Skip to main content
Spotify for Podcasters
Rozmowy Saunowe

Rozmowy Saunowe

By Bolesław Drapella & Natalia Laskowska

Podcast to rozmowy prowadzone przez mentorów SaunaGrow.com - Bolesława Drapella & Natalię Laskowską. Opowiadają oni o wyzwaniach założycieli, managerów oraz pracowników firm, najczęściej takich, które się dynamicznie rozwijają. Rozmowy zainspirowane są spotkaniami mentorskimi w ramach projektu SaunaGrow.com, które odbywają się w najprawdziwszych saunach i pomagają przedsiębiorcom mądrze rozwijać swoje biznesy.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

57. Cyfrowe podpisywanie - czy warto w to wejść?

Rozmowy SaunoweFeb 07, 2023

00:00
55:54
57. Cyfrowe podpisywanie - czy warto w to wejść?

57. Cyfrowe podpisywanie - czy warto w to wejść?

Cześć, w dzisiejszym odcinku zapraszam Ciebie na rozmowę z bardzo ciekawym gościem. Tomek Plata, niesamowity przedsiębiorca, który od wielu lat aktywnie rozwija biznesy internetowe i medialne. Tomek jest też współzałożycielem Autenti, platformy podpisów cyfrowych, którą wśród innych inwestorów i banków wsparł również fundusz Black Pearls VC, którego ja z kolei jestem jednym z inwestorów.

Choć znamy się jeszcze z czasów pracy Tomka w TVN i wcześniej z Onetu, to właśnie Autenti jest tym o co chcę dziś Tomka nieco wypytać. Dlaczego? Nasz podcast, jak i usługi SaunaGrow kierujemy do szybko rosnących firm. Te z racji gwałtownego zwiększania swojej skali działania często dosłownie toną w papierach. W dzisiejszym odcinku chciałbym Tobie, drogi słuchaczu, pomóc się w tym odnaleźć. Może nie dosłownie, ale rzucić koło ratunkowe, a z Tomka wycisnąć sporo przydatnych informacji. Zapraszam!

Feb 07, 202355:54
56. Kim jest Bolek Drapella & jak budować sieć kontaktów?

56. Kim jest Bolek Drapella & jak budować sieć kontaktów?

Wywiad rzeka przeprowadzony przez Czarka Noculę z Eteria Nieruchomości z Bolkiem Drapella z SaunaGrow, a w nim nie tylko jego droga i wyzwania zawodowe, ale też i kilka wskazówek oraz lekcji dot. tego jak budować dobre relacje biznesowe. Zapraszamy do wysłuchania.

Jan 12, 202348:50
55. Saunowy Staw - rocznicowe studium przypadku

55. Saunowy Staw - rocznicowe studium przypadku

Jak rodzi się Saunowy Staw? Posłuchaj jak jego założyciel Bolesław Drapella opisuje pierwszy rok działalności spółki, co już się udało, co było wyzwaniem? Może ta wypowiedź zainspiruje Ciebie do działania? Zapraszamy do wysłuchania odcinka z prawdziwym studium przypadku.

Dec 29, 202216:47
54. Zarządzanie czasem cz. 1.

54. Zarządzanie czasem cz. 1.

W dzisiejszym odcinku chciałabym poruszyć temat, który ostatnio napotykam w zasadzie na każdym kroku. Coraz częściej słyszę, od ludzi z którymi współpracuję, że chcieliby być w stanie lepiej zarządzać własnym czasem i zadaniami. Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy nie wie w co powinien ręce włożyć. Zadań do zrealizowania jest tyle, a czasu jakby wcale… Biegamy ze spotkania na spotkanie, nowych pomysłów przybywa, ale kiedy to wszystko zrobić?

A gdzie w tym wszystkim są nasze cele i ich realizacja?

Jeśli i Ty masz problem z organizacją własnej pracy, z ustalaniem priorytetów, masz wrażenie, że jesteś wręcz przytłoczony nadmiarem obowiązków, że pracujesz za dwóch, a mimo to wciąż się nie wyrabiasz? Posłuchaj o tym, co możesz w tej sytuacji zrobić….

Dec 08, 202209:49
53. Empatia i intuicja w biznesie?

53. Empatia i intuicja w biznesie?

Jak to jest z intuicją w biznesie, jest na nią miejsce? Dane czy intuicja - co wybrać lub jak to połączyć? A jak to działa z empatią? Można być managerem z intuicją i empatią, czy tylko twarde dane? Posłuchaj rozmowy Natalii Laskowskiej z Bolkiem Drapella z SaunaGrow.com

Oct 18, 202209:23
52. Jak sprzedawać B2B, czyli mądry Business Development

52. Jak sprzedawać B2B, czyli mądry Business Development

Dużo mówimy w naszym podcaście o wyzwaniach managerskich, tym razem przygotowałem dla Was coś innego. Bardzo konkretne ‘mięso’ związane z praktyczną częścią rozwoju biznesu. Z angielskiego Business Development często jest traktowany jako synonim sprzedaży b2b, albo nawiązywania strategicznych partnerstw na większą skalę.

Różni się to od sprzedaży B2C, czyli tej do finalnego konsumenta przede wszystkim swoją skalą czy potencjałem.

Dziś chciałbym Wam opowiedzieć nieco o moich doświadczeniach właśnie z rozwoju partnerstw strategicznych oraz pozyskiwania klientów b2b lub wręcz klasy enterprise.

Na czym się skupię?

Z kim warto budować partnerstwa i kiedy Jak podejść do budowania takich relacji i zdobywania kontraktów
Oct 04, 202210:25
51. O komunikacji

51. O komunikacji

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że komunikacja to nie tylko przekazywanie informacji. To silne narzędzie do motywowania i angażowania. Zawsze ważne jest to CO chcemy zakomunikować, ale też sposób w jaki to robimy - jak mówimy, gdzie, w jakiej atmosferze...

No i kluczowe w komunikacji jest zdanie sobie sprawę z tego, że to proces dwustronny. Zarówno ten kto przekazuje komunikat, jak i jego odbiorca muszą podjąć wysiłek, żeby proces ten  przebiegł z sukcesem.

Sep 20, 202216:41
50. Zarządzanie efektywnością

50. Zarządzanie efektywnością

W ostatnim odcinku podcastu opowiedzieliśmy trochę o celach i oczekiwaniach. Obiecaliśmy też kontynuację, bo na samym stawianiu celów i przedstawianiu swoich oczekiwań rola managera się oczywiście nie kończy. Nie zapewni to też nam osiągnięcia sukcesu, choć to pierwszy i podstawowy krok. Żeby jednak ten sukces osiągnąć, musimy jako managerowie postarać się trochę bardziej. Musimy przede wszystkim wesprzeć naszych pracowników w drodze do realizacji postawionych im celów.

Sep 06, 202208:26
49. Cele i oczekiwania

49. Cele i oczekiwania

Niemal w każdym naszym odcinku podcastu przynajmniej raz pada słowo „cel”. Ja bardzo często zwracam uwagę ludziom z którymi współpracuję na cele i samej trudno mi się odnaleźć, gdy tych celów nie mam. No bo do czego wtedy mam dążyć? Po co mam podejmować działania, wysiłek, tracić czas na coś, czego efektu nie jestem świadoma? To takie trochę „chodzenie po omacku”.

Ale to nie tylko w pracy tak się dzieje…  Zarówno w naszym życiu zawodowym, jak i w tym codziennym życiu, cel jest bardzo ważnym elementem. Bo gdy wiemy do czego dążymy, możemy przejąć kontrolę - nad swoim życiem, nad kierunkiem, do którego zmierzamy. Oczywiście zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym bardzo ważne jest samozaparcie i motywacja w realizacji postawionych sobie celów. Bo ile razy już stawialiście sobie to samo postanowienia noworoczne? ;)

Aug 23, 202210:49
48. W czym dokładnie pomaga mentor SaunaGrow

48. W czym dokładnie pomaga mentor SaunaGrow

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem mentoringu biznesowego? Posłuchaj na czym to polega i jak taki mentoring wygląda w SaunaGrow. Rozmowa Bolka Drapelli i Natalii Laskowskiej. 

Aug 02, 202223:20
47. Mentoring biznesowy vs coaching

47. Mentoring biznesowy vs coaching

Wielu z nas często myśli o rozwoju własnym oraz naszych managerów. Część prócz myślenia również faktycznie podejmuje ten trud z mniejszym lub większym skutkiem.

Im bardziej doświadczeni jesteśmy zawodowo, tym trudniej znaleźć adekwatne formy rozwoju, wsparcia. To jest jak najbardziej naturalne, bo oczekiwania, świadomość i potrzeby rosną, a coraz mniej jest osób na tym poziomie, aby skutecznie wspierać nas w codziennych wyzwaniach.

Prędzej czy później, w naszych myślach zaczniemy rozważać temat coachingu i mentoringu…

Jul 19, 202213:12
46. Znaczenie informacji zwrotnej - feedback

46. Znaczenie informacji zwrotnej - feedback

Po co i jak warto dawać informację zwrotną pracownikom i managerom? Dlaczego to jest tak istotne również dla osób świetnie funkcjonujących, z którymi nie ma codziennych wyzwań? Posłuchaj tej rozmowy, a przekonasz się jak można i dlaczego trzeba przekazywać dobrą i złą informację oraz w jakim momencie warto to robić.

Jul 05, 202214:58
45. Zmienna rola managera w rosnącej organizacji

45. Zmienna rola managera w rosnącej organizacji

Jak zmienia się to kim jest manager w szybko rosnącej firmie? Nagle przestaje być specjalistą, nie 'ogarnia' już wszystkiego tak dokładnie i dogłębnie, prawie cały czas spędza na spotkaniach... jakby nic nie robił... brzmi znajomo? Posłuchaj tego odcinka, a dowiesz się co z tym robić.

Jun 28, 202213:00
44. Zdrowe Metryki Biznesu - cz. 2.

44. Zdrowe Metryki Biznesu - cz. 2.

W poprzednim odcinku Bolek mówił o Zdrowych Metrykach Biznesu temat tak ważny, że razem z Natalią postanowili dopowiedzieć kilka słów w tym temacie. Inne spojrzenie, bardziej kompletne ujęcie tematu. Zapraszamy!

Jun 21, 202210:30
43. Zdrowe Metryki Biznesu - cz. 1.

43. Zdrowe Metryki Biznesu - cz. 1.

Dużo w naszym podcaście poświęcamy z Natalią czasu umiejętnościom miękkim i wyzwaniom jakie rosnące organizacje mają w tych obszarach, jednak w szybko rosnących firma nie tylko to jest ważne. Bardzo istotne jest również sprawne zauważanie tego, które obszary wymagają optymalizacji, choć mogły nie wymagać jej pół roku wcześniej oraz pilnowanie tak zwanych ‘zdrowych metryk’. Chodzi w skrócie o to, aby w pogoni za wzrostem, nie zepsuć kluczowych parametrów naszego biznesu. O tym będzie dzisiejszy odcinek. Zapraszam!

Jun 14, 202212:46
42. Struktura organizacyjna - jak to ogarnąć?

42. Struktura organizacyjna - jak to ogarnąć?

Wyzwanie wiążące się ze stworzeniem odpowiedniej struktury jest ogromne, z wielu względów. Jak mówił Bolek w jednym z poprzednich odcinków, wiąże się to przede wszystkim ze zmianami, których z natury nie lubimy. To również przywiązanie emocjonalne do ludzi, do otoczenia, atmosfery, po prostu do tego ‘jak jest’. Bo przecież “jest dobrze”. Ale zawsze mogłoby być lepiej i przecież właśnie o to nam chodzi - bo rozwój organizacji ma być tym lepszym, tym innym, tym większym, bardziej spektakularnym. Chcąc czegoś więcej, chcąc rozwoju naszej firmy, musimy być otwarci na zmiany. I to przywiązanie do tego co jest tu i teraz często jest tym hamulcem, który stopuje nas przed pójściem o krok dalej.

Jun 07, 202213:19
41. Jak podzielić się udziałami w firmie?

41. Jak podzielić się udziałami w firmie?

To jak podzielić się 'tortem' w nowym biznesie, aby było to uczciwe, motywujące i działało na długo jest jednym z trudniejszych tematów jaki staje przed wspólnikami nowych firm. To również jeden z większych problemów później... jeśli nie zaplanujemy tego dobrze od samego początku. Zapraszam do wysłuchania odcinka zbierającego doświadczenia SaunaGrow w tym temacie.

May 31, 202215:53
40. Skuteczna rekrutacja

40. Skuteczna rekrutacja

Skuteczna rekrutacja, to jedno z ważniejszych zadań managera, ale też istotna kwestia z punktu widzenia całej organizacji. O tym wspominaliśmy już kilkakrotnie w różnych odcinkach naszego podcastu. Znalezienie odpowiedniego pracownika nie jest prostym zadaniem, a utrzymanie go czasem bywa jeszcze trudniejsze. A wszystko to wiąże się z pewnymi kosztami: przede wszystkim kosztem finansowym poszukiwania pracownika. Inną formą kosztu, czy może lepiej ująć to jako stratę, jest wszystko to, co tracimy jako organizacja przez NIEposiadanie odpowiedniej osoby na odpowiednim stanowisku.

May 24, 202213:59
39. Rekrutacja w firmie - o czym pamiętać

39. Rekrutacja w firmie - o czym pamiętać

Rozwój firmy to również najczęściej nieodzowny temu wzrost liczby osób w Zespole. O czym warto pamiętać w planowaniu rekrutacji w firmie? Posłuchaj rozmowy Natalii Laskowskiej i Bolka Drapelli o tym jak to wygląda z ich doświadczenia oraz z punktu widzenia firm korzystających ze wsparcia SaunaGrow.com

May 17, 202214:15
38. Strategia w biznesie - jej miejsce i sens

38. Strategia w biznesie - jej miejsce i sens

Zróbmy sobie mały rachunek sumienia i zastanówcie się na czym opieracie swoje cele? Na jakiej podstawie je definiujecie? Skąd wiecie, że to właśnie one doprowadzą Was do sukcesu i czym będzie Wasz sukces?

Z jednego z poprzednich odcinków dobrze wiemy już, że strategia powinna być nieodłącznym elementem wizji i misji. Dziś chciałabym podkreślić to, że strategia jest również punktem wyjścia do planowania naszych działań, czyli do określania naszych celów/OKRów - bo od nich się zaczęło i do nich też będę się dziś odnosić.

A czy plan naszej strategii to nie jest nasz cel do zrealizowania? Posłuchaj.

May 10, 202208:46
37. Najczęstsze wyzwania szybko rosnących firm

37. Najczęstsze wyzwania szybko rosnących firm

Co łączy większość firm, które rosną, a do tego rosną szybko? Jakie wyzwania najczęściej dotykają właśnie takie organizacje i to praktycznie niezależnie od ich branży, lokalizacji czy modelu biznesowego? Wysłuchaj rozmowy Bolka Drapelli oraz Natalii Laskowskiej - mentorów z SaunaGrow oraz ludzi, którym nie jedna już firma 'urosła za szybko'.

Apr 26, 202226:16
36. Wizja, misja, strategia - jak i po co?

36. Wizja, misja, strategia - jak i po co?

Kiedy ostatnio zastanawialiście się nad tym dokąd zmierzacie jako organizacja i jak Wam idzie? Czy macie czasem wrażenie, że ciągle robicie więcej i więcej, ale Wasz cel się nie zbliża? A może zdarza Wam się zmieniać co chwila strategię i kierunki działań?

Dziś chciałabym Was zachęcić do tego zatrzymania się. Chciałabym żebyście przyjrzeli się swojej organizacji, ale też miejscu, gdzie jako organizacja chcecie być za jakiś czas. Chciałabym, żebyście przyjrzeli się swojej Wizji, Misji i strategii, a żeby Wam to ułatwić, trochę dziś o nich opowiem.

Apr 20, 202209:30
35. Edukacja, a życie zawodowe

35. Edukacja, a życie zawodowe

W dzisiejszym świecie już nie wystarcza to, czego nauczymy się w szkole czy na studiach. Dynamiczny rozwój technologii powoduje, że musimy ciągle się uczyć, zdobywać nowe umiejętności.  Warto się zastanowić, dlaczego i jak podejść do własnego rozwoju. Jak zwiększyć szanse na sukces w pracy i zwyczajnie czuć, że to co robimy dla siebie i innych ma głębszy sens?

Apr 12, 202211:32
34. Nowy Jednominutowy Manager

34. Nowy Jednominutowy Manager

Jeśli chcesz poznać bardzo dobry system zarządzania i relacji managerskiej, delegowania i motywowania pracowników - posłuchaj odcinka, w którym Natalia Laskowska i Bolek Drapella omawiają krótką i bardzo 'lekkostrawną', a jednocześnie bardzo kaloryczną książkę Kena Blancharda oraz Spencera Johnsona - Nowy Jednominutowy Manager.

Mar 22, 202218:27
33. Budowanie Zespołu

33. Budowanie Zespołu

Budowanie zespołu to temat rzeka i ogromne wyzwanie dla managera. Na efektywne budowanie zespołów składa się mnóstwo elementów i wymaga sporo pracy od managera. Jednak jeśli zdamy sobie sprawę z tego, po co budujemy zespół i jakie korzyści to nam przyniesie, to nie będziemy mieć żadnych wątpliwości, że jest to gra warta świeczki.

W poprzednich odcinkach, usłyszeliście trochę od nas o: istocie stawiania celów, tworzeniu relacji z pracownikiem, o motywowaniu, o prowadzeniu efektywnych spotkań… Delegowanie, czyli temat ostatniego odcinka zainspirował mnie do omówienia nieco szerzej tematu budowania zespołu. Jak wspomniałam ostatnio, żeby móc efektywnie delegować, trzeba mieć komu. A żeby mieć komu delegować i oddawać pewne odpowiedzialności, musimy efektywnie budować i zarządzać zespołem.

Mar 02, 202216:42
32. Delegowanie w Zespole

32. Delegowanie w Zespole

W dzisiejszym odcinku chciałabym poruszyć bardzo ważną kwestię - jedno z podstawowych zadań managera, które zdarza nam się trochę zaniedbywać. A mianowicie - delegowanie zadań.

I chciałabym rozpocząć od małego rachunku sumienia, zastanów się:

jak często wykonujesz zadania, które powinien wykonać ktoś inny? czy masz wrażenie, że niektóre zadania zrobisz zdecydowanie lepiej niż inni i dlatego robisz je sam? czy zdarza Ci się unikać delegowania, myśląc, że sam zrobisz to szybciej?

Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące - nie przejmuj się, nie jesteś w tym sam.

Dec 20, 202112:26
31. Jak prowadzić spotkania efektywnie?

31. Jak prowadzić spotkania efektywnie?

W tym odcinku dowiesz się sporo o efektywnych spotkaniach. Wielu z nas, szczególnie managerów, ale nie tylko, dochodzi do takiego momentu w życiu zawodowym, kiedy mamy wrażenie, że nasza praca to ciągłe spotkania. Często przerabiamy to na własnej skórze, że w zasadzie od 9 do 17 uczestniczymy w przeróżnych spotkaniach, a dopiero po 17tej możemy skupić się na swoich innych zadaniach. Nie jest to najlepsze wykorzystanie czasu, dlatego dobrze jest raz na jakiś czas zrobić taki przegląd spotkań, w których uczestniczymy i zastanowić się po co je organizujemy - jaką wartość mają one wnieść, co przez te spotkania chcemy osiągnąć. W tym odcinku dowiesz się jak przygotować i prowadzić efektywne spotkania

Aug 04, 202113:42
30. Transparentność w biznesie

30. Transparentność w biznesie

Tematem dzisiejszego odcinka jest transparentność w biznesie. I po raz kolejny, to o czym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć jest odpowiedzią na potrzeby, z którymi spotykamy się na co dzień w pracy z różnymi ludźmi, z różnymi organizacjami...

Mówiąc o transparentności w biznesie, możemy wyróżnić 3 główne obszary, gdzie ta transparentność jest bardzo ważna. Jest to: rekrutacja, komunikacja wewnętrzna oraz komunikacja zewnętrzna. Ja dziś skupię się na dwóch pierwszych obszarach, czyli na tym, co w dużej mierze wpływa na kulturę organizacyjną, ale również na rozwój firmy. I, co równie ważne, na zadowolenie zarówno pracowników jak i pracodawcy.

Jun 10, 202111:07
29. Spotkania 1-1 - jak i po co rozmawiać z pracownikiem?

29. Spotkania 1-1 - jak i po co rozmawiać z pracownikiem?

Dlaczego i w jaki sposób jako managerowie powinniśmy rozmawiać z pracownikami? Posłuchaj tego odcinka aby poznać sekrety budowania motywacji i zwiększania efektywności pracowników przez właściwe zbudowanie relacji na linii manager-podwładny. Natalia Laskowska w tym epizodzie opowiada o tym na co zwrócić uwagę przy spotkaniach jeden na jeden, czemu one tak naprawdę służą. Czy na pewno robisz to właściwie?

Mar 24, 202112:12
28. OKR - mądre zarządzanie przez cele - Natalia Laskowska

28. OKR - mądre zarządzanie przez cele - Natalia Laskowska

Objective Key Results - odcinek, w którym Natalia Laskowska, mentor SaunaGrow.com wyjaśnia czym jest zarządzanie przez cele w oparciu o narzędzie OKR, czyli Cele i Kluczowe Rezultaty. Doskonałe narzędzie używane w firmach takich jak Google, Booking-com, Allegro czy OLX, zdecydowanie najbardziej popularne wśród nowoczesnych firm, również z uwagi na swoją prostotę i walory wspierające komunikację wewnętrzna w szybko rosnących firmach.

Mar 09, 202115:57
27. Czym jest UX, a czym UI? Rozmowa z Krzysztofem Stola, CEO Blue Owl

27. Czym jest UX, a czym UI? Rozmowa z Krzysztofem Stola, CEO Blue Owl

Często słyszysz UX to, UI tamto... ale czym się różnią te terminy, sfery? O User Experience, User Interface, ale nie tylko - Bolek Drapella z SaunaGrow.com rozmawia z Krzyśkiem Stola, CEO Blue Owl eCommerce Software House.

Dowiesz się na co zwracać uwagę, jak budować właściwie priorytety myśląc o użyteczności Twojej strony, produktu. Zapraszamy!

Feb 08, 202139:34
26. e-commerce dobre przykłady i błędy
Aug 21, 202017:21
25. e-commerce dla zaawansowanych
Aug 06, 202010:25
24. e-commerce dla początkujących
Jul 20, 202019:34
23. Efektywna komunikacja w zespole

23. Efektywna komunikacja w zespole

Jak często zadajesz sobie pytanie: 'czy moglibyśmy komunikować się lepiej'? albo 'Dlaczego oni nie słuchają?'. Wysłuchaj tego krótkiego odcinka o tym jak można komunikować się lepiej w zespole. Bardzo prosta rada. Do wdrożenia natychmiast po wysłuchaniu.

Jun 08, 202013:09
22. Koszty odejścia pracownika

22. Koszty odejścia pracownika

Ile kosztuje firmę odejście pracownika? Jak istotne jest właściwe zrekrutowanie osoby, która będzie pasowała do naszego zespołu? Ten krótki odcinek pomoże Ci zrozumieć 7 podstawowych grup kosztów związanych z odejściem członka zespołu (czasami spowodowanym błędem rekrutacyjnym, lub niedofinansowaniem procesu rekrutacji). 

Jun 02, 202010:54
21. Struktura udziałów firmy w czasie

21. Struktura udziałów firmy w czasie

Jak bardzo istotne jest właściwe zaplanowanie i zapanowanie nad strukturą udziałów w rozwijającej się firmie? Jak zadbać o to, aby nie usłyszeć od funduszu Venture Capital, że jesteśmy spółką 'nieinwestowalną’? Posłuchaj 19 minutowej pigułki moich 20 letnich doświadczeń w pozyskiwaniu oraz inwestowaniu funduszy w szybko rosnące firmy. Po wysłuchaniu tego odcinka, warto również posłuchać odc. 20, gdzie rozwijam temat zmian w strukturze organizacyjnej szybko rosnących firm.

May 28, 202019:49
20. Struktura w szybko rosnącej organizacji

20. Struktura w szybko rosnącej organizacji

Jak i czy powinna zmieniać struktura firmy w szybko rosnącej organizacji? Odcinek powstał na bazie doświadczeń w kilku firmach, w tym AirHelp i Morizon, gdzie miałem okazję uczestniczyć w bardzo dynamicznym wzroście obu firm. Podcast poniekąd 'na życzenie' jako wybrany w ankiecie na grupie Rozmowy o Startupach: https://bit.ly/3c0gsco . Zapraszam do dalszego głosowania w ankiecie - nagram kolejne odcinki dla najbardziej popularnych tematów. 

May 25, 202011:57
19. Pytanie o radę

19. Pytanie o radę

Jaki ma sens pytanie moich potencjalnych lub obecnych klientów o radę? Proś o radę, dostaniesz pieniądze. Proś o pieniądze, dostaniesz radę. Zapraszam do wysłuchania krótkiej, jak sesja saunowa, refleksji w temacie zasięgania opinii innych przy tworzeniu własnej usługi czy produktu.

May 21, 202010:51
18. Product - market fit - rozmowa z Antonem Kovalem

18. Product - market fit - rozmowa z Antonem Kovalem

Dlaczego warto zawczasu pomyśleć o tym, czy nasz produkt/usługa faktycznie są potrzebne? 

Jak zwiększyć szansę powodzenia w biznesie przez odpowiednie zadanie sobie pytania i właściwe szukanie odpowiedzi?   

Zapraszam do rozmowy z Antonem Kovalem z Develocraft.com inspiracją do rozmowy jest bardzo ciekawy artykuł, który polecam: https://develocraft.com/resources/guides/what-is-market-fit-why-does-it-matter-and-how-can-i-get-it

May 07, 202040:45
17. Wielowymiarowe znaczenie filantropii
Apr 27, 202012:24
16. Wyznaczanie celów

16. Wyznaczanie celów

Jak podejść do wyznaczania celów sobie i pracownikom w firmie, dla całego zespołu? Bardzo ciekawą dyskusje na ten temat zapoczątkował Marcin Majchrzak z Harmonyteam (polecam lekturę: http://bit.ly/o-celach-na-linkedin). Ten temat, pierwotne podejście Marcina oraz bardzo ciekawe komentarze zainspirowały mnie do zebrania myśli w tym obszarze i podzielenia się nimi z Wami w tym odcinku. Zapraszam!

Mar 06, 202018:42
15. Finansowanie biznesu - kompendium

15. Finansowanie biznesu - kompendium

Jak podejść do finansowania start-up'u lub już rozwiniętego biznesu? Od czego zacząć, co przemyśleć, na co uważać? Zapraszam do wysłuchania odcinka podcastu SaunaGrow, który pomoże podejść do tematu finansowania biznesu mądrze. Praktyczne porady wynikające z wieloletniego doświadczenia zarówno od strony pozyskiwania środków jako firma, jak również z punktu widzenia funduszu Venture Capital. 

Feb 27, 202032:47
14. Co jest potrzebne do sukcesu w biznesie - wywiad
Jan 12, 202053:56
13. Wspieraj decyzje danymi - zawsze.

13. Wspieraj decyzje danymi - zawsze.

Jak często decyzje w Twojej firmie są podejmowane w oparciu o dane? Jak często jest to jedynie intuicja? Poprawiacie coś, ale na ile się to udało? Skąd masz wiedzieć, że biznes idzie w dobrą stronę w odpowiednim tempie? Zapraszam do wysłuchania podcastu o byciu 'data driven'. Jak to robić i dlaczego to jest w ogóle istotne?

Jan 02, 202016:12
12. Nie automatyzuj za szybko

12. Nie automatyzuj za szybko

Czy to już czas, aby w Twojej firmie zagościła sztuczna inteligencja (AI), aby maszyny same się uczyły (ML), czy to moment, aby inwestować w automatyzacje? Posłuchaj, warto.

Dec 16, 201916:33
11. Jak ogarnąć 100 pomysłów?

11. Jak ogarnąć 100 pomysłów?

Czy również Wy macie w swoim zespole wyzwanie polegające na właściwym ogarnięciu wielu pomysłów? Wydaje się Wam, że macie za mało zasobów? Zachęcam do wysłuchania odcinka, który pomaga zespołom lepiej zorganizować szeroki strumień pomysłów, nie przez jedynie ustawienie tamy... ale zbudowanie na niej elektrowni wodnej :). Miłego słuchania!

Dec 10, 201920:04
10. Różnorodność - słynne 'diversity' - po co to komu?

10. Różnorodność - słynne 'diversity' - po co to komu?

Dużo się mówi o Diversity (różnorodność), szczególnie w kontekście zawodowym, firm, start-upów, kadry managerskiej, itd. Ale co to jest i po co to komu w ogóle jest potrzebne? Myślałem, że to jest dość jasne... wspomniałem o tym mocno w wywiadzie dla MamStartup http://bit.ly/mamstartup-drapella-diversity, ale później rozgorzała dyskusja na grupie Rozmowy o Start-upach na FB: http://bit.ly/FB-diversity. Stąd pomysł, potrzeba nagrania dzisiejszego odcinka. Pozdrawiam!

Dec 06, 201918:00
9. O równowadze

9. O równowadze

Odcinek o różnorodności i równowadze w życiu zawodowym, prywatnym i o tym co z tego wynika. Jakie 3 nogi warto mieć w życiu? Czy w Twoim też tak postrzegasz świat? Daj mi znać po wysłuchaniu tego odcinka - najlepiej w formie wiadomości głosowej.

Dec 03, 201919:17
8. O zakładaniu

8. O zakładaniu

Co warto, a czego nie warto zakładać? Nie jest to odcinek o modzie (pozdrawiam https://mariezelie.com/), ani też o zakładaniu biznesu czy rodziny. To jest odcinek o zakładaniu dobrych intencji oraz o nie zakładaniu tego, co często zakładamy, a czego zakładać nie powinniśmy. Zapraszam do wysłuchania podcastu o zakładaniu. Zakładam, że będzie się Wam podobał :)

Nov 29, 201916:57
7. Zarządzanie odchodzeniem pracowników
Nov 26, 201922:30
6. F.U.E.L. - świetny sposób na trudne rozmowy
Nov 22, 201912:28
5. Znaczenie celu istnienia firmy
Nov 20, 201910:25
4. Znajdź drugą osobę w innej organizacji

4. Znajdź drugą osobę w innej organizacji

Dlaczego warto zadbać o rozwój swój i wyższej kadry managerskiej poprzez zachęcanie osób do szukania swoich odpowiedników w innych firmach?
Nov 18, 201916:46
3. Wspieranie pracowników

3. Wspieranie pracowników

Dlaczego wspieranie pracowników, członków zespołu jest takie ważne? Co to daje założycielom firm, managerom? 

Nov 18, 201915:60
2. Czym jest SaunaGrow?

2. Czym jest SaunaGrow?

Zanim przejdę do konkretnych tematów, chciałbym powiedzieć Ci czym jest SaunaGrow. Nadanie kontekstu dla tego podcastu jest dość istotne z uwagi na poruszane w nim tematy, formę oraz gości.

Nov 18, 201909:20
1. Powitanie

1. Powitanie

O czym jest podcast Rozmowy Saunowe, czego możesz oczekiwać w tym miejscu?

Nov 18, 201900:51