

SlunoMar 30, 2021

3D Simulace procesů 2: Co je k vytvoření modelu potřeba?
Mějte k dispozici přesný model vašeho skladu a my vás naučíme s ním experimentovat.

3D Simulace procesů 1: V čem vám 3D simulace procesů pomůže?
Víte, jak různý počet skladníků zvládne vychystávaní zboží v rozdílně dlouhých pracovních směnách? Ve virtuální 3D simulaci vašeho skladu uvidíte, která varianta je nejproduktivnější a jak zvýšená produktivita ovlivní další procesy.

Retail Management 11: Marketing v retailu
Původním záměrem privátních značek byla nízká cena, dnes jde ale o důležitou součást posilování loajality k vybranému obchodu.

Retail Management 10: Retailové inovace
Rozvoj e-commerce umožňuje maloobchodníkům rozšířit portfolio zákazníků a změnit jejich vnímání. Prostřednictvím inovací mohou pokrýt mnohem širší oblast.

Retail Management 9: Technologie v retailu
Dnešní díl podcastu o Retail Managementu věnujeme technologiím a nezbytným inovacím.

Retail Management 8: Zaměstnanci v maloobchodu
Řízení lidských zdrojů a vzdělávání v prostředí maloobchodu má svá specifika. Jaká to jsou? Na to se podíváme v 8. epizodě Retail Managementu.

Retail Management 7: Jak to chodí v retailingové firmě
Proces organizace a řízení retailingové firmy a základní činnosti při vedení prodejny. Právě těmto tématům se věnujeme v dalším pokračování série z oblasti retail managementu.

Retail Management 6: Svět e-commerce
V novém podcastu věnovaném Retail Managementu se tentokrát posouváme k oblasti e-commerce, kde se zaměříme nejen na to, jak se tento segment vyvíjí, ale také si povíme více o hlavních tržních silách.

Retail Management 5: Design prodejny
Co je pro retail důležité z pohledu designu? Nejoptimálnější tvar prodejny je obdélník, kdy v zadní části vytvoříme sklad, a ze zbývajícího prostoru zůstane čtverec, kde se zákazník nejčastěji pohybuje ve tvaru písmene M.

Retail Management 4: Retailové trendy
Retailové prostředí je souhrn charakteristik, činností a aktivit, které jsou pro retail typické, a které retail vykonává na daném trhu. A v rámci každého takového prostředí se vždy vyskytují specifické charakteristiky a trendy, které jsou klíčové a ovlivňují celkový rozvoj. Pojďme se na ně podívat ve čtvrtém pokračování podcastu z oblasti retail managementu.

Retail Management 3: Společné znaky mezinárodních řetězců
Převážná většina zahraničních řetězců, které v Česku fungují, v minulosti začínala jako rodinné firmy. Jaké je jejich postavení dnes a které znaky a klíčové tendence jsou pro ně charakteristické? To je tématem třetího podcastu v naší sérii věnované retail managementu.

Retail Management 2: Změna obchodu v čase
Jak dnes vypadá a jak se změnil obchod v čase vlivem globalizace? Právě na to se zaměříme v pokračování naší série věnované retail managementu.

Retail Management I: Úvod do retailu a historie supermarketů
Pojem retail v českém jazyce nemá synonymum. Zahrnuje prodej potravin a vlastně i jakýkoliv další sortiment. Prodej realizovaný v síti prodejen nebo v jednotlivých prodejnách, stánkový prodej, tržnice, trhy. A samozřejmě také prodej mimo prodejní sítě – může jít o prodejní automaty, přímý prodej, zásilkový obchod, elektronický internetový prodej. Spadá do něj jak maloobchod, tak velkoobchod. Celé této oblasti retail managementu věnujeme novou podcastovou sérii.

Autonomní roboti 3: Jak probíhá ukázka robota
První schůzka se zájemcem o roboty by se dala přirovnat k našim dvěma úvodním podcastům. Zájemce se na začátku seznámí s přednostmi robotů a možnostmi jejich využití v praxi. Důležitou součástí setkání je také popis procesů zájemce, pro které se mají roboti využít, ať už ve skladu či ve výrobě. Jak u nás celý proces probíhá se dozvíte v posledním díle na téma roboti.

Autonomní roboti 2: Typy kolaborativních robotů
Autonomous Mobile Robots jsou schopni pracovat v prostředí běžného skladu. Patří do širší skupiny kolaborativních robotů, což znamená, že mohou fungovat v místě, kde se pohybují lidé a další skladová technika, kterou dokážou vnímat a vyhýbat se jí. V tomto díle se podíváme na základní typy robotů, které jsou na trhu dostupné.

Autonomní roboti 1: Co to znamená, když je robot autonomní
Česká republika se v oblasti automatizace a množství zapojených robotů pohybuje nad průměrem celé Evropské unie. Proč je dnes robotizace na vzestupu a co mohou autonomní roboti skladům a distribučním centrům nabídnout? Přesně tomu se věnujeme v nové sérii podcastů.

Business Intelligence 5: Postřehy z praxe
Poslední podcast v této sérii věnujeme postřehům z naší mnohaleté práce s nástroji Business Intelligence. Můžete je brát i jako doporučení, která vám přijdou vhod v případě, kdy budete uvažovat o zapojení BI do svého provozu.

Business Intelligence 4: Analýza promocí
Promoční prodej může přesáhnout ten běžný i pětinásobně či více a takové extrémní navýšení může obchodníka překvapit. Předvídat podobné situace bez nástroje typu BI proto rozhodně není jednoduché.

Business Intelligence 3: BI ve spojení s věrnostními systémy
Jak nám analytické služby typu Business Intelligence pomáhají ve spojení s věrnostními systémy? To je tématem třetího dílu této podcastové série.

Business Intelligence 2: BI odhaluje podvody i konkurenční výhody
Díky Business Intelligence pomáháme najít v datech skryté informace a odhalujeme údaje, které sice máte k dispozici, ale často nevíte, jak je správně propojit. To je úkol BI. V dnešní druhé epizodě se zaměříme na konkrétní příklady, jak toto analytické řešení pracuje.

Business Intelligence 1: Co umí Business Intelligence
Objem dat neustále roste a tím, jak se trh retailu rychle vyvíjí, rostou taky nároky na jejich zpracování. Manažeři musí denně provádět mnoho rozhodnutí, takže se zvyšuje i poptávka po aplikacích, které by dokázaly jejich práci podpořit. Přesně do tohoto segmentu spadá BI neboli Business Intelligence, jeden z nástrojů manažerského informačního systému. Co umožňuje a jak firmám prospívá, na to se zaměříme v této nové série podcastů.

Category Management 10: Principy Category Managementu
Category Management jsme prošli z pohledu všech kroků, které se týkají procesu. Na závěr se vyplatí udělat si ještě shrnutí a zmínit hlavní principy a rizika a možná dát dohromady také některé praktické tipy a rady, které mohou pomoci při rozhodování o implementaci. A právě to je cílem této závěrečné epizody.
Proč je potřeba udělat podobné shrnutí? Aby se v tom všichni neztratili. Proces sám o sobě může působit náročně, jakmile se ale z jednotlivých kroků stane rutina a zaměstnanci napříč odděleními ví, co vše je třeba udělat, jde práce s kategoriemi hladce.

Category Management 9: Vyhodnocení
Nedělat vyhodnocení a nevracet se k tomu, co se zrealizovalo. To je poměrně častý nešvar. Pokud ale obchodník chce, aby proces Category Managementu skutečně dobře fungoval, musí mít fázi vyhodnocení nastavenou. A proto tento díl podcastu věnujeme právě fázi vyhodnocování.

Category Management 8: Implementace na prodejně
Určili jsme si cíle a definovali strategii, nezbývá tedy než postoupit dál, k předposlednímu kroku našeho procesu, kterým je vlastní implementace Category Managementu na prodejně.

Category Management 7: Strategie není taktika
Minulý díl jsme věnovali identifikaci cílů kategorií, dnes jdeme opět o stupeň dále v celém procesu a stručně si shrneme hned dvě oblasti, které jsou ale úzce propojené. Pátý a šestý krok osmibodového procesu, definice strategie a taktiky kategorie.

Category Management 6: Nastavení cílů kategorií
Čtvrtým krokem v rámci osmibodového procesu Category Managementu je správná identifikace cílů kategorie. Protože pokud chceme něco hodnotit, musíme si správně nastavit ukazatele pro to, co by měla daná kategorie přinést. A právě na to se zaměříme v této epizodě podcastu.

Category Management 5: Jak kategorie srovnávat s konkurencí
V minulém díle jsme si definovali jednotlivé kategorie sortimentu a určili jejich role. V tomto podcastu přímo navážeme tam, kde jsme přestali a přiblížíme si další důležitý aspekt celého procesu Category Managementu — hodnocení kategorií.

Category Management 4: Role produktových kategorií
V minulém díle našeho podcastu jsme se věnovali tvorbě kategorií a dnes na tuto část přímo navážeme. Řeč totiž bude o určení rolí pro jednotlivé kategorie, což je další, velmi důležitý a nezbytný krok v rámci celé strategie obchodníka.

Category Management 3: Tvorba produktových kategorií
V předchozí epizodě podcastu jsme si představili základní kroky, které jsou při implementaci nástroje jako je Category Management nezbytné. Dnes půjdeme v tomto procesu ještě o kousek dále a podíváme se mnohem detailněji na tvorbu samotných produktových kategorií.

Category Management 2: Koho zapojit do vytváření plánogramu
První díl našeho U&SLUNO podcastu jsme věnovali představení Category Managementu, nástroje pro optimalizaci sortimentu na prodejní ploše. Dnes postoupíme dále a představíme si základní a zásadní kroky, které jsou nezbytné při implementaci tohoto nástroje.

Category Management 1: Co vás čeká před implementací
Stále více retailerů klade důraz na efektivní řízení sortimentu. Jak vyřešit kombinaci prostoru, obratu a očekávání zákazníka? Jak docílit vyššího uspokojení zákazníků, snížení nákladů a zvýšení zisku? Na všechno má odpověď category management, nástroj pro optimalizaci sortimentu na prodejní ploše. Co vás čeká před samotnou implementací category managementu se dozvíte v následujících minutách.