Skip to main content
Spotify for Podcasters
Skuteczny Plan - drogowskaz dla młodych przedsiębiorców

Skuteczny Plan - drogowskaz dla młodych przedsiębiorców

By Leszek W. Król

Nazywam się Leszek W Król od prawie dwóch dekad pasjonuje się nowymi technologiami aktywnie działając w ekosystemie startupowym. Właśnie dla Ciebie uruchomiłem "Skuteczny Plan" - drogowskaz dla młodych przedsiębiorców i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie. To rozmowy o aktualnych wyzwaniach dla firm, nowych technologiach, grywalizacji czy tematach związanych z budowaniem własnego produktu. Zależy mi na tym, by o skomplikowanych tematach opowiadać w przystępny sposób. Posłuchaj i zasubskrybuj podcasty "Skuteczny Plan" na swojej ulubionej platformie podcastów.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

05. Zasada 2 minut, czyli skuteczne zarządzanie czasem

Skuteczny Plan - drogowskaz dla młodych przedsiębiorcówJun 10, 2022

00:00
05:28
08. To nie cel się liczy

08. To nie cel się liczy

Żyjemy w świecie, który ma obsesję na punkcie szybkiej pracy i osiągania wyników. Jakie znaczenie mają tygodnie, miesiące, lata przy ciągle zmieniającym się targecie? W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się temu, co tak na prawdę jest ważne i determinuje nas do działania.
Sep 10, 202207:39
07. Technika skutecznego robienia postępów

07. Technika skutecznego robienia postępów

Każdy z nas ma cele, jednak co zrobić kiedy słabo idzie ich realizacja, a my przestajemy widzieć postępy? Technika, którą poznacie w dzisiejszym odcinku gwarantuje jasne zasady jak przełamać własną stagnację.
Aug 10, 202204:59
06. Matryca priorytetów i zarządzania czasem

06. Matryca priorytetów i zarządzania czasem

Kiedy kolejne zadania spadają nam na głowę wymagając przy tym naszej uwagi, a my zaczynamy tracimy kontrolę. Zadania zaczynają zarządzać nami, a powinno być przecież zupełnie na odwrót. Co robić, by mieć więcej czasu na rzeczy ważne oraz ogarnąć chaos? O tym porozmawiamy w dzisiejszym odcinku.
Jul 10, 202209:04
05. Zasada 2 minut, czyli skuteczne zarządzanie czasem

05. Zasada 2 minut, czyli skuteczne zarządzanie czasem

Każdy z nas chyba doświadczył stanu przytłoczenia. Nawet najbardziej zorganizowanym osobom zdarza się odłożyć jakieś ze swoich zadań na później. Według wielu przeprowadzonych badań, potrafimy odkładać w czasie nawet proste i szybkie zadania powodując ich nadmierne gromadzenie się. W pewnym momencie orientujemy się, że musimy zrobić kilka lub nawet kilkanaście rzeczy w jednej chwili, tworząc przy tym niepotrzebną sytuację stresową. Jak nad tym zapanować?
Jun 10, 202205:28
04. Gdy zadania zaczną Ciebie przytłaczać

04. Gdy zadania zaczną Ciebie przytłaczać

Planowanie samo w sobie jest trudną dziedziną, jednak zawsze warto podjąć wysiłek, dzięki któremu unikniemy w przyszłości kryzysu czasowego, który spowoduje w naszym życiu stałe zagonienie i dezorientaję. W tym odcinku chciałbym poruszyć dwie ciekawe techniki jakie mogą Tobie pomóc w codziennym planowaniu.
May 10, 202209:32
03. Zacznij kontrolować swoje ryzyko

03. Zacznij kontrolować swoje ryzyko

Czy przygotowując się do nowego przedsięwzięcia, poświęciłeś choć chwilę, aby zastanowić się czy jesteś wystarczająco przygotowany, aby w pełni podjąć się jego realizacji? Zapewne nie raz zdażyło się Tobie bez zastanowienia i przeanalizowania podjąć inicjatywę, po czym niespodziewanie napotkałem trudności. Impulsywne działanie sprawdziło się? Nie 😢? To może czas spróbować czegoś innego...
Apr 10, 202216:25
02. Moje spojrzenie na samodoskonalenie

02. Moje spojrzenie na samodoskonalenie

Zauważyłeś, że projektując, tworząc, czy rozwijając tak naprawdę cokolwiek - może to być produkt lub usługa, skupiasz się wyłącznie na osiągnięciu określonego rezultatu? Często właśnie z tego powodu pomijamy mniej istotne elementy całej układanki, które również są istotnym trybikiem w całej maszynie zwanej procesem. Jak nad tym zapanować?
Mar 10, 202208:27
01. Prosty sposób na produktywność

01. Prosty sposób na produktywność

Wszyscy przedsiębiorcy posiadają ten sam wspólny element, jest nim czas jakim dysponujemy każdego dnia. Mamy do dyspozycji jedynie 24 godziny i to jak je wykorzystamy zależy wyłącznie od nas samych. Mimo to wydaje się nam, że niektóre osoby z naszego otoczenia mają go dwa razy więcej... Dlaczego tak się dzieje?
Feb 10, 202209:13