Skip to main content
Spotify for Podcasters
Wedy teraz

Wedy teraz

By Akademia Wisznuizmu

Dlaczego Wedy - pisma starożytnych Indii - są wciąż aktualne? W jaki sposób współczesny, zachodni człowiek może czerpać z nich inspirację? Jak zastosować nauki Wed tu i teraz? Ten podcast, który jest projektem Akademii Wisznuizmu, odpowie na powyższe i wiele innych pytań, nad którymi zastanawia się współczesny poszukiwacz samorealizacji. Pojawią się tutaj rozważania nad takimi tematami jak reinkarnacja, śmierć, karma, joga, brahman, Bóg, dusza, moksza, samsara, atma i wiele, wiele innych. Będziemy się w tym opierać na pismach takich jak Bhagavad-gita, Śrimad Bhagavatam itp.
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Wyższe, zachodnie, białe JA - Europocentryzm

Wedy terazAug 25, 2021

00:00
24:01
Czym są Wedy
May 26, 202221:40
Wyższe, zachodnie, białe JA - Europocentryzm
Aug 25, 202124:01
Wprowadzenie

Wprowadzenie

Krótkie przedstawienie tematów omawianych w podcaście "Wedy teraz".

Dlaczego Wedy - pisma starożytnych Indii - są wciąż aktualne? W jaki sposób współczesny, zachodni człowiek może czerpać z nich inspirację? Jak zastosować nauki Wed tu i teraz?

Ten podcast, który jest projektem Akademii Wisznuizmu, odpowie na powyższe i wiele innych pytań, nad którymi zastanawia się współczesny poszukiwacz samorealizacji. Pojawią się tutaj rozważania nad takimi tematami jak reinkarnacja, śmierć, karma, joga, brahman, Bóg, dusza, moksza, samsara, atma i wiele, wiele innych. Będziemy się w tym opierać na pismach takich jak Bhagavad-gita, Śrimad Bhagavatam, Purany, Upaniszady i tym podobnych klasycznych tekstach staroindyjskich. Zapraszamy.

Aug 26, 202002:04