskim i Marcinem Zrędą rozmawiamy o Global Legal Hackathonie, startupach, LegalTech i innowacjach.

W tym odcinku podcastu witamy naszych pierwszych gości:

Marcin Zręda - od 13 lat związany z Wolters Kluwer. Teraz pełni rolę: Strategy Director for Legal & Corporate Market - odpowiedzialny za wszystkie produkty Wonters Kluwer dla rynku korporacyjnego i prawnego.

Tomasz Zalewski - od 19 lat związany z kancelarią Wierzbowski Eversheds Sutherland, obecnie Partner Zarządzający kancelarii. Twórca fundacji LegalTech Polska.

Rozmawiamy o Global Legal Hackathonie, startupach, LegalTech i innowacjach.

A dokładnie:

Kim jest Marcin Zręda? Dlaczego Marcin z synem zbudowali automat do gier? Kim jest Tomasz Zalewski? Dlaczego Twitter może być ciekawym źródłem informacji dla prawnika? Po co powstała fundacja LegalTech Polska? Jak powstał Global Legal Hackathon w Polsce? Co to są hackathony i czym się wyróżnia hackathon legalowy? Jakie pomysły wygrały na Global Legal Hackathonie 2018 w Warszawie? Co to jest Roszczeniomierz, a czym jest Prawnik Pierwszego Kontaktu? Jakie są dowody na to, że technologia może dostarczyć więcej pracy i więcej klientów prawnikom? Jak rozwiązać problem niezrozumiałych pism wysyłanych przez urzędników i prawników? Jak technologia może wpływać na rynek usług prawnych w Polsce? Czego możemy się nauczyć od startupów? Czym jest LegalTech? Jaki był największy problem zespołów biorących udział w Global Legal Hackathonie? Co jest innowacją a co nie dla dużej kancelarii prawnej? A dla małej? Jak zdefiniować innowacyjność? Jaki jest jeden z powodów dla których oprogramowanie open source tak bardzo się dziś rozwija? Jakich innowacyjnych rozwiązań potrzebuje branża prawnicza? W jakie rejony pracy prawnika nowe technologie najszybciej się wkradają? Dlaczego trudniej jest zaprząc sztuczną inteligencję do pracy prawnika w Polsce niż w krajach anglosaskich? Dlaczego przy małych projektach nie opłaca się używać narzędzi do automatycznej analizy dużych ilości dokumentów? Z jakiej jednej aplikacji powinni zacząć korzystać prawnicy wg Marcina Zrędy? Co wg Tomasza Zalewskiego jest problemem młodych adeptów sztuki prawniczej? Skąd prawnicy powinni czerpać wiedzę? Kiedy możemy się spodziewać prezentacji pierwszych realizacji zapoczątkowanych na ostatnim Global Legal Hackathonie?
Apr 30, 201801:36:52
PP#002 - Internet jako narzędzie marketingowe, sprzedażowe, wizerunkowe

PP#002 - Internet jako narzędzie marketingowe, sprzedażowe, wizerunkowe

Do czego, poza przeglądaniem fejsa, można używać internetu w kancelarii prawnej? Po co internet prawnikowi?

Z tego odcinka podcastu dowiesz się między innymi:

Ilu klientów kancelarie pozyskują z internetu teraz w ile to było kilka lat temu? Jakie są kanały marketingowe tradycyjne, a jakie nowoczesne? Gdzie szukać zestawienia najlepszych prawniczych stron www? Co jest nie tak z inspirowaniem się innymi firmami na rynku działającymi w tej samej branży? Jak zmieniły się ostatnio strony www? Ile średnio emaili jest faktycznie otwieranych przy wysyłce newslettera? Jaką konwersję na swoim landing page ma Jerzy? Jak zbudować fanpage na Facebooku i zdobyć tysiąc fanów w dzisiejszych trudnych czasach? Dlaczego na Twitterze warto być obecnym codziennie? Jak w oryginalny sposób używać Slideshare do marketingu swoich usług? Jak prawnicy korzystają z Instagrama? Czy Szymon zna prawników używających Snapchata? Dlaczego opieranie swojego biznesu zbytnio na Facebooku (albo innym portalu społecznościowym) jest jak prowadzenie McDonald’sa na szczycie wulkanu? Jak niektórzy prawnicy próbują uczłowieczyć język używany w pismach prawniczych? Czy blog jest narzędziem komunikacyjnym czy sprzedażowym? Czy czas odpowiedzi na emaila jest ważnym elementem marketingu i wizerunku firmy? Jak Szymon używał Periscope? Czy robienie przekazów na żywo w mediach społecznościowych może być z sukcesem używane do marketingu usług profesjonalnych? Co to są webinary i jak ich używać? Czym się różnią od przekazów na żywo?

Przydatne linki, o których mówimy:

https://lawyerist.com/best-law-firm-w... - zestawienie najlepszych prawniczych stron www oraz dobre praktyki dla prawników przy tworzeniu stron;

https://prakreacja.pl - blog Wojciecha Wawrzaka o prawie dla kreatywnych.

Music by: https://epidemicsound.com

Apr 03, 201801:00:04
PP#001 - Narzędzia do marketingu i komunikacji
Mar 18, 201858:52