
tARTu hääl
By tARTu hääl

tARTu häälFeb 17, 2022

Tiina Sööt performance-kunstist, polüamooriast ja BDSM-ist
Tiina Sööt on Tartust pärit perfomance-kunstnik, kes esines just Genklubis emaduse teemalise lavastusega "Other Mother". Enamik tema tööelust toimub Viinis ja enamik tema eraelust Bukarestis (sellest on ta kirjutanud raamatu "Minu Rumeenia", mis valiti 2022. aasta parimaks reisiraamatuks). Mismoodi toimivad polüamoorsed suhted ja sekspositiivse klubi kiirkohtumiste tuur? Ja mida kujutab endast BDSM (tõlkes: kinnisidumine, domineerimine ja allumine ning sadomasohhism) rollimängude klubi? Elu Bukarestis on põnev, aga midagi sellist on Tiina andmetel toimumas ka meie rahulikus Eestis...
Tiina Söödi koduleht: Tiina Sööt - about (weebly.com)
Tema artikkel BDSM-st: https://feministeerium.ee/mitte-keegi-ei-saa-minu-jaatust-umber-lukata-mida-on-peavoolu-deitimiskultuuril-bdsmilt-oppida/
Tema raamat: Minu Rumeenia – Petrone Print

Kristel Vilbaste ja ellujäämiskunst joogivee teemadel
Kristel Vilbaste on loodusajakirjanik, kellel on hingel allika- ja muu joogiveeteema. Kõneleme temaga elamise kunstist, ellujäämise kunstist, alates soojaveeboileritest ja torudest ja lõpetades allikatega. Kus on allikad Tartu linnas? Mida teha, et allikatele ligipääs parem oleks? Neil teemadel vestleb "Meie joogivesi" raamatu autori Kristel Vilbastega Epp Petrone.

Piret Tali Tartu
Piret Tali on viljakas ajakirjanik, ta on ka raamatute "Minu Pärnu" ja "Minu Kalamaja" autor . Aga milline on Pireti Tartu? See lugu algab 1980ndatest ja kulgeb 2000ndatesse. Selle looga haakuvad memuaarsed ilukirjanduslikud teosed "Praktikaaruanne" (Daniel Vaarik) ning "Päev pole öö ei ole (Lauri Isotamm). Kuidas on Tartu muutunud, kuidas on tudengkond muutunud? Milline on Tartu tempo võrreldes Pärnuga ja võrreldes Tallinnaga?
Neil teemadel vestleb Piretiga Epp Petrone.
Epp Petrone
www.epp-petrone.ee
www.epp-petrone.com

Tõnu Runnel: Kuidas sündis "Eesti"
Saatekülaline on Tõnu Runnel, kes räägib Tartust, fotograafiast ja fotoraamatu "Eesti" saamisloost.
Vestlust veab Jaanus Kaasik

Loomeka lood: Juhan Liivi meelemaastikud
Loomeka Lood podcastis on külas Mari Niitra ja Mikk Kirikal, kes loovad Juhan Liivi Muuseumi välialale 2024. aasta suveks Juhan Liivi meelemaastikke. Mida see täpselt endast kujutab? Sellest meie inkubantide Mari ja Mikuga saates juttu tulebki.
Juhan Liivist on kuulnud kõik, kuid vähesed teavad, et ta oli Eesti esimesi ökomehi. Meelemaastikud annavad inimestele võimaluse korrastada oma meeli looduses viibides - nõnda nagu seda eneseteraapiana kasutas ka Liiv ise. Muudame luuletaja elu ja loomingu erinevate meeltega tajutavaks ja teeme Liivi Muuseumi välialast Juhan Liivi meelemaastikud, kus iga soovija saab rännata ruumis ja iseendas. Näiteks tühja välja vaatamise poodium, mesipuu-helivõimendi, vabarnavõpsik, kunstiobjektid, üle metsa vaatamise torn jne.
Juhan Liivi Meelemaastike meeskonda kuuluvad Mari Niitra, Kadi Kivilo, Tanar Kirs, Mikk Kirikal Liivi Muuseumist ja Artur Kuus (Makett OÜ).
facebook.com/LiiviMuuseum
Koduleht: muusa.ee
instagram.com/liivimuuseum
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Draama 2023: Vestlusring "Millist teatrit vajab noor vaataja?"
Eesti noore vaataja teatri maastik on kirju, kuid kõikuva kvaliteediga. Küsimus, kas lasteaia- ja koolilapsed võiksid teatrist osa saada, ei vaja enam juurdlemist, küll aga on keerulisem otsustada, missugust teatrit neile siis näidata. Millist teatrit vajab noor vaataja? Kuidas see teater üles leida? Kuhu on Eesti noore vaataja teatril areneda?
Eelnimetatud küsimuste üle arutlevad Draama festivali vestlusringis kultuuriajakirjanik ja Tallinna Linnavalitsuse kultuuri abilinnapea nõunik Keiu Virro, Rahvusooper Estonia haridustöö juht Tuuli Potik ning Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Laur Kaunissaare, vestlust modereerib lavastaja Jaanika Juhanson. Arutelu juhatab sisse Keiu Virro ettekanne.

Vestlusõhtu Tarrvi Laamanniga
Tarrvi Laamann ja Priit Kuusk vestlesid näituse "ME-DEYA" viimasel päeval galeriis Pallas. Tarrvi Laamani looming on saanud alguse paljudes põnevates, tihti troopilistes ja päikeselistes paikades üle maailma. Enamasti asub kunstnik teele suur valge lõuendirull kaenlas. Rännaku jooksul jäädvustuvad lõuendile sümbolid ja märgid, šamanistlikud markerid, mille järgi autor hiljem teoseid kodumaal looma asub. Eesti on Tarrvi jaoks koht, kus viimistleda kogetut ja jäädvustunut ning lisada sellele siinne essents.
Heli Jaanus Kaasik

Draama 2023: Vestlusring "Eesti teatri rahvusvahelistumine"
Eesti teatri kuvand Euroopas vajab värskendust. “Kummaline Ida-Euroopa” ei ole enam huvitav, normaalne/tavaline Eesti teater ei köida aga kedagi. Kuidas leida taas oma nišš või miski, millega saaksime teised riigid enda konksu taha? On see üldse võimalik? Vajalik? Kuidas on varasemalt Eesti (etendus)kunst Euroopasse jõudnud, mida võiksime sellest kogemustest õppida?
Vestlusringis osalevad Kultuuriministeeriumi Euroopa Liidu asjade nõunik ja endine Eesti kultuuriesindaja Brüsselis Kadri Jauram, Tallinn TREFF'i kunstiline juht Leino Rei ja festivali Baltoscandal kunstiline juht Priit Raud. Vestlust juhib Eesti Teatri Agentuuri välissuhete koordinaator Liisi Aibel.

Loomeka lood: Ardo Ran Varres
Räägime Ardo Raniga, miks ta valis näitleja tee asemel helilooja ameti ning mis teda inspireerib filmi- ja seriaalimuusikat tegema. Juttu tuleb ka ettevõtjaks olemisest, töötamise ja vaba aja tasakaalu otsimisest. Ardo Ran on Tartu Loomemajanduskeskuse vilistlane.
Ta on loonud muusikat sellistele filmidele nagu "Elavad pildid" (rež. Hardi Volmer), "Üks mu sõber" (rež. Mart Kivastik), "Disko ja tuumasõda" (rež. Jaak Kilmi), "Gorikaturist" (rež. Raimo Jõerand) ning tuntud seriaalidele nagu "Kättemaksukontor", "Tuulepealne maa" jm.
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik

Inga Lunge: aega on!
Kuigi Inga Lunge teeb palju (viimati kirjutas raamatu „Minu Karlova“ ja lavastas Kammivabrikus korvpallitüki) ei ole tal kunagi liiga kiire, sest iga asi võtab täpselt niikaua, kui võtab. Karlova on keskkond, mis ei lase linnaärevust sisse, ütleb ta. Ja kuigi Tartus pole merd, on Inga imelise lahenduse leidnud oma ilusa punase paadi näol... ja kuigi Karlovas on kohati segane liiklusskeem, ongi see just tore. Kõik on tore ja aega on. Vestlust juhib Epp Petrone.

Vaade Tartule Narva linnapea, „Minu Narva“ autori Katri Raiki poolt.
Kuidas võrrelda Tartut ja Narvat? Epp Petrone jutukaaslaseks on Tartus kasvanud Katri Raik, kellele 1999. aastal tundus Tartu „kuidagi liiga valmis“ ja nii sukeldus ta elumere lainetesse Narvas.
Kahel linnal on teineteiselt nii mõndagi õppida.
Ja kas teate, kuidas on õige võõrkeeli kõnelda, kui hästi ei oska? Igatahes on Katri Raik selle teadmisega (ja alati iseendaks jäädes) hakkama saanud.

Loomeka lood: BIBIX
Külas on Airi Saago, kes kunagi pühendas end kübarsepa tööle, kuid nüüd on enda jaoks leidnud uue kire - õmblemise! Airil ka täitsa oma loomeettevõte Bibix, millega juba aastaid tegutseb. Lisaks oma toodangule pakub Airi firma ka õmblusteenust teistele ettevõtetele: lõigete loomisest kuni valmistoodanguni välja.
BIBIX on väike kodumaine õmblusettevõte, kus luuakse glamuurseid sametkangast dressikomplekte naistele ja lastele. Klient saab ise komplekteerida meelepärased dressid valides sobiva mudeli, sameti ja voodrikanga toonid ning soovi korral ka tikandid ja kristallid. Tootmises kasutatakse kõrgkvaliteetset sametit, mis on suurepäraste omadustega. Materjal venib, kuid ei veni välja isegi pikaajalisel kasutamisel, kohandub kandja figuuriga, ei näita välja plekke ning ei kortsu. Sametil on sügav värvitoon ja luksuslik läige ning see püsib säravana ka peale mitmekordset pesu. Bibixi eesmärgiks on pakkuda rõivaid, mis muudaksid kandja kauniks, loobumata seejuures mugavusest.
Facebook: facebook.com/bibixvelvet/
Instagram: instagram.com/bibix_sametdressid/
Veebileht: bibix.eu
Saatejuhid Katrin Tegova ja Mari Peetsalu, heli Jaanus Kaasik

Loomeka lood: Siret Ott
Külas on Siret Ott, kelle brändiks on samuti Siret Ott ning kes esitles hiljuti Antoniuse moeetendusel oma ülivinget kollektsiooni.
Räägime Siretiga Antoniuse kogemusest, julgusest teha elus olulisi otsuseid ning kuis oma unistusi täide viia samm-sammult, ka läbi raskuste.
Siret Oti minimalistlikus stiilis kudumid on käsitsi valmistatud ning toodetud väikeses tiraažis. Monokroomsed toonid ja geomeetrilised vormid teevad kudumid multifunktsionaalseks ning silmapaistvaks. Siret peab rõiva juures oluliseks kvaliteetset ja kehasõbralikku materjali, kuid ka stiilset välimust, et anda kandjale võimalus ning julgus teistest eristuda. Kudumid on seljas mugavad ja lasevad kehal hingata, neid võib kanda mistahes aastaajal.
Facebook: https://www.facebook.com/siretottstudio/
Instagram: https://www.instagram.com/siretottstudio/
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Vaade Tartule "Minu Hollandi" poolt
Meelike Eenpuu-Villup, "Minu Hollandi" autor, on Tartus külas ja vaatab jalgrataste ja madala maa pealt meie linnakeskkonda.
Küsitleb Epp Petrone.

Sandra Jõgeva: raamidest väljas
Sandra Jõgeva on tänasele publikule pigem tuntud kui filmitegija, kuid oma loomingulist karjääri alustas ta 90ndate teisel poolel maalijana. Kuni Jaanipäevani saab sellesse perioodi jäävat loomingut näha Tartus, HAKI galerii teisel korrusel. Sandra loomingut iseloomustab eksperimentaalsus ning soov raamidest välja murda. Maalid, perioodist 1997 - 2004 jäävadki tema loomingus viimasteks, enne kui ta sukeldub performance`i, installatsiooni, videokunsti ja filmi võimalusterohkesse maailma. Vestlust juhib Teet Raudsepp.

MAIKRO ja Mikrogalerii
Saates vestlevad Raul Oreškin ja Jaanus Kaasik uuest kunstnikust MAIKRO'st. Tema näitusest R galeriis, stuudiopoes "Karud ja Pojad" ning uuest Mikrogaleriist mille ehitamist näitus toetab.

Loomeka lood: Alisa Koplus
Külas on Alisa Koplus, kel on kaks brändi - Alisa Vasina ja Spirimal.
Alisa tahtis juba lapsena saada moeloojaks ja valmistada kleite. Läbi oma õpingute ja teekonna on unistus täide läinud. Alisa Vasina brändi kleidid on pühendatud silmapaistvatele isiksustele, kes oskavad hinnata värvide sära. Alisa teine bränd Spirimal on mõeldud julgetele ja veidi sõgedatele noortele ning inspireeritud naljakatest sõnamängudest ja kaasaegsest kultuurist.
Saates "Loomeka lood" räägib Alisa, kus kohast ta oma loominguks inspiratsiooni saab, kuis töötab ning kuidas oma aega planeerib.
Alisa motoks on: “Elu on lõuend, täida see erksate värvide ja ägedate lugudega!”
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Ümberlülitus vestlusring. Kaasaegsed etenduskunstid Tartus: mis, kus ja kellele?
Teist korda toimuv festival “Ümberlülitus” on ennast justkui Tartu teatrimaastikule kinnitanud - seda tõestab kasvõi uue tulija nominatsioon Tartu kultuuriauhindadel. Siiski võib küsida, kas sellest piisab. Milline ikkagi on kaasaegsete etenduskunstide (contemporary performing arts) roll Tartu teatrielus? Kuidas suhestuvad etenduskunstid laiemalt Tartu kultuurielus toimuvaga? Milline on üleüldse Tartu alternatiivkultuuri olukord ja erinevate kultuurivaldkondade omavahelised seosed?
Kuigi vestlusringi fookuses on eelkõige etenduskunstid, arutavad Tartu kultuurielu mitmekesisuse üle laiemalt Heigo Teder, Maarja Kalmre (Kanuti Gildi SAAL), Kadri Lind (Stencibility, UIT festival), Riina Oruaas (Tartu Interdistsiplinaar) ja Stina Leek (Ajuokse). Vestlust juhib Tartu Ülikooli lektori ja Draama festivali korraldaja Hedi-Liis Toome.

Ümberlülitus
3.-6. mail toimub Tartus: Tartu Uues Teatris, Tartu Elektriteatris, HAKI Galeriis ja Armastuse saalis Aparaaditehases kaasaegsete etenduskunstide festival "Ümberlülitus".
Saates räägib Maarja Kalmre festivali etendustest ja Kristina Norman festivali avaetendusest "Orchidelirium Expanded" mille esietendus toimub 3. mail 19.00 Tartu Elektriteatris.
Vestlust veab Jaanus Kaasik

Must Kast: "Koduõpetaja kui naisharitlane"
Janet Laidla kõneleb koduõpetajatest, avab nende rolli rahvusliku liikumise kontekstis ja räägib koduõpetajate olulisusest naiste haridusmaastikul.
Mustas Kastis kevadel esietendunud Kaija M Külma kangelaseepos “Lilli” avab vaatajatele mängu ja muusika kaudu Lilli Suburgi elu- ja kujunemislugu.
Lilli oli meie esimene naisõiguslane, naispeatoimetaja, naisprosaist, filosoof ja eestikeelse kooli rajaja.

Indrek Park: Ainult võro keel võib teha võrokestest oma rahva
Indrek Park teab, mis teeb rahvakillukesest rahva, ta on keelepäästja ja kultuuripäästja. Rahvusvaheline mees, polüglott, kes elanud paljudes riikides, tegelenud USAs põlisameeriklaste päästmisega, aga mullu kolis ta Võrru.
Miks on eestlastele Võro Kongressi vaja? Miks on võrokesed vähem rahvus kui setod? Mitmel eri moel võib kongress nihu minna? Ja kuidas ometi päästa keelt, mida lapsed-noored ei kõnele?
Vestlust jubib Epp Petrone ja see on salvestatud 19. aprillil Võrus Indrek Pargi residentsis.

Loomeka lood: Lumm
Külas on Kaari Kangro, kelle ettevõte "Lumm wear" tooted on loodud nii naistele kui meestele, kellele meeldib nautida, unistada ja luua. Saates räägime Kaari teekonnast oma ettevõtte loomiseni, kuidas ta leiab enda kliendid ning miks tema tooteid armastatakse. Lumm rõivaesemed on enamasti ainueksemplarid, sest brändi õmblushaldjad loovad need kangarullide lõppudest. "Lumm wear" loob hõlste, haldjakleite ja kimonoid. Kaari looming on müügil nii veebis kui ka Loomeka disainipoes Tartus Küüni tänaval.
Lumm weari kohta leiab rohkem infot:
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Tõnis Mägi: "Koitu" ei pidanudki looma, ta ise voolas mu klaveriklahvide alt
"Karud ja pojad" võõrustas vestlust, milles Tõnis Mägi kõneleb ühiskonna muutumisest 1988-1990, kus laul ja muusika on kandnud erilist tähendust. Ka praegu, aastal 2023, on oluline kaosele vastu seista ja ühiskonnana tulevikuvalikuid koos arutada. Praegu on aeg, mis vajab ajastu laulu. Tõnis Mägi esitab müüdilist "Koitu" laupäeval, 22. aprillil kell 18 Võrus, Roosisaare vabaõhulaval.
Tõnis Mäega vestles ajakirjanik ja ühiskonnateadlane Maarja Lõhmus. Heli Jaanus Kaasik.

Epp Petrone küsitleb Kauksi Üllet: korduma kippuvad küsimused Võro Kongressi kohta
Kirjanik Epp Petrone taaselustab oma aastate taguse taskuhäälingu ja kolib uute saadetega edaspidi tARTu Hääle katuse alla.
Epu esimene külaskäik on Obinitsa, võrokeste ühe südametunnistuse-hääle Kauksi Ülle juurde. 22. aprillil on tulemas suur Võro Kongress (lisaks samal õhtul ka inimkett ja kontsert-meeleavaldus). Mismoodi see kongress toimib ja kes saab saadikuks hakata (või enda eest saadikut saata) ja mis selle asja eesmärk on?
Vestlus on salvestatud 16. aprilli õhtul Obinitsas Kauksi Ülle galeriis.
Epp Petrone podcasti avakõllina kõlavad Silver Sepa laulu „Metsik mees” avataktid.

Draama 2022: Vestlusring "Kolm õde" (Endla)
Draama festivali raames toimunud vestlusringis osalevad Ingomar Vihmar, Carmen Mikiver ja Kleer Maibaum-Vihmar.
Vestlusringi modereerib Karin Allik. Heli Jaanus Kaasik.

Tartu filmifond: „Savvusanna sõsarad“
Pärast filmi „Savvusanna sõsarad“ Tartu esilinastust said Tartu Loomemajanduskeskuses kokku filmi rezissöör Anna Hints, produtsent Marianne Ostrat ja Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen, kes jagasid esilinastusejärgseid muljeid. Juttu tuli filmi mõjust vaatajatele, naiste rääkimata lugudest, kuulajate sõsarate tähtsusest ning suitsusauna väest.

Loomeka lood: Franz Raver
Külas on Susanna Peters, kelle loomeettevõtteks on Franz Raver, mis loob ettevõtetele, organisatsioonidele ja tiimidele personaalselt disainitud ja toodetud riideid. Moedisainerina usub ta, et mugavate ja ilusate riietega on võimalik töötaja enesekindlust ning töömotivatsiooni tõsta ja sealjuures on tööriided ideaalseks ettevõtte turundamise viisiks. Franz Raveri loodud riided on puhta disainiga ja stiilsed ning kaugel tavapärasest igavast vormiriidest. Susanna tundis oma kutsumust juba lapsena, disainides sageli riideid ning riietades lähedasi. Tänaseks on tema ettevõte paljudele tuntud brändidele mugavaid ja stiilseid vormiriideid loonud.
Susanna tegemisi saab jälgida siin:
franzraver.com
fb: @franzraver
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Draama 2022: Vestlusring "Kuhu lähevad noored etenduskunstnikud?"
Küsimus näitlejate ületootmisest on Eesti teatris teemaks olnud juba
mõnda aega, ent etenduskunstnike ületootmisest räägitakse justkui vähem,
vaiksemalt. Ometi lõpetab igal aastal kooli ka terve hulk andekaid ja
ambitsioonikaid noori etenduskunstnikke, kelle ainus võimalus
kunstnikuna ongi jääda vabakutseliseks - etenduskunstikeskused ju
etendajaid alaliselt ei palka. Ent kuidas siis pärast kooli lõpetamist,
pea ees, vabakutselise ellu sukelduda ja seal ellu jääda? On meie
etenduskunstimaastikul üldse ruumi kõigile uutele tulijatele? Kuhu nad
lähevad ja mida teevad?
Arutelus osalevad etenduskunstnikud Elina
Masing ja Ruslan Stepanov, Sõltumatu Tantsu Lava tegev- ja loominguline
juht Triinu Aron, Kanuti Gildi SAALi projektijuht Eneli Järs. Arutelu
modereerib teatrikriitik Karin Allik.

Loomeka lood: Puudrinägu
Loomeka lood külalisteks on Piret Sootla ja Kersti Niglas. Nende stuudio Puudrinägu pakub stilistika-, meigi-, soengu- ja grimmiteenuseid. Räägime grimmitööst filmide, seriaalide ja teatri juures, töö väärtustamisest, aja planeerimisest ning uuest ning väga vajalikust castingu-agentuuri ideest, mis naistel mõtteis liigub.
Saatejuht Katrin Tegova, heli Jaanus Kaasik.

Kodusolemine: Urmas Klaas
On aeg Kodusolemise jutud selleks aastaks kokku tõmmata. Aastalõpusaates istub Kristel Trelli vastas stuudiotoolil ei keegi muu kui Tartu linnapea Urmas Klaas. Me räägime Tartust, elust ja inimestest ja sellest, mis on tõeliselt südamele kallis.

Vestlusõhtu Evi Tihemetsaga
Kirjanike Maja musta laega saalis avati, näituseformaadi "Ühe pildi galerii" raames, Evi Tihemetsa juba 1960’nedatel loodud ja aastakümneid varjul olnud, varem eksponeerimata suureformaadiline kivilitograafia "Lained / Waves". Teose avas vestlusõhtu, kus autoriga kohtus Joonas Hellerma. Vestlusõhtu teemaks on autori pika loomeperioodi jooksul loodud looming, mälestused ja näitused. Vestlusõhtu salvestamise algimpulsiks on aga galeriis "tARTu pood" toimuva näituse "Pühapäevapildid" korraldajate soov tuua armastatud kunstiklassik ka helipildis näitusekülastajateni.
Evi Tihemets on armastatud graafik ja illustraator, ta on viljelenud väga erinevaid tehnikaid, eelkõige värvilist litograafiat, pehmelakki ja teisi sügavtrükitehnikaid, segatehnikaid. Ta on loonud nii pisigraafikat, portreesid kui ka monumentaalseid suurvorme, illustreerinud raamatuid, kujutanud nii loodust kui ka tööstusmaastikke. Tihemets on pälvinud Wiiralti kunstiauhinna (2011) ning Kristjan Raua preemia (1992, 2013). Joonas Hellerma on Eesti Rahvusringhäälingu saatejuht ja toimetaja, ta on iganädalase vestlussaate "Plekktrumm" saatejuht ETV2-s.
Heli Meelis Tammemägi

Loomeka lood: Kirke Leinatamm
Külas on ettevõtja ja 3D disainer Kirke Leinatamm, kes on ka värske inkubant LMK-s oma firmaga Scopus Studio. Saates saab teada, millega tegeleb 3D disainer, mis asi on digimood ning millised on digimoe tulevikuperspektiivid.
FB: https://www.facebook.com/scopus.studio
Siin ka mõned soovitused Kirkelt digimoe huvilistele:
LinkedIn-is saate jälgida Metaverse Fashion Council tegemisi, kes ka avaldavad uudiseid iganädalaselt.
Põhilised platvormid: DressX (dressx.com), The Fabricant (thefabricant.com)
Virtuaalsed influencerid ja avatarid Instagramis: Lil Miquela, Shudu.gram (The Diigitals agency)
Digital Fashion Week NYC veebruaris: https://digitalfashionweek.nyc/
Virtuaalsed showroomid moebrändidele nagu Dior, Burberry, Bloomingdale’s: emperiavr.com

Kodusolemine: Tanel Tein
"Kodusolemise" külaliseks on seekord kõigile hästi tuntud spordimees - korvpallur Tanel Tein. Rääkisime spordist, Rockist ja elust; Tartust ja asjadest, mis päriselt loevad. Juttu vedas Kristel Trell.

Loomeka lood: BIBZ Store
“Loomeka lood” saates on külas Bibiana Aarma, kelle ettevõte BIBZ Store on LMK inkubatsioonis. Räägime, kuis sai Bibianast ettevõtja, kuidas tema looming sünnib ning mida on oodata Bibiana uuelt kollektsioonilt “Cig break”. Lisaks jagab Bibiana ka mõned head ja kasulikud turundusnipid kõigile loomeettevõtjatele.
Saatejuht Katrin Tegova/Heli Jaanus Kaasik

Malle Leisi loominguõhtu
tARTu galerii avalikul podcasti salvestusel avas Sandra Jõgeva oma ema, Malle Leisi kujunemislugu kunstnikuks. Juttu tuli olmeluksusest, kunstivõltsingutest ja koloriitsetest Malle Leisi kaasaegsetest. Pisut avas Sandra ka oma järgmiste dokumentaalfilmide tausta.
Vestlust juhtis Raul Oreškin.

Märten Rattasepp: Kuidas kirjutada mängu?
Märten Rattasepp on kirjanik, kirjutab ta mitte raamatuid vaid mänge. Kuidas ja millega kirjutada mänge? Mille poolest on see erinev raamatute kirjutamisest ja mis teeb ühe mängu haaravaks. Nendel teemadel juhib vestlust Jaanus Kaasik.
15. novembril ilmub stuudio Obsidian mäng "Pentiment" mille üheks kaasautoriks on Märten Rattasepp.

Draama 2022: Vestlusring "Melanhoolia"

Draama 2022: Vestlusring "Tööeetika Eesti nüüdisteatris"
Nüüdisteatri tööeetika arutelu haarab kinni mitmest murest, mis on Eesti teatrimaastikul viimastel aastatel tõstatud: ebavõrdne kohtlemine, seksuaalne ahistamine ja läbipõlemine nende hulgas. Ühiselt otsitakse vastust, kuidas juurida Eesti teatrist välja need aastakümneid kestnud, kuid pikalt tähelepanuta jäetud probleemid.
Arutelus osalevad Kanuti Gildi SAALi majadramaturg Heneliis Notton, Eesti Teatriliidu esimees Gert Raudsep ning Theatrumi näitleja ja lavastaja, Vanalinna Hariduskolleegiumi teatrikooli juhataja Maria Peterson. Arutelu modereerib teatrikriitik Karin Allik.

Draama 2022: Vestlusring "Ma võiksin sulguda pähklikoorde"
Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Vaba Lava etenduse "Ma võiksin sulguda pähklikoorde" järgne vestlus.
Vestlusel osalevad lavastaja Priit Põldma ja lavastusdramaturg Aare Pilv. Vestlust modereerib Karmen Juhkam.

Draama 2022: Vestlusring "Raha paneb rattad käima"
Olukorras, kus ümbritsev maailma tõmbab ennast igast otsast kokku, muutub aina olulisemaks küsimus kuidas ja kellele me raha anname. Kuidas teha nii, et head ideed ei jääks ilma vajalikust toetusest? Mitu lavastust kohandatakse ümber, sest algse plaani jaoks ei jätku lihtsalt vahendeid? Milline on ideaalne Eesti teatrikunsti rahastamise mudel? Kuhu suuna minna, kelle poole vaadata, keda süüdistada?
Arutelus osalevad kultuuriministeeriumi teatrinõunik Laur Kaunissaare, Vanemuise teatri juht ja Eesti Etendusasutuste Liidu juhatuse esimees Kristiina Alliksaar, Tartu Uue Teatri produtsent ja loomenõukogu liige Maarja Mänd ning Eesti Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali nõukogu esimees Liisi Aibel. Arutelu modereerib Paide Teatri lavastusdramaturg Oliver Issak.

Draama 2022: Vestlusring "Mefisto"
Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Eesti Draamateatri etenduse "Mefisto" järgne vestlus.
Vestlusel osalevad lavastaja Kertu Moppel ja kunstnik Arthur Arula. Vestlusringi modereerib Greeta Võsu.

Ralf Sannikov ja Ingmar Roomets: Noore kunstniku tee
Noored Tartu maalikunstnikud Ingmar Roomets ja Ralf Sannikov haarasid kalamehetoolid ning muljetasid päikesepaistel kunstniku teekonnast. Alustades esimestest piltidest, enda stiili leidmisest ja lõpetades igapäevaste takistuste ületamisest karjääri tegemiseks.

Draama 2022: Vestlusring "Fundamentalist"
Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Von Krahli Teatri etenduse "Fundamentalist" järgne vestlus.
Vestlusel osaleb lavastaja Marta Aliide Jakovski, näitlejad Liisa Saaremäel ja Erki Laur ning Tartu Ülikooli Vana Testamendi ja semitistika dotsent Urmas Nõmmik.
Vestlusringi modereerib Anneli Saro.

Draama 2022: Vestlusring "Iraani konverents"
Festivalil DRAAMA 2022 toimunud Theatrumi etenduse "Iraani konverents" järgne vestlus.
Vestlusel osaleb lavastaja Lembit Peterson ning näitlejad Andri Luup ja Maria Peterson.
Vestlusringi modereerib Oliver Issak.

tARTu hääl // DRAAMA 22
Mis teeb festivalist hea festivali? Milline on DRAAMA festivali minevik, olevik ja tulevik? Kuhu edasi, Eesti teater?
Festivali DRAAMA 2022 raames on stuudios festivali kuraator ja tegevjuht Hedi-Liis Toome ning metaprogrammi juhid Karin Allik ja Oliver Issak.

Loomeka lood: Mairit Paluvee ja Ateljee Mandil
"Loomeka lood" saates on külas Mairit Pauluvee Ateljee Mandilist. Juttu tuleb sTARTUp Dayl etenduvast lavashowst, lavastuse "Lotte ja vana õunapuu saladus" jaoks loodud kostüümidest, ettevõtlusega alustamisest ning paljust muustki.
Saatejuht Katrin Tegova / heli Jaanus Kaasik.

Loomeka lood: Key Külaots ja REDIS
"Loomeka lood" saates on seekord külas taaskasutusbrändi REDIS looja Key Külaots. Räägime saabuvast Antoniuse moeetendusest, kus saab näha REDISe uut kollektsiooni, ning Key teekonnast oma rõivabrändi loomiseni.
Saatejuht Katrin Tegova / heli Jaanus Kaasik.

Kodusolemine: Epp Petrone
Kodusolemine on oma reisidega jõudnud Setomaale - sedapuhku läheme külla kirjanik Epp Petrone tallu. Juttu juhib Kristel Trell, helirežissöör Jaanus Kaasik.

tARTuFF »-♡-> tARTu hääl: Kadri Noormets
Taskuhäälingu tARTu hääl avalik salvestus 4. augustil 2022 Tartuffi Voronja päeval Voronja galeriis.
Vestluskaaslaseks on etenduskunstnik ja lavastaja Kadri Noormets kes on ka Voronja galerii suvenäituse „IKOONILINE. eesmärk ja ettekääne“ kuraator.
Saadet juhib semiootik Jaanus Kaasik.
Saates kõlav muusika: Club Des Belugas - Hip Hip Chin Chin

Kodusolemine: Krister ja Manona Paris
Kodusolemise suvesaated viivad meid stuudiost välja, kohe kodusolemise keskele! Ajakirjanikepaar Krister ja Manona Paris avavad meile oma talu väravad - soojal suveõhtul räägime olnust ja olevast ning muidugi toidust Manona verivärske raamatu "Meie taluköök" valguses. Juttu juhib Kristel Trell.