Skip to main content
Spotify for Podcasters
Rahvusooperi taskuhääling

Rahvusooperi taskuhääling

By Rahvusooper Estonia

Rahvusooperis Estonia on sadu ja sadu estoonlasi, kellel on põnevaid lugusid, mida jagada. Piilume rahvusooperi eesriide taha ja räägime, mida põnevat teatrimaja pakub.
Saate autor on rahvusballeti tantsija Triinu Leppik-Upkin
Currently playing episode

Rahvusooperi taskuhääling 4. osa

Rahvusooperi taskuhäälingJan 31, 2023

00:00
39:25
Rahvusooperi taskuhääling_märts 2023

Rahvusooperi taskuhääling_märts 2023

Saate peakülaliseks on Eesti Rahvusballeti nooremsolist Marcus Nilson, kellega räägime meeste rollist balletis ja uuslavastuse "Must/Valge" ettevalmistamisest, aga aga muust. Näiteks selgub, et Marcus kirjutab ja produtseerib ise muusikat! Saate teises osas on külalisteks valguspuldi operaator Elerin Tõnne ja lavameister-jälgija Mari Orgulas, kellega räägime teatri valgustajate põnevast tööst ja vahvatest juhtumistest. Saatejuht: Triinu Leppik-Upkin Podcastis kasutatud muusika: Marcus Nilson aka TraxbyFrix „Lies“ Lies by TraXbyFriX (beatstars.com) Still Corners „The Trip“ open.spotify.com/track/6mxTH1ebYm…d8ca213b3ff34ba1
Mar 01, 202346:40
Rahvusooperi taskuhääling 4. osa

Rahvusooperi taskuhääling 4. osa

Seekordse saate külaliseks on rahvusooperi orkestri oboerühma kontsertmeister Ingely Laiv-Järvi, keda pärjati hiljuti aasta interpreedi tiitliga. Saate teises osas tuleb juttu elust teatribaarides ja restoranis cateringi teenindusjuhi Kalmer Siidroo ning baariteenindaja Dan Taidlaga. Saatejuht: Triinu Leppik-Upkin Mõnusat kuulamist! Podcastis kasutatud muusika: Eino Tambergi „Aaria“ tsüklist „Muusikat oboele“ op. 35 Esitavad: Ingely Laiv-Järvi (oboe), ERSO, dirigeerib Kristjan Järvi, Järvide „Loojangukontsert“ Leigol, 2022 ERR, https://etv2.err.ee/1608725299/jarvide-loojangukontsert-leigol Katkendid Johannes Brahmsi klaverikontserdist nr 2, Allegretto Esitavad: Nelson Goerner, NHK Sümfooniaorkester, dirigent Tadaaki Odaka © 2018 Alpha Classics / Outhere Music France ℗ 2017 NHK (Japan Broadcasting Corporation) https://open.spotify.com/album/6D4Jiynnx5EEXfGOxCCW9T?si=nDER3e07RTqeKYVA7ioKxA&utm_source=copy-link
Jan 31, 202339:25
Rahvusooperi taskuhääling 3. osa

Rahvusooperi taskuhääling 3. osa

Kolmanda saate külaliseks on lavastuse assistent Pirjo Levandi, kellega räägime veebruaris esietenduvast ooperist Jeanne d´Arc. Saate teises osas vestleme lavatehnikute Henri Roolaidi ja Mark Matheseniga nende igapäevatööst ja balleti „Luikede järv" külalisetendustest Dublinis lavatehnikute silmade läbi. Mõnusat kuulamist!
Jan 04, 202339:08
Rahvusooperi taskuhääling 2. osa

Rahvusooperi taskuhääling 2. osa

Rahvusooperi taskuhäälingu teise saate külaliseks on dekoratsiooniala juhataja Kristel Linnutaja, kellega räägime uue balleti "Korsaar" lavaletoomisest ja elust Estonia dekoratsiooniosakonnas. Saate teises pooles jagavad ooperisolistid Juuli Lill ja René Soom oma mõtteid ja kogemusi pühade tähistamisest. Mõnusat kuulamist!
Dec 12, 202241:16
Rahvusooperi taskuhääling 1. osa

Rahvusooperi taskuhääling 1. osa

Rahvusooperis Estonia on sadu ja sadu estoonlasi, kellel on põnevaid lugusid, mida jagada. Alustame päris oma taskuhäälingute sarjaga, kus estoonlased räägivad oma tegemistest siin ja sealpool rampi, kuid mitte ainult! Esimese saate külalisteks on Rahvusooper Estonia loominguline juht ja peadirigent Arvo Volmer, Eesti Rahvusballeti solist Ketlin Oja ning teatri grimmiala juhataja Janika Olup ja grimeerija Reet Gailan. Saate autor on rahvusballeti tantsija Triinu Leppik-Upkin, kes heidab koos külalistega pilgu tulevikku: uus saal? Verdi viimase ooperi „Falstaff“ kontsertettekanne? Balletitantsija karjäär? Grimeerijate argipäev ninade, kõrvade ja jakikarvade keskel? Ühtlasi kuulutame välja konkursi saatesarjale nime leidmiseks. Head kuulamist!
Dec 12, 202201:23:33