Skip to main content
Spotify for Podcasters
tARTu hääl

tARTu hääl

By tARTu hääl

tARTu hääl on Aparaaditehases tegutseva HAKI galerii taskuhääling, kus saavad hääle kunstnikud, muusikud, kirjanikud, filmitegijad ja uued tuuled.
Available on
Google Podcasts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Siin Psühhoteek! vol 3. Muusika, mida sobiks aastavahetusel kuulata

tARTu häälDec 31, 2021

00:00
01:01:57
Tiina Sööt performance-kunstist, polüamooriast ja BDSM-ist
Nov 10, 202335:32
Kristel Vilbaste ja ellujäämiskunst joogivee teemadel

Kristel Vilbaste ja ellujäämiskunst joogivee teemadel

Kristel Vilbaste on loodusajakirjanik, kellel on hingel allika- ja muu joogiveeteema. Kõneleme temaga elamise kunstist, ellujäämise kunstist, alates soojaveeboileritest ja torudest ja lõpetades allikatega. Kus on allikad Tartu linnas? Mida teha, et allikatele ligipääs parem oleks? Neil teemadel vestleb "Meie joogivesi" raamatu autori Kristel Vilbastega Epp Petrone.

Nov 07, 202348:56
Piret Tali Tartu

Piret Tali Tartu

Piret Tali on viljakas ajakirjanik, ta on ka raamatute "Minu Pärnu" ja "Minu Kalamaja" autor . Aga milline on Pireti Tartu? See lugu algab 1980ndatest ja kulgeb 2000ndatesse. Selle looga haakuvad memuaarsed ilukirjanduslikud teosed "Praktikaaruanne" (Daniel Vaarik) ning "Päev pole öö ei ole (Lauri Isotamm). Kuidas on Tartu muutunud, kuidas on tudengkond muutunud? Milline on Tartu tempo võrreldes Pärnuga ja võrreldes Tallinnaga?

Neil teemadel vestleb Piretiga Epp Petrone.


Epp Petrone

www.epp-petrone.ee

www.epp-petrone.com

Oct 11, 202351:57
Tõnu Runnel: Kuidas sündis "Eesti"

Tõnu Runnel: Kuidas sündis "Eesti"

Saatekülaline on Tõnu Runnel, kes räägib Tartust, fotograafiast ja fotoraamatu "Eesti" saamisloost.

Vestlust veab Jaanus Kaasik

Oct 03, 202301:01:09
Loomeka lood: Juhan Liivi meelemaastikud

Loomeka lood: Juhan Liivi meelemaastikud

Loomeka Lood podcastis on külas Mari Niitra ja Mikk Kirikal, kes loovad Juhan Liivi Muuseumi välialale 2024. aasta suveks Juhan Liivi meelemaastikke. Mida see täpselt endast kujutab? Sellest meie inkubantide Mari ja Mikuga saates juttu tulebki.

Juhan Liivist on kuulnud kõik, kuid vähesed teavad, et ta oli Eesti esimesi ökomehi. Meelemaastikud annavad inimestele võimaluse korrastada oma meeli looduses viibides - nõnda nagu seda eneseteraapiana kasutas ka Liiv ise. Muudame luuletaja elu ja loomingu erinevate meeltega tajutavaks ja teeme Liivi Muuseumi välialast Juhan Liivi meelemaastikud, kus iga soovija saab rännata ruumis ja iseendas. Näiteks tühja välja vaatamise poodium, mesipuu-helivõimendi, vabarnavõpsik, kunstiobjektid, üle metsa vaatamise torn jne.

Juhan Liivi Meelemaastike meeskonda kuuluvad Mari Niitra, Kadi Kivilo, Tanar Kirs, Mikk Kirikal Liivi Muuseumist ja Artur Kuus (Makett OÜ).


facebook.com/LiiviMuuseum

Koduleht: muusa.ee

instagram.com/liivimuuseum


Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Sep 26, 202339:47
Draama 2023: Vestlusring "Millist teatrit vajab noor vaataja?"

Draama 2023: Vestlusring "Millist teatrit vajab noor vaataja?"

Eesti noore vaataja teatri maastik on kirju, kuid kõikuva kvaliteediga. Küsimus, kas lasteaia- ja koolilapsed võiksid teatrist osa saada, ei vaja enam juurdlemist, küll aga on keerulisem otsustada, missugust teatrit neile siis näidata. Millist teatrit vajab noor vaataja? Kuidas see teater üles leida? Kuhu on Eesti noore vaataja teatril areneda?

Eelnimetatud küsimuste üle arutlevad Draama festivali vestlusringis kultuuriajakirjanik ja Tallinna Linnavalitsuse kultuuri abilinnapea nõunik Keiu Virro, Rahvusooper Estonia haridustöö juht Tuuli Potik ning Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Laur Kaunissaare, vestlust modereerib lavastaja Jaanika Juhanson. Arutelu juhatab sisse Keiu Virro ettekanne.

Sep 21, 202301:31:35
Vestlusõhtu Tarrvi Laamanniga

Vestlusõhtu Tarrvi Laamanniga

Tarrvi Laamann ja Priit Kuusk vestlesid näituse "ME-DEYA" viimasel päeval galeriis Pallas. Tarrvi Laamani looming on saanud alguse paljudes põnevates, tihti troopilistes ja päikeselistes paikades üle maailma. Enamasti asub kunstnik teele suur valge lõuendirull kaenlas. Rännaku jooksul jäädvustuvad lõuendile sümbolid ja märgid, šamanistlikud markerid, mille järgi autor hiljem teoseid kodumaal looma asub. Eesti on Tarrvi jaoks koht, kus viimistleda kogetut ja jäädvustunut ning lisada sellele siinne essents.

Heli Jaanus Kaasik

Sep 19, 202348:25
Draama 2023: Vestlusring "Eesti teatri rahvusvahelistumine"

Draama 2023: Vestlusring "Eesti teatri rahvusvahelistumine"

Eesti teatri kuvand Euroopas vajab värskendust. “Kummaline Ida-Euroopa” ei ole enam huvitav, normaalne/tavaline Eesti teater ei köida aga kedagi. Kuidas leida taas oma nišš või miski, millega saaksime teised riigid enda konksu taha? On see üldse võimalik? Vajalik? Kuidas on varasemalt Eesti (etendus)kunst Euroopasse jõudnud, mida võiksime sellest kogemustest õppida?

Vestlusringis osalevad Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik ja endine Eesti kultuuriesindaja Brüsselis Kadri Jauram, Tallinn TREFF'i kunstiline juht Leino Rei ja festivali Baltoscandal kunstiline juht Priit Raud. Vestlust juhib Eesti Teatri Agentuuri välissuhete koordinaator Liisi Aibel.

Sep 19, 202301:30:30
Loomeka lood: Ardo Ran Varres

Loomeka lood: Ardo Ran Varres

Räägime Ardo Raniga, miks ta valis näitleja tee asemel helilooja ameti ning mis teda inspireerib filmi- ja seriaalimuusikat tegema. Juttu tuleb ka ettevõtjaks olemisest, töötamise ja vaba aja tasakaalu otsimisest. Ardo Ran on Tartu Loomemajanduskeskuse vilistlane.

Ta on loonud muusikat sellistele filmidele nagu "Elavad pildid" (rež. Hardi Volmer), "Üks mu sõber" (rež. Mart Kivastik), "Disko ja tuumasõda" (rež. Jaak Kilmi), "Gorikaturist" (rež. Raimo Jõerand) ning tuntud seriaalidele nagu "Kättemaksukontor", "Tuulepealne maa" jm.

Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik

Sep 14, 202356:43
Inga Lunge: aega on!

Inga Lunge: aega on!

Kuigi Inga Lunge teeb palju (viimati kirjutas raamatu „Minu Karlova“ ja lavastas Kammivabrikus korvpallitüki) ei ole tal kunagi liiga kiire, sest iga asi võtab täpselt niikaua, kui võtab. Karlova on keskkond, mis ei lase linnaärevust sisse, ütleb ta. Ja kuigi Tartus pole merd, on Inga imelise lahenduse leidnud oma ilusa punase paadi näol... ja kuigi Karlovas on kohati segane liiklusskeem, ongi see just tore. Kõik on tore ja aega on. Vestlust juhib Epp Petrone.

Sep 12, 202343:57
Vaade Tartule Narva linnapea, „Minu Narva“ autori Katri Raiki poolt.

Vaade Tartule Narva linnapea, „Minu Narva“ autori Katri Raiki poolt.

Kuidas võrrelda Tartut ja Narvat? Epp Petrone jutukaaslaseks on Tartus kasvanud Katri Raik, kellele 1999. aastal tundus Tartu „kuidagi liiga valmis“ ja nii sukeldus ta elumere lainetesse Narvas.

Kahel linnal on teineteiselt nii mõndagi õppida.

Ja kas teate, kuidas on õige võõrkeeli kõnelda, kui hästi ei oska? Igatahes on Katri Raik selle teadmisega (ja alati iseendaks jäädes) hakkama saanud.

Sep 06, 202328:14
Loomeka lood: BIBIX
Jul 04, 202348:20
Loomeka lood: Siret Ott
Jun 20, 202347:17
Vaade Tartule "Minu Hollandi" poolt

Vaade Tartule "Minu Hollandi" poolt

Meelike Eenpuu-Villup, "Minu Hollandi" autor, on Tartus külas ja vaatab jalgrataste ja madala maa pealt meie linnakeskkonda.

Küsitleb Epp Petrone.

Jun 06, 202326:54
Sandra Jõgeva: raamidest väljas

Sandra Jõgeva: raamidest väljas

Sandra Jõgeva on tänasele publikule pigem tuntud kui filmitegija, kuid oma loomingulist karjääri alustas ta 90ndate teisel poolel maalijana. Kuni Jaanipäevani saab sellesse perioodi jäävat loomingut näha Tartus, HAKI galerii teisel korrusel. Sandra loomingut iseloomustab eksperimentaalsus ning soov raamidest välja murda. Maalid, perioodist 1997 - 2004 jäävadki tema loomingus viimasteks, enne kui ta sukeldub performance`i, installatsiooni, videokunsti ja filmi võimalusterohkesse maailma. Vestlust juhib Teet Raudsepp.

May 30, 202301:01:00
MAIKRO ja Mikrogalerii

MAIKRO ja Mikrogalerii

Saates vestlevad Raul Oreškin ja Jaanus Kaasik uuest kunstnikust MAIKRO'st. Tema näitusest R galeriis, stuudiopoes "Karud ja Pojad" ning uuest Mikrogaleriist mille ehitamist näitus toetab.

May 24, 202343:21
Loomeka lood: Alisa Koplus

Loomeka lood: Alisa Koplus

Külas on Alisa Koplus, kel on kaks brändi - Alisa Vasina ja Spirimal.

Alisa tahtis juba lapsena saada moeloojaks ja valmistada kleite. Läbi oma õpingute ja teekonna on unistus täide läinud. Alisa Vasina brändi kleidid on pühendatud silmapaistvatele isiksustele, kes oskavad hinnata värvide sära. Alisa teine bränd Spirimal on mõeldud julgetele ja veidi sõgedatele noortele ning inspireeritud naljakatest sõnamängudest ja kaasaegsest kultuurist.

Saates "Loomeka lood" räägib Alisa, kus kohast ta oma loominguks inspiratsiooni saab, kuis töötab ning kuidas oma aega planeerib.

Alisa motoks on: “Elu on lõuend, täida see erksate värvide ja ägedate lugudega!”


Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

May 12, 202350:20
Ümberlülitus vestlusring. Kaasaegsed etenduskunstid Tartus: mis, kus ja kellele?

Ümberlülitus vestlusring. Kaasaegsed etenduskunstid Tartus: mis, kus ja kellele?

Teist korda toimuv festival “Ümberlülitus” on ennast justkui Tartu teatrimaastikule kinnitanud - seda tõestab kasvõi uue tulija nominatsioon Tartu kultuuriauhindadel. Siiski võib küsida, kas sellest piisab. Milline ikkagi on kaasaegsete etenduskunstide (contemporary performing arts) roll Tartu teatrielus? Kuidas suhestuvad etenduskunstid laiemalt Tartu kultuurielus toimuvaga? Milline on üleüldse Tartu alternatiivkultuuri olukord ja erinevate kultuurivaldkondade omavahelised seosed?

Kuigi vestlusringi fookuses on eelkõige etenduskunstid, arutavad Tartu kultuurielu mitmekesisuse üle laiemalt Heigo Teder, Maarja Kalmre (Kanuti Gildi SAAL), Kadri Lind (Stencibility, UIT festival), Riina Oruaas (Tartu Interdistsiplinaar) ja Stina Leek (Ajuokse). Vestlust juhib Tartu Ülikooli lektori ja Draama festivali korraldaja Hedi-Liis Toome.

May 09, 202301:20:27
Ümberlülitus

Ümberlülitus

3.-6. mail toimub Tartus: Tartu Uues Teatris, Tartu Elektriteatris, HAKI Galeriis ja Armastuse saalis Aparaaditehases kaasaegsete etenduskunstide festival "Ümberlülitus".

Saates räägib Maarja Kalmre festivali etendustest ja Kristina Norman festivali avaetendusest "Orchidelirium Expanded" mille esietendus toimub 3. mail 19.00 Tartu Elektriteatris.

Vestlust veab Jaanus Kaasik

May 03, 202354:21
Must Kast: "Koduõpetaja kui naisharitlane"

Must Kast: "Koduõpetaja kui naisharitlane"

Janet Laidla kõneleb koduõpetajatest, avab nende rolli rahvusliku liikumise kontekstis ja räägib koduõpetajate olulisusest naiste haridusmaastikul.

Mustas Kastis kevadel esietendunud Kaija M Külma kangelaseepos “Lilli” avab vaatajatele mängu ja muusika kaudu Lilli Suburgi elu- ja kujunemislugu.

Lilli oli meie esimene naisõiguslane, naispeatoimetaja, naisprosaist, filosoof ja eestikeelse kooli rajaja.

Apr 25, 202301:13:48
Indrek Park: Ainult võro keel võib teha võrokestest oma rahva

Indrek Park: Ainult võro keel võib teha võrokestest oma rahva

Indrek Park teab, mis teeb rahvakillukesest rahva, ta on keelepäästja ja kultuuripäästja. Rahvusvaheline mees, polüglott, kes elanud paljudes riikides, tegelenud USAs põlisameeriklaste päästmisega, aga mullu kolis ta Võrru.

Miks on eestlastele Võro Kongressi vaja? Miks on võrokesed vähem rahvus kui setod? Mitmel eri moel võib kongress nihu minna? Ja kuidas ometi päästa keelt, mida lapsed-noored ei kõnele?

Vestlust jubib Epp Petrone ja see on salvestatud 19. aprillil Võrus Indrek Pargi residentsis.

Apr 20, 202334:25
Loomeka lood: Lumm
Apr 19, 202340:12
Tõnis Mägi: "Koitu" ei pidanudki looma, ta ise voolas mu klaveriklahvide alt

Tõnis Mägi: "Koitu" ei pidanudki looma, ta ise voolas mu klaveriklahvide alt

"Karud ja pojad" võõrustas vestlust, milles Tõnis Mägi kõneleb ühiskonna muutumisest 1988-1990, kus laul ja muusika on kandnud erilist tähendust. Ka praegu, aastal 2023, on oluline kaosele vastu seista ja ühiskonnana tulevikuvalikuid koos arutada. Praegu on aeg, mis vajab ajastu laulu. Tõnis Mägi esitab müüdilist "Koitu" laupäeval, 22. aprillil kell 18 Võrus, Roosisaare vabaõhulaval.

Tõnis Mäega vestles ajakirjanik ja ühiskonnateadlane Maarja Lõhmus. Heli Jaanus Kaasik.

Apr 19, 202351:04
Epp Petrone küsitleb Kauksi Üllet: korduma kippuvad küsimused Võro Kongressi kohta

Epp Petrone küsitleb Kauksi Üllet: korduma kippuvad küsimused Võro Kongressi kohta

Kirjanik Epp Petrone taaselustab oma aastate taguse taskuhäälingu ja kolib uute saadetega edaspidi tARTu Hääle katuse alla.

Epu esimene külaskäik on Obinitsa, võrokeste ühe südametunnistuse-hääle Kauksi Ülle juurde. 22. aprillil on tulemas suur Võro Kongress (lisaks samal õhtul ka inimkett ja kontsert-meeleavaldus). Mismoodi see kongress toimib ja kes saab saadikuks hakata (või enda eest saadikut saata) ja mis selle asja eesmärk on?

Vestlus on salvestatud 16. aprilli õhtul Obinitsas Kauksi Ülle galeriis.

Epp Petrone podcasti avakõllina kõlavad Silver Sepa laulu „Metsik mees” avataktid.

Apr 18, 202328:22
Draama 2022: Vestlusring "Kolm õde" (Endla)

Draama 2022: Vestlusring "Kolm õde" (Endla)

Draama festivali raames toimunud vestlusringis osalevad Ingomar Vihmar, Carmen Mikiver ja Kleer Maibaum-Vihmar.

Vestlusringi modereerib Karin Allik. Heli Jaanus Kaasik.


Apr 12, 202336:12
Tartu filmifond: „Savvusanna sõsarad“

Tartu filmifond: „Savvusanna sõsarad“

Pärast filmi „Savvusanna sõsarad“ Tartu esilinastust said Tartu Loomemajanduskeskuses kokku filmi rezissöör Anna Hints, produtsent Marianne Ostrat ja Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen, kes jagasid esilinastusejärgseid muljeid. Juttu tuli filmi mõjust vaatajatele, naiste rääkimata lugudest, kuulajate sõsarate tähtsusest ning suitsusauna väest.

Mar 29, 202301:25:25
Loomeka lood: Franz Raver
Mar 28, 202337:11
Draama 2022: Vestlusring "Kuhu lähevad noored etenduskunstnikud?"

Draama 2022: Vestlusring "Kuhu lähevad noored etenduskunstnikud?"

Küsimus näitlejate ületootmisest on Eesti teatris teemaks olnud juba mõnda aega, ent etenduskunstnike ületootmisest räägitakse justkui vähem, vaiksemalt. Ometi lõpetab igal aastal kooli ka terve hulk andekaid ja ambitsioonikaid noori etenduskunstnikke, kelle ainus võimalus kunstnikuna ongi jääda vabakutseliseks - etenduskunstikeskused ju etendajaid alaliselt ei palka. Ent kuidas siis pärast kooli lõpetamist, pea ees, vabakutselise ellu sukelduda ja seal ellu jääda? On meie etenduskunstimaastikul üldse ruumi kõigile uutele tulijatele? Kuhu nad lähevad ja mida teevad?
Arutelus osalevad etenduskunstnikud Elina Masing ja Ruslan Stepanov, Sõltumatu Tantsu Lava tegev- ja loominguline juht Triinu Aron, Kanuti Gildi SAALi projektijuht Eneli Järs. Arutelu modereerib teatrikriitik Karin Allik.

Mar 22, 202301:38:44
Loomeka lood: Puudrinägu

Loomeka lood: Puudrinägu

Loomeka lood külalisteks on Piret Sootla ja Kersti Niglas. Nende stuudio Puudrinägu pakub stilistika-, meigi-, soengu- ja grimmiteenuseid. Räägime grimmitööst filmide, seriaalide ja teatri juures, töö väärtustamisest, aja planeerimisest ning uuest ning väga vajalikust castingu-agentuuri ideest, mis naistel mõtteis liigub.

 Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Mar 14, 202340:47
Kodusolemine: Urmas Klaas

Kodusolemine: Urmas Klaas

On aeg Kodusolemise jutud selleks aastaks kokku tõmmata. Aastalõpusaates istub Kristel Trelli vastas stuudiotoolil ei keegi muu kui Tartu linnapea Urmas Klaas. Me räägime Tartust, elust ja inimestest ja sellest, mis on tõeliselt südamele kallis.

Dec 19, 202201:17:32
Vestlusõhtu Evi Tihemetsaga

Vestlusõhtu Evi Tihemetsaga

Kirjanike  Maja musta laega saalis avati, näituseformaadi  "Ühe pildi galerii"  raames,  Evi Tihemetsa juba 1960’nedatel loodud ja aastakümneid varjul  olnud, varem eksponeerimata suureformaadiline kivilitograafia "Lained /  Waves". Teose avas vestlusõhtu, kus autoriga kohtus Joonas Hellerma.  Vestlusõhtu teemaks on autori pika loomeperioodi jooksul loodud looming,  mälestused ja näitused. Vestlusõhtu salvestamise algimpulsiks on aga  galeriis "tARTu pood" toimuva näituse "Pühapäevapildid" korraldajate  soov tuua armastatud kunstiklassik ka helipildis näitusekülastajateni.  

Evi Tihemets on armastatud graafik ja illustraator, ta on viljelenud  väga erinevaid tehnikaid, eelkõige värvilist litograafiat, pehmelakki ja  teisi sügavtrükitehnikaid, segatehnikaid. Ta on loonud nii  pisigraafikat, portreesid kui ka monumentaalseid suurvorme,  illustreerinud raamatuid, kujutanud nii loodust kui ka tööstusmaastikke.  Tihemets on pälvinud Wiiralti kunstiauhinna (2011) ning Kristjan Raua  preemia (1992, 2013).  Joonas Hellerma on Eesti Rahvusringhäälingu saatejuht ja toimetaja, ta  on iganädalase vestlussaate "Plekktrumm" saatejuht ETV2-s.

Heli Meelis Tammemägi

Dec 16, 202201:17:18
Loomeka lood: Kirke Leinatamm

Loomeka lood: Kirke Leinatamm

Külas on ettevõtja ja 3D disainer Kirke Leinatamm, kes on ka värske inkubant LMK-s oma firmaga Scopus Studio. Saates saab teada, millega tegeleb 3D disainer, mis asi on digimood ning millised on digimoe tulevikuperspektiivid.

FB: https://www.facebook.com/scopus.studio

Siin ka mõned soovitused Kirkelt digimoe huvilistele: 

LinkedIn-is saate jälgida Metaverse Fashion Council tegemisi, kes ka avaldavad uudiseid iganädalaselt.

Põhilised platvormid: DressX (dressx.com), The Fabricant (thefabricant.com)

Virtuaalsed influencerid ja avatarid Instagramis: Lil Miquela, Shudu.gram (The Diigitals agency)

Digital Fashion Week NYC veebruaris: https://digitalfashionweek.nyc/ 

Virtuaalsed showroomid moebrändidele nagu Dior, Burberry, Bloomingdale’s: emperiavr.com


Dec 06, 202258:36
Kodusolemine: Tanel Tein

Kodusolemine: Tanel Tein

"Kodusolemise" külaliseks on seekord kõigile hästi tuntud spordimees - korvpallur Tanel Tein. Rääkisime spordist, Rockist ja elust; Tartust ja asjadest, mis päriselt loevad. Juttu vedas Kristel Trell.

Nov 30, 202201:06:52
Loomeka lood: BIBZ Store

Loomeka lood: BIBZ Store

“Loomeka lood” saates on külas Bibiana Aarma, kelle ettevõte BIBZ Store on LMK inkubatsioonis. Räägime, kuis sai Bibianast ettevõtja, kuidas tema looming sünnib ning mida on oodata Bibiana uuelt kollektsioonilt “Cig break”. Lisaks jagab Bibiana ka mõned head ja kasulikud turundusnipid kõigile loomeettevõtjatele.

Saatejuht Katrin Tegova/Heli Jaanus Kaasik

Nov 30, 202242:58
Malle Leisi loominguõhtu

Malle Leisi loominguõhtu

tARTu  galerii avalikul podcasti salvestusel avas Sandra Jõgeva oma ema, Malle  Leisi kujunemislugu kunstnikuks. Juttu tuli olmeluksusest,  kunstivõltsingutest ja koloriitsetest Malle Leisi kaasaegsetest. Pisut  avas Sandra ka oma järgmiste dokumentaalfilmide tausta. 

Vestlust juhtis  Raul Oreškin.

Nov 24, 202201:05:37
Märten Rattasepp: Kuidas kirjutada mängu?
Nov 11, 202201:38:43
Draama 2022: Vestlusring "Melanhoolia"

Draama 2022: Vestlusring "Melanhoolia"

Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Von Krahli Teater/Ekspeditsioon etenduse "Melanhoolia" järgne vestlus. Vestlusel osalevad näitlejad Katariina Tamm, Mari Abel ja Anne Türnpu. Vestlust modereerib Oliver Issak.
Nov 01, 202251:35
Draama 2022: Vestlusring "Tööeetika Eesti nüüdisteatris"

Draama 2022: Vestlusring "Tööeetika Eesti nüüdisteatris"

Nüüdisteatri tööeetika arutelu haarab kinni mitmest murest, mis on Eesti teatrimaastikul viimastel aastatel tõstatud: ebavõrdne kohtlemine, seksuaalne ahistamine ja läbipõlemine nende hulgas. Ühiselt otsitakse vastust, kuidas juurida Eesti teatrist välja need aastakümneid kestnud, kuid pikalt tähelepanuta jäetud probleemid.

Arutelus osalevad Kanuti Gildi SAALi majadramaturg Heneliis Notton, Eesti Teatriliidu esimees Gert Raudsep ning Theatrumi näitleja ja lavastaja, Vanalinna Hariduskolleegiumi teatrikooli juhataja Maria Peterson. Arutelu modereerib teatrikriitik Karin Allik.

Nov 01, 202201:50:14
Draama 2022: Vestlusring "Ma võiksin sulguda pähklikoorde"

Draama 2022: Vestlusring "Ma võiksin sulguda pähklikoorde"

Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Vaba Lava etenduse "Ma võiksin sulguda pähklikoorde" järgne vestlus.

Vestlusel osalevad lavastaja Priit Põldma ja lavastusdramaturg Aare Pilv. Vestlust modereerib Karmen Juhkam.

Sep 29, 202236:32
Draama 2022: Vestlusring "Raha paneb rattad käima"

Draama 2022: Vestlusring "Raha paneb rattad käima"

Olukorras, kus ümbritsev maailma tõmbab ennast igast otsast kokku,  muutub aina olulisemaks küsimus kuidas ja kellele me raha anname. Kuidas  teha nii, et head ideed ei jääks ilma vajalikust toetusest? Mitu  lavastust kohandatakse ümber, sest algse plaani jaoks ei jätku lihtsalt  vahendeid? Milline on ideaalne Eesti teatrikunsti rahastamise mudel?  Kuhu suuna minna, kelle poole vaadata, keda süüdistada?

Arutelus osalevad kultuuriministeeriumi teatrinõunik Laur Kaunissaare,  Vanemuise teatri juht ja Eesti Etendusasutuste Liidu juhatuse esimees  Kristiina Alliksaar,   Tartu Uue Teatri produtsent ja loomenõukogu liige Maarja Mänd   ning Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali nõukogu esimees  Liisi Aibel. Arutelu modereerib Paide Teatri lavastusdramaturg Oliver  Issak.

Sep 29, 202201:24:36
Draama 2022: Vestlusring "Mefisto"

Draama 2022: Vestlusring "Mefisto"

Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Eesti Draamateatri etenduse "Mefisto" järgne vestlus.

Vestlusel osalevad lavastaja Kertu Moppel ja kunstnik Arthur Arula. Vestlusringi modereerib Greeta Võsu.

Sep 29, 202230:26
Ralf Sannikov ja Ingmar Roomets: Noore kunstniku tee

Ralf Sannikov ja Ingmar Roomets: Noore kunstniku tee

Noored Tartu maalikunstnikud Ingmar Roomets ja Ralf Sannikov haarasid kalamehetoolid ning muljetasid päikesepaistel kunstniku teekonnast. Alustades esimestest piltidest, enda stiili leidmisest ja lõpetades igapäevaste takistuste ületamisest karjääri tegemiseks.

Sep 19, 202246:02
Draama 2022: Vestlusring "Fundamentalist"

Draama 2022: Vestlusring "Fundamentalist"

Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Von Krahli Teatri etenduse "Fundamentalist" järgne vestlus.
Vestlusel osaleb lavastaja Marta Aliide Jakovski, näitlejad Liisa Saaremäel ja Erki Laur ning Tartu Ülikooli Vana Testamendi ja semitistika dotsent Urmas Nõmmik.

Vestlusringi modereerib Anneli Saro.

Sep 16, 202245:12
Draama 2022: Vestlusring "Iraani konverents"

Draama 2022: Vestlusring "Iraani konverents"

Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Theatrumi etenduse "Iraani konverents" järgne vestlus.
Vestlusel osaleb lavastaja Lembit Peterson ning näitlejad Andri Luup ja Maria Peterson.

Vestlusringi modereerib Oliver Issak. 

Sep 16, 202239:11
tARTu hääl // DRAAMA 22

tARTu hääl // DRAAMA 22

Mis teeb festivalist hea festivali? Milline on DRAAMA festivali minevik, olevik ja tulevik? Kuhu edasi, Eesti teater? 

Festivali DRAAMA 2022 raames on stuudios festivali kuraator ja tegevjuht Hedi-Liis Toome ning metaprogrammi juhid Karin Allik ja Oliver Issak.

Aug 31, 202249:53
Loomeka lood: Mairit Paluvee ja Ateljee Mandil

Loomeka lood: Mairit Paluvee ja Ateljee Mandil

"Loomeka lood" saates on külas Mairit Pauluvee Ateljee Mandilist. Juttu tuleb sTARTUp Dayl etenduvast lavashowst,  lavastuse "Lotte ja vana õunapuu saladus" jaoks loodud kostüümidest, ettevõtlusega alustamisest ning paljust muustki.  

Saatejuht Katrin Tegova / heli Jaanus Kaasik.

Aug 25, 202250:55
Loomeka lood: Key Külaots ja REDIS

Loomeka lood: Key Külaots ja REDIS

"Loomeka lood" saates on seekord külas taaskasutusbrändi REDIS looja Key Külaots. Räägime saabuvast Antoniuse moeetendusest, kus saab näha REDISe uut kollektsiooni, ning Key teekonnast oma rõivabrändi loomiseni. 

Saatejuht Katrin Tegova / heli Jaanus Kaasik.

Aug 24, 202250:27
Kodusolemine: Epp Petrone

Kodusolemine: Epp Petrone

Kodusolemine on oma reisidega jõudnud Setomaale - sedapuhku läheme külla kirjanik Epp Petrone tallu. Juttu juhib Kristel Trell, helirežissöör Jaanus Kaasik.

Aug 18, 202201:07:00
tARTuFF »-♡-> tARTu hääl: Kadri Noormets

tARTuFF »-♡-> tARTu hääl: Kadri Noormets

Taskuhäälingu tARTu hääl avalik salvestus 4. augustil 2022 Tartuffi Voronja päeval Voronja galeriis.

Vestluskaaslaseks on etenduskunstnik ja lavastaja Kadri Noormets kes on ka Voronja galerii suvenäituse „IKOONILINE. eesmärk ja ettekääne“ kuraator.


Saadet juhib semiootik Jaanus Kaasik. 

Saates kõlav muusika: Club Des Belugas - Hip Hip Chin Chin

Aug 11, 202201:00:09
Kodusolemine: Krister ja Manona Paris

Kodusolemine: Krister ja Manona Paris

Kodusolemise suvesaated viivad meid stuudiost välja, kohe kodusolemise keskele! Ajakirjanikepaar Krister ja Manona Paris avavad meile oma talu väravad -  soojal suveõhtul räägime olnust ja olevast ning muidugi toidust Manona verivärske raamatu "Meie taluköök" valguses. Juttu juhib Kristel Trell.

Jul 07, 202201:32:30