Skip to main content
Spotify for Podcasters
Yuvi Yam | קולינריה בישראל

Yuvi Yam | קולינריה בישראל

By יובל נחום - קולינריה בישראל

הפודקאסט של יובי יאמ, פודקאסט הקולינריה של ישראל. בכל שבוע נפגוש את השפים המבטיחים בארץ, נגלה סיפורים מרתקים על עולם הקולינריה ובעיקר נדבר על המון יאמ.
Available on
Amazon Music Logo
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

פרק 65 - השפית נאיפה מולא | הדרך המובטחת לפתיחת מסעדה

Yuvi Yam | קולינריה בישראלJun 25, 2023

00:00
01:00:26
פרק 87 - הפסקת יאמ | יובי, פנדה ומתי מדברים קולינריה

פרק 87 - הפסקת יאמ | יובי, פנדה ומתי מדברים קולינריה

פרק נוסף של הפסקת יאמ בגרסת המלחמה בו נדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית גם בתקופה הזאת. ביחד עם פנדה והשף מתי נקש התחלנו לדבר על המקום החדש של השפית נאיפה מולא, על מה שמרגש את הסועדים בימים אלו, על שתי המסעדות החדשות שהשף אסף גרניט פתח בפריז ועל עתיד הקולינריה הישראלית בעולם.

התעדכנו עם מתי לגבי מצבם הנוכחי של הפועלים התאילנדים, האם הם צפויים לחזור לשדות החקלאיים, ואם לא, מי צפוי להגיע במקומם.

המשכנו עם השף הראשון שיפתח מסעדה חדשה בעזה, עם המקום שהקדים את זמנו עם גלגל שווארמה חכם ועם הקרדיט האמיתי על הפטנט החדש של דומינוס.

דיברנו גם על אוכל רחוב מהתקופה האחרונה, על המקום בו תמצאו גירוס טעים במיוחד, על הסיפור שמאחורי ההמבורגר של Ocd ועל כל מה ששחקני נבחרת ישראל יכולים לאכול לפני משחקים.

סיימנו עם רווית דנינו שהייתה איתנו כדי לספר לנו על כל מה שחייבים להכיר ולדעת על מסעדות חדשות שנפתחו לאחרונה בחיפה ובעיקר מי זה טוני ואיך הוא מבשר לנו על אוכל טעים במיוחד.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Dec 03, 202352:09
פרק 86 - הבלוגר עוז תלם | מאמן המטבח
Nov 26, 202356:19
פרק 85 - הפסקת יאמ | יובי, יניב ודוד מדברים קולינריה

פרק 85 - הפסקת יאמ | יובי, יניב ודוד מדברים קולינריה

פרק נוסף של הפסקת יאמ בגרסת המלחמה בו נדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית גם בתקופה הזאת. ביחד עם השף יניב גור אריה ויו״ר העמותה לתרבות קולינרית דוד קישקה, התחלנו לדבר על ההתמודדות הכלכלית של בעלי מסעדות יהודים וישראלים, על הציפייה מארגונים קולינריים להגיב כלפי תמיכה בארגון הטרור חמאס, על היום שאחרי עבור שפים ומסעדות ועל ההשתתפות באירועי קולינריה בינלאומיים.
המשכנו עם מסעדה שהפכה ממסעדת שף יוקרתית להמבורגריה, עם חשיבה על משרד ממשלתי שיאגד את עולם הקולינריה, עם יוזמה קולינרית חשובה שהחלה את דרכה במהלך המלחמה, עם מגמות הצריכה של תוצרת חקלאית כחול לבן ועם המצופה מהממשלה בנושא.
דיברנו גם על האופן שבו אפשר להוריד את מחירי התוצרת החקלאית, על הדרך לזהות סחורה ישראלית ברשתות השיווק ועל המשמעות של חקלאות מחדשת.
סיימנו על מסעדות שהחליטו לפתוח למרות המצב, עם הסוד של שפים ישראלים שמצליחים גם מעבר לים ועם סוגייה שחשוב לנו לפתור לגבי הסופגנייה הכי טעימה.
לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן -
www.yuviyam.com
לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam
Nov 19, 202301:11:23
פרק 84 - השף רנן בלומנרייך קומטה | סודות המטבח היפני
Nov 18, 202351:45
פרק 83 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

פרק 83 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

תגידו שלום לפרק נוסף של מנה מאיטליה, וגם הפעם ביחד עם השף בנצי ארבל נדבר על קולינריה בעיר רומא ונצא לטיול קולינרי מודרך עם בנצי. נתחיל אותו עם שכונת פועלים שמחייבת ביקור, עם שוק שמזכיר את התחנה המרכזית בתל אביב, עם מה שנוכל למצוא בו ולמה חשוב לבקר בו.

משם נעצור כדי לספוג אווירה, נבין מהו זביונה ולאן נגיע כדי לשתות איתו אספרסו, נמשיך לארוחת צהריים במרתף מבוקש, נגלה מאיזה כיוון הכי כדאי להגיע למדרגות הספרדיות, מהם שלושת בתי הקפה העתיקים ביותר באיטליה, איפה נשתה קפה בעמידה מלווה בשמפניה, מי המפורסם שמחכה לו שם כיסא קבוע ולמה לא שותים קפוצ׳ינו בצהריים.

נמשיך לאפרטיבו בקלאס, ואחריו נסיים את הסיור בארוחת ערב בסמטה בעיר העתיקה שבנצי מצא בה את ארוחת הערב הטובה ביותר ברומא.

ונסיים עם הסודות של בנצי לגבי הדרך הנכונה לאחסון גבינות ומה קורה ללקטוז אחרי 60 יום.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - https://www.instagram.com/yuviyam/


מקומות שבנצי המליץ עליהם במהלך הפרק:

קפה גרקו - https://maps.app.goo.gl/awj7cQNqVMNpdF2h7?g_st=ic

קפה פאנלה - https://maps.app.goo.gl/RN1GG8RdSA2Nw1KW8?g_st=ic

טרטוריה ווקיה רומא - https://maps.app.goo.gl/dH6Hta2T27DNeDrt5?g_st=ic

הוטל די רוסי - https://maps.app.goo.gl/mh3whkWkZK2tRRS56?g_st=ic

אוסטריה דה פייטרו - https://maps.app.goo.gl/tzt9FBSBmapkF88A8?g_st=ic

Nov 18, 202359:24
פרק 82 - מנות קרב | יוזמה חקלאית חדשנית

פרק 82 - מנות קרב | יוזמה חקלאית חדשנית

פרק אחרון בסדרת הפרקים המיוחדת, מנות קרב, עם קולות אנשי הקולינריה במלחמת חרבות ברזל שמשתפים בתמיכה בעורף ובחזית, בסיפורים, בעשייה ובאחדות המרגשת של עם ישראל ברגעי המשבר.

נתחיל עם השפית אביבית פריאל שתספר על הפיכת המטבח הביתי למטבח שמכין מאות כריכים וסלטים ביום לתרומות ועל התמיכה הקולינרית בחתונה של מפקד טייסת.

נדבר גם עם השף יניב גור אריה על יוזמה חקלאית חדשנית שתומכת בכלכלה הקהילתית שהוא מקיים יחד עם בית הבד ריש לקיש ועל יעדי התנדבות חדשים.

נעבור לגלעד מפאפי פיצה שישתף בהתנדבות המרגשת עם כמויות עצומות של מגשי פיצה שיוצאים בכל יום.

ונסיים עם השף דוויד סידס, השף התפעולי של בר היין וינונה פוראבר, סרן במילואים שעלה לשיחה יחד עם המפקד והחבר זיו כנפו. יחד הם סיפרו לנו על הפינוקים שקיבלו היישר למילואים מהשף אביתר מלכה, על התרומה הכי טעימה ששלחו להם, על החרדה מהגעתן של המנות קרב, על התחושות המורכבות מהשטח ועל הטרנד שהם מתכננים להמשך הלחימה.

Oct 29, 202332:37
פרק 81 - מנות קרב | בשורה חדשה של חלבון ללוחמים

פרק 81 - מנות קרב | בשורה חדשה של חלבון ללוחמים

פרק נוסף בסדרת הפרקים המיוחדת, מנות קרב, עם קולות אנשי הקולינריה במלחמת חרבות ברזל שמשתפים בתמיכה בעורף ובחזית, בסיפורים, בעשייה ובאחדות המרגשת של עם ישראל ברגעי המשבר.

נתחיל עם השף גולן גורפינקל שסיפר על ההירתמות המיידית, על מערך עצום שהקימו אשר מפיק עשרות אלפי מנות ותרומות, על הצורך והציפייה למעורבות של המדינה ביוזמות שקמו עם תחילת המלחמה ועל הקושי בהכלת האובדן.

נדבר גם עם האופה אילנה דן שסיפרה על מערך האפייה העצום שהקימה שמסייע גם ליוזמות נוספות, על התרומות הרבות של חומרי גלם ועל ההתנסות בניהול מערך כל כך גדול.

נעבור לבלוגר האוכל אלון קרישנר, הבעלים של מגזין האוכל, ששיתף במאמצי התמיכה בהסברה שהוא מפעיל בעזרת הנכסים הדיגיטליים שלו, בהשתתפות ביוזמות מגוונות בארץ לחלוקת מזון ובחידוש פק״ל הלחימה של הלוחמים עם מנת חלבון חדשה ואיכותית.

נמשיך עם מנהלת קהילת לא פראיירים, עדי ברדה, שסיפרה על ניצול החוזקה של הקהילה ועל היכולת לקשר בין בתי עסק המעוניינים לתרום לבין מערך השינוע לבין החיילים או המפונים שמחכים לתרומות.

משם השף אסף שטרן סיפר על ההתנדבות היומיומית בבית הספר אטיליו, על תהליך בניית התפריט היומי עבור המנות שנתרמות בכל יום, על החוויה האישית כלוחם שחווה מלחמות בעבר ועל האובדן האישי והעסקי שהוא חווה במלחמה הנוכחית.

ונסיים עם השפית קונדיטורית נעה עינת ששיתפה בהירתמות המהירה לעשייה עבור החיילים והעורף, במערך הטכנולוגי שהקימו עבור הארגון שלהם, במורל הגבוה, בעבודה האינטנסיבית וברגעים המרגשים שבעשייה.

לתרומות לפעילות ההתנדבותית של בה פעיל השף גולן גורפינקל - https://giveback.co.il/project/74651


Oct 22, 202301:00:35
פרק 80 - מנות קרב | תעודת כשרות בתנאי מלחמה

פרק 80 - מנות קרב | תעודת כשרות בתנאי מלחמה

מתחילת המלחמה אנחנו נחשפים להמון יוזמות ותמיכה בעורף ובלוחמים, וגם לאנשים מהתחום שהתגייסו למילואים. כמה מהפרקים הבאים שיעלו לפודקאסט הם סדרת פרקים מיוחדת, עם קולות אנשי הקולינריה במלחמת חרבות ברזל שמשתפים בתמיכה בעורף ובחזית, בסיפורים, בעשייה ובאחדות המרגשת של עם ישראל ברגעי המשבר. נתחיל עם השף מיכאל כץ ובית הספר אטיליו שכל כיתות הלימוד שלו הוסבו לפעילות התנדבותית של הכנת וחלוקת אלפי מנות ביום.

נדבר גם עם השף מתי נקש שישתף אותנו בהיכרות הקרובה עם תושבי העוטף, במערך שהוא מפעיל לטובת קליטת הפועלים התאילנדים שהצליחו לשרוד את הימים הראשונים של המלחמה, בעזרה שהם מקבלים מארמון המלך התאילנדי, במצב החקלאים של עוטף עזה ובהשפעה של המצב גם על חקלאים בצפון ובשפלה.

נעבור לשף רז רהב שיספר על העשייה במסעדת האחים, על התפקיד שלו בכוח המתנדבים, על כמות המנות העצומה שהם מכינים ביום, על תהליך הבזק שניהלו לטובת הוצאת תעודת כשרות לפעילות ועל הצפי לפתיחת מסעדת OCD.

נמשיך עם בלוגר האוכל שלומי סולומון שדיבר איתנו היישר מהעמדה במילואים וסיפר לנו על כמויות האוכל האינסופיות שמתקבלות אליו לבסיס, על התחושות מאז תחילת המלחמה ועל התכנון שלו לכבוש את המטבח במוצב ולבשל גם הוא עבור הלוחמים.

ונסיים עם יו״ר העמותה הישראלית לתרבות קולינרית, דוד קישקה, שמנהל גם הוא את מערך המתנדבים של בית הספר לבישול אטיליו. הוא שיתף אותנו בתחושות הקשות שכלולות בעת ליווי משפחות הנעדרים והחטופים עם חלוקת המנות לאותן משפחות, באופן הפעילות המוקפד שהם מנהלים, ביכולת שלהם לספק מענה גם לצרכי תזונה מיוחדים ובמשמעות של ניהול מערך מתנדבים כל כך גדול ומאתגר.

לתרומות לפעילות ההתנדבותית של הכנת וחלוקת מזון בבית הספר לבישול אטיליו - https://payboxapp.page.link/miowxfCZoaS6J1qu8

להתנדבות בפעילות ההתנדבותית של הכנת וחלוקת מזון בבית הספר לבישול אטיליו - culinaria.org.il@gmail.com

Oct 21, 202301:21:25
פרק 79 - השפית איתיאלה היאט | מהשדה למאפה

פרק 79 - השפית איתיאלה היאט | מהשדה למאפה

Oct 01, 202357:38
פרק 78 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

פרק 78 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף דין שושני והשף עידן פיינבורג (פנדה), התחלנו לדבר על שולחן החג, איפה הוא יתקיים, איזה אוכל נמצא עליו ועל המגוון המשוגע של ארוחות פופ אפ שנחשפנו אליהן בשנה החולפת במסעדות.

דיברנו שוב גם על המטבח הספרדי, מהי ארוחת פינצ׳וסים, איפה בספרד משלמים רק על האלכוהול ואילו מטבחים גיאוגרפיים אנחנו צריכים עוד לחקור.

המשכנו עם השאלה המרכזית שלי לגבי מדריך מישלן, עם מסעדה חדשה ומיוחדת בפריז של שף ישראלי מוכשר, עם ערב תאילנדי במסעדת מריפוסה, עם פתיחת מסעדת סושי חדשה, עם כמה המלצות למי שעוד מחכה לחופשה באילת ועם המון טעים שפנדה נתן לנו על אוכל רחוב, ביניהם מקום שקרא למנת חומוס על שמו, כריך אווזים חלומי שמצא בשוק מחנה יהודה בירושלים ועוף מטוגן מושלם שטעם.

סיימנו את הפרק עם הסיכום שלנו לשנת תשפ״ג, עם כל הביסים שנזכור גם בשנת תשפ״ד, עם המסעדות שעשו לנו את השנה, אוכל רחוב שנשמח לחזור להתפנק עליו גם בתשפ״ד, עם פיתה חדשה שפנדה הוסיף לתפריט לכבוד השנה החדשה, עם חוויה קולינרית שהשאירה אותנו בציפייה ועם מסעדה שהתחייבנו לאכול בה גם בשנה הקרובה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Sep 24, 202301:13:26
פרק 77 - השף מיכאל כץ | כיבוש הקורדון בלו

פרק 77 - השף מיכאל כץ | כיבוש הקורדון בלו

השף מיכאל כץ הוא השף הראשי והבעלים של בית הספר לבישול אטיליו. היום הוא יספר לנו על החיבור המיוחד לבלגיה עוד מילדות, על ההחלטה ללמוד שם, על העבודה במסעדות מישלן נחשבות במדינה ואיך לפי דעתו יש להתייחס אליהן.

נמשיך עם החזרה לארץ ופתיחת המסעדה שלו שגרפה שבחים רבים, עם המעבר ללונדון ועבודה כמורה בסניף המקומי של בית הספר הגבוה לקולינריה הקורדון בלו ועם תואר יוקרתי שקיבל מאיגוד השפים הבלגי.

נדבר גם על תקופה בקבוצת המסעדות אדום, על טרטוריה חבה שהעלתה בו זכרונות מרגשים, על התקופה כמורה בבית הספר לבישול דן גורמה ועל התנדבות ופתיחת בית ספר לבישול לנוער בסיכון מטעם מסדר אבירי הגריל בו הוא חבר.

ונסיים עם ההחלטה לפתוח בית ספר לבישול בשם אטיליו, עם ההיכרות המיוחדת עם השותף שלו, עם שיטת הלימוד הייחודית שלו אותה למד בקורדון בלו, עם מנות שחייבים ללמוד כדי להבין בישול וטכניקות עיקריות, עם הסיבה שבעקבותיה החליט לפתוח בית ספר לבישול כשר, איך זה בא לידי ביטוי, ואיך בכל זאת מלמדים בישול עם מרכיבים שאינם כשרים.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Sep 17, 202301:06:29
פרק 76 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

פרק 76 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

תגידו שלום לפרק נוסף של מנה מאיטליה, וגם הפעם ביחד עם השף בנצי ארבל נדבר על קולינריה וגסטרונומיה בעיר רומא.

נתחיל עם השילוב הקדוש של אושר, מים וקמח, עם הדרך שבה הובילו מים ברומא העתיקה, עם מה זה ומי זה נסונה, עם למה הוא כל כך נפוץ ברומא ועם המודל הכלכלי פורץ הדרך שעמד מאחוריו.

משם נעבור לאטרייה שמרקו פולו הביא לאיטליה, מה הרקע האמיתי של פסטה ברומא, איך התכנסנו לכדי 4 סוגי פסטות רומאיות מרכזיות וכיצד הן קשורות זו לזו.

נמשיך עם פסטה והקשר שלה ללזניה, עם מקור המילה אטרייה, עם מנת פסטה מפורסמת שנוכל למצוא בפלרמו, עם ההבדל בין פסטה שמכינים ביד לבין פסטה שמכינים בדחיסה, עם הבעיה של פסטה מרודדת ועם מה שהופך פסטה לאיטלקית.

ונסיים עם המקום האידיאלי לגידול חיטת דורום, עם הקשר שלה למשחקי הכס, עם הגבינה שאכלו פעם חיילים רומאים בשדה הקרב, עם ההבדל בין גבינת פקורינו לגבינת פרמז׳ן, עם מה שהכי חשוב בפסטות הרומאיות, עם הגישה העתיקה לשימוש בעגבניות כחומר גלם ועם איך שנכון לאכול עגבניית סן מרזנו.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - https://www.instagram.com/yuviyam/

Sep 10, 202354:25
פרק 75 - השף מתי נקש | הכל על חקלאות תאילנדית

פרק 75 - השף מתי נקש | הכל על חקלאות תאילנדית

Sep 03, 202301:08:48
פרק 74 - הפסקת יאמ | יובי, דין ובנצי מדברים קולינריה

פרק 74 - הפסקת יאמ | יובי, דין ובנצי מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף דין שושני והשף בנצי ארבל, נתחיל לדבר על מסעדות חדשות וכשרות שרשת ישרוטל פתחה באילת, על פתיחה מחודשת של מסעדה מלווה בפינצטות במתחם מידטאון שבראשה עומד השף רון דהן, על בר יין חדש, על מקום שגרם לבנצי להגיד את דעתו הלא צפויה על הגל הספרדי וכמובן גם על מסעדות שנסגרו.

נדבר גם על מסעדה כשרה חדשה מבית קאמקורה שנפתחה במלון קרלטון על חורבותיה של מסעדת לומינה, על מסעדה חדשה ברחוב הנמל בחיפה שיש בה לא פחות משלושה תפריטים שונים ועל השאלה לגבי האם צריך לאפשר כניסה של כלבים למסעדה או לא.

נמשיך לעולמות הבשר יחד עם התחושה שלי לגבי אירועי בשר שהם בצורת הגשה של בופה, עם סניף חדש לפיטמאסטר ועם מכונות אוטומטיות חדשות של בשר פרימיום של איציק הגדול.

נעבור לטיול קולינרי ליפן עם השף יובל בן נריה, למה הוא לא כולל מסעדות מישלן, מה זה סושי שחור והאם בנצי מתכנן גם הוא להוציא לטיול קולינרי מאורגן לאיטליה.

נסיים עם מדיניות חדשה להתפטרות עובדים מסניפי ממקדונלדס, עם חדשות של דין כתבנו ביפן על שילוב מפתיע בין מטבח מרוקאי לבין מטבח יפני ועל איזאקיה יפנית כשרה חדשה במלון קמפינסקי, עם המקום האולטימטיבי לאכול בו בשרים מעושנים טעימים על כביש 4, עם תוכן קולינרי שהוא חובה לתקופה הקרובה, עם המלצה של בנצי על מקום שפוי בהחלט, עם ההמלצה של דין על ראמן שאכל, והמלצה שלי על מסעדה צרפתית חדשה ועל ארוחה לא קונבנציונלית של השף אלעזר טמנו.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Aug 27, 202301:14:47
פרק 73 - השף לירן בלו | השילוב בין מעבדה לבין מטבח כשר

פרק 73 - השף לירן בלו | השילוב בין מעבדה לבין מטבח כשר

השף לירן בלו הוא השף של מסעדת המקדש. היום הוא יספר לנו על החיבור למטבח דרך חקירה מדעית, על העבודה במטבחים של השף ניר צוק ועל אתגרים קולינריים שאיתם התמודד.

נמשיך עם העבודה במסעדת ננה בר, עם התקדמות מהירה בין תפקידי המטבח, עם לימודים קצרים בקורדון בלו בפריז ועם סטאז׳ בלונדון.

נדבר גם על תקופה כשף של בית קפה בשם אמיליה, שהפך למסעדת שף שנסגרה לאחר 3 שנים ללא התרעה מוקדמת והשאירה בו צלקת, על עבודה בגן אירועים ועל המעבר ליפן, שם למד המון על הקולינריה היפנית, על התרבות והפילוסופיה שהובילו לעיצובה ועל החיים באזור הכפרי של יפן.

ונסיים עם פתיחת מסעדת המקדש כנגד כל הסיכויים, עם הסיבה להפיכתה לכשרה, עם פיתוח הקונספט הייחודי שלה, עם מרכיבים טבעוניים מיוחדים אותם הוא מכין במסעדה, עם ארוחות טעימות ללא תפריט שהתחיל לקיים ועם הדרך להכנת בשר כשר שהוא גם טעים.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Aug 20, 202357:13
פרק 72 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

פרק 72 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

תגידו שלום לפרק נוסף של מנה מאיטליה, והפעם ביחד עם השף בנצי ארבל נדבר על קולינריה וגסטרונומיה בעיר רומא.

נתחיל עם מהו מטבח רומאי, איך הוא הושפע מתקופות שונות בהיסטוריה, איך היהודים השפיעו עליו ופיתחו אותו ביצירתיות ומהי פיצה יהודית.

משם נעבור לאילו סוגי פסטות מרכזיות קיימות במטבח הרומאי, מהו הרבע החמישי ואיך שכונת טסטאצ׳ו הרומאית קשורה אליו.

נמשיך עם החוקים של המטבח הרומאי, עם מאכל שחייבים לאכול בימי חמישי, עם הגעת הבקלה לאיטליה ועם המעורבות של מרקו פולו במאורע.

ונסיים עם עשבי תבלין נפוצים במטבח הרומאי, עם סוגים שונים של אורז ריזוטו והשימוש של כל אחד מהם, עם בית קפה שמחייב ביקור, עם הבדלי המחירים בין קפה בישיבה או קפה בעמידה, עם פיצה רומאית ועם ההמלצה של בנצי לגבי מסעדות מישלן באיטליה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - https://www.instagram.com/yuviyam/


מקומות שבנצי המליץ עליהם במהלך הפרק:

קפה גרקו - https://maps.app.goo.gl/71TUWJQsnK8ioCdE7

פורמולה 1 - https://maps.app.goo.gl/USMpqGEpPnAuMESs7

Aug 13, 202301:02:24
פרק 71 - השף עלאא מוסא | חדשנות ובשורה במטבח הערבי
Aug 06, 202352:58
פרק 70 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

פרק 70 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף דין שושני והשף עידן פיינבורג (פנדה), נדבר על השף גיא גמזו והשף ינון אל על שהוסיפו לתל אביב ווייב צרפתי עם שני מקומות חדשים, על פתיחה מחודשת למסעדה כשרה במלון מוכר בתל אביב ועל נגיעה ספרדית עם טאפאס בר חדש מבית ציקטי.

נמשיך עם המשקה ורמוט וכניסתו הסוערת למסעדות בישראל, עם ההכרזה על התפתחות מוקד קולינרי חדש המדינה, עם פתיחה מחודשת למסעדה שווה באזור הכינרת ועם התרחבות הקולינריה החיפאית לאזור נוסף בעיר.

נדבר גם על עדכון דרמטי לגבי מסעדה מצליחה בתל אביב, שלשמחתי השף גיל דהן והשף קונדיטור מיכל גולדברגר קשורים אליו ועל ארוחה מיוחדת שהתקיימה במסעדת אלנה וצפויה להתקיים בתאריכים נוספים.

דין יסביר לנו מה כל כך מיוחד באורז סושי, באיזה וואסבי הכי כדאי להשתמש ואילו גידולים יפניים קיימים בישראל.

נמשיך עם ההשפעה של המצב הכלכלי והפוליטי בארץ על מסעדות ועסקים קולינריים, עם הצעה חדשה למדיניות הביטולים במסעדות בתקופה הנוכחית ועם רעיון לריאליטי חדש עבור השף יונתן רושפלד.

נעבור למצב הדייג במדינה, לפרויקט חדש ומרגש של הסושימן מתן בל, לסיור קולינרי במקום יוצא דופן ולטיול של פנדה לחוות מאקורה.

נסיים עם האבוקדו הכי טעים שפנדה אכל, עם מוסד קולינרי בחדרה שהוא קבע שכולם חייבים לחוות, עם מה שכדאי לאכול בגברת קוטייאו, עם ארוחת בשר טובה במיוחד שחוויתי בפתח תקווה, עם ההמלצה של דין למקום עם אוכל יפני מסורתי ועם ההגדרה שלו לבשר יפני והחוקים הבסיסיים שלו.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jul 30, 202347:33
פרק 69 - השף גולן גורפינקל | תום עידן המסעדות

פרק 69 - השף גולן גורפינקל | תום עידן המסעדות

השף גולן גורפינקל יספר לנו היום על תחילת הדרך במקצוע בתקופה שבה עדיין לא היו מסעדות רבות בישראל, על העבודה בבתי מלון ובמסעדת פלסטלינה, בה נחשף לראשונה לאוכל מגוון מהעולם ועל תקופה ארוכה במסעדת קרן המיתולוגית של השף חיים כהן.

נמשיך עם התקדמות מהירה לעמדת הסו שף, עם החדשנות שהשריש יחד עם המסעדה בקולינריה הישראלית ועם העבודה במסעדות מישלן.

נדבר גם על ההחלטה הלא פשוטה לעזוב את מסעדת קרן לתפקיד השף של מסעדת מנטה ריי, על מפורסמים רבים שאכלו אצלו, על החיבור עם דושי לייטרסדורף לכדי הקמת הקבוצה המצליחה דלאל ועל תקופה ארוכה ואינטנסיבית כשף של הקבוצה.

נסיים עם הסיבה שבעקבותיה החליט לא לחזור לעבוד במסעדות ועל פתיחת לופט L1 לאירועי פרימיום ענקיים עם חדשנות קולינרית.

שבוע אחרון לתמיכה בקמפיין מימון המונים לפודקאסט - https://my.israelgives.org/he/fundme/YuviYam

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jul 23, 202301:07:35
פרק 68 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

פרק 68 - מנה מאיטליה | יובי ובנצי מדברים קולינריה

תגידו שלום לסדרת פרקים חדשה בפודקאסט, מנה מאיטליה, בה ננסה להבין לעומק גסטרונומית וקולינרית את המדינה שכולנו כל כך מחוברים לאוכל שלה, איטליה.

ביחד עם השף בנצי ארבל, נדבר על למה איטליה, מה חשוב להכיר כדי להבין את האוכל האיטלקי, מה זה ביו-דיוורסיטי ומה הם תחומי החיים שבהם היא מובילה בעולם.

נמשיך עם מה בטופוגרפיה שלה מאפשר קולינריה עשירה כפי שהיא קיימת עד היום, מהם זנים אנדמיים, כמה זנים של בעלי חיים קיימים בה, כמה סוגי חיטה גדלים בה ומה מאפיין את המטבח האיטלקי.

משם נבין למה נפתחות לאחרונה כל כך הרבה מסעדות איטלקיות, מה הוביל את השפים האיטלקיים לחלוק מידע קולינרי, למה אוכלים פסטה אל דנטה, איך שומרים על הזנים האנדמיים ומה קורה למי שפוגע בהם.

נסיים עם מה משמעות ההגדרות והשמות של עסקים קולינריים באיטליה, איך הכל קשור לנפוליאון, מה נחשב לאוכל יהודי איטלקי, מהי תנועת הסלואו פוד ולמה התקיימה מחאת הפסטה.

לתמיכה בקמפיין מימון המונים לפודקאסט - https://my.israelgives.org/he/fundme/YuviYam

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jul 16, 202346:51
פרק 67 - השף אלעזר טמנו | אוכל אתיופי במבטא ישראלי

פרק 67 - השף אלעזר טמנו | אוכל אתיופי במבטא ישראלי

השף אלעזר טמנו יספר לנו היום על העיסוק באומנות שהוביל אותו למטבח, על הכניסה למטבח מקצועי בפעם הראשונה, על החיבור חזרה לתרבות האתיופית, על העבודה במסעדת דלידה שחיברה אותו לקונספט הבישול הנוכחי שלו ועל הבנת האומנות שלו דרך האוכל שהובילה אותו לתחילת החקירה של האוכל האתיופי.

נמשיך עם הדרך שבה הוא מקדם את האוכל האתיופי כחלק מהרצון לחולל שינוי חברתי בחברה הישראלית, עם הגדרת אוכל אתיופי והמאפיינים שלו, עם אוכל אתיופי יהודי ועם המרכיבים הבסיסיים שעליהם הוא מתבסס.

נדבר גם על הסיבה לסלידה של החברה הישראלית מהאוכל האתיופי, נשמע על התגובה של המשפחה שלו לאוכל שהוא מכין ועל ארוחות פתוחות שעשה בהן שילב אוכל ואומנות.

נסיים עם העבודה כסו שף במסעדת ג'ורג' וג'ון ועם ההשתתפות בתכנית המסעדה הבאה שעזרה לו להבין כיצד תראה מסעדה משלו בעתיד.

לתמיכה בקמפיין מימון המונים לפודקאסט - https://my.israelgives.org/he/fundme/YuviYam

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jul 09, 202356:21
פרק 66 - הפסקת יאמ | יובי, פנדה ובנצי מדברים קולינריה

פרק 66 - הפסקת יאמ | יובי, פנדה ובנצי מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף עידן פיינבורג (פנדה) והשף בנצי ארבל, התחלנו לדבר על הקמפיין מימון המונים שהתחיל היום, בו יש לכם המאזינים הזדמנות לתמוך בפעילות של הפודקאסט.

דיברנו גם על ענר בן רפאל שפותח מסעדה חדשה במיקום מפתיע, על העיר אילת, שבמיוחד עכשיו, בתקופת הנופש העמוסה בשנה, ממשיכה להתפתח קולינרית עם מקום חדש שפתח השף אוהד לוי ועל הפופ אפ הקיצי והכשר של השפים נדב ודניאל בקיסריה.

המשכנו עם מהלך שיווקי שהופץ ממש לאחרונה, עם השף גולן גורפינקל שחזר למטבח עם פרויקט לא צפוי ועם השף אבי לוי שהחליט לפתוח סניף של מסעדת המוציא במיקום טרנדי מעבר לים.

ניסינו גם לחזות את עתידן של מסעדות המתאימות לאירועים בתקופה הנוכחית, להבין ביחד עם פנדה מה אוכלים כשטסים לספרד ומה הסוד לפאיה מושלמת, לפענח את הסלידה שלנו מקופסאות שימורים ואיפה נוכל למצוא תרבות שלמה שמתפארת בהם.

סיימנו עם מה שאסור לוותר עליו כשטסים לחו״ל, עם ההבדלים בין הסופר הישראלי וסופרים ברחבי העולם, עם המלצה על תכנית אוכל חדשה של כאן 11, ועם המלצות מגוונות, ביניהן עגלת קפה שהפתיעה אותי, אוכל רומני יוצא דופן שבנצי חשף לראשונה והתיקון שפנדה חווה במסעדת פרא התל אביבית.

לתמיכה בקמפיין מימון המונים לפודקאסט - https://my.israelgives.org/he/fundme/YuviYam

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam


Jul 02, 202357:47
פרק 65 - השפית נאיפה מולא | הדרך המובטחת לפתיחת מסעדה

פרק 65 - השפית נאיפה מולא | הדרך המובטחת לפתיחת מסעדה

השפית נאיפה מולא היא השפית של מסעדת נאיפה. היום היא תספר לנו על הכניסה המפתיעה למטבח של מסעדת יפו תל אביב, אחרי שנים של חיים אחרים, על המוטיבציה היומיומית ללמידת המקצוע ועל שבירת כל המוסכמות שבדרך.

נדבר גם על הטלפון המפתיע שקיבלה מקבוצת ירזין סלע, שהוביל לפופ אפ המאוד מוצלח שלה בפרויקט L28, ועל ההשתתפות בתוכנית הריאליטי משחקי השף.

נמשיך עם תקופת הקורונה שבעקבותיה לא המשיכה לתקופה נוספת בפרויקט והחלה לעשות אירועים פרטיים, שבזכותם גם חסכה את הכספים הדרושים לטובת פתיחת המסעדה שלה.

נסיים עם התהליך הארוך שעברה עד לפתיחת המסעדה המוצלחת שלה, עם חוויית האירוח יוצאת הדופן, עליה היא מקפידה בכל ערב, עם האומץ שליווה כל צעד, עם הקשיים שחוותה בדרך, עם האוכל המיוחד שהיא בוחרת להכין ועם הביקורות שקיבלה עבור הארוחה וכיצד הגיבה אליהן.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam


Jun 25, 202301:00:26
פרק 64 - השפית אביבית פריאל אביחי | היכולת להעביר שמחה על הצלחת

פרק 64 - השפית אביבית פריאל אביחי | היכולת להעביר שמחה על הצלחת

השפית אביבית פריאל אביחי היא השפית של מסעדת אוזריה. היום היא תספר לנו על לימודי קונדיטוריה והעבודה כקונדיטורית בשלבים מוקדמים של הקריירה, על המשיכה העוצמתית לבישול ועל ההחלטה להמשיך גם ללימודי בישול במלונות דן.

נדבר גם על תפקיד השפית של מסעדת טברנה על החוף, על המסעדה הראשונה שפתחה, וינונה, על תקופה ארוכה כשפית בטאפאס בר המוצלח, טפאו, ועל ההחלטה לעזוב כדי לצאת לדרך עצמאית וחדשה עם מסעדת אוזריה.

נמשיך עם הבחירה באופי המיוחד של מסעדת אוזריה, עם היכולת להחזיק אותה פעילה ומוצלחת במשך 10 שנים, עם האוכל שהיא בוחרת להגיש בה ועם ההקפדה על העונתיות והטריות של חומרי הגלם.

נסיים עם תקופת הקורונה ששינתה את התנהלות המסעדה, עם פתיחת הקוק בוק קפה, שהיה מהפכני, עם הפיכת החלל שלו לסופלקי בר, שגם הוא נסגר בעקבות השפעות הקורונה, וחזר בגלגול החדש שלו כחדר פרטי לאירועים ועם מידת הנוכחות של שפיות על המסך בפריים טיים.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jun 18, 202347:33
פרק 63 - השף אבי ביטון | זיהוי מגמות קולינריות והובלתן

פרק 63 - השף אבי ביטון | זיהוי מגמות קולינריות והובלתן

השף אבי ביטון הוא השף של המסעדות קפה פופולר ויאסו. היום הוא יספר לנו על ילדות בפרדס כץ בין הסירים של אמא וסבתא, על החשיפה למטבח מקצועי ועל העבודה במטבח של השף ניר צוק.

נמשיך עם התקופה שבה עבד בתור קצב, עם פתיחת המסעדה הראשונה שלו שקטפה תארים מכובדים רבים, עם ההחלטה אחרי יותר מעשור לעזוב אותה ועם החזון והפתיחה של קפה פופולר.

נדבר גם על כיצד מתנהלת שותפות תקינה במסעדות, על הגורמים המפתיעים שמובילים לסגירת מסעדות, על ההחלטה להיכנס כשף למסעדת יאסו, על הקשר שלו לקולינריה שהוא מגיש במעדנייה שלו סוליקה ועל הסיבה להנגשת האוכל שלו לצליאקים.

נסיים עם הכניסה לעולם ההייטק, עם ההופעה בפריים טיים אחרי שנים שהוא פעיל בטלוויזיה, עם החוויה בתור שופט בתוכנית הריאליטי הקינוח המושלם והמפגש הבלתי נתפס עם השף קונדיטור פייר ארמה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jun 11, 202301:06:50
פרק 62 - השף תומאס זוהר | סודות המטבח התאילנדי
Jun 04, 202301:00:13
פרק 61 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

פרק 61 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף דין שושני והשף עידן פיינבורג (פנדה), נדבר על כוכבים מעבר לים, על מקומות חדשים שנפתחו, כמו מסעדת גן השקמים של השפית דנה לי ברמן וגם כמה מסעדות איטלקיות מסקרנות כמו פיפטי אנד וואן בהובלת השף בר ישראל.

נמשיך עם קולינריה איכותית שמחכה לנו בצפון בחסות השף רועי דורי, שמארח שפים מוכרים במסעדת רוז שבמלון פרא, ועם עדכונים של כתבנו ביפן, שיסביר את כל מה שמעניין על עונת הדיג של טונה בלופין, שיספר על מסעדות חדשות באילת שאסור לפספס, ביניהן תאי סטורי בהובלת השף לב יוסף, על מסעדת סוהו שמארחת סושימנים נבחרים, ועל הפתיחה המחודשת של מסעדת דיינינגס היפנית שבמלון נורמן.

נעבור לחוויות של פנדה מהפריפריה עם קולינריה טעימה במיוחד שפגש בהמבורגר לוויתן באילת ובנווה שאנן, שם נחשף למסעדות אסיאתיות ייחודיות במסגרת סיור שחווה עם נעמה אליהו. הוא יספר גם על גידולים מטורפים שפגש בעלה עלה, על המיקום החדש והמפתיע של פיצה לילה ועל הביקור המרתק שלו במחלבה הקטנה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

May 28, 202359:54
פרק 60 - השף אוהד סולומון | מסתמן כמישלן הראשון בישראל
May 21, 202340:38
פרק 59 - השף תומר טל | המסעדה הטובה בישראל
May 14, 202301:05:20
פרק 58 - אפרת אנזל | החיבור הנכון בין תקשורת וקולינריה
May 07, 202301:03:36
פרק 57 - השף קונדיטור ערן שוורצברד | הובלה בתחום ותחנות מיתולוגיות בקריירה

פרק 57 - השף קונדיטור ערן שוורצברד | הובלה בתחום ותחנות מיתולוגיות בקריירה

Apr 30, 202352:21
פרק 56 - השף ארז קומרובסקי | מטבח גלילי פורץ דרך
Apr 23, 202359:09
פרק 55 - השף תומר רוזנפלד | השף המבטיח של השנה
Apr 16, 202355:59
פרק 54 - השף קונדיטור אלון שבו | הדרך להקמת אימפריית קונדיטוריה

פרק 54 - השף קונדיטור אלון שבו | הדרך להקמת אימפריית קונדיטוריה

השף קונדיטור אלון שבו יספר לנו על הכניסה למטבח במסעדת שולחן של השף עומר מילר, משם על המעבר לעמדת הקונדיטוריה במסעדה שהובילה אותו ללמוד קונדיטוריה באופן מקצועי.

נדבר על תחילת הדרך בעולם הסדנאות, אותן הוא מעביר עד היום. כאשר הן החלו להתקיים במקביל לעבודה במסעדה ולימודי רפואת שיניים.

נמשיך עם ההחלטה להתמקד בהעברת סדנאות קונדיטוריה מגוונות, ועם הרגעים שבהם גם התחיל לפתח קינוחים חדשים ואת השפה שלו כקונדיטור.

נעבור גם לתקופת הקורונה שהובילה אותו ליצור פלטפורמה דיגיטלית לשיעורי קונדיטוריה מצולמים ולפתיחת הקונדיטוריה הראשונה שלו בתל אביב, יחד עם מיתוג וקונספט ייחודי. נדבר גם על התנהלות הקונדיטוריות שלו ועל ההחלטה להתרחב לחנות נוספת בתל אביב.

ונסיים עם התפתחות עולם הקונדיטוריות בארץ מנקודת מבטו ועם הפופ אפ שלו שעה יפה, שעת תה, שיצר עם מלון דה ג׳אפה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam


Apr 09, 202301:05:01
פרק 53 - השף כפיר ינין | קולינריה ואווירה
Apr 02, 202344:13
פרק 52 - הפסקת יאמ | יובי, דין, פנדה, אורן ומאזיני הפודקאסט מדברים קולינריה בארוחת יאמ

פרק 52 - הפסקת יאמ | יובי, דין, פנדה, אורן ומאזיני הפודקאסט מדברים קולינריה בארוחת יאמ

כמו שאתם יודעים כל חודש אנחנו עושים ביחד הפסקת יאמ ומדברים על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית, והפעם הקלטנו את הפרק במסעדת אולה של השף אורן אסידו, באירוע ארוחת יאמ הראשון של הפודקאסט.

ביחד עם השף דין שושני, השף עידן פיינבורג (פנדה), השף אורן אסידו ומאזינים שחיים קולינריה והגיעו כדי להשתתף בפרק ולהתפנק בארוחה, נדבר על מישלן, שמתחיל להעסיק אותנו יותר ויותר בחודשים האחרונים, נתעכב לכמה רגעים בגלל מסעדות שהודיעו על סגירה פתאומית, אבל נתעודד עם מקומות חדשים, כמו בר היין סנטי, של השף גיא אריש וקבוצת בראכה, שנפתח ממש לאחרונה.

משם נעבור לדבר על מקום שכל כולו עוסק בחטיף האהוב עלי, וגם על בר היין וינונה פוראבר, של השף אביתר מלכה, שהכניס טוויטס מעניין לבר היין שלו, והוביל אותנו לדבר על טרנדים חדשים שקורים בשישי בצהריים, ביניהם קבלת שבת שפנדה התחיל כמסורת בבר היין שלו רומיה, עם לחמים של חגי והלחם.

נמשיך עם מגוון המלצות קולינריות שוות, גם בפריפריה, ביניהן המסע הקולינרי של פנדה לאזור עמק חפר, הקינוח שהעיף אותו בתל אביב, ארוחה יפנית שדין סיפר לנו שאסור לפספס, ואפילו המלצת צפייה, שכמובן כוללת אוכל והרבה ממנו.

ונסיים עם ידיעה מרגשת על השף אייל שני, שמתמודד על כניסה לרשימה מכובדת מאוד, עם אירועים יפנים קרובים, שרק כתבנו ביפן ידע לסקר, וגם איפה מחכות לנו ארוחות שוות וכשרות לפסח.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Mar 28, 202301:06:01
פרק 51 - האופה אסף בוזנק | הכל על לחם
Mar 26, 202358:58
פרק 50 - השף יניב גור אריה | חקר אינסופי של קולינריה מקומית ועונתית

פרק 50 - השף יניב גור אריה | חקר אינסופי של קולינריה מקומית ועונתית

להרשמה לארוחת יאמ של יובי יאמ והשף אורן אסידו - https://ontopo.co.il/95348856

השף יניב גור אריה הוא השף הראשי של חברת שטראוס ושף של ארוחות עונתיות ייחודיות בבית הבד ריש לקיש. היום הוא יספר לנו על המעבר מעולם של לימוד תורה לעולם המטבח ועל לימודי בישול בירושלים. נמשיך עם תחילת החקירה האינסופית שלו על התחום ועל הרצון להתעסק במטבח מקומי הרבה לפני שזה הפך לטרנד בארץ. 

תהיה נגיעה גם בתחילת הדרך עם החשיפה לפועלו של השף חיים כהן, שהובילה אותו להיכנס לעבודה במסעדת קרן שהדהימה אותו. נדבר גם על עבודה במסעדות נחשבות בירושלים, על התקופה שבה הדריך סדנאות בישול, ועל תפקידי השף שהספיק לבצע. 

נעבור לפתיחת העסק הקולינרי שלו, נחלאות, שהתחיל מאירועי קייטרינג והמשיך בהתמקדות בייעוץ קולינרי. הוא ידבר גם על הכניסה לשטראוס כיועץ וכשף ראשי, על מוצרים שעליהם הוא השפיע עד היום, על החבירה לריש לקיש לארוחות טעימות עונתיות שכולן סביב חקר האוכל המקומי ועל השילוב של עולם הפודטק והיצרנים הקטנים בעשייה שלו.

ונסיים עם הסדנאות המקצועיות שהוא מעביר בנושא הבנת הדרך שבה חוויה קולינרית מתחברת למוח שלנו.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam


Mar 19, 202357:57
פרק 49 - השף תום לוי | ניצחון, שגשוג כלכלי ודרך מאתגרת להשגתם

פרק 49 - השף תום לוי | ניצחון, שגשוג כלכלי ודרך מאתגרת להשגתם

להרשמה לארוחת יאמ של יובי יאמ והשף אורן אסידו - https://ontopo.co.il/95348856

השף תום לוי הוא הזוכה של העונה השישית בתכנית הריאליטי משחקי השף. היום הוא יספר לנו על הכניסה הראשונה למטבח של מסעדת רפאל, על משבר רפואי שגרם לו לעזוב, אבל גם על החזרה למטבח של המסעדה המיתולוגית כתית.

נדבר גם על החבירה לשף רן שמואלי, שהשפיעה עליו לאורך כל הקריירה. נצלול לעבודה במטבחים שלו ולאחר מכן גם לתפקיד הקניין בקבוצה. תהיה מילה גם על המשבר הגדול מכולם שלווה בחובות כלכליים שגרמו לו לחזור אחורה ופשוט לבשל.

הוא יספר על התקופה שבה הבין שהגיע הזמן לצאת אל אור הזרקורים, על תפקיד השף התפעולי של רשת לנדוור עם תחילת תקופת הקורונה, על ההבנה שהוא רוצה לחזור לעולם של פיין דיינינג ועל פתיחת הקייטרינג שלו, שמגיע לאירועים היוקרתיים בישראל. 

נסיים עם הכניסה לעונה השישית של התכנית משחקי השף, עם התחושות במהלך התכנית, הניצחון והרגעים שאחרי, שכוללים גם תוכניות מאוד מעניינות לעתיד.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Mar 12, 202301:09:40
פרק 48 - השף ינון אלעל | קולינריה בין ירושלים לתל אביב

פרק 48 - השף ינון אלעל | קולינריה בין ירושלים לתל אביב

להרשמה לארוחת יאמ של יובי יאמ והשף אורן אסידו - https://ontopo.co.il/95348856

השף ינון אלעל הוא השף של מסעדת מנא. היום הוא יספר לנו על האהבה למטבח מגיל צעיר, ועל הכניסה אליו בעקבות סיבות משפחתיות. על תאונת אופנוע קטלנית ששינתה את חייו והובילה אותו להיכנס סוף סוף למטבח מקצועי במסעדה הטובה בירושלים, מחניודה. נמשיך עם התקופה שבה עבד שם, שגרמה לו להתאהב אפילו יותר בעשייה במטבח ולמה בכל זאת החליט לעזוב ולעבור לתל אביב. נדבר על הפתיחה של קפה פופולר והכניסה אליו בתפקיד השף, על ההשתתפות במשחקי השף, והתחושות שהגיעו אחרי. על הנסיעה למקסיקו והסטאז׳ במסעדת מישלן מקסיקנית, על החזרה לארץ ועל הכניסה לתפקיד השף התפעולי של מלי מלו תחת השף מאיר אדוני, ונסיים עם הכניסה הלא צפויה לתפקיד השף של מסעדת מנא ולאחר מכן על הפיכתו לשותף במסעדה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Mar 05, 202301:00:10
פרק 47 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

פרק 47 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף דין שושני והשף עידן פיינבורג (פנדה), נדבר על חילופי תפקידים מעניינים, על מסעדה שנסגרה מהר מהצפוי, ועל תחרות פרסי היין של המסעדות, התארים והזוכים. ננסה גם להבין מי יכול להיות מבקר או לכתוב ביקורות, ומי לא.

פנדה יספר לנו על מסע קולינרי קצר לדאליית אל כרמל ועל נאיפה, שפתחה סוף סוף את המסעדה שלה, יובי תדבר על מקום מחתרתי ותאילנדי במיוחד, ודין יחשוף את כל הפרטים על פופ אפ ראמן שווה, לא אחד, אלא שניים.

נחזור למישלן, שמראה סימנים ציוניים חיוביים, משם נעבור לערבה, לפסטיבל קולינרי, שגם השפים נדב ודניאל מגיעים אליו כדי לבשל, ונסיים עם רותי ברודו, שממשיכה להוכיח שהיא המלכה הבלתי מעורערת של הקולינריה הישראלית.

כל מי שרוצה להגיע לארוחה שלי יחד עם מסעדת אולה והשף אורן אסידו שישלח לי הודעה דרך חשבון האיסנטגרם שלי, עם שם פרטי, שם משפחה וטלפון, ואנחנו נחזור אליכם עם תזכורת ראשונה לפתיחת ההרשמה ולשריון המקום שלכם.

כל הפרטים על הארוחה נמצאים בפרק, ויעלו בהמשך גם לאינסטגרם  - www.instagram.com/yuviyam

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

Feb 26, 202352:27
פרק 46 - השפים דניאל צור ועומר שדמי מילר | שפים שותפים והגשמת חלום קולינרי ייחודי

פרק 46 - השפים דניאל צור ועומר שדמי מילר | שפים שותפים והגשמת חלום קולינרי ייחודי

Feb 19, 202301:10:45
פרק 45 - השף רועי סופר | ייעוץ קולינרי ברחבי העולם

פרק 45 - השף רועי סופר | ייעוץ קולינרי ברחבי העולם

השף רועי סופר הוא יועץ קולינרי למסעדות רבות ברחבי העולם. היום הוא יספר לנו על החשיפה למטבח האסיאתי, איתה גם על התקופה שגר ביפן והמטבח המרתק שהכיר במהלך התקופה הזאת. הוא ידבר גם על המעבר הלא צפוי לניו יורק ועל העבודה במסעדות נחשבות עם מטבחים שונים ומיוחדים, כפי שחווה במסעדת אקוויט הניו יורקית, שבה נחשף למטבח סקנדינבי מרתק. נמשיך עם החזרה לארץ והחבירה לשף ניצן רז לארוחות יוקרתיות במסעדת איסט, על פתיחת המסעדה הראשונה שלו פאנגיה, שהגישה מטבח אסיאתי פורץ דרך עם טכניקות ניו יורקיות, על מסעדת סרדיניה שבזכותה חבר למשפחת בנדלה, איתה פתח מסעדות מצליחות בארץ ובעולם, ביניהן מסעדת בינדלה. נסיים עם היותו מרצה בכיר במגמת הבישול של בית הספר לקולינריה בישולים ועם התפעלות מפרויקטים קולינריים מרשימים להם הוא מייעץ ברחבי העולם, ביניהם מסעדת לילה שבהודו. 

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com 

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Feb 12, 202301:00:20
פרק 44 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

פרק 44 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה

כל חודש נעשה ביחד הפסקת יאמ ונדבר על כל מה שבוער בנו בקולינריה הישראלית. ביחד עם השף דין שושני והשף עידן פיינבורג (פנדה), נדבר על מקומות חדשים שנפתחו לאחרונה, על הדירוג של פיפטי בסט שהסעיר את עולם הקולינריה, זה יוביל אותנו להסתכל לרגע גם על הדירוגים עצמם בהשוואה לשנה שעברה, בה ישראל נכנסה לראשונה לרשימה, וגם על כמות הדירוגים הבינלאומיים המוגזמת שקיימת בעולם הקולינריה. נגיע גם לשפים צעירים שנכנסו לתפקידים נחשקים, והם כמובן הובילו אותי לדבר על ארוחה שחוויתי לאחרונה והעיפה לי את כל החושים. תהיה גם מילה על משחקי השף, אבל מכיוון מאוד לא צפוי. נתרגש ביחד מאירועי העשור של מסעדת פופינה, רמז - הכי קרוב שתצליחו להגיע למסעדת מול ים המיתולוגית בזמן הקרוב, וכנראה שגם בזמן הרחוק. נספר על מסעדה יפנית שתיפתח במיקום לא כל כך מפתיע, וגם על דנה-לי שמביאה לנו את איטליה וצרפת ממש בקרוב. וכמו בכל פעם נסיים עם המלצות על מקומות שאתם ללא ספק חייבים לבקר בהם, גם בפריפריה.

לכל הביקורות על המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Feb 05, 202301:09:00
פרק 43 - השף הלל תווקולי | זהות קולינרית ייחודית המשלבת תרבויות מהעולם

פרק 43 - השף הלל תווקולי | זהות קולינרית ייחודית המשלבת תרבויות מהעולם

השף הלל תווקולי הוא השף של המסעדות אנימאר ודריה. היום הוא יספר לנו על לימודי בישול יוקרתיים באנגליה ועל סטאז׳ים בחו״ל. בהמשך גם על עבודה במסעדות נחשבות בלונדון ובספרד, ומשם על החזרה לארץ ועל הכניסה לעמדות הסו שף והשף במהירות מרשימה. תהיה גם נגיעה בהרברט סמואל ושיח על היצירתיות שדרכה הוא חושב על אוכל ויוצר מנות מרגשות ויוצאות דופן. גם הודו ויפן יראו לנו את ההשפעה שלהן על ההסתכלות שלו על אוכל מכיוון נוסף. נבין ממנו גם פרטים על ההקמה הארוכה של מסעדת קלארו, יחד עם השף רן שמואלי, ומה גרם לו לעזוב כל כך מהר אחרי שנים של השקעה. נדבר גם על הכניסה הלא צפויה למסעדת פאסטל, שבה ביצע מהפך קולינרי, ונסיים עם הרגעים שבהם הרגיש שהוא מוכן לפתוח מסעדה משלו, את מסעדת אנימאר, על הכניסה לדירוג של פיפטי בסט, ועל הכניסה למטבח הכשר והפיצוח שלו בגאונות במסעדת דריה הכשרה.

לכל הביקורות על  המסעדות האחרונות שביקרתי בהן - www.yuviyam.com 

לכל העדכונים הקשורים לפודקאסט ולמרואיינים - www.instagram.com/yuviyam

Jan 29, 202301:00:51
פרק 42 - השפית שיראל ברגר | קולינריה חכמה סביב פירות וירקות
Jan 22, 202356:17
פרק 41 - השף רן פולק | הכשרת דור העתיד של הקולינריה הישראלית
Jan 15, 202344:22
פרק 40 - הפסקת יאמ | יובי, דין ופנדה מדברים קולינריה
Jan 08, 202301:11:32
פרק 39 - השף קונדיטור עופר בן נתן | קונדיטוריה מצליחה לצד יצירתיות של קינוחי מסעדות
Jan 01, 202345:49
פרק 38 - השף בנצי ארבל | הדרך אל האושר
Dec 25, 202201:10:35