Skip to main content
Spotify for Podcasters
Příběhy života a uzdravení

Příběhy života a uzdravení

By Veronika Hanzlíková

Jsem Veronika Hanzlíková, laskavá průvodkyně na cestě za pohodou v životě a jídle. Můj podcast je o životě ve všech jeho chutích. Život je totiž jako ta bonboniéra, o které říkala maminka Forresta Gumpa, že nikdy nevíš, co ochutnáš. Život jsou také Bertíkovy fazolky z Harryho Pottera, kde každý bonbón přináší naprosto nečekanou chuť.

Podcast přináší naději díky příběhům našich životů, rozhovorům a také příběhu mého života s ulcerózní kolitidou, která spolu s Crohnovou nemocí patří mezi chronické střevní záněty a já se z ní považuji za uzdravenou. Více na webu www.veronikahanzlikova.cz
Currently playing episode

„Skoč, křídla roztáhneš cestou,“ říká Pavla Císařová (bývalá policejní interventka, dnes lektorka čchi-kungu)

Příběhy života a uzdraveníJun 14, 2023

00:00
53:37
Cestovatelský deník - Ostrava, Olomouc, Kopřivnice, Zoo Lešná
Jul 19, 202316:28
Pád jako příležitost ke změně

Pád jako příležitost ke změně

Když jsem si čtyři týdny před porodem třetího dítěte vymknula kotník, bylo to neskutečně nepříjemné. Ale přineslo mi to nakonec zklidnění a zase uvědomění, že úraz většinou nebývá náhoda.

Jak se můžete ze svých pádů poučit vy? Poslechněte si nejnovější díl podcastu.

Jul 12, 202315:05
Moje cesta ze smutků, bolestí a nemocí ke zdraví, dětem a radosti

Moje cesta ze smutků, bolestí a nemocí ke zdraví, dětem a radosti

„Nebyli jsme sice zamilovaní tak jako v případě prvních lásek, ale prožívali jsme vášnivé okouzlení. Začala se rodit naše láska,“ napsala jsem ve svém e-booku Jak jsem se dostala z bolestí a nemocí o začátcích svého vztahu s mým mužem Pavlem.

Co tomu předcházelo? Je možné najít životní lásku přes internet? A proč mám pocit, že můj první partner, který zahynul při nehodě na motorce, se „domluvil“ s mým mužem, aby se o mě postaral?

To vše se dozvíte v mém životním příběhu o lásce i smrti, o zdraví i nemoci a také o naději, že i přes nejrůznější životní kotrmelce můžeme najít svoje štěstí a žít naplno.

Jun 28, 202336:48
Ulcerózní kolitida a Crohnova choroba - jak má vypadat jídelníček a musíme držet bezezbytkovou dietu?
Jun 21, 202315:52
„Skoč, křídla roztáhneš cestou,“ říká Pavla Císařová (bývalá policejní interventka, dnes lektorka čchi-kungu)
Jun 14, 202353:37
Jak jsem se stala průvodkyní (nejen na Kašperku)

Jak jsem se stala průvodkyní (nejen na Kašperku)

Sny se plní! V květnu 2023 jsem vstávala o půl šesté ráno, abych se učila. Ano, učila jsem se na zkoušky na průvodkyni na Kašperku, nejvýše položeném hradu v Čechách. Ve 40 letech jsem se stala průvodkyní na hradě a splnil se mi tím sen. Když jsem ze zkoušek jela domů, normálně jsem byla dojatá. Tolik radosti a takové energie! Došlo mi, že jsem přesně tam, kde mám být. Nejen tím, že v létě strávím 14 dní průvodcováním na nejvýše položeném královském hradě v Čechách. A jak to máte vy? Plníte si své sny? Pojďte se inspirovat, jak svoje sny a přání neodkládat na AŽ PAK.

Jun 07, 202311:19
Ztratila jsem šest nenarozených dětí a pocit ženskosti

Ztratila jsem šest nenarozených dětí a pocit ženskosti

„Když mému druhému nenarozenému dítěti přestalo bít v 10. týdnu těhotenství srdíčko, dozvěděla jsem se od jednoho proslulého porodníka, že dítě ve třetím měsíci těhotenství je vlastně ve stadiu žížaly a třícentimetrové dítě není podle něj ještě dítě. Chápu jeho pohled, chápu to, že mě chtěl jaksi neuměle utěšit. Ale bylo to dítě. Moje!"


Tento příběh je můj, naštěstí dnes mám tři krásné, zdravé děti, ale cesta k nim byla trnitá. Přesto i tento příběh v sobě nese příslib naděje, lásky a nalezeného pocitu spokojenosti.

May 30, 202314:06
„Život je dar,“ říká Veronika Mašínová

„Život je dar,“ říká Veronika Mašínová

„Některé věci by si člověk rád odpustil. Třeba jako je diagnóza rakoviny. Já jsem si k tomu našla nastavení, že jsou věci, které člověk nechce znát, ale potřebuje je poznat. Ale všechno, co nám do života přichází, potřebujeme prožít a pak to třeba přetavit do nějakého poselství i pro ostatní. A i když je to neskutečně těžký, tak i já jsem dnes mnohem silnější,“ říká Veronika Mašínová nejen o období po intenzivní onkologické léčbě chemoterapiemi.


S Verčou jsme probraly také téma smrti a pocitu vlastní smrtelnosti, jak o smrti mluvit s dětmi a že vlastně je důležité: „Vzít ten svůj život do svých rukou a uvědomit si, že žijeme jen jednou a že bychom každý jeden den měli naplnit tím, co máme rádi, aby nám bylo dobře a aby i lidem kolem nás bylo dobře.“ Verču najdete na https://veronikamasinova.cz/ a také na sociálních sítích. Verču také najdete jako hosta v kongresu Dosyťte svoje tělo a načerpejte energii: https://veronikahanzlikova.cz/dosytte-svoje-telo/

May 26, 202339:58
Biologická léčba při střevních zánětech z pohledu pacienta

Biologická léčba při střevních zánětech z pohledu pacienta

Jedním z nejčastějších dotazů, které slýchám, je, jaký mám názor na moderní a velmi účinnou léčbu ulcerózní kolitidy a Crohnovy choroby. Název zní velmi lákavě - biologická léčba. Nicméně není to léčba přírodní tak, jak z názvu může vyplývat. Proto jsem se o svoje zkušenosti s biologickou léčbou rozhodla podělit i se svými posluchači.

May 23, 202311:57
Ulcerózní kolitida - je možné se z ní uzdravit?

Ulcerózní kolitida - je možné se z ní uzdravit?

Ulcerózní kolitida patří spolu s Crohnovou chorobou k chronickým střevním zánětům. Já s ní žiju už více než 20 let, což je polovina mého života. Dnes jsem přes pět let bez jakékoliv léčby i přesto, že jsem užívala veškerou možnou tehdy dostupnou léčbu, včetně té biologické. V tomto dílu sdílím svůj příběh uzdravení, kdy jsem se dostala ze stavu těsně před operací a vytvořením stomie neboli vývodu.

May 16, 202314:22
Můj muž je frajer aneb 40 srdcí na chodníku

Můj muž je frajer aneb 40 srdcí na chodníku

Začneme příběhem lásky. Příběhem, který vás bude inspirovat. Příběhem, který vám ukáže, že i vy si zasloužíte svoje srdce na chodníku. Ať už vám je někdo nakreslí nebo ne.

May 12, 202312:39