Skip to main content
Spotify for Podcasters
Z PASJĄ O IT

Z PASJĄ O IT

By Sebastian Grugel

Jesteś już lub planujesz być w branży IT ? Chcesz się rozwijać ? Podcast Z Pasją o IT może być właśnie dla Ciebie. Przesłuchaj parę odcinków i zdecydyj samodzielnie.

Autorem podcastu jest Sebastian Grugel (inzynier, prelegent i inicjator społeczności IT)

Zapraszam na stronę podcastu: zpasjaoit.pl, który jest bezpośrednio związany z blogiem autora AkademiaDatacenter.PL
Available on
Apple Podcasts Logo
Google Podcasts Logo
Overcast Logo
RadioPublic Logo
Spotify Logo
Currently playing episode

#005 Czym jest VMware HCX ? Rozmowa z ekspertem | Krzysztof Labiak

Z PASJĄ O ITJul 18, 2022

00:00
46:55
#005 Czym jest VMware HCX ? Rozmowa z ekspertem | Krzysztof Labiak

#005 Czym jest VMware HCX ? Rozmowa z ekspertem | Krzysztof Labiak

Narzędzia są po to, aby je używać. A co jeśli nie wiesz właśnie jaki problem może rozwiązać narzędzie o którym słyszałeś ? W tym przypadku mam na myśli VMware HCX. Zapytałem w swoim pierwszym wywiadzie człowieka, który używa tego narzędzia już od jakiegoś czasu. Postanowił się podzielić z Tobą swoimi przemyśleniami na temat tego narzędzia, ale i na temat takich rozwiązań jak VMware on AWS itp. Zachęcam do wysłuchania :) i komentarzy.

Jul 18, 202246:55
#004 Stack 2.1 z głową w chmurach | Dawid Malinowski na GDG Bydgoszcz

#004 Stack 2.1 z głową w chmurach | Dawid Malinowski na GDG Bydgoszcz

Nagranie wystąpienia z 23 września 2019 z meetupu bydgoskiej grupy googlowej GDG Cloud Bydgoszcz

Dawid opowiada w nim o Stack 2.1 z głową w chmurach, czyli jak z migrować platformę opartą na K8S do Chmury. Podczas sesji dowiemy się jak wygląda platforma oparta o docker, compose, kubernetes, saltstack. Następnie opowiemy o założeniach i procesie migracji oraz konfiguracji platformy w oparicu o chmurę AWS przy użyciu terraform. Opowiemy o przemyśleniach jego zespołu  dotyczących odwiecznych rozterek "lift and shift" vs "build from scratch", "management services" vs "do it yourself". Uczestnicy poznają komponenty oraz zasady konfiguracji wysokodostępnego klastra korzystając z usług AWS.

Strona odcinka: https://akademiadatacenter.pl/004

Nov 27, 201947:60
#003 Wirtualna Kawa | VMworld a Kubernetes ? testowane narzędzia i awarie

#003 Wirtualna Kawa | VMworld a Kubernetes ? testowane narzędzia i awarie

Notatki do podcastu:

Po wakacyjnej okresie czas wrócić do rytmu. Dlatego też wróciłem do Ciebie z tematami, które ostatnio znalazłem w sieci lub przy, których pracowałem:

Kategoria #przyszłość

Na koniec sierpnia 2019 mieliśmy okazje jeśli nie fizycznie to poprzez sieć uczestniczyć w sesjach konferencji VMworld 2019 US odbywającej się od wielu wielu lat a organizowanej przez VMware we współpracy z partnerami.

==> Niezliczona liczba sesji z tegorocznej edycji w USA ❤

Interesujące najbardziej z mojego punktu widzenia koncentrujące się na integracji Kubernetesa z vSphere. Wg. mnie mega wiadomość :)

==> Zapowiedz: Project Pacific ==> Kubernetes jako integralna część vSphere (fragment sesji) , więcej szczegółów z bloga VirtuallyGheto

==> Zapowiedz: Project Tanzu Mission Control ==> Platforma do zarządzania klastrami kubernetes on-prem i multi-cloud (fragment sesji)

===> komentarz w wersji audio 🙂 więcej z drugiego evernote....

Kategoria #narzędzia

Testowałem ostatnio klaster VSANa w wersji 6.7 U3, który wczeniej wdrożyłem. Użyłem do tego narzędzia:

===> HCIBench służącego  do testowania rozwiązań "Hyper-Converge Infrastructure'.Priorytetem był dla nas oczekiwany performance przez klienta...  Konfiguracja testów jest dość bogata i możemy nim mierzyć takie parametry ja IOPSy czy też LATENCY na klastrze.

Kolejnym narzędziem, które dopiero będę testował jest. ===> The vSphere Assessment ToolSłuży on do analizy środowiska vSphere i tworzenia rekomendacji do wersji komponentów jakie możemy bezpiecznie zaktualizować w zależności od platformy sprzętowej. Więcej pewnie niedługo opowiem jak sam tego użyje.

V

Mware wystartował platformę, która nazwał Kubernetes Academy (będziemy obserwować czy będzie się rozwijać) ===> Jest to zapewne konsekwencja zapowiedzi, którą ogłoszono na VMworld 2019 pod koniec sierpnia

Kategoria #blog

W zasadzie oba artykuły rozwiązują problemy mojego klienta jakie dotknęły komponenty platformy vCloud Director oraz NSX Manager. Oba problemy wynikły po problemach ze stabilnością macierzy: ==> QuickFiX: NSX Manager 6.4 ! zniszczony. Drugie życie ?==> Cellka vCloud Director 9.7 uszkodzona ? Co robić jak KB nie działa.

Sekretny link :) ❤ koniecznie włącz napisy :)

Sep 29, 201908:04
#002 Chmura dla startupów - Jak zrealizować swój biznesowy pomysł z Google Cloud Platform | Michał Szafrański na GDG Bydgoszcz

#002 Chmura dla startupów - Jak zrealizować swój biznesowy pomysł z Google Cloud Platform | Michał Szafrański na GDG Bydgoszcz

Witam Ciebie w drugim odcinku podcastu z Pasją o IT.Ten odcinek jest zarejestrowaną prelekcją z jednego z meetupów który organizuje https://www.meetup.com/pl-PL/gdg-bydgoscz/events/259817087/ w tematach chmury obliczeniowej Google. Jest to Propozycja drogi jaką można zrealizować swój pierwszy pomysł na Startup. Michał opowiada historię z punktu widzenia developera przeplatając ją informacjami technicznymi na temat usług w Google Cloud Platform i jak je można wykorzystać ? Ja nazywam się Sebastian Grugel i zapraszam do wysłuchania tego odcinka.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia gdy tylko opublikuję najnowszy podcast, dopisz się do listy mailowej pod adresem  akademiadatacenter.pl/podcast lub zasubskrybuj ten kanał w swojej aplikacji do podcastów.

Do usłyszenia gdzieś kiedyś w podcascie lub na blogu AkademiaDatacenter.PL

Sep 26, 201901:07:59
#001 Piątkowa Kawa z VMware, tytuł vExpert, Google

#001 Piątkowa Kawa z VMware, tytuł vExpert, Google

Witam Ciebie w pierwszym odcinku podcastu z Pasją o IT przygotowywanym na bazie jednego z cyklicznych treści tworzonych dla subskrybentów bloga AkademiaDatacenter.PL z serii "Piątkowa kawa". Ja nazywam się Sebastian Grugel i zapraszam Ciebie do wysłuchania tego odcinka.

Witaj w copiątkowym zestawieniu najciekawszych rzeczy, które znalazłem w tym tygodniu z myślą o Tobie. Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś przydatnego. 
To zaczynajmy:


1. Formularz, który daje nam możliwość zgłoszenia się do testów beta VMware vSphere. Ciekawy temat, bo można wówczas o pewnych funkcjonalnościach dowiedzieć się wcześniej i przetestować je w środowisku testowym. Ja akurat takie rzeczy testuje obecnie w chmurze IaaS gdzie pracuję, ale można też z powodzeniem na swojej stacji roboczej np. na VMware Workstation

===>  https://www.vmware.com/content/microsites/learn/en/43478_vSphere_Beta_Reg.html2. W między czasie ogłoszono także wyróżnienia vExperta na 2019. Jest to druga tura już w tym roku. Fantastycznie, że do grona vExpertów dołączyli kolejni Polacy. Tym bardziej cieszy mnie fakt, bo niektórych sam rekomendowałem.

===>  https://blogs.vmware.com/vexpert/2019/07/26/vexpert-2019-second-half-award-announcement/

Czy warto zdobyć tytuł vExperta i czym to jest opisywałem kiedyś na blogu  https://akademiadatacenter.pl/vmware/cala-prawda-czy-warto-zdobyc-tytul-vexperta-czym-jest-program-vmware/3. Nie mogę także przemilczeć kolejnego partnerstwa VMware z graczem wielkiej trójki na rynku chmur publicznych. Będziemy mieli rozwiązanie VMware na Google

===>  https://cloud.google.com/blog/topics/partners/vmware-cloud-foundation-comes-to-google-cloud

P.S1. Masz może jakieś pytanie lub uwagii co do podcastu ? Po prosu napisz maila na sebastian@akademiadatacenter.pl. Jestem po drugiej stronie :)Jeśli podcast w jakiś sposób okazał się być dla Ciebie wartościowy proszę podziel się linkiem do tego podcastu, dzięki czemu będe mógł dalej Tworzyć dla Ciebie kolejne materiały w przyszłości.To już wszystko w tym odcinku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia gdy tylko opublikuję najnowszy podcast, dopisz się do listy mailowej pod adresem  akademiadatacenter.pl/podcast lub zasubskrybuj ten kanał.Wszelkie notatki do tego podcastu możesz znaleźć pod adresem akademiadatacenter.pl/001
Do usłyszenia gdzieś kiedyś w podcascie lub na blogu AkademiaDatacenter.PL  


Do usłyszenia

Sebastian

Aug 18, 201904:35
#000 Wstęp do podcastu!

#000 Wstęp do podcastu!

Jesteś już lub planujesz być w branży IT ? Chcesz się rozwijać ? Podcast Z Pasją o IT może być właśnie dla Ciebie. Przesłuchaj parę odcinków i zdecyduj samodzielnie.


Autorem podcastu jest Sebastian Grugel (inżynier, prelegent i inicjator społeczności IT)


Zapraszam na stronę podcastu: zpasjaoit.pl, który jest bezpośrednio związany z blogiem autora AkademiaDatacenter.PL

Aug 10, 201904:27