Skip to main content
Spotify for Podcasters
בית ספר לשיווק - שהם לוי ואורחים

בית ספר לשיווק - שהם לוי ואורחים

By Shoham Levy

הפודקאסט בית ספר לשיווק ידון בכל הסוגיות הכי חשובות בשיווק של עסקים, ארגונים וחברות.

נייצר דיונים מעמיקים שמטרתם להשיא ערך, ללמד ולסייע לכל מי שנדרש לסוגיות שונות בעולמות השיווק.

נתמקד רבות בעולמות הדיגיטל, רשתות חברתיות, חידושים, שינויים ועדכונים שוטפים. נצלול לעולמות השיווק האורגני והממומן כאחד כשהדגש תמיד יהיה על בניית מותג והחשיבות שבבניית מותג.
Currently playing episode

פרק 6 - מה זה בכלל יחסי ציבור, מה חברות יכולות להשיג באמצעותם ואיך להפוך אותם לאפקטיביים?

בית ספר לשיווק - שהם לוי ואורחיםOct 21, 2022

00:00
35:09
פרק 18 - סינרגיה בין נכסים דיגיטליים, מהי ואיך מייצרים אותה כמכפיל כוח?

פרק 18 - סינרגיה בין נכסים דיגיטליים, מהי ואיך מייצרים אותה כמכפיל כוח?

אחד הנושאים החשובים ביותר בשיווק, היא היכולת לבנות משפכים.


מבלי לבנות משפכים, הלקוחות יפגשו אותנו לעתים פעם אחת בלבד, ונפסיד את היכולת ליזום איתם מפגשים נוספים גם בעתיד ואז להביא אותם להיות לקוחות משלמים.


הבעיה בכל זה, היא שמרבית החברות מציעות משפכי שיווק "מציקים" במקום משפכי שיווק נעימים שמייצרים לקהל הלקוחות הרבה מאוד ערך. הוא יהיה כל כך גבוה, שהם מיוזמתם יתקשו להגיד לנו "לא" ויזמו בסוף מצידם את הפניה והרצון לעשות איתנו עסקים.


אז איך למשל משתמשים בפודקאסט כדי שיהפוך להיות מנוע שמזין את הניוזלטר שלנו?


כיצד להשתמש בקהל שמגיע לאתר שלנו, לצבוע אותו להציג לו ערך נוסף למשל בקמפיין פייסבוק?


איך נוצרת אותה סינרגיה מדהימה שמביאה לנו עוד ועוד לקוחות?


כל אלה ועוד בפרק 18 של הפודקאסט בית ספר לשיווק.

Aug 12, 202314:45
פרק 17 - מדוע הפרק הראשון בפודקאסט ייקבע את מידת ההצלחה שלו?

פרק 17 - מדוע הפרק הראשון בפודקאסט ייקבע את מידת ההצלחה שלו?

הפרק הזה בפודקאסט מדבר על כך שחשיבות הפרק הראשון בפודקאסט שלכם עולה: עוצמת ההפצה, תוכן ואיכות הסאונד וההפקה (אלה הגורמים שישפיעו הכי הרבה).


אם בעבר היה אפשר להתחיל פודקאסט עם פרק ראשון טוב מספיק ואחר כך להשתפר עם הזמן, כיום הגישה הזאת מתחילה לפנות מקום לגישה החדשה שרווחת בקרב אנשי המקצוע והיא:פרק ראשון כמפתח הדירוג לפרקים הבאים.הגישה של חשיבות הפרק הראשון ובמיוחד במיוחד עוצמת ההפצה שלו, הופכת יותר ויותר למובילה, בגלל העובדה שקצב הגידול בפודקאסטים החדשים הולך וגובר.


התחרות עולה. חד וחלק.למרות זאת,עדיין, שנת 2023 היא לדעתי אחת השנים הכי טובות מעולם להתחיל איתן פודקאסט.אני צופה שבשנת 2024 יתחיל להיות צפוף מדי.החל מהשנה הבאה חברות שיתחילו פודקאסט יצטרכו לפגוע בול בעצב העמוק של הקהל כדי להגיע גבוה בדירוגים של Chartable שכאמור נגזרים מספוטיפי ואפל.


מתי נראה בעולם הפודקאסטים את החברות הגדולות באמת?


לצערנו, מרבית החברות הגדולות ניזונות מגישות שגויות לגבי פודקאסט והיא הראייה של פודקאסט ככלי פרסום ולא ככלי תוכן וערך. לעתים היא רווחת בקרב האנשים שמייעצים להם וזאת מתוך חוסר ידע ובאמת חבל לכולם.החברות שמתחילות פודקאסט, נוטשות אותו בחלקן, כי לא מפצחות את התוכן, המאזינים מתאכזבים ממותגים גדולים וככה כל שרשרת הערך נפגעת. יש מקום רב לחברות הגדולות במשק בעולמות הפודקאסטים.תזכרו שפודקאסטים זה מקצוע, מי שלא עמד מאחורי כמה הצלחות, לא יהיה לו ידע מספיק עמוק כדי לסייע לכם. מה שנקרא Track Record.


מהם שלושת הדברים הכי חשובים שצריכים לקחת בחשבון בפרק הראשון?


חלקם לא יהיו טריוויאליים לרוב האנשים ואני דווקא מדרג אותם לפי עוצמת ההשפעה שלהם על דירוג הפרק במנועים האורגניים.(כזכור, 90% מכוח של פודקאסט מגיע בדרכים אורגניות. אורגני זה לא העלאה מפרופיל פייסבוק, ניוזלטר ואחרים, אלה נחשבים כלי Pull):1. יכולת הדחיפה להאזנות בכל הנכסים הדיגיטליים בפרק הראשון, היא זאת שתקבע במידה רבה את הדירוג שלכם ב-Chartable לסוגיו, שהוא נגזר מדירוגי Spotify ודירוגי Apple Podcast (יחד הם לעולם יהווה 70% מההאזנות בישראל!!!).


מה זו יכולת הדחיפה - זו היכולת לייצר כמה שיותר האזנות דרך עידוד האזנות. היצירה הזו תביא לעתים לפי 10 האזנות אורגניות ממנועי הדירוג.


למשל, הצלחתם להביא 200 האזנות בדחיפה, הם יתורגמו אם הגעתם למקומות ראשונים בדירוגים ל-2,000 האזנות. זה קרה לאחרונה בכמה פודקאסטים שהושקו.2. איכות התוכן - אני בכוונה מבדיל מאיכות ההקלטה. אני לא בעד, אבל ראיתי גם פודקאסטים שהוקלטו בזום ובגלל תוכן איכותי הצליחו מאוד. איכות התוכן תקבע את הנטישה, ככל שתהיה פחות נטישה, כלומר שימור גבוה יותר, כך הפרק יישאר גבוה בדירוג וכך הוא יקבל, יותר עוקבים והאלגוריתם של אפל או ספוטיפי יבין שקורה שם משהו וישאיר אותו גבוה. זה כמו שיר שהכי אוהבים במצעדים.

3. איכות הסאונד וההפקה - הפקה באיכות גבוהה תשפיע בסופו של דבר על 1 ועל 2. הרי מאזין מרוצה ישתף את הפרק עם חבר או מכר, בקבוצת ווטסאפ וכן אמצעים כאלה ומשם תבוא עוד תנועה שאפשר להגדיר אותה כאורגנית אבל לא כזו שנובעת מהדירוגים. התנועה הזו גם תתורגם לדירוגים. כשאני מדבר על איכות ההפקה, זה נוגע במונח של "חוויה", "ערך", לימוד ועוד שמאזינים אוהבים לקבל אותם מפודקאסט.

Aug 06, 202321:50
פרק 16 - השיווק כהשקעה המאפשרת דחיית מס ובניית המוניטין ועל הקשר לתכנון פיננסי

פרק 16 - השיווק כהשקעה המאפשרת דחיית מס ובניית המוניטין ועל הקשר לתכנון פיננסי

הפרק מסביר איך ההוצאות שלכם על שיווק מסייעות בדחיית מס ותכנון פיננסי בחברה בע"מ או עוסק מורשה?

הרבה פעמים בעלי עסק לא תמיד יורדים ממש לעומק למשמעות של השקעות נכונות בשיווק.


איך אתם דוחים תשלומי מס כתוצאה מהשקעה בשיווק?

 

זה עובד ככה: במקום לשלם היום במזומן על יתרת הרווחים שלכם מיסים, אתם למעשה משקיעים אותה בשיווק כדי ליהנות מהכנסות עתידיות. זו למעשה השקעה לכל דבר, השקעה בהגדלת ההכנסות העתידיות שלכם ובעצם ב"רכישת מרכיב ביטוח".

 

על כל שקל שתשקיעו היום במזומן בשיווק, תקבלו 17-70 אגורות בחזרה לכיס!!!! כל עוד אתם עוסק מורשה ומעלה.

 

נניח השקעתם 100,000 שקל פלוס מע"מ השנה. 117,000 בסך הכל, תקבלו:

17,000 שקל בהחזרי מע"מ

0-53,000 – בין 0 שקלים בהנחה ואתם לא משלמים מס אפקטיבי ואין רווחים ועד 53,000 שקל במצב שבו אתם עוסק מורשה עם דרגת המס השולי הגבוהה ביותר ועוד 3,000 שקל חיסכון במס ייסף.

 

מדוע בהשקעה בשיווק יש גם מרכיב של רכישת ביטוח לחברה?

 

אם נרד רגע למובן העמוק של ביטוח, יהיה אפשר להבין זאת בנקל. ביטוח זו הוצאה שבאה להגן עלינו מפני קטסטרופות. מרבית האסונות העסקיים לא ניתנים לחיזוי. לא מדובר בביטוח עסקי מסוג גניבה או שריפה, סייבר ואחרים. אלא סוג של ביטוח הכנסות שלא נקבל עליו תמורה מחברת הביטוח, אלא עבור עצמנו.


אסביר מדוע השקעות חכמות בשיווק הם סוג של ביטוח לעסק. בנייה של נכסים דיגיטליים תאפשר לכם לצלוח תקופות מדבר ומשברים כמו קורונה, משברים כלכליים שבהם יש ירידה בפעילות הכלכלית, מאחר והתשתיות שתבנו, יסייעו לכם בהקמת מותג ובניית מוניטין, שיאפשרו לכם לקבל פניות והפניות.

 

מה היתרונות המיסויים של השקעה בשיווק ואיך הם מסייעים בדחיית מס?

 

השקעות שמוכרות כהוצאות – לפחות חלק מההשקעות שתבצעו מחשבון העסק לא יוכרו לכם כהוצאות, אבל שיווק זו הוצאה מוכרת ב-100% וממנה אתם מקבלים בחזרה 40% כחברה.

 

אם אתם עוסק מורשה ונמצאים במדרגת מס גבוהה תוכלו לקבל אפילו 40%-70% בחזרה במזומן (מע"מ של 17%, ועוד מדרגת המס שבה אתם נמצאים. למשל במדרגת מס של 53% שבה משלמים מס ייסף תקבלו 70% בחזרה על בהוצאה על השיווק שלכם, כולל 17% של המע"מ).

 

דחיית מס היום – אתם משתמשים למעשה בכסף שהייתה אמורים לשלם עליו מס הכנסה, ומשתמשים בו כדי לשלם לספקי השיווק שלכם. זה בלתי נתפס כחושבים על זה לעומק. באמת. בעת תשלום ההוצאה, המדינה אומרת לכם שהיא מכירה בהשקעה שלכם ובפועל מאפשרת לכם לשלם במקום מס אליה את הכסף לספק שמקדם לכם את המותג. המדינה משתתפת בהוצאות שלכם על שיווק, אני בטוח שרוב האנשים לא חושבים על זה לעומק.

 

הגדלת הכנסות עתידיות ושוב אלמנט דחיית מס – פעם שנייה אתם למעשה אומרים לעצמכם, אני אקבל את זה בהכנסות עתידיות ולכן אתם דוחים את המס ושוחקים את הערך הנוכחי שלו. תזכרו מס שנדחה הוא מס שנחסך. למעשה אתם מקבלים את ההכנסות הללו בעתיד ושוב משקיעים בעתיד בשיווק יותר ויותר ושוב דוחים את המס ודוחים אותו כמה שרק ניתן. זה הבסיס של תכנון פיננסי.

 

מוניטין, ביצור המותג ובידול – מותג חזק שווה לכם בהכנסות עתידיות. לא רק היום, אלא במיוחד בעתיד. בנייה של שם מוכר בתעשייה שלכם, לוקחת שנים על גבי שנים, לא משנה כמה אתם משקיעים כיום בשיווק. אבל אם אתם מייצרים השקעות חכמות בשיווק, כמו פודקאסט, יחסי ציבור, ובנייה של נכסים דיגיטליים. בנוסף, אתם משקיעים כדי לבנות מוניטין.

 

שנת 2023 עוד מעט מסתיימת לה, תחשבו איך אתם משקיעים בשיווק.

Aug 05, 202322:15
פרק 15 - התובנה המסקרנת של מנהלת השיווק שהתייאשה מלהשקיע רק בהבאת לידים שבקצה המשפך

פרק 15 - התובנה המסקרנת של מנהלת השיווק שהתייאשה מלהשקיע רק בהבאת לידים שבקצה המשפך

הלידים מגיעים קרים ולא מתלהבים מהמותג שלכם? לאיזו חברה זה בעצם לא קרה? הבעיה הזאת מתרחשת אצל חברות רבות, אבל רק מעטות באמת עושות עם זה משהו. רק מעטות בכלל מודעות לבעיה. בואו נודה על האמת, רוב החברות בטוחות שהם יודעות להביא את הלקוחות בפעולות של קצה משפך המכירה. וזו התוצאה, מותגים מייצרים מעט מאוד תוכן איכותי לקהלי היעד והרבה מאוד פרסומות חסרות ערך. התוצאה היא שבתחומים מורכבים ועמוקים מקבלים הרבה לידים אולי, אבל הם למעשה לא יודעים את ההבדלים בניכם לשאר החברות ומתלבטים האם לסגור. בפרק הסברתי על השיחה המרתקת שהייתה לי עם אותה מנהלת שיווק ועל איזה שינוי היא הולכת ליישם. אז מוזמנים לפרק מרתק ומלא ערך.

Jun 17, 202326:58
פרק 14 - ההרצאה המלאה מהכנס "עסקים עושים פודקאסט" - איך עושים כסף מפודקאסט?

פרק 14 - ההרצאה המלאה מהכנס "עסקים עושים פודקאסט" - איך עושים כסף מפודקאסט?

הריבוי הגדול מאוד של הפלטפורמות השיווקיות יוצר בלבול וחוסר פוקוס אצל עסקים. כשמגיעים אליהם משווקים שונים אז כל אחד טוען, בהתאם לאינטרס שלו כי כדאי להם להשקיע בפלטפורמה מסוימת שהיא באמת תהיה הדבר הבא. הם מצליחים לשכנע את בעל העסק שזהו, הנה נפתחו שערי השמיים שינחיתו אינספור לידים והזדמנויות מכירה.

הבידול והפיזר הזה לא מאפשר לעסק להתמקד במה שבאמת מביא את הלקוחות אליכם וזהו המיתוג. המיתוג שלכם הוא הדבר החשוב ביותר הוא נושא שבו בלי להרגיש אתם משקיעים הכי פחות. פודקאסט משלכם הוא באמת הדרך לעשות כסף מהעסק שלכם, הוא זה שיחבר אליכם את הקהל בדרך שאתם לא מכירים, בצורה עוצמתית ואפקטיבית. אז אתם מוזמנים לשמוע את ההרצאה המלאה שלי בנושא בפרק פודקאסט. ממליץ להאזין לפרק הזה בספוטיפי כדי לראות את הוידאו והמצגת.

Jun 17, 202332:30
פרק 13 - חשיבות העבודה המשולבת של שיווק, מכירות ושירות לקוחות - מדוע היא קריטית לכל בעל עסק?

פרק 13 - חשיבות העבודה המשולבת של שיווק, מכירות ושירות לקוחות - מדוע היא קריטית לכל בעל עסק?

למרות שאנחנו אנשי שיווק, אחד הדברים החשובים לנו יותר מכל היא לדעת שהמאמצים שלנו הניבו פרי.

אנחנו רוצים לדעת שאנשי המכירות הצליחו לייצר סגירות והכנסות מאותם הזדמנויות מכירה שאנחנו הבאנו אליהם. שהזדמנויות המכירה הללו היו אפקטיביות במידה רבה.

הרבה מאוד ארגונים מקלים מאוד ראש על הסנכרון שבין אנשי שיווק, מכירות ושירות שזהו למעשה משולש הערך של כל עסק. ככל שנשפר את הסנכרון בין אנשי השיווק, מכירות ושירות, נוכל לשפר את דעת הקהל עלינו כעסק ונוכל לייצר לכל המעגל יחד הזדמנויות טובות הרבה יותר. השיווק יידע במה להשקיע משאבים, המכירות יגדילו את אחוזי הסגירה ואנשי השירות יצליחו לשמר יותר לקוחות.

Apr 02, 202323:23
פרק 12 - למה אתם חייבים לבחור את הלקוחות שלכם כדי לצמוח נכון יותר בטווח הארוך?

פרק 12 - למה אתם חייבים לבחור את הלקוחות שלכם כדי לצמוח נכון יותר בטווח הארוך?

כדי להצליח בעסק ובשיווק של העסק שלכם, עליכם מראש לבחור בקהל היעד ובלקוחות שלכם. ככל שתבחרו ותתמקדו יותר בלקוחות הרווחיים יותר ואלה שיוכלו לייצר לכם את ההפניות הנכונות, כך תצליחו לצמוח בצורה נכונה יותר.

כשאתם בוחרים בסוג לקוחות לעסק שלכם, אתם בוחרים למעשה את אסטרטגיית הצמיחה העתידית (מאין יגיעו ההפניות), אתם בוחרים את שיעורי הרווח הגולמי. ככל שהלקוחות שלכם יהיו עשירים יותר, כך תצליחו לייצר רווחיות גבוהה יותר.


מה זה אומר שאנחנו הולכים לסרב לסוג לקוחות מסוים? או שפשוט נבחר להתמקד יותר בקהל הלקוחות שאנחנו רוצים. איך אנחנו כעסק קטן יכולים לסרב לקבל עסקים? לא נסרב כדי לקבל עסקים, אבל נבחר את התכנים והמיקוד בנושאים שונים בנושאים הרלוונטיים לקהלים שאנחנו רוצים.


מדוע הבחירה בקהל יעד מצומצם וספציפי תביא לי את הערך הגבוה ביותר? נוכל לייצר מיקוד, ידע ומומחיות.


כיצד בחירה בקהל יעד תקבע את רווחיות העסק שלנו? המסרים השיווקיים שלנו בקהל היעד, משפיעים על המיתוג שלנו ועל קהלי היעד שלנו. אם נבחר במסרים ובקהל יעד של סקטור הלקוחות העשירים יותר, היא תקבע לנו ותייצר לנו רווחיות גבוהה יותר מכל לקוח. הבחירה בקהלים הנכונים והמכניסים לנו, היא תוביל את הרווחיות והצמיחה של העסק בצורה נכונה יותר, במיוחד ככל שאנחנו מדברים על סקטור השירותים.

Apr 01, 202327:17
פרק 11 - מחסור בתקציבי שיווק ולמה חשוב לגייס חלק קטן מהזמן שלכם כדי לסייע?

פרק 11 - מחסור בתקציבי שיווק ולמה חשוב לגייס חלק קטן מהזמן שלכם כדי לסייע?

אין כמעט עסק שלא נתקל בבעיה של מחסור בתקציבי שיווק, כסף תמיד יהיה חסר בשלבים הראשונים של עסקים, אבל השאלה היא מה אתם עושים עם זה.

לא רבים חושבים על זה, אבל, המחסור הזה יכול לקבל מענה מסוים דרך עזרה של הבעלים של העסק, אפילו שיש לו מחלקת שיווק שלמה וזרוע שיווק שלמה. הרבה מאוד בעלי עסקים מרגישים עסוקים מדי או לא פנויים כלל כדי לסייע במאמצי השיווק וזו טעות.

לא משנה מה גודל העסק שלכם, היכולת של המנכ"ל הבעלים של היחידות העליונות בעסק כדי לסייע במאמצי השיווק היא שרירה וקיימת. במקום להגיד לעצמכם בתור מנכ"לים או כל זרוע אחרת בארגון כי השיווק זהו לא התפקיד שלי, חשוב מאוד שאותם בעלים יקדישו לפחות שעה וחצי בשבוע כדי לסייע למחלקות וזרועות השיווק שלכם עם תוכן שאתם מפיקים בעצמכם כדי לסייע להם במילוי המשימה שלהם. 

על מה עוד דיברנו בפרק:

1. מדוע חשוב שכל בעל חברה או עסק יקדיש לפחות שעה וחצי בשבוע לשיווק?
2. איך הופכים להיות יצרני התוכן של עצמנו כעזר לכל מחלקות ותהליכי השיווק?

3. מדוע כדאי לכם לקנות מצלמה מקצועית ולהתחיל לצלם את עצמכם?
4. האם מספיקה מצלמה של הסמארטפון כדי להתחיל להעלות סטורי ורילס מהפרופיל הפרטי שלכם? 

Mar 26, 202329:45
פרק 10 - מה ההבדל בין אסטרטגיית פרסום Pull לאסטרטגיית פרסום Push ומתי כדאי להשתמש בכל אחת?

פרק 10 - מה ההבדל בין אסטרטגיית פרסום Pull לאסטרטגיית פרסום Push ומתי כדאי להשתמש בכל אחת?

כשאנחנו רוצים לענות על ביקוש של מישהו ומעניקים לו תשובה על מילת החיפוש שלו למשל במנוע החיפוש של גוגל, הרי שמדובר באסטרטגיית Pull, אנחנו רוצים לתת לו מענה על מוצר שחיפש. דמיינו את עצמכם בחנות או במסעדה מחפשים משהו מהמוכר, הרי שהוא צריך להציע את מרכולתו ופחות למכור בתחילה, הוא עונה לכם על צורך קיים.


לעומת זאת, כשהמוכר רוצה להציע לכם מוצר נוסף על זה שחיפשתם, למשל הוא רוצה להציע לכם מבצע, הרי שהוא דוגל באסטרטגיית Push מלשון של דחיפה, הוא מנסה לדחוף לכם מוצר מסוים שלא התכוונתם לקנות מלכתחילה. עם זאת, יש הרבה מוצרים שאין להם בכלל ביקוש טבעי משמעותי למשל ביטוח. רוב האנשים לא באים ומחפשים לרכוש ביטוח אלא הסוכן הוא זה שמציע להם אותו. 

Feb 19, 202322:19
פרק 9 - מדוע חשוב להשתמש בכלי מדידה כמו Google Search Console ו-Google Analytics באתר האינטרנט שלכם?

פרק 9 - מדוע חשוב להשתמש בכלי מדידה כמו Google Search Console ו-Google Analytics באתר האינטרנט שלכם?

הרבה מאוד בעלי עסקים, ואפילו מנהלי שיווק של גופים וארגונים גדולים, תתפלאו, לא משתמשים נכון ומספיק בכלי מדידה באתר האינטרנט של הארגון הוא העסק.


ישנם הרבה בעלי חברות ועסקים אפילו של עשרות עובדים ומעלה שלא הקדישו אפילו 5 דקות בשנה שלמה, כדי להבין את הנתונים של הגולשים באתר שלהם. אין זה משנה אם יש להם אתר תדמית, אתר מכירות או כל דבר אחר. איכשהו בעלי חברות קטנות וגדולות סבורים שהנתונים הללו של הכניסות לאתר שלהם נשארים רק במחלקות השיווק ובשיח שלהם. אין ספק לא צריך לקחת למחלקות השיווק את העבודה, אבל כן כדאי להבין את הנתונים באתר שלכם.


הדרכים להבין אותם הם להתחבר לשני כלי מדידה שהפיקה ויצרה עבור כל בעל עסק ובחינם, גוגל. הכלי הראשון הוא Google Search Console והשני הוא Google Analytics

Feb 12, 202325:42
פרק 8 - מהי גישת שיווק הוליסטית ומדוע עסקים צריכים לאמץ אותה כדי לייצר אפקטיביות במכירות?

פרק 8 - מהי גישת שיווק הוליסטית ומדוע עסקים צריכים לאמץ אותה כדי לייצר אפקטיביות במכירות?

הרבה פעמים, אחת הטעויות המשמעותיות של בעלי עסקים ואפילו מנהלי שיווק היא התמקדות והשתעבדות לפלטפורמת שיווק מסוימת, למשל לשיווק בפייסבוק. הם ממוקדים בפלטפורמה וכיצד יפרסמו לקהל היעד באותה פלטפורמה ושוכחים ששיווק זה גם מיתוג או שמיתוג הוא גם מסע של לקוח וכיצד אנחנו עוטפים את הלקוח לא רק במודעות פרסומיות בפלטפורמה מסוימת.


הבחירה והמיקוד בפלטפורמה מסוימת כניסוי היא בדיוק הבעיה שעלולה להביא את הניסוי הזה להיכשל. היא מקור הטעות לפעמים ולא אותו קמפיינר שיבצע עבורכם את פעולות הקידום הממומן בפייסבוק או בכל פלטפורמה אחרת. לכן כאן חשוב ליישם את גישת השיווק ההוליסטית ולא גישת שיווק המבוססת פלטפורמה אחת בלבד. הכלים השלובים האלה בין הפלטפורמות השונות תוך ניצול היתרונות שלהם, הם אלה שיהפכו את שאר הפלטפורמות ליותר אפקטיביות.

Feb 03, 202318:48
פרק 7 - לינקדאין למתחילים ואיך לייצר שיווק אפקטיבי בלינקדאין ולהתקדם בקריירה ובעסקים?

פרק 7 - לינקדאין למתחילים ואיך לייצר שיווק אפקטיבי בלינקדאין ולהתקדם בקריירה ובעסקים?

לינקדאין נשמעת מעין רשת חברתית מקצועית כזו שהרבה מאוד עסקים או בעלי עסקים מדירים את עצמם ממנה.

כל זה בשעה שהיא יכולה לייצר לעסקים וחברות הרבה מאוד ערך ובמיוחד בכל הנוגע במיתוג אישי. הסטטיסטיקה מראה שהרבה מאוד אנשים לא מתחזקים את הפרופיל שלהם בלינקדאין כי הם חושבים שזה מיותר. אבל כמעט כל מי שבוחן אתכם הן כשכירים והן כעצמאים בודק את הפרופיל שלהם בלינקדאין, שהוא כמו קורות חיים דיגיטליים ברשת שיש לכל אחד מאיתנו.

אבל לא רק, הפרופיל בלינקדאין הוא אמצעי שיווק וחשיפה וכדאי להגדיל בו כל הזמן את החברים והעוקבים שלכם. אחרי שאתם מגדילים את החברים והעוקבים אתם יכולים גם להפוך ליוצרי תוכן, להעלות תוכן איכותי ומועיל לקהל היעד ובכך לשווק את עצמכם בצורה אפקטיבית ויעילה.

אז כדי ללמוד עוד על השיווק בלינקדאין אני מזמין אתכם להאזין לפרק הבא שרוצה להביא לכם המון ערך וידע כעצמאים ובעלי עסקים. 

Oct 22, 202250:26
פרק 6 - מה זה בכלל יחסי ציבור, מה חברות יכולות להשיג באמצעותם ואיך להפוך אותם לאפקטיביים?

פרק 6 - מה זה בכלל יחסי ציבור, מה חברות יכולות להשיג באמצעותם ואיך להפוך אותם לאפקטיביים?

יצרתי את הפרק הזה מאחר וחשבתי שיש פער גדול בין ההבנה של עסקים מהם יחסי ציבור, למוצר בפועל.

כמי שנמצא בתחום העיתונות ויחסי הציבור כבר 15 שנה, תמיד אני מוצא את הצורך להסביר לעסקים, ארגונים וחברות על מהות יחסי הציבור. איזה מטרות הם משרתים ומתי מפעילים אותם?

הפרק שיצרתי כאן הוא ממש על זמני ומטרתו להביא מקסימום ערך לעסקים שמעוניינים לייצר לעצמם קמפיין יחסי ציבור. אני חושב שככל שמבינים את המוצר טוב יותר, כך גדלים הסיכויים להשתמש בו ולהפעיל אותו בצורה הכי נכונה. 

Oct 21, 202235:09
פרק 5 - איך להתמודד עם מחסום תוכן ומחסום כתיבה ומדוע גם מנהלים בכירים צריכים לייצר תוכן?

פרק 5 - איך להתמודד עם מחסום תוכן ומחסום כתיבה ומדוע גם מנהלים בכירים צריכים לייצר תוכן?

מחסום תוכן וכתיבה הוא אחת הבעיות הכי גדולות של אנשי שיווק, יוצרי תוכן ובעלי עסקים. רבים מהם מתחילים ומפסיקים, מייצרים תוכן ואז מתייאשים מהתוצאות ולא מסופקים.

אבל הבעיה המרכזית היא שפשוט קשה לנו לכתוב ולפעמים גם הכתיבה לוקחת לנו הרבה מאוד זמן. אז התוצאה בהרבה מקרים שנעצרים ומפסיקים אותה.

יצירת תוכן ולא תוכן שיווקי היא הבסיס של שיווק בכל עסק. בלעדיה, פשוט תפספסו את קהל היעד שלכם שעליו דיברנו בפרק 5 ולא תגיעו אליו.

בפרק אנחנו משתפים בטיפים ובאמצעים שיעזרו לכם להתגבר אל מחסום תוכן וכתיבה כמו למשל לצרוך כמה שיותר תוכן בתחום שלכם. להאזין, לקרוא ולשמוע כמה שיותר אנשי תוכן אחרים מדברים וכך יהיה לכם כמה שיותר ידע ואינפורמציה שתסייע לכם בתהליך הכתבה.

אתם מוזמנים לקרוא ולשמוע על הדרכים להתגבר על בעיית מחסום התוכן.

Oct 17, 202223:36
פרק 4 - מדוע אתם צריכים דווקא פודקאסט ואיך להפיק פודקאסט בצורה הנכונה ביותר? חצי שעה מזוקקת

פרק 4 - מדוע אתם צריכים דווקא פודקאסט ואיך להפיק פודקאסט בצורה הנכונה ביותר? חצי שעה מזוקקת

הבאנו לכם חצי שעה של מקסימום פרקטיקה בנושא של הפקת פודקאסטים לעסקים. לא חסכנו את האג'נדה שלנו ולדעתנו פודקאסטים הם כלי השיווק הכי אפקטיבי לעסקים שמתמידים בו. סיפרנו שלא ניתקלנו כמעט מעולם באנשים שהתמידו ביצירת פודקאסט ולא הצליחו להפיק ממנו תועלת כלשהי. סיפרנו שמעטים הם האנשים שהתמידו ולא הצליחו לייצר מעורבות או תגובות כלשהן מפודקאסוט.


הסברנו מדוע אנשים שיצרו פודקאסט הצליחו להחזיר את ההשקעה ממנו פי כמה וכמה כשהם יצרו תוכן איכותי ותוכן שמדבר נכון אל קהל היעד הרלוונטי שלהם. כשאתם מתמידים בפודקאסט שלכם, בוחרים את הנושאים הנכונים ביותר, קהל היעד מצביע ברגליים ומאזין.

הנה כדוגמה, יש מעט פודקאסטים בתחום השיווק בישראל. די מפתיע, אנחנו מדברים על שיווק. הנה קפצתי למים בעצמי ויצרתי כבר 4 פרקים שכל המטרה שלהם להביא מקסימום ערך. ככל שתביאו יותר ערך ככה הפודקאסט ככלי בארגז השיווק שלכם יהיה יותר עוצמתי וההשקעה שלכם תחזיר את עצמה.


אז כמו שהבטחתי עוד כמה לינקים חשובים לכתבות מאתר הפינגוין בנושא של הפקת פודקאסט:


כמה פרקים לפרסם בפודקאסט שלכם: https://bit.ly/3ENptHT

איך לחבר את הפודקאסט שלכם: https://bit.ly/3ENc4j7

למה אתם צריכים מומחה פודקאסטים: https://bit.ly/3Tv4FJB

Oct 17, 202230:42
פרק 3 - המסע המתסכל והמתגמל של בעלי חברות ועסקים שמייצרים תוכן בעל ערך

פרק 3 - המסע המתסכל והמתגמל של בעלי חברות ועסקים שמייצרים תוכן בעל ערך

בפרק השלישי בחרנו לשוחח על אחת הבעיות המוכרות: אתם מייצרים תוכן בכמה פלטפורמות ומרגישים שהוא לא מבין דבר, שהתוכן לא מביא אליכם את הלקוחות החדשים שכל כך רציתם.


מצד אחד, כמו בכל תופעה, אסור להתעלם מהמצב. התוכן שלכם בטווח הארוך צריך לסייע לכם בבניית המותג, בחיזוק האמון עם לקוחות קיימים וחדשים וגם להביא אליכם עבודה ולקוחות חדשים. מאידך, למשל בפלטפורמה כמו פודקאסט. לוקח הרבה זמן לצבור קהל וקהלים ולהגיע אל אנשים. לצבור עוקבים, זה משהו שנבנה.

מהצד השני דיברנו על בעלי עסקים שהתוכן שלהם כן מצליח להביא להם פרנסה, אבל הם בוחרים להישאר במקום הנוח. הם בוחרים להישאר בפלטפורמות המוכרות ולא לתאגר את עצמם עם תוכן חדש כמו למשל וידאו ברשתות החברתיות. לא לאתגר את עצמם ולא להפיץ את התוכן שלהם בקידום ממומן. 

Oct 17, 202229:46
פרק 2 - מהו קהל יעד, כיצד נבין מי קהל היעד שלנו ומדוע הוא חשוב לבעלי חברות?

פרק 2 - מהו קהל יעד, כיצד נבין מי קהל היעד שלנו ומדוע הוא חשוב לבעלי חברות?

בפרק השני של הפודקאסט בית ספר לשיווק, אנחנו צוללים לאחד הנושאים הכי כואבים לעסקים: כשהם מפנים מאמצי שיווק למי שאינם בקרב קהל היעד שלהם.  בפרק למדנו מה זה בכלל קהל יעד?  כיצד לאפיין את קהלי היעד שלכם? מדוע אפיון של קהלי יעד הוא חשוב מבחינה עסקית? כיצד ניתן ללמוד על קהל היעד דרך שאלות? איך אפשר באמצעים דיגיטליים לקבל תובנות על קהלי היעד לשיווק טוב ויעיל יותר?  מוזמנים לבקר באתרים שלנו לשאלות, או כל דבר אחר: https://creativity-value.com/ https://penguin.org.il/

Sep 30, 202223:40
פרק 1 - מהו מותג ומדוע כל בעל עסק וחברה חייב להשקיע בבנייתו ולא רק בפרסום?

פרק 1 - מהו מותג ומדוע כל בעל עסק וחברה חייב להשקיע בבנייתו ולא רק בפרסום?

בפרק הסברנו את הטעות הקלאסית של מרבית העסקים: השקעה מוגברת בפרסום ללא חשיבה ותכנון אסטרטגי כיצד לבנות מותג. 

צללנו גם למספר דוגמאות כמו נייק שביצרה את המותג שלה בשנות ה-90 אחרי שגייסה את הספורטאי המחונן מייקל ג'ורדן. ההצלחה של נייק הייתה כה אדירה במהלך, כך שלא רק שנבנה מותג אלא נוצרה קטגוריה חדשה עם מכירות של מעל מיליארד דולר בשנה אחת.

מוזמנים לבקר באתרים שלנו כדי לקרוא עוד מאמרים ולהשכיל:

CReativity-value.com

https://penguin.org.il/

Sep 27, 202218:01