
Téčko - kulturní podcast z Rožnova
By Téčko - kulturní agentura

Téčko - kulturní podcast z RožnovaFeb 23, 2021

Jiří Gužík – Líbí se mi propojování žánrů
S rožnovským rodákem a muzikantem o působení ve vojenském uměleckém souboru Ondráš, o jeho hudebních projektech i o tom, jak psal znělku pro město Rožnov. K poslechu srdečně zve Monika Kovářová.

Jiří Buksa – Novým CD se chceme dostat posluchačům do DNA
S frontmanem valašsko-meziříšské folkrockové formace Docuku o tom, jaké byly cesty této kapely, jaké sny a plány mají a co nového připravili pro posluchače na novém CD, které vyjde v těchto dnech…. v podcastu Moniky Kovářové.

Tomáš Vrána – Rád hudbou dostávám lidi do nekomfortní zóny
S mladým nadějným klavíristou, který začínal na základní umělecké škole v Rožnově o tom, jaké je být klavírním virtuosem, co mu dává studium na akademii v Praze, jakými dalšími talenty ho múza obdařila a co v brzké době chystá…. v podcastu Moniky Kovářové.

Folklorní hudební scéna Rožnova VII. – Mladé muziky
Říká Vám něco slovo Pazúr, Kosár či Aldamáš? Myslíte si, že Staré gatě je název pro sběrnu šatstva? To Vám prozradím v posledním díle o folklorní hudební scéně Rožnova. Zmínka bude o mladých dospělých muzikách, které rožnovské folklorní hladiny rozvířily zatím jen lehce a pozvolna. Dozvíte se, které to jsou, jak vznikly a co na nás chystají. To vše s trochou vánočního naladění…. K poslechu zve a těší se Monika Kovářová.

S výtvarnicí Adélou Marií Jirků „O dvou Mařkách z Horní Bečvy“
Ilustrátorka a malířka Adéla Marie Jirků o své nové knize Mařka, ke které ji inspirovala hluchoněmá teta s tělesným postižením. Nechte se vtáhnout do inspirativního rozhovoru nejen o přátelství malé holčičky se stárnoucí ženou, která žila ve svém světě na Horní Bečvě na Valašsku, kde celý život pásla ovce. Pokojný poslech přeje autorka pořadu Alena Čípová.

Pavel Ptáček - Zpívání je pro mě radost
Rožnovský lidový zpěvák, nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný Pavel Ptáček se rozpovídal o radosti ze zpívání, o začátcích v tancování, o cestování s folklorem i o svých tajných přáních..... A také zazpíval ve velmi netradičním jazyce. V jakém? To si poslechněte v podcastu Moniky Kovářové

Marta Santovjáková Gerlíková – od lidovek k filmu
"Kde sa zrodíš, tam sa hodíš"…,říkávala Martina babička a vnučka si to vzala k srdci. Od dětství spojeného s lidovými písněmi zpívanými doma či s cimbálovou muzikou, přes propagaci Valašska a jeho tradic v pořadech pro Českou televizi, ji osud zavál až k námětům na snímky Děda, Tehdy spolu a blížící se dlouho očekávané premiéře velké filmové pohádky Největší dar, která bude mít premiéru 1. prosince 2022. Všetečné otázky kladl Zbyněk Terner.

Folklorní hudební scéna Rožnova VI. – O gajdách a gajdoších
V šestém díle o rožnovské hudební folklorní scéně se zaměříme na velmi zajímavý nástroj Valašska – na gajdy. A to nejen na jejich zvuk a možnosti, ale také na jejich tvůrce – firmu Číp a synové. Ti už více než pětatřicet let tvoří ve své dílničce v Zubří nejen gajdy, ale i spoustu dalších zajímavých lidových hudebních nástrojů. Které to jsou a jaká byla jejich profesní cesta….i tom bude další podcast Moniky Kovářové.

Folklorní hudební scéna Rožnova V. – K o t á r
Znáte cimbálovou muziku Kotár? Pokud ne – právě pro Vás je pátý díl kulturního podcastu Téčko. Tato relativně mladá rožnovská cimbálová muzika je zajímavá nejen bohatým nástrojovým obsazením, ale také velmi pestrým repertoárem. Kromě valašských či moravských lidových písní totiž občas zabrousí i na Slovensko, do Maďarska či na Balkán…. Jestli Vás zajímá tvůrčí cesta této muziky, poslechněte si další z řady podcastů o folkloru v Rožnově.

Dan Pagáč – Nemohu jinak
S Danem Pagáčem o Kostní dřeni, Souhvězdí gulag a Evě Jiřičné. Podcast připravil Pavel Zajíc.

S Alešem Hudským o valašském géniovi
Rožnovský rodák Aleš Hudský je filmový producent, který má za sebou produkční práce na více než dvou desítkách jak hraných, tak dokumentárních filmů. V podcastu Téčko si s Pavlem Jakubíkem povídal nejen o pracovní kariéře, koprodukcích s Kanadou a Mexikem a svém podílu na vzniku kultovních Samotářů, ale také o valašském géniovi Josefu Sousedíkovi. Člověku, který předběhl svou dobu a během života prokázal obrovskou odvahu a sílu charakteru. Zároveň byl také člověkem, kterého se minulý režim pokusil vymazat z paměti Valašska a dokumenty produkované Alešem Hudským jeho jméno vracejí zpět do paměti lidí.

Folklorní hudební scéna Rožnova – díl IV. S o l á ň
Další díl podcastu Téčku bude o cimbálové muzice Soláň. Vznikla až po revoluci, patří tedy na Rožnovsku k těm mladším…. Chcete vědět, jaké byly její cesty? Jak dopadla v anketě Zlatý slavík? A jak je to s Pavly Ptáčky v muzice? Poslechněte si další díl podcastu o folkloru v Rožnově. K poslechu zve Monika Kovářová.

Jana Mynářová – kulturní podhoubí
Působí jako učitelka výtvarného oboru ZUŠ v Rožnově, kde jejími hodinami prošla řada osobností. Výrazně ovlivnila vznikající rožnovskou punkovou scénu. Na tohle a na řadu dalších jiných věcí se Jany Mynářové bude vyptávat Ctib.

Muzikant Stanislav Holiš
Pokračujeme v mapování punkové muziky na Valašsku. V dubnu nás čeká rozhovor s muzikantem a organizátorem punkových koncertů Stanislavem Holišem. Standu můžete znát třeba jako baskytaristu kapely skatepunkových KRANG. Skupině loni jim vyšla vřele přijatá dlouhohrající deska Make Arcade Great Again, kromě tuzemských koncertů má za sebou řadu zahraničních akcí včetně tour po Japonsku. O tom, ale i o dalších věcech spojených s hudbou si bude se Standou povídat Ctib.

Folklorní hudební scéna Rožnova III. – P o l a j k a
Název POLAJKA je pojmenováním bylinky máty polejové, u které naši předkové věřili v silnou léčivou moc. Dívky si ji připlétaly do vlasů nebo nosily v kordulce jako voničky, aby přilákaly pozornost chlapců…..
POLAJKA je ale také název hned dvou folklorních uskupení – a to cimbálové muziky i ženského sboru. Obě tyto formace přispěly do rožnovské folklorní pokladnice velmi cennými nahrávkami……. Které to jsou a jak to bylo se vznikem a činností obou skupin ….to se dozvíte v dalším díle podcastu Téčka.

Dirigent Roman Válek a jeho hudební svět
Je vám blízká hudba baroka a klasicismu? Chcete vědět jak se této kulturní oblasti daří na Moravě pod taktovkou Romana Válka a jeho souboru Czech Ensemble Baroque? Těšit se můžete na náš rozhovor v podcastu Téčka. Naslyšenou, Alena Čípová.

Sochař Igor Kitzberger
O velkých osobnostech procházejících jeho dílem - Komenský, Paganini, Karel IV., o odkazu Quida Kociána a také o pořádání výstav v galerii Stage Garden. Připravil Jakub Sobotka.

Folklorní hudební scéna Rožnova – díl II. J a v o ř i n a
Ve druhém díle podcastu Téčko o rožnovské hudební folklorní scéně bude řeč o cimbálové muzice Javořina, která nedávno oslavila šedesátiny. I tento rožnovský soubor v mnoha ohledech překvapí - pokud Vás zajímá čím, jak to bylo se vznikem muziky, jaké ocenění Javořina získala a kdo Javořinu tvořil a tvoří – poslechněte si únorový díl, který pro Vás připravila Monika Kovářová.

Patt Berry – hraní na ulici je dobrá škola
O cestách hudebních i pěších si Zbyněk Terner povídá s mladým zpěvákem kytaristou a skladatelem, který slaví úspěchy spíše v zahraničí než na domácí scéně.

O punku i indiánech s Bobem Kuříkem
Antropolog Bob Kuřík hovoří o jedinečnosti rožnovské punkové scény, severoamerických indiánech a o projektu, v němž zkoumá soužití lidí s divokými zvířaty v Beskydech. Ptá se Petr Kopecký.

Folklorní hudební scéna Rožnova – díl I. R a d h o š ť
V prvním díle série bude řeč o jednom z nejstarších souborů v Rožnově, a to VSPT Radhošť, který nedávno oslavil sedmdesátiny. Pokud Vás zajímá, co všechno za tu dobu Radhošť stihl, kterými cestami se ubíral a jací jsou jeho zpěváci a muzikanti – o tom všem se dozvíte právě v tomto lednovém podcastu. Autorem je Monika Kovářová.

Vánoční setkání
O tom jak se slaví Vánoce na Valašsku a v dalších koutech světa si povídá se svými hosty Zbyněk Terner.

Cesta nadaného kluka z Hutiska k VUS Ondráš Brno
Je možné stát se hudebním dramaturgem věhlasného souboru VUS Ondráš bez hudebního vzdělání? Ano. Martinu Kovářovi se to podařilo a plodná spolupráce trvá dodnes. A lze seskládat čistě adventní koncert bez koled? Opět zní ano. Jak na to se dozvíte v mém dalším podcastu s příjemným a skromným muzikantem, jehož jméno nám napovídá i o jeho hlavní profesi. Ať vás toto povídání a poslech rorátních písní hlouběji vtáhne do vzácného času adventu přeje Alena Čípová.

Rožnovská alternativní hudební scéna #7
V prosincovém díle řady věnované alternativní hudbě si budete moci poslechnout jak novinky na zdejší scéně, tak nahrávky staršího data. Bude řeč o nové desce kapely Vole, představí se nám jedna z nejmladších rožnovských part, která vystupuje pod názvem Včera bylo pozdě. Kromě toho zazní dvě ukázky z repertoáru metalpunkových Facan a zabrousíme také do undergroundových vod a pustíme si služebně nejstarší kapelu tohoto dílu, Spytihněv. K poslechu vás zve Ctib.

Kamil Obr – kněz velký nejen jménem, ale i srdcem
Adventní povídání s bývalým rožnovským farářem Kamilem Obrem o věcech lidských i nadpozemských. Vzpomínky na noční fotbálek se zastupiteli města Rožnova, zamyšlení se nad cílem našeho pozemského putování a také poohlédnutí za dvaceti lety kněžství. Nitkou, která zpestří a protkne poslech, je barokní hudba v ukázkách Capelly Ornamentaty pod vedením cinkenisty Richarda Šedy z CD Ad Matrem venite. Pokojný čas přeje autorka pořadu Alena Čípová.

To, o čem vyprávějí antické mýty, máme všichni v sobě
Vojtěch Kovařík je mladý umělec rozkročený mezi světem barev a tvarů a světem hudby. Na jeho výtvarné zázemí, malířské techniky, inspiraci antickými mýty nebo na plánované přesídlení do slunné Itálie se ptá Jakub Sobotka, s dotazy týkajícími se hudby dotírá Ctib. A povídání je samozřejmě proloženo muzikou, ve světové premiéře zazní hned pět písní z chystané desky München Konflikt.

Adam Uličný – Hudbu slyším jako celek
„Klavír byl pro mne vždy součástí života“, říká mimo jiné úspěšný rožnovský hudební skladatel v rozhovoru se Zbyňkem Ternerem.

Ptakustik - o nelehké cestě mladého muzikanta
Ptakustik neboli Tomáš Ptáček je mladý nadějný zpěvák, kytarista, skladatel a textař, žijící v Rožnově, který se snaží rozvířit naši hudební scénu. Za sebou má 2.místo v mezinárodní klubové soutěži Líheň 2015, vydání profilového CD Ptakustik aneb jednoduché písně o složitém životě a spoustu koncertů na festivalech či v klubech.
Před sebou má plno plánů. A nejen o nich je nový podcast Moniky Kovářové.

Bára Petříčková - folková alternativa
V tomto podcastu pro vás Ctib připravil rozhovor se zpěvačkou, kytaristkou, akordeonistkou, flétnistkou, skladatelkou a textařkou Bárou Petříčkovou.

Karel Janča – architektura nás ovlivňuje na každém kroku
Rožnovský architekt Karel Janča se v rozhovoru s Jakubem Sobotkou zamýšlí nad soudobou architekturou, hodnotou stavby a utváření veřejného prostoru. Přibližuje také pozadí realizace některých staveb.

Zuzana Klímková – Cestovat s dětmi by mělo být povinné
Zuzana Klímková v rozhovoru s Pavlem Jakubíkem povídá o tom jak vztah na dálku přerostl v několikaletou cestu na kolech po světě. Nejdříve ve dvou a poté ve třech…

Ludmila Vašková: „Ve výtvarném umění možnosti nikdy nekončí….“
S rožnovskou výtvarnicí, keramičkou a lidovou zpěvačkou o malování, muzicírování a hledání nových inspirací v podcastu Moniky Kovářové.

Jan Rokyta nejen o festivalu Božská flétna
S muzikantem mezinárodního jména Jankem Rokytou jsem si povídala o rožnovském festivalu Božská flétna, hudbě rumunské protkané typickým rytmem aksak, arabském nástroji kanun a také jsme neminuli jeho lásku k vínu. V ukázkách z jeho profilového CD Returns from afar jsme se poohlédli za jeho dosavadní kariérou. A jaké to je uskutečnit celý koncert postavený jen na improvizaci? To vše si můžete poslechnout v dalším podcastu v režii Aleny Čípové.

Rožnovská alternativní hudební scéna #6
V dalším díle minisérie věnované hudbě, která nechce zdvořile pobavit, se opět rozkročíme v čase i v prostoru. Nejprve si představíme zbrusu nové jméno na temně elektronické scéně, skupinu Body of Pain. Nato odskočíme od elektroniky ke kytarám a poslechneme si tři písničky nenápadné stálice zdejší punkové kaluže, kapely Stern. Dále zabrousíme do historie a ve dvou nahrávkách pořízených na počátku devadesátých let si představíme skupinu P.Z.U. V téhle kapele se svého času sešli muzikanti Vant a Treg, kteří později spolu založili skupinu Kultra! No a na samotném konci si ještě vrátíme k další Vantově tvorbě a uzavřeme naše setkání divokým remixem jedné známé televizní melodie.

Tomáš Prokůpek a komiks
Rožnovský rodák Tomáš Prokůpek, člověk s celoživotním zájmem a zápalem pro komiks, uznávaný odborník, autor řady teoretických statí, spoluautor několika publikací mapujících vývoj československého komiksu. Spoluvydavatel komiksové revue Aaargh! V rozhovoru obšírně popisuje svou životní cestu za tímto fenoménem, zmiňuje zajímavé osobnosti a dojde také na některé "místní" tvůrce.

S Gabrielou Novákovou o tvorbě a létu stráveném v Rožnově
V Rožnově se snažím odpočinout si od ruchu velkoměsta a načerpat energii, říká malířka Gabriela Nováková v rozhovoru s Jakubem Sobotkou.

Dalibor Štrunc – Snažím se být svůj
Písničky by měly dávat naději, pocit krásna a harmonie, říká zakladatel, duše i srdce kapely Cimbal Classic v rozhovoru se Zbyňkem Ternerem.

Lucie Redlová: Bez koncertů mi chybí motivace
S meziříčskou písničkářkou o muzikantském životě, festivalu v Banátu, covidovém streamování i o tom, jaké to je "být Redlová". Připravila Monika Kovářová.

Mejla Basel - videoklip je už samostatný žánr
V rozhovoru se Zbyňkem Ternerem vypráví valašský producent o své cestě z malého audio studia v Poličné, až k výrobě klipů pro kapely z top světové ligy

Vaant & Ctib - Alternativní hudba #6
Dan Stibor si v šestém díle svého podcastu povídá se zpěvákem Radkem Vantuchem nejen o hudbě, ale i o fotografování, ekologii a dalších tématech.

S Richardem Sobotkou o psaní, paměti (nejenom) města, ale i míst v jeho životě
Rožnovský spisovatel, novinář, publicista, nositel ocenění Cena města Rožnov pod Radhoštěm je člověkem, bez jehož přičinění a neúnavné práce by řada osudů, příběhů a epizod z historie i současnosti města a okolí upadla nenávratně v zapomnění. Nenechejme paměť vyhasnout. K poslechu zve Pavel Zajíc.

S Honzou Bradáčem o Ypsilonce, o moderní cimbálovce a hraní pro děti
Rodák z Rožnova, herec a muzikant, který tvoří zábavná představení pro děti, propojuje tradiční cimbálovku se swingem a je členem slavného studia Ypsilon Praha ….v podcastu Moniky Kovářové.

Vladimír Strakoš
S Vladimírem Strakošem o hudebních dokumentech pro ČT, rožnovském hudebním kvasu a vztahu hudby a moci. Autorempodcastu je Petr Kopecký.

Céline Bossu – Z hudby musí jít emoce
„Možná, že jednou nebudeme hudbu poslouchat na základě toho kdo co zpívá a hraje, ale konzumovat stylem líbí – nelíbí“, říká mimo jiné francouzská zpěvačka a jazyková lektorka v rozhovoru se Zbyňkem Ternerem.

Liselotte Rokyta
Fenomenální hráčka na Panovu flétnu s holandskou krví v žilách, žijící ve Lhotce pod Ondřejníkem, koncertující po celém světě. S Liselotte Rokyta, sklenkou vína a spolu s vámi se od mikrofonu těší Alena Čípová.

Rožnovská alternativní hudební scéna – #5
V pátém díle minisérie o rožnovské alternativní hudbě se spolu s autorem pořadu Ctibem nejprve podíváme na horkou novinku na místní scéně, kapelu Perly sviním. Ve druhé části pořadu si pak posvítíme na tvorbu jedné z nejméně ambiciózních part, které na Rožnovsku kdy působily, skupiny ME2D.

Marcela Holubcová – Být herečkou na volné noze je pestré
Rozhovor o tom, kterak odhodlání překonávat překážky a touha hrát divadlo, mohou člověku bez hereckého vzdělání otevřít cestu až před filmové kamery a plnit si tak své sny. Příjemný poslech přeje Zbyněk Terner.

Dřevěná váza ze skla? Sebastián Kitzberger vám to vysvětlí.
Se Sebastiánem Kitzbergerem, rožnovským uměleckým sklářem o užitém i volném designu, inspiračních zdrojích a tvorbě mimo velká umělecká centra hovořil Jakub Sobotka.

Helena Zeťová – „Jsem celoživotní trémistka…“
Zbyněk Terner vás srdečně zve k rozhovoru s přední českou zpěvačkou nejen o tom, jak je obtížné prosadit svou hudbu, bez zázemí velké nahrávací společnosti.

Rožnovská alternativní hudební scéna – díl čtvrtý
„Píšu texty, které vytrysknou ze silných emocí, mívám je možná až moc jasné a čitelné, ale s chutí si je zařvu.“ K poslechu rozhovoru s hudebnicí a textařkou Lenkou „Leniou“ Fiedlerovou zve autor pořadu Ctib.

S Beatou Bocek o zpívání, o dalekých cestách a o životě v cizině
S kytarou je folková písničkářka, akordeon ji vrací do rodného Těšína, s koncovkou se cítí být ženou hor, mbira z ní dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování. Zpěvačka, muzikantka, skladatelka a cestovatelka jako první host podcastu Moniky Kovářové.

Veronika Mičolová - bytový a oděvní design
S Veronikou Mičolovou o vzdělávání, udržitelnosti, barvách, vkusu i o
tom, že oblékat člověka nebo interiér jeho bytu je v podstatě to samé.
Pořadem provází Petr Kopecký.

Marian Friedl - hudebník, etnomuzikolog, pedagog
Pravidelný host rožnovských pódií Marian Friedl – muzikant s obrovským nasazením v objevování hudebních možností, zejména v kombinaci žánrů a barev mnoha nástrojů, kterými vládne. Tohle vše se odráží na jeho nejnovějším CD "11 Podob lásky", které tento podcast nabízí i se vzpomínkou na Jitku Šuranskou. K poslechu zve Alena Čípová.

S Emilem Křižkou o umění i sportu.
„ Všechno co nechci v normálním životě zažít, dávám do filmu“ , říká rožnovský režisér Emil Křižka. Nejen o jeho novém filmu je rozhovor, který vedl Zbyněk Terner.

Rožnovská alternativní hudební scéna - díl třetí
V dalším podcastu věnovaném alternativní hudební scéně zaměříme pozornost na nedávno vzniklé nahrávky kapel sídlících jinde než v Rožnově, na kterých se ovšem podepsali rožnovští muzikanti. Těšit se můžete na ostravskou kapelu München Konflikt nebo na pražské Vole, ke slyšení toho ale bude daleko více.

Jindřich Motýl – filmový producent
S Jindřichem Motýlem převážně o filmu Krajina ve stínu, který získal šest ocenění Český lev za rok 2020. A mimo jiné i o tom proč se člověk rozhodne stát filmovým producentem a co taková pozice obnáší nebo proč je potřeba nová verze klasické pohádky Pyšná princezna.

Radúz Mácha – Národním divadlem to nekončí…
S divadelním, filmovým a seriálovým hercem, jakož i tvůrcem audioknih si povídal Zbyněk Terner o jeho cestě na prkna Zlaté kapličky a výzvách mimo ni.

S Rostislavem Nevludem o procházkách
Povídání s Rosťou Nevludem, klukem z rožnovských Horních Pasek, který zdolal legendární Pacifickou hřebenovku. Více než 4200 km dlouhou stezku na západním pobřeží USA.

S Richardem Vodičkou o udržitelném designu a rožnovském výtvarném kvasu
O udržitelném designu, vizuálním smogu a inspirativním kulturním prostředí Rožnova devadesátých let hovoří šéf studia 519 Richard Vodička. Příjemný poslech přeje autor podcastu Petr Kopecký.

Klára Blažková – lidová hudba a jazz
Jedna žena – mnoho barev v podobě lidského hlasu. Zpěv a kultura jsou neodmyslitelně srostlé s jejím životem. Objevte valašský klenot žijící v Rožnově a poslechněte si ukázky z nového CD Ensemblu Flair, v němž je „hlavní hrdinkou“ můj host Klára Blažková. Příjemný poslech přeje Alena Čípová.

Rožnovská alternativní hudební scéna – díl druhý
Nové desky kapel Innoxia Corpora a Chorobopop spatřily světlo světa na přelomu roku. S aktualitami na rožnovské alternativní hudební scéně vás seznámí autor pořadu Ctib.

S producentem Ladislavem Cmíralem o rutině, kreativitě a humoru
Napadlo Vás někdy jak může úhel pohledu režiséra dokumentu, ovlivnit úhel pohledu diváka? Poslechněte si rozhovor na nějž Vás srdečně zve Zbyněk Terner.

Marek Jelínek o životě na kolech
O tom jaké to je projet tři kontinenty na koloběžce a jaký je to pocit ocitnout se ze dne na den na Valašsku. Podcast uvádí Pavel Jakubík.

S Tomášem Doruškou o filmu, kultuře a ekologii
S rožnovským režisérem, střihačem a pedagogem FAMU o jeho filmových začátcích a následných úspěších. Řeč bude nejen o filmu Radhošť a dokumentech, ale i o tom, proč se Tomáš věnoval či věnuje ve své tvorbě Romům, životnímu prostředí a protestům v Turecku. Příjemný poslech přeje autor podcastu Petr Kopecký.

Rožnovská alternativní hudební scéna – díl první
Ctib hovoří o lokálních punkových kapelách a pouští jejich skladby, ať už současné, tak historické

Povídání s Josefem Bosákem o jeho cestě do fotografického ráje
„Když vezmeš fotku, může být klidně rozmazaná. Buď to tam je, nebo není“, říká fotograf Josef Bosák v rozhovoru s autorem pořadu Zbyňkem Ternerem.

S Kristýnou Podzimkovou o filmových a divadelních rolích, kultuře a covidu
Z rožnovského dramaťáku na filmový festival Sundance aneb herecká pouť Kristýny Podzimkové. Příjemný poslech přeje autor podcastu Petr Kopecký.

O adventu s knězem Lukášem Engelmannem si povídala Alena Čípová
Advent lékem aneb zaposlouchejte se do zamyšlení kněze PhLic. Lukáše Engelmanna nad otázkami po významu tohoto času pro věřící i nevěřící. Srdečně zve autorka pořadu Alena Čípová.

Rozhovor s Petrem Fialou nejen o nové desce.
Jaké to je točit akustickou desku nebo odehrát s jednou kapelou během roku 20 různých koncertů bez diváků a mnoho dalšího se dozvíte od frontmana kapely Mňága a Žďorp Petra Fialy. K poslechu srdečně zve autor pořadu Zbyněk Terner.