Skip to main content
Spotify for Podcasters
Psychoterapia i Hipnoza

Psychoterapia i Hipnoza

By Polski Instytut Ericksonowski

Kanał prowadzony przez Polski Instytut Ericksonowski oraz Fundację PIE.

Naszym celem jest propagowanie i rozwijanie terapeutycznych idei Miltona H. Ericksona przez prowadzenie warsztatów, treningów, spotkań superwizyjnych, publikacje, seminaria i wykłady. Jesteśmy przekonani, że psychoterapia i związane z psychoterapią wartości humanizują przestrzeń w jakiej żyjemy.

www.p-i-e.pl
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Chwile WYTCHNIENIA: Naturalna ciekawość - Marta Nowak-Kulpa

Psychoterapia i Hipnoza Jan 02, 2023

00:00
15:35
Chwile WYTCHNIENIA: Naturalna ciekawość - Marta Nowak-Kulpa

Chwile WYTCHNIENIA: Naturalna ciekawość - Marta Nowak-Kulpa

Nagranie "Naturalna ciekawość" jest zaproszeniem do świata ciekawości,  do zaciekawienia światem. To zachęta do zatrzymania, akceptacji i  otwierania się na zmiany. Ten stan służy zdrowiu, regeneracji,  wzmacnianiu... Ciekawe, jak przyda się Tobie… 


 Marta Nowak-Kulpa - psycholog, psychoterapeutka od lat związana z  Polskim Instytutem Ericksonowskim. Prowadzi własną praktykę oraz pracuje  w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w  Gliwicach.

Jan 02, 202315:35
Spotkanie na Nowy Rok - Anna Adamiak-Tazbir, Anna Stefaniak

Spotkanie na Nowy Rok - Anna Adamiak-Tazbir, Anna Stefaniak

Zapraszamy Państwa do odsłuchania kolejnego nagrania z cyklu "Chwile  wytchnienia", które przygotowały Anna Stefaniak i Anna Adamiak - Tazbir.  Nagranie "Spotkanie na Nowy Rok" zaprasza Słuchacza do przygotowania  się do niezwykłych odwiedzin, które mogą być pomocne właśnie w tym  czasie -  przełomu roku.   Anna Adamiak-Tazbir i Anna Stefaniak prowadzą w Polskim Instytucie  Ericksonowskim psychoterapię grupową dla pacjentów w Łodzi (początek  22.01.2023) - https://www.p-i-e.pl/dla-pacjenta/psychoterapia-grupowa  oraz psychoterapię grupową dla terapeutów w Poznaniu -  https://www.p-i-e.pl/terapia-grupowa-dla-terapeutow-poznan (można  dołączyć do 29.01.2023). Zapraszamy!  

➡️ Strona PIE: http://www.p-i-e.pl
➡️ Facebook: https://www.facebook.com/PolskiInstytutEricksonowski/


Skontaktuj się z nami:
📧 Fundacja Polskiego Instytutu Ericksonowskiego - fundacja@p-i-e.pl
📧 Polski Instytut Ericksonowski - info@p-i-e.pl

Dec 29, 202213:18
Chwile wytchienia - Miseczka Światła

Chwile wytchienia - Miseczka Światła

Bajka Miseczka światła - autorstwa Bożenny Wardęszkiewicz i Elżbiety Zawadzkiej jest częścią nowej edycji programu o uczuciach dla dzieci. ,,W blasku wschodzącego słońca" uczucia i jak z nich korzystać  Łódź 2000 wyd. WDN. Program realizowany w Łódzkich szkołach i placówkach od 2000 r. Opowieść inspirowana warsztatami pt. ,,Psychoterapia dzieci i młodzieży" Joys Mills. Organizator Polski Instytut Ericksonowski w Łodzi 1998 r.

Nov 09, 202208:19
Chwile wytchnienia - Tu i Teraz

Chwile wytchnienia - Tu i Teraz

W jaki sposób najłatwiej poradzić sobie z atakami paniki, gdy nieoczekiwanie przeszkodzą nam w codziennym życiu. Jak je rozumieć i gdzie się udać? Autorem nagrania "Tu i teraz" jest Marcin Matych, lekarz medycyny, psychoterapeuta ericksonowski specjalizujący się w terapii zab. lękowych popularnie nazywanych „nerwicą”.

Apr 22, 202207:38
Chwile wytchnienia - Możesz odnaleźć w sobie sPOKÓJ

Chwile wytchnienia - Możesz odnaleźć w sobie sPOKÓJ

Nagranie „Możesz odnaleźć w sobie sPOKÓJ”  stworzyła Aleksandra Nowak - psycholog, psychoterapeutka, nauczycielka psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Inspiracją do nagrania są kroki EmotionAid (uziemienie, uspokojenie i regulacja, rozładowanie, zasoby) pochodzące z Somatic Experiencing Petera Levine’a. Ten rodzaj pracy przynosi wiele ulgi Pacjentom, którzy doświadczają stresu, lęku, niepokoju w związku z zaistniałą na świecie sytuacją. Może posłuży się także Tobie...

Mar 07, 202214:50
Chwile wytchnienia - Relaksacja na trudny czas

Chwile wytchnienia - Relaksacja na trudny czas

Relaksacja na trudny czas powstała w trosce o zdrowie  dobrą kondycję psychiczną. Nagranie stworzyła Urszula Sołtys-Para - psycholog i psychoterapeutka, prowadzi terapię indywidualną osób dorosłych, terapię par oraz terapię rodzinną (w przypadku trudności u dzieci i młodzieży).  Autorka książki "Moc relacji. Jak dogadać się z dzieckiem, by zyskać spokój"

Mar 04, 202214:33
Chwile wytchnienia - bajka "O orle"

Chwile wytchnienia - bajka "O orle"

Bajka terapeutyczna  przydatna w pracy z traumą i rodzinami adopcyjnymi. Opowiada o fazach rozwoju, separacji,  budowaniu tożsamości i odkrywaniu swojego potencjału. 

Autorzy: Bożenna Wardęszkiewicz, Elżbieta Zawadzka  

Bożenna Wardęszkiewicz - psycholog, certyfikowana psychoterapeutka S.N. Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz certyfikowana psychoterapeutka EAP (European Association for Psychotherapy). Prowadzi psychoterapię rodzinną, małżeńską i indywidualną osób z zaburzeniami nerwicowymi, depresyjnymi oraz znajdujących się w sytuacjach kryzysowych.

May 01, 202115:23
Psychoterapia Ericksonowska

Psychoterapia Ericksonowska

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania lajwa nt. Psychoterapii Ericksonowskiej, nagranego dla Psychologicznej Łodzi.   

Link do wersji video: https://www.youtube.com/watch?v=NHggujZGe90&t=2615s

O poznawaniu pacjentów, odkrywaniu ich zasobów oraz pracy w tym podejściu opowiadał Krzysztof Klajs z Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. 

 „Terapia jest często poruszeniem pierwszej kostki domino." M. H. Erickson  

Dla psychoterapii ericksonowskiej charakterystyczne jest: 

  • nastawienie na wywoływanie zmiany przez uruchomienie zasobów tkwiących w człowieku; 
  • rozpoznanie jego ograniczeń i otworzenie dostępu do konstruktywnych aspektów nieświadomości, 
  • zorientowanie na przyszłość w celu twórczego przeorganizowania reakcji, 
  • przekonanie, że każda jednostka jest niepowtarzalna i że o efektywności terapii decyduje dostosowanie strategii postępowania do specyfiki problemu,
  • dopasowanie terapii do indywidualności pacjenta, rodzaju problemu, z jakim się zgłasza i jego celów
  • zastosowanie klinicznej hipnozy, rozumianej jako szczególny rodzaj komunikacji  


Krzysztof Klajs – specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta i superwizor S. N. Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz psychoterapeuta i superwizor Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest członkiem Zarządu The International Society of Hypnosis (ISH). Przewodniczący Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu hipnozy i terapii ericksonowskiej w Austrii, Chinach, Francji, Iranie, Kanadzie, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii, w RPA, Meksyku, Nepalu, Hiszpanii, na Litwie i w Szwecji. Dyrektor Polskiego Instytutu Ericksonowskiego.  

Rozmowę poprowadziła Justyna Wiślicka, psychoterapeutka dzieci, młodzieży, par i rodzin w trakcie szkolenia dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu.

Apr 12, 202101:13:29
Chwile wytchnienia - Spotkanie z oddechem

Chwile wytchnienia - Spotkanie z oddechem

Zapraszamy na chwilę wytchnienia i dobrego kontaktu ze swoim oddechem... Nagranie "Spotkanie z oddechem" w oparciu o o sposoby myślenia Miltona Ericksona i Moshé Feldenkraisa stworzyła Iwona Woźniakowska - psycholog; psychoterapeutka w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

May 31, 202023:51
Chwile wytchnienia - Spotkanie

Chwile wytchnienia - Spotkanie

Aneta Kwaśniewska - psycholog i psychoterapeutka w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim stworzyła nagranie zatytułowane "Spotkanie". Może być przydatne dla wszystkich tych, którzy chcą doświadczyć dobrego kontaktu ze sobą i zadbać o swoją kondycję psychiczną. Zapraszamy do wysłuchania... Zatrzymaj się na chwilę, na kilka minut. Bądź ze sobą szczery. Ile czasu poświęcasz na pracę, obowiązki domowe, robienie różnych rzeczy dla innych? To bardzo ważne składowe życia, ale... Kiedy ostatnio zrobiłeś coś dla siebie? Sprawiłeś sobie jakąś przyjemność lub najzwyczajniej pozwoliłeś sobie złapać oddech i odpocząć? Przypomnij sobie jakie to przyjemne. Przyjrzyj się tym proporcjom i odpowiedz sobie na pytanie: "Czy jestem dla siebie dobrym przyjacielem?"

May 31, 202012:55
Chwile wytchnienia - Podróż po nowe Życie

Chwile wytchnienia - Podróż po nowe Życie

W obecnym nieraz trudnym, bo nowym czasie wiele rzeczy zmieniło swój bieg i tempo. Ale cykl życia trwa. Pozostał niezmienny. Dzisiejsza opowieść jest dla tych kobiet, a może też i dla par, które oczekują na pojawienie się Nowego Życia, w tych nowych czasach. Kiedy po raz pierwszy wyobrażałaś sobie poród, być może wyglądał w Twojej wyobraźni inaczej, niż jest to możliwe teraz. Jednak jego istotą zawsze jest tajemnica. Czy możemy zaplanować ten moment? Do pewnego stopnia. Czy możemy zaplanować datę? Raczej nie. To, co możemy to zaufać. Zaufać sobie, swojemu ciału, naturze i osobom, które będą z nami.
Monika Chajdas jest psychologiem i psychoonkologiem, w trakcie przygotowania do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma za sobą całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz pierwszy i drugi stopień szkolenia z zakresu hipnozy ericksonowskiej. Cztery lata temu uzyskała tytuł psychoonkologa.

May 20, 202011:02
Chwile wytchnienia - Opowieść o wsłuchiwaniu się

Chwile wytchnienia - Opowieść o wsłuchiwaniu się

Kiedy żyjemy w pędzie, jesteśmy w ruchu, nieraz umyka to, co najprostsze i może najbardziej podstawowe. Obecny czas stwarza możliwość spowolnienia, zatrzymania się, złapania oddechu. Teraz można zobaczyć inaczej, może wyraźniej, a może w ogóle coś, czego dawno nie dostrzegaliśmy. Być może jest to dobry czas, aby zadać sobie pytanie: „a co Ja?”, „gdzie Ja jestem?”, „co jest we mnie?”. To ciekawe jak często zadajesz sobie te pytania. A może właśnie ten moment jest dobrym momentem, by się chwilę zatrzymać i wsłuchać się w siebie, pomyśleć i poczuć…”
Monika Chajdas jest psychologiem i psychoonkologiem, w trakcie przygotowania do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ma za sobą całościowy kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz pierwszy i drugi stopień szkolenia z zakresu hipnozy ericksonowskiej. Cztery lata temu uzyskała tytuł psychoonkologa.

May 19, 202009:32
Chwile wytchnienia - Opowieść „o ciepłym i puchatym”

Chwile wytchnienia - Opowieść „o ciepłym i puchatym”

Opowieść „o ciepłym i puchatym” została przygotowana w celu wyciszenia umysłu i ciała, koncentracji na chwili obecnej, uzyskania efektu rozluźnienia psychofizycznego oraz nadziei na dobre zakończenia sytuacji i zdarzeń. Nagranie powstało na motywach „Bajki o ciepłych futrzakach” Claude Steiner (1969), tłumaczenie anonimowe. Przeznaczone jest dla osób dorosłych oraz młodzieży.
Agnieszka Janczewska psycholog, pedagog, psychoterapeuta szkolący się i poddający swoją pracę superwizji w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Od 10 lat prowadzi prywatną praktykę w nurcie ericksonowskim, aktualnie pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi oraz parami, prowadzi również treningi relaksacji indywidualne i grupowe.

May 18, 202011:00
Chwile wytchnienia - Bajka o emocjach

Chwile wytchnienia - Bajka o emocjach

Bajki pomagają od zawsze poznawać i zaakceptować Świat (i ten zewnętrzny i wewnętrzny) zarówno Dzieciom jak i Dorosłym. Ciekawe, czy ta bajka komuś się przyda... Po to powstała.. Violetta Ambroziak-Krzysztofowicz

May 01, 202013:32
Chwile wytchnienia - Ludwik, świętojański robaczek uczy się świecić

Chwile wytchnienia - Ludwik, świętojański robaczek uczy się świecić

„Ludwik- Świętojański Robaczek uczy się świecić” – bajka dla dzieci i dorosłych.

Katarzyna Szymańska, Jolanta Berezowska, Iwona Woźniakowska

Apr 30, 202014:50
Chwile wytchnienia - Bajka dla Serca

Chwile wytchnienia - Bajka dla Serca

Bajka dla Serca... na ten Czas. Ciąg dalszy albo zupełnie nowa opowieść. Zatrzymaj się. Posłuchaj. Może bajki, może serca… Bajka dla dużych i małych. Od serca i ku pokrzepieniu serc... Violetta Ambroziak-Krzysztofowicz

Apr 28, 202012:26
Chwile wytchnienia - Ruchome piaski

Chwile wytchnienia - Ruchome piaski

"Ruchome piaski" to opowieść dla Małych i Dużych stworzona przez Anetę Kwaśniewską - psychologa i psychoterapeutkę w trakcie szkolenia w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz Annę Dobrzańską – pedagoga i certyfikowaną psychoterapeutką uzależnień. Mamy nadzieję, że słuchanie nagrania będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną. Opowieści terapeutyczne mają wielką moc... W prosty, piękny sposób przekazują wartości, pomagają, koją... Zapraszamy...

Apr 27, 202012:42
Chwile wytchnienia - Sztuka cierpliwości

Chwile wytchnienia - Sztuka cierpliwości

Nagranie „sztuka cierpliwości” Agnieszki Janczewskiej zostało przygotowane w celu zaznania ukojenia, spokoju, w momencie i czasie, który wymaga cierpliwości i nadziei na dobre rozwiązania. 

Apr 26, 202012:17
Chwile wytchnienia - Dawno, dawno temu...

Chwile wytchnienia - Dawno, dawno temu...

Nagranie pt. "Dawno, dawno temu... Może tydzień, może dwa..." powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jest to "Bajka terapeutyczna na ten Czas" nagrana przez psychoterapeutkę i nauczycielkę psychoterapii Violettę Ambroziak-Krzysztofowicz.

Mar 25, 202010:14
Chwile wytchnienia - Bajka o zającu i strachu

Chwile wytchnienia - Bajka o zającu i strachu

Nagranie pt. "Bajka o zającu i strachu" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Jolanta Berezowska.

Mar 22, 202004:54
Chwile wytchnienia - Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz

Chwile wytchnienia - Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz

Nagranie pt. "Poszukaj tego, czego teraz potrzebujesz" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Jolanta Berezowska. Mamy nadzieję, że słuchanie go będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną. Nagranie dedykujemy wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością.

Mar 22, 202015:07
Chwile wytchnienia - Mądrość ciała

Chwile wytchnienia - Mądrość ciała

Nagranie ma charakter uniwersalny, jest przeznaczone dla osób dorosłych, dzieci młodzieży; dla osób chorych i zdrowych. Mogą z niego korzystać wszyscy, którzy pragną wydobyć i ożywić własne zasoby, ukryte w magazynie pamięci ciała. W ciele każdego z nas zgromadzone są osobiste doświadczenia życia, związane z odczuwaniem dobrostanu, siły, odporności i spokoju. Sięgnij po nie.

Nagranie "Mądrość ciała" Katarzyny Szymańskiej.

Mar 21, 202016:44
Chwile wytchnienia - Pomiędzy - Opowieść dla dwojga

Chwile wytchnienia - Pomiędzy - Opowieść dla dwojga

Nagranie powstało z myślą o parach, które w obliczu pandemii mają więcej niż zazwyczaj czasu, by mogły spożytkować go dla umocnienie swojej relacji. Słuchanie ma na celu uruchamianie współdziałania i wzajemnej pomocy w obniżaniu poziomu lęku i frustracji, a podwyższaniu immunologicznej odporności organizmów obojga partnerów.

Opowieść najlepiej słuchać wspólnie, siedząc naprzeciwko siebie. Można też, korzystając z nieograniczonych możliwości wyobraźni, słuchać jej w pojedynkę, przedstawiając sobie siedzącego naprzeciwko obecnego, przeszłego, bądź przyszłego partnera.

Zachęcam do dobrego doświadczenia, które można powtarzać zgodnie ze swoją i partnera potrzebą. Życzę dobrego, wspólnego czasu.

Nagranie "Pomiędzy - Opowieść dla dwojga" Lucyna Lipman.

Mar 20, 202014:43
Chwile wytchnienia - Siła spokoju

Chwile wytchnienia - Siła spokoju

Nagranie pt. "Siła SPOKOJU" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Aleksandra Nowak. Mamy nadzieję, że słuchanie go będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną. Nagranie dedykujemy wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością.   Zapraszamy do odnalezienia w sobie SIŁY SPOKOJU.

Nagranie "Siła spokoju" Aleksandry Nowak.

Nagranie dedykuję wszystkim osobom, które potrzebują odnaleźć w sobie spokojną przestrzeń oraz zregenerować swoje wewnętrzne siły, jakże potrzebne do mierzenia się z codzienną rzeczywistością. Zapraszam do odnalezienia w sobie SIŁY SPOKOJU.


Polecamy książkę Bożenny Wardęszkiewicz i Elżbiety Zawadzkiej "Podróż do świata uczuć. Program edukacyjny i terapeutyczny dla dzieci", gdzie odnajdziesz więcej opowiadań terapeutycznych oraz ich wersje dźwiękowe.  https://ksiegarnia.difin.pl/podroz-do-swiata-uczuc-program-edukacyjny-i-terapeutyczny-dla-dzieci

Mar 20, 202014:26
Chwile wytchnienia - Miejsce, które masz

Chwile wytchnienia - Miejsce, które masz

Nagranie pt. "Miejsce, które masz" powstało w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Jego autorką jest psychoterapeutka i nauczycielka psychoterapii Inga Nowak-Dusza. Mamy nadzieję, że słuchanie go będzie pomocne w trosce o zdrowie i dobrą kondycje psychiczną.   Nagranie "Miejsce, które masz" może być pomocne dla osób, które potrzebują odczuć więcej energii, radości i adaptacji do okoliczności, w których się znalazły. Pozwala też na aktywowanie w sobie poczucia sprawczości.  Zapraszamy do odnalezienia w sobie Miejsca, które masz.

Nagranie "Miejsce, które masz" Ingi Nowak-Dusza.


Polecamy książkę Bożenny Wardęszkiewicz i Elżbiety Zawadzkiej "Podróż do świata uczuć. Program edukacyjny i terapeutyczny dla dzieci", gdzie odnajdziesz więcej opowiadań terapeutycznych oraz ich wersje dźwiękowe.  https://ksiegarnia.difin.pl/podroz-do-swiata-uczuc-program-edukacyjny-i-terapeutyczny-dla-dzieci


Mar 20, 202011:48
Chwile wytchnienia - Bezpiecznie miejsce

Chwile wytchnienia - Bezpiecznie miejsce

To nagranie jest przeznaczone dla wszystkich osób, które podjęły  decyzję, aby w czasie epidemii maksymalnie ograniczyć osobiste kontakty z innymi ludźmi. Pomaga zachować balans między bezruchem i ruchem oraz  izolacją i wolnością wyboru. A także kontaktuje z własnym ciałem, relaksuje i dodaje otuchy.

Nagranie "Bezpieczne miejsce" Joanny Szczepańskiej-Gieracha.


Polecamy książkę Bożenny Wardęszkiewicz i Elżbiety Zawadzkiej "Podróż do świata uczuć. Program edukacyjny i terapeutyczny dla dzieci", gdzie odnajdziesz więcej opowiadań terapeutycznych oraz ich wersje dźwiękowe.
https://ksiegarnia.difin.pl/podroz-do-swiata-uczuc-program-edukacyjny-i-terapeutyczny-dla-dzieci

Mar 20, 202014:33
Tabu seksualności - w jaki sposób rozmawiać o "tych sprawach" z dziećmi?

Tabu seksualności - w jaki sposób rozmawiać o "tych sprawach" z dziećmi?

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Tabu seksualności - w jaki sposób rozmawiać o "tych sprawach" z dziećmi?. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Biancą-Beatą Kotoro odbyła się 17 grudnia 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201901:09:01
"Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie

"Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Nikt nie zna przyszłości" - jak psychoterapeuta może pomóc osobie chorej onkologicznie. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Joanną Zapałą odbyła się 26 listopada 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201937:53
Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień

Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Wyjście z uzależnienia - rozmowa o motywacji i zasobach w psychoterapii uzależnień”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa ze Zbigniewem Łuckim odbyła się 15 października 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201901:21:03
Indywidualne nauczanie i co dalej?

Indywidualne nauczanie i co dalej?

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Indywidualne nauczanie i co dalej?”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Dorotą Fornalską odbyła się 17 września 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201956:02
"Życie a żałoba - jak psychoterapia może pomóc osobie, która doświadczyła straty”

"Życie a żałoba - jak psychoterapia może pomóc osobie, która doświadczyła straty”

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Życie a żałoba - jak psychoterapia może pomóc osobie, która doświadczyła straty”. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Aleksandrą Nowak odbyła się 25 czerwca 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201901:22:11
"Arteterapia - po co i dla kogo?"

"Arteterapia - po co i dla kogo?"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Arteterapia- po co i dla kogo?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Danutą Kaniowską-Górniak odbyła się 28 maja 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201952:13
"Psychologiczne aspekty bólu"

"Psychologiczne aspekty bólu"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Psychologiczne aspekty bólu". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Iwoną Woźniakowską odbyła się 23 kwietnia 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201901:13:42
"Psychoterapia osób starszych"

"Psychoterapia osób starszych"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Psychoterapia osób starszych". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z dr hab. Joanną Szczepańską-Gierachą odbyła się 26 marca 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201946:24
"Królestwo kobiet - miejsce miesiączki w rozwoju zdrowia psychicznego"

"Królestwo kobiet - miejsce miesiączki w rozwoju zdrowia psychicznego"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią „Królestwo kobiet - miejsce miesiączki w rozwoju zdrowia psychicznego". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Ingą Nowak-Duszą odbyła się 19 lutego 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201950:25
„Niewidzialne rodzicielstwo” – rodzice wobec diagnozy śmiertelnej choroby nienarodzonego dziecka.

„Niewidzialne rodzicielstwo” – rodzice wobec diagnozy śmiertelnej choroby nienarodzonego dziecka.

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią „Niewidzialne rodzicielstwo – rodzice wobec diagnozy śmiertelnej choroby nienarodzonego dziecka". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Bogną Kędzierską odbyła się 15 stycznia 2018r w Łodzi.

Oct 27, 201901:19:26
„Teatr psychoterapii” – praca metodami teatralnymi z osobami, które doświadczyły przemocy.

„Teatr psychoterapii” – praca metodami teatralnymi z osobami, które doświadczyły przemocy.

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią „Teatr psychoterapii” – praca metodami teatralnymi z osobami, które doświadczyły przemocy. Rozmowa Katarzyny Szymańskiej z Dagną Ślepowrońską odbyła się 11 grudnia 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201901:17:36
Zróbcie mi miejsce między Wami - jak psychoterapia może pomóc osobie chorej przewlekle

Zróbcie mi miejsce między Wami - jak psychoterapia może pomóc osobie chorej przewlekle

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Zróbcie mi miejsce między Wami - jak psychoterapia może pomóc osobie chorej przewlekle i jej rodzinie". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Małgorzatą Skubacz odbyła się 20 listopada 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201943:15
„Czekając na dziecko - jak psychoterapia może pomóc parze leczącej niepłodność?”

„Czekając na dziecko - jak psychoterapia może pomóc parze leczącej niepłodność?”

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią  „Czekając na dziecko - jak psychoterapia może pomóc parze leczącej niepłodność?” . Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Anną Janik odbyła się 18 października 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201958:39
"Jak razem, jak osobno - po co jest psychoterapia par?"

"Jak razem, jak osobno - po co jest psychoterapia par?"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Jak razem, jak osobno - po co jest psychoterapia par?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Lucyną Lipman odbyła się 18 września 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201901:08:41
"Projektowanie przestrzeni życia - co wspólnego ma architektura i psychologia?"

"Projektowanie przestrzeni życia - co wspólnego ma architektura i psychologia?"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Projektowanie przestrzeni życia - co wspólnego ma architektura i psychologia?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Katarzyną Zaborską odbyła się 26 czerwca 2017 r.

Oct 27, 201901:12:37
"Sen jako drogowskaz"

"Sen jako drogowskaz"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Sen jako drogowskaz". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Violettą Ambroziak-Krzysztofowicz odbyła się 29 maja 2017 r.

Oct 27, 201901:01:43
"Człowiek rodzi się dwa razy - adopcja, rodziny zastępcze, wyzwania dla rodziców"

"Człowiek rodzi się dwa razy - adopcja, rodziny zastępcze, wyzwania dla rodziców"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Człowiek rodzi się dwa razy - adopcja, rodziny zastępcze, wyzwania dla rodziców". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Katarzyną Szymańską odbyła się 24 kwietnia 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201901:18:05
"Smaki Psychoterapii - praca z osobami z nadwagą"

"Smaki Psychoterapii - praca z osobami z nadwagą"

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Smaki Psychoterapii- praca z osobami z nadwagą". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Jolantą Berezowską odbyła się 20 marca 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201901:23:14
Twarze psychoterapii - rola psychologa w procesie transplantacji

Twarze psychoterapii - rola psychologa w procesie transplantacji

Nagranie spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Twarze psychoterapii - rola psychologa w procesie transplantacji." Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Martą Nowak-Kulpą odbyła się 20 lutego 2017 r w Łodzi.

Oct 27, 201901:19:13
Milczenie dzieci, milczenie rodziców - po co jest psychoterapia rodzinna ?

Milczenie dzieci, milczenie rodziców - po co jest psychoterapia rodzinna ?

Nagranie ze spotkania Poniedziałki z Psychoterapią "Milczenie dzieci, milczenie rodziców - po co jest psychoterapia rodzinna?". Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Anną Wierzbowską odbyła się 23 stycznia 2017 w Łodzi.

Oct 26, 201959:20