Skip to main content
Spotify for Podcasters
morecast | oliver jakubik

morecast | oliver jakubik

By Oliver Jakubik

Témy a zaujímaví ľudia zo sveta HR, marketingu, podnikania, spoločenského života či tretieho sektora – idúci viac do hĺbky.
Available on
Apple Podcasts Logo
Castbox Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

10 Petra Nulíčková - Ako na moderné a funkčné HR v praxi?

morecast | oliver jakubikSep 30, 2019

00:00
27:37
S2E1 Ako na AI v praxi s Petrom Hanzlíkom

S2E1 Ako na AI v praxi s Petrom Hanzlíkom

🎙️ V najnovšej epizóde podcastu som mal česť privítať špičkového odborníka v oblasti umelých inteligencií, Petra Hanzlíka zo spoločnosti DXC Technology 🤖


Čo sa dozviete:


🧠 Aké sú tajomstvá porozumenia umelým inteligenciám? Peter nám odhalí kľúčové princípy, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť túto revolučnú technológiu.


📋 Ako správne zadávať príkazy AI? Zistite, ako môžete efektívne komunikovať s umelou inteligenciou a dosiahnuť optimálne výsledky vo vašich projektoch.


🚀 AI v praxi: Peter Hanzlík nám ukáže, ako AI ovplyvňuje rôzne oblasti práce, vrátane marketingu, ľudských zdrojov a tvorby obsahu pre sociálne siete. Prinesie to revolúciu vo vašom podnikaní?


Toto je príležitosť, ako sa dozvedieť viac o tom, ako AI mení spôsob, akým pracujeme a komunikujeme.


Ak hľadáte cenné rady pre implementáciu AI vo vašej firme alebo jednoducho túžite pochopiť túto technológiu hlbšie, tento podcast je pre vás.


Nezabudnite sa prihlásiť na odber a zdieľať ho so svojimi kolegami a priateľmi 🎧

Sep 24, 202301:03:17
S1E32 S José Kadlecom o LinkedIn a osobnej značke

S1E32 S José Kadlecom o LinkedIn a osobnej značke

Aký má význam osobná značka, prečo ju začali riešiť aj firmy a ich manažéri, ako fungovať na LinkedIn a aké budú AI trendy? O tom všetkom s José Kadlecom, klasicky v príjemnom a neformálnom rozhovore :)
Feb 03, 202340:05
S1E31 Patrik Kunzo – finančný expert, ktorý zrušil „kávičky“ :)

S1E31 Patrik Kunzo – finančný expert, ktorý zrušil „kávičky“ :)

Svet finančného poradenstva a sprostredkovania sa nám často spája s pozvaním na „kávičku“. Práve tieto sedenia sa stali hlavným nástrojom mnohých finančných sprostredkovateľov. Ako to však môže vyzerať, ak sa finančný poradca rozhodne kompletne prejsť na digitálne služby, remote prácu online stretnutia? Čo bolo podnetom, čo všetko sa dá v rámci správy financií vyriešiť online, aké boli reakcie klientov a aké hodnoty má moderný digitálny finančný sprostredkovateľ? O tom všetko s Patrikom Kunzom, v druhej sérii podcastu ROZHOVORY. Prajem vám príjemné počúvanie :)
Oct 01, 202228:58
S1E30 Oliver so sebou: Je LinkedIn nový Facebook? A ako to využiť?

S1E30 Oliver so sebou: Je LinkedIn nový Facebook? A ako to využiť?

Stále viac si všímame, ako sa LinkedIn postupne mení na nový Facebook, Instagram, Pinterest či TikTok. V tejto časti si preto spoločne povieme prečo to tak je a aký má na tento jav vplyv prirodzená psychológia a evolúcia nás ľudí, čo s tým môžeme robiť a ako pozitívne využiť tento trend nielen na podporu viditelnosti, ale stále aj reputácie a profesionality našej osobnej, firemnej alebo zamestnávateľskej značky. Prajem vám príjemné počúvanie :) Oliver
Sep 01, 202122:58
S1E29 S Alexom a Katkou z Edifiers o tom, ako naozaj začať rozprávať po anglicky

S1E29 S Alexom a Katkou z Edifiers o tom, ako naozaj začať rozprávať po anglicky

Ich revírom sú kancelárie top manažérov. Ich tempo je individuálne nastavené. Ich súpermi sú bloky z rozprávania, zlé jazykové návyky, či náročné biznis situácie so špecifickými nárokmi na angličtinu. Sú v nasadení viac ako 16 rokov, majú to najlepšie jazykové vzdelanie a unikátny prístup, vďaka ktorému naučia rozprávať po anglicky každého. Edifiers.
Jun 29, 202125:14
S1E28 S Jurajom Chromiakom o Meduse, HR a gastronómii

S1E28 S Jurajom Chromiakom o Meduse, HR a gastronómii

Ako prežila koronakrízu najväčšia gastronomická spoločnosť MEDUSA, aké koncepty a prevádzky plánuje otvoriť, aké sú HR stereotypy, prečo je dobré sa ich zbaviť a ako celkovo hodnotí svet slovenskej gastronómie HR riaditeľ a milovník dobrého jedla Juraj Chromiak? To sa dozviete v aktuálnej epizóde podcastu Rozhovory.
May 28, 202140:14
S1E27 S Radom a Adamom z Kiuub o service design prístupe a inováciách

S1E27 S Radom a Adamom z Kiuub o service design prístupe a inováciách

Je service design buzzword alebo reálna potreba pre udržatelnosť biznisu? Čo toto slovné spojenie znamená v reálnej praxi, ako funguje inovačné štúdio, ako vyzerá postup a proces pri dizajnovaní služieb, ako dlho dokáže Adam rozprávať na jedno nadýchnutie a prečo by Rado nechcel jesť stále to isté kura s ryžou? Vypočujte si veľmi príjemný rozhovor, plný nielen múdrych slov a konkrétnych príkladov zo sveta service design, ale aj celkom vtipných a milých momentov :) Príjemné počúvanie vám praje Oliver.
May 28, 202148:54
S1E26 S Tonym Dúbravcom o sile, vplyve a rizikách sociálnych sietí

S1E26 S Tonym Dúbravcom o sile, vplyve a rizikách sociálnych sietí

Sociálne siete. To, čo ešte pred 15 rokmi vyzeralo ako zaujímavý internetový projekt, sa dnes stalo asi najsilnejším a najviac využívaným miestom vo svete internetu. Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, Twitch, Clubhouse, Twitter, YouTube - a mohol by som vo vymenovávaní pokračovať ďalej. Aká je ich sila a aký majú reálny vplyv a dopad na naše každodenné životy a formovanie nášho správania, myslenia a nálady? Ako sa dívať na influencerov, čo znamená digitálna gramotnosť a najmä - ako využívať sociálne siete, ako si zachovať od nich odstup, ako vnímať život influencerov a (ne)poprovnávať sa s nimi; aké riziká sociálne siete so sebou prinášajú a aký je skutočný význam počtu followerov a zároveň limity pre dosiahnutie masového úspechu? O tom všetko sa veľmi otvorene, úprimne a priamočiaro rozprávame s Tonym Dúbravcom, marketérom a znalcom sociálnych sietí.
Mar 26, 202101:30:44
S1E25 S Katkou Pavlíčkovou o Instagrame a ceste podnikania

S1E25 S Katkou Pavlíčkovou o Instagrame a ceste podnikania

Katka Pavlíčková je odborníčkou na budovanie a zviditeľnenie značiek na sociálnej sieti Instagram, v rámci ktorej pôsobí aj spolu s jej partnerom Ondrou pod značkou BGRAM. S Katkou sa v prvej a zároveň hlavnej časti rozhovoru budeme rozprávať o Instagrame - o najčastejších chybách, mýtoch, odporúčaných aktivitách, algoritmoch, hashtagoch, (pseudo)odborníkoch a vplyve Instagramu na naše každodenné životy. A v druhej časti rozhovoru si spoločne prejdeme Katkinu cestu podnikania - začiatky, úspechy, nezdary a následné nastavenie značky tak, aby naozaj fungovala a neustále sa posúvala vpred. Verím, že budú tieto témy pre vás užitočné a zaujímavé :)
Mar 15, 202101:30:33
S1E24 S Erikou Koštialovou o splnenom sne a jednosmernej letenke do Paríža

S1E24 S Erikou Koštialovou o splnenom sne a jednosmernej letenke do Paríža

Erika je vyštudovaná psychologička, pôsobila v Bratislave na HR pozícii v sieti top hotelov, no jedného dňa si kúpila jednosmernú letenku do Paríža, aby si splnila svoj sen – žiť, pracovať, fotografovať a maľovať v Paríži. Aký bol podnet a aké boli začiatky, keď si kúpite jednosmernú letenku a bez znalosti francúzštiny, bez pracovného miesta a s úsporami na max. 3 mesiace vystúpite zo svojej zóny komfortu a ocitnete sa vo francúzskej metropole?
Mar 14, 202101:00:47
S1E23 S Rasťom Durišom o tímovom rozvoji, leadershipe a egách

S1E23 S Rasťom Durišom o tímovom rozvoji, leadershipe a egách

Rasťo je uznávaný odborník na oblasti rozvoja tímu, leadershipu a moderných prístupov k vedeniu ľudí, tímov a organizácií - a preto sa aj dnes budeme spoločne rozprávať práve o tom, ako rôzne prístupy môžu pomáhať alebo naopak brzdiť rozvoj ľudí a tímov.
Mar 14, 202101:13:37
S1E22 Všetko, čo potrebujete vedieť o Clubhouse.

S1E22 Všetko, čo potrebujete vedieť o Clubhouse.

Nová sociálna sieť Clubhouse valcuje všetky očakávania a stáva sa z nej absolútny hype tak na Slovensku, ako aj v Čechách. Čo je Clubhouse, ako sa môžeme prihlásiť a založiť si účet, aké sú písané a nepísané pravidlá, ako vytvárať a moderovať miestnosti, pre koho je Clubhouse určený a ako ho správne využiť pre rozvoj svojej značky, získavanie nových poznatkov a vytvorenie komunity? Všetko podstatné o sociálnej sieti Clubhouse nájdete v tomto podcaste.
Feb 04, 202136:39
S1E21 Petra Matejíčková (Zásielkovňa) - Ako sa robí HR lovebrand

S1E21 Petra Matejíčková (Zásielkovňa) - Ako sa robí HR lovebrand

Kto z nás by nepoznal Zásielkovňu – jednu z najrýchlejšie rastúcich a asi aj najrýchlejšie obľúbených značiek tisícok ľudí? Najmä v časoch, keď sa nakupovanie cez eshopy stalo každodennou realitou sa Zásielkovňa dostala do povedomia širokej skupiny zákazníkov. My sa však s Petrou nebudeme rozprávať ani o expanzii, ani o obchode, ani o marketingu – budeme sa rozprávať o ľuďoch :) Ako sa robí HR v technologicko-logistickej spoločnosti? Môže vzniknúť zamestnávateľský lovebrand aj tomto (možno na prvý pohľad nie úplne sexy) segmente? Ako v Zásielkovni hľadajú zamestnancov, ako s nimi komunikujú, majú súčasní zamestnanci chuť volať do firmy svojich priateľov a ako sa podarilo, že na jednom depe pracujú už roky ľudia z dvoch dedín? A aká je budúcnosť HR nielen z pohľadu inovácií, procesov a CSR aktivít? Prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie :)
Oct 03, 202045:23
S1E20 Michal Toman - Čo čaká HR a kandidátov po koronakríze?

S1E20 Michal Toman - Čo čaká HR a kandidátov po koronakríze?

Na tento rozhovor som mimoriadne tešil - pretože ide o prvý rozhovor po dlhšej nahrávacej prestávke, spôsobenej najmä korona situáciou (ok a možno trochu aj mojou lenivosťou :), kedy som si povedal, že hoci robím pomerne veľa online podujatí, tieto rozhovory chcem predsa len nahrávať reálne naživo, pri osobnom stretnutí. Ale teraz späť k tomu podstatnému - hosťovi tohto rozhovoru, ktorým je Michal Toman z českej spoločnosti Engage Advisory so sídlom v Brne. A hoci je Michal dlhoročný úspešný Headhunter, zameriavajúci sa najmä na vysoké strategické pozície, širokej HR verejnosti je určite známy aj ako hlavný organizátor a tvár každoročne najväčšej HR konferencie EVOLVE! SUMMIT. S Michalom som preto otvoril 3 hlavné oblasti: 1) Aký bude ES v roku 2020? 2) Aká je budúcnosť HR v kontexte koronakrízy - aké zmeny sa udiali, ako sa zmenil trh s pracovnými príležitosťami, akým výzvam čelia a budú čeliť HR oddelenia a na aké oblasti/trendy by sme sa mali v HR zamerať? 3) Ako sa zmenil svet kandidátov - čo robiť, ak niekto o prácu prišiel, má zmysel meniť prácu, aké zručnosti budú firmy hľadať a čo všetko čaká kandidátov v najbližšom období? Michal dával úplne konkrétne, praktické a zmysluplné odpovede, a tak Vám prajem príjemné a užitočno-inšpiratívne počúvanie :)) Oliver
Jun 19, 202035:56
S1E19 Ako na digitálny detox (v čase koronavírusu)?

S1E19 Ako na digitálny detox (v čase koronavírusu)?

Väčšina z nás je doma, čo síce nie je pozitívne, ale môžeme sa pokúsiť z danej situácie aspoň niečo pozitívne. Jednou z možností je digitálny detox - avšak paradoxne detox, vďaka ktorému budeme tráviť o niečo viac času pri displejoch :)
Mar 19, 202013:59
S1E18 Čo nás už stihol naučiť koronavírus?

S1E18 Čo nás už stihol naučiť koronavírus?

Krátka úvaha (na základe mnohých aktuálnych podnetov z praxe) o tom, čo nás už za takú krátku chvíľu stihol naučiť koronavírus a akú pravdu o mnohých z nás odhalil. Prajem vám príjemné počúvanie :) Oliver
Mar 09, 202006:02
17 Čo (ne)patrí na LinkedIn?

17 Čo (ne)patrí na LinkedIn?

Od začiatku existencie sociálnej siete LinkedIn existujú samozvaní určovatelia toho, čo na túto sociálnu sieť v rámci príspevkov patrí a čo nie.

Vlastne, asi už od počiatku ľudstva existovali a stále existujú ľudia, ktorí mali a dodnes majú nutkavú potrebu diktovať iným pravidlá a hranice rozmýšľania, cítenia a konania.

V poslednom čase si v rámci siete LinkedIn všímam stále väčšiu aktivitu týchto samozvaných obsahových diktátorov, ktorí v komentároch, často veľmi nekompromisne, hodnotia „vhodnosť“ príspevkov iných ľudí. A práve o tom, či existujú pravidlá toho, čo „patrí/nepatrí“ na sociálnu sieť LinkedIn a ako pracovať s obsahom rôznych profesií, je táto podcastová epizóda. Prajem vám príjemné počúvanie :)
Feb 27, 202007:39
16 Ako sa mení LinkedIn a čo to hovorí o ľuďoch a vývoji obsahu na sociálnych sieťach?

16 Ako sa mení LinkedIn a čo to hovorí o ľuďoch a vývoji obsahu na sociálnych sieťach?

Trochu netradične budem robiť v tejto časti rozhovor sám so sebou :)) avšak iba preto, aby som mohol tlmočiť otázky a rozhovory s viacerými ľudmi, s ktorými som sa v poslednom čase rozprával o tom, ako sa mení biznis sociálna sieť LinkedIn z pohľadu kvality resp. zamerania obsahu, prečo pribúda stále viac „plochého“ obsahu, ktorý sa začína podobať na príspevky z Facebooku či Instagramu, čo to hovorí o nás ako o ľuďoch (a spoločnosti) a ako sa bude ďalej uberať smerovanie obsahu na sociálnych sieťach. Prajem vám príjemné počúvanie :)
Feb 20, 202012:00
15 Viera Tomčíková - Welcome to the Jungle

15 Viera Tomčíková - Welcome to the Jungle

Vierka je Country Manager značky Welcome to the Jungle - pracovného a employer brandingového média, ktoré spája kvalitné spoločnosti s kvalitnými ľuďmi :) A hoci to môže znieť ako promo, celý rozhovor nie je až tak veľmi o WTTJ, ako skôr o aktuálnych trendoch, možnostiach a formách, akým dnes dokážu spoločnosti predstaviť svoju značku zamestnávateľa. S Vierkou som sa však rozprával nielen o možnostiach, ale taktiež o častých chybách pri employer branding/HR marketing komunikácii a aktivitách a tak ak vás táto téma zaujíma, verím, že v tomto veľmi príjemnom a neformálnom rozhovore nájdete množstvo zaujímavých pohľadov, skúseností a inšpirácií z praxe. Všetkým prajem príjemné počúvanie :) Oliver
Dec 05, 201924:38
14 Zdenka Havettová - Ide o tvoje zdravie

14 Zdenka Havettová - Ide o tvoje zdravie

Pred rokmi mala z jedla silné alergické reakcie, dnes pomáha ľuďom získať a upevniť zdravie práve vďaka správnej kombinácii jedál. Ako sa správne pozrieť na stravu, ako pracovať so sezónnosťou potravín, ako by mali vyzerať dobré raňajky, prečo diéty nefungujú a detoxikačné kúry pomocou ovocných a zeleninových štiav môžu dokonca uškodiť, aké stravovacie chyby najčastejšie robíme a prečo si prešla viac ako 20 odbornými kurzami a štúdiom holistiky a tradičnej čínskej medicíny? O tom všetkom sa rozprávam so skvelou odbornou vyživovou poradkyňou Zdenkou Havettovou. Prajem vám príjemné (a zdravé) počúvanie :)) Oliver
Oct 26, 201937:13
13 Rasťo Duriš - Prečo je Management 3.0 nový leadership hype?

13 Rasťo Duriš - Prečo je Management 3.0 nový leadership hype?

Je Management 3.0 iba rebelskou odpoveďou na konzervatívne a egocentricky postavené leadership smerovania alebo predstavuje moderný a najmä funkčný spôsob prístupu k vedeniu firiem a tímov? Aké sú hlavné východiská a princípy Management 3.0 a aká je najčastejšia chyba na strane lídrov pri zavádzaní tohto spôsobu myslenia k leadershipu? O tom všetkom sa rozprávam s Rasťom Durišom, mojim dobrým priateľom, skvelým lektorom, organizačným psychológom, certifikovaným konzultantom a ambasádorom Management 3.0 na Slovensku. Prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie :) Oliver
Oct 24, 201926:16
12 Jana Zemandl - Psychológia pre milujúcich rodičov

12 Jana Zemandl - Psychológia pre milujúcich rodičov

Ako veľmi je dôležitý prvý rok života bábätka a jeho vzťahu s rodičmi pre formovanie jeho ďalšieho života? Aké nové role čakajú matku a s čím všetkým sa musí vysporiadať? Aká je úloha otca v prvých týždňoch a mesiacoch po pôrode? Čo je vzťahová väzba a prečo je kľúčová? Ako reagovať na plač a aké chyby robia rodičia pri výchove? Tieto a mnohé ďalšie témy sme otvorili spolu s Janou Zemandl, detskou psychologičkou, mamou, vedkyňou a spoluautorkou unikátnej knihy „Psychológia pre milujúcich rodičov“, v ktorej nájdete vedecké poznatky, podporujúce výchovu a vzťah detí a ich rodičov. Prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie :) Oliver
Oct 21, 201948:39
11 Juraj Chromiak - Ako sa robí HR v MEDUSA GROUP?

11 Juraj Chromiak - Ako sa robí HR v MEDUSA GROUP?

MEDUSA GROUP zamestnáva približne 1500 ľudí a je gastronomickým lídrom na Slovensku. S Jurajom Chromiakom, HR riaditeľom MEDUSA GROUP, sme si vo veeeeľmi priateľskom a neformálnom rozhovore predtavili ako konkrétny príklad skvelého Employer Branding projektu „Projekt Ľudia“, porozprávali sa o tom, ako sa robí HR v gastronómii, aké trendy čakajú HR segment a ako BONUS - v posledných minútach sa k nám pridala časť Jurajovho HR tímu a vyjadrila sa k Jurajovi a svojej spokojnosti :))) Milí priatelia, prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie. Oliver
Oct 15, 201936:20
10 Petra Nulíčková - Ako na moderné a funkčné HR v praxi?

10 Petra Nulíčková - Ako na moderné a funkčné HR v praxi?

Peťa je v českej a slovenskej HR LinkedIn scéne pomerne známa tvár. Otvorene komunikuje o HR témach, zdieľa zaujímavé a užitočné podklady, 3,5 roka rieši HR v známom e-shope Alza, zapojila sa do platformy „Holky z marketingu“ a vo voľnom čase sa okrem iného venuje rastlinám. V tomto príjemnom a neformálnom rozhovore som sa Peti pýtal najmä na to, ako podľa nej vyzerá moderné a funkčné HR v praxi. Prajem vám príjemné počúvanie :) Oliver
Sep 30, 201927:37
09 Alžbeta Harry Gavendová - Rešpektovaná tech novinárka, vlogerka a cos-playerka

09 Alžbeta Harry Gavendová - Rešpektovaná tech novinárka, vlogerka a cos-playerka

Musím povedať, že na nahrávanie tohto podcastu som sa veľmi tešil - s Harry Gavendovou sme sa totiž až do nahrávania „poznali“ iba cez sociálne siete a naživo sme sa stretli prvýkrát rovno pri mikrofónoch a uhorkovej limonáde na terase bratislavského Hotela Carlton. Harry je jedna z mála slovenských novináriek, ktoré sa naplno venujú oblasti technologických noviniek. Recenzie smartfónov, tipy na skvelé gadgety, testovanie luxusných automobilov, cesty na medzinárodné technologické výstavy, ale aj dlhé hodiny a dni za počítačom v redakcii - taký je život tech novinára. Harry začínala v TA3 v relácii Svet technológií, potom sa na 3 roky stala súčasťou portálu Môj Android a dnes pôsobí v redakcii Hospodárskych novín. Aká bola jej cesta od filmových štúdií cez štúdium v Portugalsku, podnikanie v Španielsku až po svet vlajkových modelov svetových technologických špičiek? Ako vyzerá príprava a strihanie videa, aké sú trendy v technologickom svete, čo si myslí o skladacích smartfónoch a prečo sa vo voľnom čase okrem práce s deťmi v nemocnici prezlieka aj do kostýmov komiksových hrdiniek? To všetko si vypočujete vo veľmi príjemnom rozhovore :) Prajem vám pohodové a inšpiratívne počúvanie. Oliver
Jul 23, 201945:04
08 Rasťo Duriš - Leadership má byť o tímoch, nie o egu lídra

08 Rasťo Duriš - Leadership má byť o tímoch, nie o egu lídra

Rastislav Duriš je na Slovensku známy organizačný psychológ, odborník na individuálnu a tímovú diagnostiku, rozvoj tímov a facilitáciu. A pre mňa osobne aj skvelý človek a vizionár, ktorý na Slovensko neustále prináša najmodernejšie pohľady, prístupy a systémy hodnotového a agilného leadershipu. V tomto naozaj veeeľmi príjemnom a priateľskom rozhovore sme išli viac do hĺbky a pozreli sme sa na rôzne aspekty tímového rozvoja - od úlohy lídra, cez pripravenosť slovenských manažérov a tímov, formy diagnostiky a merania, až po nástroje tímového rozvoja a potrebné kroky pre angažovanie celého tímu do nastavenia vlastného napredovania. A plus sme zaspomínali na niektoré veselé momenty z našich spoločných projektov - okrem iného sa dozviete, na akú hudbu Rasťo tancoval v aute cestou na školenie, ako ma raz nechtiac potopil na stretnutí u klienta a či je dobrý otec :))) Prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie. Oliver
Jul 03, 201935:45
07 Michal Batis o recruitingu, trhu práce, motivátoroch a riadení cez princíp slobodnej firmy

07 Michal Batis o recruitingu, trhu práce, motivátoroch a riadení cez princíp slobodnej firmy

Michal Batis je šéfom bratislavskej pobočky spoločnosti Grafton Slovensko, ktorá patrí medzi top personálne spoločnosti na Slovensku a v okolitých krajinách. A preto sme spolu s Michalom otvorili témy, týkajúce sa aktuálnej situácie na trhu práce, kedy je množstvo voľných miest a firmy zvádzajú boj o kandidátov. Čo teda ľudí motivuje pri výbere zamestnania, aké benefity firmy ponúkajú a aké sú riziká candidate driven marketu? Michala som sa spýtal aj na to, prečo sa vo veľkom hovorí o benefitoch, no oveľa menej o význame a hodnote práce, aké sú rozdiely v očakávaniach jednotlivých generácií a taktiež to, prečo sa v slovenskom Graftone rozhodli riadiť firmu podľa princípov slobodných firiem a transparentnej komunikácie, kedy manažment zdieľa so zamestnancami v podstate takmer všetky informácie, vrátane informácií o financiách, úspechoch, či personálnych rozhodnutiach. Verím, že sa vám rozhovor a Michalove myšlienky budú páčiť.
Jun 25, 201938:18
06 Silvia Gallová, PCC - všetko, čo ste chceli vedieť o koučingu a nemali sa koho spýtať

06 Silvia Gallová, PCC - všetko, čo ste chceli vedieť o koučingu a nemali sa koho spýtať

Kedy je čas vyhľadať kouča? S čím všetkým nám kouč vie a nevie pomôcť? Prečo je dnes boom koučov, ako sa vyhnúť sklamaniu a ako nájsť dobrého kouča? Aký je rozdiel medzi terapeutom a koučom? A na koho sa obrátiť v prípade, ak sa chceme stať koučom? O tom všetkom som sa v príjemnom a neformálnom rozhovore porozprával s uznávanou koučkou a lektorkou Silviou Gallovou. Prajem vám príjemné a inšpiratívne počúvanie (a sorry za menšie ruchy vetra, nahrávali sme v Sade Janka Kráľa a úplne sa nám nepodarilo dosiahnuť stav bezvetria) :))
May 26, 201916:33
05 Ako sa robí HR v Exponea a aké hodnoty hľadajú Lenka a Klaudia u kandidátov?

05 Ako sa robí HR v Exponea a aké hodnoty hľadajú Lenka a Klaudia u kandidátov?

HR oddelenia patria (alebo by aspoň mali patriť) v každej firme medzi tie najdôležitejšie - pretože ak kvalita každej firmy závisí v prvom rade od ľudí, tak potom kvalita výberu ľudí závisí často najmä na HR manažéroch a interných recruiteroch. A v spoločnosti Exponea sa rozhodli postúpiť na ďalší level a zveriť výber ľudí do rúk interných headhunterov, resp. headhunteriek. Lenka Fiľová a Klaudia Nemčická ma najprv previedli netradičnými priestormi a potom sme sa naživo a bez strihu (ako vždy) porozprávali o tom, čo dnes reálne znamená HR v spoločnostiach, aké kvality a hodnoty hľadajú u kandidátov, ako zaujať a pritiahnuť talentovaných ľudí a ako vyzerá Exponea firemná kultúra. Navyše sa dozviete o novom trende, ktorý predstavuje interný headhunting a odhalili sme aj tajomstvom opradenú prítomnosť žltých kúpacích kačičiek na komunikačných materiáloch a taktiež poličkách spoločnosti Exponea. Prajem vám príjemné počúvanie. Oliver
Apr 28, 201930:21
Tip: Ako prezentovať bez stresu? Jedna konkrétna rada a zmena pohľadu na prezentáciu.

Tip: Ako prezentovať bez stresu? Jedna konkrétna rada a zmena pohľadu na prezentáciu.

Klienti sa ma často pýtajú, či a ako sa dá čo najlepšie zvládnuť stres pred prezentáciou, prednáškou na konferencii, či pred dôležitou internou poradou. Ja im následne vždy položím jednu kľúčovú otázku a odpoveď je takmer vždy identická alebo veľmi podobná. Preto pokiaľ aj vy cítite stres, trému a obavu pred verejným vystúpením, skúste si položiť tú istú otázku a na základe vašej odpovede budete vedieť, čo presne máte zmeniť. No a ako teda - aká je to otázka a čo by som mal následne zmeniť? Všetky detaily, vrátane konkrétnych príkladov a odporúčaní do praxe, si môžete vypočuť práve v tejto časti môjho podcastu. Verím, že bude pre vás inšpiráciou a pomôže vám získať väčšiu istotu a radosť z prezentovania a najmä vytvoriť a viesť prezentácie, ktoré majú skutočný zmysel.
Apr 07, 201912:01
04 Miki Plichta - prečo riešiť LinkedIn v biznise, čo je inbound marketing a ako na storytelling?

04 Miki Plichta - prečo riešiť LinkedIn v biznise, čo je inbound marketing a ako na storytelling?

S Mikim sa poznáme iba cez sociálnu sieť LinkedIn a nahrávanie tohto podcastu bolo vôbec našim prvým stretnutím naživo :) V rozhovore som spýtal Mikiho na to, čo znamená inbound marketing v praxi, pomerne dlho a do detailov sme rozobrali sociálnu sieť LinkedIn a jej reálny prínos nielen pri hľadaní práce (ako si mnohí často ešte myslia), ale najmä pri rozvoji osobnej značky a biznis networkingu; dostali sme tiež k storytelling na sociálnych sieťach, uzavretosti názorov a tiež k tomu, ako sa dnes dá stať nezávislým na práci a konkrétnom mieste. Verím, že si v týchto témach nájdete tie „svoje“ a prajem vám príjemné počúvanie :) Oliver Jakubík
Feb 09, 201947:31
03 Marián Süttö - slovenský headhunter v Prahe

03 Marián Süttö - slovenský headhunter v Prahe

Ako sa rozbieha pražské zastúpenie úspešnej slovenskej headhunterskej spoločnosti Personality, prečo neverí na štandardný predaj a radšej investuje do dlhodobých vzťahov bez nutnosti okamžitého predaja, ako vníma budúcnosť headhuntingu a aké biznis hodnoty považuje za kľúčové pre úspech - toto všetko v príjemnom a otvorenom rozhovore prezradil Marián Süttö. Prajem vám príjemné počúvanie :)
Sep 01, 201825:02
02 Marek Csóka - nový pohľad na moderný leadership

02 Marek Csóka - nový pohľad na moderný leadership

Marek Csóka sa dlhé roky venuje rozvoju lídrom a analýze manažérskeho potenciálu. V tomto príjemnom a otvorenom rozhovore Marek hovorí o tom, ako sa postupne mení vnímanie a úloha lídra, prečo historické manažérske modely nefugujú, ako môžeme rozvíjať lídrov a prečo je dobré siahnuť aj po moderný on-line diagnostických nástrojoch.
Aug 29, 201840:09
01 Lukáš Bakoš - Ako sme priviedli Arielyho na Slovensko a o čom je behaviorálna ekonómia?

01 Lukáš Bakoš - Ako sme priviedli Arielyho na Slovensko a o čom je behaviorálna ekonómia?

Lukáš Bakoš je riaditeľom známej konzultačnej spoločnosti Maxman Consultants. V rámci rozhovoru vám Lukáš povie, prečo je dôležité prinášať na Slovensko svetových spíkrov (a ako na to), prečo sa ako krajina potrebujeme porovnávať s tými najlepšími, o čom je behaviorálna ekonómia a prečo často robíme zlé rozhodnutia, ako aj o tom, čo v praxi znamená pojem „otvorená firma“ a ako je možné viesť firmu, ktorá vlastne nemá svojho šéfa.
Aug 25, 201836:33