Skip to main content
Spotify for Podcasters
Wedy teraz

Wedy teraz

By Akademia Wisznuizmu

Dlaczego Wedy - pisma starożytnych Indii - są wciąż aktualne? W jaki sposób współczesny, zachodni człowiek może czerpać z nich inspirację? Jak zastosować nauki Wed tu i teraz? Ten podcast, który jest projektem Akademii Wisznuizmu, odpowie na powyższe i wiele innych pytań, nad którymi zastanawia się współczesny poszukiwacz samorealizacji. Pojawią się tutaj rozważania nad takimi tematami jak reinkarnacja, śmierć, karma, joga, brahman, Bóg, dusza, moksza, samsara, atma i wiele, wiele innych. Będziemy się w tym opierać na pismach takich jak Bhagavad-gita, Śrimad Bhagavatam itp.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Czym są Wedy

Wedy terazMay 26, 2022

00:00
21:40
Czym są Wedy
May 26, 202221:40
Wyższe, zachodnie, białe JA - Europocentryzm
Aug 25, 202124:01
Wprowadzenie

Wprowadzenie

Krótkie przedstawienie tematów omawianych w podcaście "Wedy teraz".

Dlaczego Wedy - pisma starożytnych Indii - są wciąż aktualne? W jaki sposób współczesny, zachodni człowiek może czerpać z nich inspirację? Jak zastosować nauki Wed tu i teraz?

Ten podcast, który jest projektem Akademii Wisznuizmu, odpowie na powyższe i wiele innych pytań, nad którymi zastanawia się współczesny poszukiwacz samorealizacji. Pojawią się tutaj rozważania nad takimi tematami jak reinkarnacja, śmierć, karma, joga, brahman, Bóg, dusza, moksza, samsara, atma i wiele, wiele innych. Będziemy się w tym opierać na pismach takich jak Bhagavad-gita, Śrimad Bhagavatam, Purany, Upaniszady i tym podobnych klasycznych tekstach staroindyjskich. Zapraszamy.

Aug 26, 202002:04