Skip to main content
Spotify for Podcasters
V křesle byznysu | Pavel Klein

V křesle byznysu | Pavel Klein

By V křesle byznysu

Podcasty a rozhovory Pavla Kleina, byznys mentora a krizového manažera.
Skutečné příběhy, rozhovory s lidmi různých profesí nebo podcasty na byznysová témata.
"Zprostředkovávám přímočarý popis konkrétního problému a srozumitelné ověřené řešení. Věnuji se podnikání od začátku až do konce, reaguji na otázky ekonomie, práva, provozu, řízení a marketingu."
www.vkreslebyznysu.cz
Currently playing episode

Jak pracovat s finančním plánováním? Václav Nedvídek, Pavel Klein | V křesle byznysu

V křesle byznysu | Pavel KleinOct 10, 2023

00:00
01:01:45
Jak pracovat s finančním plánováním? Václav Nedvídek, Pavel Klein | V křesle byznysu

Jak pracovat s finančním plánováním? Václav Nedvídek, Pavel Klein | V křesle byznysu

Vizí Václava Nedvídka je pomáhat malým a středním firmám s řízením financí, nastavením procestů a podpořit jejich růst a úspěch. S Václavem jsme natočili dlouhý rozhovor a já za něj děkuji. Bylo toho tolik, o čem jsme mohli hovořit.

Václav v rozhovoru potvrzuje svého vysoce podnikatelského ducha, kterého přenáší do konzultační praxe. Nepochybuji o tom, že ji vede efektivně ve prospěch klienta.

Probrali jsme finanční řízení v malých a středních firmách, potíže startupů, řízení firem přes čísla, vize majitelů firem, roli finančního konzultanta, přípravu projektů pro investory, druhotnou platební neschopnost a práci s cashflow, řízení firmy v době změn, cenotvorbu, zisk a obrat, pozici odborníků, práci v korporátu i marketing. Diskutovali jsme o konkrétním finančním řízení na modelu střední firmy, prodeji firem i majitelích, kteří hrají one man show.

Protože se do nahrávání vloudil šotek a zvukový záznam není ideální, nabízíme i přepis rozhovoru na www.vkreslebyznysu.cz Poslouchejte, sledujte nebo čtěte.

Pavel Klein


00:00 Představení Václava Nedvídka 01:23 Přivítání, fungování firmy bez čísel 03:00 Výhoda finančního interim manažera malé nebo střední firmy 06:43 Když byznys podle čísel nevychází 09:58 Není možné majitelům lhát, zkušenost se startupy 14:50 Druhotná platební neschopnost 17:29 Finanční řízení v době ekonomických změn 21:30 Cenotvorba prakticky 26:43 Když má majitel krásnou vizi 29:50 Službový byznys, přidaná hodnota 33:02 Co vidíme v korporátech 40:17 Model střední firmy a konkrétní finanční řešení 45:07 Firma stylu „one man show“ je neprodejná 52:08 Kde jsou ty prachy? 53:59 Práce s firmami


------ 🔴 Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu www.vkreslebyznysu.cz: konzultace, mentoring, rozhovory a podcasty +420 775 443 059 pavel@vkreslebyznysu.cz LinkedIN: https://www.linkedin.com/in/pavel-klein/ Facebook: https://www.facebook.com/vkreslebyznysu Spotify, Audiolibrix, Anchor

Oct 10, 202301:01:45
Každý má dostávat pouze ty informace, které potřebuje | Pavel Klein

Každý má dostávat pouze ty informace, které potřebuje | Pavel Klein

Jeden z klientů neposlechl moji radu, aby nezveřejňoval ekonomiku mezi všechny zaměstnance. Celou dobu jsem radil jediné. Každý má dostávat pouze ty informace, které nutně potřebuje k výkonu své práce. To se týká všech od vrcholového managementu až po toho, který je za výrobním pásem a který vlastně vůbec nemusí znát čísla, jak na tom firma je, kolik vydělává apod. Ne, že by nemusel, ale on dokonce ani nesmí, protože se o tom může někde zmínit, může to někomu povyprávět. Konkurence se to samozřejmě může dovědět jakýmkoliv způsobem, a to český pivařský klábosení je v tom poměrně nebezpečný. Udržet obchodní tajemství, to je věc určená kvalifikovaným lidem a manažerům. Co se stalo? Zástupce zaměstnanců přišel s tím, že musí majitel zdražit. Protože to takto za tyto peníze dělat nejde. Je to zvláštní. Firma roste, zvyšuje svůj zisk, zvyšuje svůj obrat, zaměstnanci berou mnohem více peněz. Když jsem udělal rešerši průměrných platů v této branži, tak se pohybují silně v nadprůměru. To znamená, že vydělávají slušné peníze, ale přesto mají dojem, že majitel nebo management je neschopný, a nedokáže zvýšit ceny. Dostali jsme se do sporu, kdy já jsem byl pověřen, abych jim to vysvětlil, a nedopadlo to. Nedopadlo to, protože já nejdu tou cestou obhajoby, abych já někomu něco vysvětloval. Vy jste dělník a já jsem manager. Vy dělejte svoji práci a já budu dělat svoje. Vypadá to jako povyšování? Není. Není, protože toto bylo jediné možné řešení v tomto okamžiku, celého pseudosporu. Vysvětlovat těm lidem, proč to nejde, je kontraproduktivní. Jediné, co jsem použil, je, že asi nelze přijít za zákazníkem a říct: „Tak, ode dneška ten výrobek budete mít třikrát dražší, než je naše konkurence, protože naši dělníci si to přejí.“

S takovými hloupostmi se setkávám, je to hloupost lidí, kteří tyto informace pouští pod sebe do struktury firmy. Každý dělník je ekonom, každý dělník je fotbalový trenér, každý dělník rozumí úplně všemu, rozumí světové ekonomice. A teď prosím dělníky neberu jako pejorativní výraz, beru to jenom jako jeho pracovní zařazení. Každý je velký mudrc a velký rádce, ale nikdo z nich si nezkusil, jak je těžký dělat byznys, jak je těžký o ten svůj byznys bojovat a jak získávat zákazníky. Přijít k zákazníkovi a říct: „Jsme nejdražší, jsme nejpomalejší, ale chceme vám to prodat!“ Tak toto je vize některých zaměstnanců, kteří myslí, že to na tom světě takto funguje. Nefunguje. Za mě platí nesdělovat informace, neobhajovat postupy firmy. Tím se já osobně vyvarovávám těmto střetům. Kdo chybu udělá, dostane se do této situace, a měl by vysvětlovat, říkám: „Nevysvětlujte, neobhajujte.“ Když nic nebudete pouštět, nemusíte nic obhajovat. Pavel Klein, září 2023

Sep 20, 202304:31
Revolta ve firmě | Pavel Klein | V křesle byznysu

Revolta ve firmě | Pavel Klein | V křesle byznysu

Nikdy jsem ve firmách nepřistupoval ke kolegům a kolegyním dryáčnickým způsobem. Vždycky jsem se snažil firmy řídit tak, aby zaměstnanci byli spokojeni, podávali výkony, které potřebuju, současně dodržovali pravidla.

Některé drobnosti jsem účelově přehlížel, protože výkon byl pro mě důležitější a nelpěl jsem na naprostých maličkostech.


Nicméně je to tak trochu umění najít tu tenkou červenou linii, kdy lze nechat zaměstnancům jistý způsob volnosti a doufat, opakuji doufat, že toho nebudou zneužívat. Ti rozumnější dokážou tuto červenou linii nepřekročit, ale velká většina z nich se pokouší získat další výhody proti těm, které doposud mají.


U jednoho z mých klientů právě tato linka začala být nejenom dotčena, ale i překračována.

Jak jsem to řešil?

Poslechněte si podcast...

Pavel Klein


----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202305:54
Je těžké naučit lidi pít víno? | Stanislav Škrobák a Pavel Klein

Je těžké naučit lidi pít víno? | Stanislav Škrobák a Pavel Klein

Poslechněte si záznam rozhovoru se Stanislavem Škrobákem, vinařem z Vinařství Škrobák z Čejkovic na Hodonínsku. Standa zastupuje rodinnou firmu, která vyrábí víno od zasazení sazenice až po lahev, zná celý proces a poutavě o něm vypráví. Nezůstává však doma na Slovácku, ale rád cestuje po světě, sleduje trendy, srovnává, ochutnává a s velkým nadšením hovoří o Rulandě, Pálavě i dalších vínech. Nalejte si skleničku a zpříjemněte si letní čas. 01:30 Jak těžké je vyrobit lehká vína? 02:38 Čím je pověstná rulanda? 04:12 Co je módním trendem v odrůdové skladbě? Jaký je český zákazník? 08:35 Ryzlink vlašský a ryzlink rýnský 09:38 O víně Pálava 11:46 Práce ve vinohradě – tradiční nebo mechanizovaná? 15:05 Vymykat se… být jiní. 18:20 Vliv povětrnostních podmínek, vody a mrazu na vinice, kdy voda škodí (dotaz) 23:50 Jak je těžké naučit lidi pít víno? Rozumí lidé vínu? 26:34 Co znamená napitý svět? 29:52 Srovnání vývoje vinařství s Rakouskem (dotaz) 32:50 Hodnocení vín a škály 35:36 Nepoměr mezi počty pěstovaných odrůd u nás a v zahraničí (dotaz) 38:15 Vývoj preferencí odrůd na Moravě? 41:08 Marketing ve vinařství 42:14 Dřívější neduhy vinařů, víno „pro Pražáky“ 44:24 Vinaření jako unikátní obor, rodinná firma. 47:38 Jak pokrýváte v rámci hotelu gastronomii? (dotaz) Ke sledování zve Pavel Klein www.vkreslebyznysu.cz www.vinoskrobak.cz

Sep 20, 202358:15
Podnikatelské střípky: Hodinový byznys kouč | Pavel Klein

Podnikatelské střípky: Hodinový byznys kouč | Pavel Klein

Zamyšlení nad tím, jestli může fungovat hodinový byznys kouč podobně jako se prezentuje hodinový manžel. Sdílím s vámi zkušenost z jednoho hodinového setkání s klientem a vysvětluji svůj postoj k “pomoci za hodinu.”
Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202304:33
Podnikatelské střípky: Rozjímání o odpočinku | Pavel Klein

Podnikatelské střípky: Rozjímání o odpočinku | Pavel Klein

Pracovně nepracovní rozjímání o tom, jestli má člověk pořád pracovat jen na jedné židli v kanceláři. Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál:

Sep 20, 202303:32
Podnikatelské střípky: zprostředkování obchodu | Pavel Klein

Podnikatelské střípky: zprostředkování obchodu | Pavel Klein

Další z podnikatelských střípků, tentokrát se vzpomínkou na zprostředkovávání obchodu.

Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA


Sep 20, 202303:54
Expanze na východní trhy | Ani Hakobjan a Pavel Klein

Expanze na východní trhy | Ani Hakobjan a Pavel Klein

Je obvyklé natáčet podcasty ve vlastním studiu, ale je léto a spousta zajímavých aktivit. Proč tedy ztrácet drahocenný letní čas zavřený ve studiu, když lze spojit příjemné s užitečným a v případě Ani Hakobjan i velmi byznysově poučným.

Sešli jsme se na mustangování a mým nápadem natočit s Ani rozhovor nebyla překvapena jen ona, ale i já. Krásný den s neméně krásnou a inteligentní dámou, tak proč si také trochu nezabyznysovat. Vždyť času je tak málo, že je škoda jej jen tak proválet.

Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202309:19
Podnikatelské střípky: investice do strojů | Pavel Klein

Podnikatelské střípky: investice do strojů | Pavel Klein

Co bylo dřív? Vejce nebo slepice?

Co má být dřív?

Jasná zakázka a potom stroj anebo napřed stroj a potom hledání zakázek?

Odpovědí a možných řešení jsou desítky. Vždy záleží na zhodnocení míry rizika, sondáži trhu a pak se rozhoduji.

Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202305:05
Jak vystoupit z komfortní zóny | Daniela Podolková a Pavel Klein

Jak vystoupit z komfortní zóny | Daniela Podolková a Pavel Klein

Záznam červencového on-line vysílání s Danielou Podolkovou, PR specialistkou. Naším tématem bylo vystoupení z komfortní zóny jako nezbytný krok pro úspěch v podnikání. Mluvili jsme o sebedůvěře, jednotlivých krocích při zviditelňování a samozřejmě se dostalo i na život ve Vietnamu a na srovnání podnikání žen v Česku a tam.
Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202301:00:11
Přetížení a vyčerpání pohledem lékařky a psychoterapeutky | Hana Deáková a Pavel Klein

Přetížení a vyčerpání pohledem lékařky a psychoterapeutky | Hana Deáková a Pavel Klein

Zveme vás k poslechu záznamu online vysílání, rozhovoru s MUDr. Hanou Deákovou, SEP. lékařkou, psychoterapeutkou a praktikantkou metody Somatic Experiencing.

Poslechněte si, jak tělo reaguje na přetížení, stres, život pod neustálým tlakem a co s tím můžeme reálně okamžitě udělat.

Dozvíte se, čemu se říká plazí mozek a proč někdo ve stresu křičí a jiný utíká.

Diskutovali jsme o pocitu bezpečí, ale také o okamžité reakci těla na přetížení a potřebě přežít.

Rozvinuli jsme téma toho, co můžeme, musíme a nemůžeme a jak to má vliv na naše emoce.

Neopomněli jsme důležitost hledání zdrojů radosti.

K poslechu zve Pavel Klein


-----

V křesle byznysu

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202301:02:29
Jak postavit silnou značku, která vynikne | Jakub Kantor a Pavel Klein

Jak postavit silnou značku, která vynikne | Jakub Kantor a Pavel Klein

Zveme vás k poslechu dubnového on-line vysílání projektu V křesle byznysu.

Ve středu 12. dubna jsme přivítali Jakuba Kantora, brand stratéga a konzultanta, který se věnuje značkám u nás i ve světě. Probrali jsme trh v Česku i USA, věnovali se rebrandingu, startapům, emocích v podnikání a budování značek a neopomněli jsme příklady velkých úspěšných značek.

Pavel Klein


---

V křesle byznysu: www.vkreslebyznysu.cz

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCFK78Rh59dhtjcUE06gKIXA

Sep 20, 202358:15
Mentální odolnost jako nástroj k úspěchu | Terezie Hejnicová a Pavel Klein

Mentální odolnost jako nástroj k úspěchu | Terezie Hejnicová a Pavel Klein

Zveme vás na setkání s Terezií Hejnicovou, mentálním bedekrem, která svým klienům ukazuje cestu z krize. Jejími tématy jsou emoční stabilita, mentální odolnost a adaptace na změny. On-line vysílání se uskutečnilo v květnu 2023.

Pavel Klein

www.vkreslebyznysu.cz

YouTube: https://www.youtube.com/@vkreslebyznysu8700


---

Terezie Hejnicová je mentální bedekr pro všechny, kteří chtějí být vidět.

Poskytuje individuální konzultace a vedení v mentální rovině a nastavení změn.

Terezie o sobě píše:

"Vyvedu vás z krize.
Naučím vás vyšší mentální odolnosti,
Emoční stabilitě.
Budete mít schopnost adaptace na změny.
A to vede k TOP výsledkům.

Sep 20, 202301:18:54
Rutina v podnikání | Pavel Klein | V křesle byznysu

Rutina v podnikání | Pavel Klein | V křesle byznysu

Podnikatelské střípky, aneb aby z podnikání nezbyly jen střepy.

Dnes téma rutina.

Se Šárkou Novákovou jsme před časem mluvili o rutině, o rutinních operacích, o mozku. Jak funguje mozek, co se v něm asi udává. Já jsem jí říkal, že pracuju převážnou většinu času v rutinním módu, ať už je to řízení auta nebo některé operace v mé branži jsou pro mě rutinou. A ona mi dala takový zvláštní příklad: „Zkuste si vyčistit zuby druhou rukou.“ Druhý den jsem to zkusil, protože mám elektrickej kartáček, vzal jsem ho do levé ruky a málem jsem si roztrhl ústa. Rutina je součástí našeho života.

Děláme spoustu věcí rutinně. Ale současně bychom taky měli začít přemýšlet, jak zaměstnat část mozku, která pracuje inovativně. Rutinní práce jsou na jednu stranu nosné, ale na druhou stranu nebezpečné, protože v té rutině se ztrácí invence.

Poslechněte si celé zamyšlení.

Pavel Klein


Další mé postřehy najdete na blogu na https://www.vkreslebyznysu.cz/blog/

Jun 27, 202302:55
Nepatřím k těm, kteří neudělají nikde chybu | Pavel Klein | V křesle byznysu

Nepatřím k těm, kteří neudělají nikde chybu | Pavel Klein | V křesle byznysu

Nepatřím k těm, kteří neudělají nikde chybu.

Jsou lidé, kteří se prezentují tak, že všechno vychází, všechno je stoprocentní. Ale já se ke svým chybám klidně přiznám. Udělal jsem chybu ve výběru manažera. Manažer prošel velmi přísnými testy, hodnotitel jej nikdy neviděl. To znamená, že nemohl být ovlivněn a vyhodnotil s několika uchazečů tohoto člověka jako nejvhodnějšího pro tuto pozici. Dokonce ho dal za vzorem, který nikdy snad neviděl jeho morální vlastnosti. Psychická odolnost byly na velmi vysoké úrovni. Proto jsem jej klientovi doporučil a on nastoupil na svoji pozici.

Reálný příběh jsem natočil tak, jak jsem to v té chvíli vnímal. Chtěl jsem jej zachytit v tom okamžiku. Nemá technické parametry podcastu, je zachycen intuitivně, ale pravdivě.

Pavel Klein


Další podcasty, příběhy z podnikatelského prostředí nabízím k poslechu na www.vkreslebyznysu.cz

nebo na YouTube kanále: https://www.youtube.com/@vkreslebyznysu8700

Jun 22, 202309:60
Byznys a body-psychoterapie | Veronika Horáková a Pavel Klein

Byznys a body-psychoterapie | Veronika Horáková a Pavel Klein

„S klienty posunujeme podnikání do jiné úrovně. Kombinujeme to, co je potřeba řešit a jaké jsou výzvy. Je to jako chůze po schodech směrem nahoru,“ uvádí Veronika Horáková, byznys mentorka, psychoterapeutka a lektorka (GROW IN HARMONY). Ve své práci propojuje byznys a body-psychoterapii Pomáhá podnikatelům a manažerům dosahovat jejich cílů, to může být zvýšení zisku, odstranění stresu nebo optimalizace procesů. 


Veronika má 25 let praxe, uvádí, že její klienti díky terapii snížili stres, získali více času pro sebe, mají zajímavější projekty, zlepšili zdraví i kondici, mají větší zisky, lepší tým, zajímavější klienty… prostě si užívají víc života

Co jsme s Veronikou stihli probrat?

✅ Čas pro sebe a rozvoj firmy.

✅ Práci se stresem a kontrakce.

✅ Hledání příčin potíží v hlavě a na těle.

✅ Přirozené a řízené uvolnění emocí.

✅ Řeč těla a body psychoterapii.

✅ Potřebu “se vykecat.”

Ke sledování zve Pavel Klein

Apr 06, 202342:56
S Radovanem Vaculíkem (nejen) o podnikání v 90. letech

S Radovanem Vaculíkem (nejen) o podnikání v 90. letech

Podnikání v 90. letech mělo svá specifika. Jaké bylo podnikat na přelomu tisíciletí, jaké radosti a strasti přineslo?

On-line vysílání jsme mohli také nazvat PANELOVÁ DISKUSE O PODNIKÁNÍ MEZI PANELÁKY a na období před 30 lety jsme vzpomínali s Radovanem Vaculíkem, lektorem a trenérem obchodních, manažerských a prezentačních dovedností.

Vysílali jsme na LinkedIn, záznam si poslechněte níže:

Pavel Klein

Apr 06, 202301:10:22
E-mailing jako efektivní marketingový a byznysový nástroj | Dana Hanousková a Pavel Klein

E-mailing jako efektivní marketingový a byznysový nástroj | Dana Hanousková a Pavel Klein

“Myslíte si, že lidé nenávidí e-maily? Ne oni nenávidí špatné e-maily,”

říká Dana Hanousková, mentorka a expertka na e-mail marketing. Sleduje důležité novinky z pohledu strategie e-mailingu, technických detailů, ale i z právní roviny.

Dana byla hostem našeho on-line vysílání ve středu 8. března v 18:00.

Rozhovor si můžete poslechnout celý níže

Témata našeho rozhovoru vycházela z vašich četných dotazů. Probrali jsme:

 • obecné informace o e-mailingu, nastavení a oslovování;
 • kolik lidí otevírá a čte e-maily;
 • jak přesvědčit příjemce, aby e-mail přijali;
 • jak sbírat kontakty, aby to bylo právně správně;
 • konkrétní příklady, jak psát předměty e-mailů;
 • přístupy k volně dostupným databázím a jejich smysl;
 • bezpečnost dat;
 • proč padají e-maily do spamů;
 • jak je to s nevyžádanými obchodními sděleními;
 • jak umělá inteligence zasahuje do e-mailingu;
 • jestli se e-mailingu týká etiketa a jestli je něco, co je nevhodné;
 • jak pracovat se staršími kontakty.

Ke sledování zve
Pavel Klein

Apr 06, 202359:25
Pravopisně čistý byznys | Alžběta Vintrová a Pavel Klein

Pravopisně čistý byznys | Alžběta Vintrová a Pavel Klein

Texty k nakousnutí, ty vás naučí napsat Alžběta Vintrová, host našeho on-line vysílání v projektu V křesle byznysu.

Alžběta je autorkou pravopisných jednohubek, copywriterka, korektorka a jak sama píše, pravopisná apoštolka.

Co jsme zvládli probrat?

 • Způsob mluvy v určitém věku;
 • amerikanismy v češtině;
 • prodejní a neprodejní texty a agresivní přímý prodej;
 • pozornost čtenářů a jak si ji udržet;
 • psaní na sociální sítě;
 • čárkologii;
 • autenticitu a svobodu v psaní;
 • pravopisné jednohubky;
 • příspěvky na sociálních sítích a krácení textů.

Jestli chcete psát tak, aby zákazníci chtěli číst, zvu vás k poslechu rozhovoru, celý jej najdete níže. K poslechu zve

Pavel Klein

Apr 06, 202355:13
Mezigenerační výměna v rodině | Pavel Klein | V křesle byznysu

Mezigenerační výměna v rodině | Pavel Klein | V křesle byznysu

Rodinné firmy tvoří významnou část podnikatelského prostředí. Ten, kdo začínal podnikat začátkem 90. let, teď uvažuje o předání firmy. Aby přechod z jedné generace na druhou proběhl hladce, má význam nejen pro tu firmu samotnou, ale často i pro obor, kterému se věnuje.  

Zatímto “otcové zakladatelé” začínali od nuly, majetek si tvrdě vydřeli a obětovali podnikání kus svého života. Vedle nich vyrůstala generace, která to sledovala, ale v podobném režimu nemá chuť pokračovat. A nebo chuť má, ale nemá patřičné schopnosti.

Jaké těžkosti řeší podnikatelé, kteří se chystají předat firmu svým potomkům? O tom bylo říjnové on-line vysílání. Srdečně vás zvu k poslechu záznamu. Pavel Klein

Apr 06, 202359:39
O podcastech a propojování podnikavců a kreativců | Monika Kvapilová a Pavel Klein

O podcastech a propojování podnikavců a kreativců | Monika Kvapilová a Pavel Klein

„Každý máme co předat a na věku nezáleží,“ říká Monika Kvapilová,  networkerka, podcasterka a zpěvačka. Prezentuje se pod svým brandem  Moni ON AIR, který propojuje rozhovory a network za účelem zviditelnění  a podpory malých podnikatelů i kreativců. Buduje důvěru mezi  podnikateli, propojuje i spojuje podnikavce a tvůrce ze všech možných oborů.

Monika uvádí, že jejím posláním je využít svůj hlas na maximum. Píše  o sobě, že je nadšená, autentická a dychtivě touží bavit se s lidmi  o tom, co tvoří, na čem pracují a jaké jsou jejich sny a cíle. Ráda  inspiruje sebe i své posluchače neobyčejnými příběhy obyčejných lidí..

O čem jsme si s Monikou povídali?

✅ O tom, že živé vysílání je odvážný krok a kdy jej udělala.

✅ Jak může konkurence za náš růst.

✅ O cestě od prvního nápadu k realizaci.

✅ O podcastech jako možnosti získat si nové publikum.

✅ Probrali jsme prezentaci ve vysšším věku.

✅ Bavili jsme se o sítích Instagram, TikTok a LinkedIn.

Ke sledování zve Pavel Klein

Feb 21, 202340:25
Majitel versus klíčový obchodník | Pavel Klein | V křesle byznysu
Jan 26, 202306:13
Využívání dat pro řízení a rozvoj firem | Giuliano Giannetti a Pavel Klein

Využívání dat pro řízení a rozvoj firem | Giuliano Giannetti a Pavel Klein

„S pomocí analýzy dat vám ukážeme, jak fungovat lépe, snížit náklady a zvýšit zisky,“ říká Giuliano Giannetti, zakladatel datové konzultantské firmy Revolt BI.  Giuliano přinese změny do vašeho datového skladu a radí, jak mohou data  pomoci vašemu podnikání.

Celý rozhovor najdete v členské sekci projektu V křesle byznysu.  Nabízíme i jednorázový poslech všech pořadů bez nutnosti vstupu do  členské sekce.

Giuliano vede analytickou firmu Revolt BI a za svoji kariéru analytika řídil nebo exekuoval desítky analytických projektů pro české i zahraniční společnosti. "Bez dat je jít jako slepý, děláte spoustu operací a nevíte, kam vás to vede. Ale mít data a umět je číst jsou dvě úplně jiné věci,” uvádí v rozhovoru.

O čem jsme si s Giulianem povídali?

✅ Jak uchopit data, když potřebuji vyřešit problém ve firmě.

✅ Jak data šetří firmám peníze.

✅ O předpovědi počasí a analýze dat.

✅ Nemohli jsme oponout příklad skladů, skladových zásob a souvislosti se znalostí dat.

✅ Jak mohou data optimalizovat logistiku.

✅ O tom, proč se dělá strategická investice do dat.

Ke sledování zve Pavel Klein

Jan 19, 202349:51
Pomáhat prodejcům prodat víc | Martin Bednář a Pavel Klein

Pomáhat prodejcům prodat víc | Martin Bednář a Pavel Klein

Dobrý prodejce pracuje s nákupním cyklem a ví, kde se zákazník nachází,říká Martin Bednář,  trenér, konzultant a lektor. Martin trénuje prodejce prodejní  dovednosti v Česku, po Evropě i mimo ni. Za šest až deset měsíců dokáže  posunout prodejce i jejich prodej na výrazně vyšší úroveň.

Martin uvádí, že prodejní postupy, otázky a argumenty vytváří  s klienty společně, takže vycházejí z konkrétních produktů a zákazníků  danách produktů: “Pracuji s lidmi, kteří se učí prodávat konkrétní  produkt. Představuji zjednodušený proces v pěti krocích a vysvětluji,  jak se dostat do další fáze prodeje. Ty kroky jsou důležité, aby člověka  poponesly o krok výš.“

O čem jsme si s Martinem povídali?

✅ O tom, jestli existuje univerzální manuál na prodej.

✅ Probrali jsme osobnost obchodníka a dobrý prodej.

✅ Zaujal mě termín, který popisuje proces hledání klientů, kteří mají symptomy potřeby.

✅ Jak se pracuje s různými prodejními technikami.

✅ O důvěře a vztahu mezi zákazníkem a obchodníkem.

✅ Naslouchal jsem zajímavostem o prodejním cyklu.

✅ Mluvili jsme o tom, kdy je nejtěžší získat důvěru zákazníka.

Ke sledování zve Pavel Klein

Jan 19, 202338:58
O zahlcení, zdrojích radosti i pocitu bezpečí | Hana Deáková a Pavel Klein

O zahlcení, zdrojích radosti i pocitu bezpečí | Hana Deáková a Pavel Klein

„Důležitý je pocit bezpečí. Ten člověku nenavodíme tím, že mu budeme  říkat, že se má cítit bezpečně. Potřebujeme, aby se bezpečně fyzicky ve  svém těle skutečně cítil,“ říká Hana Deáková, lékařka, psychoterapeutka a praktikantka metody Somatic Experiencing.

Hana říká, že ráda podporuje člověka v odvaze být sám sebou: “Jako  lékařka jsem v ordinaci často v situaci, kdy se pacient necítí dobře  a veškerá vyšetření těla potíže nevysvětlují. Vidím, že potřebuji ještě  další pohled. Porozumět tomu, že tělo reaguje na nějaké trápení v duši.  Psychosomatika pomáhá tyto souvislosti najít. Najít příčinu nemoci.  Psychoterapie pomůže najít zdravější úhel pohledu.“

O čem jsme si s Hanou povídali?

✅ O nemocích těla i duše a o spojitých nádobách.

✅ Probrali jsme metodu Somatic Experiencing.

✅ Co se stane s člověkem, když má mnoho úkolů a nemá čas odpočívat.

✅ Jak se pracuje s klientem v napětí.

✅ O tom, jak jsme naprogramovaní na to, abychom přežili.

✅ Naslouchal jsem zajímavostem o sebedůvěře a zdrojích radosti.

✅ Mluvili jsme o varovných signálech těl a zahlcení.

Ke sledování zve Pavel Klein

Nov 29, 202247:54
Jak nebýt otrokem sociálních sítí | Veronika Hronková a Pavel Klein

Jak nebýt otrokem sociálních sítí | Veronika Hronková a Pavel Klein

Podnikáte a významným místem pro prezentaci máte on-line prostor? Všude  slyšíte, jak je důležité být vidět na sociálních sítích? Přemýšlíte, kde  na to všechno vzít čas? Hostem zářijového on-line vysílání Pavla Kleina  byla Veronika Hronková, mentorka byznysu na sociálních sítích. Veronika  říká, že člověk nemá být otrokem sociálních sítí. Ony mají sloužit  a vydělávat vám, ne vy jim.

Pavel Klein

Nov 17, 202201:07:29
Tipy na procházku Prahou | Kristýna Maková a Pavel Klein

Tipy na procházku Prahou | Kristýna Maková a Pavel Klein

Praha patří k nejkrásnějším světovým metropolím. Pracujete tam? Žijete?  Znáte ji? Patříte k těm, kteří si plánují, že ji pořádně projdou, ale  jsou stále zaneprázdnění? Pro vás jsme připravili online vysílání  s Kristýnou Makovou, průvodkyní a zakladatelkou projektu Praha Křížem  Krážem a obsahovou specialistkou.

Pavel Klein

Nov 17, 202201:01:24
Strategie on-line marketingu | Stanislav Vavřík a Pavel Klein

Strategie on-line marketingu | Stanislav Vavřík a Pavel Klein

„Sleva je strategie, která nemá žádnou logiku. Sleva není trik, je to klišé,“ říká v našem rozhovoru Stanislav Vavřík,  jehož tématem je strategický online marketing zaměřený (nejen) na  e-shopy, výkonnostní kampaně, social media marketing a další. Tématem  rozhovoru v online vysílání v pondělí 25. května 2022 byly  kampaně v on-line prostoru, dlouhodobé i krátkodobé, strategie,  postavení e-shopů, analýzy a data, trh, potřeby zákazníka.

Pavel Klein

Nov 17, 202259:33
Jak na marketing na LinkedIn | Radka Legerská a Pavel Klein

Jak na marketing na LinkedIn | Radka Legerská a Pavel Klein

V pondělí 25. dubna 2022 jsme uskutečnilo online vysílání projektu  V křesle byznysu o LinkedIn, obsahové strategii, psaní textů  i marketingu. Hostem Pavla Klein byla Radka Legerská, LinkedIn obsahový  stratég, marketerka, copywriterka, odborná lektorka a mentorka. Jak  neplavat v marketingu na LinkedIn, pro všechny B2B plavce i osamělé  mořské freelance vlky.

Pavel Klein

Nov 16, 202201:15:18
Jak pracovat s napětím a stresem | Šárka Nováková a Pavel Klein

Jak pracovat s napětím a stresem | Šárka Nováková a Pavel Klein

V pátek 25. března 2022 proběhlo online vysílání – rozhovor se Šárkou  Novákovou, terapeutkou, konzultantkou osobního rozhovoje, emoční  mentorkou, certifikovanou konzultantkou metody Acces Bars. Jaká byla  témata rozhovoru? Normálnost, důvěra, emoce, napětí, mozek, očista,  energie a další.

Pavel Klein

Nov 16, 202201:01:03
Investice v době krize | Michal Feigler a Pavel Klein

Investice v době krize | Michal Feigler a Pavel Klein

Ve středu 2. března 2022 se konalo mimořádné online vysílání na téma  Dopady válečného konfliktu (obecně krize) z hlediska investic.  Diskutovali Michal Feigler, M&A Director J&T Ventures a Pavel  Klein, byznys mentor, krizový manažer a lektor.

Pavel Klein

Nov 16, 202201:08:26
Barevná diagnostika | Radovan Vaculík a Pavel Klein

Barevná diagnostika | Radovan Vaculík a Pavel Klein

“Osm barev a 336 možných variant reakcí na jedno konkrétní slovo  nebo vizuální objekt. To je barvově asociační metoda (CA method), která  měří vzory chování pomocí barvové škály. Oproti tradičním dotazníkům  a průzkumům umí vyvolat odezvu, která nemůže být vědomě ovlivnitelná.”

Poslechněte si záznam online vysílání v pátek 18. února 2022. Hostem  byl Radovan Vaculik, lektor, konzultant, headhunter a majitel  vzdělávacího projektu TAROC Consulting.

Pavel Klein

Nov 16, 202201:16:60
Magie v podnikání | Madla Čevelová a Pavel Klein

Magie v podnikání | Madla Čevelová a Pavel Klein

Věřím na zázraky, ale nohama stojím pevně na zemi,”

říká Magdalena Čevelová, marketingová čarodějnice, specialistka na  autentický marketing a psychologii podnikání. Pozval jsem ji do živého  on-line vysílání v pátek 28. ledna 2022.

Pavel Klein, www.vkreslebyznysu.cz

Nov 16, 202259:08
Emoce v podnikání | Vladimír Svoboda a Pavel Klein

Emoce v podnikání | Vladimír Svoboda a Pavel Klein

„I když si myslíme, že jsme rozumné bytosti, 90 % naší činnosti ovládají emoce,“ Vladimír Svoboda. Podle nejmodernějších výzkumů ovlivňují lidské  chování emoce. Věnovali jsme jim historicky první online masterclass  projektu V křesle byznysu ve čtvrtek 25. listopadu 2021. Do křesla usedl  PhDr. at Mgr. Vladimír Svoboda, psycholog, teolog a válečný veterán.

Pavel Klein, www.vkreslebyznysu.cz

Nov 16, 202201:07:55
Odhalené finty obchodníků | Pavel Klein

Odhalené finty obchodníků | Pavel Klein

Pro jednoho klienta jsem vyjednával dodávky stavebních prací na  rekonstrukci objektu. Celá akce byla velmi dynamická, nebyl čas na  přípravy. Byl nějaký termín, ve kterém se muselo s rekonstrukcí začít.  Z reakcí stavební firmy jsem nabyl dojmu, že hrají o čas a rádi by  využili variantu dotlačení do časové tísně, zúžit manévrovací prostor  a pak chtít výhodnější podmínky. Poslechněte si, jak jednání proběhlo,  jak jsme vyjednávali a jak to dopadlo. 

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#mentoring #vkreslebyznysu #byznys

Nov 14, 202208:26
Vánoční firemní večírky | Pavel Klein

Vánoční firemní večírky | Pavel Klein

Přiznávám hned na začátku, že nejsem příznivcem vánočních večírků. Své  důvody říkám v dalším příběhu, vlastně dvou. Ten první byl večírek,  který jsem sám organizoval jako teambuilding pro své tehdejší  zaměstnance z pěti poboček. Jaké to bylo? Jak to dopadlo a jaké byly  následky večírku? Poslechněte si. Druhý příběh je z firmy, kde měli  vánoční večírky jako prvek hodnocení zaměstnanců a firmy. Pracoval jsem  pro majitele a nebylo jednoduché jejich myšlení změnit. Je užitečná  firemní šuškanda? I o tom ve videocastu.

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#mentoring #vkreslebyznysu #byznys

Nov 14, 202210:36
Práce o Vánocích | Pavel Klein

Práce o Vánocích | Pavel Klein

Každý má právo na odpočinek, ale co když jsou akce, při kterých to není  možné? O některých profesích nemluvě. Pracoval jsem pro firmu, kde  největší tlak na dokončení staveb byl před Vánocemi. Vyprávím vám dva  příběhy. Jeden ze stavby, kde chtělo chlapy povzbudit a druhý z akce,  kde bylo naopak potřeba pracovníky popohnat. Všechno se stalo  o Vánocích.

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#mentoring #vkreslebyznysu #byznys

Nov 14, 202211:18
Příběh stagnující firmy | Pavel Klein

Příběh stagnující firmy | Pavel Klein

Nabízím příběh úspěšné stavební firmy, kde byla spousta ale…

Může se dostat do potíží firma úspěšná ve svém regionu se zakázkami  na několik let dopředu? Ano, majitelé jedné konkrétní firmy byli velmi  unaveni a společně jsme postupně odkrývali všechna „ale“ jejich úspěchu.  Jaké procesy jsme kontrolovali? Které segmenty firmy jsme hodnotili?  A jak to celé dopadlo?

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#mentoring #vkreslebyznysu #byznys

Nov 14, 202221:43
Když chtějí zaměstnanci přidat | Pavel Klein

Když chtějí zaměstnanci přidat | Pavel Klein

Blíží se konec roku a je dost možné, že i vaši zaměstnanci přijdou  s tím, že by rádi dostali přidáno… další postup se většinou odvíjí podle  toho, jaká je v podniku firemní kultura, jak je nastavena komunikace,  jaké jsou benefity atd. Existuje univerzální návod na to, aby  zaměstnanci ve firmě zůstali? Co udělat, aby zaměstnanci zůstali  i po dobu přechodné krize? Jaké výhody a nevýhody svého zaměstnání by si  měli zaměstnanci uvědomit?

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#mentoring #vkreslebyznysu #byznys

Nov 14, 202214:43
Metoda rozevřených nůžek | Pavel Klein

Metoda rozevřených nůžek | Pavel Klein

Jak rychle a efektivně zjistit povědomí majitele firmy o ekonomické  situaci ve společnosti? Třeba pomocí metody rozevřených nůžek. Je to  metoda poměrně jednoduchá a umožní mi zjistit, jaké informace o firmě má  majitel k dispozici, jak s nimi umí pracovat. A jak pak naložit  s výsledkem? Jak postupovat v případě růstu firmy? Jak v krizi?

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#mentoring #vkreslebyznysu #byznys 


Nov 14, 202215:17
Zavedení ISO 9001 ve firmě | 2. díl | Pavel Klein | V křesle byznysu

Zavedení ISO 9001 ve firmě | 2. díl | Pavel Klein | V křesle byznysu

Příběhy z praxe: Byl jsem pozván do jedné společnosti, abych pomohl  zavést ISO 90001. V prvním díle jsem popisoval proces zavedení do  společnosti. Ve druhém díle se dostávám k tomu, jak hlavní klient  oznámil, že bude společnost auditována. Poslechněte si, jak to probíhalo  a jak to dopadlo.  

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu  

#iso #iso9001 #mentoring #vkreslebyznysu

Oct 27, 202204:48
Zavedení ISO 9001 ve firmě | 1. díl | Pavel Klein | V křesle byznysu

Zavedení ISO 9001 ve firmě | 1. díl | Pavel Klein | V křesle byznysu

Příběhy z praxe: Byl jsem pozván do jedné společnosti, abych pomohl  zavést řád a procesy. Majitel rozhodl o zavedení ISO 90001. Zavedení ISO  jsem bral jako obchodní výhodu, pracovalo se intenzivně. Poslechněte si  podcast o tom, jak jsme firmu připravovali a jak vše proběhlo.  

Další podcasty si můžete poslechnout zde na Spotify nebo na www.vkreslebyznysu/epizody

Pavel Klein, byznys mentor a krizový manažer, autor projektu V křesle byznysu

#iso #iso9001 #mentoring #vkreslebyznysu   

Oct 27, 202207:17
Mezigenerační výměna ve firmě

Mezigenerační výměna ve firmě

Rodinné firmy tvoří významnou část podnikatelského prostředí. Ten, kdo začínal podnikat začátkem 90. let, teď uvažuje o předání firmy.  Aby přechod z jedné generace na druhou proběhl hladce, má význam nejen  pro tu firmu samotnou, ale často i pro obor, kterému se věnuje.

Zatímto “otcové zakladatelé” začínali od nuly, majetek si tvrdě  vydřeli a obětovali podnikání kus svého života. Vedle nich vyrůstala  generace, která to sledovala, ale v podobném režimu nemá chuť  pokračovat. A nebo chuť má, ale nemá patřičné schopnosti.

Jaké těžkosti řeší podnikatelé, kteří se chystají předat firmu svým  potomkům? O tom bylo říjnové on-line vysílání. Srdečně vás zvu  k poslechu záznamu. Pavel Klein

Oct 26, 202259:39
Digitální automatizace ve firmách | Jan Ševčík a Pavel Klein | V křesle byznysu

Digitální automatizace ve firmách | Jan Ševčík a Pavel Klein | V křesle byznysu

„Doba je rychlá. Procesy v digitálním světě se mění každý měsíc  a udržet správné kormidlo firmy je stále těžší. Digitální automatizace  je velký pomocník,“ říká Jan Ševčík ze Snadnee. Jan je expertem na digitální automatizaci firem, zejména těch výrobních a zdravotnických.

Jan pracuje v oboru patnáct let a má za sebou realizace více než  stovky projektů. Má silné analytické schopnosti, díky kterým dokáže  rychle objevit digitální potenciál v každé firmě a spojit jej se  znalostí nejmodernějších technologií.

V rozhovoru jsme se věnovali těmto tématům:

✅ Digitalizace jako způsob úsporu času, zvýšení produktivity a snížení chybovosti.

✅ Data jako důležité informace vrcholového managementu.

✅ Nejlepší jsou data, která se sbírají a vyhodnocují sama.

✅ Digitalice v příkladech a autopilot k tomu.

✅ Mezigenerační výměna ve firmách a přechod k digitalizaci.

✅ Digitální vize a plány.

✅ Robotizace a automatizace pro firmy, které chtějí zůstat jedničkou na trhu.

✅ Cílem digitální automatizace není zbavit lidi práce, ale vytvořit jim prostor pro kreativitu.

Ke sledování zve Pavel Klein

Oct 13, 202246:25
Akcelerace v podnikání | Martin Hurych a Pavel Klein | V křesle byznysu

Akcelerace v podnikání | Martin Hurych a Pavel Klein | V křesle byznysu

Ve firmě pomáhám vytvářet takové prostředí, aby lidé pracovali jako tým a přitom si mohli individuálně sáhnout na svůj bonus,” říká Martin Hurych,  byznys akcelerátor, externí ředitel a kouč. Pomáhá majitelům podniků,  vedoucím pracovníkům a profesionálům zrychlit tři kritické oblasti  každého úspěšného podnikání: prodej, inovaci a lidi ve firmě.

Primární specializací Martina je vedení výrobních, obchodních a IT  firem, vedení B2B obchodních týmů a zvyšování jejich efektivity,  vymýšlení a zavádění strategií komplexního prodeje a zákazníkem řízených  inovací do každodenní praxe.

Co jsme stihli spolu probrat?

✅ Jestli existují ideální obchodníci a jak se hledají.

✅ Rivalitu mezi obchodníky, nastavení spolupráce mezi lidmi v týmu a jejich hodnocení.

✅ Jak definovat informace, které je potřeba předávat mezi konkrétními fázemi pracovního procesu.

✅ Jak se hledají lidi do týmu a práce s komplexními zakázkami.

✅ Diskutovali jsme o poskytování zpětné vazby a poučení z chyb.

✅ Dotkli jsme se tématu vyjednávání a institutu třetí osoby.

✅ O změnách řídících stylů a taky o změnách nákupního chování zákazníků.

✅ Probrali jsme nástroj elektronické aukce.

✅ A nakonec jsme si zarybařili.

Jak jsme narazili na Jaromíra Jágra? Ptal jsem se Martina, jestli se  dá najít ideální obchodník. Odpověď si poslechněte v rozhovoru.

K poslechu zve Pavel Klein.

Oct 12, 202235:17
V neziskovce prodávám dobrý pocit | Jana Hamplová a Pavel Klein

V neziskovce prodávám dobrý pocit | Jana Hamplová a Pavel Klein

„V neziskovém sektoru není obchod jako takový. Je tam fundraising.  Vymýšlím způsoby, jak dát vědět, že naše práce má smysl a že ten dobrý  pocit za to stojí,“ říká Jana Hamplová, ředitelka organizace Neposeda. Je programátorka, manažerka, stratég a lídryně všech Neposedů.

Jana propojuje technologie se sociální prací. Díky tomu je Neposeda  unikátní technologickou sociální službou, jedinou svého druhu v Praze  i Česku. Jana věří, že díky otevřenosti k inovacím mohou být sociální  služby prestižním, smysluplným a skutečně funkčním povoláním, díky  kterému se může zlepšit život všech.

Tématem našeho rozhovoru byly tedy sociální služby, ale také finance  v neziskovém prostoru. Poměrně otevřeně jsme rozebrali možnosti  financování a pozice donátorů.

O čem jsme si povídali?

✅ Je nezisková organizace byznys?

✅ O prodeji “dobrého pocitu.”

✅ Princip financování sociálních služeb a pozice donátorů.

✅ V jaké oblasti se Jana cítí užitečná a skvělá.

✅ Kdo je nejméně vděčný?

✅ Administraticní zátěž v sociálních službách.

✅ Jak se dá v neziskovém sektoru “obchodovat.”

✅ O evropských dotacích i milostivém létu.

✅ O práci jako radosti.

✅ O měřitelnosti úspěchů a etice v podnikání v sociálních službách.

Nenechejte si ujít rozhovor s Janou Hamplovou z organizace Neposeda.

Ke sledování zve Pavel Klein

Oct 11, 202242:17
Finanční gramotnost dětí i dospělých | Martina Burešová a Pavel Klein | V křesle byznysu

Finanční gramotnost dětí i dospělých | Martina Burešová a Pavel Klein | V křesle byznysu

„Jak se naučíme lyžovat, můžeme se naučit finanční gramotnosti. Kopírujeme to, jak rodiče nakládají s penězi,“ říká Martina Burešová,  finanční poradce. Poskytuje rodinné a individuální finanční  poradenství. Řeší financování bydlení, investice a pojištění osob  a majetku.

Martina pomáhá klientům stanovit si finanční cíle a zorientovat se  v široké nabídce finančních produktů. Připravuje klientům finanční plán  tak, aby si nejen splnili své sny a cíle, ale dosáhli i finanční  nezávislosti.

Tématem Martiny je finanční gramotnost dětí. Vytvořila kurz na toto  téma pro rodiče, kteří chtějí své ratolesti vzdělávat v oblasti financí  hravou formou od útlého věku.

O čem jsme si povídali?

✅ Proč mají rodiče začít o financích přemýšlet ještě dřív, než se jim narodí dítě?

✅ O finanční gramotnosti mezi dětmi i dospělými.

✅ O vzorcích chování v rodině.

✅ O finančních odměnách dětí.

✅ Jak naučit děti hospodaři s penězi.

✅ Finanční gramotnost dospívajících a tlak sociálních skupin.

✅ O možnostech přivýdělku pro děti.

✅ Profese finančních poradců a požadavky na ně.

✅ Příprava na důchod, v hlavní roli čas a peníze.

Nenechejte si ujít rozhovor s finanční poradkyní Martinou Burešovou

Ke sledování zve Pavel Klein

Oct 10, 202248:49
Interim manažer úspěšným pivovarníkem

Interim manažer úspěšným pivovarníkem

„Jak v přírodě, tak v ekonomice, má vše přirozený průběh,říká René Skýpala, krizový manažer, správce majetku, jednatel a společník ve společnosti Známe řešení a jednatel společnosti Pivovar Heřman.

René je jednatelem Pivovaru Heřman, který navazuje na tradici  panského pivovaru městyse Vladislav. A pivovar Heřman a jeho cesta bude  tématem rozhovoru. V roce 2014 se rodina Petra Heřmana rozhodla obnovit  tradici pivovaru se zaměřením na pivo ležáckého typu. Majitel ale v roce  2020 tragicky zahynul. René byl osloven jako správce pozůstalosti  a krizový manažer. Z původních plánovaných dvou měsíců jsou téměř dva  roky.

V rozhovoru jsme probrali:

✅ Jestli má chladný sklep vliv na horké hlavy.

✅ Kam až sahá historie pivovaru Heřman ve Vladislavi na Třebíčsku.

✅ Jak se z interim manažera stane nadšený pivovarník.

✅ Jak rodinná tragedie zasáhla do fungujícího byznysu pivovaru.

✅ Jak se posuzují rizika byznysu a výkonnost značky.

✅ Jakou úlohu hrají v pivovaru srdcaři.

✅ Z jakých ingrediencí se dělá pivo Heřman.

✅ Jak je těžké udržet si cenovou politiku u nepasterizovaného piva.

✅ Cenotvorba z pohledu interim manažera.

Ke sledování zve Pavel Klein

Oct 09, 202245:09
Na moři s baterií HE3DA | Radomír Prus a Pavel Klein | V křesle byznyusu

Na moři s baterií HE3DA | Radomír Prus a Pavel Klein | V křesle byznyusu

Je to úžasná technologie, o kterou se můžete opřít,“ uvádí  Radomír Prus, podnikatel a investor baterie HE3DA. Vypravil jsem se za  ním s mikrofonem do Horní Suché na Karvinsku, kde je továrna na výrobu  HE3DA baterií.

Radomír Prus se několik let podílel na projektu prototypu lodi  poháněné baterií he3da. První testovací plavba se uskutečnila z Antalie  do Atén, téměř kopírovala cestu bájného Odyssea. Tady ale loď  nebloudila. Naopak, první testovací plavba dopadla výborně a vy si o ní  můžete poslechnout v rozhovoru.

Probereme loď a její design, vývoj prototypu lodi i využití baterií  HE3DA. Čas na lodi popisuje Radomír velmi poutavě. Hovoří o úspěších  i trablech, o ztroskotání i návratu na moře. Vydejte se s námi na cestu.

K poslechu zve Pavel Klein

Oct 08, 202222:31
Špička v oboru výsekových nástrojů | Vladislav Polášek a Pavel Klein | V křesle byznysu

Špička v oboru výsekových nástrojů | Vladislav Polášek a Pavel Klein | V křesle byznysu

„Nikdo nás nezná, ale naši práci držíte v rukou každý den,“  říká Vladislav Polášek, generální ředitel skupiny Kaňák Group. V době,  kdy vznikal tento rozhovor, byl výkonným ředitelem společnosti Karel  Kaňák s.r.o., která v oboru výsekových nástrojů patří ke špičce nejen  v Evropě, ale také na celém světě. Společnost vyrábí výsekové nástroje  pro výsek obalů, štočky pro reliéfní ražbu, vylupovací nástroje,  rozlamovací nástroje a další.

“Jít kupředu je vždy lepší, než se zastavit  a rozhlížet,”  tak bychom mohli charakterizovat smýšlení Vladislava Poláška, který  stál za digitalizací a transformací výroby ve skupině Kaňák Group. Mezi  jeho záliby a silné stránky patří posouvání věcí kupředu a jistá dávka  vizionářství. Po několika fázích digitalizace se stali bezpapírovou  firmou.

V rozhovoru ve studiu jsme probrali:

✅ Se kterými produkty firmy se setkáváme každý den?

✅ Jakou budoucnost mají papírové obaly?

✅ Jak probíhal vývoj papírových lžiček, které získaly prestižní světovou cenu?

✅ Proč se chtěli ve firmě zbavit papírování a jak se jim to podařilo?

✅ Jak funguje úspěšná digitalizace?

✅ Jaký má vliv digitalizace na kontinuitu dokladů a komunikace ve firmě?

✅ Jak dlouho čekají zákazníci na nový stroj?

✅ Jaké výzvy firmě přinesla covidová doba?

✅ S jakou přesností pracují?

✅ Zapojují se do designu produktů?

✅ Jak pomáhají zákazníkům jet na nejvyšší výkon?

✅ Čím bojují s konkurencí?

✅ Jak byli lepší než švýcarská firmy?

✅ Kolik zaměstnanců zůstává více než pět let ve firmě?

Ke sledování zve Pavel Klein

Oct 07, 202234:59