Skip to main content
Spotify for Podcasters
Vyrasti

Vyrasti

By Adam Belica & Marcel Mihálik

🌱 Rozhovory s ľudmi, ktorých baví to, čo robia.
🌱 Inšpiruj sa a nájdi svoje pravé ja!
🌱 Nová epizóda každý pondelok!
Available on
Spotify Logo
Google Podcasts Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Currently playing episode

Vyrasti Podcast #31 - Oľga Džupinková, Moderátorka spravodajstva v rádiu

VyrastiMay 03, 2021

00:00
01:20:01
Vyrasti Podcast #31 - Oľga Džupinková, Moderátorka spravodajstva v rádiu

Vyrasti Podcast #31 - Oľga Džupinková, Moderátorka spravodajstva v rádiu

Oli je rodáčka z menšej obce Pichne z okresu Snina. Spočiatku sa chcela venovať písaniu, no ako ju cesta zaviala na vysokú školu do Prešova na masmediálnu komunikáciu, dostala sa do študentského rádia. Neskôr prišla na stôl ponuka fungovať v rádiu v Košiciach a momentálne ťahá už desiaty rok v rádiu Expres, kde žije svoj sen moderátorky ranného spravodajstva. Čo všetko ju po ceste stretlo, ako sa do rádia dostala a čo ju na tom najviac priťahuje sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Oli v akcii na IG @olidzupi Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
May 03, 202101:20:01
Vyrasti Podcast #30 - Jakub Kelo, Rušňovodič

Vyrasti Podcast #30 - Jakub Kelo, Rušňovodič

Jakub pochádza z Bratislavy a od malička ho to ťahalo smerom k železniciam a rušňom. Študoval strednú elektrotechnickú školu a odtiaľ sa vybral v šlapajách svojho otca - stal sa z neho rušňovodič. Momentálne  na tejto pozícii funguje samostatne rok a pol a už v tomto mladom veku je nabitý množstvami zážitkov. Prečo si vybral cestu rušňovodiča, ako prebiehajú jeho pracovné dni a aká zodpovednosť za touto prácou stojí sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Kuba v akcii na IG @jakubkelo Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Apr 26, 202101:03:08
Vyrasti Podcast #29 - Petr Šnajdr, Kominár

Vyrasti Podcast #29 - Petr Šnajdr, Kominár

Peťo je naším druhým hosťom zo zahraničia, konkrétne z mesta Prostějov, ktoré sa nachádza blízko mesta Olomouc. Od malička bol aktívny športovec, funguje aj v českej reprezentácii v korfbale, no najviac nás zaujal svojim povolaním. Pracuje ako kominár vo svojom rodnom meste, má vlastnú firmu a tvorí medzi mladými ľuďmi veľkú výnimku v tomto obore. Čo zahŕňa štúdium kominára, čo ho motivovalo, aby sa na túto cestu vydal a ako začať vlastnú firmu sa dozvieš v tejto epizóde! Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Apr 19, 202101:03:25
Vyrasti Podcast #28 - Zuzana Majzlanová, Kaderníčka

Vyrasti Podcast #28 - Zuzana Majzlanová, Kaderníčka

Zuzka pochádza z Prievidze, kde chodila na strednú odbornú školu. Podľa jej hesla "vlasy rastú a stále budú rásť" sa vrhla do oboru kaderníctva. Vyskúšala si viacero kaderníctiev a aj prácu na živnosť. Nakoniec sa však vrátila k zamestnaniu a pokračuje vo svojom poslaní a vášni ďalej v Bratislave. Kde všade Zuzka pracovala, čo najzaujímavejšie zažila počas svojej niekoľkoročnej pracovnej cesty a ako sa dostala k svojej vášni sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Zuzku v akcii na IG @zu.za.ma Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Apr 12, 202101:00:10
Vyrasti Podcast #27 - Peter Bušík, Tréner a Hráč Korfbalu

Vyrasti Podcast #27 - Peter Bušík, Tréner a Hráč Korfbalu

Peťo je rodák z Prievidze, kde študoval ako strednú školu gymnázium. Následne jeho kroky smerovali na vysokú školu do Brna na matematické inžinierstvo. Od malička však bol športovejší typ a a veľmi sa mu zapáčil korfbal. Tento netradičný šport si zamiloval tak, že sa mu nakoniec venuje profesionálne, aj ako hráč, ale aj ako organizátor a tréner. Čo je korfbal, ako sa k nemu Peťo dostal a čo všetko obnáša tento šport v Čechách a na Slovensku sa dozvieš v tejto epizóde! Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Apr 05, 202101:01:23
Vyrasti Podcast #26 - Michal Petrík, Zubár

Vyrasti Podcast #26 - Michal Petrík, Zubár

Michal je rodák z Považskej Bystrice, ktorého na strednej škole bavila biológia a s ňou spojená chémia. Nakoniec vykvitlo, že sa bude uberať zubárskym smerom, a jeho kroky smerovali ďalej na vysokú školu do Bratislavy. Tu absolvoval šťastné šesť ročné štúdium plné učenia a zážitkov, po ktorom sa zamestnal v zubnej klinike v Bratislave. Momentálne má s kamarátom otvorenú svoju zubnú ambulanciu po 7 ročnej praxi v zamestnaní. Prečo si Mišo vybral zubársky odbor, čo všetko obnášalo štúdium a prečo sa po takom čase rozhodol ísť do svojej ambulancie sa dozvieš v tejto epizóde! Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Mar 29, 202101:09:24
Vyrasti Podcast #25 - Stanislav Harciník, Barman

Vyrasti Podcast #25 - Stanislav Harciník, Barman

Diel číslo dvadsaťpäť sme odpálili s drinkom v ruke, pretože naše pozvanie do Vyrasti štúdia prijal barman Stano. Je to mladý chalan z Bytče, ktorý smeroval do Bratislavy na vysokú školu. Študoval geografiu, no už popri škole zistil, že by chcel brigádovať. Vyskúšal si rôžne pozicíe na bare a nakoniec je aktuálne šéfbarman Mirror baru v hoteli Carlton, spoluzakladateľ iniciatívy Wehostyou a odborný riaditeľ pre Barmagazín. Ako začala Stanova cesta, čo všetko ho napĺňa v tomto odvetví, a ako si namiešať skvelý domáci drink sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Stana v akcii na IG @stan_harcinik Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Mar 22, 202101:04:40
Vyrasti Podcast #24 - Lenka Vomáčková, Grafička

Vyrasti Podcast #24 - Lenka Vomáčková, Grafička

Lenka bola náš prvý zahraničný hosť. Pochádza z mesta Litomyšl, ktoré sa nachádza v stredných Čechách. Jej cesta pokračovala po základnej škole na strednú umeleckú školu do Brna a ďalej postupovala na vysokú školu do Zlína, kde ju zaujal odbor grafický dizajn. Momentálne pracuje ako grafička v malom štúdiu v rodnom meste. Voľný čas veľmi nemá, pretože sa naplno venuje grafike! Prečo si Lenka vybrala grafiku, aký najzaujímavejší projekt robila, aké sú mýty o grafikoch a mnoho ďalšieho sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Lenku v akcii na IG @lenkavom Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Mar 15, 202150:55
Vyrasti Podcast #23 - Martina Humajová, Farmaceutka

Vyrasti Podcast #23 - Martina Humajová, Farmaceutka

V ďalšom dieli si predstavíme farmaceutku Maťku z Prievidze. Jej cesta po strednej škole v tomto meste pokračovala na farmáciu do Brna.  Štúdium bolo miestami náročné až tŕnisté, no nakoniec to po mnohých prekážkach zvládla. Teraz už tretí rok šťastne pracuje ako farmaceutka v dedinke blízko Prievidze a svoju prácu berie ako životné poslanie. Čo všetko Maťka musela na škole prekonať, aké boli jej prvé skúsenosti s pacientami a množstvo uletených zážitkov sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Maťku v akcii na IG @humajkaa Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Mar 08, 202157:15
Vyrasti Podcast #22 - Veronika Elekanicová, Majiteľka palacinkárne

Vyrasti Podcast #22 - Veronika Elekanicová, Majiteľka palacinkárne

Veronika prišla do Bratislavy ako skromné dievča z východu. Začala študovať na Ekonomickej univerzite, no tam sa veľmi nenašla. Pokúsila sa preskočiť na druhú vysokú školu, tam ju to bavilo a nakoniec ju aj šťastlivo doštudovala. Popri škole však založila svoju palacinkáreň, ktorá funguje už 5 rokov a darí sa jej úspešne rozvíjať svoj podnik o ďaľšie služby. Čo všetko študovala, čo sa naučila, kde vzala peniaze na podnikanie a ako sa začala jej podnikateľská cesta sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Veroniku v akcii na IG @veron_ele a @petite.creperie Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Mar 01, 202101:03:51
Vyrasti Podcast #21 - Soňa Danihelová, Maliarka

Vyrasti Podcast #21 - Soňa Danihelová, Maliarka

Sonička odštartovala ďaľšiu desiatku vo veľkom štýle. Táto talentovaná maliarka pochádza z okresu Prievidza, kde študovala piaristické gymnázium. Následne na to pokračovala na vysokú školu do Zlína, kde ju zaujalo štúdium marketingu. Zdalo by sa, že máme čo dočinenia z ambicióznou marketérkou, no už v mladosti ju to ťahalo k umeniu. Momentálne je jej najväčšou vášňou maľba obrazov, pri ktorých využíva rôzne moderné techniky. Soničkinu maliarsku a sčasti aj marketingovú cestu, čo všetko maľovanie obnáša a aké triky pri ňom využíva sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Soničku v akcii na IG @sonicka.danihelova Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Feb 22, 202151:49
Vyrasti Podcast #20 - Marcela Masarovičová, Cukrárka

Vyrasti Podcast #20 - Marcela Masarovičová, Cukrárka

Dvadsiatu epizódu sme sa rozhodli trošku osladiť. Marcelka je rodáčka z Prievidze, ktorá vyštudovala hotelovú akadémiu v tomto meste. Už od malička ju to ťahalo smerom k jedlu. Vo svojich dvadsiatich dvoch rokoch si založila podnikanie a začala vytvárať vlastné torty. Momentálne sa tomu venuje už tretím rokom a je z nej cítiť, že má pre svoje poslanie stále veľký zápal. Jej príbeh, cestu podnikaním a množstvo tipov ako začať niečo vlastné sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Marcelu v akcii na IG @mackinetorty Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Feb 15, 202101:00:36
Vyrasti Podcast #19 - Kristína Gromová, Tanečná lektorka

Vyrasti Podcast #19 - Kristína Gromová, Tanečná lektorka

Skaja je rodáčka z dedinky Poluvsie, ktorá sa nachádza blízko mesta Prievidza. Študovala tu na gymnáziu a bola jednou z výnimiek, ktorá po gymnáziu nešla na vysokú školu, ale rozhodla sa ísť si za svojim snom. Tým bol tanec. Začalo to najprv ľuďovkami, potom prešla na street dance, hip hop, kde sa účastnila rôznych podujatích a takzvaných"battlov". Momentálne sa živí primárne ako lektorka tanca, no popri tom má množstvo ďaľších aktivít. Čo Skaja na tanci miluje, čím si prešla a kde sa vzal ten plameň, ktorý ju naštartoval ísť za svojim snom sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Skaju v akcii na IG @skajakrom Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Feb 09, 202101:01:24
Vyrasti Podcast #18 - Kamila Martinková, Prevádzkarka kaviarne

Vyrasti Podcast #18 - Kamila Martinková, Prevádzkarka kaviarne

V osemnástej epizóde sme spoznali Kamilu, ktorá pochádza z východu Slovenska, presnejšie z Prešova. Vyštudovala gymnázium v Prešove a na vysokú sa presunula na Univerzitu Komenského. Do Bratislavy ju privialo štúdium geografie, skončila bakalára, absolvovala erazmus v Chorvátsku, no v jej mysli stále živila sen byť prevádzkárkou kaviarne. Jej sen sa postupne stal skutočnosťou a momentálne funguje v Prahe. Ako sa jej cesta vyvíjala, čo všetko jej stálo v ceste a prečo si vybrala túto profesiu sa dozvieš v tejto epizóde! Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Feb 01, 202152:32
Vyrasti Podcast #17 - Lubo Šesták, Vedúci konštruktér na oddelení vývoja

Vyrasti Podcast #17 - Lubo Šesták, Vedúci konštruktér na oddelení vývoja

Lubo pochádza z Prievidzkého okresu, konkrétne z malebnej dedinky Lehota pod Vtáčnikom. Jeho cesta technikou začala na strednej škole v Handlovej. Po nej si myslel, že už je pripravený pustiť sa do praxe, no po ceste ho stretli isté veci po ktorých si povedal, že pôjde ešte na vysokú. Momentálne pracuje ako vedúci konštruktér na oddelení vývoja v závode na výrobu gumy. Čo všetko ho po ceste stretlo, aké prekážky musel prekonať a čo sa odohráva na oddelení vývoja sa dozvieš v tejto epizóde! Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Jan 25, 202150:34
Vyrasti Podcast #16 - Henrich Achberger, Vývojár Hier a 3D Grafik

Vyrasti Podcast #16 - Henrich Achberger, Vývojár Hier a 3D Grafik

Diel číslo šesťnásť priniesol vývojára hier a 3D grafika Henricha. Jeho cesta začala vo Svätom Juri, kde sa narodil. Najprv začal na obchodnej akadémii v Pezinku, pretože rodičia chceli, aby robil niečo s peniazmi. Jeho cesta pokračovala na Ekonomickú Univerzitu do Bratislavy, kde sa popri jej štúdiu venoval grafike. Pohltilo ho to natoľko, že sa tým začal aj živiť. Momentálne ho však najviac baví vývoj vlastných hier. Henrichov príbeh, cestu jeho štúdium a ako prešiel z ekonómie do grafiky a následne do vývoja hier sa dozvieš v tejto epizóde! Ak ti táto epizóda nášho podcastu priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Jan 18, 202101:28:15
Vyrasti Podcast #14 - Veronika Miháliková, Módna návrhárka

Vyrasti Podcast #14 - Veronika Miháliková, Módna návrhárka

Štrnásty diel nášho podcastu sme obsadili mladou módnou návrhárkou Veronikou. Jej cesta je veľmi zaujímavá, pretože začala na strednej umeleckej škole, kde ju to veľmi chytilo, no potom sa nečakane jej kroky presunuli na žurnalistiku. Nakoniec táto rodáčka z okolia Trenčína skončila so svojou značkou ako módna návrhárka. Tvorí vlastné šaty a naplno sa venuje podnikaniu. Čo spôsobilo, že prešla na žurnalistiku, kto ju po ceste ovplyvnil a ako začala svoju značku sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Veroniku v akcii na IG @vivien.mihalish Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Jan 04, 202156:44
Vyrasti Podcast #13 - Andrej Čižniar, DJ & Producent

Vyrasti Podcast #13 - Andrej Čižniar, DJ & Producent

Andrej momentálne študuje na Žilinskej univerzite odbor počítačové konštruovanie a simulácie. Človek by si myslel, že je to jeho najväčšia vášeň, avšak už na strednej začal s hudbou. Momentálne si tvorí vlastné pesničky, funguje v študentskom rádiu a zarába si aj ako DJ. Čo všetko sa mu na DJingu páči, aké s ním mal zážitky a čo ešte plánuje sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Andreja v akcii na IG @som_cizo Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Dec 28, 202056:05
Vyrasti Podcast #12 - Patrik Čizmadia, Vinohradník

Vyrasti Podcast #12 - Patrik Čizmadia, Vinohradník

Aj keď priznávame, že sme túto epizódu po technickej stránke nezvládli, povedali sme si, že tento diel s vinohradníkom Paťom nemôžeme vynechať. Paťo je treťou generáciou vinárov z Tokaja a v tejto epizóde sa dozvieš aké je to pracovať v rodinnom podniku, aké bolo jeho vinárske štúdium a aké odrody plánuje namiešať do budúcnosti! Sleduj Paťa v akcii na IG @cizo_p a ich penzión Zlatá Putňa na www.zlataputna.sk Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Dec 21, 202001:13:33
Vyrasti Podcast #11 - Martin Bošeľa, Podnikateľ v sieťovom marketingu

Vyrasti Podcast #11 - Martin Bošeľa, Podnikateľ v sieťovom marketingu

V jedenástej epizóde sme si zobrali do parády Maťa. Je to rodák z Brezna, presnejšie z Heľpy, ktorý sa najskôr rozhodol študovať športové gymnázium v Banskej Bystrici, avšak potom nastal v jeho živote obrat a ďalej smeroval na právo do Bratislavy. Človek by si povedal, že skončí pri ňom, ale v jeho srdci zvíťazilo podnikanie v sieťovom marketingu. Čo všetko táto oblasť zahŕňa, prečo Maťo skúšal rôzne smery a všetky ostatné našlapané príhody sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Maťa v akcii na IG @martinbosela_official Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Dec 14, 202001:07:52
Vyrasti Podcast #10 - Júlia Kmeťová, Herečka

Vyrasti Podcast #10 - Júlia Kmeťová, Herečka

Júlia je rodáčka z Topoľčian, ktorá momentálne študuje v Banskej Bystrici a pracuje ako herečka v Nitrianskom divadle. Jej otec je farmár a možno niekde v kútiku duše dúfal, že dcéra pôjde v jeho šlapajách. Tú však dostalo herectvo a celkovo svet umenia. Kedy a ako nastal ten zlom, čím všetkým si prešla a množstvo vtipných príbehov sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Júliu v akcii na IG @julikmet Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Dec 07, 202001:17:57
Vyrasti Podcast #9 - Veronika Danišová, Speváčka

Vyrasti Podcast #9 - Veronika Danišová, Speváčka

Z oblasti fitness sa presúvame do oblasti umenia a hneď tu máme šikovnú mladú speváčku Veroniku, ktorá ochutnala aj známu slovenskú súťaž Superstar, kde skončila vo finálovej pätke. Svoju spevácku cestu naštartoval jej otec už v trinástich rokoch, kedy už začala vystupovať aj naživo. O Jej speváckej ceste, čo všetko zažila, aké úskalia musela prekonať a mnoho ďaľšieho sa dozvieš v tejto epizóde! Sleduj Veroniku v akcii na IG @wejka Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Nov 30, 202001:05:60
Vyrasti Podcast #8 - Marek Tupý, Podnikateľ v Oblasti Fitness

Vyrasti Podcast #8 - Marek Tupý, Podnikateľ v Oblasti Fitness

Marek začínal svoju cestu na gymnáziu v Partizánskom, kde ho zaujal učiteľ, ktorý chodil na fakultu telovýchovy a športu a rozprával príbehy, čo všetko prežil na tejto vysokej škole. Marek sa nechal inšpirovať a vydal sa na štúdium až do momentu, kedy sa stretol so športom zvaným crossfit. Vŕtalo mu to hlavou až napokon rozbehol vlastnú funkčnú telocvičňu vo svojom rodnom meste. Jeho našlapaný príbeh a super informácie z oblasti fitness si bližšie priblížime v tejto epizóde! Sleduj Mareka v akcii na IG @marek.tupy Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Nov 23, 202059:32
Vyrasti Podcast #7 - Romana Elischerová, Podnikateľka v kreatívnej tvorbe

Vyrasti Podcast #7 - Romana Elischerová, Podnikateľka v kreatívnej tvorbe

Siedma časť sa nesie v znamení kreatívnej tvorby. Mladá začínajúca podnikateľka z Nitrianskeho Pravna,ktorá aktuálne tvorí v ateliéri v Trnave sa s nami podelila o svoje začiatky, tipy,triky a rôzne zaujímavé príbehy. Paradoxom je,že vyštudovala strednú obchodnú školu a dokonca aj Ekonomickú vysokú školu. Kedy nastal ten zvrat,že sa vyberie umeleckým smerom a čo všetko sa jej po ceste prihodilo sa dozvieš v tejto epizóde!  Sleduj Romi v akcii na IG @romi.elisher a jej ďalších účtoch @deal.with.nature_romi.elischer a @traveler.at.home_romi.elischer! Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Nov 16, 202059:58
Vyrasti Podcast #6 - Peter Michalica, Riaditeľ Pobočky Banky

Vyrasti Podcast #6 - Peter Michalica, Riaditeľ Pobočky Banky

V šiestom dieli si predstavíme Peťa z finančného sektoru. Je to chalan z malebnej dedinky Žabokreky nad Nitrou, ktorá sa nachádza v okrese Partizánske. Ako nadšený gamer vyzeralo,že sa bude uberať technickým smerom, no jeho cesty sa po čase zmenili. Začal pracovať v banke a teraz funguje na pozícii riaditeľa pobočky v Bratislave. Čo ho na práci baví, prečo si ju vybral, ako sa k nej dostal a ďaľšie pikošky už v tejto nadupanej časti! Sleduj Peťa v akcii na FB https://www.facebook.com/peter.michalica Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Nov 09, 202039:58
Vyrasti Podcast #5 - Anna Bangová, Učiteľka

Vyrasti Podcast #5 - Anna Bangová, Učiteľka

Anička je rodáčka z dedinky Hudcovce na východnom Slovensku. Hoci to vyzeralo, že sa jej cesta bude uberať kaderníckym a potom umeleckým smerom, nakoniec u nej vyhrali deti a škola. Momentálne učí prvákov a druhákov blízko Nitry a svoju prácu berie ako poslanie. V tejto časti sa dozvieš množstvo príbehov z jej života, či už zo školského prostredia, ale aj mimo neho a najmä sa pozrieš do zákulisia školských kabinetov! Sleduj Annu v akcii na IG @ann.bangova Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Nov 01, 202047:07
Vyrasti Podcast #4 - Adam Klimo, Textilný Technológ a Dizajnér

Vyrasti Podcast #4 - Adam Klimo, Textilný Technológ a Dizajnér

V ďalšom diely si predstavíme Adama, chalana z okolia Popradu, ktorý sa už niekoľko rokov "motá" okolo textilného priemyslu a aktuálne pracuje ako technológ - dizajnér. Toto odvetvie malo v minulosti na Slovensku silné zastúpenie, čo však povie budúcnosť nevieme, no možno práve ty chytíš inšpiráciu od Adama a dostaneš textil u nás na nový level! Sleduj Adama v akcii na IG @adamklimo_94! Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok! YT: https://youtu.be/tYRnzCi1hc4
Oct 26, 202043:34
Vyrasti Podcast #0 - Náš Tím - Adam, Forest & Marcel

Vyrasti Podcast #0 - Náš Tím - Adam, Forest & Marcel

Tento týždeň ti prinášame "nultú epizódu" ,ktorá sa nesie v znamení veľkej "múdrosti", nakoľko hosťami sme my. Dozvieš sa niečo málo z nášho príbehu, akú máme víziu, osobné ciele a prečo sme vôbec spustili koncept Vyrasti. Pokiaľ by si chcel vedieť niečo viac sme otvorení ďaľším otázkam, stačí napísať! Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť. Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Oct 19, 202017:54
Vyrasti Podcast #3 - Natália Rosinská, Online Spravodajkyňa

Vyrasti Podcast #3 - Natália Rosinská, Online Spravodajkyňa

Tretí diel nám odpálila vo veľkom štýle Natália. Toto energické dievča z Topoľčian sa od pätnástich rokov venuje online spravodajstvu. Je obdivuhodné, že už v tomto mladom veku objavila svoju vášeň, ktorou je prinášanie informácii na slovenský trh pozitívnou cestou. Niekedy nás svojimi rýchlymi odpoveďami dostala do zapeklitej situácie, nevedeli sme nadviazať, no nakoniec sme sa z toho vymotali a zistili všetky jej tajomstvá. Poď si vypočuť náš nový diel a zisti, či sa v tebe náhodou neskrýva driemajúci online spravodajca! Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Oct 12, 202045:60
Vyrasti Podcast #2 - Tomáš Kello, Jadrový a Časticový Fyzik

Vyrasti Podcast #2 - Tomáš Kello, Jadrový a Časticový Fyzik

Do druhej epizódy sme si pozvali Tomáša, ktorý pracuje ako jadrový a časticový fyzik. Pochádza zo sarišského kraja a už od malička ho fascinovali všetky fyzikálne javy. Jeho kroky smerovali po strednej škole na Karlovu Univerzitu, kde neskôr dostal ponuku robiť pre laboratórium v Cerne. V epizóde sa dozvieš množstvo z tajov jeho práce a fyziky ako ju ešte nepoznáš. Ak ťa baví fyzika alebo uvažuješ o tomto smere, táto epizóda ti pomôže spraviť to správne rozhodnutie a dozvieš sa aj rôzne cenné tipy. Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.   Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Oct 05, 202001:09:06
Vyrasti Podcast #1 - Peter Gašparík, Web Developer

Vyrasti Podcast #1 - Peter Gašparík, Web Developer

Do pilotnej epizódy šou Vyrasti sme si ako hosťa pozvali Peťa Gašparíka - web developera na seniorskej pozícii, ktorý ti prezradí ako vyzerá jeho deň, čo všetko potrebuješ vedieť, aby si sa dostal na akúkoľvek pozíciu a mnoho ďalšieho.    Ak ťa baví programovanie alebo uvažuješ o tomto smere, táto epizóda ti pomôže spraviť to správne rozhodnutie a dozvieš sa aj rôzne cenné tipy.   Ak ti táto epizóda priniesla užitočné informácie, určite nám to daj vedieť like-om, do komentáru nám napíš, o akej profesii by si chcel počuť najbližšie alebo čo by sme mohli zlepšiť.  Aby ti neušla žiadna ďalšia časť ani zaujímavý hosť, klikni na Subscribe a teš sa na novú epizódu každý pondelok!
Sep 28, 202059:26