Skip to main content
Spotify for Podcasters
Trochu inak s Adelou

Trochu inak s Adelou

By GreenTalk

Pozrite sa na veci trochu inak. V našom podcaste Vám prinášame rozhovory s najzaujímavejšími osobnosťami, ktoré sme v posledných rokoch hostili v talkshow Trochu inak s Adelou Vinczeovou.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Aron Hodek

Trochu inak s AdelouJun 20, 2023

00:00
09:27
Aron Hodek

Aron Hodek

S tak talentovaným a tak mladým človekom sa v žltej sedačke nášho štúdia tak často nestretávam. Tento počas nášho rozhovoru 12 ročný basgitarista ohuruje špičkových svetových hudobníkov už teraz. Ja sa chystám si ho opäť pozvať, keď dostane grammy. Ako však vyplynie aj z rozhovoru, je ozázne, či si ma bude vôbec pamätať. Vy si však určite zapamätajte meno Aron Hodek. Ešte o ňom budete veľa počuť.


Jun 20, 202309:27
Pišta Godó

Pišta Godó

S novou dobou prichádzajú nové výzvy na riešenie nových problémov. Napríklad na našu hlavu útočí toľko vecí, ktoré je treba vybaviť, že to naša hlava nevie celkom spracovať. Maily, vybavovačky, rodina, osobný život, telefonáty, účty, sociálne siete, nákupy, blbosti malého až obrovského typu. Kedysi toho naozaj nebolo toľko, čo útočilo na našu nervovú sústavu. Tento stres sa však dá eliminovať správnym postojom a akciou. Metóda Getting things done znamená v hrubom preklade niečo ako – Urobiť veci. To znie ako pračudesne banálna rada. No metóda má svoje presné pravidlá, ktoré nám vedia zmeniť život k lepšiemu. Hovoriť bude kouč tejto metódy – Štefan Pišta Godó.


Jun 20, 202323:16
Hana Lasicová

Hana Lasicová

Pozvať si na rozhovor kamarátku z detstva je trochu riskantné. Všetko o nej viete, no aj tak musíte klásť otázky. Našťastie je vaša kamarátka z detstva aj vychytená scenáristka a autorka, ktorá vie pracovať so slovom a obsahom. Okrem toho je aj dcérou človeka, ktorý sa významne spája so štúdiom L plus S. No a keby bolo najhoršie, priniesli sme si obe listy, ktoré sme si písali 30 rokov dozadu ako deti. Napokon som si rozhovor s Hanou Lasicovou veľmi užila.


Jun 20, 202322:20
Peter Gombita

Peter Gombita

Keď sa zamilujete do ženy a dlhší čas sa sporíte s Bohom o jeho existencii, ťažko by niekto predpokladal, že sa stanete kňazom. Z takého normálneho chlapíka sa naozaj po vnútornom volaní a náročnom štúdiu teológie, stal kňaz a aktuálne aj hlavný vedúci miesta, ktoré prichyľuje ľudí bez domova a bez nádeje. Páter Peter Gombita je síce obklopený mnohými ľuďmi, no či je preto aj vždy šťastný, sa dozviete v pomerne otvorenom rozhovore s týmto trochu iným duchovným.

Jun 20, 202316:44
Zuzana Bendíková

Zuzana Bendíková

Sexuálna a vzťahová výchova majú v západnejších krajinách svoje miesto už aj v škôlkach. Vedomosti podávané adekvátne veku vo vývine dieťaťa spôsobia to, že dochádza k menej častým zneužívaniam a nechceným tehotenstvám. Vzťahová výchova je totiž aj o sebahodnote a nie len o anatómii pohlavných orgánov. Bez sebahodnoty je totiž možné, že sa zapletieme s orgánmi, ktorých biologickú funkciu dobre poznáme, ale neodhalíme charakter ich majiteľov.  Zuzana Bendíková sa so združením Intymyta dlhodobo venuje osvete v tejto oblasti a súčasťou jej misie bol aj rozhovor v Trochu inak.

Jun 20, 202321:30
Juraj Mokrý

Juraj Mokrý

Mnohí si kladú otázku – Kam sa stratil? Pri tom tu stále je, len zmenil charakter svojho pôsobenia. Po reportážach pre TV Orava a predpovediach počasia sa naozaj na nejaký čas stiahol. Divadelný fajnšmeker však dávnejšie odhalil že Juraj Mokrý je naozaj skvelým dramatickým činoherným umelcom. Do štúdia L plus S neprišiel úplne ani ako hosť, ale aj ako spoluúčinkujúci. Na tých istých doskách totiž stvárňuje postavu vysokoškolského profesora v svetoznámom titule Oleanna. No a že asi 10 rokov nerobil nejaký väčší rozhovor sa ukázalo aj v tom, ako sa k nám prišiel vyrozprávať.


Jun 20, 202322:15
Galina a Jakub Kubalovci

Galina a Jakub Kubalovci

O zrak prichádzala postupne. Jednou z posledných osobností, ktoré videla z blízka, bola princezná Diana. Ako jej postupne prestávali slúžiť oči, presmerovala svoje vzdelanie tak, aby vedela plnohodnotne fungovať. Dnes sa venuje liečebným terapiám aj pre náročnejšiu klientelu a vymýšľa aplikácie, vďaka ktorým si aj nevidiaci môže užiť balet. Napríklad Luskáčika. V tom účinkuje jej syn Jakub. Galina Kubalová sa totiž nevzdala ani svojho sna o materstve a stala sa prvou nevidiacou na Slovensku, ktorá si adoptovala dieťa. Jakub Kubala bol v tomto silnom rozhovore takisto vzácnou súčasťou.


Jun 20, 202319:11
Karol Stýblo

Karol Stýblo

Pozor, pozor, tento rozhovor je len pre silné žalúdky, lebo sa v ňom dozviete šokujúce pravdy. O tom, že arašidy nie sú orechy, že čokoláda je ovocie a že mnohé je v bežne dostupných sladkostiach inak, ako si myslíme. Zároveň je príjemne šokujúce, že na Slovensku vyrábame jednu z najkvalitnejších čokolád sveta a že jej férová produkcia, robí svet lepším miestom. Na tomto všetkom totiž záleží čokolatierovi Karolovi Stýblovi,  hosťovi, ktorý súvisí s našim milým partnerom – potravinami Yeme.

Jun 20, 202320:18
Zuzana Homolová

Zuzana Homolová

Zuzana Homolová nespadá asi do žiadnej aktuálnej hudobnej kategórie. Už roky si verne sleduje svoju pesničkársku linku, na ktorej približuje obecenstvu historické slovenské balady z rôznych regiónov. V temne každodenných príbehov, v spojení s jej jemným spevom a hudobným aranžmá, žiaria niečím veľmi krásne skladby. V istom momente sme sa však rozprávali aj o mŕtvole v snehuliaku, alebo snehuliakovi? Nuž, aj tento zapeklitý príbeh by bol možno hodný balady.

Jun 20, 202319:18
Andrej Dúbravský

Andrej Dúbravský

Málokedy sa stane, že vás hosť baví na všetkých úrovniach svojho bytia. Či je to spôsob akým žije, alebo akým tvorí, prípadne akým sa pozerá na svet. Nechcem a nebudem viac prezrádzať o rozhovore s maliarom Andrejom Dúbravským. Poviem len toľko, že nie len že sa oplatí investovať do jeho vysoko hodnoteného umenia, ale že skvelou investíciou pre pohodu vašej duše bude vypočutie si najbližších pár minút nášho debatovania.


Jun 20, 202320:15
Štefan Beňuš

Štefan Beňuš

Lingvisti nestrážia, či dobre skloňujeme, alebo píšeme tvrdé y na správnom mieste. Lingvista sa pozerá na jazyk ako na jav, ktorý je ovplyvnený rôznymi faktormi a ktorý spätne ovplyvňuje mnohé ďalšie. Viaže sa k anatómii, sociológii, psychológii a rôznym iným oblastiam, ktoré môžu súvisieť až s umelou inteligenciou. Aj keď, lingvistickú rozpravu sme započali podozrivo banálne. Alebo sa mi to len zdalo a naozaj sa treba vážnejšie zamyslieť nad tým, ako podľa slabík rozdeliť slovo metla. Úplne iný pohľad na jazyk nám ponúkol svetovými stážami ošľahaný Porfesor Štefan Beňus.


Jun 20, 202319:49
Zuzana Šebová

Zuzana Šebová

Dnes ju poznáme ako takzvanú áčkovú hviezdu slovenského šoubiznisu. Jej začiatky sa však viažu ku klasickému strádaniu mladého umelca zmietaného v ťažkých hereckých úlohách za malý plat. Vedieť tak dlho fungovať v takzvanom komerčnom primetime, je však tiež umením a vyžaduje si inteligenciu, humor, nadhľad, mieru, cit a charizmu. Žiaden z týchto atribútov v sebe neutlmila ani počas nášho rozhovoru jedinečná Zuzana Kubovčíková Šebová. 


Jun 20, 202318:18
Viera a Johanka Kondelové

Viera a Johanka Kondelové

Príbeh matky a dcéry je jedným z mnohých. Na Slovensku žije totiž pomerne veľa ľudí so zdravotným postihnutím a snažia sa žiť rovnocennú každodennosť ako všetci. Johanka rada pláva, dobre sa učí a má doma hada. Johanka má okrem toho aj downov syndróm. Spolu s mamou Vierkou nám prišli priblížiť skúsenosti a túžby ľudí, ktorí sa denne budia do dní s trochu inými výzvami. Obe však vyžarovali lásku a prijatie, čo celej téme dodalo ešte väčšiu silu. Je mi cťou, že som sa stretla s dámami Kondelovými. A len dodám, že jedna z nich sa stretla zas s gunárom. Aj o tom bude reč.


Jun 20, 202320:22
Peter Duranský

Peter Duranský

Náš jediný držiteľ michelinovskej hviezdy pôsobí veľmi skromne. A zdá sa teda, že aj je. Svoju profesiu si vydrel od 15 rokov, hoc pôvodne mal byť futbalistom. Kto vie, či by sa aj v tejto oblasti stal Messim, ale ako kuchár ním rozhodne je. Ak milujete kuracie na prírodno zapekané s broskyňou a syrom a k tomu pol ryža pol hranolky, je možné, že prítomnosť Petra Duranského veľmi neoceníte. Alebo prídete na to, že gastronómia je samostatným umením a že teraz prehovorí skutočný umelec.

Jun 20, 202318:42
Lenka Vacvalová

Lenka Vacvalová

Keď je niekto dobrodruh, tak je to ona. Beh pod 100 kilometrov je pre ňu nuda a ak aj náhodou mrzne, považuje to za dokonalé osvieženie. Do cieľa pribehne táto krásna a výnimočná žena vždy s narúžovanými perami a do štúdia Lplus S prišla aj so svojim psom a mačkou, ktorí spolu s jej manžel zdieľajú všetky jej neuveriteľné dobrodružné výlety. Prichádza žena mimo všetkých známych kategórii – Lenka Vacvalová.

Jun 20, 202321:21
Slavomír Michňák

Slavomír Michňák

Tanec pri tyči je jedna vec, ale profesionálny poledance je umením zvládnuteľným len gymnastickej postave s umeleckým nadaním. Mať pri poledance chlpaté nohy nie je práve estetickým bonusom....ak ste žena. Ale keďže poledance robia aj muži, môžete pri tej tyči uvidieť naozaj rôzne druhy končatín. Jeden celý poledancer nám o tomto športe porozprával sám, aj čosi ukázal, ale to si v podcastovej verzii budete musieť len predstaviť. Predstavte si rovno aj to, že Slavomír Michňák je v tejto disciplíne vicemajstrom sveta.


Jun 05, 202309:36
David Škrobánek

David Škrobánek

Najprv pracoval na dobrej pozícii v špičkovej firme, aby časom zistil, že nie je až tak špičkovým otcom. Kritická rodinná situácia mu umožnila pretaviť krízu v príležitosť stať sa dobrým tátou. Založil rovnomennú iniciatívu, s ktorou sa snaží pomáhať jednotlivcom, ale aj firmám, aby dávali otcovstvu priestor. Lebo už asi všetci chápeme, že neprítomný otec dokáže narobiť v živote človeka zvláštne jazvičky. David Škorbánek vám možno nastaví zrkadlo, alebo vás inšpiruje, ako sa aj ako pracujúci muž postaviť za svoje otcovské práva.

Jun 05, 202324:34
Marcel Nemec

Marcel Nemec

Žiť s vedomím vlastnej smrteľnosti sa darí málokomu z nás. Trochu pristupujeme k prežitému dňu ako ku samozrejmosti a kedykoľvek možný finálny koniec si príliš nepripúšťame. Herec a komik Marcel Nemec však so svojou smrteľnou diagnózou objavil nové pramene života a so zimomriavkovou otvorenosťou, nadhľadom a dokonca humorom, prišiel o svojej ceste porozprávať do nášho na všetko pripraveného žltého kresla.

Jun 05, 202322:14
Ivana Molnárová

Ivana Molnárová

Ako dlhoročná manažérka jednej z najúspešnejších firiem sa stala aj držiteľkou prestížneho ocenenia manažér roka. Jediným cieľom pre ňu nie je len úspech a rast firmy, ale aj jej zdravé medziľudské prostredie. Vnímavosť, s akou pristupuje napríklad k ekológii, ale aj k zamestnávaniu hendikepovaných ľudí, je zatiaľ výnimočná. Ostáva veriť, že príklad Ivany Molnárovej sa v manažovaní kolektívov stane časom normou, ktorá bude napokon obohatením nie len pre mikrosvet firmy, ale aj celej spoločnosti.


Jun 05, 202321:39
Peter Petraško

Peter Petraško

Veľa už vieme o smogu ako takom, zaoberáme sa vizuálnym smogom , ale škodlivosť zvukového smogu si všímame možno len pri domoch za protihlukovými stenami. Pri tom zle odhlučnené interiéry, dokážu narobiť decibely absolútne nezdravého typu. Už chápem, prečo som v detstve nechodila do školskej jedálne. Nie kvôli šunkovým fliačkom s cukrom, ale preto, že som bola v ohrození mimoriadneho hluku. Je na čase si viac všímať, s čím všetkým sa naša nervová sústava musí vysporiadať, a ako sa proti tomu dá bojovať. Viac vysvetlí odborník na hluk – Peter Petraško.

Jun 05, 202317:03
Jana Kovalčíková

Jana Kovalčíková

Medzičasom ju už poznáme ako víťazku tanečnej súťaže, no za našich čias bola “len“ druhou najmladšou herečkou slovenského národného divadla, “len“ obľúbenou seriálovou herečkou a moderátorkou populárneho podcastu Mimóza. A inak bola už aj vtedy “iba“ neskutočne sympatická, autentická a ako to má ona v uvodzovkách veľmi rada – zlatá – toto všetko dokáže obsiahnuť “iba“ herečka Janka Kovalčiková.

Jun 05, 202320:24
Abhejali Bernardová

Abhejali Bernardová

Tak ako podaktorí vyliezli na všetky osemtisícovky, tak sa nájde aj zopár šialencov, ktorí preplávali všetky významné svetové prieplavy. Šialený na to musíte byť ale asi tak , ako naša hostka. Čiže– byť absolútne vyrovnaný, trénovaný, pokorný, vytrvalý, nesúťaživý, odovzdaný, silný, no skrátka od šialenstva má táto výnimočná mentálne výbava dosť ďaleko. A vlastne na to, aby ste zvládli zdolať kilometrové trasy niekedy aj počas búrok a noci, stačí len plávať Dokud voda neskončí. Tak sa volá kniha výnimočnej českej dobrodružky Abedžali Bernardovej. My sme si v Trochu inak  jej príbeh v skratke prelistovali.


Jun 05, 202320:58
Veronika Cyprichová

Veronika Cyprichová

Keď spojíte vlnu a huby, nevznikne štrikovaný dubák, ani hlivový sveter, ale celkom nový, biodegradvateľný odolný materiál podobný koži. Takýmto fascinujúcim výskumom sa zaoberá mladá vedkyňa so svojim tímom. Pokusy majú už aj svoje zhmotnené výsledky, ktoré naozaj evokujú pocit kože. Okrem tejto neuveriteľnej prírodnej symbióze sme sa zhovárali aj o špecifikách húb a dostali sme sa aj k šokujúcim odhaleniam o ich pohlavných orgánoch. Začína sa vysoko vedecké klebetenie o podpásových témach s Veronikou Cyprichovou.


Jun 05, 202319:30
Zdeněk Godla

Zdeněk Godla

Hviezdil v českom seriáli Most, ale aj vo filme Invalid. Na svojom konte má medzičasom už oveľa viac postáv, no napriek tomu si drží a vedie vlastnú stavebnú firmu. Lebo môcť si prácou zarobiť, nebolo pre neho vždy samozrejmosťou. Po bujarej mladosti sa ťažšie dostával do ozaj funkčného života a ako Róm to mal ešte zložitejšie. Vďaka jeho hereckému talentu a sympatickému zjavu sa však zdá, že sa mu stereotypy o Rómoch darí trochu roztápať. Jeho osobný príbeh znie ako scenár k celkom odvážnej tarantinovke, veď napokon nám všetko aj sám prerozprával skvelý Zdeňek Godla. 


Jun 05, 202318:17
Katarína Schillerová

Katarína Schillerová

Začnime rovno tým, že má 91 rokov a stále sa venuje pohybu. Kedysi zostavovala a nacvičovala spartakiády, dnes na to so sviežou mysľou rada spomína. Keďže na úpravu svojich tip top gelových nechtov preferuje Vietnamské nechtárky, tak na manikúre sa o svojom fascinujúcom živote nemá veľmi ako pozhovárať. Všetko sme to však dobehli v štúdiu L plus S s úžasnou hostkou - Katarínou Schillerovou.

Jun 05, 202320:51
Juraj Polák

Juraj Polák

Niektorí ho volajú malý Ďuri, lebo je malý. Odmalička patrí medzi ľudí nízkeho vzrastu, ktorým bola diagnostikovaná achondroplázia. Tých Juraj aj združuje a pomáha im sa zorientovať v nových výzvach, ak napríklad táto diagnóza postretne ich dieťa. Sympatický Ďuri okrem iného rieši ale aj to, prečo sú bankomaty tak vysoko. A teda nie len bankomaty. O pánskych WC ani nehovoriac. Vlastne -  hovoriac. Lebo o kadečom sme sa vo Vianočnom Trochu inak zhovárali s Jurajom Polákom z obč. Združenia Palčekovia.

Jun 05, 202317:10
Mária Čírová

Mária Čírová

Niekoho môže až iritovať, ako vie byť jedna osoba krásna, talentovaná, úspešná a ešte aj požehnaná fungujúcou rodinou. Keď ste však v jej blízkosti, tak je vám jasné, že niečo také sa naozaj dá. Niekedy nám naše vlastné presvedčenia nedovolia veriť v to pekné, niekedy nám nedovolia byť sami takými bytosťami. Ona si však, ako hovorí, našla svoj duševný domček. A keďže sa jej v ňom dobre vodí, vyžaruje číre šťastie. Možno preto je aj Čírová a možno aj preto je Mária. V každom prípade bola ideálnym hosťom vo Vianočnom vydaní Trochu inak. 


Jun 05, 202321:04
Veronika Smolková

Veronika Smolková

Patrí medzi naše najúspešnejšie bojovníčky. Vo svojej kategórií si pripísala na konto už aj víťazstvo na majstrovstvách sveta. Milá a citlivá, plná pochopenia a odhodlania, taká je dievčina, ktorá najprv musela vyhrať boj so šikanou. Ale či to bol boj, ťažko povedať, keďže si ako zbraň vybrala odpustenie. Svoj mimoriadne inšpiratívny príbeh v žltom kresle štúdia L plus S zdieľala Veronika Smolková.

Jun 05, 202314:32
Zuzana Mora

Zuzana Mora

Byť ženou vo svete financií už nie je žiadnou výnimkou. Celkovo sa gendrové témy spomedzi veľkých hráčov investovania a poradenstva vytratili. Aj keď Zuzana Mora ešte pamätá históriu, keď svoje kvality musela medzi mužmi obhajovať. Čo sa však nevytratí, sú prirodzené rozdiely v investovaní z pohľadu mužov a žien. Preto je dobré vedieť, s kým sa do toho pustiť a v akom období. Aj o tom sme sa zhovárali s mimoriadne šarmantnou a hlavne zrozumiteľnou  sales trader spoločnosti Wood and company. Ešte raz, prichádza Zuzana Mora. 


Jun 05, 202317:46
Petra Tóthová

Petra Tóthová

Keď pečie celé Slovensko, tak naozaj celému Slovensku záleží na tom, čo si o napečenom myslí porotkyňa z rovnomennej šou. Absolventka niekoľkých vysokých škôl, bývalá letuška z najvyšších tried, vždy kládla dôraz na znalosti. Preto si dovolenkové destinácie nevyberá podľa výhľadu z hotela, ale na základe toho, kde sa akurát deje prestížny kurz v oblasti cukrárskej tvorby. Ale to, že na vylizovanie misy treba adekvátnu veľkosť hlavy, sa musela naučiť už v detstve. Prichádza Petra Tóthová.

Jun 05, 202319:10
Tomáš Pešek

Tomáš Pešek

Mužom sa v dnešnej spoločnosti nevenuje príliš veľká pozornosť. Ako keby sa očakávalo., že ten silný muž z vrcholu ľudskej hierarchie si predsa vždy nejako poradí. Veľa mužov je však v meniacom sa svete zmätených a o to ťažšie je aj dospieť v skutočného muža. Čo je vlastne skutočný muž ? Prečo otcovia synom nehovoria dostatočne - ľúbim ťa? A ako to vyzerá v chalanských táboroch, ktoré vedie kouč Tomáš Pešek ......sa dozviete priamo od neho.

Jan 18, 202317:53
Katarína Nádaská

Katarína Nádaská

Etnologička Katarína Nádaská patrí rozhodne medzi najobľúbenejších hostí Trochu inak. Tak pútavo, vtipne a odborne hovoriť naozaj o čomkoľvek vie asi len ona. My sme sa pred nebezpečenstvom pretlaku jej vedomostí ošetrili tak, že sme si zo všetkých tém vykrojili len jednu – stravovanie našich predkov. Plus odporúčam počkať na pikošku na záver o tom, ako naozaj neinšpirovaná našimi predkami pani Katarína Nádaská rieši upratovanie vo vlastnej domácnosti.

Jan 18, 202320:41
Martina Jelenová

Martina Jelenová

Legenda detskej hudobnej scény Fíha Tralala má aj svoju dospelácku existenciu. Tá nás v Trochu inak zaujímala rovnako, ako dospelácke prevedenie pesničky Bum Bác s bilanciou cez 100 miliónov videní na ytb. Ale ako sa hovorí v týchto podcastoch – lepšie ako miliónkrát vidieť, je raz počuť. Tak poďme na to.

Jan 18, 202318:06
Beáta Puobišová

Beáta Puobišová

Pani Beáta Puobišová sa už dlhé roky zaoberá vedeckými hračkami. Cez ne sa hravo vysvetľujú rôzne fyzikálne fenomény a dajú sa prezentovať na medzinárodných súťažiach. Pani Beáta má asi najväčšiu zbierku kaleidoskopov a do nejakého sa vždy ráno po zobudení kukne. Možno je to aj lepší tip ako sa pozrieť do novín, lebo v tých je hravosti celkom málo a pani Puobišová je jedna hravá, svieža a inšpiratívna dáma.

Jan 18, 202315:44
Ľubica Voľanská

Ľubica Voľanská

Staroba je tabu 21ho storočia. Tvárime sa, že starí ľudia sú nejaký iný živočíšny druh, pri tom by malo byť v záujme budúcnosti nás všetkých, aby v spoločnosti ideovo a prakticky všetko slúžilo aj starším. Prečo voláme starých ľudí automaticky deduškovia a babičky? A ako rôzne sa ešte prejavuje ageizmus si povieme s jednou z mála etnológov, ktorí sa u nás zaoberajú výskumom staroby – Ľubicou Voľanskou.

Jan 18, 202321:47
SIMA

SIMA

Mladá a úspešná, pracovitá a skromná. Po Česku a Slovensku vypredáva koncerty, zatiaľ čo istá generácia ani netuší, že existuje. Tak milá stredná a staršia generácia, je čas si dobrať učivo, lebo speváčka SIMA je už zopár rokov fenomén. Dodatok – nie tá Magušinová kedysi Martausová. Aj tá je super. A aj o tom, ako si ich obe mýlia organizátori koncertov, bude reč s touto extravagantnou blondínkou.

Jan 18, 202318:18
Sandra Giňová

Sandra Giňová

Projekt omamy občianskeho združenia Cesta von je jedným z najlepších projektov aké poznám. Prosím prosím, vypočujte si rozhovor s jednou z omám, Sandrou Giňovou, ak si napríklad myslíte, že deti z oblastí generačnej chudoby sú všetky prirodzene odsúdené na neúspech. Ak si myslíte, že zo začarovaného kruhu niet cesty von. Máte šancu zmeniť svoj pohľad a ak ho už máte náhodou nastavený správne, tak sa len tak nechajte dojať príbehom jednej výnimočnej ženy.

Jan 18, 202323:45
Marián Černý

Marián Černý

Marián Černý je moderný pračlovek. Moderný preto, lebo nežije v jaskyni, ale inklinuje k pohybu a strave našich dávnych predkov. A to tiež moderne, keďže neloví mamuty, ale kvalitné prírodné potraviny. Podľa Mariána by sme viac ako športovcami mali byť pohybovcami a namiesto dlhovekosti sa uchádzať o dlhozdravosť.

Jan 18, 202311:24
Petra Polnišová

Petra Polnišová

Všetci ju poznáme ako komičku, herečku, zábavnú ženu. Ako producentka filmov stojí viac v úzadí mimo pozornosti. No keď začne o tejto svojej profesijnej odbočke rozprávať, je to rovnako zábavné ako jej legendárne postavičky. A inak, sú kamaráti, s ktorými keď sa chcete kvôli zaneprázdnenosti porozprávať, musíte si ich pozvať ako hostí do relácie. Nejako tak som to vymyslela aj s Petrou Polnišovou.

Jan 18, 202320:24
Sandra Sviteková

Sandra Sviteková

Na dejepis sa dá pozerať aj inak, ako ho poznáme z bežných školských osnov. Vtedy dokáže zaujať tisícky záujemcov dokonca mimo školských lavíc. Dejepis inak - tak sa volá jeden z najúspešnejších youtubových kanálov a jeho autorka a tvorkyňa obsahu – Sandra Sviteková sa ocitla v žltom kresle štúdia L plus S.

Jan 18, 202318:58
Štefan Vaľo

Štefan Vaľo

Keď je raz človek z praxe a vidí hmatateľne do problematiky veci, dokáže odhaliť niekedy viac, ako skupina akademicky konajúcich vedcov. Štefan Vaľo za roky svojej práce v lesoch prišiel na jeden z významných dôvodov povodní a aj na možnosť ich riešenia. Vaše základné otázky typu – čo a ako?  budú veľmi jasne zodpovedané v najbližších minútach.

Jan 18, 202318:34
Judit Bárdos

Judit Bárdos

Po maďarsky, po česky, ale aj po slovensky stvárňuje svoje filmové postavy Judit Bárdos. Ako sa ukázalo v mimoriadne pôsobivom filme Piargy, dokáže hrať aj čierno – bielo. Pri máloktorej osobnosti máte pocit, že sedíte vedľa vyrovnanej, éterickej, inteligentnej bytosti so zmyslom pre humor. Teda, ono nešlo o pocit, ale o skutočný stav, ktorý som zažívala pri rozhovore s jednou z našich najvýraznejších mladých herečiek.

Jan 18, 202315:28
Liberty Simon

Liberty Simon

Vedieť posunúť svoje vlastné hranice chápania a prijatia je jedinou cestou, ako sa spoločnosť posunie k láskavejšej verzii. Neskromne sa priznám, že som vďačná za môj osobný posun vo vnímaní transrodových ľudí. Mediálne vzorce a vlastné ego ma zavliekli do slepej ulice. Je mimoriadne dôležité, aby podobné témy osvetľovali láskavé a vyrovnané bytosti, ktoré prekypujú pochopením pre nechápajúcich a láskou pre neláskavých. Dámy a páni, alebo vlastne radšej – hej ľudia, predstavujeme vám jednu krásnu bytosť, hrdú transrodovú ženu – Liberty Blake Simon. Vďaka nej som aj ja prešla transformáciou...mojich názorov.

Jan 04, 202323:44
Petra Molnárová

Petra Molnárová

Fast food poznáme všetci. Slowfood poznáme asi tiež, no málokedy sme sa nad celým významom tohto stravovacieho hnutia poriadne zamysleli. Petra Molnárová, ako predsedníčka združenia Slow food pressburg doniesla také poctivé a neuponáhľané dobroty, že spoluhosť Jirka Mádl bez hanby hltal počas rozhovoru nielen každé slovo. Dobrú chuť aj vám.

Jan 04, 202315:59
Jiří Mádl

Jiří Mádl

Ako herec a režisér zaujal. Ako spisovateľ má rovnakú šancu na úspech. Jeho knižný románový debut Přitažlivost planety Krypton nazbierala aj od kritikov veľmi dobré ohlasy. Ak pre Vás predstavujem bernú mincu, alebo aspoň malý lakmusový papierik, tak vedzte, že som jeho knihu  s nadšením a slzou v oku zhltla počas letnej dovolenky. Jirka Mádl je skrátka žiarivý a zaujímavý človek. Tým sa do žltého kresla v Trochu inak kvalifikoval viac než dosť.

Jan 04, 202319:56
Jakub Kroulík

Jakub Kroulík

Hypnóza mnohých fascinuje ako čosi mystické. Aj samotný Hypnotizér Jakub Kroulík ju za tajomnú považuje. A to má s čím porovnávať, lebo v záujme pochopiť rôzne nevysvetliteľné fenomény, študuje všetky možné oblasti tohto charakteru. Dokonca ste ho mohli vidieť ako kľúčovú postavu dokumentárnej série s názvom Investigátori na Dvojke. Na tej istej Dvojke však najprv absolvoval tento rozhovor.

Jan 04, 202320:56
Matej Pisca

Matej Pisca

Krakovianska čipka je jediná, ktorá sa robí z piatich nití. Možno by ma čipkár Matej Pisca opravil v presnom názvosloví. Keď však poviem, že krakovianska čipka je unikát, že na svete je niekoľko mužských čipkárov a že Matej vie o tom hovoriť neskutočne sviežo, tak pravdu určite mám. Overenie môže z Vašej strany nastať už teraz.

Jan 04, 202315:36
Adam Pavlovčin

Adam Pavlovčin

Ako spevák je zjavom. Nielen svojou osobitou módou, ale hlavne svetovosťou svojho pódiového prejavu. Ako čašník , konkrétne barista, by však neohúril ani na okresnom kole robení kapučínkového srdiečka. Adam Pavlovčin sa to možno naučí. Zatiaľ okrem iného učí našu spoločnosť otvorenosti a láske. O tej bol aj rozhovor v Trochu inak .

Jan 04, 202317:53
Hynek Medřický

Hynek Medřický

Svetlo ja až šokujúco zanedbávaným faktorom v našich životoch. Oči máme často v kontakte len s tým umelým bielym, alebo žiadnym. Aj to málo denného svetla odrážame slnečnými okuliarmi. Narúšame si spánok, zdravie, psychiku a ešte aj život hmyzu. Jeden z najzaujímavejších a najstrapatejších inovátorov Hynek Medřický aj vám možno posvieti na zatiaľ tmavý kút našej spoločenskej pozornosti.

Jan 04, 202321:09
Eva Sadovská

Eva Sadovská

Analýza je podľa niektorých paralýza. Ak sa bavíme o trýznivej psychologickej sebašpáravosti. Ale ak ide o financie, odpad, sociologické ukazovatele, sú analýzy skvelé. Eva Sadovská sa ako finančná analytička musí pozerať na rôzne kontexty spoločnosti a zo všetkého napokon vyvodiť hodnotné informácie. Tie treba zas zrozumiteľne posunúť bežnému občanovi. Ale žena, ktorej jedno z prvých slov v živote bolo manko, to zvláda perfektne a ešte aj s humorom.

Jan 04, 202319:52