Skip to main content
Spotify for Podcasters
Zieloną nóżką w rozmowie.

Zieloną nóżką w rozmowie.

By sztuka na wynos

Spoktkanie. Słowo klucz we wszystkich działaniach sztuki na wynos. Najwyższy czas, by spotkać się pozateatralnie, w rozmowie. Rozmowy płyną intuicyjnie, jedną nogą zahaczając o sztukę... na wynos.
Rozmawiają Anka Graczyk i/lub Dariusz Starczewski
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

S01 Siedem po. E08 Będzie...

Zieloną nóżką w rozmowie. May 23, 2020

00:00
20:24
S01 Siedem po. E08 Będzie...

S01 Siedem po. E08 Będzie...

"Będzie..." Bo zawsze jest jakieś dalej. Po 7 odcinkach (jednym rozerwanym podcastową kwarantanną na dwie części) o przeszłości, zapraszamy dziś do wyprawy w przyszłość. Razem z nami gdybają o niej prawie wszyscy Goście tego sezonu: Kamil Toliński, Zbigniew Borek, Rafał Iwański, Ewa Błachnio, Joanna Stankiewicz, Bohdan Graczyk, Bartosz Mikulak, Anna Siek i Alan Al-Murtatha. W tle muzyka i dżingle ze spektaklu "Nie budźcie mnie" Bogdana T. Graczyka, który tym razem pogdybał na piśmie. Ten odcinek kończy pierwszy sezon sztukonawynosowego podcastu. Dziękujemy i do uszłyszenia w drugim. Bo będzie...

May 23, 202020:24
S01 Siedem po. E07 Kto nam odda urodziny? (po)

S01 Siedem po. E07 Kto nam odda urodziny? (po)

Intensywny, dobry rok. Ostatni z tych z przeszłości. Rok z niespodzianką, niekoniecznie chcianą... Ale cóż zrobić? W odcinku swe słowo rzucają gościnnie: Joanna Stankiewicz i Alan Al-Murtatha. Muzyka w tle spektaklowa od Mateusza Kobiałki (z "Jestem obok"), oraz efekt od ROLENSFX.

May 16, 202024:36
S01 Siedem po. E07 Kto nam odda urodziny? (przed)

S01 Siedem po. E07 Kto nam odda urodziny? (przed)

Intensywny, dobry rok. Ostatni z tych z przeszłości. Rok z niespodzianką, niekoniecznie chcianą... Ale cóż zrobić? W odcinku swe słowo rzucają gościnnie: Joanna Stankiewicz i Alan Al-Murtatha. Muzyka w tle spektaklowa od Mateusza Kobiałki oraz efekt od ROLENSFX. 

May 16, 202001:41
S01 Siedem po. E06 Kawałek ziemi.

S01 Siedem po. E06 Kawałek ziemi.

Truchcikiem przez rok szósty... Zbliżamy się ku teraźniejszości i pytania co dalej, co potem. W tych dywagacja towarzyszą nam Bohdan Graczyk i Michał Kitliński. Wywraca się plan, a mimo to udaje nam się spotkać... w rozmowie. W tle muzyka Mateusza Kobiałki, ze spektaklu "Jestem obok", którego pełna premiera miała odbyć się 22.03.2020 roku

May 09, 202023:52
S01 Siedem po. E05 Dublury, roszady, perturbacje

S01 Siedem po. E05 Dublury, roszady, perturbacje

Przedzieramy się przez kolejny rok życia i sztuki... (albo życia sztuki...). Tym razem nie świętujemy premier, ale pokonujemy (z sukcesami) przeszkody. Wychodzimy w świat solo, i w towarzystwie, a sztuka... otwiera się na mocne dźwięki. W tej części retrospekcji towarzyszą nam gościnnie Bartosz Mikulak i Zbigniew Borek. W tle, w ilościach drobnych, muzyka Mateusza Kobiałki z "Postrzału". 

May 02, 202026:08
S01 Siedem po. E04 Rozszerzona rzeczywistość snw.

S01 Siedem po. E04 Rozszerzona rzeczywistość snw.

Czwarty rok... rozwój, rozrost, ekspansja... Na Scenie Pokój rozgaszcza się klasyka, a my działamy. W sztuce i poza nią. W tym odcinku gościnny głos zabiera Anna Siek. W tle można wysłyszeć fragmenty muzyki Mateusza Kobiałki skomponowanej do spektaklu "Trzy siostry" i psychohardpopowy fragment "Statku" z debiutanckiego albumu "Pies Baskerwilów" zespołu PANIE.

Apr 25, 202029:22
S01 Siedem po. E03 Blacha, pieniądze i koń.

S01 Siedem po. E03 Blacha, pieniądze i koń.

Co działo się w trzecim roku sztuki na wynos, i poza nią? Z kim byliśmy blisko, a z kim "Bliżej"? Jaką pętlą pojawił się w sztuce kto? I jak do niej powrócił? Gościnnie słyszymy Rafała Iwańskiego. Odcinkowi towarzyszą fragmenty muzyki ze spektaklu "Bliżej", skomponowanej przez Mateusza Kobiałkę. 

Apr 18, 202029:59
S01 Siedem po. E02 Mistrzowskie cięcie.

S01 Siedem po. E02 Mistrzowskie cięcie.

Przywołujemy drugi rok działań sztuki na wynos i Sceny Pokój. Nie zawsze wszystko płynie gładko, i taki jest też ten odcinek. Gościmy Bogdana Graczyka i Ewę Błachnio. W tle, od czasu do czasu, muzyka z naszych spektakli, autorstwa Mateusza Kobiałki.
Dziękujemy całym sercem zespołowi "Pikardyjska Tercja" za użyczenie nam fragmentu utworu "Pływe kacza po Tysynie", w ich wykonaniu (choć to nie oni śpiewali go wtedy w sztuce, podczas "Kongresu kuchennego".)

Apr 11, 202028:41
S01 Siedem po. E01 Nic nie pamiętam.

S01 Siedem po. E01 Nic nie pamiętam.

Rozpoczynamy cykl podróży w czasie. W tym odcinku cofamy się w pierwszy rok życia ze sztuką na wynos. Rozpoczynamy premierą "Postrzału", gościmy Kamila Tolińskiego, i udajemy się na fali rozmowy w epizody m.in. berlińskie, biznesowe, kabaretowe. W końcu są to rozmowy sztuki... nie tylko o sztuce... Rozmawiają Anka Graczyk i Dariusz Starczewski, słuchamy gościa niespodzianki. W tle pobrzmiewają fragmenty muzyki z naszych spektakli skomponowanej przez Mateusza Kobiałkę ("Postrzał", "Bliżej") oraz Bogdana T. Graczyka ("Nie budźcie mnie")

Mar 24, 202042:26
Powrót do domu.

Powrót do domu.

Zerowy odcinek rozmów sztuki na wynos. O tym skąd i dlaczego spotykamy się w eterze; o domu, o instynkcie i o innych drobiazgach, do których zawiodła nas fala tej rozmowy. Odcinek powstał w czasie kwarantanny. 

Mar 14, 202036:34