Skip to main content
Spotify for Podcasters
Радіо "Атрамент"

Радіо "Атрамент"

By Радіо Атрамент

Радіо "Атрамент" український подкаст присвячений питанням коміксів та графічних романів. З розмов двох братів, котрі не одне десятиліття гортають сторінки з малюночками й текстами, ви довідаєтеся про найособивіші цимуси цього жанру візуального мистецтва.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Ефір №52 –Ніл Ґейман

Радіо "Атрамент"May 28, 2023

00:00
32:59
Ефір №52 –Ніл Ґейман

Ефір №52 –Ніл Ґейман

Сьогодні розмовляємо про Ніла Ґеймана, автора числених творів у найрізноманітніших жанрах. Як йому це вдається? Чому його цікаво читати. Ділимося читацькими рефлексіями і дослідницькими спостереженнями

May 28, 202332:59
Ефір №51 – Герой другого плану

Ефір №51 – Герой другого плану

Що означає "герой другого плану "? Чи він герой і якщо так, то що то за герой такий?

Майже жодного супергероя не можливо уявити без підтримки героя, чи героїв, чи героїні другого плану. Навіщо вони? Саме про це й розмовляємо.

May 21, 202332:21
Ефір №50 – StarWars

Ефір №50 – StarWars

У день, коли згідно каламбуру May the Fourth перетворилося на May the Force, зазвичай пригадують епос зоряних війн. Ми теж не втримались від такої спокуси. Балакаємо про історію створення, розквіт та занепад цього неперевершеного міфу сучасності.

May 14, 202334:55
Ефір #49 - Райнгард Кляйст

Ефір #49 - Райнгард Кляйст

Райнгард Кляйст чи не найвизначніший автор сучасних німецьких графічних романів. Відомий своїми непересічними біографіями політиків, музикантів та спортсменів, Клейст до великої міри повпливав на формування сучасного німецького коміксу. Серед найголовніших його творів варто назвати: Кастро, Дейвід Боуві роки Зіггі Стардаст, Джоні Кеш: Я бачу темряву та Олімпійські мрії. Відомий своїми дуже особистим та дещо похмурим стилем, Кляйст вміє захопити своєю оповіддю і причарувати своїми персонажами.


Apr 23, 202332:07
Ефір №48 - Нарбут

Ефір №48 - Нарбут

Розмовляємо про велетня української графіки Георгія Нарбута. Протягом коротких десяти років йому вдалося не лише створити кілька власних індивідуальних стилів, але також сформувати модерну українську графіку. Його вплив відчуваємо досі. Чому так є? Чому роль Нарбута така важлива?

Apr 16, 202334:37
Ефір №47 - Час Пригод

Ефір №47 - Час Пригод

Розмовляємо про анімаційний серіал "Час пригод". Попри свою позірну "дитячість" серіал можна інтерпретувати на різних рівнях. Досліджуємо міфологічні, психологічні та філософські нетрі цього приємного мультика.


Apr 09, 202332:09
Ефір №46 – Катсухіро Отомо

Ефір №46 – Катсухіро Отомо

Знову говоримо про Японію. Тепер нарешті про манґу. Одним з найзнаменитіших творів цього жанру залишається "Акіра" Кацугіро Отомо. Говоримо не лише про твір, його автора та обставини створення, але також пробуємо зрозуміти чому для нас, європейських читачів, "Акіра" й надалі залишається актуальною.

Mar 26, 202339:07
Ефір №45 – Фентезі

Ефір №45 – Фентезі

Як можна означити жанр фентезі? Чим особливі фентезійні комікси? Чому в жанрі фентезі домінують книжки? Нашим спробам означити межі жанру фентезі заважає з'їжджання в обговорення творчості Саймона Біслея. Чому саме його стиль залишається знаковим для фентезійних коміксів? Які ще комікси жанру фентезі нам подобаються?

Ставимо запитання і не завжди знаходимо відповіді.

Mar 19, 202334:06
Ефір №44 - Волаючий метал

Ефір №44 - Волаючий метал

Французький часопис Metal hurlant (Волаючий метал) став небувалим проривом у світі коміксів, і швидко завоював прихильність читачів по обидва боки Атлантики. Чому цей феномен такий важливий? Які ще періодичні видання вплинули на формування коміксу та графічного роману? А крім того говоримо про сучасні платформи для публікацій коміксів малих форм.

Mar 12, 202338:05
Ефір №43 - Алехандро Ходоровський

Ефір №43 - Алехандро Ходоровський

Автор, актор, режисер, танцюрист і мім Алехандро Ходоровський залишається невичерпним джерелом ідей та візій, що інтригують, приваблюють, або ж сіють відразу. Говоримо про його вплив на світ коміксу та кіно.

Feb 26, 202336:28
Ефір №42 - Ігор Баранько

Ефір №42 - Ігор Баранько

Майже кожна європейська країна має свого Мьобіуса, чи хоча б Гуґо Пратта. Не оминула щедра коміксова доля й українського краю. Тут місце патріарха українського мальопису заслужено й віддавна займає людина непересічної долі - Ігор Баранько. Говоримо про його твори, погляди, а також про перспективи та горизонти українського мальопису в контексті творчості Баранька

Feb 19, 202334:45
Ефір №41 - Костюми супергероїв

Ефір №41 - Костюми супергероїв

Чому супергерої виглядають саме так? Дошукуємося можливих поясненнь походження їхнього оутфіту, а принагідно пробуємо зрозуміти його значення і проектуємо візії зовнішнього вигляду супергероїв майбутнього.

Feb 12, 202331:38
Ефір №40 - Фабіо Мун і Ґабріель Ба

Ефір №40 - Фабіо Мун і Ґабріель Ба

Фабіо Мун і Ґабріеля Ба – бразилійські близнюки-коміксотворці. Говоримо про їх легкість та складність, чудесний рисунок та чуттєві історії.

Feb 05, 202331:02
Ефір 39 - Бетмен№2

Ефір 39 - Бетмен№2

Ми ненаговорилися про Бетмена. Відчуваючи усі ті прогалини та недомовленості нашої попередньої балачки, ми зважилися на безпрецедентний

крок: продовжили говорити про Бетмена

Jan 29, 202336:06
Ефір 38 - Бетмен

Ефір 38 - Бетмен

Сьогодні говоримо про людину-кажана, тобто про Бетмена. У чому саме привабливість цього героя?  На відміну від більшості супергероїв, що поринули у забуття, історії про Бетмена  залишаються такими цікавими. Чому?

Jan 22, 202334:45
Christmas specials

Christmas specials

Чому існують Christmas specials? Чому Бетмен чи Геллбой в цей час опинятися серед різдвяних оповідей? Пробуємо шукати відповіді на ці питання, а також проектувати на майбутнє можливі наративи Christmas specials для українських мальописів.

Dec 27, 202229:51
Другий сезон - Ефір №16 - Вибалушені м'язи: Френк Фразетта і Борис Валеджо

Другий сезон - Ефір №16 - Вибалушені м'язи: Френк Фразетта і Борис Валеджо

Фантастично-реалістичний та фантастично-історичний живопис домінував на обкладинках коміксів віддавна. Але з чого все почалося? Дошукуємося початків і говоримо про найважливіших художників цього жанру.

Dec 18, 202233:53
Другий сезон - Ефір №15 Дісней

Другий сезон - Ефір №15 Дісней

Ближче різдва хочеться чогось солоденького. Також в розмовах. Саме тому починаємо балачку про анімаційну студію Волта Діснея. Зазираючи за лаштунки культових анімаційних фільмів, виявляємо що не все там було так солоденько. Говоримо про креативне середовище студії та непрості долі аніматорів.

Dec 11, 202229:52
Другий сезон - Ефір №14 Алан Мур і малограмотність революціонера чарівника

Другий сезон - Ефір №14 Алан Мур і малограмотність революціонера чарівника

Говоримо про письменника та чарівника Алана Мура. Цей батяр з англійського райцентру подарував світові численні світи своєї уяви. Комікси його авторства вже давно стали класикою жанру. Як йому таке вдається?

Dec 04, 202235:16
Другий сезон - Ефір №13 Обрі Бердслей: денді-панк

Другий сезон - Ефір №13 Обрі Бердслей: денді-панк

Чому художник, що дуже коротко жив і творив в кінці 19 століття, все ще залишається цікавим та надихаючим для нас сьогодні? Говоримо про його життя і його твори так, ніби обмовляємо якогось відсутнього члена родини.

Nov 27, 202237:06
Другий сезон - Ефір №12: Місця та інструменти творчості

Другий сезон - Ефір №12: Місця та інструменти творчості

Сьогодні розмовляємо про те, де саме творять художники. Формуюємо коротку історію мистецької майстерні, а далі говоримо про диґітальні техніки: які планшети використовуємо і який софт. Наприкінці розмови пригадуємо навіть про ергономію. Пошук місця та засобів творчості є частиною творчого процесу: для когось це зрозуміла і незмінна частина творчого процесу, а хтось вишукує нових шляхів та методів для кожного свого твору.

Nov 20, 202236:13
Другий сезон - Ефір №11: Світотворення

Другий сезон - Ефір №11: Світотворення

Герої коміксів, фільмів, книжок та відеоігор живуть не у вакуумі, але кожен у своїх світах. Що це за світи і як вони творяться? Що важливіше вигадливі світи чи непересічні герої? Від фентезі до наукової фантастики і далі аж до кіберпанку розглядаємо різні світи та милуємося їхніми відмінностями.

Nov 13, 202235:36
Другий сезон - Ефір №10: Про Мœбіуса

Другий сезон - Ефір №10: Про Мœбіуса

Де закінчується Жан Жиро і починається Мœбіус? Що такого створив цей зарозумілий французик, що ми все ще готові читати його комікси та захоплюватися стилем його малюнку? Говоримо про художника, про його епоху та про всі можливі вияви творчості однієї, окремо взятої геніальної особистості.

Nov 06, 202241:59
Другий сезон - Ефір №9: Світ Гаяо Міядзакі.

Другий сезон - Ефір №9: Світ Гаяо Міядзакі.

Як анімацією можна завоювати людство - рецепт з Японії.
Чому нас так приваблюють світи Міядзакі? Режисер між середньовічною Японією та міфічною Європою. Чим анімація студії Ґіблі відрізняється від усього іншого світу? Пробуємо інтерпретувати деякі його твори, а також простежити генеологію Тоторо, Пеппі Довгоїпанчохи та Багряного Кнура.

Oct 29, 202238:26
Другий сезон - Ефір №8: Графічний роман як репортаж.

Другий сезон - Ефір №8: Графічний роман як репортаж.

Говоримо про особливй жанр графічного роману - репортаж. Чим такий жанр відрізняється від автобіографічного коміксу? Чому варто читати такі графічні репортажі? Розглядаємо кількох важливих авторів цього жанру: Джо Сакко, Іґорт, Ґі Деліль - чим вони такі відмінні і разом з тим подібні? Яким може бути репортажний жанр в українському графічному романі?

Oct 23, 202236:46
Другий сезон - Ефір №7: Східні вчителі

Другий сезон - Ефір №7: Східні вчителі

Третього жовтня цього, 2022 року, відійшов у засвіти один з найгеніальніших рисувальників сучасності - Кім Джунґ Ґі. Ми вже давно готувалися присвятити наш ефір його творчісті, а тепер говоримо про нього з відтінком глибокого смутку. Розмову про славного корейського художника доповнюємо згадками відмінностей між європейським та східним відношенням до мистецтва, а ще згадуємо Хокусая і обережно оминаємо тему різниці між манґою та манхвою.
Oct 16, 202238:36
Другий сезон - Ефір №6: про техніки малювання або чим малювати комікс

Другий сезон - Ефір №6: про техніки малювання або чим малювати комікс

Чим можна намалювати комікс?
Балачка про художні техніки. Чим ми малюємо? Які олівці кращі? Як можна наносити фарбу, туш і чорнило? Чим витирати? А може не витирати взагалі? Ділимося досвідами малювання різними техніками. Розглядаємо техніки малювання коміксів улюбленими художниками.

Oct 09, 202239:03
Другий сезон - Ефір №5: Iнктоубер та філософія малювання
Oct 01, 202231:56
Другий сезон - Ефір №4: Дейв Маккін і революція в коміксі

Другий сезон - Ефір №4: Дейв Маккін і революція в коміксі

Про Дейва Маккіна український читач знає здебільшого з обкладинок до „Сандмена“. Однак це далеко не все, чим може вразити цей дивак. Дейв Маккін голосно заявив про себе як художника ще у 80-х роках минулого століття. І з того часу він не втомлюється революціонізувати жанр коміксу. Ми дивуємося його креативній непосидючості та обговорюємо його найкращі твори.

Sep 25, 202236:27
Другий сезон - Ефір №3: Про добро і зло у світах супергероїв.

Другий сезон - Ефір №3: Про добро і зло у світах супергероїв.

Про видавництва Марвел та ДіСі та їхню роль в становленні супергероїв та суперзлочинців.

Чому історії про них вже майже сто років переповідаються знову і знову? Як вони змінилися протягом цього часу?

Про природу зла в релігії, в міфології та в коміксах.

Sep 18, 202233:43
Другий сезон - Ефір №2: Про ШІ

Другий сезон - Ефір №2: Про ШІ

Говоримо про можливості аrtificial intelligence в мистецтві. І що це таке ото artificial intelligence? Штучний інтелект чи штучна свідомість?
Протягом останніх років велися розробки програм аrtificial intelligence для створення візуальних зображеннь. Які вони? Їх плюси та мінуси програми.
Яким виглядатиме світ мистецтва, коли аrtificial intelligence навчиться малювати ще краще? Обговорюємо власні досвіди малювання з програмою аrtificial intelligence Midjourney. Обережно зазираючи у потенційні можливості майбутнього, намагаємося уникати футуристичних прогнозів.

Sep 11, 202233:45
Другий сезон - Ефір №1: Художник і гроші

Другий сезон - Ефір №1: Художник і гроші

В цьому випуску знову повертаємося до одвічної теми "Художник та гроші". Про фінансову освіту та фінансові поведінки, про старі стереотипи та нові можливості, про те як можуть заробляти художники і як вони можуть втрачати нагоди заробити, зрештою - про те, як довіряти собі.

Sep 04, 202232:08
Сезон "Війна" - ефір #7. Мистецтво і гроші

Сезон "Війна" - ефір #7. Мистецтво і гроші

Як художнику заробляти гроші? Давнє питання вимагає щоразу нових відповідей. Наскільки старі стреотипи впливають на пошуки актульних відповідей? Обговрюємо книгу Дерезевіца "Смерть митця", а також подивимося наскільки  самопозиціювання Пікассо та Бенксі вплинуло на їхню популярність, а відтак збагачення.

Jul 24, 202227:29
Сезон "Війна" - ефір #6 Війна і герої.

Сезон "Війна" - ефір #6 Війна і герої.

Сьогодні говоримо про те, як війна спонукає до формування нового образу героя та нового переповідання прадавніх оповідей. Грецькі та юдейські оповіді обростають новою реальністю теперішньої війни, ті самі історії переповідаються знову, в новому завжди сучасному контексті. Перестрибуючи від античних міфів до франко-бельгійських коміксів, японської манґи та американських іграшок, ми дошукуємось відповідей на своє питання - як війна формує образ художнього героя? Які оповіді розповідатимуть у повоєнній Україні? Які передумови створення майбутніх українських художніх героїнь та героїв маємо вже сьогодні?

Jul 04, 202234:50
Сезон "Війна" - ефір #5 Джон Гертфілд і фотомонтаж

Сезон "Війна" - ефір #5 Джон Гертфілд і фотомонтаж

Сьогодні про те, що може статися, коли художник народжується в імперії, але не сприймає її злого загарбницького характеру. Наскільки він може їй протистояти і що несе у собі таке протистояння. Як можна відстоювати власні погляди засобами візуального мистецтва.

А ще про виникнення такого мистецтва яке заперечує прийнятні форми мистецтва, тобто про дадаїзм. А також про фотоколаж - що то таке і звідки воно з’явилося?

Сезон "Війна"

У новому сезоні радіо "Атрамент" наші балакучі герої опиняються у світі, де росія нападає на Україну. Розуміючи, що це не вперше людсьво зіштовхуються з жорстокістю реальності війни, подкастівські балакуни зазирають в історію мистецтва, аби побачити як в різні епохи художники реагували на воєнні події свого часу. 

________________________

Також нас можна слухати:

в Apple Podcasts

https://podcasts.apple.com/us/podcast/радіо-атрамент/id1601091320

в Google Podcasts

https://podcasts.google.com/.../aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vc...

________________________

Або на нашому сайті, де усе значно зручніше і тепліше:

https://atrament.filevych.com

Jun 19, 202230:59
Сезон “Війна” – ефір #4

Сезон “Війна” – ефір #4

Відтепер радіо „Атрамент“ можна не лише чути, але також й бачити! https://youtu.be/oU_zWQjC3Rk

Саме технічні складнощі організації цієї події пояснюють таку нерегулярну появу „Атраменту“ в останні декілька тижнів.

Сподіваємося, що всі труднощі подолано й в майбутньому подкаст повернеться до своєї сумлінної регулярности.

________________________

З такої величної нагоди ми пропонуємо здійснити подорож до Японії 30-х і 40-х років та побачити два незвичні приклади представлення теми війни в аніміції та коміксі. „Священні моряки Момотару“ став першим повнометражним японським анімаційним фільмом. У цьому випуски нашого подкасту ми розповідаємо про те, що може статися з милими пухнастими  мавпочками та зайченятами, якщо їх змушують носити імперський військовий однострій та пропагувати завойовницькі ідеології. А ще ми познайомимо вас з псиськом Норакуро, котрий завдяки своєму веселому характеру, зумів зробити військову кар’єру та завоювати серця кількох поколіннь японців.

Морські орли Момотаро (1943)

https://youtu.be/GzjpsuRHiro

Божественні морські воїни Момотаро (1945)

https://youtu.be/VdzrgJA_iWA

________________________

Сезон "Війна"

У новому сезоні радіо "Атрамент" наші балакучі герої опиняються у світі, де росія нападає на Україну. Розуміючи, що це не вперше людсьво зіштовхуються з жорстокістю реальності війни, подкастівські балакуни зазирають в історію мистецтва, аби побачити як в різні епохи художники реагували на воєнні події свого часу.

________________________

Також нас можна слухати:

в Apple Podcasts

https://podcasts.apple.com/us/podcast/радіо-атрамент/id1601091320

в Google Podcasts

https://podcasts.google.com/.../aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vc...

__

Або на нашому сайті, де усе значно зручніше і тепліше:

https://atrament.filevych.com

Jun 07, 202239:12
Сезон "Війна" - ефір #2 - Кірбі та Курцман

Сезон "Війна" - ефір #2 - Кірбі та Курцман

У розмовах про мистецтво та війну сьогодні нас завернуло знову до коміксів (бо ж як без них?). Розмовляємо про одного з найвливовіших майстрів американського коміксу, Джека Кірбі, без котрого би ні Марвел не був би Марвелом, ані ДіСі не було б таким, яким ми його знаємо сьогодні. Наскілки досвід справжньої війни вплинув на формування вигаданих супергероїв у тому вигляді, в якому їх подав нам Джек Кірбі?
Розмовляючи про Кірбі, згадуємо також Гарві Курцмана, засновника журналу MAD, а також автора великої кількості коміксів на тему війни.

May 29, 202228:08
Сезон "Війна" - Випуск 2: Жак Кало, Франциско Ґойя та жахіття війни

Сезон "Війна" - Випуск 2: Жак Кало, Франциско Ґойя та жахіття війни

Під час тридцятирічної війни лотаринґець Жак Кало створює серію графічний робіт „Жахіття війни“. Чи не вперше в європейському мистецві художні твори показують страждання цивільних та безславні вчинки загарбників. Через 200 років цю тему продовжить у серії своїх робіт Франциско Ґойя. А ще через двісті років ті ж самі жахливі образи постануть у вигляді фотографій з Бучі…

May 16, 202246:01
Сезон "Війна" - Ефір 1

Сезон "Війна" - Ефір 1

Сезон "Війна"

У новому сезоні радіо "Атрамент" наші балакучі герої опиняються у світі, де росія нападає на Україну. Розуміючи, що це не вперше людсьво зіштовхуються з жорстокістю реальності війни, подкастівські балакуни зазирають в історію мистецтва, аби побачити як в різні епохи художники реагували на воєнні події свого часу. 

Випуск 1. Пікасо, Далі та громадянська війна в Іспанії

Як по різному два іспанські генії малярства сприйняли драматичні події громадянської війни у своїй батьківщині: "Ґерніка" Пабло Пікасо та "М'яка конструкція з вареними бобами" Сальвадора Далі. А на додачу офорти Пікасо "Велич та брехня генерала Франко".

May 08, 202234:30
Епізод #13 Кінець сезону. Кажемо па-па і говоримо про Давида Б. та його чудові роботи.

Епізод #13 Кінець сезону. Кажемо па-па і говоримо про Давида Б. та його чудові роботи.

Кажемо па-па і говоримо про Давида Б. та його чудові роботи.

Mar 13, 202236:34
Епізод №12

Епізод №12

Link

Mar 06, 202229:14
Ефір #11. Де коріння українського мальопису? Занудна балачка з претензією на академічну дискусію. Коли і чому це все почалося?

Ефір #11. Де коріння українського мальопису? Занудна балачка з претензією на академічну дискусію. Коли і чому це все почалося?

Feb 27, 202237:21
Ефір 10. Митці в часи політичних змін та криз. Марджан Сатрапі та оповіді далекого, але водночас такого близького світу: „Персеполіс“, „Вишиванки“, „Курка зі сливками“
Feb 20, 202232:58
Ефір #9. Тепла розмова про Майка Міньйолу та його Геллбоя. Трошки про життєвий шлях цього непересічного автора коміксів та про його непересічного героя.
Feb 13, 202231:10
Ефір 8 Продовжуємо розмову про мистецтво оповіді, чи то пак сторітеллінґ.
Feb 06, 202232:45
Ефір #7 Чому нас цікавлять оповіді? Ми намагаємося зрозуміти оповідний жанр коміксу.

Ефір #7 Чому нас цікавлять оповіді? Ми намагаємося зрозуміти оповідний жанр коміксу.

Ефір 7
Чому нас цікавлять оповіді? Ми намагаємося зрозуміти оповідний жанр коміксу. Спроби порівняти комікс та фільм. Знову виринають питання про стосунок між коміксом та літературою. Ярко представляє оповідь як можливість порозуміння між людьми й опиняється за крок до заснування релігійної секти, а Марко поринає в дитячі спогади і не знайшовши нічого кращого, повертається до теми головного героя, як стержня оповіді. Врешті обидвоє погоджуються, що темі оповіді варто присвятити ще один ефір.
Jan 30, 202233:36
Ефір #6 Корто Мальтезе та Гуґо Прат. Наскільки біографія автора повпливала на створення непересічного образу? В чому привабливість Корто Мальтезе?

Ефір #6 Корто Мальтезе та Гуґо Прат. Наскільки біографія автора повпливала на створення непересічного образу? В чому привабливість Корто Мальтезе?

Історії про Корто Мальтезе сформували європейський та не лише європейський комікс. Наскільки біографія автора повпливала на створення непересічного образу? В чому привабливість Корто Мальтезе?

Jan 23, 202233:19
Ефір #5 Художник та його сором. Продовжуємо розмову про становлення художника. Обережно! Ділимося дуже особистими досвідами.

Ефір #5 Художник та його сором. Продовжуємо розмову про становлення художника. Обережно! Ділимося дуже особистими досвідами.

Художник та його сором. Продовжуємо розмову про становлення художника. 

Обережно! Ділимося дуже особистими досвідами.

Jan 16, 202232:51
Ефір #4 Становлення художника коміксів. Ділимося власними досвідами і поглядами на процес навчання. Як вчитися щоб не покалічитися.

Ефір #4 Становлення художника коміксів. Ділимося власними досвідами і поглядами на процес навчання. Як вчитися щоб не покалічитися.

Становлення художника коміксів. 

Ділимося власними досвідами і поглядами на процес навчання. 

Як вчитися щоб не покалічитися

Jan 09, 202238:52
Ефір #3 Скотт Макклауд і багато запитаннь до коміксу як жанру. "Скульптор": інші можливості для супергероя.

Ефір #3 Скотт Макклауд і багато запитаннь до коміксу як жанру. "Скульптор": інші можливості для супергероя.

Скотт Макклауд і багато запитаннь до коміксу як жанру. "Скульптор": інші можливості для супергероя.
Jan 02, 202227:01
Ефір #2 Між коміксом та графічним романом. Відмінності, подібності. А може це одне й те саме? Віл Айзнер і графічний роман.

Ефір #2 Між коміксом та графічним романом. Відмінності, подібності. А може це одне й те саме? Віл Айзнер і графічний роман.

Між коміксом та графічним романом. Відмінності, подібності. А може це одне й те саме? Віл Айзнер і графічний роман.
Dec 26, 202130:33
Ефір #1 Жанр коміксу. Чому комікс не література? Трохи про супергероїв. Чи можливий український супермен?

Ефір #1 Жанр коміксу. Чому комікс не література? Трохи про супергероїв. Чи можливий український супермен?


Жанр коміксу. Чому комікс не література?
Трохи про супергероїв. Чи можливий український супермен?
Dec 19, 202133:15