Skip to main content
Spotify for Podcasters
talkid podcast

talkid podcast

By Aneta Valešová

O dětech. Neodborně s odborníkem. Já jsem neodborná Aneta, novopečená (často vykulená) maminka Medy a odborníkem je MUDr. Jiří Valeš, který je praktickým lékařem pro děti a dorost a co víc? Je to můj tchán! Takže bylo velmi příjemné dát hlavy dohromady a vytvořit podcast Talkid. Padají otázky k prvnímu roku života dítěte, na péči, léčbu, tipy a triky, které jistě oceníte již během těhotenství anebo s prckem třeba na procházce.
Available on
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Covid 19 a laryngitida u malých dětí

talkid podcastFeb 13, 2022

00:00
20:29
Covid 19 a laryngitida u malých dětí

Covid 19 a laryngitida u malých dětí

Po delší odmlce, kdy jsem přivítala nového člena rodiny Adinu a intenzivně ji mazlila a taky nespala, jsem se přeci jen vrátila k tomu, co mě baví. S pediatrem Jirkou jsme připravili díl o tom, jaký dopad má Covid 19 na děti a spojili to i s onemocněním zvaném laryngitida, která často doprovází právě Covid 19 u malých dětí. 

*Naskytla se nám chyba v čase 8:40 - změna datumu z 19. ledna na 19. února. Hluboce se omlouváme, ale předpokládáme, že to na poslech nebude mít vliv. :-)

Feb 13, 202220:29
Co si zabalit do porodnice?

Co si zabalit do porodnice?

Termín porodu se pomalu blíží a vy přemýšlíte, co si s sebou zabalit porodnice? Třeba vám k tomu pomůže tento díl podcastu. Možná vás inspiruje či snad jen zjednoduší a urychlí balení. Doporučuji přípravu nepodcenit a nenechat na poslední chvíli. Ideálně 4 týdny před porodem je fajn být ready na tu parádní jízdu, která vás čeká. 

Podcast je rozdělen na 3 části. 3 části = 3 tašky. ANO! Balím si tašky rovnou tři. Po prvním porodu jsem pochopila, jaký je nesmysl mít jen jednu tašku na celý čas strávený v porodnici. První taška je určena na porodní sál, druhou tašku vám třeba partner přinese na oddělení šestinedělí a třetí vám pak přinese až na odchodnou z porodnice. Nejsem žádný odborník, ale balím do porodnice druhým rokem po sobě, tak alespoň nějaká zkušenost tam je. :-)

Přeji příjemný poslech a hodně štěstí! 

Oct 12, 202120:44
S moderátorkou TV Prima a dvojnásobnou maminkou Sandrou Pospíšilovou (Parmovou)

S moderátorkou TV Prima a dvojnásobnou maminkou Sandrou Pospíšilovou (Parmovou)

Nervozita z rozhovoru opadla ihned po setkání, kdy na mě Sandra navalila pořádnou dávku pozitivní energie. Bavíme se jak jinak než o dětech. Dozvíte se, jaké je to být maminkou dvou dětí a jak spolu dcera Emily (4 roky) a syn Leon (11 měsíců) vycházejí. Nelze opomenout, že Sandra má pro mnohé velmi zajímavé povolání, u kterého se pozastavíme. Poslechněte si, jak krásná cesta plná cílevědomosti a obrovské píle dovedla Sandru do zpravodajství TV Prima a také fakt, jak lze skloubit péče o rodinu s prací moderátorky. V rámci spolupráce se značkou Hami zabrouzdáme do tajů výživy dětí a zjistíte, proč je jedenáctiměsíční syn Leonek pánem domu. 

Aug 12, 202136:14
Psychomotorický vývoj dítěte

Psychomotorický vývoj dítěte

Psychomotorický vývoj miminka nejedné mamince nedá spát. Kdy se na vás miminko usměje? Kdy se začne plazit, lézt a chodit? Společně s pediatrem Vám přinášíme jakýsi mustr, jak psychomotorický vývoj dítěte do jednoho roku probíhá. Charakterizujeme průměrné dovednosti, a pokud dítě nebude tyto znalosti ovládat, nedělejte unáhlené závěry. Tempo vývoje každého miminka je velmi individuální a správný vývoj odpovídající věku vždy určuje lékař na základě vyšetření. To vše v novém díle podcastu. 

Aug 05, 202119:56
S mamablogerkou Klárou Tomsovou bez dětí o dětech

S mamablogerkou Klárou Tomsovou bez dětí o dětech

Mamablogerka a influencerka Klára Tomsová je mým vůbec prvním hostem v podcastu. A byl to pro mě zážitek. Klára je velmi příjemná maminka dvou krásných holčiček, která stojí nohama pevně na zemi a působí na mě, jak to jen říci… ano, autenticky. Povídáme si jak jinak než o dětech. Klára prozrazuje kým je, jaká je maminka, popisuje její strasti a radosti s dětmi a v závěru zabředává do velmi ošemetného tématu kojení, za což ji děkuji. Rozhovor vznikl ve spolupráci se značkou Hami, která mě oslovila, abych udělala rozhovory s jejich ambasadory a tímto děkuji i Hami za příležitost.

Jul 20, 202133:02
Zásady správné hygieny u miminek

Zásady správné hygieny u miminek

Správná hygiena u miminek je klíčem ke zdraví. 4. díl podcastu Talkid se točí kolem přebalování, péče o genitál jak u holčiček, tak chlapečků a upozorňuje také na to, jaká rizika existují při nevhodné péči. Máte zkušenosti s plenkovou dermatitidou či slyšeli jste o termínu Synechie? To vše a mnohem více v novém dílu Zásady správné hygieny. 

Jul 13, 202123:56
Očkování

Očkování

Očkovat či neočkovat - to je oč tu běží. Očkování je velmi diskutabilním tématem a ne jednu maminku zvedá ze židle. V tomto díle vám přinášíme opět názor pediatra MUDr. Jiřího Valeše, který přináší možnosti proti čemu lze děti chránit, očkovat a proč, jaká jsou povinná a nepovinná očkování, jak vypadá očkovací schéma a další.


Feb 27, 202130:21
Nejčastější dotazy maminek po narození miminka

Nejčastější dotazy maminek po narození miminka

Dali jsme dohromady nejčastější dotazy maminek po narození miminka, jak od pacientů pediatra Jirky, tak i mé.

Když si koupíte televizi, tak k ní dostanete pěkně macatý manuál. Když porodíte miminko, tak vám v lepším případě popřejí hodně štěstí sestřičky a domů si nesete nepopsaný list.

Takže jeden z prvních a dost neurčitý dotaz je "Co teď?". Na to odpovím rovnou. Užívejte si to. Bez nadsázky.

Feb 09, 202132:46
Hledá se pediatr

Hledá se pediatr

Možná se ztotožníte se mnou. 

Dvě čárky, jsem těhotná. Totálně na vlně radosti, kterou smete vlna strachu a tu zas vlna večerních (ano, večerních) nevolností. Pokud máte štěstí jako já a na konci prvního trimestru vám tohle vlnobití skončilo, tak začíná jedna velká párty s jednou nemalou a důležitou povinností - Najít si pediatra. 

O tom, jak a kdy se registrovat je tento podcast s velkým apelem "čím dřív, tím líp" a "dejte si opravdu záležet".

Jan 19, 202138:40