Skip to main content
Spotify for Podcasters
Život v Pezinku

Život v Pezinku

By PK Podcast

Pravidelný občasník o živote v našom meste. Kultúra, šport, politika, vinohrady a život náš každodenný.

V pravidelno-nepravidelnom odstupe tu nájdete rozhovory so zaujímavým hosťami o témach minulých, súčasných a budúcich.

Naším cieľom je informovať o meste, poskytovať informácie a vytvárať komunikačný priestor pre všetkých.

Ak vás zaujíma nejaká konkrétna téma, kľudne nám o nej dajte vedieť na e-mail alebo cez sociálne siete Facebook a Instagram.

Evidenčné číslo: EV 135/23/EPP
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
Pocket Casts Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

Epizóda 003 - Pripraviť sa, pozor, zápis!

Život v PezinkuMar 15, 2023

00:00
31:49
Epizóda 003 - Pripraviť sa, pozor, zápis!

Epizóda 003 - Pripraviť sa, pozor, zápis!

Blížime sa do obdobia zápisov prvákov do škôl. Rodičia si to musia sledovať a aj pre deti je to veľký deň, ktorý sa síce nerovná prvému dňu v škole, ale aj tak je to pre ne veľká udalosť. Školstvo je pre štát problematický rezort. Mestá a obce robia čo sa dá, aby dokázali uspokojiť záujem o miesta. Ako je teda pripravený Pezinok? Dokáže umiestniť všetky deti? Rodičia si kladú svoje vlastné otázky a hľadajú pre svoje deti to najlepšie. Čo všetko by mal vedieť budúci prváčik? A je rozdiel v požiadavkách mestských škôl oproti školám s iným zriaďovateľom? Hosťami sú tentoraz tri dámy - Michaela Císarová, metodik prenesených kompetencií na meste, Ingrid Jurčová, riaditeľka ZŠ Na bielenisku a Miroslava Petrakovičová, riaditeľka CZŠ Narnia v Pezinku
Mar 15, 202331:49
Epizóda 002 - Kam kráčaš, Pezinok?

Epizóda 002 - Kam kráčaš, Pezinok?

Moderné, zdravé a dynamicky sa rozvíjajúce mesto. Takto by mal o štyri roky vyzerať Pezinok. Funkčná mestská doprava, menej áut vďaka južnému obchvatu, ale aj viac zelene. Podpora nájomného bývania, viac miest v zariadeniach pre seniorov, či lepšie športové a kultúrne vyžitie a rozvoj vinohradov a turizmu. Zdá sa vám to povedomé? Áno... tieto sľuby zaznievali v rôznych obmenách v posledných komunálnych voľbách a v podstate sa opakujú dlhodobo. Už pár mesiacov tu máme nového primátora a ten prichádza s podobnými plánmi. Čo sa mu už podarilo urobiť a aké sú jeho ďalšie vízie v tom kratšom ale aj dlhšom horizonte? Naším hosťom je primátor Roman Mács.
Feb 22, 202328:15
Epizóda 001 - Dávne príbehy Bozenu

Epizóda 001 - Dávne príbehy Bozenu

Počúvate historicky prvú časť podcastu Život v Pezinku. Na začiatok sme nešpekulovali a vydali sme sa osvedčenou cestou. Radi by sme vám v skratke priblížili to najzaujímavejšie z časti histórie mesta. Spoločne sa dozvieme, prečo sa naši predkovia usadili pod Starou horou, ako pomohlo rozvoju udelenie štatútu slobodného kráľovského mesta, prečo Turci nemajú radi mrkvu a pár slovami by zaznieť aj - čo to - o našich krásnych hradbách a zámku. K dobrej téme patrí aj zaujímavý hosť, dnes je to dáma odborníčka, dlhoročná riaditeľka Mestského múzea v Pezinku Petra Pospechová.
Feb 01, 202328:30
Epizóda 000 - Promo

Epizóda 000 - Promo

Čo a o čom? Podcast o všetkom. O všetko, čím žije naše mesto Pezinok.
Jan 01, 202300:46