Skip to main content
Spotify for Podcasters
Nejen o vítězství

Nejen o vítězství

By VICTORIA VSC

Nejen o vítězství, aneb hloupý Honza medaile nevozí. Rozhovory o sportu, zdravém životním stylu, duální kariéře a dalších tématech, které vás zajímají. Podcast VICTORIA Vysokoškolského sportovního centra MŠMT
Available on
Google Podcasts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Nejen o vítězství s Markétou Vondroušovou

Nejen o vítězství Jul 17, 2023

00:00
36:44
Nejen o vítězství s Markétou Vondroušovou

Nejen o vítězství s Markétou Vondroušovou

Podcast s tenistkou Markétou Vondroušovou z června roku 2022, který byl s Markétou natočen po operaci poraněného zápěstí. Díl byl vydán téměř po roce u příležitosti vítězství Markéty Vondroušové ve Wimbledonu v červenci 2023. Moderátorem podcastu je Tomáš Verner.

Jul 17, 202336:44
Závodím sama se sebou

Závodím sama se sebou

Pozvání do našeho podcastu tentokrát přijala přední světová vícebojařka, 5. žena z posledního atletického halového mistrovství světa a rovněž studentka 4. ročníku právnické fakulty Univerzity Karlovy, Dorota Skřivanová

S moderátorkou Markétou Nausch Dorka probrala řadu zajímavých témat. Od její cesty k atletice přes přípravu na vyvrcholení letošní atletické sezony, včetně popisu rutiny standartního tréninkového týdne. Dozvíte se, která disciplína stojí Dorku nejvíc energie a která ji naopak nejvíc baví i to, co je její největší motivací a čeho by chtěla ve své závodní kariéře dosáhnout. Řeč přišla také na dlouhodobě aktuální téma skloubení duální kariéry a na to, jak Dorce pomáhá stipendijní program UNIS. Příjemný poslech.

Jun 28, 202228:20
Odemykání potenciálu

Odemykání potenciálu

Pozvání do dalšího dílu s moderátorem Tomášem Vernerem přijal globální stratég, kouč top manažerů a předních českých sportovců, Jan Mühlfeit

Tomáš s Janem Mühlfeitem probral celou řadu zajímavých témat. Dozvíte se například, v jakém věku by se mělo začít s tréninkem mentální odolnosti nebo co znamenají výrazy "flow" a "amygdala" a jakou hrají roli v našem psychickém nastavení. Nechybí ani doporučení jak si vhodně nastavit mentální přípravu před důležitou životní událostí nebo jak efektivně pracovat s odpočinkem.

Jan Mühlfeit pracuje s předními sportovci z řad individuálních i kolektivních sportů. V čem jsou hlavní rozdílnosti v práci např. s Patrikem Schickem a Alexanderem Choupenitchem nebo Lukášem Rohanem? A co poradil Alexovi před jeho olympijským soubojem o bronzovou medaili? To vše a mnohem víc se dozvíte v dalším zajímavém díle našeho podcastu.  Jun 14, 202237:41
Sportovní výživa

Sportovní výživa

Hostem Markéty Nausch Slukové byl profesor lékařské chemie a biochemie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, světově uznávaný odborník na hepatologii a přední nutriční poradce špičkových českých sportovců, Libor Vítek

Libor Vítek v těchto dnech vydává unikátní kuchařku, která je průvodcem zdravé stravy pro profesionální i hobby sportovce. V tomto zajímavém díle se dozvíte co stálo za vznikem této kuchařky. Libor Vítek vám prozradí také několik pravidel, která platí nejen pro sportovní výživu. Příjemný poslech. 

May 31, 202235:31
Sekce házené

Sekce házené

Pozvání Tomáše Vernera tentokrát přijala vedoucí sekce házené, Ilona Hapková

Ilona je bývalá prvoligová hráčka házené, v rámci své hráčské kariéry působila několik let ve Francii. V současné době Ilona vykonává kromě pozice vedoucí sekce házené ve VICTORIA VSC rovněž trenérskou a metodickou činnost. Je členkou několika sportovních organizací, včetně Mezinárodního svazu házené (IHF). Sekce házené ve VICTORIA VSC vytváří kvalitní podmínky pro přípravu vrcholových házenkářek, zejména reprezentantek ČR v kategorii juniorek a pomáhá jejich přechodu do seniorské reprezentace. Jak probíhá spolupráce mezi klubovou a reprezentační složkou a naším resortním sportovním centrem? Jak Ilona hodnotí své působení v zahraničí a proč zvolila návrat do České republiky? A jak se z pozice metodika dívá na problematiku ranné specializace u dětí? To vše a mnohem víc se dozvíte v dalším díle našeho podcastu. 


May 17, 202238:31
Recept na sportovní život neexistuje

Recept na sportovní život neexistuje

Markéta Nausch tentokrát vyzpovídala dvojnásobného olympionika, stříbrného medailistu z olympijských her v Londýně, mistra světa, mistra Evropy a několikanásobného medailistu ze Světových pohárů, vodního slalomáře Vavřince Hradilka

Jak se Vavřincovi podařilo udržet dlouhodobě stabilní vysokou sportovní výkonnost? Zapochyboval někdy nad tím, zda nenastal čas ukončit svou úspěšnou závodní kariéru? Jak se dostal k pozici trenéra brazilské výpravy na posledních letních olympijských hrách v Tokiu? Chtěl by pokračovat v roli trenéra i po skončení závodní kariéry? A jakým netradičním koníčkům se věnuje ve svém volném čase? To se dozvíte v tomto zajímavém díle.

May 03, 202235:32
Nejen o kondiční přípravě

Nejen o kondiční přípravě

Pozvání Markéty Nausch přijal kondiční trenér VICTORIA VSC, Marcel Roztočil. Marcel se stará o kondiční přípravu rychlostních kanoistů a elitní skupiny plavců v rámci našeho centra. Kde bere hlavní inspiraci pro svou práci kondičního trenéra? Jak se dostal do resortního sportovního centra VICTORIA VSC? Jaké jsou mýty v kondiční přípravě a kdy zapojit do kondičního tréninku kardio složku? Nejen na tato témata přišla řeč v dalším díle našeho podcastu. 


Apr 19, 202236:14
O ženském krasobruslení

O ženském krasobruslení

Premiérovým hostem druhé série podcastu resortního sportovního centra VICTORIA VSC byla naše momentálně nejúspěšnější krasobruslařka, Eliška Březinová.

Proč si Eliška vybrala krasobruslení, kdo ovlivnil nejvíc její kariéru a kdo je Eliščiným vzorem? Jak důležitým faktorem je věk v závodní kariéře krasobruslaře? Byla z jejího pohledu uplynulá závodní sezóna úspěšná a je rozdíl mezi ženským a holčičím krasobruslením? Nejen to a mnohem víc se dozvíte v další epizodě našeho podcastu, tentokrát s moderátorem Tomášem Vernerem.

Apr 06, 202233:23
Faktor sebevědomí

Faktor sebevědomí

Jubilejním 50. hostem našeho podcastu byl šermíř Alexander Choupenitch, bronzový olympijský medailista z Tokia. 

V dnešním díle se dozvíte o Sašových sportovních začátcích a proč jeho volba padla právě na sportovní šerm. Moderátor Tomáš Verner dále se Sašou probral celou řadu zajímavých témat, včetně procesu výběru Sašova realizačního týmu či faktor sebevědomí, které je pro Sašu na jeho sportovní cestě velmi důležité.

Mar 16, 202240:38
Sport a politika

Sport a politika

Pozvání Tomáše Vernera tentokrát přijal nejúspěšnější cyklista paralympijských her, motivační řečník, moderátor sportovního zpravodajství, člen komise sportovců Českého olympijského výboru a přední odborník na sportovní diplomacii, Jiří Ježek.

Jaká je Jirkova role v pozici člena komise sportovců Českého olympijského výboru? Jak probíhá proces výběru zpráv pro sportovní zpravodajství? Jak se navzájem ovlivňují sport a politické prostředí a jakým způsobem by se měli sportovci v dnešní nelehké době vyjadřovat k aktuální situaci z pohledu sportovní diplomacie? Nejen to a mnohem více se dozvíte v dalším díle našeho podcastu.


Mar 10, 202236:57
Prvním krokem je uvědomění

Prvním krokem je uvědomění

Pozvání do dnešního dílu přijala sportovní psycholožka a mentální koučka, Kateřina Vejvodová. 

Kateřina Vejvodová se dlouhodobě stará nejen o špičkové sportovce ale také o děti a edukaci rodičů. Jak důležité je nastavení správného prostředí při výchově mladého sportovce a jak jej nastavit? V jakém věku je vhodné s mentálním tréninkem začít? A jaké jsou rozdílnosti v oblasti mentálního koučinku mezi kolektivními a individuálními sporty? Nejen to a mnohem více se dozvíte v dalším díle s moderátorkou Markétou Nausch. 

Feb 23, 202233:15
V rodinných šlépějích

V rodinných šlépějích

Pozvání Markéty Nausch tentokrát přijala úspěšná lukostřelkyně, účastnice posledních letních olympijských her v Tokiu a studentka Západočeské univerzity v Plzni, Marie Horáčková. 

Maruška pochází z lukostřelecké rodiny, považuje to za výhodu? Dá se lukostřelbou uživit? A jak probíhá sportovní příprava vrcholové lukostřelkyně?  To a mnohem víc se dozvíte v dalším díle našeho podcastu. 

Feb 16, 202236:37
Celoživotní vzdělávání

Celoživotní vzdělávání

Pozvání tentokrát přijal hlavní metodik Českého atletického svazu, dlouholetý trenér a nově také koordinátor pro vzdělávání resortního sportovního centra VICTORIA VSC, Vít Rus. 

Jaký je jeho pohled na celoživotní rozvoj? Je skutečně důležité se neustále vzdělávat a rozvíjet? Existuje nějaký recept, jak pracovat se současnou generací dětí? A co ho čeká v nové pozici koordinátora pro vzdělávání v našem centru? Nejen to a mnohem víc se dozvíte v dalším díle s moderátorem Tomášem Vernerem. 

Feb 07, 202245:44
Skončit na vrcholu je umění

Skončit na vrcholu je umění

Hostem Markéty Nausch byla tentokrát přední česká plavkyně, olympionička a studentka Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Kristýna Horská. Jaká je denní rutina špičkové plavkyně, čím si zpestřuje trénink? Jak náročné je skloubení studia s vrcholovým sportem? Jak s odstupem času hodnotí odložení olympiády a jaké jsou její střednědobé plány a cíle? Nejen to a mnohem víc se dozvíte v této epizodě!    

Jan 31, 202233:43
Kariéra po kariéře

Kariéra po kariéře

Premiérovým hostem nové moderátorky Markéty Nausch se stal vedoucí sekce krasobruslení, mistr Evropy z roku 2008 a moderátor podcastu "Nejen o vítězství", Tomáš Verner. Jak Tomáš našel balanc mezi pracovním a volným časem? Jaká je role trenéra a sportovce? A jak je důležité se neustále rozvíjet? Nejen o tom se dozvíte v tomto díle.

Jan 26, 202232:51
Budování sportovní značky

Budování sportovní značky

Markéta Nausch je jednou z nejlepších světových hráček v plážovém volejbalu. Jaké byly její začátky a jak je v dnešní době důležité budovat svou vlastní značku?

Jan 18, 202233:57
12 let na značkách

12 let na značkách

Simona Kubová je úspěšnou znakařkou, olympioničkou a bezesporu patří mezi elitu českého plavání. Úspěchů během své dvanáctileté kariéry nasbírala nespočet, ale na který sama Simona vzpomíná nejraději? Proč se rozhodla stále ještě jako aktivní plavkyně vydat knihu „Krása mezi stěnami“, a co chce čtenářům a hlavně mladým plavcům předat? 

Jan 12, 202235:32
Ženy a výkonnostní sport

Ženy a výkonnostní sport

Tereza Hybská je studentkou skotské univerzity Aberdeen a v tuto chvíli absolvuje svou stáž v Praze ve Sportovním centrum medicíny. Díky svému studiu a praxi se stala spoluautorkou metodického materiálu Ženy a výkonnostní sport, a (nejen) o něm si dnes v podcastu budeme povídat. Co Terezu vedlo zrovna k tomuto tématu? Jak metodický materiál vznikal, a proč se děvčata na toto téma nerady baví? Jaké je vůbec ve sportovním světe povědomí o měsíčním cyklu ženy? A má opravdu menstruace vliv na výkon? 

Dec 15, 202131:35
Ráda běhám do kopců

Ráda běhám do kopců

Hostem dnešního vysílání je česká atletka–běžkyně na dlouhé tratě a zároveň právnička Terezka Hrochová. V loňském roce se probojovala na Letní olympijské hry 2020 konané v Tokiu, kde reprezentovala Českou republiku v maratonu, ačkoli maraton nebyl její hlavní disciplínou. Jaké to je přeskočit z jedné disciplíny do druhé a v té následně rovnou startovat na "závodě závodů" ? Proč se rozhodla znovu vrátit do školních lavic? A proč ráda běhá do kopců? Je to vůbec něco, co si člověk užívá? To vše a zas o něco více v dnešním díle. Příjemný poslech. 

Dec 08, 202128:27
Odejít se má v nejlepším

Odejít se má v nejlepším

Pozvání do dnešního vysílání přijal bývalý trenér české ženské basketbalové reprezentace Lubor Blažek. I přestože tým dovedl ke stříbrné medaili na MS v roce 2010, rozhodl se kariéru trenéra ukončit. Jak totiž sám říká... odejít se má v nejlepším. Co vedlo k jeho rozhodnutí, a jak se nyní cítí na pozici sportovního ředitele? Jaká je náplň jeho práce, v čem se liší od pozice trenéra, a kde jsou ty největší výzvy? To vše a ještě více v dnešním nadupaném díle. Příjemný poslech

Dec 01, 202131:58
Od fotbalu na stupně vítězů v kanoistice

Od fotbalu na stupně vítězů v kanoistice

Pozvání do dnešního dílu přijal Vašek Chaloupka - mistr světa ve vodním slalomu. Nebýt sportovního zranění v dětství nejspíše bychom o Vaškovi dnes slyšeli jako o šikovném fotbalistovi. Osud tomu chtěl ale jinak. Jak probíhala cesta ze zeleného hřiště na divokou vodu? Jak Vašek překonal strach? A co by doporučil rodičům mladých sportovců? 

Nov 17, 202132:23
Sportovec není jen ramínko na dres

Sportovec není jen ramínko na dres

Do podcastu "Nejen o vítězství" jsme pozvali sportovního novináře Františka Prachaře, který je ředitelem projektu "Bez frází". Sportovci světu ukazují skvělé výkony, ale někteří chtějí ukázat i něco víc. Příběhy Bez frází ukazují, že sportovci jsou také jen lidé, kteří řeší stejné starosti jako všichni ostatní, přesto je každý příběh něčím unikátní. Zajímá Vás, jak vznikají osobní příběhy sportovců na Bez frází? Zaposlouchejte se do dalšího dílu podcastu.

Nov 11, 202136:33
Život po kariéře

Život po kariéře

Není čas ztrácet čas! Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková se v 36. díle podcastu ohlíží za svou tenisovou kariérou, ve které získala stříbrnou medaili na olympiádě v Londýně, vyhrála turnaj mistryň v roce 2017 a dosáhla řady dalších úspěchů. Jaké další aktivity řešila Andrea během své tenisové kariéry, aby se připravila na život po ní? Změnil se její vztah k tenisu a jak si užívá tančení ve Stardance? Odpovědi naleznete dnešním díle podcastu.

Nov 03, 202135:49
Tréninkové deníky včera a dnes

Tréninkové deníky včera a dnes

Před mikrofon našeho podcastu zasedl dnes čestný host Josef Horčic. Pan Horčic se v roce 1972 se zúčastnil olympijských her v Mnichově v disciplíně 1500 metrů a 3000 metrů překážek. Po konci aktivní kariéry se stal trenérem a od roku 1992 působí na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v laboratoři sportovní motoriky. Je aktivním plavcem a osobně se zná s naší paní ředitelkou Lenkou Kovářovou! Jak? Jak se během 50 let změnily tréninkové deníky a programy? 

Oct 26, 202131:29
Sekce šermu

Sekce šermu

Hostem dnešního podcastu je předseda Českého šermířského svazu, bývalý reprezentant, olympionik a vedoucí sekce šermu - pan Oldřich Kubišta. Český šerm po dlouhých letech dosáhl medailového úspěchu na Olympiádě, ale historicky byl vítězným příčkám blízko už několikrát. Je to zázrak, náhoda nebo kus dobře odvedené práce? Kdo byl vzorem pana Kubišty, a kam se šerm za svou existenci posunul? Kolik je po ČR vůbec šermířských tělocvičen, a kde se hledají sparing partneři? A co má citát Per aspera ad astra společného s Alexandrem Choupenitchem? To vše a ještě více! Příjemný poslech. 

Oct 19, 202137:45
Olympijské sovy: Plavkyně Barbora Seemanová

Olympijské sovy: Plavkyně Barbora Seemanová

Hostem dnešního podcastu je úspěšná plavkyně a rekordmanka Barbora Seemanová. Bára se specializuje na volný způsob a mezi její největší úspěchy patří vítězství na ME 2021 na trati 200m volný způsobem, kde zaplavala čas 1:56,27. Je také dvojnásobnou vítězkou letních olympijských her mládeže z roku 2018, juniorskou mistryní Evropy z roku 2017, účastnice Letních olympijských her 2016 a finalistka Letních olympijských her 2020. Jaký je život vrcholové plavkyně? A kam spěje české plavání? 

Oct 12, 202134:09
Vše o sporttesterech

Vše o sporttesterech

Dnes se v podcastu zaměříme na sportestery! Kdy a jak vznikly? Co všechno profesionálním i amatérským sportovcům nabízí? Pod pokličku fungování sporttesterů nás zavede Vojtěch Svoboda. Vojtěch je absolventem FHS UK. Přestože vystudoval humanitní obor, věnuje se práci se sportovní technikou a ve volném čase tréninku basketbalu mládeže. S prodejem sporttesterů POLAR má zkušenosti již od roku 1994, většina překladů manuálů a software pochází z jeho pera. Příjemný poslech. 

Oct 05, 202136:49
Sekce krasobruslení

Sekce krasobruslení

Vlasta Kopřivová – trenérka a vedoucí sekce krasobruslení. Většinu svého života kladla paní Vlasta otázky svému svěřenci a našemu moderátorovi Tomášovi Vernerovi. Dnes se role vyměnily! Poslechněte si, jak se Vlasta kde své práci dostala, nebo co všechno během své trenérské kariéry zažila!

Sep 28, 202137:00
Život skokana

Život skokana

Hostem dnešního podcastu je úspěšný bývalý atlet - výškař Jaroslav Bába. Jeho největší sportovní úspěchy pochází z roku 2004, kdy vybojoval bronzové medaile na halovém MS v Budapešti a na Letních olympijských her v Athénách. V roce 2011 získal stříbro na halovém ME v Paříži. Dnes je trenérem mladých výškařů. Čerstvě si na seznam svých úspěchů připsal bronzovou medaili z ME z roku 2O14, kterou však obdržel zpětně a to po potvrzení dopingového trestu původně třetího Ivana Uchova z Ruska. Jaké emoce v něm medaile po tak dlouhé době vyvolala? Co má společného krasobruslení a skok do výšky? A jaké jsou nejčastější úrazy skokanu? Příjemný poslech! 

Sep 22, 202134:30
Výchova judistů v Čechách

Výchova judistů v Čechách

Hostem dnešního podcastu je úspěšný trenér Jaromír Lauer - vedoucí sekce judo a bývalý judista. Proč se mu říká Ajša? Jaká je vůbec historie juda v českých podmínkách? A proč chodil Lukášovi Krpálkovi na třídní schůzky? To vše a ještě něco navíc v dnešním díle. Příjemný poslech. 

Sep 14, 202136:31
Zdravotní péče na olympiádě

Zdravotní péče na olympiádě

Hostem dnešního podcastu je doktorka Karolína Velebová - vedoucí lékařka českého atletického svazu. Kromě své působnosti v Body solution clinic, kde se věnuje kombinaci západní a východní medicíny byla letos součástí medical týmu na olympiádě. Jaké jsou nejčastější zdravotní komplikace olympioniků? Z koho a proč se vlastně olympijský medical team skládá? A proč je důležité mít na letní olympiádě zimní bundu? To vše a ještě více v dnešním díle! 

Sep 08, 202133:16
Univerzitní sport

Univerzitní sport

Již zítra, tedy 2. září 2021 startují XIX. ČESKÉ AKADEMICKÉ HRY v Olomouci. K této příležitosti jsme si do studia pozvali paní Ivanu Ertlovou z České asociace univerzitního sportu, která se s námi podělí o historický náhled do ČAH. V jakém akademickém sportu čeští studenti dominují? Jaké jsou podmínky, aby se student her mohl zúčastnit? A jaké sporty jsou vůbec do akademického sportu zařazeny? To vše a ještě více, jako vždy v našem podcastu! 

Sep 01, 202131:35
Pod pokličkou VICTORIA VSC

Pod pokličkou VICTORIA VSC

Do křesla pro hosty se v dnešním díle posadila ředitelka resortního sportovního centra VICTORIA VSC Lenka Kovářová. Paní ředitelka byla úspěšnou reprezentantkou v triatlonu, dvakrát se jako reprezentantka zúčastnila olympiády, je bývalou ředitelkou České triatlonové asociace a od roku 2018 usedla do vedení zmíněného resortního sportovního centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Co všechno má ředitelka VICTORIA VSC na starosti, jakou péči sportovcům věnuje, a co sama musela této funkci obětovat?

Aug 24, 202130:41
Olympijské sovy: zlatý judista Lukáš Krpálek

Olympijské sovy: zlatý judista Lukáš Krpálek

V dnešním díle podcastu pokračujeme v maratonu rozhovorů s našimi olympioniky. Pozvání do studia přijal zlatý medailista Lukáš Krpálek, který v Tokiu exceloval v královské kategorii nad 100 kg. Jak se takový olympijský šampión na olympiádu připravuje? Jakou roli hraje při výhře trenér nebo strach z prohry? A kde se hledají sparing partneři na judo? To vše a mnohem více v dnešním díle. Příjemný poslech! 

Aug 17, 202136:11
Historie olympijských her

Historie olympijských her

V dnešním díle se vydáme po stopách olympijských her a to s odborníkem na dějiny mezinárodního a českého olympijského hnutí a dějiny sportu - Františkem Kolářem. 

Aug 10, 202137:36
Olympijské sovy: stříbrný kanoista Lukáš Rohan

Olympijské sovy: stříbrný kanoista Lukáš Rohan

Rovnou z Tokia do našeho VSC nahrávacího studia! Úspěšný olympionik a držitel stříbrné medaile Lukáš Rohan je ještě plný dojmů a v dnešní nadupané půl hodině se dozvíte, jaké zážitky si z Tokia kromě medaile veze. Ve finále singlkanoistů i přes 1 “šťouch” (2 trestné vteřiny) dorazil do cíle s časem 101,96 sekund. Lukáš Rohan navázal na svého otce Jiřího Rohana, který má dvě stříbra z OH (Barcelona 1992 a Atlanta 1996) v kategorii deblkanoe společně s Miroslavem Šimkem. 

Aug 03, 202132:37
Spánkologie - Víme, jak spíme?

Spánkologie - Víme, jak spíme?

Víme, jak spíme? Proč jsou pro naše tělo cesty na východ těžší? Co to znamená světelná sprcha? A proč by měl člověk nosit doma oranžové brýle? V tomto nadupaném rozhovoru s Kateřinou Červenou se dozvíte odpovědi nejen na tyto otázky, ale možná i změníte pohled na to, jak by vlastně vaše spánková hygiena měla probíhat, a proč je tak důležitá nejen pro sportovce. 

Jul 27, 202136:12
Úspěch českého basketbalu očima sportovního komentátora

Úspěch českého basketbalu očima sportovního komentátora

Pozvání do nového dílu podcastu přijal Jiří Kalemba - sportovní komentátor, redaktor a především šéfredaktor webu čt sport. Rozhovor nám stihl poskytnou ještě před svým odletem do dějiště olympijských her - Tokia. Jirka je velký fanoušek kolektivních sportů a sám aktivní sportovec. Jak vnímal šance českého basketbalového týmu při kvalifikaci na olympiádu? Co je pro výhru a úspěch nejdůležitější? A co je vlastně v očích sportovního komentátora úspěch? To vše a ještě více v dnešním nadupaném rozhovoru. Příjemný poslech a nezapomeňte fandit našim olympionikům společně s námi. 

Jul 20, 202135:22
Sekce plavání - jak to všechno začalo

Sekce plavání - jak to všechno začalo

Hostem dnešního podcastu je bývalý vedoucí sekce plavání a vynikající trenér Jaroslav Strnad. Svou kariéru ve VICTORIA VSC odstartoval již v roce 1982. Jaká tehdy sekce plavání byla? Co se historicky změnilo, a co naopak zůstává stejné? Zaposlouchejte se společně s námi do nového dílu a dozvíte se více. 

Jul 13, 202134:31
Stipendijní program UNIS

Stipendijní program UNIS

Dnešním hostem je Jan Kresta z UJEP v Ústní nad Labem - koordinátor stipendijního programu UNIS. Jak vlastně program funguje v praxi, a jak konkrétně studujícím sportovcům pomáhá? Zaposlouchejte se do nejnovějšího dílu! 

Jul 06, 202134:09
Duální kariéra - vrcholový sport a trenérství

Duální kariéra - vrcholový sport a trenérství

 Pozvání do dnešního dílu podcastu: Nejen o vítězství, aneb hloupý Hoza medaile nevozí přijal kajakář Jakub Zavřel. Jakub nedávno obsadil bronzovou příčku na mistrovství Evropy v Poznani, ale hlavním tématem podcastu je jeho neuvěřitelná duální kariéra. Jaké je to vrcholově sportovat a být trenérem zároveň? Kde jsou ty největší výzvy a jaká je vlastně rychlostní kanoistika? To a ještě více v dnešním díle. Tak příjemný poslech ☕ 

Jun 29, 202132:18
Cesta do hlubin sportovcovy duše

Cesta do hlubin sportovcovy duše

Hostem dnešního podcastu je sportovní psycholožka Veronika Baláková. Kdo vůbec přišel s pojmem sportovní psychologie? Jaké psychické nároky klade sport na jedince? A jaká je cesta do hlubin sportovcovi duše? 

Jun 22, 202135:53
Raketový start

Raketový start

Jaký byl vývoj Beachvolleyball team Perušič & Schweiner - jednalo se o "raketový start"?🚀 Jak dlouho spolu hráči musí hrát, aby se ukázala "síla týmu" a jaký je rozdíl mezi 4⭐️ a 5⭐️ turnajem? Zaposlouchejte se s námi do podcastu se stipendisty UNIS, budoucími tokijskými olympioniky 🇯🇵 Perunem a Dejvem a dozvíte se víc.

Jun 16, 202134:38
Rychlý holky

Rychlý holky

V novém díle podcastu s trenérkou Martinou Blažkovou se dozvíte, co se skrývá za úspěchem tréninkové skupiny "Rychlých holek". Zajímá Vás, jak sestavit, udržet a posílit dobře pracující tým? Nalaďte si náš nový díl podcastu "Nejen o vítězství".

Jun 09, 202134:43
Metodika dlouhodobé sportovní kariéry

Metodika dlouhodobé sportovní kariéry

Hostem dnešního podcastu je tenisový trenér a metodik Jan Pecha. Kdy začíná sportovní kariéra u dětí? Jak je důležitý výkon u dětských kategorií? A co by Honza poradil rodičům malých sportovců? Zaposlouchejte se do dnešního dílu a napište nám váš názor na to, kdy se podle vás mění dětský koníček na kariéru.

Jun 01, 202137:28
Dvojka je lepší než jednička

Dvojka je lepší než jednička

Dnešní podcast "Nejen o vítězství" se věnuje tématu "Dvojka je lepší než jednička". Tomáš Verner vyzpovídal veslařky Lenku Antošovou a Kristýnu Fleissnerovou, které spolu závodí na dvojskifu a kvalifikovaly se na olympiádu do Tokia. Myslíte si, že sdílená radost je větší radost?

May 25, 202133:34
Vědí sportovci, jak vidí?

Vědí sportovci, jak vidí?

Víte, jak vidíte? Zrak je velmi důležitou, ale často poměrně přehlíženou, složkou sportovního výkonu. Tuto tématiku vám dnes přiblíží Radovan Knap z DynaOptic. VICTORIA VSC dlouhodobě s DynaOptic spolupracuje na neurovizuálním tréninku sportovců. Co to ale vlastně znamená? 

May 18, 202133:43
Zranění je součástí sportovní kariéry

Zranění je součástí sportovní kariéry

V novém díle podcastu se seznámíte s příběhem koulaře, českého rekordmana a halového mistra Evropy 2021 - Tomášem Staňkem. Jak Tomáš i přes zranění vrhnul své náčiní až ke zlaté medaili na halovém mistrovství Evropy? 

May 11, 202133:21
Handicap je jenom slovo

Handicap je jenom slovo

"Handicap je jenom slovo" tvrdí vítěz paralypiády v Riu Arnošt Petráček, sportovec sekce ZPS VICTORIA VSC. Arnošt vnímá svůj handicap jako "ne až tak velkou kosmetickou vadu" a jako největší problém vidí to, že si po operaci kolena nedokáže sám nandat ponožk. Jak má všechny své medaile uložené držitel 5 světových a 9 evropských rekordů se dozvíte v dnešním podcastu! 

May 04, 202135:21
Vítězná strategie

Vítězná strategie

Dnešním hostem podcastu je Šimon Zach, úspěšný golfista a student Univerzity Karlovy. Jaká je Šimonova vítězná strategie? 

Apr 27, 202134:41