
REVISE. gondoljuk újra.
By REVISE
Egy podcast fiatalokkal, akik mertek újragondolni. Ma ők írják a holnap történelmét!

S03E09 – Pszichológus rendel a TikTokon! – interjú Fullér Biankával
S03E09 – Pszichológus rendel a TikTokon! – interjú Fullér Biankával
REVISE. gondoljuk újra.Feb 16, 2022
00:00
46:55

S03E09 – Pszichológus rendel a TikTokon! – interjú Fullér Biankával
S03E09 – Pszichológus rendel a TikTokon! – interjú Fullér Biankával
Bianka egy órával a TikTokkal való megismerkedése után tette közzé első videóját. Azóta több mint egy milliószor kedvelték a tartalmait. Egy unortodox karrierút a pszichológusok világában.
Feb 16, 202246:55

S03E08 - HELLO 2022! - Helyzetjelentés, célok, fogadalmak, tervezés
S03E08 - HELLO 2022! - Helyzetjelentés, célok, fogadalmak, tervezés
Egy rövid részben köszön be Jonatán ez alkalommal egyedül és el is mondja miért van így. Beszél az újévi célállítás, tervezés és fogadalmak, mivel mindezek körbe lengik ezt az időszakot és arról is beszél, hogy 2022-ben miért nem csinált évtervezőt.
Jan 12, 202212:01

S0307 - Adni vagy nem adni? - mérlegre tettük az online adakozást!
S0307 - Adni vagy nem adni? - mérlegre tettük az online adakozást!
Az adventi időszakban valahogy mindenkiben erősödik az adományozási kedv. Van egy belső mozgatórugója az adományozásnak? Hogyan jutunk el az adakozási kedvtől a dollármilliós profitot termelő TOMS cipő üzleti modelljéig, és hol kezdődik a társadalmi vállalkozás?
Adakozni jó. Nemcsak azért mert ezzel másokat segítünk, hanem mert ezáltal a saját önbecsülésünk is épül. Van aki teljesen önzetlenül tud adni, míg mások a környezet a támogatott szervezet elismerésének megélésért ad. Természetesen a környezet hatása is számít. Mindazok, akik egy hozzájuk közelálló személytől azt látják, hogy jótékonykodik, nagyobb valószínűséggel válik önmaga is adakozóvá. Ehhez hasonló hatást kelt az önkéntesség is, ami által nyitotabbak leszünk észrevenni és segíteni betölteni a társadalmunk hiányait.
Ebben a podcastban nemcsak az adományok pszichológiája, de a céges jótékonyság evolúcióját is végigjártuk.
Ha magánemberként megkérdezzük magunktól, hogy van-e önzetlen jócselekedet, mennyivel inkább izgalmas ezt céges szinten is vizsgálni. Egyes vállalatok a teljes üzleti modelljüket erre építik, míg mások CSR tevékenységekbe kezdenek. Néhol a munkavállalói elvárásokhoz igazodva, vagy marketing célokat szolgálva ezzel. Máshol a pénztermelés mellett egy vállalat társadalmi hatást is szeretne elérni. Ha érdekel, hogy honnan jön és merre tart ez a modell, akkor megéri velünk tartanod!
Adni vagy nem adni. Ha adunk, kinek és miért? Hallgasd meg az adást és inspirálódj az adományozás témájában velünk!
Nov 30, 202142:47

S03E06 – Az igazság alkonya és a fake news aranykora
S03E06 – Az igazság alkonya és a fake news aranykora
Álhírek, fake news, - Olyan szándékos torzításokat jelentenek, amikor a realitást egy érzés, féligazság, vagy csak egyszerűen csalás és félrevezetés céljából vetik be. Kamuhírek, egy hír szándékos elferdítése, összeesküvés elméletek, áltudományos írások, vagy épp kattintásvadász címek ezek.
Miért hiszünk az álhíreknek?
Egyszerűen fogyasztható tartalomként, épp kielégíti a kíváncsiságunk, nem akarunk a dolgok mélyére nézni, emellett energia- és időtakarékosak vagyunk, így nem nézünk utána a valóságnak. Vagy egyszerűen vannak dolog és történetek, amiket annyira sokat hallunk, hogy minden mentális gát egyszer csak leomlik, és aminek semmi értelmét nem láttuk volna sokáig, egyszer csak valóságként és igazként érzékelünk. Ez az ismétlés hatalma. Mindezekhez pedig nagyszerű táptalajt biztosít az internet és a közösségi média. Itt ugyanis bármilyen szélsőséges, vagy "egyedi" nézet közönséget találhat magának, kialakítva a saját kis információs buborékát. Ebben a podcastben annak jártunk utána, hogy az élet milyen területein vagyunk leginkább kitéve a fake news tartalmaknak. Hol tudjuk nyakoncsípni az álhíreket, és mik azok a területek az online és offline életünkben, ahol egyáltalán nem lehetünk biztonságban! Tarts velünk ebben a közös gondolkodásban, ahol a forráskritika és a mentális gátak lerombolásától egy új közszolgálati ideáig jutottunk el. #podcast #fakenews #reviseItt megtalálsz minket: https://revise.hu/
Nov 16, 202142:57

S03E05 – "Szeretném 30 éves koromra elérni a milliárdos szintet." - interjú Varga Dániellel
S03E05 – "Szeretném 30 éves koromra elérni a milliárdos szintet." - interjú Varga Dániellel
Danival a lehetőségekről, a vállalkozói hozzáállásról, cégépítésről, időmenedzselésről, és webshop építésről beszélgettünk. Olyan területei ezek az életének, ahol az elmúlt években sok munkával kiemelkedő eredményeket ért el. Ma már nemcsak egy-egy webshop építése kötődik a nevéhez, hanem a webshopomlesz.hu egyik alapítójaként a webáruház indítás alapjait is oktatja másoknak. Miközben olykor milliók állnak a házhoz, már több csődközeli állapotot is megtapasztalt, ami még elszántabbá és kitartóbbá teszi a céljai elérésében. Ebben a podcast epizódban épp ezért izgalmas kulisszatitkokat ismerhetsz meg a webshop építés és a vállalkozói lét metszetében. Az innovátor gondolkodás és a racionalitás találkozásában.
https://revise.hu/
Nov 02, 202148:54

S03E04 - Hogyan öli meg a figyelem iránti vágy a kreativitásod?
S03E04 - Hogyan öli meg a figyelem iránti vágy a kreativitásod?
Vajon mi volt előbb? Kreatívak voltunk, ami figyelmet adott nekünk, vagy a figyelemért harcolva próbálunk kreatívvá válni? Ebben a beszélgetésben a közösségi média háromperces hírnevének illúzióján keresztül gondoltuk újra a kreativitásról alkotott képet.
A kreativitás és a figyeleméhség kapcsolatát egy színész – Joseph Gordon-Levitt – TED - előadása alapján vettük górcső alá. Ő, aki talán kivételezetten sok figyelmet kapott, azt tapasztalta, hogy a követők és kedvelések gyűjtése csak elégedetlenséghez és a kreativitás csökkenéséhez vezet.
Mitől válik valami figyelemre méltóvá? Mi kell ahhoz, hogy igazán elmélyülten tudj alkotni valamit, legyen szó instagram posztról, vagy életed fő művéről? Akkor tudsz igazán nagyot alkotni, ha befelé figyelsz, vagy ha a versenytársak közt keresed meg a saját hangod?
Tarts velünk, hogy kicsit másként gondolj a kreativitásra, az önkifejezésre és az alkotásra!
https://revise.hu/
Oct 19, 202141:11

S03E03 - Egykor profi kézilabda kapus, ma TikTok guru! Hogyan és miért? – interjú Rózsavölgyi Gergővel
S03E03 - Egykor profi kézilabda kapus, ma TikTok guru! Hogyan és miért? – interjú Rózsavölgyi Gergővel
Mi kell ahhoz, hogy valaki úttörő legyen a TikTokon? Sok bátorság, őszinte kiállás és egy adag elszántság. Gergő történetében mindez megvolt, mára pedig másoknak tanítja a TikTok marketinget.
Az élsportból váltani nem kis kihívást jelent. Gergő azonban azzal együtt, hogy új szakmát tanult, a TikTokos pályafutásának tapasztalataiból mára oktatási csomagot rakott össze, mellyel brandépítésben segíti a TikTok iránt érdeklődőket.
Miközben a beszélgetésben Gergő életútja rajzolódik ki, aközben nagyszerű lehetőségünk nyílt arról is kérdezni, pontosan mi lehet a titka a TikTok töretlen népszerűségének. Hogyan érdemes belevágni a tartalomkészítésbe és mi az ami nélkülözhetetlen, hogy hosszútávon sikeresek legyünk a platformon.
Csatlakozz a beszélgetésünkhöz, ha téged is érdekel a TikTok, de maradtak még benned tisztázatlan kérdések! De akkor is itt a helyed, ha már fogyasztóként, tartalomgyártóként vagy épp marketingesként érdekel ez a platform!
https://revise.hu/
Oct 05, 202137:52

S03E02 – Ahol minden vélemény számít! - ez az online listening!
S03E02 – Ahol minden vélemény számít! - ez az online listening!
Kifinomult algoritmusok figyelnek minden szavunkra! A SentiOne segített már összeállítani a legértékesebb magyar sportolói listákat éppúgy, mint társadalmi folyamatokat leírni, vagy egy-egy márka megítélését felmérni. Ez az online listening, amiben Farkas Anikó kalauzolt el minket.
A kulcsszó alapú monitorozás lehetővé teszi, hogy az online térben folyó diskurzusokat elemezzék. Az említések környezete pedig segít eldönteni, hogy inkább negatív vagy pozitív a kereséseink megítélése.
Ezzel a módszertannal céges kampányok épülhetnek fel, amik a célközönség valódi igényeit szolgálhatják. Vagy épp visszamérhetik egy kampány sikerét, egy influencer teljesítményét. De segít a különböző közösségi média felületek, visszajelző oldalak, fórumok, weboldalak és blogok algoritmus által is átolvasása akár egy-egy társadalmi változás, témák közösségi megítélését is leírhatják.
Anikó segített megérteni a publikus oldalak figyelésének módszertanát. Miközben olyan érdekességeket is megtudhattunk, hogy egy Forbes-lista készítésében milyen szerepe lehet az online listeningnek vagy a magyar Black Friday célközönségének változását hogyan tudta nyomonkövetni a SentiOne platformja.
Tarts velünk egy igazán történetmesélős beszélgetésben, ahol a jövőt formáló technológia működésébe is bepillantást nyersz!
Itt megtalálsz minket: https://revise.hu/
Sep 20, 202144:09

S03E01 - Tripláz a Revise – célok és irányok!
S03E01 - Tripláz a Revise – célok és irányok!
Ezzel az adással útnak indul a podcastünk harmadik évada. Most minden kicsit megújul, miközben – mi, akik készítjük – ugyanazok maradunk. Célok és inspirációk, új vendégek és jövőkép mind szóba került ebben a részben.
Két éve bátran belevágtunk a podcast készítésbe, ami lehetőséget adott arra, hogy megosszuk veled azokat a történeteket, melyek minket is formáltak az online térben.
Az évadindító adás, egy kicsit mindig személyes hangvételű nálunk. Most sincs ez másképp. Előkerülnek ikonikus pillanatok a nyarunkból éppúgy, mint az előző évadból. Most azonban néhány bejelentéssel is készültünk!
Az első ilyen, hogy mostantól videófelvétellel is készülünk a podcastekhez, hogyha neked úgy kényelmes a képernyőidő. Youtube csatornán megtalálod majd az összes beszélgetésünket.
Persze mindez, csak a külcsín. De, hogy a tartalomban milyen változásokkal találkozhatsz majd, ahhoz hallgasd meg az adást! ;) Annyit elöljáróban azért elárulunk, hogy továbbra is lesznek vendégek, akik hatnak ránk, hatnak a miket körülvevő világra. Mi csak úgy emlegetjük őket: ők azok, akik ma a holnap történelmét írják!
https://revise.hu/
Sep 06, 202134:31

S02E22 - Kézzel írni netre? – interjú Császár Abigél kalligrafussal
S02E22 - Kézzel írni netre? – interjú Császár Abigél kalligrafussal
Egy kreatív hobbi felfedezésétől a kalligráfusok közösségépítő szerepéig hosszú út vezetett. Abigél pedig nemcsak tollal a kezében volt kreatív, hanem az online térben is.
Abigél saját hobbiját továbbfejlesztve osztotta meg instagramon is alkotásait, majd egy kis közösség kezdett kirajzolódni körülötte. Először csak figyeltek és szurkoltak, majd számos közös alkotás következett, melyből végül igazi kis közösség fejlődött.
Ebben a podcastben Abigél történetével ismerkedhetsz meg, aki szinte ösztönösen érzett rá az online közösségépítés alapelveire és vált a téma meghatározó szereplőjévé az országban.
De hogyan kerül valaki épp a kalligráfia közelébe? Hogyan határozta meg a kreatív önkifejezés az eddigi élettörténetét? És miért pont az instagramon kezdett alkotni és közösséget építeni? Ezekre a kérdésekre is választ kapsz az évadzáró beszélgetésünben.
Abigél történetét meghallgatva garantáltan Te is motivált leszel a kalligráfia kipróbálásban! De akkor sem fogsz csalódni, ha az online tér értékeinek felfedezése érdekel!
A jövő felé mutató tervei és saját online jelenlétének dilemmái pedig mindannyiunkat új motivációval tölthet fel!
https://revise.hu
Jun 29, 202135:21

S02E21 - A tartalom evolúciója
S02E21 - A tartalom evolúciója
Szinte mindegy, hogy egy tömegkommunikációs eszközről, vagy egy közösségi média platformról beszélünk-e, a kérdés mindig adott: épít minket, vagy csak szórakoztat?
Legyen szó rádióról, vagy televízióról, évtizedek óta foglalkoztatja a közvéleményt, hogy ezeknek vajon népnevelő funkciójának kell -e lenniük? Hiszen, ha már tömegeket érnek el, ne csak a szórakozás funkcióját töltsék be. A vita tüze, még csak nem is kezdet el hunyni, de máris ajtóstól tört be mindannyiunk életébe a közösségi média.
Átlagosan 2-4 órát töltünk el a képernyők előtt. Vajon mi csak tehetetlen fogyasztók vagyunk, akik azt nézik – hallgatják, amit mások kínálnak nekünk? Vagy pont a fogyasztási szokásainkkal alakítjuk a kínálati oldalt?
Ebben a podcast beszélgetésben a tartalmak evolúciójáról beszélgettünk. Hogyan ütötte fel a fejét minden időszakban a minőségi tartalom, az edukáció és közszolgálat iránti vágy. Végül hogy-hogy a szórakoztatás mellett kötnek ki a tömegfogyasztásra szánt tartalmak.
Gyere végig velünk a rádió, tv és közösségi média tartalmak szinte azonos pályát leíró útján. Egy könnyed hangvételű beszélgetésben kirajzolódnak azok a nagyon emberi ingerek, amelyekre az összes platform hatni szeretne. Egy társadalmi gondolatmenteten túl pedig személyes emberi hozzáállásokat vettünk sorra, amik legalább annyira befolyásolják tartalomfogyasztásunk, mint a kínálati oldal sokszínűsége. Hogy pontosan mik ezek, a beszélgetésből kiderül!
https://revise.hu/
Jun 14, 202140:10

S02E20 - A TikTok kriptokirálya – interjú Gál Rolanddal
S02E20 - A TikTok kriptokirálya – interjú Gál Rolanddal
Roli kezdetben TikTok videókban mondta el véleményét a Bitcoinról, befektetésekről, tőzsdéről és a sikeres vállalkozásokról. Ma már saját online kurzusában is a kriptovalutákról tanít másokat.
Ebben a podcast beszélgetésben Roli történetét ismerheted meg. Elsőre kicsit meglepőnek hat, hogy a szórakoztató tartalmairól híres TikTok felületén ennyire fiatalon befektetési és pénzügyi témában kezdjen el valaki tartalmat előállítani, Rolit viszont igazolják a számok. Van igény a fiatalok között is ilyen tartalomra. Persze a történethez az is hozzátartozik, hogy a TikTokon a bitcoin árfolyamváltásával kapcsolatos tartalom éppúgy megfér, mint a paprikáskrumpli alkotásának felfedezése.
Mindezek után, vajon lehet-e valódi közösséget építeni azokból, akik Tiktok vagy Youtube követők? Mit gondol Roli a közösségi média platformokról, és hogy jutott arra az elhatározásra, hogy szüksége lesz egy Youtube csatornára is?
Honnan jutott eszébe, hogy online kurzust indítson a befektetni vágyóknak és hol látja magát a jövőben.
Egy nem mindennapi beszélgetés, egy nem mindennapi tartalomgyártóval.
Tarts velünk ma is podcastünben!
https://revise.hu
May 31, 202141:11

S01E19 - Revise extra: Közösség szerepe az életemben
S01E19 - Revise extra: Közösség szerepe az életemben
Dávid egy konferencia vendégelőadójaként a közösségről, mint személyiség formáló közegről beszélt. Elvégre madarat tolláról, embert barátjáról ismerni meg.
Az, hogy kivel veszed magad körül meghatározza a személyiségedet, a jövőképedet, és bizonyos szinten azt is milyen lehetőségeid vannak az életben. Van, amikor sodródunk, vagy épp nincs is választásunk, hogy milyen közösség tagjai akarunk lenni. Ilyen a család, vagy egy osztályközösség. Ugyanakkor ott vannak azok a lehetőségek előttünk, amik által mi választhatjuk meg milyen csapatba szeretnénk tartozni.
Ebben a podcastben a közösségek jellemzőit és alkotó elemeit veszi Dávid górcső alá, hogy Te is könnyebben találj olyan emberekre, ahol jól érezheted magad, otthonra lelsz és akik támogatnak.
Sorra veszi a közösségi kapcsolódás szintjeit, a tágabbtól a legjobb barátodig. Miközben a téma pofon egyszerűnek tűnik, az előadásból felsejlenek olyan énsémák, melyek meghatározzák a saját lehetőségeink, kijelölik kapcsolati korlátaink.
Egy önismereti gondolatébresztő vár rád a kapcsolatok világába, ami néha olyan természtesnek, néha pedig nagyon erőltetettnek tűnik.
Fedezd fel a sikerek és kudarcok mögött meghúzódó titkokat! Ha vannak jó barátaid/közösségeid azért, ha nincsenek azért fog kimozdítani Dávid előadása!
https://revise.hu/
May 17, 202137:59

S02E18 – REVISE Extra: Az önismeret az eredményesség nullpontja
S02E18 – REVISE Extra: Az önismeret az eredményesség nullpontja
Jonatánt egy konferencia vendégelőadójaként kérték meg, hogy az önismeret témáját boncolja. Elvégre mindannyiunkat elkísér a kérdés: Ki vagyok én? Kinek láttok engem?
Önismeret – A mindennapi pszichológia egyik leginkább körülírt témája ez. A ki vagyok én? -kérdés vajon valóban közelebb visz céljainkhoz? Az önismeretben: az ismeret a tudás (tanulás), tapasztalatok gyűjteménye, ami tájékozottság és hozzáértés által tud majd kiteljesedni. Ezek által pedig biztosan változik az ön: vagyis te magad is.
Ebben az extra podcast adásban Jonatán előadását hallgathatod meg, amiben körbejárja az alapvető törekvésünk az önismeretben, és egy kicsit tovább is lendít minket ezen az örök dilemmán.
Miért olyan fontos számunkra az önismeret? Kivé válhatunk a helyes önismeret által? Mi van az önismereten túl? Hogyan tudunk változást hozni a saját utunkba? Hogyan használhatod fel az erősségeiden túl a gyengeségeidet is egy eredményes életúthoz?
Jonatán erős témát boncolva oszt meg saját példákat, hogy egy teljesen új szemüvegen keresztül nézhess a saját életedre!
Tarts velünk! Garantálom, hogy egy igaznán önreflexív podcast vár rád!
https://revise.hu
May 04, 202132:43

S02E17- Hódít a dopaminböjt!
S02E17- Hódít a dopaminböjt!
A Szilícium-völgy népéről az a kép él, hogy amibe belevágnak, annak nagy jövője van. Nem csoda, hogy ott már a Dopaminböjt 2.0-nál tartanak. Honnan ered és mi értelme a Dopaminböjtnek?
Kezdjük az elején: a böjt alatt nem a dopamintól tartjuk távol magunkat, hanem a stimulusoktól, de attól még jól hangzik a hangzatos név.
A Dopaminböjt 2.0-val dr. Cameron Sepah, a UCSF tanára debütált, aki a kezdeményezésről azt írta, hogy dopaminböjt egy olyan eszköz, amivel a mindennapi függőségeink ellen küzdhetünk, legyen az képernyő-, étel-, adrenalin- vagy éppen szexfüggőség. Persze a Szilícium-völgy lakói közt leginkább a képernyőmegvonás okozta a legnagyobb kihívást!
A böjtnek sok formája van, de ebben az esetben az a cél, hogy olyan közeget teremtsünk magunk körül, ami annyira ingerszegény, hogy ebben a térben semmi olyan behatás ne érjen minket, ami stimulálja a dopamin termelődését.
Ebben a beszélgetésben annak jártunk utána, vajon kinek és milyen viselkedési függőségek esetében lehet hatékony ez a fajta böjt. Egy divathullám, vagy a mentális egészségünk zálogát találták meg a pszichológusok?
Tarts velünk és vesd bele magad a dopaminböjt rejtelmeibe!
Ismerj meg minket: revise.hu
Apr 20, 202139:51

S02E16 - A Zoom-fáradtság tépázza a mentális egészségünk!
S02E16 - A Zoom-fáradtság tépázza a mentális egészségünk!
Ez nem csak a Zoomról szól. A legnépszerűbb videóhívások platformjai olyan tervezési hibákkal vannak tele, amelyek megterhelik a testet és az elmét.
A kutatás, abból a felismerésből indult ki, hogy a home office-ban töltött, napi több videóhívással akár még jobban is elfáradhatnak a dolgozók, mintha fizikailag az irodában dolgoznának. Ennek elsődleges oka pedig a hosszú videócsetelések.
A kutatásban 4+1 területet vizsgáltak meg a Zoom-fáradtság kérdésében:
Vizuális-fáradtság
Érzelmi-fáradság
Közösségi-fáradtság
Motivációs fáradás
+1: Általános fáradtság.
Ebben a podcast beszélgetésben az ezeket kiváltó okokról beszéltünk. Miért terheli olyan mértékben a sok ránk meredő szempár a mentális egészségünk. Miért okoz szorongást, ha sokat nézzük magunkat? Hogyan hat ránk az online kommunikációban kieső testbeszéd elvesztése?
Amilyen komoly nyomás alá tud helyezni minket a technológia, annyira egyszerű trükkökkel és praktikákkal tudunk védekezni is a káros impluzusokkal szemben. Így néhány tippel is érkezünk az adásban!
Érdemes kicsit átrendezni mindannyiunknak a videóhívásokról alkotott elvárásainkat és nagyobb teret engedni az egyéni megoldásoknak.
A “hogyan”-okért tarts velünk!
Ismerj meg minket: https://revise.hu/
Mar 29, 202147:53

S02E15 - A Munch egy ételmentő platform, amire a befektetők is lecsaptak! – Interjú Wettstein Albert társalapítóval
S02E15 - A Munch egy ételmentő platform, amire a befektetők is lecsaptak! – Interjú Wettstein Albert társalapítóval
Az alkalmazás amivel berobbantak egy pofon egyszerű ötlet: egy alkalmazás segítségével tegyünk az élelmiszerpazarlás ellen. Már nem csak a felhasználók, hanem a Cápák közt befektetői is bizalmat szavaztak a Munchnak. Egy egyetemista alapítóval beszélgettünk a cégépítésről és személyes útjáról!
Mi az a Munch?
Egy platform, amin keresztül a pékségek, éttermek és boltok, az aznap megmaradt élelmiszereket meglepetéscsomagokba állítják össze, amire bárki lecsaphat féláron.
Albert szinte sorozat vállalkozónak tűnik, aki a rendezvényszervezéstől a startup építésig már több területen kipróbálhatta magát. Mégis az ételmentés missziója volt olyan hatással rá, ahol a jövőjét is elképzelni .
Ebben a podcastben annak jártunk utána, hogyan látja Albert a vállalkozásépítés alapjait. Mik azok az emberi tényezők, amire szerinte érdemes odafigyelnünk, akár vállalkozást építünk, akár az eligazodási pontokat keressük az életben. Hogyan hatott a gondolkodására egy fél éves Amerikai kitérő, és persze milyen a viszonya a digitális térrel? Elvégre, ha valaki applikáción keresztül szeretne változást és szemléletváltást hozni egy iparágba, annak kell, hogy legyen véleménye a tudatos digitális jelenlétről is.
https://munch.hu/
https://revise.hu/
Mar 19, 202143:48

S02E14 – „Az irodalom nekem a világra való nyitottságot adta...” – Csányi Péter és a Vates
S02E14 – „Az irodalom nekem a világra való nyitottságot adta...” – Csányi Péter és a Vates
Peti gyermekkorában azért kezdett el könyveket olvasni, mert minden elolvasott oldalt a nagyszülők honorálták. Hogy ezzel a vállalkozói véna vagy az irodalom szerető énje kezdett-e inkább kibontakozni, kétséges. De biztos, hogy a Vates egyik alapítójaként olyan ruházati márkát és eköré szerveződő közösségi mozgalmat épít, amely a kultúra ünnepléséről szól.
2019 májusában Bárány Bencével közösen elindul az új ruházati márka, a Vates. Miközben az irodalom szerelmesei azonnal rezonálnak a magyar irodalmi alkotások és szerzők gondolataival díszített ruhákra, bőven túlmutat ez egy márkán. Közösségi mozgalommá válik, ahol az olvasók által küldött tartalom épp annyira fontos, mint az alapítók értékrendje. Egy biztos, a művészek ünneplése köré szerveződő közösség élteti a márkát.
Ebben a beszélgetésben leginkább Peti történetét ismerheted meg. Érdemes velünk tartanod, hiszen itt nemcsak egy márka születésének pillanatait ismerheted meg, de azokat a mozgatórugókat is, melyekből ma is inspirálódnak a közösség tagjai. A podcastből kiderül, hogy a pólók voltak-e hamarabb vagy, a kultúra szerető közösség? Miért nem énmárka épül a Vates kapcsán? De az online közösségépítés történetébe is bepillantást nyerhetsz.
Bár Csányi Péter neve összefonódik a Vates nevével, izgalmas a kultúrember és a vállalkozó szemüvegén egyaránt látni ezt a kultúrmozgalmat, melyhez egy márka is csatlakozik!
https://vates.hu/
https://revise.hu
Mar 01, 202135:59

S02E13 – Fókuszban maradni – a figyelem az új művészet
S02E13 – Fókuszban maradni – a figyelem az új művészet
A ránk zúduló információ dömping hatására érzések és indulatok áramlanak bennünk. Szinte észre sem vesszük őket, mégis meghatározzák a jelenlétünk. Ebben a podcastben a fókuszáltságot vettük górcső alá.
A digitális tér ránk gyakorolt hatása olyan mértékben szőtte át a hétköznapjainkat, hogy a legapróbb hétköznapi történéseket sem tudjuk elképzelni egy kis digitális rásegítés nélkül. Mindez azt is jelenti, hogy a figyelmünkért még több behatás versenyez. Egy ideig megpróbálunk úrrá lenni, ezen a generációs kihíváson, de nagyon gyakran ez új határok kijelölése nélkül nem megy. Hiszen mi történik, amikor elveszítjük a fókuszunkat? Ez kihat az eredményességünkre, hatékonyságunkra, sőt időt veszítünk, ami pedig az egyik legértékesebb kincsünk.
Ebben a beszélgetésben megvizsgáltuk a konkrét okokat, amiket azonosítva máris könnyebb a határok kijelölése, tippeket adtunk arra nézve, hogyan szállj szembe a figyelmedért folytatott ingerekkel! Saját élményeinket megosztva boncolgattuk a témát, ahol a külső lehetőségek igénybevétele éppúgy szóba került, mint a belső erőforrások kiaknázása!
Tarts velünk, és maradj fókuszban!
Ismerj meg minket: https://revise.hu/
Feb 16, 202141:35

S02E12 - “Nekünk kell megtalálni azt, aki csiszolatlan gyémánt…” – Interjú Gulyás Pálmival
S02E12 - “Nekünk kell megtalálni azt, aki csiszolatlan gyémánt…” – Interjú Gulyás Pálmival
Voidfilled, azaz Pálmi a social média szerelmese. Szenvedélyből lett tartalomgyártó, aki hol meghökkent, hol tabukat dönt, hogy a márka üzenete biztosan átmenjen. A The Deep Creative Collective tagjaként gyűjtötte maga köré azokat a Z - generációs tehetségeket, akikkel újraírná a kreatív ügynökség fogalmát. Most a kulisszák mögé engedett minket!
Erős közösségalkotó személy ő, aki a thedeepcc kreatív ügynökség alapítójaként együtt lüktet a Z- generációs tehetségekkel. Reklámok, és közösségi média kampányok fűződnek a nevükhöz, ahol a közösségépítés által hozzák közel a márka üzenetét. Meghökkentés, tabudöntögetés szinte csak a közösségformálás eszköze. Hisznek benne, hogy a jövő márkáinak közösségépítő üzenetet kell hordozniuk, aminek átadásához a legjobb és legtehetségesebb fiatalokat érdemes bevetni.
Miközben ő maga is még csak húszas éveit tapossa, az ügynökségben alkotótársai igazi Z-generációsok. Mit gondol hát, a sokak szemében lenézett nemzedékről? Hogyan dolgozik velük együtt? Mi az amit pont az új nemzedékek tudnak hozzáadni akár a marketing világához is?
A beszélgetés során a kreativitás, a közösségalkotás és a Z-generáció annyira összefonódó fogalmakká váltak Pálmi személyiségével, hogy talán nem is éri meg ezeket külön választani. Épp ezért válik hitelessé és szemléletformálóvá az a látásmód, ahogy a kreativitás és a jövő nemzedék nagy lehetőségei is megjelennek ebben a podcast adásban.
Ha kíváncsi vagy Pálmi és a thedeepcc titkára, vagy szívesen inspirálódnál olyantól, aki nem elveszett nemzedékeket lát maga körül, akkor tarts velünk!
Ismerj meg minket!
revise. gondoljuk újra.
Feb 02, 202143:05

S02E11 - Stumpf Katával a pályaválasztástól a pályaváltásig – Élet a céljaid mentén!
S02E11 - Stumpf Katával a pályaválasztástól a pályaváltásig – Élet a céljaid mentén!
Katával, a Konnekt Egyesület egyik alapítójával, a középiskolások pályaválasztását segítő Mentorprogram egyik megálmodójával beszélgettünk.
Egy igazán inspiráló életúttal ismerkedtünk meg, amellyel másokat is arra ösztönöz, hogy érdemes feltenni magunknak a kérdést: merre akarunk menni?
Az asztal körül ezúttal épp úgy ültünk, hogy mindhárman pályaváltóként találtuk meg a helyünk a világban.
A podcast beszélgetésben pedig megkíséreltük a lehetetlent. Arra a kérdésre kerestük a választ, hogy hogyan lehet jól választani? Mit kell nekünk bejárnunk a témában, és mit tud hozzáadni a környezetünk, vagy egy mentor jelenléte?
Hogyan befolyásolja a munkáról alkotott képünk a digitális tér hétköznapjainkra gyakorolt hatása? Hogyan választ a mai generáció szakmát, és mit hozhat majd a jövő?
Tarts velünk ebben közös gondolkodásban! Hiszen a statisztikák alapján, vagy aktuális nálad is a pályakeresés/váltás kérdése, vagy aktuális lesz! ;)
A Konnekt Egyesületről itt: https://www.knnkt.org/
Rólunk, itt tudhatsz meg többet: https://revise.hu/
Jan 18, 202138:27

S02E10 - Beléphet-e egyszer a nagyok közé a magyar facebook másolat?
S02E10 - Beléphet-e egyszer a nagyok közé a magyar facebook másolat?
A Hundub közösségi oldal indulásával újra nagy fába vágták a magyar fejlesztők a fejszéjüket. Vajon sikerülhet-e 2021-ben legalább annyira népszerű oldalt építeni, amilyen az iWiW volt? És ha az nem tudta tartani az iramot a facebookal, vajon most sikerülhet? Kiknek és miről szól hát a Hundub?
Ennek jártunk utána a 2021-es év első podcast adásában. Jonatán még az új facebook másolatra is regisztrált, hogy neked első kézből hozza el a tapasztalatait. Végigvettük a cenzúramentesnek hirdetett felület lehetőségeit, buktatóit és saját véleményünk sem rejtettük véka alá.
Ugyanakkor, ha már 2021 első adása volt, kicsit mi is számot adtunk a 2020-as tapasztalatokról. A digitális énünk változásáról. A pandémiás időszak mentális terheiről; valamint apró aktualitásként arra botrányra is kitértünk, ami az otthoni biztonsági kamerák felvételeinek internetes elérése okozott. Történetesen, hogy Európa szerte sok tízezer, Magyarországon is sok ezer olyan internetre kötött kamera képe érhető el bárki számára, amely épp a családok biztonságérzetét lenne hivatott biztosítani.
revise.hu/
Show less
Jan 05, 202141:47

S02E09 – Lerántjuk a leplet a videojátékok mítoszairól!
S02E09 – Lerántjuk a leplet a videojátékok mítoszairól!
Ha ma azt mondjuk, hogy gamer, vagy kocka, a legtöbbünkben megjelenik a sztereotipikus kép. De mit mond egy pszichológus hallgató, aki önmaga is komoly játékos hírében áll? Vendégünk Győri Tamás volt, akivel a videójátékok mozgatórugóit vettük végig.
Az izgalmas témák sorában kiderült, hogy kik játszanak? Mit játszanak? Miért játszanak? Egyedül vagy közösen? Hogyan hat ránk a videójáték? Meddig kikapcsolódás, honnan függőség a gamerkedés?
Ha Te is azok közé tartozol, akiknek a hétköznapjai szerves részét képzik a játékkal töltött órák, akkor egy izgalmas önismereti úton visz végig a beszélgetés.
Ha pedig tele vagy előítélettel, vagy egyszerűen csak nem értetted, miért áldoznak egyesek időt az életükből a játékra, akkor azért csatlakozz a beszélgetéshez!
Hallgasd meg a többi epizódot is.
#revisepodcast
https://revise.hu/
Dec 21, 202042:50

S02E08 - "Akinek csak az a célja, hogy népszerű legyen, az ne csinálja..."– Interjú Vörös Zoárddal
S02E08 - "Akinek csak az a célja, hogy népszerű legyen, az ne csinálja..."– Interjú Vörös Zoárddal
Joghallgató, akit mégis legtöbben sporténje miatt ismernek! Hogyan válik egy súlyemelőből több ezer fiatalt motiváló Youtuber? A nagybetűs sikerhez vezető úton Vörös Zoárd, a Sportaholic egyik alapítója volt a vendégünk.
Ebben a podcast beszélgetésben alkalmunk volt Zoráddal átbeszélni életének néhány fontos fordulópontját. Ami még ennél is érdekesebb lehet, az maga a személy. A még mindig csak 24 éves fiatalember a szerepek mögött. Honnan indult és hol tart most. Hogyan tud egyszerre joghallgató, fitness coach és tartalomgyártó is lenni egyszerre?
A sok teendő és megfelelési helyzet közepette, hogyan tisztutak le azok a területek, amiket szenvedéllyel tud végezni? De beszélgettünk arról is, mi történik, ha túlfeszül a húr és jön a "blackout".
A közösség szerepe nem csak a csatornaépítés, vagy a fitness coaching esetében kiemelkedő az életében; hanem akkor is, mikor sok ezren kíváncsiak az életvezetési tippjeire. Motivál és tettekre hív! De ő maga, hogyan talál motivációt?
Mit tanácsol azoknak, akik hasonló útra lépnének?
A podcast végén pedig elárulja nekünk, szerinte mi a siker receptje!
https://revise.hu/
Dec 08, 202039:12

S02E07 - Hát én immár kit válasszak? – a netes ismerkedés evolúciója
S02E07 - Hát én immár kit válasszak? – a netes ismerkedés evolúciója
Bizonyára mindnyájan találkoztunk már olyan sikeres és tartós kapcsolatban élő párokkal, akik az interneten randiztak először. Ugyanakkor sok bizonytalanság és félelem is övezi ezt a módot.
S bár nemzetközi kutatások szerint a nők lettek a nyertesei az online párkeresésnek mindkét nemre jellemző, hogy folyamatosan új embereket ismerhetünk meg, fokozottabb a félelmünk, hogy egy konkrét személy melletti döntést nehezen hozunk meg. Hiszen ezzel egyben lemondunk a többi lehetséges választásról, és félünk, hogy lemaradunk egy jobb lehetőségről.
Ebben a podcast epizódban a netes ismerkedés hogyan létére kerestük választ. A nagy testvér (értsd: Facebook), pár hete Magyarországon is bevezette a Facebook Dating szolgáltatást, ahol bárki létrehozhatja a saját randiprofilját. A beszélgetés felütését az új szolgáltatás adta, de természetesen a Tinder, a Happn és más platformok is szóba kerültek.
Hogyan működnek? Mire érdemes figyelni, ha regisztrálunk? Ha már ismered az alkalmazásokat, akkor azért. Ha még kezdő vagy, vagy csak gondolkodsz az internetes társkeresésben, azért érdemes meghallgatnod az adást.
Saját tapasztalatok és iparági háttérbetekintés, egy izgalmas beszélgetésben.
Nov 24, 202042:08

S02E06 - Akik arcot adnak a szexualitás tabukérdéseinek!- The GFH
S02E06 - Akik arcot adnak a szexualitás tabukérdéseinek!- The GFH
Podcast vendégeink ezúttal egy igazán bevállalós páros. Youtube csatornájukon fiatalok és idősebbek is kérdeznek és figyelnek. Ők pedig bevállalják a válaszokat. De kik ők?
A szexualitást illetően 21. században óriási végleteket korát éljük, főként ami a média és a társadalom viselkedése közt húzódik. Főműsor időben többször láthatunk szexuális cselekményt, videoklipekben, reklámokban gyakran szembesülünk szexuális tartalmú jelenetekkel, míg a magyar családokban, iskolákban szinte tabu témaként kezelik. A tinédzserek legnagyobb felvilágosítója a pornóipar lett. Tippek, trükkök és vágyak indítója az iparág.
A The GFH – Kérdezz Tabuk nélkül! csatorna pedig bevállalta. Kérdések, amire fiatalok keresik a válaszokat: péniszmérettől, az orgazmusig. Aki már látta legalább egy videójukat, tudja, hogy nem igazán szeretnének szakértői státuszban tetszelegni. Sokkal inkább őszintén vallanak saját útkeresésükről, tapasztalataikról. Teszik ezt a közönséget bevonva, ítélkezés nélkül.
Nov 10, 202046:02

S02E05 - Draskovics Andris – Éles kanyarokkal a szakadt Kispolskitól a Lamborghinig
S02E05 - Draskovics Andris – Éles kanyarokkal a szakadt Kispolskitól a Lamborghinig
Andris szerelemből lett Youtuber. Látszik is rajta, hiszen nem a következő tucat life-style csatornát indította, hanem az autók szerelmeseként mert a laikus szemüvegén keresztül is ránézni a magyar autóspiacra.
Még mielőtt bárki azt gondolná, hogy ebben a történetben csak a kocsik kapják a főszerepet, téved. Andrissal való beszélgetésben kirajzolódik a tudatos építkezés, a magyar youtuber világ, és persze a személyes történet izgalmas egyvelege.
Csatornáján már közel 13 millió megtekintés bizonyítja, hogy igény az van az ilyen tartalomra. Feliratkozói számhoz képest mindig kiugróan magas a nézettsége, ami egyáltalán nem magától értődő. De meglepődni sem nagyon tudunk, hiszen tényleg a Kispolszki tesztvezetését is ugyanolyan lelkesedéssel prezentálja a nézőknek, mint a Lamborghini muzsikáló hangját.
Hogy mindezek után mit üzen azoknak, akik a videózásba vágnának? Vagy, hogy mik voltak azok az elemek az elmúlt években, amik meghatározóak lehettek a pályafutásában? Hogyan lehet keresni ma a youtube-on? Ezekre is választ kapsz ebben az interjúban.
https://revise.hu/
Oct 27, 202051:40

S02E04 – Meghekkelték az agyunk!? – Beszélgetés a Társadalmi dilemma című film kapcsán
S02E04 – Meghekkelték az agyunk!? – Beszélgetés a Társadalmi dilemma című film kapcsán
Az egy dolog, hogy mindannyian ragaszkodunk a közösségi média végtelen görgetéséhez. Legyen szó munkáról, vagy magánéletről. De vajon mi tartjuk kontroll alatt az alkalmazást, vagy az alkalmazások kontrollálnak minket? A Netflix dokudráma filmje kapcsán beszélgettünk a témáról.
A film azt vizsgálja, hogy a közösségi média és a közösségi hálók vállalatai, hogyan manipulálták az emberi pszichológiát, az emberi agy működését, és mindez mit jelent általában véve a társadalmunkra nézve.
Minden téma amit a film felvetett megért volna még sokkal több időt. Mindeközben pedig igyekeztünk még inkább kibontatni egyes részeket, mert hiszünk benne, hogy minél inkább megértjük ezeknek a rendszereknek a működését, annál inkább képesek leszünk saját jelenlétünket formálni ezeken a platformokon.
Csatlakozz Te is a hallgatóink közé, mert az epizód végén pár hasznos tanácsot is hoztunk.
Web: https://revise.hu/
Oct 13, 202044:50

S02E03 - A technika értem van és nem én vagyok a technikáért – Interjú Krokovay Ábellel
S02E03 - A technika értem van és nem én vagyok a technikáért – Interjú Krokovay Ábellel
Sokoldalú alkotó, aki ösztönből vágott neki a videózásnak, énmárka építésnek és rövidfilm készítésnek. Ábel még nincs húsz éves, de saját projektjei mellett, reklámfilmek alkotójaként is ismert.
Ebben a beszélgetésben egy nagyon impulzív személyiséget ismerhetünk meg. Ábel instagram jelenléte nem csak annak a több ezer követőnek mutatta be különleges szemléletét, de több kereskedelmi megbízást és szakmabeli partnerségét is hozott számára. Ezek közül egyik sem egy tipikus Z generációs gimnazista életútja. Éppen ezért válik igazán izgalmassá az interjú.
A siker és elismerés, hogyan tette tudatossá a digitális térben? Mi vezette odaáig, hogy az ösztönös megosztást felváltotta a szigorúan kivonatolt közösségi média jelenlétet; ahol az önazonosság iránti igény továbbra is fontos szerepet tölt be? Milyen erkölcsi dilemmákkal szembesülhetsz a reklámiparban? Hogyan találja meg az egyensúlyt a technika használatában?
Ebben a tartalmas podcast epizódban Te is inspirálódhatsz: történetek egy tizenéves audiovizuális alkotótól, útkeresésről, önismeretről és persze a digitális világ ránk gyakorolt hatásáról.
https://revise.hu/
Sep 28, 202045:49

S02E02 – Önazonos anyák a neten – Beszélgetés Dayfly Kriszti, édesanya-lelkesítővel
S02E02 – Önazonos anyák a neten – Beszélgetés Dayfly Kriszti, édesanya-lelkesítővel
Kriszti kétgyermekes anyaként, több mint kétezer anyukának a facebookon, több tucat anyukának élőben is segít megtalálni a saját hangját és újtát a gyermeknevelésben. A közösségi média segített közösséget építeni, de vajon segít-e az önismeretben és az önazonosságban?
Az eredetileg barátoknak szóló bejegyzésekből egy kétezer fős csoporttá váló közösség nőtte ki magát. Az ítélkezésektől mentes csoportban együtt haladnak az önazonosság felé vezető úton. Értéket teremteni és azokért következetesen kiállni, közös küldetésük.
De vajon milyen problémákkal szembesül egy édesanya a digitális tér keresztmetszeteiben? Milyen muníciói vannak, amire tud építeni? Milyen téma vetődik fel a dayfly közösségben, a közösségi média kapcsán?
Dayfly Kriszti a beszélgetésben a fentiek mellett saját közösségi médiás irányelveiről, a gyerekről készült képek megosztási szabályairól is, és döntéseinek hátteréről is megosztott részleteket.
Az interjút Zoomon keresztül vettük fel, így néha kisebb hanghibák előfordulnak, bízunk benne, hogy ez nem veszi el a kedved a témától. :)
https://revise.hu/
Sep 14, 202047:43

S02E01 - Posztolom, lájkolom, utálom – a közösségi média árnyai
S02E01 - Posztolom, lájkolom, utálom – a közösségi média árnyai
Ráírnál egy barátodra? Láttál egy jó poént? Kikapcsolnál a hétköznapi mókuskerékből? Valószínűleg Te is a telefonod után nyúlnál először. Akkor mégis minden lehetőségével együtt miért tud így lehúzni minket a közösségi média?
Évadindító epizódunkban visszanéztünk saját nyári élményeinkre. Az online lét és offline tapasztalatok sűrűjében arra kerestük a választ, milyen összefüggés van a közösségi média és a mentális egészség között.
Ha szeretünk posztolni és várjuk mások megerősítő kedveléseit, miért borulunk meg mások mesébe illő életétől. Ha már elfogadjuk, hogy a facebookon, instagramon vagy bármelyik másik felületen mindenki a legjobb arcát mutatja; mégis miért húz le az amit eredetileg inspirálónak hittünk. Az influencerek akiket azért követünk, hogy felnézzünk rájuk, tanuljunk tőlük, mikor váltak saját irigységünk, depressziónk előidézőjévé?
A tudatosság, önkontroll, önismeret bizonyos szintjét elérő felnőttek mégis identitás keresővé válnak. Keresik a talajt a talpuk alatt, hiszen a régi barátok, akikkel kapcsolatot akartunk tartani, mára irigységünk és féltékenységünk tárgyai lettek. A követésre érdemes sztárok a kisebbségi komplexusunk tárgyai lettek.
Posztolok, lájkolok, utálom. És mit tudunk tenni? Hát néhány tippünk nekünk is van. De bízunk benne, hogy a beszélgetés végén, neked is eszedbe jut még pár megoldás. Így a holnapot kiegyensúlyozottabban kezded.
+ Extra tartalmakért csatlakozz podcastünk facebook csoportjához. Ajánlj minket másoknak is!
Aug 31, 202049:46

S01E18 - Akinél az adat, ott a hatalom
S01E18 - Akinél az adat, ott a hatalom
Évadzáró részünkben a big data mindennapjainkra gyakorolt hatásairól, adatvédelemről beszélgetünk. Mit tudunk a facebook fiókunkban törölni? Milyen digitális lábnyomot hagyunk magunk után? Mitől válnak az adataink fizetőeszközzé?
Jun 12, 202051:29

S01E17 – „Nem megmondani kell a tutit, hanem elmondani” – Interjú Hamar Donáttal
S01E17 – „Nem megmondani kell a tutit, hanem elmondani” – Interjú Hamar Donáttal
Donátot és feleségét Noémit, leginkább a Relationshipgoals csatornájáról ismerik. Hangvételük, amivel a párkapcsolatról beszélnek, sok ezer Y - és Z generációst szegez a kijelzők elé.
Fiatalon házasodni és a Youtubera eszközként tekinteni, ami csak közvetíti azt az üzenetet, amit elszeretnének mondani, nem épp átlagos youtuber hozzáállás. De nem is célja átlagosnak lenni. Szívesebben határozza meg önmagát coachként, aki a Youtube-on véleményvezér szerepét tölti be.
Egy remek hangvételű beszélgetésben választ kaphatsz arra, kell-e a nézettséget visszacsatolásként értékelni? Milyen a házastársaddal közösen vezetni egy csatornát? Hogyan és miben változtatta meg gyermekük érkezése az életüket? Youtuberként, hogyan dönt arról, hogy mit mutat meg a gyermekről a nagyvilágnak a videókban vagy a közösségi médiában?
Történetéből megérthetünk egy új jelenséget, ahol a Youtube egy csatorna lehet arra, hogy eljuttassuk az üzenetünket másoknak is.
May 29, 202045:31

S01E16 – A karantén 7 digitális tanulsága
S01E16 – A karantén 7 digitális tanulsága
Most, hogy elkezdtek lazulni a COVID-19 hatására elrendelt korlátozó intézkedések, megnéztük mik azok a digitális tanulságok, melyek itt hagyják nyomaikat az egész társadalmon. Generációs és társadalmi élmények, amitől már nem lesz ugyanolyan az életünk.
Ebben a beszélgetésben néha magától értetődő dolgok kerültek a listába, de ahogy belelendültünk, egyre jobban kiderült, hogy vannak ezeknek a mondatoknak olyan rétegei, amit a "fától az erdőt" tipikus esete miatt nem is tudatosítottunk.
Ez a mi listánk, fedezd fel velünk, hogy mindezek hogyan hatottak Ránk, Rád, a társadalom egészére!
Tarts velünk és gondold újra a REVISE-zal, A karantén 7 digitális tanulságát:
1. Az internet kulcsszereplő lett a hétköznapokban.
2. Közösségi média átalakult.
3. Rá vagyunk utalva a különböző digitális platformokra.
4. Személyes találkozó nem ugyanolyan mint az online.
5. A titkos talik – a megszegett szabályok, amiket senki sem vallott be.
6. Online képzések átalakították a tanulásról és kapcsolattartásról szóló világképünk.
7. A képernyőidő csökkentése valós célkitűzése lett mindannyiunknak.
Weboldal » https://revise.hu/
Ha tetszett a beszélgetés, vagy hozzászólnál, beszélgetnél a témáról, csatlakozz facebook csoportunkhoz is!
May 19, 202049:41

S01E15 – Tanulunk tanulni
S01E15 – Tanulunk tanulni
Hogyan lehet valaki sikeres a tanulásban? S mi van, ha a digitális távoktatás nem csak eszköz, hanem módszertani kérdés is? Schauermann Tamás a beszélgetőtársunk, aki tanulásmódszertani kurzust vezet a Pécsi Tudományegyetemen. Akivel arról beszélgettünk, milyen tanulásélmény lehet életre szóló.
Ahogy technológiailag kezdenek egyre stabilabban beállni a távoktatás különböző formái, úgy egyre hangsúlyosabbá válnak a távoktatás módszertani kérdései is.
Schauermann Tamás, aki tanulásmódszertannal foglalkozik, segített nekünk is körbejárni a témát. Azok, akik eddig a tanításmódszertan folyamatos fejlesztésében voltak érdekeltek, a távoktatással egy új időszakot élnek meg. Hiszen a diákok érdekében, most hangsúlyosabbá vált a tanulásmódszertani megközelítés. Vagyis, milyen környezetet, élményt, hatást kell kifejteni ahhoz, hogy egy információ feldolgozható és megtanulható legyen? Ismerjük, és használjuk-e ennek az eszköztárát?
Jonatán, saját biológia órai élményét osztotta meg velünk a podcastben, ami által az elméleti megközelítésről, gyakorlatorientáltan fedeztük fel a tanulásmódszertani megközelítést.
Hallgasd meg legújabb epizódunkat, és csatlakozz a téma további kifejtésében ingyenes webináriumunkhoz! Ahol mindenki nyer! – Tanulásmódszertan az oktatásban: ingyenes webinárium tanároknak. Ne maradj le a részletekről, kattints facebook oldalunkra!
May 01, 202051:48

S01E14 - Mikor az ideiglenes kezd állandóvá válni
S01E14 - Mikor az ideiglenes kezd állandóvá válni
Maradj otthon. A COVID-19 terjedésével ez az üzenet mindenkihez elért. Hogyan hat ránk az otthonlét akkor, amikor már nem csak rövid ideiglenes állapotról beszélünk, hanem kezdünk berendezkedni erre az állapotra.
Az adás első részében górcső alá vettük a digitális oktatás mindennapjait, a szülői panaszokat, a GDPR-ral összefüggő kritikus pontokat?
Hogyan ágyazhatnak meg az online órák az iternetes zaklatásnak, a cyber bullingnak?
Ezután újra elővettük az otthonmaradás témáját. A koronavírus okozta bezártság kit mire ösztönzött? Vannak-e nyertes stratégiák? Az önfejlesztés mozgatórugóit és megvalósíthatóságát, és a pótcselekvések megnyugtató, vagy épp leépítő hatása is terítékre került.
Tarts velünk, egy személyes hangvételű beszélgetésben. És gondold újra velünk az otthonlét kihívásait.
Ha tetszett a beszélgetés, vagy hozzászólnál, beszélgetnél a témáról, csatlakozz facebook csoportunkhoz is!
Apr 17, 202046:54

S01E13 - Mikor a kis hörcsög is beköszön – a digitális oktatás tanári szemmel
S01E13 - Mikor a kis hörcsög is beköszön – a digitális oktatás tanári szemmel
Ebben az interjúban Daoné Benyó Réka és Kányi Katalin voltak a vendégeink, akik egy budapesti alapítványi iskola tanárai. A kép amit bemutattak, nem általános, de biztos, hogy tanulságos.
Milyen egy hétvége alatt megváltoztatni a tanítási módszereket? Mihez tudtak nyúlni a pedagógusok?
Mitől lehet sikeres ez az oktatás? Van egyáltalán esély arra, hogy a tanterv szerint haladjon az anyaggal a diák? Milyen elvárása lehet ilyenkor egy szülőnek?
Milyen, amikor egy hörcsög is beköszön a vonal túloldalán? Beköltözött az osztály a család nappalijába. Új élmények, új kihívások a rövidített órákon.
#revise #interjú
Weboldal » https://revise.hu/
Ha tetszett a beszélgetés, vagy hozzászólnál, beszélgetnél a témáról, csatlakozz facebook csoportunkhoz is!
Apr 10, 202056:60

S01E12 – Koronavírus, ami átszabja a hétköznapokat – Áldás vagy átok az online?
S01E12 – Koronavírus, ami átszabja a hétköznapokat – Áldás vagy átok az online?
Napok alatt változtatotta meg minden hétköznapi gondolatunk és tettünk a koronavírus. Átalakultak a munka, a tanulás és a magánélet szabályai. Mostmár biztos nincs külön online vagy offline életünk.
Mi az a kis metszet, amit a digitális generációk és az offline generációk esetében is hasonlóan látunk? Hogyan fog a jövő oktatására, munkahelyeire hatni az egyszeri kényszer átállás az online kapcsolattartásra?
Van- e még értelme a képernyőidő korlátozásairól beszélni a családoknál? Mi az amire még ilyenkor is jó odafigyelni? Hogyan beszéljünk a gyerekekkel a koronavírusról?
Mindenre nekünk sem volt válaszunk, de igyekeztünk a koronavírus parán túlmutatva, olyan perspektívákat is behozni a beszélgetésbe, amikről ma kevesen beszélnek.
Extra tartalmakért pedig csatlakozz podcastünk facebook csoportjához.
Mar 20, 202047:08

S01E11 – Ezért ne posztolj mindent a gyermekedről
S01E11 – Ezért ne posztolj mindent a gyermekedről
Az internet nem felejt. Minden kép, vagy videó valahol nyomot hagy az interneten. Így szülőként nagyon nem mindegy, milyen digitális lábnyomot építünk gyerekeinknek.
Beszélgetésünk apropóját Cristiano Ronaldo családi képe adta, amit nemrég posztolt az instagram oldalára, és mára több mint 9, 3 milló kedvelést kapott, a dolog szépséghibája csak a túl intimre sikeredett pillanat volt.
Érezzük, és tapasztaljuk, hogy a mit, mikor és miért posztoljunk a gyerekekről egy igazán kényes kérdés. S miközben egyikünk sem úgy kel fel reggel, hogy most a saját gyerekét (vagy épp egy barátunk gyermekét) szeretné kiszolgáltatottá tenni, megalázó helyzetbe hozni, vagy megsérteni a privát szférához való jogát; ez egy nagyon is valós veszély, amit kis átgondolással ki lehet küszöbölni.
A kisgyermekekről készült posztok nagy része a közeli család, vagy barátok számára készülő tartalomként indul. De az internet nagyra nyitja az ollót arra nézve, hogy végül ki mindenki találkozik majd a fotókkal, videókkal.
Tarts velünk a mai beszélgetésben, ahol segítünk lefektetni pár alapelvet a gyermekekről való posztolásról. Jogi, etikai és társadalmi normák útvesztőiben sokszor csak egy egyszerű visszakérdezésre van szükségünk, ez a poszt most rólam/értem készül, vagy a gyerkőcért.
Ha tetszett a beszélgetés, vagy hozzászólnál, beszélgetnél a témáról, csatlakozz facebook csoportunkhoz is!
Mar 06, 202048:25

S01E10 – A videojátékok bűvöletében
S01E10 – A videojátékok bűvöletében
A téma különlegességéből adódóan ezúttal egy Z- generációs beszélgetőpartner Csitáry Szabolcs csatlakozott hozzánk.
A játékaddikció kérdése és általában a viselkedési függések mintha divatba jöttek volna az utóbbi években. Ez nem csak azért van, mert egyre több szülő érzi azt, hogy ez a játékmennyiség valóban túl sok lehet; de már a WHO (Egészségügyi Világszervezet) is külön mentális zavarként tartja nyilván a videójáték függőséget.
És bár tömegek nem válnak egyik pillanatról a másikra játékfüggővé, érdemes tisztában lenni a játék szórakoztató és kikapcsolódásnak tekinthető felhasználása mellett arra is, milyen vislekedési függőség léphet fel.
Egy igazán izgalmas beszélgetés született, ahol a témát több szemszögből is körüljárva a szórakozás, a függőség, de még az esport kereteit is igyekeztünk lefektetni.
Extra tartalmakért csatlakozz podcastünk facebook csoportjához.
Feb 21, 202048:08

S01E09 – Digitális detox
S01E09 – Digitális detox
Egy évtized alatt a mobiltelefonok elképesztő térnyerése drámaian átalakította a mindennapi életünket. A mobilfüggőség korunk népbetegségévé vált, különösen a fiatal korosztály körében. Adásunkban a magyar mobilozási szokásoktól indulva, a digitális detox létjogosultságáról beszélgettünk. Miért van rá egyáltalán szükség? Hogyan használjuk mi a telefonjainkat, milyen tevékenységek vannak összesűrítve a zsebeinkben lapuló kütyükben.Itt az ideje, hogy beszélgessünk arról, ami mindannyiunk hétköznapjait érinti, és hatékony megoldást kínáljunk mindazoknak akik azt szeretnék, hogy ők használják a készülékeiket; és ne fordítva. Ismerkedj meg a digitális detox ideájával, hátha Te is kedvet kapsz egy kis kísérletre a saját felhasználási szokásaid kapcsán. Csatlakozz Facebook csoportunkhoz, ahol a témát tovább boncoljuk.
Feb 05, 202040:34

A közösségi média tud inspirálni is? – Interjú Molnár Matyival
A közösségi média tud inspirálni is? – Interjú Molnár Matyival
Kosárlabdával és kamerával a kézben, a világ körül. Molnár Matyi akrobatikus kosarassal, a Face Team vlogjának alapítójával beszélgettünk. Youtube világról, social média detoxról; sportról és filmezésről. Egy nem mindennapi Z-generációs életútja testközelből.
A sport, az utazás és a filmezés töltik ki a hétköznapjait. De hogyan hat rá a siker? Honnan indul egy nem épp tipikus Z-generációs fiatalember? Mik azok a kérdések, amik minden siker és kudarc közt foglalkoztatják?
Sokan a Face Team egyik arcaként azonosítják Molnár Matyit, de milyen a sportoló és filmes kényes egyensúlyában élni? Egy ennyire kreatív és impulzív személyre hogyan hat a social média? Főként, hogy abban a személyes ismertsége is jelentős, a közel húsz-ezer fős instagram profilja által.
A beszélgetés egyik apropója a nemrég – vlogjukban is megjelenő – közösségi média detox volt, amit egy külföldi nyaralás alatt próbált ki. Ennek eredményéről, tanulságairól is mesélt nekünk. Az interjú azonban a fenti kérdéseken is túlmutat. Egy inspiráló életutat ismerhetünk meg, teli elszántsággal, kitartással és munkával. És ha neked sem ezek a jelzők jutnának kapásból eszedbe az új generációkra gondolva, akkor ez egy tabudöntögető beszélgetés lesz számodra.
Jan 23, 202038:45

S01E07- A 2020-as közösségi média trendek
S01E07- A 2020-as közösségi média trendek
A közösségi média hogyan és milyen mértékben formálja a hétköznapi ízlésünk és viselkedésünk? Mit várhatunk az idei évben az instagram nagy újításától: az eltűnő lájkokról a posztokon? És milyen trendek várhatóak a közösségi média további platformjain?
Ebben a podcast részben beszélgetünk többek közt:
az instagramon eltűnő lájkokról;
a cyberbullyin, vagyis az internetes zaklatás egyik legnagyobb platformjáról;
végignézzük, mik azok a trendek amik meghatározták globálisan a közösségi média felhasználásunkat;
beszélgetünk egy, az online szokásainkat felmérő kutatásról;
és persze mindezt egy REVISE lencsén át, megosztva félelmeinket, felfedve az új lehetséges irányzatokat, és saját várakozásainkat is a 2020-as évre.
Tarts velünk Te is, a 2020-as év felfedezésében.
Csatlakozz a podcastünk Facebook csoportjához, és osszd meg másokkal is a hírt, hogy minket hallgatsz 🙂
Jan 09, 202046:05

S01E06 - Karácsonyi digitális detox és a 2020-as terveink
S01E06 - Karácsonyi digitális detox és a 2020-as terveink
Idén mindketten kicsit mindfulnessesre vettük a karácsonyt, vagyis nagyobb figyelmet fordítottunk a jelen megélésére, kevesebb online jelenlét; koncentráltabb megélése a jelennek.
Hogy mi sül ki egy digitális detoxból az ünnep alatt? Mi az, ami nélkül sikerül végigmenni az ünnepen? Mi az, amit mostantól kicsit máshogy csinálunk majd. Apró impulzusok és személyes működésünk finomhangolása.
Ebben a részben beszélgetünk a 2019-es évünkről is. Kicsit visszanézünk arra, honnan indultunk, és személyesen, hogy éltük meg a REVISE indulását.
Nem lenne év vége, az év vége, ha nem gondolkodnánk el a jövőről. Így egy kis meglepetésbe is betekintést adunk, hogy mivel is készülünk a 2020-as évben. Sőt annyira belejöttünk az évtervezés megosztásába, hogy szó volt még tervekről célokról, valamint arról mi is motivál minket a digitális tudatosság generációkon átívelő missziójában.
Ezúttal is egy könnyed beszélgetés, személyesség és érdekes gondolatok várnak a digitális kor kihívásairól.
Csatlakozz podcastünk Facebook csoportjához, ahol extra tartalmak és a digitális szülők várnak!
Dec 31, 201938:43

S01E05 - Offline vagy online karácsony?
S01E05 - Offline vagy online karácsony?
Ebben a podcast adásban, felelevenítjük kamaszkorunk karácsonyait, így ez az adás, egy kicsit személyesebb hangvételben készült, hiszen nemcsak a karácsonyi pulcsi került elő a szekrényből, hanem az ünnepi hangulat is. Szülőként persze a legnagyobb kihívás, hogy engedve a csábításnak, idén is új digitális kütyüvel lepjük-e meg gyermekünket. Beszélgettünk arról is, hogyan változik a család dinamikája, ha új eszköz kerül a fa alá. Vagy mit érdemes végiggondolni mielőtt a legjobb szándékunk ellenére is kontrol nélküli képernyőidőbe csöppen a család.
Gondold újra velünk a digitális szülőség karácsonyi kihívásait. Csatlakozz podcastünk Facebook csoportjához, ahol extra tartalmak és a digitális szülők várnak!
Dec 13, 201945:16

S01E04 - Milyen robotot követ a gyerekem? – avagy a tökéletes influencer.
S01E04 - Milyen robotot követ a gyerekem? – avagy a tökéletes influencer.
Honnan jött a sok influencer? A közösségi médiában és a YouTube-on felnövő véleményvezérek ma mindent visznek. Sőt még annál is többet: eljött a transzmédia kora, ahol a mesterséges intelligencia találkozik a valós érzelmi szükségekkel.
Ha tetszett amit hallottál, olvass minket a blogunkon és kövess minket Instagramon és Facebookon.
Nov 24, 201949:45

S01E03 - Mutasd meg, mennyire élsz (FOMO – filmes különkiadás)
S01E03 - Mutasd meg, mennyire élsz (FOMO – filmes különkiadás)
FOMO – Megosztod és uralkodsz a Z generáció bivalyerős életérzésfilmje. Mutasd meg, mennyire élsz, mennyire vagy bátor, meddig mersz elmenni, vedd videóra, és oszd meg. A sikeréhség, a szorongás elkerülése? Vajon mi visz minket el addig, ahonnan már nincs visszaút? Hogyan tud reagálni a család, a barátok vagy az iskola, ha már a határokat visszavonhatatlanul átléptük.
Spoiler veszélyes beszélgetés egy film kapcsán, a Z generációról és arról, hogyan válhat az énünk a virtuális életünk áldozatává.
Ha tetszett amit hallottál, olvass minket a blogunkon és kövess minket Instagramon vagy Facebookon.
Nov 01, 201942:35

S01E02 - Rám írsz, vagy hozzám szólsz?
S01E02 - Rám írsz, vagy hozzám szólsz?
Gondolkodtál már azon, hogy ami Neked természetes volt gyerekként, az a mai gyerekeknek miért olyan nehéz? Legyen szó bevásárlásról, vagy egy egyszerű hétköznapi találkozásról. Fordult egyet a világ és újra kell értelmeznünk merre van az arccal előre. Ezeket és hasonló dolgokat veséztünk ki ebben az epizódban. Ha tetszett amit hallottál, olvass minket a blogunkon, amit a REVISE weboldalán találsz és kövess minket Instagramon és Facebookon.
Oct 15, 201936:17

S01E01 - Kezdünk. Kik vagyunk? Mi az a REVISE és miért pont az?
S01E01 - Kezdünk. Kik vagyunk? Mi az a REVISE és miért pont az?
Megérkezett első podcast adásunk! Meghallgathatjátok az eredettörténetünket és pár gondolatot a digitális kapcsolódásaink személyes hatásairól. Mivel az első adásunkról van szó, úgy gondoltuk illik bemutatkozni. Ennek keretein belül megtudhatjátok hogyan és miért szerzett Dávid szociológus diplomát, Jonatánról pedig kiderül miért nem egy biológia laborban tengeti mindennapjait. Természetesen beszélnek a REVISE céljáról, továbbá visszatekintenek, hogy mialatt felnőtté váltak, hogyan változtak a kommunikáció eszközei velük együtt. Ezt az adást is Neked készítettük.
Oct 01, 201936:13