Skip to main content
Spotify for Podcasters
הסימפטום של הדרום

הסימפטום של הדרום

By Tzach Sakal | BGU RADIO

פודקאסט התרבות של באר שבע והסביבה. אמנים מקומיים וכאלה שמגיעים להופעות באזור מוזמנים לשיחה על התרבות דרומית ועוד הפתעות. מגיש הפודקאסט - צח סקאל, סטודנט בבן-גוריון ומטורף על הופעות חיות.
Available on
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

18 - טל ראשון

הסימפטום של הדרוםMar 13, 2023

00:00
58:30
18 - טל ראשון

18 - טל ראשון

תהיו חזקים ב10 דק הראשונות של הפרק אחר כך זה נהיה רציני. הסטדנאפיסט העולה וכוכב הרשת טל ראשון אולי אתם מכירים אותו בתור אליצור הגיע לפרק ושיתף במה זה בעצם להיות ערס פילוסוף, איך הוא מביא את האומנות שלו לתוך הסטנדאפ והסרטונים ואיך עושים מדיטציה לא בישיבה. שרף את הפרק הבנשרמו
Mar 13, 202358:30
17 - החלוץ 33

17 - החלוץ 33

אשבל הוא כנראה האשבל היחיד שתשמעו עליו בחיים, והוא גם מנהל את מועדון ההופעות הבארשבעי הטוב ביקום לטענתו - החלוץ 33. בשיחה רגועה ומעושנת הוא מספר על איך הגיע מלהתפלח ללנהל את המקום, מה הדברים שגם אחרי כמה שנים ממשיכים לרגש אותו במקום ואיך קרה שעמיר בניון ננעל בחדר כשהוא צריך לעלות לבמה וכל הקהל מחכה. 
Feb 26, 202352:02
16 - בניה שאנני

16 - בניה שאנני

בין הניסיונות להשאיר את הראש מעל המים לניסיונות להירדם בלילות, בניה שאנני שר. ומשחק. ובכללי אומן. ולכבוד ההופעה בבאר שבע הוא הגיע לשיחה עם צח שכללה המון מילים עם השורש ר.ו.ח. ועוד כל מיני דיבורים על דת, אמונה, השראה ופוני עף ברוח. אה ועברנו תלאות כדי להשיג גיטרה אז תשארו לשמוע את הביצוע בסוף.
Feb 08, 202301:01:29
15 - רבע לאפריקה

15 - רבע לאפריקה

תיי ני ניי ני ניי שצריך תהיה פרחח .. זהו עכשיו הדבקתי לכם את השיר בראש. הלבבות של רבע לאפריקה יקיר ששון ותמר כרמיאלי שלא גרה בכרמיאל הגיעו לאולפננו בבירת הנגב לשיח שמח וחופשי על מוזיקה, יצירה, הגשמה עצמית ושאר ירקות. ובסוף הם הוציאו גיטרה ותוף מפלסטיק ופינקו אותה בניגונים. תודה מיוחדת לארטיום על הטכנאות.
Dec 07, 202253:42
14 - ישראל בר-און

14 - ישראל בר-און

אז באר שבע, היום תל אביב אבל החיוך של ישראל נשאר אותו דבר. ישראל בר און זוכה העונה השישית של כוכב נולד ופילוסוף בהתהוות, הגיע לעיר הולדתו לדבר עם צח על מופע המחווה "נפגשים על הדשא" שאיתו הוא מופיע בשנים האחרונות, ושיתף על הדרך מלאת השמחה בה הוא רואה את החיים כיום ואיך הלהיט הכי גדול שלו הוא בעצם שיר על התקף חרדה. אה והוא גם שר בסוף אז שווה לשמוע הכל (או שפשוט תעבירו לסוף)
Nov 16, 202243:21
13 - בונא, זה טוב

13 - בונא, זה טוב

יובל רפיח ואלון שריר, ממקימי "בונא" קבוצת אנשים שחולמים להביא תרבות בילוי אחרת לבאר שבע, הגיעו לשיח על מסיבות, מוזיקה, אוכל, מדוזות משקיות ניילון ואנשים יחפים. אה, והם מזמינים אתכם ואתכן לחלום איתם.   
Nov 09, 202246:44
12 - דור כאהן

12 - דור כאהן

צח סקאל ועדי קליגר מתיישבים לשיחה כנה עם חבר טוב, שזה בעצם איך שהוא מתאר את הפודקאסט שלו. הקומיקאי דור כאהן שמגיע להופיע בעיר בפעם הראשונה בהופעה בלעדית, הרחיק 7 דקות מהבית וסיפר על טיול הישראלים שלו בתאילנד, איך הגיעה ההחלטה להקים פודקאסט ומה הופך אותו לכל כך פופולרי ולמה הוא לא מתבייש לדבר על חרדות וכדורים. 
Nov 02, 202258:37
11 - מארק אליהו

11 - מארק אליהו

מה אתם ידעתם לעשות בגיל 4? יש כאלה שכבר ידעו לנגן על כינור. המוזיקאי המחונן ונגן הקמנצ'ה מארק אליהו מארח את צח ביורט הקסם שלו. בשיחה קולחת לקראת ההופעה בבאר שבע הוא משתף בדרך הארוכה שעבר עד שהפך לפרפורמר בינלאומי, על הקשר המיוחד עם פרץ אביו ועל בית הספר ששם הרגיש קצת אאוטסיידר בגלל אהבתו לרוק. יש גם מיני שיעור היסטוריה על המקום בו נולד ורמז לשיתוף פעולה עם זמרת מסתורית שגורמת למארק לחייך. 
Sep 01, 202247:43
10 - אייל שכטר

10 - אייל שכטר

 בוקר טוב עולם, אין גמלים בעיר הזאת. סולן להקת אבטיפוס אייל שכטר שהוא גם שחקן בתיאטרון הפרינג' בבאר שבע, התיישב עם צח לשיחה עמוסה לקראת מופע האיחוד בעיר. אייל שיתף בנקודת המבט המיוחדת שלו על מוזיקה ואומנות, על הסיבות להתפרקות והאיחוד של אבטיפוס ועל אומנים שלא מביעים את דעתם על מה שקורה במדינה. לו זה לא אכפת. אה והוא רוצה להבין את מי לעזאזל שומעים ברדיו היום?!
Jun 15, 202241:45
9 - דניאל סאן קריאף

9 - דניאל סאן קריאף

לקראת האלבום השני וההופעה בבאר שבע, הזמרת בעל הקול הצלול והמקורי שכבר הספיקה לעבוד עם תומר יוסף וטיפקס, מארחת את צח ובר בבית העץ שלה. בשיחה רגועה היא מספרת על הדרך המוזיקלית שעברה, חשיבות התרבות בחיינו בעיניה ואיך היותה אישה משפיע על היצירה שלה. אה, וכסף באמת לא קונה הכל.
Jun 09, 202238:03
8 - גיא מזיג

8 - גיא מזיג

מלך הגרוב מארח את צח ובר במגדל השנהב שלו, הלוא הוא אולפן ההקלטות. בשיחה צפופה לקראת ההופעה בב"ש הוא משתף אותם במחשבות על המוזיקה, הקומדיה, הספורט והכי חשוב ... מתי הדורבנים יתאחדו כבר סעעעעעמק
Jun 03, 202241:55
7 - יעל רומני

7 - יעל רומני

קולנוע.סרטים.שיכונים.באר שבע. יעל רומני היא אשת חזון ויוזמת פסטיבל הקולנוע הראשון בבאר שבע. היא הגיעה לשיחה קולחת עם צח על הפסטיבל, השיכונים, ושאר העבודה המדהימה שהיא עושה בעיר. חפשו מדבקה של דוד!
May 30, 202231:25
6 - תם אהרון

6 - תם אהרון

פרק טלפוני*אזהרת שימוש לאשכנזים,  תלמידי מחלקת ניהול ויישוב סכסוכים ותל אביבים שלא מזמינים וולט.* פרק קולח עם מלך הסאטירה שדיבר על מופע הסטנדאפ שלו "בלי דרמה" למרות שהכל דרמטי פה, נתן לצח קצת טיפים וניצח במשחק השמות של הקורסים הכלליים הנפלאים באקדמיה.
May 17, 202234:57
5 - הרשת

5 - הרשת

  נועה שמש ונטע לוי הן ממובילות התארגנות הצעירים האלטרנטיבית שמטרתה להמתיק את הגלולה המרה שבלגור שעה מתל אביב. בשיחה עם צח הן סיפרו על המניעים, האירועים והמיזמים הרבים שהרשת מפעילה ברחבי שכונה ב. אה וכדאי שתתלבשו יפה בערב כי אולי תפגשו כמה מהקופידונים.
May 07, 202234:18
4 - אפרת זיו אספיס

4 - אפרת זיו אספיס

טיילתם פעם בעיר העתיקה ונתקלתם במבנה שחור עם כיתוב ורוד? כן אז זה תיאטרון הפרינג' בבאר שבע, ואפרת זיו אספיס היא המנכ"לית והמנוע של המקום. אפרת מסבירה מה זה פרינג' בכלל, ומספרת על הפסטיבל הבינלאומי שקורה שם מידי שנה, הסלידה מהמילה פריפריה ועל שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה (כן יש קורס כללי כזה) במטרה לחשוף סטודנטים. יש שמועות שאפרת הדליפה את השאלות למבחן בסוף הפרק אז מומלץ להישאר.
Apr 13, 202239:05
3 - דניאל סלומון

3 - דניאל סלומון

הייתכן?(דאבל מינינג), דניאל סלומון עוצר בסימפטום של הדרום רגע לפני ההופעה עם דנה עדיני בבאר שבע, הופעה ראשונה אחרי 6 שנים (לא קול דניאל). דניאל וצח דיברו על הקשר המיוחד עם  דנה, המעבר מחיפה לתל אביב, למה דניאל חושב שהמוזיקה היום יותר מעניינת מבעבר ואיך כבר עברו 20 שנים מהאלבום הראשון. זה פרק ספיישל אדישן אז קיבלתם גם המלצה מדניאל על האלבום החדש של Stromae ועל הסדרה החדשה של בן סטילר. *פרק טלפוני*
Apr 03, 202227:42
2 - אלעד גלעדי

2 - אלעד גלעדי

*פרק טלפוני*הסטנדאפיסט חסר הגבולות אלעד גלעדי מצטרף לצח לשיחה על ההופעה המיוחלת בבאר שבע, על גניזת חומרים בגלל אנשים שלא מבינים הומור שחור, על השכונה בארץ שממנה כישרון של כדורסל לא יכול להימלט ואיך סיטואציות מהגן של הילדה מולידות בדיחות מעולות. אלעד מופיע 4.4 בפטריקס ב"ש ומבקש ממש יפה שתעקבו אחריו בפייסבוק, והאמת שהוא מעלה דברים מצחיקים אז כדאי. *פרק טלפוני*
Mar 29, 202227:13
1 - מאור כהן

1 - מאור כהן

*פרק טלפוני* פרק ראשון! מאור כהן "הפיטר פן הישראלי" בשיחה עם צח על ההופעה הקרובה בבאר שבע, על האלבום הקרוב עם אחיו דיג'יי מש (מי ידע?!) ועל כמה חבל שכבר פחות עושים רוק בעברית. בנוסף, נספר מה קורה בשבוע הקרוב בבאר שבע מבחינת הופעות ואירועי תרבות. תודה מיוחדת לבועז יוקלסון ובר ניר על ג'ינגל הפתיחה. *פרק טלפוני*
Mar 17, 202221:47