Skip to main content
Spotify for Podcasters
Skuteczny Plan - drogowskaz dla młodych przedsiębiorców

Skuteczny Plan - drogowskaz dla młodych przedsiębiorców

By Leszek W. Król

Nazywam się Leszek W Król od prawie dwóch dekad pasjonuje się nowymi technologiami aktywnie działając w ekosystemie startupowym. Właśnie dla Ciebie uruchomiłem "Skuteczny Plan" - drogowskaz dla młodych przedsiębiorców i tych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie. To rozmowy o aktualnych wyzwaniach dla firm, nowych technologiach, grywalizacji czy tematach związanych z budowaniem własnego produktu. Zależy mi na tym, by o skomplikowanych tematach opowiadać w przystępny sposób. Posłuchaj i zasubskrybuj podcasty "Skuteczny Plan" na swojej ulubionej platformie podcastów.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

08. To nie cel się liczy

Skuteczny Plan - drogowskaz dla młodych przedsiębiorcówSep 10, 2022

00:00
07:39
08. To nie cel się liczy

08. To nie cel się liczy

Żyjemy w świecie, który ma obsesję na punkcie szybkiej pracy i osiągania wyników. Jakie znaczenie mają tygodnie, miesiące, lata przy ciągle zmieniającym się targecie? W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się temu, co tak na prawdę jest ważne i determinuje nas do działania.

Sep 10, 202207:39
07. Technika skutecznego robienia postępów

07. Technika skutecznego robienia postępów

Każdy z nas ma cele, jednak co zrobić kiedy słabo idzie ich realizacja, a my przestajemy widzieć postępy? Technika, którą poznacie w dzisiejszym odcinku gwarantuje jasne zasady jak przełamać własną stagnację.

Aug 10, 202204:59
06. Matryca priorytetów i zarządzania czasem

06. Matryca priorytetów i zarządzania czasem

Kiedy kolejne zadania spadają nam na głowę wymagając przy tym naszej uwagi, a my zaczynamy tracimy kontrolę. Zadania zaczynają zarządzać nami, a powinno być przecież zupełnie na odwrót. Co robić, by mieć więcej czasu na rzeczy ważne oraz ogarnąć chaos? O tym porozmawiamy w dzisiejszym odcinku.

Jul 10, 202209:04
05. Zasada 2 minut, czyli skuteczne zarządzanie czasem

05. Zasada 2 minut, czyli skuteczne zarządzanie czasem

Każdy z nas chyba doświadczył stanu przytłoczenia. Nawet najbardziej zorganizowanym osobom zdarza się odłożyć jakieś ze swoich zadań na później. Według wielu przeprowadzonych badań, potrafimy odkładać w czasie nawet proste i szybkie zadania powodując ich nadmierne gromadzenie się. W pewnym momencie orientujemy się, że musimy zrobić kilka lub nawet kilkanaście rzeczy w jednej chwili, tworząc przy tym niepotrzebną sytuację stresową. Jak nad tym zapanować?

Jun 10, 202205:28
04. Gdy zadania zaczną Ciebie przytłaczać

04. Gdy zadania zaczną Ciebie przytłaczać

Planowanie samo w sobie jest trudną dziedziną, jednak zawsze warto podjąć wysiłek, dzięki któremu unikniemy w przyszłości kryzysu czasowego, który spowoduje w naszym życiu stałe zagonienie i dezorientaję. W tym odcinku chciałbym poruszyć dwie ciekawe techniki jakie mogą Tobie pomóc w codziennym planowaniu.

May 10, 202209:32
03. Zacznij kontrolować swoje ryzyko

03. Zacznij kontrolować swoje ryzyko

Czy przygotowując się do nowego przedsięwzięcia, poświęciłeś choć chwilę, aby zastanowić się czy jesteś wystarczająco przygotowany, aby w pełni podjąć się jego realizacji? Zapewne nie raz zdażyło się Tobie bez zastanowienia i przeanalizowania podjąć inicjatywę, po czym niespodziewanie napotkałem trudności. Impulsywne działanie sprawdziło się? Nie 😢? To może czas spróbować czegoś innego...

Apr 10, 202216:25
02. Moje spojrzenie na samodoskonalenie

02. Moje spojrzenie na samodoskonalenie

Zauważyłeś, że projektując, tworząc, czy rozwijając tak naprawdę cokolwiek - może to być produkt lub usługa, skupiasz się wyłącznie na osiągnięciu określonego rezultatu? Często właśnie z tego powodu pomijamy mniej istotne elementy całej układanki, które również są istotnym trybikiem w całej maszynie zwanej procesem. Jak nad tym zapanować?

Mar 10, 202208:27
01. Prosty sposób na produktywność

01. Prosty sposób na produktywność

Wszyscy przedsiębiorcy posiadają ten sam wspólny element, jest nim czas jakim dysponujemy każdego dnia. Mamy do dyspozycji jedynie 24 godziny i to jak je wykorzystamy zależy wyłącznie od nas samych. Mimo to wydaje się nam, że niektóre osoby z naszego otoczenia mają go dwa razy więcej... Dlaczego tak się dzieje?

Feb 10, 202209:13